SlLDNODI breda-krediet Feyenoord winnend ritme kwijt Vitesse wint overtuigend van PSV DE STEM NAC pleit voor vrijspraak Ton Lokhoff Paola zijn ld doelwit levardpers "Ook Ploegsma had moeten vertrekken' EREDIVISIE Spelers Oranje willen met Advocaat naar WK BEL 076-220722 Landskampioen leidt in armoedig duel met WV tweede puntverlies 30 jaar financiëringservaring. B Vanavond mondelinge behandeling rode kaart voor KNVB-tuchtcommissie Eerste thuis-nederlaag Eindhovenaren dit seizoen Jacques Ruts: SPORTNIEUWS KORT ERDAG 28 OKTOBER 1993 A7 1 koning Albert II is alweer functie. Hoewel de zo plots (mdewijn nog vrijwel dagelijks cht, lijken Albert II en konin- gemak de plaats van Boude- nemen. De boulevardpers is koning' is immers vervangen uitbundige Albert II. Dat Is op en smakelijke verhalen. en Paola de monarchie wat swingender is geworden. En dat juicht hij toe. Albert en Paola zijn uitbundiger dan de asceet Boude wijn en zijn de vote partner Fabiola. Story heeft Albert imiddels dan ooit bestempeld tot de 'vrolijke ko ning'. Hoe populair Albert en Paola zijn, is gebleken bij officiële ontvangsten, zoals begin sep tember toen het Japanse kei zerlijk paar op bezoek was in België. Nu het vorstenpaar zijn toer- nee langs de Belgische provin cies is begonnen - een traditie die in België de 'blijde intrede' wordt genoemd - neemt het enthousiasme nog steeds toe. De eerste provinciestad die vorige maand werd bezocht was Gent. Het was een glo rieuze verwelkoming. Duizen den Gentenaars stonden langs de route om een glimp op te vangen of een handje te schudden. Een groepje demon stranten van het Vlaams Blok werd discreet verwijderd, toen luidkeels werd geroepen dat Paola eerst maar eens Neder lands moest leren. Tafelgeno ten van Paola vertelden later dat de koningin zich heel best kan redden in deze taal. Ook de ontvangst in de anders zo grauwe stad Charleroi op 30 september j.l. was hartelijk en feestelijk. Volgens hetzelf de scenario worden de komen de weken ook de andere pro vincies bezocht. (onre- llf zal Jte hij ■9 au- lat in- ver- nie- ko- andse was niets ver- Jin de Bectief |n een ociale |bren- pp de -Luc I velen pn de De- hajaar Jle ze- (werk- Ingrij- llereen Vagen, ewild, Iraken ustus fa de ftrok- voor IZuid- Itallen 1 leven |as het inci- br de landse ld van fkbaar ook [foto's' ppaar die u >ij de m die leuws- [ar die Paola ijk in beetje .e we- 's be- laatjes liddel- en die goede aamse lemaal ceerde liefde int' en n har geen er dan ben de lie ge en de ko- )ds te- oie en aldus Fabiola Koningin-weduwe Fabiola wordt ondertussen nog steeds bedolven onder stapels brie ven en kaarten, zo kon recent worden opgemaakt uit een re portage over de 'koninklijke' postbodes in de krant Het Laatste Nieuws. Na een va kantie in haar Spaanse bui tenverblijf, verscheen de vor stin op 25 september bij de herdenkingmis voor Leopold III in de kerk van Laken. Hoe wel Fabiola na afloop werd bejubeld, ging op straat toch ook de naam van prinses Li lian over de tong, de weduwe en tweede echtgenote van Le opold IIL De vader van wijlen koning Boudewijn overleed precies tien jaar geleden. Li lian was zelf niet bij de her denking aanwezig, hoewel en kele televisie-omroepen haar 'ergens' in de kerk meenden te hebben gezien. Kloof Twee dagen eerder was de prinses wel voor de camera's gekomen. Voor het eerst