Mogelijk dwang bij bouwen Je nieuwe woonkamer hoeft niets te kosten. en zichzelf Minister Alders: Gemeenten praten te lang over bouwlocaties Twijfels over proef met nieuwe carpoolstrook Sociale partners akkoord over loonmatiging D'Ancona beschikbaar voor Europa NCB: Geen stemadvies Latijnhouwers Commissie blijft verdeeld over bijstandsuitkeringen Vrede en Vredeling 't Bruisende woonwarenhuis. Criminelen probeerden in Arnhem te infiltreren man DE STEM BINNENLAND A3 DE STEM COMMENTAAR Bij ons krijgt u het beste I.D. van u keuken. M SieMatic Vis^erS Kom naar IKEA en doe mee met de katalogusprij svraag. De wedstrijdformulieren vind je in ieder KEA woonwarenhuis. Deze week maak je in elke vestiging kans op een waardebon van f 2500,- aan woonkamermeubejs en vele andere waardebonnen. BINNENLAND KORT Kom nü naar KEA voor de katalogusprijsvraag. IDERDAG 28 OKTOBER 1993 j\ maken voor nieuwe general containerschepen, zou Maij goed fatsoen kunnen zeggen. Voor een havenbedrijf kan vooruitzicht op betere aan- afvoerlijnen in de kosten-ba nanalyse net het doorslagge de element zijn om van vei gingsplaats te veranderen of er te blijven. In Antwerpen logen de react er gisteren niet om. Op het huis stampvoette schepen D vroe van Havenzaken van woi over de Nederlandse boycot, zijn stad al zeventien jaar kwi „Het internationale recht inza grensoverschrijdende riviei wordt door Nederland bekno luidde het verwijt aan de dwa: liggende noorderburen. Vlaamse journalisten legden g termiddag hun eerste minist Vandenbrande het vuur aan schenen. „Sleept Vlaanderen! derland nu voor het internali nale gerechtshof?" wilden ze \i ten. Voorlopig zeker niet, omd Vandenbrande veronderstelt onder vier ogen met prera Lubbers wel uit te komen. Beide christen-demcoraten gen elkaar ook in het persoonl ke vlak uitstekend, zo bleek eerdere overleggen. Dinsdag vond al vroeg Vandenbrande 1 Lubbers belet. Die zit evenwel India. Maar als de voorteken niet bedriegen, volgt er binn twee weken een gesprek tuss beiden. „We zijn optismistisch, beid landen zijn ermee gebaat dat oplossing wordt gevonden: N derland vanwege de TG Vlaanderen vanwege de uitdi ping van de Westerschelde. verzeker u: het wordt een.zal kerst dit jaar," aldus de wool voerder van Kelchtermans. Ook bij Verkeer en Waterstaat Den Haag zien ze met vertro: wen de toekomst tegemoet. „It passé? Een zwaar woord. Noi het liever tussenbalans. Over« week of twee, denk ik, wordt verder gepraat. Met de mens die wel mandaat hebben or beslissingen te nemen," aid een woordvoerder van Mai Weggen. Daarmee zou na zeventien jï onderhandelen tussen Nederlai en België eindelijk de knol over een diepere Westerscheli worden doorgehakt. Dat i daarmee in Zeeuwsch-Vlaani ren vanwege de grotere risico van het scheepvaartverkeer mi der gelukkig zijn, speelt in h TGV-debat geen enkele rol. zijn in de hogere politiek eenmaal hoofd- en bijzaken, lopen die soms zo door elkai dat de besluitvormers soms het spoor bijster raken. DONDERDAG 28 OKTOBER 1993 Den Haag (anp) - Minister D'Ancona van WVC is be reid lijsttrekker te worden van de PvdA bij de Europe se verkiezingen van volgend jaar als de partij haar daar om vraagt. Dit heeft de woordvoerder van haar ministerie gisteren beves tigd. PvdA-leider en vice-pre mier Kok heeft D'Ancona al dringend verzocht zich kandi daat te stellen. Kok ziet in D'Ancona een ster ke kandidaat, vooral ook te genover de eveneens vrouwelij ke CDA-lijsttrekker bij de Eu ropese verkiezingen, de huidige minister Maij van Verkeer en Waterstaat. Minister D'Ancona heeft alle denkbare functies in de lande lijke politiek vervuld. Alleen hét lidmaatschap van de Twee de Kamer ontbreekt op haar lijst. Ze is staatssecretaris ge weest, lid van de Eerste Kamer en was bovendien enige jaren lid van het Europees