DE STEM 4Ik ga bij alles tot het uiterste' jam Beyerd opent deuren voor druk programma Purper 10: avond onvervalst cabaret UIT GIDS Paul McCartney terug op zebra van Abbey Road Oprah Winfrey onbetwist de televisie-koningin van Amerika Expositie rond Piet Ouburg in Dordrecht m SUSKE vy DE STEM Als het maar ondeugend is... HAMBONE „De negatieve bijklank van de uitspraak 'Dat is typisch Nederlands', is typisch Nederlands." R. van Hillegersberg, in proefschrift Gids ZATERDAG 23 OKTOBER 1993 0| Door onze correspondent Bob van Huët London - Een kwart eeuw na de veelbesproken lp-hoes is oud-Beatle Paul McCartney teruggekeerd naar de fameu ze zebra in de Noordlondense Abbey Road. Op de verpak king van de binnenkort uit te komen cd 'Paul is Live' neemt hij een loopje met zijn Engelse schaapshond op de oversteekplaats die nog dage lijks wordt bezocht door fans van over heel de wereld. Nadat de plaat 'Abbey Road' in 1969 was uitgekomen en een Amerikaanse DJ in de hoes het bewijs had gezien dat het tiene ridool Paul McCartney dood zou zijn (en vervangen door een rechtshandige dubbelganger), ging de omslag een eigen leven leiden. In de details van de foto waarop de vier bandleden over de zebra lopen herkenden 'ex perts' allerlei geheime aanwij zingen. Zo liep de vermeende dubbelganger van Paul als enige van het kwartet uit de pas en was hij blootvoets, wat in maf ia- kringen een teken des doods is. De later overleden John Lennon was geheel in het wit gekleed, Ringo Star zag er uit als een begrafenisondernemer en George Harrison als een grafdelver. Intrigerender dan dat was voor de Beatlelogen toch de kente kenplaat van een witte VW-ke- ver die links half op de stoep stond geparkeerd: LMW 28IF. McCartney was 27 en zou 28 zijn geworden ALS (IF)... etc. Zelfs toen hij vijfentwintig jaar gele den in het openbaar getuigde dat hij springlevend was, konden ve len het niet geloven, net zo goed als anderen zeker weten dat El- vis nog leeft. Dankzij computerbewerking van de oude foto loopt Paul anno 1993 weer over diezelfde zebra. Het nummerboord van de witte kever blijkt echter veranderd in 51 IS, te begrijpen als McCart ney is 51 jaar. Een sinistere bestelwagen aan de rechterkant van de straat is weggepoetst. Dit keer draagt McCartney laarzen van naar eigen zeggen „synthe tisch leer". Volgens de zingende multimiljo nair was het een vreemde erva ring om 25 jaar later op dezelfde plek een foto te laten maken door dezelfde fotograaf (Ian Macmillan) waarbij opnieuw het verkeer moest worden stilgelegd en de bizarre pose weer werd gadegeslagen door tientallen verbijsterde passanten. Maar toekomstig mysterie lijkt toch gezaaid want wat is de gedachte achter een ex-Beatle die zowat wordt omgetrokken door een wit-grijze schaapshond die echter stilstaat op exact de zebrapadstreep waar John Len non voet op zette. Bij een presentatie in Londen van zijn nieuwe lp, met tien live-uitvoeringen van Beatles liedjes, liet McCartney weten dat: „Er absoluut geen betekenis schuilt in het feit dat ik met een Door Anja van den Akker Toen ze 25 jaar was, schreef Oprah Winfrey in haar dagboek: 'Ik ben toch zo rusteloos. Ik zou meer van mijn leven moeten maken.' Op haar 28e werd ze in paniek wakker en schreef: 'Oh mijn hemel, ik ben nog steeds niet getrouwd. En dat zal wel niet gebeuren ook. Wat stelt mijn leven eigenlijk voor? Niets!' Nu, veertien jaar later, is Oprah Winfrey de best betaalde ster van Amerika. Met een jaarinkomen