sinds de dood van Leopold was ze in het openbaar verschenen tij dens een plechtigheid voor de vroegere - omstreden - vorst in het Brusselse Instituut voor Natuurwetenschappen. De ko ninklijke tak van 'Laken' schitterde door afwezigheid. Volgens 'stafreporter' Louis Wuyts van de boulevardkrant Blik komt het nooit meer goed tussen Lilian (76) en de rest van de familie. „De kloof is onbetwistbaar breder dan ooit. En dat doet alle Belgen, die de hele koninklijke familie een warm hart toedragen, pijn. Veel pijn", aldus de ver slaggever. e koningspaar ...dankbaar object voor FOTO ARCHIEF DE STEM Lid N.V.F. Gevolmachtigde van div. bancaire instell instellingen. Sp ort DONDERDAG 28 OKTOBER 1993 DEEL Van onze verslaggever (job van Deursen Breda - NAC pleit vanavond bij monde van raadsman Chris Liesker voor vrijspraak van aanvoerder Ton Lokhoff naar aanleiding van diens ro de kaart van afgelopen zon- tijdens de derby Willem Ü-NAC in Tilburg. Tot dat plan van aanpak kwam Liesker gisteren na beraad met fon Lokhoff zelf, NAC-voorzit- ter John Peek en bestuurslid technische zaken Aty Graumans. Tijdens de bijeenkomst werden de schriftelijke verklaringen van scheidsrechter Mario van der Ende ('Trappende beweging naar Van Hintum van Willem II'), de KNVB-waarnemer, enkele Til- burgse spelers, Willem Il-trainer Jan Reker en die van NAC-zijde naast elkaar gelegd. „En zo kan je niet anders dan tot de conclusie komen dat er in al die verklaringen zo veel tegen strijdigheden schuilen, dat ik niet anders kan dan vrijspraak vragen. Als je het geheel op één hoop poogt te vegen, dan klopt er weinig van," aldus Chris Lies ker, NAC's vaste raadsman vol overtuiging. Bij de behandeling van de straf zaak tegen Ton Lokhoff, die op verzoek van de Bredase club mondeling zal geschieden, kun nen de TV-beelden van Studio Sport van zondagavond een rol spelen. Liesker: „Jammer is dat die beelden weinig duidelijkheid verschaffen. Ze bevestigen niet het ongelijk van de scheidsrech ter, maar evenmin zijn gelijk. Er viel niet duidelijk genoeg te zien wat er precies gebeurde." Zoals bekend ontkende de 33-jarige Ton Lokhoff na diens eerste rode kaart in zijn voetbal loopbaan met klem dat hij in de 42e minuut van de eerste helft van Willem II-NAC bewust had getrapt naar Van Hintum, nadat de nummer tien van NAC eerst hard was aangepakt door zijn directe tegenstander Feskens. „Geert Brusselers speelde me de bal aan en ik voelde dat Feskens in mijn rug zat. Die duwde me omver en van de andere kant kwam ook Van Hintum over me heen. In een reflex heb ik toen Van Hintum geraakt. Het was zeker geen afreageren of natrap pen," verklaarde Ton Lokhoff zondag. Mocht de tuchtcommissie van avond besluiten tot vrijspraak dan is Lokhoff zaterdagavond beschikbaar voor het toptreffen van NAC met Ajax in Breda. Ook als het rood eventueel wordt omgezet in geel zal de Prinsen beker tegen Ajax van de partij zijn. Liesker verwacht echter niet dat NAC vanavond reeds uitsluitsel krijgt. „Het zal wel vrijdagmorgen worden, want eerlijk gezegd denk ik wel dat de heren van de tuchtcommissie met zo veel tegenstrijdige ver klaringen de zaak uiterst zorg vuldig willen afwegen." Overigens heeft NAC inmiddels de .contacten met de 17-jarige Nigeriaan Pascal Karibe Ojigwe verbroken. De jeugdinternatio- nal trainde op proef bij de Bre- danaars mee, maar