Parle ment. De minister sluit het lid maatschap van de Tweede Ka mer overigens niet uit. D'Ancona is ook wel genoemd als toekomstig burgemeester van Amsterdam, als opvolger van partijgenoot Van Thijn. Van onze verslaggever Tilburg - Het hoofdbestuur van de Noordbrabantse Christelijke Boerenbond (NCB) ontkent dat haar voor zitter, A. Latijnhouwers, de bij de bond aangesloten leden heeft geadviseerd bij de ko mende verkiezingen op het CDA te stemmen. Het hoofdbestuur heeft dat laten weten in een brief aan de vier grote politieke partijen (CDA, PvdA, WD, D66). „Het hoofdbestuur van de NCB is van mening dat de 26.000 leden zelf heel goed in staat zijn om de opstelling en de inzet van de verschillende politieke par tijen te vergelijken en op basis daarvan het eigen stemgedrag te bepalen", schrijft algemeen se cretaris van de NCB, A. Heij- mans, aan de politieke partijen. Tijdens enkele najaarskringver gaderingen had Latijnhouwers - zij het met een omweg - zijn voorkeur voor het CDA uitge sproken. Zo zei hij enkele weken geleden in Bavel: „Je kunt bij het CDA-beleid wel kantteke ningen maken, maar wie doet het beter? In het verkiezingspro gramma van die partij is in ieder geval een heldere landbouwpa- ragraaf opgenomen, die boven dien helder van toonzetting is." Den Haag - Minister Alders (Ruimtelijke Ordening) dreigt gemeenten 'in het uiterste geval' te dwingen om nieuwe woningbouwlocaties aan te wijzen. Het eindelo ze gepraat en geruzie over het vinden van nieuwe locaties moet afgelopen zijn, vindt de bewindsman. Het woningtekort dreigt fors op te lopen. Dat zei de minister gisteravond tijdens het debat in de Tweede Kamer over de begroting van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. Het kabinet maakt zich 'grote zorgen' over het te kort aan geschikte woning bouwlocaties. Als gevolg van de groeiende woningbehoefte moe ten er met name in de Randstad en de provincies Noord-Brabant en Gelderland tot het jaar 2000 bijna 145.000 woningen extra gebouwd worden. De zorgen van het kabinet be treffen vooral de komende drie jaar. De oorzaak van de proble men rond de bouwlocaties heeft onder meer te maken met de bodemvervuiling, maar ook met 'soms veel te lange discussies' binnen of tussen gemeenten over het aanwijzen van nieuwe bouw gronden. Alders riep alle betrokken ge meenten op 'nu met een ant woord te komen op de vraag welke locatie' zij geschikt achten voor nieuwbouw van woningen. „Er kan nog zoveel gepraat en geruzied worden, maar de wo ningzoekende blijft straks zon der woning zitten", aldus de mi nister. Geven de gemeenten niet op kor te termijn uitsluitsel, dan zal de minister 'in het uiterste geval' niet schromen de 'moeilijkste keus' te maken. Alders doelt daarmee op de mogelijkheid van het kabinet gemeenten via een aanwijzing te dwingen bepaalde locaties geschikt te maken voor woningbouw. Het kabinet wil dat het woning tekort in 2000 teruggebracht is tot gemiddeld 2 procent. De vrees bestaat dat dat streefgetal absoluut niet gehaald wordt, als gemeenten niet snel nieuwe bouwlocaties aanwijzen. Vooral de stadsgewesten Amsterdam en Utrecht blijven sterk achter met nieuwbouw van woningen. Den Haag - De kamercommissie die onderzoek doet naar een nieuwe, minder fraudegevoelige bijstandswet, presenteert vandaag geen unaniem advies. Carpoolers 'zoeven' op de Al over een speciale baan, terwijl niet-carpoolers rechts in de file staan. foto Voorzitter Doelman-Pel (CDA) zal vanmiddag bekend maken dat WD en Groen Links andere opvattingen hebben over de hoogte van de bijstandsuitkerin gen dan de fracties van PvdA, CDA, D66 en GPV. Op tal van andere punten heeft de commissie wel overeenstem ming bereikt. Alle partijen wil len een strengere aanpak van de bijstandsfraude. Ook moeten de gemeentelijke sociale