van bijna 90 miljoen gulden, laat ze coryfeeën als Bill Cosby, Steven Spielberg, Prince en Madonna ver achter zich. Oprah Winfrey is de eerste zwar te vrouw die door middel van een eigen miljoenenconcern haar privé-praatshow produceert, presenteert en aan de man brengt. Winfrey's onderneming, Harpo Productions Inc. ('Oprah' achterstevoren) in Chicago, stuurt niet alleen via 190 Ameri kaanse kabelstations en 11 bui tenlandse omroepen haar talk show dagelijks enige tientallen miljoenen huiskamers in, uit het luxueuze studiocomplex komen ook documentaires, films en mi ni-series. Iedere week vallen er zo'n 2500 aan Oprah Winfrey gerichte brieven in de bus. Ze komen van fans, maar ook van hulpverle nende instanties. Want Oprah is niet flauw als het om educatieve projecten of verkrachte vrouwen en kinderen gaat. Goeroe Het is inmiddels geen geheim meer dat Winfrey zelf jarenlang seksueel werd misbruikt door een aantal familieleden. Dat heeft haar tot goeroe der incest- slachtoffers gemaakt. Als zwar te, te dikke, niet gehuwde, eigen zinnige self-made vrouw voldoet Oprah Winfrey niet bepaald aan de Amerikaanse droom. „Een huwelijk betekent het op geven van je ego. Daar ben ik nog niet aan toe. Er trouwen te veel mensen louter .omwille van een mooi feest. Die komen dan later met hun problemen in mijn show. Kinderen? Daar heb ik nu nog geen tijd voor. Je kunt niet alles tegelijk", aldus Winfrey in het Amerikaanse blad Ladies Home Journal. Voor de fans is Oprah Winfrey de verpersoonlijking van het wa re leven. Anderen menen dat ze weerloze slachtoffers voor de ca mera misbruikt en daar stinkend rijk van wordt. Eén ding is dui delijk: als er iemand een perfecte neus heeft voor de rotte plekken in onze samenleving, dan is het Oprah Winfrey. „Gelukkig voor haar en voor de kijkers kent het exhibitionisme van de gemiddelde Amerikaan blijkbaar geen grenzen, zodat je avond aan avond een recht streekse blik wordt gegund in de duisternis van al die kleine zie len", schreef Emma Brunt in Elsevier. „En wat je dan ziet is een soort sociologische horror. Want zodra al die keurige dames en heren op de tribune in de gaten hebben dat de camera loopt, halen ze hun meest bene pen vooroordelen en hun groeze ligste opinies te voorschijn. Waar zou het produktieteam van het Winfrey spookhuis toch iede re keer al die geschifte types vandaan halen?". En inderdaad, je kunt het zo gek niet bedenken of het rariteiten kabinet van Winfrey heeft het of vindt het. Mannen die het met hun moeder doen, heren met een harem, mishandelde huisvaders, overspelige hijgers, moeders van incestdochters, daders die met hun slachtoffers worden gecon fronteerd. Dat levert soms schokkende tele visie op. Altijd live. Als Oprah Winfrey de hand vastpakt van haar gast, dan moet je oppassen. Dat staat voor vuurwerk. Zoals de geestelijk gebroken man die, na jarenlange gedwongen seks met zijn moeder, nu voor het eerst openlijk bekende dat hij het lekker had gevonden, maar aan die gedachte langzaam ka pot ging. Op dat moment is Oprah Winf rey op haar best. Dan werpt ze zich als een leeuwin in de strijd. Ongewenst Ze spreekt moed in, maar weet ook te zwijgen. Afstandelijkheid kent ze niet. Soms rollen er dikke tranen over haar ronde wangen, zoals tijdens die legen darische uitzending waarin ze tot verbijstering van haar eigen produktieteam publiekelijk ont hulde als kind jarenlang ver kracht te zijn. Haar levensverhaal. Het is winters koud, als op 29 