oefenmeester Ron Spelbos zag het op korte termijn niet in hem zitten. Van onze verslaggever Jacques Hendriks Venlo - Na het eerste puntverlies van Feyenoord in de tiende seizoenswedstrijd, afgelopen zondag uit tegen Ajax, was het gisteravond opnieuw raak. En in Rotter damse ogen mis. De landskampioen verslikte zich half in promovendus VW, 1-1, en zag zo zijn voorsprong op Ajax slinken tot nog maar twee punten. Met de traditioneel moeilijke thuiswedstrijd tegen MW voor de boeg - de laatste twee seizoe nen wonnen de Maastrichtena ren in de Kuip - is op een derde van de competitie de situatie van Feyenoord dus aanzienlijk min der rooskleurig geworden, al blijft de ploeg voorlopig nog lij staanvoerder. Bedenkelijk voor het trainersduo Van Hanegem-Meijer was echter in het duel met VW dat hun team opnieuw amper tot behoor lijk voetbal kwam. De neer waartse spiraal werd wat dat betreft al ingezet in de thuis wedstrijd tegen Willem II, an derhalve week geleden. Feye noord had weliswaar voor dat duel ook nog niet geweldig ge speeld, het feit dat de ploeg met name op karakter acht wedstrij den op rij zonder puntverlies was gebleven, wekte toch enige bewondering öp. Tegen Willem II was het voor meer dan honderd procent maz zel dat de koploper met 2-0 won. Porto uit (Europa Cup) leverde Feyenoord vervolgens geen en kele kans op, terwijl tegen Ajax de Rotterdammers met 2-2 dankzij twee vroege treffers heel goed weg kwamen. Problemen In Venlo vroeg Feyenoord om problemen door veel te lauw aan de wedstrijd te beginnen. On danks een uitverkocht huis (12.400 man) was VW aanvan kelijk zo geïmponeerd door de aanwezigheid van het 'Grote Feyenoord', zoals VW-trainer Frans Körver de tegenstander na afloop al dan niet cynisch noem de, dat de gasten gemakkelijk afstand hadden kunnen nemen. De vleugelspitsen Blinker en de na een schorsing teruggekeerde Taument gleden regelmatig par mantig langs hun bewakers, maar schonken de voor de ge schorste Van Loen spelende Obi ku toch slechts één kans. De Nigeriaan legde de bal knap dood op de borst om vervolgens in vrije positie voorlangs te knallen. In de 32e minuut strafte VW met zijn eerste tegenaanval de lamlendigheid van Feyenoord af. Torken stond voor één keer niet buitenspel, spurtte op rechts naar voren en bediende goaltjes- dief Graef precies op tijd, 1-0. Feyenoord moest wat doen en wisselde daarom halverwege verdedigende middenvelder Bosz voor de meer offensief ingestelde Gorré. „Bosz had bovendien weinig grip op de lange Derix," gaf trainer Geert Meijer aan. „Logisch dat we daarom Schol ten op Derix zetten en met Gorré op meer aanvallende impulsen hoopten." Passje Gorré was in die tweede helft de enige speler, die af en toe nog een aardig passje liet zien. Voor het overige was het een over en weer knallen van lange ballen. Het counterende VW hoopte daarbij op een bevlieging van Torken of de na rust voor de geblesseerde Graef ingevallen, bliksemsnelle Hasselbaink, Feyenoord rekende op de kracht in de lucht van spelers als De Wolf, Fraser en Obiku. Wat de laatste betreft was dat een mis rekening. De centrumspits mag groot en sterk zijn, hij won gis teravond niet een kopduel van zijn bewaker Polman. Het Feye- noord-offensiefje leverde dan eok maar een kans op, voor De Wolf, die na een hoekschop van Blinker VW-doelman Roox koppend tot een save