'Ik wil niet met hem praten' Feyenoord gehavend naar Ajax ïrm Timman vervolgt negatieve spiraal Oranjefans massaal naar Polen UITSLAGEN STANDEN Middelhui Reuser en Tuhuteru opnieuw in selectie Amsterdammers Alcala naar Motorola Degradatieregeling typeert chaos handbal DESTEM DE STEM SPORT Ronald Koeman gegriefd door uitspraken Stoichkov Ajax SPORTNIEUWS KORT BRIDGERUBRIEkI Diversen 3e WESTBRABANTS BRIDGE-KAMPIOENSCHAP GOLF PAARDESPORT TENNIS VOETBAL 1 ZATERDAG 23 OKTOBER 1993 i DE STEM Van onze verslaggever Barcelona - De Bulgaarse in ternational Hristo Stoichkov van FC Barcelona heeft zich de woede van Ronald Koe man op de hals gehaald. Stoichkov heeft de Neder landse international in inter views verweten dat hij steeds bij trainer Johan Cruijff zijn ongenoegen kenbaar maakt als hij gepasseerd wordt voor het basiselftal. De uitspraken van de Bulgaar hebben Ronald Koeman ernstig gegriefd. „Ik ben enorm ontgoo cheld en teleurgesteld in Stoich kov", reageerde Koeman. „Als Stoichkov iets tegen mij heeft, moet hij mij dat persoonlijk zeg gen. Ik wil voorlopig niet met hem praten. In het vuur van de strijd zou ik wel eens dingen kunnen zeggen, waar ik nader hand spijt van krijg." Stoichkov is door de komst van Romario zijn vaste plaats in het elftal van regerend Spaanse kampioen Barcelona kwijt ge raakt. Cruijff beschikt over vier buitenlanders, van wie er slechts drie kunnen spelen. Stoichkov is het vaakst de dupe van het over schot aan buitenlanders. Hij wordt slechts sporadisch ingezet, meestal als Barcelona moeizaam tot scoren komt. Voor de wedstrijd tegen Austria Wenen had Cruijff zijn voorma lige topscorer weer uit het elftal gelaten. „Ik heb er genoeg van om opnieuw als bankzitter aan de wedstrijd te moeten begin nen", spuwde Stoichkov zijn gal. „Ik denk dat ik hetzelfde ga doen als Koeman. Als hij naar de reservebank wordt verwezen, gaat hij bij de trainer uithuilen. Kennelijk is dat de enige oplos sing, want daarna mag hij weer spelen. Dat is tegen mijn princi pe, maar zo kan het ook niet verder. Mijn marktwaarde zakt op deze manier in het internatio naal voetbal. Ik wil voetballen en niet alleen maar geld beu ren." Johan Cruijff maakt zich niet druk over de rel die Stoichkov binnen zijn selectie heeft ontke tend. „Ik heb vier buitenlanders en daarvan kunnen er maar drie spelen. Dat was vóór het seizoen al bekend. Voor de Spanjaarden bij Barcelona is het probleem trouwens nog groter. Van de 18 spelers moet ik er elke zondag tien teleurstellen." Van onze verslaggever Jacques Hendriks Rotterdam - De wonden van de strijd tegen Porto zijn gelikt, Feyenoord heeft zich vanaf gisteren volledig gericht op de volgende belangrijke confrontatie, name lijk die tegen Ajax, zondagmiddag in het Olympisch stadion in Amsterdam. De Rotterdammers, drie punten voor op Ajax op de ranglijst, komen nogal gehavend aan de start van deze titanenstrijd. Fra- ser, Van Gobbel en Taument zijn geschorst, terwijl