diensten en de arbeidsbureaus nauw sa men gaan werken. Zo moeten meer uitkeringsgerechtigden weer aan werk worden geholpen. Voorzitter van de commissie Doelman-Pel heeft steeds gepro beerd om net als de parlementai re enquêtecommissie tot een unanieme aanbeveling te komen. Op het punt van de hoogte van de uitkeringen liggen er echter maar liefst drie standpunten. De commissie wil een bijstandsuit kering van 70 procent van het minimumloon. WD'er Linscho- ten vindt dat teveel. Hij houdt vast aan het concept-verkie zingsprogramma van zijn partij waarin staat dat een bijstands uitkering op 60 procent van het minimumloon vastgesteld moet worden. Kamerlid Rosenmöller (Groen Links) erkent dat ook hij een minderheidsstandpunt inge nomen heeft. Vandaag wil hij pas toelichten waarom. Rosenmöller vindt het in ieder geval onjuist dat de gemeenten vergaande bevoegdheden krijgen bij het vaststellen van bijstands uitkeringen. Staatssecretaris Wallage heeft juist voorstellen ingediend om de gemeenten voor een belangrijk deel verantwoor delijk te maken voor de toeken ning van de uitkeringen. De commissie bestaat uit de Ka merleden Doelman (CDA), Lin- schoten (WD), Kalsbeek (PvdA), Scheltema (D66), Rosenmöller (Groen Links) en Van Middel koop (GPV). Ze werd in maart 1993 ingesteld naar aanleiding van onderzoek in onder meer Groningen, Utrecht en Dord recht, waaruit bleek dat veelvul dig misbruik wordt gemaakt van de bijstandswet. Bussum (anp) - De proef met de nieuwe carpoolwisselstrook op de Al bij Mui den verdient het voordeel van de twijfel. Dat zei ANWB-hoofddirecteur, P. Nou- wen, gisteren bij de officiële opening van de nieuwe rijbaan door minister Maij van Verkeer. Maij's oud-collega, Tjerk Westerterp, is de eerste Europese carpoolstrook een doorn in het oog. Hij liet zich gisteren opzettelijk bekeuren door alleen in zijn auto over de baan te rijden. De strook is bedoeld voor auto's met drie mensen en meer. Volgens Nouwen blijft het een experiment met onzekerheden voor wat betreft de ver keersveiligheid. Bij pech en ongevallen mag de chauffeur zijn auto niet verlaten. Een controlekamer zet vervolgens een bergings voertuig in dat de auto van de vijf meter brede stook moet takelen. Rijkswaterstaat concludeert echter dat ge zien de ervaringen met eenzelfde carpool strook in Houston (VS) de verkeersveiligheid optimaal is. De Nederlandse carpoolstrook wordt met 23 camera's in de gaten gehou den. Detectielussen in het wegdek 'voelen' of auto's stil staan. Westerterp zei dat de strook 'discrimineert'. „Iedereen met een grijs kentêken heeft er aan meebetaald, maar mag er vervolgens geen gebruik van maken", stelde hij. De ex-minister wil een proefproces uitlokken over de strook. De Stichting Natuur en Milieu vreest dat de carpoolwisselstrook er toe leidt dat meer mensen, ook treinreizigers, in de auto stap pen omdat er een baan is bijgekomen. Vol gens de stichting leidt de toegenomen capa citeit op de Al tot grotere parkeerproblemen in Amsterdam. Minister Maij vindt op haar beurt de specia le rijbaan een relatief goedkope oplossing voor de fileproblemen tussen de knooppun ten Muiderberg en Diemen. „Hadden we een traditionele keuze gemaakt, dus in beide richtingen een strook erbij, dan waren de kosten zeker drie a vier keer zo hoog uitge vallen", aldus Maij. De aanleg van de nieu we rijbaan kostte 62 miljoen gulden. Gistermorgen ontstond een acht kilometer lange file op de reguliere rijbanen van de Al. Die werd veroprzaakt,.door 'carpooltoeris ten'; automobilisten die het nieuwe feno meen eens van dichtbij willen bekijken. De zéven kilometer lange strook is tijdens de ochtendspits in de richting Amsterdam open voor bussen en auto's met minimaal drie inzittenden. Misbruik wordt beboet met honderd gulden. In de avondspits is de