'Natuurgebied 't Zwin ontzien' Kost Moorda 'Inwoners Terneuzen moeten kunst en cultuur laten floreren' Oorverdovend. 6Zes bejaardenoorden mogen niet dichtgaan' POLITIE Samenwerk Voorgoede tijden. Voorslechte tijden. Benelux Economische Unie wil maatregelen rond bungalowpark kuuroord Oostburg koopt kantoor voor welzijnsinstellingen Kamerlid Terpstra opent woonvoorziening voor slechtzienden en blinden Meisjes De Stelle winnen zaalvoetbaltoernooi in 't Zwaantje in Terneuzen Harms generaal kampioen van Sluiskilse Reisduif I Sluis - Wat zijn de kosten lom het werk van de diver ge welzijnsinstellingen in I tVest-Zeeuws-Vlaanderen I door te lichten? Die vraag I hield de welzijnscommissie |van het samenwerkings- I verband bezig. Feestmiddag Zonnebloem in Het Meulengat Sluiskil DE STEM ZEELAND )ESTEM Personeel schrijft brief naar provincie: NajaaFsconcert in het Meulengat A. Platteeuw uit Hoek boekt succes op EK siervogels Botsing Zakkenroller Textiel uit vrachtauto Inbraak in loods Ruit vernield Vals bankbiljet Auto's tegen elkaar Bloes gestolen Rijden onder invloed Inbraak in bedrijf Inbrekers slaan toe Inbraak in c Tegenstand Ford weet wat u beweecrt. Koffieconcert Pannenschuur DINSDAG 26 OKTOBER 1993 C3 Van onze verslaggever Terneuzen - De akker klaar leggen waarop de inwoners van Terneuzen kunst en cul tuur kunnen laten groeien. Dat is de prozaïsche om schrijving van het doel van het kunst- en cultuurbeleid van de gemeente Terneuzen. De gemeentelijke cultuurnota bestrijkt een breed scala van kunstuitingen zoals beeldende kunst, bouwkunst en architec tuur, cultuurbehoud, drama, muziek, dans, film- en video kunst. Het is de gemeente die de voorwaarden schept, de inwo ners zelf moeten kunst en cul tuur in de Scheldestad laten flo reren. De opstellers van de kunst- en cultuurnota vervatten het beleid in een fictief voorbeeld om aan te geven hoe de uitgezette koers in de toekomst gestalte moet krijgen in de gemeente. Liefhebbers van new age-muziek steken de koppen bijeen omdat ze vinden dat hun favoriete mu ziek te weinig aandacht krijgt in Terneuzen. Ze richten een stich ting op die door middel van een grote manifestatie new age-mu- ziek wil promoten. De stichting klopt bij de gemeente aan om twintigduizend gulden subsidie te bemachtigen. Burgemeester en wethouders leggen dat verzoek voor aan de Coördinatiecommissie Theatere venementen, die advies uit moet brengen. De commissie consta teert dat er nog maar vijfduizend gulden in de subsidiepot zit waaruit het new age-evenement geld kan krijgen. Maar gelukkig ziet die commissie ook mogelijk heden om bepaalde onderdelen van de manifestatie onder te brengen bij de zogenaamde ba sisvoorzieningen in de gemeente (bibliotheek, Zuidlandtheater, stichting Toonbeeld). Zo kan het theater een deel van de activiteiten onderbrengen in het feestprogramma bij gelegen heid van het dertigjarig bestaan, de bibliotheek richt een foto-ex positie in over new age en leer lingen van Toonbeeld geven straatconcerten in en om de Markt. Al die instellingen beta len 'hun' deeltje van de manifes tatie uit hun eigen budget. Want, en dat is een ander uitgangspunt van de nota, de instellingen krij gen allemaal een vast budget waar ze mee rond moeten ko men. Na goedkeuring door burge meester en wethouders van het voorstel dat onder regie van de coördinatiecommissie Theatere venementen gestalte krijgt, komt er een werkgroep die de realisa tie van het new age-festival uit het voorbeeld gestalte geeft. Denkbaar is ook dat die werk groep omringende gemeenten polst om het evenement verder in de regio uit te breiden. Het ontwerp van de nota komt donderdag 4 november aan de orde in de vergadering van de commissie onderwijs, sport, cul tuur, recreatie en toerisme. Aan vang 19.30 uur in de burgerzaal van het stadhuis. Van onze verslaggever Oostburg - Rond het bungalowpark