Kiprich, die gisteren voor het eerst na een knie-operatie weer met de groep meetrainde, nog niet speelklaar 'is. „Dat duurt ook nog wel een paar weken," gelooft trainer Willem van Hanegem. Boven dien is het nog niet zeker of Rob Maas en Arnold Scholten be schikbaar zijn. Rob Maas liep afgelopen zondag tegen Willem II een liesblessure op en ging daarom ook niet mee naar Oporto, waar Arnold Scholten eveneens last van zijn lies kreeg. „We trainen zaterdag ook nog een keer, dan kijken we hoe het met die gasten gaat," aldus Van Hanegem. Maas zelf verkondigde gisteren overigens al dat hij klaar is voor zondag. De beide Feyenoord-trainers Meijer en Van Hanegem hebben enigszins verbaasd gereageerd 'op het nieuws dat voorzitter Jo- rien van den Herik hen gezegd zou hebben dat ze voor twee jaar bij kunnen tekenen. De trainers, noch technisch directeur Wim Jansen hebben namelijke derge lijke geluiden gehoord, terwijl Van den Herik zich wel zo tegen over de pers heeft uitgelaten. Het zou alleen de bedoeling zijn dat pas in februari 1994 rond de tafel gezeten wordt over de con tractverlengingen van de techni sche staf. „Ach, we hebben geen haast daarmee. We horen het wel," aldus Geert Meijer. Van Hanegem schertsend: „Maar ik wil het graag voor Kerstmis ho ren of ik mag blijven, want dan worden bij de amateurclubs de trainers voor het nieuwe seizoen al vastgelegd..." Trainer Louis van Gaal heeft de jeugdspelers Reuser en Tuhuteru weer aan de selectie toegevoegd. Het is nog onzeker of Mare Overmars (dijbeenblessure), Da vids en Petersen kunnen spelen. Clarence Seedorf, hij ontbrak in de EC-wedstrijd,tegen Besiktas omdat hij voor een jeugdinter- land was opgeroepen, is weer beschikbaar. Rijkaard is ge schorst. SELECTIES Ajax: Van der Sar, Menzo, Blind, Frank de Boer, Silooy, Alflen, Van den Brom, Davids, Kreek, Litma- nen, Oulida, Seedorf, Ronald de Boer, Finidi, Overmars, Petersen, Pettersson, Tuhuteru, Reuser. Feyenoord: De Goey, Van Dijk, Heus, Metgod, Refos, De Wolf, Trustfull, Bosz, Gorré, Maas, Schol ten, Witschge, Blinker, Van Loen, Obiku. De jeugdspelers Reuser (boven) en Tuhuteru waren woensdag nadrukkkelijk betrokken bij de winnende treffer van Ajax. Trainer Louis van Gaal heeft het duo ook voor het duel met Feyenoord in zijn selectie opgenomen. foto anp Karpov: zege ondanks misser. Jakarta (anp) - Jan Timman heeft zich ook vrijdag niet uit zijn negatieve spi raal los kunnen rukken. De Amsterdam mer leed in de zestiende partij voor de tweekamp om de FIDE-wereldtitel te gen Anatoli Karpov in Jakarta zijn derde achtereenvolgende nederlaag. Daardoor is dezelfde marge van vijf punten ontstaan als in de PCA-tweekamp in Londen tussen Gari Kasparov en Nigel Short. Kar pov, die met wit speelde, leidt met IOV2 tegen 5V2 punten. Hij is nog twee punten verwij derd van de eindzege, die hem voor het eerst sinds 1985 weer de wereldtitel oplevert, al is die dan tweede keus. Voor de partij waren de secondanten van