januari 1954 in Kosciusko (Mis sissippi) een meisje wordt gebo ren. Haar 19-jarige vader en 18-jarige moeder brengen het nogal ongewenste kind bij oma onder. Tante Ida wordt gevraagd de baby als 'Orpah' aan te geven bij de burgerlijke stand. Een naam die moeder Winfrey uit de bijbel heeft gehaald. Tante Ida draait in haar zenuwen de 'r' en de 'p' om. Zo ontstaat de opmer kelijke naam 'Oprah'. De kleine Oprah woont bij oma op de boerderij in het zuiden van de Verenigde Staten. Oma blijkt een keiharde opvoeder die haar lezen en schrijven leert. Als ze zes jaar is neemt Oprah's echte moeder haar mee naar de indus triestad Milwaukee, in het noor den van de States. Dan gaat het bergafwaarts. De buitenshuis werkende vrouw is een vreemde voor Oprah. Het kind zit na schooltijd altijd al leen. Op haar negende wordt ze verkracht door een 19-jarige neef. Een goede vriend en een oom doen dat in de jaren erna nog eens flink over. Ze durft er met niemand over te praten. „Zodra je als kind bent mis bruikt, is je kindertijd voorbij en verandert je leven voor altijd", zal ze later zeggen. Oprah begint van huis weg te lopen. Ze wordt gepakt wegens winkeldiefstal en valt al snel in de categorie 'probleemkind.' Dat gaat zo tot haar veertiende. Dan trekt ze in bij haar vader Vernon Winfrey in Nashville, raakt zwanger van een vriendje en verliest de baby. Streng Pa Winfrey vervolgt de strenge aanpak van oma. Het werkt. Op rah doet het goed op de middel bare school en gaat zelfs naar de universiteit om beeldende kunst en communicatiewetenschappen te studeren. Ze brengt het in 1976 tot nieuwslezeres bij een lokaal televisiestation in Balti more, krijgt later een ontbijtpro- gramma en vervolgens een talk show in Chicago. In 1986 wordt dat programma landelijk uitge zonden als 'The Oprah Winfrey Oprah Winfrey: een perfecte neus voor de rotte plekken in de samenleving. foto rtl4 Show'. Twee jaar later verwerft haar Harpo Productions alle uit zendrechten. In datzelfde 1988 wordt Oprah Winfrey, dan 34 jaar, uitgeroe pen tot de populairste tv-per- soonlijkheid van Amerika. Zij is daarmee de eerste zwarte vrouw en tevens de jongste. Oscarnominatie Ondertussen is Winfrey ook gaan acteren. Voor haar rol van Sofia in Steven Spielbergs film 'The Color Purple' met Whoopi Gold berg krijgt ze een Oscar- en een Golden Globe-nominatie in de categorie.beste vrouwelijke bij rol. In de miniserie 'The Women of Brewster Place' neemt ze de hoofdrol en de produktie voor haar rekening, evenals bij het vervolg daarvan: 'Brewster Pla ce'. Winfrey produceert ook de docu mentaire 'Scared Silent' over in cest en kindermishandeling: met ruim 50 miljoen kijkers de best bekeken informatieve film aller tijden, omdat Oprah alle grote Amerikaanse kabelstations weet te bewegen de documentaire ge lijktijdig uit te zenden. Een moe der vertelt daarin hoe ze haar zoontje met een gordijnroede heeft doodgeslagen, een vader onthult de jarenlange systemati sche verkrachting van zijn beide dochters. Amerika staat op zijn Van onze kunstredactie Breda - Het Bredase gemeen telijk centrum voor beelden de kunst De Beyerd is gerui me tijd gesloten geweest. Vanaf 1 november zijn de deuren weer open, compleet met opgeknapt binnenplein en een nieuw gastatelier. In de maanden november en de cember zijn alle zalen van De Beyerd gevuld met de tentoon stelling Gent te Gast: de collectie uit het Museum van Hedendaag se Kunst in Gent. De directeur van dat museum, Jan