strook open voor alle verkeer, uitgezonderd vrachtauto's, in de richting van 't Gooi. Volgens Rijkswaterstaat is de tijdwinst van de carpoolers twaalf tot twintig minuten. Uit een onderzoek gisteren bleek dat de tijdwinst rond 9.00 uur zelfs 23 minuten bedroeg. In ons land zijn er 500.000 carpoolers. Via een campagne streeft Verkeer en Waterstaat ernaar dat 1 op de 7 automobilisten gaat 'poolen'. Op die manier zou een flink aantal files kunnen verdwijnen. Uit een onderzoek dat het ministerie heeft laten uitvoeren blijkt dat een vijfde van de alleenrijdende automobilisten in het woon werkverkeer bereid is te gaan carpoolen maar daarvoor geen geschikte partner(s) kan vinden. hya Sai ik se- hele- ïngen. Baba. foto de stem/dick de We weten immers dat hij in teken van de oecumene is trokken." vtf ZUIVERE BEDOELINGEN zijn geen excuus voor overtredingen. Dat lijkt de algemene reactie te zijn op het nieuws dat het duo Vredeling-Stemerdink in 1973 buiten iedereen om wapenhulp aan Israël heeft verstrekt. Even terug in de tijd. Het ging om de Yom Kippoer-oorlog, die op 6 oktober begon met een verrassingsaanval van Egypte en Syrië. Israël werd in het nauw gebracht, de krijgskansen stonden slecht en een nederlaag werd geenszins voor onmogelijk gehouden. Heel Nederland stond achter Israël. Er was nog geen Intifadah en er waren nog geen deportaties die een scheiding veroorzaakten in de publieke opinie. Ir. Henk Vredeling, minister van Defensie, vertoonde zich in het openbaar op een manifestatie ten gunste van Israël. De Arabi sche wereld reageerde daarop met een olieboycot. Vrijwel niemand in Nederland verweet Vredeling zijn aanwezigheid in de Koopmansbeurs. Integendeel, premier Den Uyl verzekerde zijn minister van Defensie dat hij ook graag acte de présence gegeven had in Amsterdam, maar dat zulks gezien zijn positie nu eenmaal niet kon. Vredeling en Stemerdink besloten, zoals nu gebleken is, op een Israëlisch verzoek om materiële steun in te gaan. Zij raadpleeg den niemand. Het verweer is dat er gezien de benarde militaire situatie ogenblikkelijk gehandeld moest worden en dat een consultatie van collegae en parlement te veel tijd zou kosten en vanwege de internationale politieke complicaties misschien zelfs tot een negatief besluit zou kunnen leiden. Vredeling wilde geen tweede holocaust op zijn geweten hebben. Daarenboven waren de beide bewindslieden ervan overtuigd in de geest van parle ment en bevolking te handelen. Aan dit laatste kan voor wie zich die tijd herinnert geen twijfel bestaan. Toch blijft de vraag of het principieel acceptabel is dat het militaire apparaat buiten enige politieke controle om zelfstan dig stappen mag nemen. Een discussie daarover is op zijn plaats. Niet over wat de toenmalige leiding van het ministerie van Defensie ondernomen heeft. Daar kan men, zeker gezien de warme sympathie die heel Nederland toen had voor de Israëli sche zaak, niet anders dan vrede mee hebben. Van onze Haagse redactie Den Haag - Vakbeweging en werkgevers streven ernaar volgende week donderdag een akkoord te sluiten over loonmatiging en werkgele genheid. Als dat lukt, willen de sociale partners half no vember met het kabinet af spreken dat minister De Vries van Sociale Zaken de lonen volgend jaar ongemoeid laat. Moeilijkste punt in de bespre kingen van de vakcentrales FNV, CNV en MHP aan de ene kant en de werkgeversorganisa ties VNO, NCW, KNOV en NCOV is het toezicht op afspra ken over de werkgelegenheid. De werkgevers voelen er niets voor de vakbonden in de bedrijven toe te laten voor de controle op de werkgelegenheid. Zij willen de controle op werkgelegen- heidsafspraken overlaten aan de ondernemingsraden De werkgevers vinden bovendien dat afspraken over werkgelegen heid op cao-niveau moeten wor den gemaakt. De