Timman nog optimistisch. „Jan is OK. Hij is mentaal erg sterk", zei de Zweedse groot meester Ulf Andersson. „Ik hoop dat het een goede partij wordt vandaag." Die hoop bleek ijdel. Het werd een duel, doorspekt met misrekeningen. Al in de opening zorgde Timman voor een grote verrassing door zijn toevlucht te ne men tot het scherpe Koningsindisch. Een speltype, dat normaal gesproken tot het favoriete repertoire hoort van assistent Jeroen Piket. „De andere secondanten ver klaarden me voor gek toen ik Jan suggereer de deze verdediging op het bord te brengen", verklaarde Piket toen hij de beginreeks op het bord zag verschijnen. Karpov reageerde met de Samischvariant, die bekend staat als een van de meest aggressieve opties. De 42-jarige Rus kreeg inderdaad het initiatief en stukje bij beetje wankelde de positie van Timman. Op de 24e zet besloot de Nederlander een kwaliteit te offeren om op die manier te proberen een eindspel met remisekansen te bereiken. Heel even zag het er naar uit dat Timman zich aan de wurggreep van de witte slang kon ontworstelen. Al spoedig bleek dat het offer de zaak er voor zwart niet beter op had gemaakt. Karpov kreeg op de 45e zet een unieke mogelijkheid de strijd te beslissen. „Speel Td3, toe nou", smeekte Ron Henley, de Amerikaanse secondant van Karpov bij het demonstratiebord. Ondanks een denk- pauze van een half uur schoof Karpov de toren door naar d5 in plaats van naar d3, waarna schaakmat binnen bereik zou zijn gekomen. „Hij speelt altijd heel energiek", zei Henley later. „Daarom is hij aan het eind van een lange partij vermoeid". Het bleek uitstel van executie. Timman, die zichtbaar opkeek van Karpovs misser, kreeg geen tegenkansen meer en na zeven uur en 59 zetten was het moment van opgave dan toch gekomen. Zettenverloop zestiende partij, wit: Karpov (Rus), zwart: Timman (Ned). 1. d2-d4 Pg8-f6, 2. c2-c4 gV-g6, 3. Pbl-c3 Lf8-g7, 4. e2-e4 d7-d6, 5. f2-f3 0-0, 6. Lcl-e3 Pb8-d7, 7. Ddl-d2 c7-c5, 8. Pgl-h3 Dd8-a5, 9. Ph3-f2 a7-a6, 10. d4xc5 Pd7xc5, 11. Tal-bl Da5-b4, 12. Lfl-e2 Pc5-d7, 13. 0-0 Tf8- e8, 14. Tfl-cl Ta8-b8, 15. Pf2-d3 Db4-a5, 16. b2-b4 Da5-d8, 17. c4-c5 Pd7-f8, 18. b4-b5 a6xb5, 19. c5xd6 e7xd6, 20. Pd3-f4 Lc8-e6, 21. Pc3xb5 d6-d5, 22. e4-e5 Pd6-d7, 23. Pb5-d6 Pd7xe5, 24. Pd6xe8 Dd8xe8, 25. Le2-b5 De8-e7, 26. Pf4xe6 De7xe6, 27. Le3-d4 De6-f5, 28. f3-f4 Pe5-d3, 29. Lb5xd3 Lg7xd4, 30. Kgl-hl Df5-f6, 31. f4-f5 Ld4-e5, 32. Tcl-fl Df6-d6, 33. Dd2-b4 Le5xh2 34. Db4xd6 Lh2xd6, 35. Tbl-b5 b7-b6, 36. Tb5xd5 Ld6-c5, 37. Ld3-c4 Tb8-b7, 38. g2-g4 Tb7-e7, 39. Td5-d8-Te7-c7, 40. Lc4-b3 Kg8-g7, 41. f5-f6+, Kg7-g8, 42. g6-g5, h7-h6, 43. g5xh6, Kg8-h7, 44. Khl-g2, Kh7xh6, 45. Td8-d5, Kh6- h7, 46. Tfl-hl+, Kh7-g8, 47. Td5-d8, Tc7-c6, 48. Thl-fl, Lc5-b4, 49. Tfl-f4, Lb4-a3, 50. Td8-e8, La3-d6, 51. Tf4-g4, Kg8-h7, 52. Lb3xf7, Tc6-c2+, 53. Kg2-f3, Kh7-h6, 54. Te8-el, Tc2-h2, 55 Tel-dl, Ld6-c5, 56. Kf3-g3, Th2-h5, 57. Kg3-g2, Lc5-a3, 58. Tdl-d3, La3-c5, 59. Td3-s3, zwart geeft