bij het kuuroord in Cadzand-Bad moeten waterpartijen komen en het ver keer van en naar het kuuroord moet rijden over een weg die aansluit op de Boulevard de Wielingen. De bouwer van het kuuroord moet nieuwe overgangen weste lijk van het bungalowpark over het afwateringskanaal zien te vermijden. Dat adviseert de Benelux Econo mische Unie (BEU) over de bouw van het kuuroord. De gemeente Oostburg moet die waarborgen inbouwen in het bestemmings plan, aldus de BEU. De reden daarvoor is het nabij gelegen internationale natuurge bied Het Zwin zoveel mogelijk te ontzien. Op grond van schattin gen komen er namelijk naar ver wachting straks zo'n driehon derdduizend bezoekers per jaar af op het kuurooord met de voorzieningen daaromheen. Het gevaar dat die nieuwe toeristen en recreanten Het Zwin schade toebrengen moet worden verme den, luidt het advies. Het Zwin is dermate waardevol dat oncontroleerbare ontwikke lingen in de buurt daarvan vol gens de unie volstrekt ontoelaat baar zijn. Het advies is opgesteld na over leg van de werkgroep Harmoni satie Plannen West van de bij zondere commissie voor de ruim telijke ordening van de unie met burgemeester Kruize van Oost burg en een delegatie vande projectontwikkelaar van het kuuroord. Die gaven een toelich ting op het bestemmingsplan dat het kuuroordplan planologisch inpast. De BEU wacht nu af hoe de gemeente Oostburg en de pro vincie Zeeland omspringen met de aanbevelingen. Voorwaarde is wel, aldus het college van burgemeester en wethouders in een voorstel aan de commissie Openbare Werken, dat het gebouw snel vrijkomt. Want de gemeente wil de ge noemde instellingen nog dit jaar laten verhuizen. Die zijn nu nog gehuisvest in de voormalige de pendance van het gemeentehuis aan de Schouwburgstraat. Maar dat pand moet wijken voor de bouw van aanleunwoningen. Of de instellingen inderdaad snel kunnen verhuizen is nog maar de vraag. Volgens directeur H. Da- men van Thuiszorg is de uitbrei ding van het gebouw aan de Tragelweg namelijk pas na de zomer volgend jaar gereed. Vervuiling De commissie moet verder advi seren over een krediet van 31.500 gulden voor nader onder zoek naar de vervuiling van het terrein van de voormalige gasfa briek aan de Oude Haven in Oostburg. De grond is op plaat sen sterk vervuild met cyanide, fenol, zwavel, aromaten en poly cyclische aromatische koolwa terstoffen. Het terrein van de vroegere gas fabriek staat tweede op de lijst van verontreinigde bodems in de provincie. De schoonmaak van het terrein is trouwens volgend jaar nog niet aan de beurt, om dat nog niet duidelijk is hoeveel dat karwei precies gaat kosten. Riolering Voor de vervanging van riolering om het bergingstekort in Oost burg op te heffen is een bedrag van ruim twee miljoen gulden nodig. Ook daar brengt de com missie advies over uit aan het college. De commissievergade ring is woensdag 27 oktober, na afloop van de commissie Plano logie, die om 9.00 uur begint in het stadhuis. Het personeel van de bejaarden tehuizen van de Stichting Pro testantse Ouderenzorg (SPO) maakt zich zorgen over de be zuinigingen in de ouderenzorg en de daaruit voortvloeiende verdwijning van de bejaarden oorden Ter Walle (Biervliet) en Ruschevliet (Schoondijke). Het personeel maakt zijn onge rustheid daarover kenbaar in de brief en laat die vergezeld gaan van een lijst met handtekenin gen. Als Ter Walle en Ruschevliet moeten sluiten, verliest een deel Van onze verslaggever Oostburg - De gemeente Oostburg mag zich voor 163.000 gulden eigenaar noemen van het kantoor van de stichting Thuiszorg Zeeuws-Vlaanderen aan de Volderstraat in Oost burg. Het is de bedoeling dat de streekjeugdcentrale (SJC), de Basiseducatie en de stichting Welzijn voor Ouderen (SWO) daar in de loop van volgend jaar hun intrek nemen. Van onze verslaggever Terneuzen - Het Tweede-Kamerlid E. Terpstra opent