vakcentrales hechten sterk aan solide afspa- ken over werkgelegenheid. Zij laten weten niet van plan te zijn een akkoord met de werkgevers te sluiten alleen maar om onder de loonmatregel uit te komen waarmee minister De Vries dreigt. Over loonmatiging zijn beide- partijen het wel eens. Maar zo wel de industriebonden van FNV en CNV als de Bouw- en Hout bond FNV zijn er nog niet in geslaagd hun leden te overtuigen van de noodzaak tot vergaande loonmatiging. Toch hebben de cao-coördinatoren van FNV en CNV, De Waal en Van der Knaap, 'een volledig mandaat gekregen om een deal te sluiten of het overleg af te breken', (ADVERTENTIES) Uw gevoel voor stijl vindt u te rug in ons I.D., het Individuele Design van een s uontworpen SieMatio keuken. Daarbij biedt SieMatic keus uit 42 keukenseries in 18 prijs- Kom even langs en haal het SieMatic keukenideeênboek. Liefst een SieMatic. Toonaangevend in de regio bad-& keukendesign Esdoornlaan 22,4902 TP Oosterhout, tel. 01620 - 5 49 78 - fax. 01620 - 3 33 96 Zouden ze nou in Israël alsnog een standbeeld oprich ten voor Vredeling? Hij beweert immers dat hij 1973 met zijn besluit om op eigen houtje wapens te leveren, de joodse staat zo'n beetje van de ondergang heeft gered. Het zou kunnen natuurlijk, maar als je in de diverse Midden Oosten-oorlogen het gemak zag, waarmee het Israëlische leger de Arabische tegenstanders op de vlucht joeg, dan zou je haast gaan denken dat ze ook voor een met asbakken gooiende Vredeling op de loop zouden zijn gegaan. Bekentenissen door voormalige bewindslieden zijn kennelijk in. Dinsdagavond zag ik op tv Mansholt, zijnde de enige nog levende minister van kort na de oorlog, zeggen dat de politionele acties in Indië fout zijn geweest. Zo'n bekentenis heeft nu natuurlijk nog maar weinig nut, maar ze sterkt je wel in je overtuiging dat bewindslieden het best eens mis kunnen hebben als ze nu te vuur en te zwaard een bepaald besluit als volkomen juist verdedigen. Over een tijdje zal ook wel boven water komen wat er allemaal precies meegespeeld heeft bij het Nederland se besluit om Franse helikopters te kopen. Vagelijk krijg ik de indruk van een spel dat je dan misschien geen georganiseerde misdaad mag noemen, maar dat wel met om de tuin leiden en verzwijgen te maken heeft. De tijd zal leren dat een wentelwiek minder cirkeltjes maakt dan een draaikont. MERIJN aldus een zegsman. De besprekingen over een ak koord tussen de sociale partners hebben zich wekenlang voortge sleept, zonder dat er uitzicht leek te komen op overeenstem ming. Morgen hopen de onder handelaars overeenstemming te bereiken over een gemeenschap pelijke verklaring, waarna vol gende week dinsdag de laatste puntjes op de i moeten worden gezet. Als er niet opnieuw ruzie uitbreekt, zullen de voorzitters van de vakcentrales en hun col lega's van de werkgeversorgani saties volgende week donderdag het akkoord officieel afsluiten. Kabinet: 75.000 hectare extra bos Den Haag - Het kabinet heeft definitief besloten tot de aanleg van tenminste 75.000 hectare bos tot het jaar 2020. Dat is 50.000 hectare meer dan in de huidige beleidsplannen is vastgelegd. Dat heeft staatssecretaris Gabor gisteren laten weten aan de Tweede Kamer. Op dit moment heeft Nederland circa 330.000 hectare bos. De komende kwart eeuw moet een oppervlakte ter grootte van de helft van de provincie Utrecht worden bebost. Applaus voor 'racist' Janmaat Den Haag - De Centrumdemocraat Janmaat is gisteren door een collega-kamerlid opnieuw voor racist uitgemaakt. Vanaf de publieke tribune, waar enkele tientallen tuindersvrouwen zaten, klonk echter applaus voor de CD'er. Tijdens de behandeling van de landbouwbegroting greep Jan maat, terwijl PvdA-kamerlid Huys zijn betoog afrondde, naar de microfoon. Hij zei dat er extra geld voor de noodlijdende