op. Den Haag - Raoul Alcala rijdt volgend seizoen voor Motorola. De 29-jarige Mexicaan te kende een contract voor een jaar met de Ameri kaanse wielerformatie waarbij de Nederlander Hennie Kuiper ploeglei der is. Alcala kwam dit seizoen uit voor' de WordPerfect-ploeg van Jan Raas. Beide par tijen slaagden er niet in tot een vergelijk te komen voor een verlenging van de ver bintenis. De wielrenner, die dit jaar niet goed en ook niet slecht reed (hij won onder meer de DuPont Tour), ging niet akkoord met de nieuwe, sterk ver laagde aanbieding. (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT - De bijna cabaret- teske gang van zaken rond de degradatieregeling voor de ere divisie is kenmerkend voor de huidige chaos in de bestuurlijke top van het Nederlands Hand- balverbond (NHV). Naar verwachting stemmen de afdelingen en clubs vandaag in Utrecht tijdens een extra Alge mene Verbondsvergadering (AW) in met het voorstel voor een nacompetitie tussen de vier laagst geklasseerden in de eredi visie, waarbij de onderste twee automatisch him plaats afstaan aan de kampioenen van de twee eerste divisies. Bij veel afdelingen en clubs, door de slecht geleide handbal- bond toch al heel wat gewend, heerst grote onvrede over het feit dat de degradatieregeling pas zo laat wordt vastgesteld. In juni vorig jaar nam de AW met het oog op de reductie van de eredivisie (van twaalf naar tien clubs) een tamelijk gecompli ceerde degradatieregeling aan, die onder meer voorzag in twee nacompetities, en die recht streekse promotie uit de eerste divisie uitsloot. Het vrouwen team van Nooijens-Internos uit Etten-Leur was een van die kampioenen, die op deze manier de promotie naar de eredivisie misliep. Pas een jaar later kwam de bond er achter dat er een procedure fout was gemaakt: het voorstel had niet de vereiste tweederde meerderheid gekregen en was dus volstrekt van nul en generlei waarde. Afgelopen juni werd een defini tief besluit over een nieuwe re geling uitgesteld. Het bestuur van het NHV laat de afdelingen en clubs nu kiezen uit twee op ties: de bovengeschetste regeling met een automatische promotie uit de eerste divisies en de rege ling dat de kampioenen aan het einde van de competitie nog eens met de onderste clubs uit de hoogste afdeling moeten wedij veren. Dit laatste voorstel heeft als grote nadeel dat de clubs uit de eredivisie liefst twee maan den moeten wachten op de af loop van de competities in de eerste divisie. Om die reden ver wacht competitieleider E. Suichies van het NHV dat hier voor geen meerderheid te vinden is. Atletiek De Europese Atletiek Associatie zal dit weekeinde besluiten voortaan een EK veldloop te houden. De eerste wedstrijd zal naar alle waarschijnlijkheid in december 1994 plaatsvinden. Het WK veldloop wordt al jaren be heerst door Afrikaanse atleten. Van onze verslaggever Zeist - De beslissende WK- voetbalinterland Polen - Ne derland gaat op 17 november gepaard met een massale