vrijdag 29 oktober een woonvoorziening voor slechtziende en blinde kinderen en jong volwassenen in Rotterdam. Deze twee deelnemertjes aan de Roefeldag van Jantje Beton in Westdorpe vinden de gillende sirenes van de brandweer iets teveel van het goede. foto wim kooyman Westdorpe - De organisatie van de eerste nationale Roefeldag kan terugkijken op een geslaagd evenement. Afgelopen zater dagochtend waren een 30-tal kinderen naar 'T Hjem gekomen om te roefelen en op verkenningstocht te gaan in de wereld van de volwassenen. Van onze verslaggever Oostburg - De provincie Zeeland moet zijn 'omstreden besluit' zes bejaardenoorden te sluiten herzien. Dat laat het personeel van de bejaardenoorden in West-Zeeuws-Vlaanderen weten in een brief aan Gedeputeerde Staten van Zeeland en de fracties in Provinciale Staten. van het personeel van de SPO zeker zijn baan, aldus de vice- voorzitter en secretaris van de ondernemingsraad in de brief. Bij de beslissing de twee bejaar dentehuizen in West-Zeeuws- Vlaanderen te sluiten, is naar de mening van het SPO-personeel te weinig stilgestaan bij de nega tieve gevolgen voor de werkgele genheid en economie in Biervliet en Schoondijke. Ook het personeel van andere bejaardenoorden protesteerde eerder al tegen de sluiting van de in totaal zes Zeeuwse tehuizen. Het is een onderdeel van de regionale instelling Visio, die ook in de provincie Zeeland ac tief is. Visio biedt onderzoek, voorlich ting, advies en revalidatie aan slechtzienden en blinden van al le leeftijden. Personen en instan ties die te maken hebben met visueel-gehandicapten kunnen er ook terecht. De woonvoorziening in Rotter dam is bedoeld om Zuidholland se en Zeeuwse slechtzienden of blinden voor kortere of langere Van onze correspondent Sluiskil - Muziekvereniging Sluiskil en de Koninklijke Ste delijke Harmonie Hulst geven zondag 31 oktober gezamenlijk een najaarsconcert in het Meu lengat. Voor de pauze geeft de harmonie uit Hulst een uitvoering onder leiding van dirigent Johan de Witte. Na de pauze treedt mu ziekvereniging Sluiskil voor het voetlicht onder leiding van R. Jurriëns. Kaarten voor het najaarsconcert zijn verkrijgbaar aan de zaal. De zaal is een half uur vantevoren open, aanvang van de uitvoering 14.00 uur. tijd huisvesting te bieden, in combinatie met behandeling en revalidatie. Daarna keren ze weer naar het ouderlijk huis te rug. Er is plaats voor maximaal 24 kinderen en jong volwasse nen. Van onze verslaggever Hoek - A. Platteeuw uit Hoek behaalde het afgelo pen weekend tijdens de Eu ropese kampioenschappen voor siervogels in het Bel gische Tienen twee bronzen medailles. Een kanarie en een eenheid van vier zoge naamde lachduifjes. Vogelliefhebbers uit tal van Europese landen, maar vooral uit Spanje en Italië, boden in totaal zo'n drie duizend tot vijfendertighon derd jonge siervogels ter keuring aan. Platteeuw, die eerder al successen boekte met oudere vogels, was bij zonder in zijn nopjes met de twee bronzen medailles. Het was de vierde maal dat hij meedeed aan de Europe se kampioenschappen. De nationale Roefeldag werd dit jaar voor het eerst georganiseerd door het Nationaal Jeugd Fonds (ofwel Jantje Beton) vanwege het 25-jarig bestaan. Overal in het land waren organi saties aangeschreven die met jeugdwerk te maken hebben (scouting, voetbal, buurthuizen) om in hun omgeving de roefel dag te organiseren en zo de kin deren in de leeftijd van 6 tot 12 jaar kennis te laten maken met de grote mensen-wereld. In Zeeland werd aan deze op roep onder meer gehoor gegeven vanuit Vlissingen, Hansweert, Nisse en Westdorpe. In de laatste plaats had de scoutinggroep We- WeKaBo de organisatie op zich genomen. De deelnemende kin deren gingen in groepjes op be zoek bij de diverse instellingen en bedrijven die hun deuren opengesteld hadden. In Westdorpe konden de kinde ren onder meer