dwong. In de 17e minuut na de pauze Feyenoord-spits Mike Obiku passeert VyV-doelman Roox en brengt de siand in evenwicht. dankte Feyenoord aan, natuur lijk, doelman De Goeij dat het in de wedstrijd bleef. De amper een minuut in het veld aanwezige Hasselbaink zag een vrij veld voor zich, moest ook scoren, maar stuitte op de voet van De Goeij. Vijf minuten later kwam Feyenoord op gelijke hoogte. Gorré gaf een slim passje bin nendoor op Obiku, die Roox om speelde en scoorde, 1-1. „Zeker twee meter buitenspel," mopperde Frans Körver na af loop misschien wel terecht. „Maar ja, wij zijn het nietige VW, en zij Feyenoord," vervolg de de oud-doelman gefrustreerd. Niet alleen Körver en het 90 minuten lang gillende thee kransje van spelers- en bestuurs- vrouwen op de eretribune brulde 'schande' na de gelijkmaker van Obiku. Ook VW-doelman Roox protesteerde heftig bij de niet vlaggende grensrechter Bout, hetgeen hem op een gele kaart kwam te staan, uitgedeeld door de naar corpulentie neigende ar biter Van der Ende, die warrig floot. Feyenoord had nog ruim 20 mi nuten om de winnende treffer te maken. Dit seizoen lukte dat twee maal eerder wel, uit tegen RKC en NAC. Beide keren kwa men de Rotterdammers ook op een 1-0-achterstand, om uitein delijk toch met hangen en wur gen op 1-2 te finishen. Dat zat er gisteravond niet in. Ook het wis selen van de falende Taument voor Gunnlaugsson bood geen soelaas. En dus leverde Feye noord zijn tweede puntje van dit seizoen in. „Verdiend. We waren vanavond de evenknie van Feyenoord," vond een trotse Frans Körver. „Verdiend," vond ook Geert Me ijer. „We hebben te weinig open kansen gecreëerd. Je ziet dat het moeilijk is om iedereen scherp te houden tijdens een drukke serie Eindhoven - Met twee opeen volgende overwinningen leek PSV even op de weg terug. In Eindhoven maakte Vitesse gisteravond duidelijk dat dit slechts schijn was. De 1-0 in Arnhems voordeel was meer dan verdiend. Tussen met vuurwerk gooiende Brabantse supporters door be sliste voormalig PSV'er Gillhaus het duel enkele minuten voor het einde. Hij deed dat van elf me ter, nadat Koeman de doorge broken Cocu had vastgehouden. Dat PSV tot dan de nul acïterin Van onze verslaggever Eindhoven - PSV-voorzitter Jacques Ruts is van mening dat Kees Ploegsma had moeten opstappen als manager. Het vertrek van Ploegsma lag ook opgesloten in de plannen die Ruts had ontworpen om binnen de vereniging schoon schip te maken. De PSV-praeses zegt dat aan de vooravond van zijn vertrek. Tijdens de ledenvergadering van vanavond draagt Ruts de voorzittershamer over aan Willem Maeyer. Ruts steekt zijn mening niet onder stoelen of banken. „Kees Ploegsma was oprecht verrast toen ik hem vertelde dat ik zou stoppen als voorzitter. 'Kees', heb ik toen gezegd, 'eigenlijk zou jij ook moeten stoppen'." Volgens Ruts lagen daaraan puur principiële overwegingen ten grondslag. „Als je het principieel bekijkt - dus zonder dat die afschuwelijke publiciteit over zijn privé-leven daarbij een rol speelde - zou het een goede zaak zijn geweest als Kees Ploegsma ook was opgestapt." had weten vast te houden, was een wondertje. Zoals recent wel meer bezoekers van Eindhoven had Vitesse bij PSV het beste van het spel. De thuisclub was wellicht wat meer aan de bal, de Arnhemmers de den er veelal betere dingen mee. Vitesse leek ook niet in