ex peditie van Oranje-fans naar Poznan. Via de KNVB zijn vijfduizend toegangskaarten verspreid. Daarnaast arran geren diverse reisorganisaties busreizen waarvan de voet balbond de omvang niet kent. De KNVB verstrekt alleen toe gangskaarten aan twee KNVB- sponsors: reisbureau Roever en de busonderneming O AD. Circa 1500 supporters zullen door Roe ver met chartervliegtuigen wor den vervoerd. OAD rekent op ruim 3500 klanten. De overige reisorganisaties die adverteren met busreizen hebben de toe gangskaarten rechtstreeks in Po len bemachtigd. Het stadion in Poznan biedt plaats aan 28.000 toeschouwers. Omdat Polen al is uitgeschakeld worden weinig Poolse toeschou wers verwacht. Voor het duel met Noorwegen, waaraan Polen nog met een kansje begon, kwa men onlangs slechts 15.000 toe schouwers opdagen. Nederland heeft op 17 november (acht uur) aan een punt voldoende om zich te plaatsen voor het WK. Bij een nederlaag met een doelpunt ver schil kan Oranje alleen nog wor den gepasseerd wanneer Enge land met zeven doelpunten ver schil bij San Marino wint. Philadelphia verkleint achterstand Philadelphia - Door de vijfde wedstrijd met 2-0 te winnen heeft Philadelphia Phillies deelname aan de World Series gerekt. De achterstand op bekerhouder Toronto Blue Jays werd daardoor tot 2-3 teruggebracht. De beslissing valt nu in Toronto, zaterdag in zesde wedstrijd dan wel zondag in de zevende. Oranje stijgt zeven plaatsen Zürich - Nederland neemt op de vrijdag door de FIFA gepubli ceerde ranglijst van 's werelds beste voetballanden de zesde plaats in. Door de zege van 2-0 op Engeland in de WK-kwalifi- catie-ronde is het Nederlands elftal zeven plaatsen gestegen. Engeland zakte van de vijfde naar de tiende plek. Brazilië voert de ranglijst aan. Noorwegen, nog ongeslagen in de WK-kwalificatiegroep van Nederland en Engeland, is tweede. Italië bezet de derde plaats. De FIFA-ranglijst is opgesteld naar het voorbeeld van de ATP- ranking in het tennis. Renovatie Heysel-stadion Brussel - Het Heysel-stadion in Brussel wordt gerenoveerd. Met de verbouwing is een bedrag van 36 miljoen gulden gemoeid. De werkzaamheden zullen in september volgend jaar beginnen. Eind juni 1995 moet het karwei gereed zijn. Sinds de rellen van 29 mei 1985, toen vóór de Europa Cup-finale tussen Liverpool en Juventus 39 supporters, hoofdzakelijk Italianen, om het leven kwamen, werd tot 1991 geen voetbal wedstrijd meer gespeeld in de verouderde voetbaltempel. De nieuwe accommodatie, die de naam van de in juli overleden Belgische koning Boudewijn krijgt, wordt volledig overdekt en biedt plaats aan veertigduizend toeschouwers. Canibuur mag Mrkela inzetten Leeuwarden - Cambuur mag Mitar Mrkela opstellen. De eredi visieclub uit Leeuwarden kreeg vrijdag van het Centraal bestuur voor de Arbeidsvoorziening te Rijswijk toestemming Mrkela een tewerkstellingsvergunning te verlenen. De speler uit het vroege re Joegoslavië zal waarschijnlijk woensdag in de