nader kennisma ken met het bankwezen bij de Centrale Volksbank. Normaal gesproken is dit voor hun een onbekend gebied, want verder dan het loket komen zij normaal gesproken niet. Nu mochten zij ook eens een kijkje nemen achter de balie. Tevens werd een bezoek gebracht aan het museum van de Stichting Oud Westdorpe. Daar maakten zij kennis met het ver leden van hun woonplaats. Aan de hand van de diverse opgra vingen en vondsten die in de vitrines uitgestald lagen, maak ten zij als het ware een reisje door de geschiedenis. Teruggekomen op het scouting terrein maakten zij kennis met het scoutinggebeuren. Samen met de leden van de Esta's (de vroegere welpen en kabouters) werden diverse spelletjes gedaan als touwtrekken en verspringen. Het initiatief van de Roefeldag zal volgend jaar zeker navolging krijgen in Westdorpe. Van onze correspondent Terneuzen - In sporthal 't Zwaantje bekampten gisteren elf meisjesteams elkaar in een schoolzaalvoetbaltoernooi voor Groot-Terneuzen. De Stelle won door in de finale de Zuid- landschool te verslaan. Van onze correspondent Sluiskil Het generaal kampioenschap bij de Sluiskilse Reisduif is dit jaar gewonnen door J. Harms. Het duifkampioenschap werd zowel bij de oude als de jonge duiven gewonnen door de combinatie Nachtegaal. Op de fondvluchten was J. du Puy veruit de beste. Generaal kampioenschap: 1. J. Harms, 2. J. en R. Dane, 3. J. du Puy, 4. Combinatie Nachtegaal, 5. A. Bouchaute en zoon. Vitesse/midfond, oudeduiven, aangeduid: 1. J- Harms, 2. Combinatie Nachtegaal, 3. J. en R. Dane. Idem onaangeduid: 1. J. en R. Dane, 2. J. Harms, 3. Combinatie Nachtegaal. Vitesse/mid fond jonge duiven, aangeduid: 1. J. Harms, 2. Combinatie Nachtegaal, 3. L. Klaassen. Idem onaangeduid: 1. J. en R. Dane, 2. J. Harms, 3. A. Zegers. Fond oude duiven, aangeduid: 1. J. du Puy, 2. C. van Biezen, 3. Biezen-Ruijter. Idem onaangeuid: 1. J. du Puy, 2. C. van Biezen, 3. J. en R. Dane. Fond jonge duiven, aangeduid: 1. J. du Puy, 2. J. Harms, 3. O. Dehulsters. Idem onaange duid: 1. J. du Puy, 2. J. Harms, 3. A. de Bruijne. Overnachtvluchten, oude- en jonge duiven, on aangeduid: 1. A. de Bruijne, 2. J. du Puy, 3. P. de Lavoir. Eindklassement vijfdaagse oude duiven: 1. J. Harms, 2. B. de Koeiier, 3. C. van Biezen, idem jonge duiven: LF.de Beule, 2. L. Klaassen, 3. J. en R. Dane. Belgische vluchten, oude- en jonge duiven, onaangeduid: 1. J. Harms, 2. J. en R. Dane, 3. Combinatie Nachtegaal. Duifkam pioenschappen: Oude duiven: 1,2 en 3. Combina tie Nachtegaal, Idem jonge duiven: 1. Combinatie Nachtegaal, 2. J. Harms, 3. J. en R. Dane. De teams speelden in een poule. De eerste vier gingen door naar de finale. Om de derde en vierde plaats speelden de teams van Oude Vaart en de Prins Willem van Oranje. De Oude Vaart won de wedstrijd met 3-0. In de span nende finale versloeg De Stelle het team van de Zuidlandschool met 1-0. Vandaag is het de beurt aan de jongens. Achttien ploegen heb ben zich ingeschreven. Vandaag spelen ze de poulewedstrijden. De finale wordt gespeeld in de maand december. Donderdag komt het eerste blok van de sportkennismakingsacti viteiten aan bod. Tachtig kinde ren hebben zich hiervoor opge geven. Er komen onder meer aan bod; atletiek, voetbal en zwem men. De activiteiten starten om 9.00 uur. Kinderen die zich nog willen opgeven kunnen dit doen voor het begin van het evene ment aan de gymzaal naast zwembad de Honte. Vrijdag is het de beurt aan het voortgezet onderwijs. Van 9.00 tot 13.30 uur is er een basket- baltoernooi in sporthal 't Zwaantje. Breskens - Bij een kop-staart- botsing op rijksweg N58 nabij Breskens zijn zondagavond drie Belgische personenauto's aanzienlijk beschadigd. Nie mand liep enig letsel op. Een automobiliste uit De Haan stond stil voor de verkeers lichten, die op dat moment op rood stonden. Ook een tweede automobilist uit Knokke-Heist