Hoet, heeft een persoonlijke keuze uit die collectie gemaakt. Hoet is een van de belangrijkste figuren in de wereld van de internationale hedendaagse kunst. Vorig jaar was hij artis tiek directeur van de Documenta in Kassei. Het nieuwe jaar wordt op 16 januari 1994 geopend met vier tentoonstellingen tegelijk: een presentatie van de in Breda wo nende schilder Jaap de Vries, werk van de Litouwse fotograaf Vitas Luckus, die in 1987 zelf moord pleegde, recente tekenin gen van o.a. Lucebert en (in de dépendance aan het Chasseveld 5) een tentoonstelling met werk van bekende oud-studenten fo tografie van Sint-Joost. Cursussen De Beyerd biedt ook het komen de seizoen een aantal cursussen. De cursus Kijken naar kunst wordt gegeven door drs. Nicole Hermans, en vindt plaats op vijf dinsdagavonden. Thema's: Waarneming, Vorm, Kleur, Kompositie, Evaluatie/bezoek Hoet-expositie. De cursus Muziek en beeldende kunst: confrontatie en inspiratie bestaat uit acht bijeenkomsten, geleid door drs. Ruud Vreeburg, inclusief een concert door het Bach Collegium. De Ontmoeting is een cursus van drie woensdagavonden over he- Van onze kunstredactie Dordrecht - Het Dordrechts Museum herdenkt dat de schilder Piet Ouborg 100 jaar geleden in Dordrecht werd geboren. Vanaf aanstaande zondag tot 10 januari is er een grote expositie van het werk van Ouborg. De autodidact en individualist naarspad in zijn geboortestad Ouborg, overleden in 1956, was een pionier van de Neder landse abstract-expressio- nistische kunst na de Tweede Wereldoorlog. Het accent van de tentoonstelling ligt op die periode. Maar ook de eerste stappen van Ouborg op het kunste- Dordrecht zijn te zien, alsme de de tijd dat hij tekenleraar was (onder meer in Indië) en hij zijn leerlingen abstracte opdrachten gaf, wat toen heel ongebruikelijk was. De expositie toont 50 schilde rijen, 30 gouaches en 100 teke ningen. dendaagse kunst door Beyerd- stafmedewerkster drs. Elly Ste- gemann, naar aanleiding van de Jan Hoet-expositie. De cursus speelt zich op de expositie af. Verder vindt er (in de Artotheek) een aantal discussies over archi tectuur en stedebouwplaats, steeds op de eerste woensdag van de maand. Voor de vereniging Vrienden van de Beyerd komt er een excursie naar Antwerpen op 13 novem ber, en een avond met Jan Hoet op 11 november. Het lidmaat schap van deze vereniging -die in anderhalf jaar tijd is uitge groeid tot ruim 400 leden - kent tal van voordelen. Rondleidingen Een keer in de 14 dagen wordt er op zaterdag om 11.30 uur een rondleiding gegeven, dus buiten de normale openingstijden van De Beyerd. De rondleidingen gaan alleen door bij minimaal 10 deelnemers, met een maximum van 30. Voor alle aanmeldingen en infor matie is De Beyerd te bereiken op het telefoonnummer 076-225025, of aan de balie aan de Bosschstraat 22 te Breda. Fans laten zich dagelijks fotograferen op de Beatle-zebra in Londen. foto ap hond de straat oversteek". Zul len de Beatle-logen daar genoe gen mee nemen? kop. Er komen ruim 113.000 te lefonische reacties binnen. Michael Jackson Dan, in 1992, gaat de telefoon in Oprah's sjieke appartement. Het is Michael Jackson, die na veer tien jaar stilzwijgen in haar praatshow wil. Op voorwaarde dat zijn seksuele voorkeur onbe sproken blijft. Oprah gaat ak koord en scoort moeiteloos. Alleen al in Amerika kijken ruim 90 miljoen mensen naar het gie chelende tweetal. Jackson vertelt waarom hij op het podium zo vaak in zijn kruis tast, schetst