thuiswedstrijd tegen Ajax zijn debuut maken. AZ-speler Daniels is vier wedstrijden geschorst wegens het geven van een elleboogstoot in de wedstrijd tegen Emmen. Op diverse plaatsen waren afgelopen weekend bridgeac- tiviteiten. De drive in Breda ten bate van het Roode Kruis, georganiseerd door de dames Van Dijk en Schoonder- woerd, was druk bezocht en werd uitstekend geleid door Sjaak Verschuren. Een van de aardigste spellen van die mid dag was dit: O gever AH NZ kw. 2 A765 A97654 76432 5 VB 10 N H53 987 W O HB109 8 2 H V 10 3 82 VB 1098 A64 V432 B c. .S Door Ruud van denE Zuid moet 4 Sch maken en krijgt als uitkomst harten vrouw. Het interessante van het spel is dat de leider niet alleen een goed speelplan no dig had voor tien slagen, maar dat hij ook zo vlug mogelijk de azen moest binnenhalen die te verzilveren waren. Toen de blinde openging, kon de leider de volgende slagen tellen: drie azen in de zijkleu- ren, twee hartenintroevers en' vijf schoppenslagen. Dat zijn er tien. Toch gingen de mees ten down omdat zij niet heb berig genoeg waren. Na harte naas werd een harten in de blinde getroefd. Dan volgde klaveraas en een kleine klaver die in Zuid werd getroefd maar waarop West zijn rui- tenacht wegdeed. De leider kon nu de downslag niet meer ontlopen maar hoe anders zou het resultaat geweest zijn als eerst ruitenaas was verzil verd en daarna pas aan een klaverintroever was gedacht. De Mirabelle-drive van BC Contract was al maanden te voren volgeboekt. Een op merkelijk spel kwam uit de B groep. Bas Groeneveld op de Wel stoel een biedprobleem, vijfkaart harten had hij v(l teld en als hij 4 KI zou biedt zou hij weliswaar de biedjJ open hebben gehouden nv,J ook aan 3 SA zijn voorbijj gaan. Hij zal door het bied), van zijn partner en zijn eig{ hand enige kracht in ruiten tL zijn partner hebben verondj steld en daarom met 3 aan zijn partner om eJ schoppenstop hebben 0 vraagd. In iedergeval was 5 Doortje Groeneveld met Oosthand die 3 SA moest spil len en toen Zuid uitkwam mt| schoppenvrouw maakte dertien slagen. Bij BC Pas de Probleme g het volgend spel, dat mij wej toegestuurd, onlangs tot uitvoerige discussie. Zgever 4 B OW. kw. ¥V9765432 1083 6 HV10 973 B 942 1052 N W O Z A862 - H B 5 AHVB 93 54 A H 10 8 AV76 874 Z gever *532 All. kw. *10 5 4 VB865 B4 1084 AHB 98 1094 A V N W O Z H7 V H73 H 1098 532 A V B 9 6 763 2 A2 76 Echtpaar Groeneveld zat met de O-W handen in 3 SA en dit zal het biedverloop zijn ge weest: Zuid opent met 1 Sch en West volgt met 2 Ha. Noord past en Oost biedt 3 KI. Na pas bij Zuid is er nu bij Zo'n spel geeft vaak aanle:| ding tot het opdrijven van d biedingen. N-Z kunnen 10 sla-I gen in harten maken. Maail met de Oosthand is 6 Stil potdicht want Zuid moet daal uitkomen. Dat bod zal doorl Oost niet bereikt worden. Alsl West 6Sch biedt, zal Zuid met| een Lightner-doublet om t ongebruikelijke uitkomst vu l gen en Noord zal ruiten kit I zen. West kan slechts 5 Stil maken na