stopte op tijd, maar een derde automobilist uit Ardooie zag te laat dat het stoplicht op rood stond. Deze reed op de tweede stilstaande auto in die op zijn beurt tegen andere wagen aanknalde. Hulst - Een 65-jarige vrouw uit het Belgische Schelle is zondagmiddag het slachtoffer geworden van zakkenrollerij. Ze liep over de Gentsestraat in Hulst en werd beroofd van haar handtas, waarin een por temonnee zat met haar huis houdgeld. Kapellebrug - Uit een vracht auto van een transportonder neming die stond geparkeerd aan de Gentsevaartstraat in Kapellebrug zijn een tiental dozen met textiel gestolen. Zondagmorgen rond vijf uur werd ontdekt dat de dekzeilen waren opengesneden. Sint-Jansteen - In het afgelo pen weekend is ingebroken in een loods van een caravanbe- drijf aan de Warandastraat in Sint-Jansteen. Vermist wor den een compressor, een aan- hangwagentje en enig gereed schap. Namens de eigenaar werd daarvan aangifte gedaan bij de politie in Hulst. Oostburg - In het afgelopen weekend is een ruit vernield van het belastingkantoor in Oostburg. De schade bedraagt circa 120 gulden. Sluis - Bij een bank in Sluis werd een vals bankbiljet van 10.000 Belgische frank ont-1 dekt. (ongeveer 530 gulden). Niet kon worden vastgesteld van wie het geld afkomstig is. Sluis - Op de Sint Annastraat in Sluis kwamen gistermiddag twee personenauto's in bot sing met elkaar. Het bleef bij materiële schade. Het ongeval gebeurde doordat een automoi bilist uit Düsseldorf (D) bij het verlaten van een parkeer-1 plaats geen voorrang verleen, de aan een personenauto be stuurd door een inwoonster i| uit Breskens. Sluis - Uit een winkel aan de Kaai in Sluis werd zaterdag door een tot nu toe onbekende vrouw een bloes gestolen, waarde 125 gulden. Van het delict werd aangifte gedaan bij de politie in West-Zeeuws- Vlaanderen. Sluis - De politie in West- Zeeuws-Vlaanderen heeft een Belgische automobilist uit Knokke-Heist geverbaliseerd voor het rijden onder invloed. De man kreeg tevens een rij verbod opgelegd voor de tijd van zes uur en kreeg verder een dagvaarding uitgereikt om te verschijnen voor de politie rechter. Hij werd zondagmor gen betrapt op de Kaai in Sluis. Een ademanalysetest gaf als uitslag een alcohol-1 promillage aan van 1,3. Dat is bijna drie keer het maximum toegestane van 0,5. Terneuzen - Bij de politie in i Terneuzen werd gisteren aan gifte gedaan van een inbraak bij een bedrijf aan de Tram- straat in Terneuzen. Ont vreemd werden een fax, twee telefoontoestellen en een elek- trische schrijfmachine. Men j verschafte zich toegang tot het pand door het vernielen van een ruit. Vlissingen - In de nacht van zondag op maandag is inge broken bij een bedrijf in elek trische apparaten van de fir ma G. aan de Hermesweg in j| Vlissingen. Vermist worden' zes video-camera's ter waarde van 15.000 gulden. Men was j binnengekomen door het for ceren van een toegangsdeur. Vlissingen - Bij een inbraak in j een woning aan de Em- mastraat in Vlissingen is zon dag voor ongeveer tweedui- zend gulden aan gouden siera den en een damespolshorloge I gestolen. Dat gebeurde tijdens i afwezigheid van de bewoon ster die de diefstal 's avonds rond acht uur bij thuiskomst ontdekte. I Van onze correspondent I Dagelijks bestuurslid wethouder K Oosterling van het samenwer kingsverband zegde uiteindelijk ■toe bij de evaluaties van het Presentator van de feestmiddag is Hans Kazan. Hij kondigt op tredens aan van Hans Verhoeve en Peter Jongeneel, Ben Cramer, Helen Shepherd en Saskia en Serge. Voorzitter P. Apers van de regio kanaalzone van de Zonnebloem (ADVERTENTIE) Getint glas Inkleur gespoten bumpers Bestuurdersstoel met verstelbaar zitvlak Centrale portier vergrendeling Stuurbekrachtiging Standaard airbag in stuurwiel Massief stalen balken in portieren Geperfectioneerde gordelspanners ER ZIT ZOVEEL MEER IN EEN ESCORT