vele treurige kinderjaren en maakt melding van een hinder lijke pigmentstoornis, waardoor hij overal op zijn lichaam witte plekken heeft. Zeer vereerd kijkt Winfrey haar ogen uit op Jacksons ranch Ne- verland in Californië. „Hij stond bovenaan mijn lijst van de drie meest beroemde persoonlijkhe den die ik dolgraag wilde inter viewen", zegt ze na afloop. En daar knelt de schoen bij Amerika's 'Queen of the screen.' Zodra Winfrey zich ophoudt met grote sterren, in plaats van de gewone man met zijn exorbitan te problemen, gaat ze vaak kopje onder in adoratie. Haar tv-serie 'Behind the scenes', waarin zij een kijkje neemt bij grote ac teurs achter de schermen, heeft de diepgang van een vlot. Kleuterschool Oprah Winfrey is nog lang niet uitgedacht. Tegen een Ameri kaanse journalist zei ze onlangs: „Ik ga bij alles wat ik doe tot het uiterste. Ik groei totdat ik niet meer kan. En dan gaat er een andere deur voor mij open. Dat is het patroon geweest, sinds de kleuterschool. Ik zat een paar weken op de kleuterschool toen ik de juf een briefje schreef: 'Ik denk niet dat ik hier thuis hoor'. Daarna stopten ze me in de eerste klas. In vond het vervol gens niet nodig om naar de twee de te gaan. Dus dat zei ik tegen de meester en hij stuurde me naar de derde. Ik kan nu een maal niet tegen verveling." Terneuzen - Zuidlandtheater, Puiper 10 door cabaret Purper gezien op 22 oktober 1993. (Nog te zien op 3 december in Bergen op Zoom, 26 februari in Roosendaal, 22 maart in Oosterhout en 5 mei in Breda) door Theo van Drunen De cabaretgroep Purper pre senteerde gisteren in het Zuidlandtheater in Terneu zen een van de eerste uitvoe ringen van het tiende pro gramma van de Stichting, voor het gemak Purper 10 getiteld. Purper 10 is een avond onvervalst, ouderwets cabaret. Een sketch, een lied je, hier en daar een serieuze toon en vooral veel kolder. De vier leden van Purper brachten dat alles zeer pro fessioneel. Toch kent het pro gramma ook zwakke punten. Purper bestaat uit Erik Breij, Frans Muller, Alfred van den Heuvel en Hans van der Woude. Die samenstelling van Purper wisselde nogal eens in het verle den, maar het succes van het vorige programma (En dat is negen) zorgde dat de groepssa menstelling eens dezelfde bleef. Verschillende cabaretiers ken nen we bovendien steeds weer terug. Alfred van den Heuvel is bijvoorbeeld voor het vijfde jaar bij Purper. Het eerste dat opvalt, is dat de vier cabaretiers goed kunnen zingen. Zij doen dat onder de ZATERDAG FILMS GOES -Grand Theater 14, 19 en 21.45 u. Jurassic Park. HULST - De Koning van Engeland 19.15 en 22 u. Jurassic Park. 19.15 en 22 u. In the line of fire. 19 en 22 u. The firm. 19.15 u. Teenage mutant ninja turtles 3. 22 u. Sliver. 19.15 en 22 u. The fugitive. MIDDELBURG - Cinema 20 u. Les nuits fauves. 22.30 u. Red Rock West. OOSTBURG - Ledeltheater 20 u. Hot shots 2. va >ark. TERNEUZEN - Luxortheater 13.30 en 16 u. Jurassic pi 20 u. Indecent proposal. 20 u. Angie. VLISSINGEN - Alhambra 1 14, 19 en 21.45 u. Jurassic Park. - Alhambra 2 14 u. De ongelofelijke reis. 20 u. The firm. - Alhambra 3 14 u. Teenage mutant ninja turtles. 19 en 21.45 u. The fugitive. - Alhambra 4 14 u. Angie. 19 en 21.45 u. The piano. BERGEN OP ZOOM - Cinem'actueel 1-2-3 18.45 en 21.30 u. The fugitive. 13.45, 16.15, 18.45 en 21.30 u. Jurassic Park. 14 en 18.45 u. In the line of fire. 14 u. Junglebook. -Roxy 1 - 14 u. Teenage mutant ninja turtles, 3. 