ruitenstart maaralsl je het geluk hebt als Westo in 5 Sch te zijn beland 1 Noord komt met iets andenl dan ruiten uit, dan maak jil alle slagen. Dat overkwam El ly Zwijnenburg. Agenda: 30/31 oktober: BC I Gong weekend Isover; 30 en 311 oktober: BC Princenhage PosV| hoorndrive. (ADVERTENTIE) Uw vereniging kan nog GRATIS inschrijven tot I 1 november a.s. Voor inlichtingen kunt u bellen met de heer Marcel Mol 076-255365 of 076-141033 in samenwerking met Wentworth. WK matchplay, eerste ronde. Faldo (GBr/1) verslaat El- kington (Aus) 4 en 3, Frost (ZAf) verslaat Woosnam (GBr/4) 2 en 1, Pavin (VSt) verslaat Price (Zim/3) 2 en 1, Montgomerie (GBr) verslaat Langer (Dui/2) 6 en 4. Las Vegas Invitational, 2 miljoen gulden: stand na tweede dag: 1. Lohr (VSt), Clearwater (VSt), Mc- Callister (VSt), Morgan (VSt) 132 slagen, 5. Stadler (VSt), Love (VSt), Azinger (VSt) 133. Leeuwarden. Indoor Friesland. Springconcours, tabel A, 1.40 m, met barrage: 1. Fisher (GBr) Tip Toe 0 strafpunten, 40,77 seconden, 2. Jennie Zoer (Ned) Desteny 0-41,01, 3. Lankester (Ned) Chagal 3 0-42,56, 4. Pyrqah (GBr) Itziwee- ni 0-42,77, 5. Fourcade (Spa) Sher- kan di SP 4-44,10, 6. Geerink (Ned) Wummi 7-50,41. Speel Uw Spel: 1. Fourcade/SP Rheine du Turin 1390 punten, 64,98 seconden, 2. Wauters (Bel) Isaura van de Helle 1380-63,00, 3. Hanley (Ier) Rasputin 1360-64,90, ,4. Gabathuler (Zwi) Focus 1320-60,74, 5. Sloothaak (Dui) SP Mister 1310-68,50, 6. Jennie Zoer/ Olympic Cordillo 1280-64,46, 7. Albert Zoer (Ned) Hallo Hallo 1230-65,89. Twee Fasen: 1. Van der Schans (Ned) Capuccino 0-32,25, 2. Fisher/ Bow River Queen 0-32,47, 3. Ehrens (Ned) Roelofs Dublin 0-34,04, 4. Hendrix (Ned) Anadolu Chief 0-36,37, 5. Lankester (Ned) Dominka 0-37,42, 6. Bril (Ned) Stravinski 0-37,42. Brighton. Vrouwen, 600.000 gul den. Tweede ronde: Pierce (Fra/3) - Smylie (Aus) 6-2 6-0. Kwartfinales: Huber (Dui/2)- Singer (Dui) 6-1 6-0, Pierce - Wood (GBr) 2-6 6-1 6-1, Novotna (Tsj/1) - Reinach (ZAf) 6-1 6-1. Kwartfinale: Fen- dick (VSt/5) - Katerina Maleeva (Bul/4) 6-4 6-4. Boedapest. Vrouwen, 270.000 gul den. Kwartfinales: Appelmans (Bel) - Wiesner (Oos) 6-2 1-6 7-5, Garrison-Jackson (VSt/1) Gorro- chategui (Arg/7) 4-6 7-6 6-3, Ha- Van onze sportmedewerker Dordrecht - De Zeeu1 voetbaljeugd jongens tot iaar eindigde tijdens tweedaags toernooi voor delingsteams in Dordre wel op de laatste plaats, m maakte daar toch qua voet en spelopvatting een uitf kende indruk. Ons grote probleem is, dat "rg moeilijk scoren. Daarn, konden we in Dordrecht Door onze medewerker Fred Rabout Middelburg - „Iets goed is, komt snel," zijr nog legendarische wt den van wijlen sportjc nalist Joris van de Be Woorden die zeker toepassing zijn op Heeren. Dit seizoen pas haar vierde als at en triatlete, nadat ze haar 'jonge'jaren wat gen een bal had getrap het vrouwenteam van landia. Pas op haar schakelde ze over op individuele sportgebeui Ze viel gelijk op en niet door haar kortgeknipte k