Veiligheidsstoelen n Van onze verslaggever Sluiskil - De afdeling kanaalzone van de Zonnebloem viert vrijdag 29 oktober feest in Het Meulengat in Sluiskil. Eenl groot aantal bekende artiesten vermaakt dan driehonderd! zieke, hulpbehoevende en eenzame mensen uit de gemeente» Axel, Sas van Gent en Terneuzen. spreekt rond 13.45 uur het ope-l ningswoord en sluit de middag I tegen 17.00 uur af. Het feest ijl" mogelijk door de inzet van zestigL vrijwilligers van de Zonnebloem,;! enkele Sluiskilse bedrijven, de r brandweer, dokter Van Haelstl en de beheerder van het Meulen|[ gat. 'Ik deel u mede dat op zaterdag 23 februari 1945 des avond; omstreeks 20.10 uur eer moordaanslag op mij is ge pleegd door het werpen var vermoedelijk twee handgrana ten in mijn werk- en spreekka mer gelegen aan de Markt no. alhier. Door de omstandigheic dat ik mij een kort ogenblik uit deze kamer had verwijderd bleëf ik ongedeerd. Mijn werk zaamheden worden door mij zonder onderbreking voortge zet'. Dit schreef burgemeester T.M Overmaat van de gemeentf Aardenburg op 5 februari 194E aan de Commissaris der Konin gin in Zeeland. Een week latei ontving hij daarop het volgendi antwoord: 'Met leedwezen narr ik kennis van de op u gepleegdf aanslag en spreek de hoop ui dat de dader(s) gevonden er streng gestraft zullen worden Van harte wens ik u geluk me uw behoud'. Burgemeester Theodorus Mat thias Overmaat was geboren op 25 februari 1892 in Doetin- chem. De jonge hervormde pre dikant Gerard van Royen, di( ij-de meest dramatische maan den in Aardenburg, zijn eersti standplaats, arriveerde, geef van hem in zijn dagboek eei typerende beschrijving. De pre dikant werd met zijn vrouw door de burgemeester uitgeno- digd voor een kennismakings gesprek, juist toen de grote te rugtocht van het Duitse lege: plaatsvond. Hij schreef daar over: 'Vrijdagmorgen 8 septem ber 1944 om half tien versche nen we bij de burgemeester een eigenaardige katholiekt vrijgezel, die zeer gepresseerc was, daar hij 2000 Duitseri moest inkwartieren. Wij heb ben daar gezeten onder het gei not van sigaretten, sigaren wijn, koekjes en Hawaian mu ziek. Zo af en toe vloog hi overeind, excuseerde zich ei ging Duitsers voor de gek hou den die onderdak zochten. Dr burgervaarder was geweest onderwijzer, hoofd, leraar Ne derlands aan een kweekschool wachtgelder (in die tijd zwier hij in Parijs en Brussel en ver maakte zich zeer), solliciteerd naar het burgemeesterschap ii Aardenburg en werd het. Hi werd directeur van het gas bedrijf en werkt twee uur pe dag. Bovendien brengt de ande re betrekking meer op. Onde zijn geleide gingen we dwaï door de Duitse colonnes hee naar huis'. Burgemeester Overmaat was d eerste katholieke burgemeestf die in 1924, na 320 jaar, Aardenburg werd benoeiw Daarbij werd de plaatselijk protestantse kandidaat gepa: seerd. Dit stuitte op felle teger stand van protestantse zijd De protestantse regenten hac den tot dan toe de dienst uitgi maakt en vreesden, nu inmic dels ook de meerderheid van bevolking katholiek was, hu greep op het gemeentebestm en de rijke gast- en weeshui: goederen kwijt te raken, ontstond een felle politie! strijd, die eind van de jan twintig ontaardde in een god; dienststrijd naar Noordiers mi Ford Escort met standaard airbag. Al vanaff28.490,- Afgebeeld is de 16 CLX Prijzen incl RT. W, excl kosten rijklaar maken. Escort leaseprijs vanaf f749,- per maand, excL B.T.W. Full operational lease door Prime Lease, 48 maanden, 20.000 km per jaar, 3-deurs versie. Wijzigingen voorbehouden. Van onze correspondent Nieuwvliet - In restau rant De Travalje op re creatiecentrum Pannen- schuur wordt zondag 7 november een koffiecon cert gehouden. Dit gebeurt met medewer king van John White's Big Band en een groot aantal muzikanten uit West- Zeeuws-Vlaanderen. De aanvang van dit concert is 11.30 uur.

de Stem | 1993 | | pagina 14