het minst gehinderd door een mindere pe riode, die de subtopper de laat ste vier duels slechts drie punten had gebracht. De organisatie was goed, het spel vol rust en overzicht, de uitvallen vaak goed gedoseerd. De beste mensen van het veld kwamen ook allen uit Arnhem. Jong Oranje-klant Van de Looi leverde in de defensie een meer dan behoorlijke prestatie, Cocu gaf van het midden een reeks van goede passes in de richting van Helder, Loeffen, ook al jeug- dinternational, was met afstand de gevaarlijkste. Kansen waren aan Vitesse echter nauwelijks besteed. Loeffen mis te er voor rust al drie van for maat, de doorgebroken Helder zag twee keer een voor nagenoeg leeg doel staande ploeggenoot over het hoofd, Gillhaus had op enkele beslissende momenten nog net niet de scherpte die hem bij het begin van de competitie op kop van de topscorerslijst deed belanden. PSV had veel meer moeite met het vinden van de openingen. Uitgespeelde kansen deden zich nauwelijks voor. Weliswaar raakte Lamptey halverwege de eerste helft de paal, maar hij kwam slechts vrij na een misver stand tussen doelman Van der Gouw en verdediger Straal. Aan het slot van de eerste periode kwam Popescu nog een keer vrij voor het doel, nadat hij de bal wat gelukkig uit de kluts had ontvangen. De Roemeen schoot slordig tegen Van der Gouw op. Popescu, niet bijster fit ogend, teleurstellend spelend, mocht in de rust achterblijven. Kieft, door trainer De Mos opvallend genoeg aanvankelijk weer op de bank gelaten, kwam voor hem in de plaats. De waarschijnlijk oud international, die dit seizoen nog niet scoorde, kopte een paar keer voorzichtig op het doel. Hij slaagde er ook niet in meer lijn in het geren en gedraaf van PSV te brengen. Ook na rust bleef PSV daardoor steken in goede bedoelingen. Het overzicht ontbrak vrijwel voort durend en Vitesse kwam nauwe lijks in moeilijkheden. De beste kansen bleven voor de Arnhem mers. Bos leek een kwartier voor tijd na een hoekschop van dicht bij in te schieten, maar zag doel man Van Breukelen de bal met een prachtige actie nog net tegen de lat tikken. Op de inzet van Gillhaus was hij even later kans loos. Zo verdwenen Ajax en Feyenoord weer uit het zicht van PSV. PSV-VITESSE 0-1 (0-0) - 88. Gill-' haus 0-1 (strafschop). Scheidsrech ter: Luinge Toeschouwers: 25.850. Gele kaarten: Van der Gaag, Koe man (PSV), Van de Looi, Gillhaus (Vitesse). UITSLAGEN VVV - Feyenoord 1-1 PSV - Vitesse 0-1 Cambuur - Ajax 0-3 Groningen - Volendam0-0 STAND Feyenoord 11 9 2 0 20 21- 6 Ajax 11 8 2 1 18 24- 6 Vitesse 12 8 1 3 17 25- 10 PSV 11 6 3 2 15 18- 8 Roda JC 11 6 2 3 14 19- 15 NAC 11 6 1 4 13 22- 12 Twente 11 6 1 4 13 20- 13 Heerenveen 11 5 2 4 12 10- 16 Willem II 10 5 1 4 11 15- 11 GA Eagles 11 4 2 5 10 16- 16 WV 11 4 2 b 10 13- 21 Sparta 11 2 5 4 9 10- 15 MVV 11 2 4 b 8 16- 19 Utrecht 11 3 2 6 8 15- 25 Groningen 11 3 1 7 7 11- 23 Volendam 11 2 2 6 13- 22 RKC 11 1 3 7 5 11- 24 Cambuur 11 0 2 9 2 8- 25 PROGRAMMA VRIJDAG: Roda JC-FC Utrecht. ZATERDAG: NAC-Ajax, Cambuur-PSV. ZONDAG: FC Groningen-Heerenveen, Volen- dam-Willem II, Feyenoord-MW, FC Twente- Sparta, RKC-GA Eagles. TOPSCORERS T Litmanen (Ajax) 11, 2. Lammers (NAC) 10, 3. Gillhaus (Vitesse) 9,4. Hofstede (Roda JC) en Graef (VW) 8, 6. Kammeron (Go Ahead Eagles) en Van Hooijdonk (NAC) 6, 8. Van Loen (Feyenoord), Roelofsen en Visser (MVV), Rijkaard (Ajax), Lamptey (PSV) en Polley (FC Twente5. KARAKTERISTIEK FC GR0NINGEN-V0LENDAM 0-0 - Scheids- rechter: Sterk. Toeschouwers: 10.444. Gele kaarten: Van Kessel (Groningen), Den Ouden (Volendam). FC GRONINGEN: Lodewijks; Slor, Veenhof, Wilson en Van Kessel; Reiziger, 01de Rieke- rink, Roossien (65. Chlad) en Ter Avest; Wijnhard (74. Blaauw) en Djurovski. VOLENDAM: Zoetebier; Petiet, Binken, Mo lenaar en Jongsma; Den Ouden, Wasiman en Pastoor; Steur, De Freitas (77. Stefano- vic) en Bond (86. Smeets). Door Henk Mees Zeist - De voetballers van het Nederlands elftal stellen zowel de KNVB als Johan Cruijff binnenkort voor de keus. In meerderheid pleit de spelersgroep van Oranje voor Dick Advocaat als bondscoach tijdens de WK-eindronde in 1994. FOTO ANP als waar we nu inzitten, met binnen een week ook nog MW en Porto. Maar die scherpte is wel nodig, want je zag het van avond wel weer, iedereen wil ons de eerste nederlaag toebrengen." WV-FEYENOORD 1-1 (1-0) - 32. Graef 1-0, 67. Obiku 1-1. Scheids- rechter: Van der Ende. Toeschou wers: 12.450. Gele kaarten: Laros, Roox (VW), Blinker, Obiku (Feye noord). VW: Roox; Smits, Polman, Hanssen en Janfada; Verberne, Driessen (79. Van Leenders) en Derix; Torken, Graef (61. Hasselbaink) en Laros. FEYENOORD: De Goey; Refos, De Wolf, Fr&ser en Heus; Bosz (46. Gorré), Scholten en Witschge; Tau ment (76. Gunnlaugsson), Obiku en Blinker. Het vorige sectiebestuur betaald voetbal van de KNVB heeft met Cruijff afspraken gemaakt over coaching van Oranje op het WK. Het huidige college weigert een standpunt naar buiten te bren gen zolang kwalificatie geen feit is. Johan Cruijff wil nog veel langer wachten dan tot 17 no vember wanneer Oranje het laat ste kwalificatie-puntje in Polen moet vergaren. Pas in januari of februari is Cruijff bereid uitsluitsel te ge ven. „En ik doe het alleen als het Nederlands elftal wereldkampi oen kan worden. Als ik twijfel aan de kwaliteit van het elftal of merk dat de zaak niet in orde is, doe ik het niet. Als de ploeg liever met Dick Advocaat door gaat, is het zo opgelost. Dan ga ik toch niet," verkondigde Cruijff vorige week. Alsof ze een voorzet wilden in koppen, spraken zes WK-kandi- daten (Bergkamp, De Wolf, Frank de Boer, Rijkaard, De Goey en Ronald Koeman) zich afgelopen dinsdag in het TV- programma 'Nieuwe Koeien' uit voor Advocaat uit. „Ik weet dat de grootste groep er zo over denkt," bevestigt Jan Wouters (33), de oudste international de uitkomst van de opiniepeiling. „Alleen spelers, die nu niet aan de bak komen, die niet in de selectie van zestien zitten, zien misschien graag Cruijff komen." Afscheidsbrief Wouters doelt daarmee op onder anderen Ruud Gullit, die vorig seizoen onder Advocaat een af scheidsbrief als international liet publiceren, maar intussen naar een rentree op het WK onder Cruijff hengelt. Advocaat houdt zich vooralsnog afzijdig van de discussie rond de WK-coaching. „Ik vind dat de KNVB de af spraak met Cruijff dient na te komen en als we geplaatst zijn eerst met Cruijff moet overleg gen," laat Advocaat vanuit Istanbul weten waar hij gisteren de WK-interland Turkije-Polen (2-1) bijwoonde. De afspraken met Cruijff date ren van eind 1991, twee maan den voordat Dick Advocaat werd aangesteld als bondscoach voor de periode van 1 juli 1992 - 1 juli 1994. Wouters: „Dickie (Advocaat) wist dus