maar meer nog door haar k ter. Toch kon vier jaar ge niemand vermoeden dat er Middelburgse een national Europees kampioene schuil Nu het sportjaar 1993 naa einde loopt pakte ze uit me nationale, een Europese e klap op de vuurpijl kwam Dallas terug met een zil plak, veroverd tijdens de w kampioenschappen Run- Run. Ze geniet van 'haar' jaar, duidelijk en terecht. Haar kamer in de Middelburgse fioenwijk heeft iets weg va Zundertse bloemencorso, ze in Middelburg arriveerd zelfs de gehele straat ver „Dat doet je toch wel wat,' ze bekennen een dag nac vanuit de States is teruggel „Ik leef nog in een roes. alles maar over me heen Ben wel blij met de belari ling. Betekent toch dat je p ties gewaardeerd worden der mens is toch wel een ijdel. Op Schiphol stondei de mensen van de triathlo me op te wachten. Onze rej le radio-omroep was evf aanwezig." De erkenning is er dus. D nog niet gezegd worden in toen Irma Heeren in Har, haar eerste nationale tit lard (Fra/3) - Dahlman (Fin) 3-61 6-1 6-2, Studenikova (Slw) - Cour-1 tois (Bel) 4-6 6-4 6-1. Wenen. Mannen, 600.000 gulden. I Kwartfinales: Muster (Oos/1) - Sie- r merink (Ned) 5-2, Siemerink terug-1 getrokken wegens voetblessure, I Enqvist (Zwe) - Reneberg (VSt) 6-21 6-3, Korda (Tsj/3) - Rosset (Zwi/6), I Rosset teruggetrokken wegens V ziekte, Ivanisevic (Kro/2) - Black I (Zim) 6-2 6-1. Lyon. Mannen, 1,1 miljoen gulden. Kwartfinales: Fromberg (Aus/8) -1 Barthez (Fra) 6-7 6-4 7-6, Pioline I (Fra/5) - Damm (Tsj) 7-5 6-2, Hla-1 sek (Zwi) - Boetsch (Fra/6) 7-6 5-71 7-5. Peking. Mannen, 540.000 gulden. I Kwartfinales: Chang (VSt/1) - I Bergström (Zwe/7) 7-6 6-4, Ho I (VSt) - Adams (VSt) 7-6 7-6, Gil-1 bert (VSt/4) - Svensson (Zwe/6) 4-6 I 7-5 6-3, Rusedski (Can) - Gustafs- son (Zwe/2) 7-5 4-6 7-6. MVV - FC TWENTE 0-2 (0-1) - 9 Molsi 0-1. 50. Ten Hag 0-2. Scheidsrechter: Wegereef. Toe schouwers: 4800. Gele kaart: Hof man en Reijners (MW), Kool en Boerebach (Twente). Rode kaart: 38. Verhoeven (MW), MW: Van Grinsven; Joordens f Knarren), Verhoeven, Thai en Van I As (75. Benneker); Libregts, Dela- haye, Visser en Reijners; Hofman en Roelofsen. FC TWENTE: Boschker; Zwijnen- berg, Paus, Hoogma en Kool; Ten Hag, Boerebach, Van Halst en Arts; Mols en Vurens (75. Polley). Doha (Qatar). WK kwalificatie, Aziatische zone. Irak - Iran 2-1 (2-1). 20. Radhi 1-0, 21. Daei 1-1. 37. Kadhem 2-1. Zuid-Korea - Saudi-Arabië 1-1 (0-0), 59. Shin Hong-gi 1-0, 90. Madani 1-1. Stand: Zuid-Korea 3-4 (6-3), Sau- j di-Arabië 3-4 (3-2), Japan 3-3 (4-2), Irak 3-3 (6-6), Noord-Korea 3-2 (4-7), Iran 3-2 (3-6). Programma: 24-10: Irak - Saudi- Arabië, 25-10 Japan-Zuid - Korea, Iran - Noord-Korea, 28-10: Zuid- Korea - Noord-Korea, Saudi-Ara bië- Iran, Irak - Japan. Duitsland. Borussia Mönchenglad- bach - Wattenscheid'09 3-3, FC Nürnberg - VfB Leipzig 5-0, FC Kaiserslautern - MSV Duisburg 2-0. Frankrijk. Strasbourg - Caen 3-0. Benny Visser: 'Nat ik allerminst tevrede

de Stem | 1993 | | pagina 10