18.30 en 21.30 u. The firm. -Roxy 2-14 u. Platvoet en z'n vriendjes. 18.45 en 21.30 u. Sliver. ROOSENDAAL - City 1-2-3 18.30 en 21.30 u. The firm. 13.45, 16.15, 18.45 en 21.30 u. Jurassic Park. 18.45 u. Sliver. 21.30 u. The fugitive. 14 u. Junglebook. 14 u. Teenage mutant ninja turtles 3. BRUGGE - Kennedy Complex 14.30, 17.15, 20 en 22.30 u. Juras sic Park. 14.30 u. De ongelofelijke reis. 14.30, 17.15, 20 en 22.30 u. Ad Fundum. 17, 20 en 22.45 u. The Firm. 14.30 u. Kleine Nemo. 20 u. The fugitive. 17.15 en 22.30 u. In the line of fire. KNOKKE - Beverly Sereens 15, 17.30, 20 en 22.30 u. Jurassic Park. 15, 20 en 22.45 u. The firm. 15, 17.30, 20 en 22.30 u. Ad Fun dum. 15 en 20 u. The fugitive. 17.30 en 22.30 u. In the line of fire. THEATER BERGEN OP ZOOM - Schouwburg De Maagd - 20.15 u. Ballet National Folklorique de Philipinas. ROOSENDAAL -Schouwburg De Kring - 20.15 u. Willem Breuker Kollektief Loes Luca: 'Deze kant op dames'. ZONDAG FILMS GOES -Grand Theater 14, 19 en 21.45 u. Jurassic Park. HULST - De Koning van Engeland 13.45 u. Junglebook. 13.45, 16.15, 19 en 21.30 u. Juras- pianobegeleiding van een hen (Erik Breij) of in close mony. En zij gebruiken daa geen geluidsversterking, pleit voor het vakmanschap deze heren. Minder opvallend zijn de on werpen die Purper kiest. j) liggen nogal eens voor de hat en zijn niet zelden een beet: achterhaald. Behalve de stat daard thema's als liefde en (en het tegenovergestelde van) zijn er modernere onda werpen als de anti-roken-m# en het fenomeen babbelbox. D laatste thema is wat afgezaagi maar werd door Purper toe grappig benaderd. Het then seks komt ook regelmatig ten en - dat moet gezegd wordet op dat gebied zijn de heren uit het leukst. Als het maar deugend is... Kritiek is er ook te bespeuren 1 het tiende programma van Pui per, maar die kritiek behels meestal het idealisme van ji mensen dat later omslaat in tegendeel. U kent dat wel: wot ger was hij tegen het kapitalisn en nu rijdt hij in een dure auto Sketches en liedjes met die toon zetting ben ik aardig beu misschien moet Purper zulk oubolligheden ook maar eet gaan schrappen Tenslotte zaten er toch nog wat zwakke plekken in het pro gramma van purper en jamme was ook dat het na de minder goed was dan ervoor Maar al met al bieden vier ëechte cabaretiers een onderhol dende avond. sic Park. 13.45, 16.15, 19 en 21.30 u. In line of fire. 16 en 20 u. The firm. 13.45 en 16.15 u. Teenage mutar, ninja turtles 3. 19 en 21.30 u. Sliver. 13.45, 16.19, 19 en 21.30 u. t fugitive. MIDDELBURG - Cinema 20 u. Red Rock West. OOSTBURG - Ledeltheater 14.30 en 20 u. Hot shots 2. TERNEUZEN - Luxortheater 20 u. Indecent proposal. 20 u. Angie. VLISSINGEN - Alhambra 1 14, 19 en 21.45 u. Jurassic Park. - Alhambra 2 14 u. De ongelofelijke reis. 20 u. The firm. - Alhambra 3 14 u. Teenage mutant ninja turtles. 19 en 21.45 u. The fugitive. - Alhambra 4 14 u. Angie. 19 en 21.45 u. The piano. BERGEN OP ZOOM - Cinem'actueel 1-2-3 16.15, 18.45 en 21.30 u. The fugiti ve. 13.45, 16.15, 18.45 en 21.30 a Jurassic Park. 16.15, 18.45 en 21.30 u. In the Ito of fire. 14 u. Junglebook. -Roxy 1 - 14 u. Teenage mutant ninja turtles, 3. 20 u. The firm. - Roxy 2 - T4 u. Platvoet en z'n vriendjes. 18.45 en 21.30 u. Sliver. ROOSENDAAL - City 1-2-3 18.30 en 21.30 u. The firm. 13.45, 16.15, 18.45 en 21.30 u. Jurassic Park. 18.45 u. Sliver. 16.15 en 21.30 u. The fugitive. 14 u. Junglebook. 