hoe de si tuatie lag toen hij tekende. Hij wist dat er afspraken waren ge maakt met Cruijff over het WK. Daar is Dickie ook mee akkoord gegaan, daarom heeft hij ook steeds gezegd dat hij tot aan het WK bondscoach zou zijn." Advocaat legde die beperking" aan omdat hij van meet af aan geen heil zag in samenwerking met Cruijff tijdens de WK-ein dronde. Inmiddels heeft de coach van FC Barcelona laten weten dat hij zelf invulling vgn de technische staf voor zijn reke ning wil nemen. Daarin heeft hij ondermeer plaats ingeruimd voor Tonnie Bruins Slot, zijn vaste assistent bij zowel Ajax als FC Barcelona. Naar verluidt is Cruijff ook sterk geporteerd voor een functie van Wim Jansen in de WK-staf van Oranje. Jansen, technisch directeur van Feye noord, is al jarenlang een van de belangrijkste informanten van Cruijff over ontwikkelingen in het Nederlandse voetbal. Gica Popescu van PSV stuit op Vitesse-doelman Van der Gouw- FOTO ANP PSV: Van Breukelen; Faber, Van der Gaag, Koeman en Van Mol; Lins- kens (55. Playfair), Popescu (46. Kieft) en Numan; Lamptey, Van Ankeren en Kalusha. VITESSE: Van der Gouw; Straal, Van de Looi, Bos en Vermeulen; Laamers, Cocu en Loeffen; Latuhe- ru, Gillhaus en Helder (88. Iroha). Zweed Sundell leidt Polen-Nederland Poznan - De Zweedse scheidsrechter Leif Sundell is door de FIFA aangewezen voor de interland Polen-Nederland op 17 november in Poznan. Het is de laatste kwalificatiewedstrijd van Oranje voor het WK in de Verenigde Staten. Nederland heeft aan een punt genoeg voor het bereiken van de eindronde. Sundell wordt geassisteerd door Per Olav Stahl en Mikael Hansson. De wedstrijd begint om 20.00 uur. Noorse selectie voor Turkije Oslo - Egil Olsen, de trainer van het Noorse voetbalelftal, heeft woensdag de selectie bekend gemaakt voor de wedstrijd tegen Turkije op woensdag 10 november in Istanboel. In groep 2 van de voorronden van het toernooi om het WK van komend jaar in de Verenigde Staten is Noorwegen reeds zeker van deelneming aan de eindstrijd. De Noorse selectie: doel: Thorstvedt en Grodaas; achter: Berg, Biomebve, Bratseth. Halle, Nilsen en Pedersen, midden: Bohinen, Flo, Jakobsen' Leonhardsen, Mykland en Rekdal; voor: Fjoertoft en Johnsen. Duitse bond ontkent uitwijken Bonn - De Duitse voetbalbond heeft gisteren ontkend uit vrees voor acties van neo-nazi's de interland tegen Engeland van München naar Hamburg te hebben verplaatst. Dit werd gemeld in de Britse pers. Duitsland en Engeland spelen op 20 april van het volgend jaar tegen elkaar. Rond die tijd herdenken neo-nazi's de geboortedag van Hitier. Horst Schmidt van de DFB verklaarde: „We hebben nooit aan München gedacht voor Duitsland-Engeland. Het wordt Hamburg, omdat daar de meeste zitplaatsen zijn. Dat is volgens de nieuwe voorschriften vari de UEFA." outers tekent een jaar bij München - Jan Wouters heeft met Bayern München overeen stemming bereikt over contractverlenging tot 1 juli 1995. De verbintenis zal deze of volgende week worden getekend. Aan het eind van die termijn is Wouters 35 jaar en stopt hij met topvoetbal. In een later stadium zal nog worden bekeken of Wouters als jeugdtrainer aan Bayern München blijft verbonden. Wouters overweegt bondscoach Dick Advocaat toestemming te vragen op zaterdag 13 november met zijn club tegen Karlsruher SC te spelen.

de Stem | 1993 | | pagina 9