boeren en tuinders kan komen als de 'stroom asielzoekers' aan banden wordt gelegd. Janmaat oogstte daarmee behalve applaus van de tribune felle kritiek van Huys. Die vond het een 'onbehoorlijke insinuatie'. Hij noemde de CD'er een racist. Tilburg: woningzoekenden niet geplaatst Tilburg - Burgemeester en wethouders van Tilburg zien defini tief af van het plaatsen van woningzoekenden als onderdeel van het minderhedenbeleid. Aanleiding daartoe is het incident in de Veestraat, waar op 2 oktober buurtbewoners verhinderden dat een Antilliaans gezin een leeg huis zou betrekken. Ook de daarop volgende discussie met de buurtbewoners, op 14 oktober, heeft het college van visie doen veranderen. Het Tilburgs college concludeert dat het in de woningtoewijzing niet mogelijk is om te werken met groepskenmerken. Het is ook onmogelijk om hiertoe objectieve en controleerbare criteria te ontwikkelen of te hanteren", aldus b en w. CDA en WD: programma's bijstellen Den Haag - CDA en WD zullen de berekeningen in hun verkiezingsprogramma's nóg verder moeten bijstellen. Het Cen traal Planbureau (CPB) liet gisteren weten dat bij de zeventien miljard die de WD wil bezuinigen en bij het bedrag van negen miljard in het CDA-programma nog vijf miljard gilden moet worden bijgeteld. Deze mededeling volgt op een eerdere bevestiging van CPB-di- recteur Zalm enkele weken geleden dat hij had berekend dat er drie miljard extra bezuinigd zou moeten worden. Die bijtelling was nodig omdat CDA en WD van verkeerde veronderstelling waren uitgegaan bij de berekening van het overheidstekort. Daar komt nu nog eens twee miljard bij. Huursubsidie mogelijk aan banden Den Haag - De tijdsduur van de individuele huursubsidie wordt mogelijk ingeperkt. Nu nog kunnen huurders onbeperkt een beroep doen op huursubsidie. Staatssecretaris Heerma (Volks huisvesting) liet dat gisteren doorschemeren in het kamerdebat over de begroting van volkshuisvesting. Een ambtelijke werk groep van het ministerie van VROM komt begin volgend jaar met concrete voorstellen. Heerma sluit evenmin uit dat de huursubsidie per regio anders kan uitpakken. Hij vroeg zich hardop af of wel vastgehouden moet worden aan het beginsel van landelijke gelijkberechtiging. Nu geldt voor alle huurders in Nederland dezelfde voorwaarden. De staatssecretaris had geen moeite met het voorstel van PvdA en CDA om de maximale huursubsidie volgend jaar te verhogen van 275 naar 300 gulden per maand. Arnhem (anp) - Leden van Turkse criminele organisaties hebben minstens twee keer geprobeerd te infiltreren in het Arnhemse gemeentelijk apparaat. Beide keren was burge meester P. Scholten tijdig op de hoogte van de infiltratiepo ging en heeft hij adequate maatregelen genomen. Dat heeft E. van Schoonderwaldt, woordvoerster van de gemeente Arn hem, gisteren desgevraagd bevestigd. Volgens Van Schoonderwaldt solliciteerden de Turkse crimine len op bestaande vacatures met het doel invloed te krijgen op het ambtelijk apparaat in Arnhem. De eerste keer zou dat gepro beerd zijn bij de afdeling Bevol king. De tweede keer hebben Turken geprobeerd de pacht te krijgen van de kantine in het gloednieuwe, prestigieuze Stads kantoor in Arnhem, waar de ge meente onder meer bijeenkom sten en congressen houdt. De infiltratiepogingen hebben zich enkele jaren geleden afge speeld. In die tijd liep in Arnhem een uitgebreid politie-onderzoek naar afpersing van horeca-on- dernemers door leden van de Koerdische Arbeiderspartij PKK. Ook werd toen een om vangrijke, door Turken geleide heroïnelijn van Turkije naar Ne derland opgerold. Via die onder zoeken kreeg de politie informa tie over de infiltratiepogingen, waarna de burgemeester tijdens zijn wekelijkse beraad met de Arnhemse korpschef direct werd ingelicht.

de Stem | 1993 | | pagina 3