14 u. Teenage mutant ninja turtles 3. BRUGGE - Kennedy Complex 14.30, 17.15, 20 en 22.30 u. Juras sic Park. 14.30 u. De ongelofelijke reis. 14.30, 17.15, 20 en 22.30 u. Ad Fundum. 17 en 20 u. The Firm. 14.30 u. Kleine Nemo. 17.15 en 22.45 u. The fugitive. 20 en 22.30 u. In the line of fire. KNOKKE - Beverly Screens 15, 17.30, 20 en 22.30 u. Jurassic Park. 15, 20 en 22.45 u. The firm. 15, 17.30, 20 en 22.30 u. Ad Fun dum. 15 en 20 u. The fugitive. 17.30 en 22.30 u. In the line of fire. - Scharpoord 15 en 20.30 u. Fried green toma toes. THEATER BERGEN OP ZOOM - Schouwburg De Maagd - 14.30 u. 'Pinokkio', door Theater Het Ap peltje. 12.30 06.3I Nieuwsshow Aktua sport ei i. KRO geding muziek morgen 2.0 -nact Oo NO' 19.( Leidsekac c radi pp RADIO 1 Elk heel uur en om 7.30, 8.30, 13.30, 16.30, 17.30, 18.30 en Nieuws. TROS: 7.07 Nieur" 1105 Kamerbreed. 12.07 NOS: 14.05 Langs de lijn, muziek. EO: 17.07 Tijdsein. 18.10 Echo. NOS: 19.04 Het 20 04 Langs de lijn, sport en 23 07 Met het oog op i AVRO: 0.04 Easy listening. Nachtdienst. 6.02-7.00 Van- naar morgen RADIO 2 Elk heel uur nieuws. VARA: 7. Intro. 9.04 De tweede ronde. 12. Spijkers met koppen. 14.04 Uitge licht. 16.04 Terug naar de toekoms 17.04 Ophef en vertier. 19.04 Vol wie niet kijken wil. NOS: 22.04 P( dium van de Nederlandse licht muziek. 23.04-24.00 The bands RADIO 3 Elk heel uur nieuws. V00: 6.02 qoeiemorgen 8.04 Goud van 10 04 D'Rob of d'ronder. 12.04 Eve in het wild. 14.04 De Nederland Top 40. 17.04 Rinkeldekinkel. 18.04 De avondspits. V00: Rave radio. KRO: 20.04 Leid: live. VARA: 22.04 Twee meter avond in. V00 0.04 Shock 2.02-6.00 Oh, wat een nacht RADIO 4 Om 7 00, 8.00, 13.00, 18.00 en 20.' Nieuws. AVRO: 7.02 Wakker wc den 8.04 Fiori musicali. 9.00 Pic up. 10.00 Caroline. 11.00 Kurhau concert. 12.00 Platenzaak. VPR 14.00 Het middagconcert: Ensemb Scaramouche met mezzosopraz NOS: 16.00 De Nederlandse musi Orgella Kwartet. VPRO: 17.02 H witte doek. NOS: 18.04 Leo Boud wijns' Langspeelplaats. 19.00 Fo 1. 20.02 Het avondconcert: Flai men, muzikale tragikomedie v Schulhoff. VOO: 0.00-1.00 Vier middernacht RADIO 5 Elk heel uurt/m 18.00 Nieuws. NC 6.45-6.50 Mededelingenrubriek n uitgebreid weerbericht scheepsvaartberichten. EO. 7 Opo doro. 8 08 Zeggus 8.32 Rond magazine. NOS: 8.55 Waterstandi EO: 9.02 Vrouw-zijn. 10.02 De mu kale fruitmand. 11.02 Het intervie 12.02 Meer dan een lied alleen 12.44 E0-Metterdaad hulpverlenii 12.45 Vragen naar de weg. 13.11 verandering. 13.56 EO-Metterda hulpverlening. NOS: 14.02 St< 14.30 NOS Taal. 15.02 De schrijf fel. TELEAC: 16.02 Faros. NOS: 17 Radio UIT. KZG: 17.45 Postbus 51 5. NCRV: 18.02 De wereld zingt gc lof. 18.54 Tekst en uitleg. NOS: 18 Homonos. 19.30 Nieuws in Turks. 19.40 Nieuws in het Mar kaans. 19.50 Nieuws in het Chine EO: 20.02 Jubilate. 20.30 Laat ons rustdag wijden. 21.14 EO-Mett daad hulpverlening. 21.15 Reflec: 21.35 Deze week. 22.00 Een c moeting. NOS: 23.07-24.00 Met oog op morgen OMROEP BRABANT ANP-nieuws: Zie Radio 1. - Brabants nieuws. 9 07 Op stelt vanaf 9.30 Oe Boekenboom. 1C Brabants nieuws. 10.07 Actuali ten en De krant in Brabant weerman Johan Verschuur 10.20 De Brabantse agenda. 1' Brabants nieuws. 11.07 Van ha 12.05 Brabants nieuws. 12.07 IJ ziek beneden de Moerdijk. 1: Radio I met vanaf 14.04 Langs lijn. 17.07-18.00 Omroep Brah Sport OMROEP ZEELAND ANP-nieuws: Zie Radio 1. II Dag-week! 13.08 Landelijke en ternationale actualiteiten Radii 14.03-18.00 Omroep Zeeland Spo rir mum ocHTcno aah het ohtbjt 6otd, die trut Jet kloj.

de Stem | 1993 | | pagina 22