Kerk toegankelijker maken' Girokwartaa geeft ruiir Ikrediet ite als u even kr ap zit. Extra subsidie voor Kreatieve Vorming eerdeelt politiek R HOOFT Btw-constructie nieuw stadskantoor levert Hulst drie tot zes ton op Onthulling in de regen DE STEM POLITIE RAPPORT PLAATSELIJK NIEUWS DAG KLAPPER UITSLAGEN EGENHEID aterschap e Drie mbachten Hervormde gemeente Hulst wil gebouw aanpassen aan gehandicapten Zeeuws-Vlaams duo wint vette prijs bij Lingo Kreatieve Vorming pakt uit met bijzondere cursussen om te zoene rticulieren GEFELICITEERD ISONDERNEMING ijving en kindermoord uwelijke misdaden". i NATIONALE ZAAK. lie, als jullie het et verdedigen" ISWET de wereld uit, ST UIT NEDERLAND van 10.00 tot 14.00 u NET BINNENHOF wettelijke bescherming, van de en van alle medemensen: WAKSTEN EN WEERLOZEN!" moeder, red het kind. PESTEM ZEELAND C2 Kinderen Drank oorzaak van misdrijven Hulstenaar Hulster raad vindt prijs van grond Waterstraat te hoog Terhole Kloosterzande KAARTINGEN K0ERSBAL SCHIETINGEN BOLLINGEN 1993 ankje, jubileum, receptie verloving, overwinning,' n, Abraham, openbare r door, mag best eens in wel op de pagina "oeilijk is dat niet en duur zijn. Prijs per regel of 2,82*, één grote reqel 3,40 resp. 3,57*. tsen van een foto of en formaat van 35 x 45 j 18,75 resp. 19,69* tarieven op aanvraag. Bij betaling wordt 4,50 kend. Foto's worden niet el 076-236442 of geef uw 'r plaatsing af bij één van Schriftelijke opgaven nd geaccepteerd indien ekend zijn, ook indien uw bijgevoegd is. s het recht voor teksten an redenen te weigeren r klachten bereiken over kst behoudt de uitgever oor om de naam van de er bekend te geven, ieven gelden op zaterdag de tarieven zijn excl. B.T.W, migingsnieuws 2 kolom op donderdag 16-09-93 alsteren, Joost van Kuyck tten-Leur. straat 25, 's-Gravenpolder 3-1517 b.g.g. 1327 lening. Overal te ontbieden. nacht bereikbaar. PLAN VERPLAATSING ENTLOZING RWZI van het waterschap De Drie Am- nd, dat vanaf heden gedurende 1 van het waterschap, Korte Kerk en en ter secretarie van de oor een ieder ter inzage is tot vaststelling van het plan tol ffluentlozing van de rioolwaterzui- Drie Ambachten" te Terneuzen. t gebied belanghebbende natuur- nen kunnen gedurende vorenbe- emotiveerde opvattingen omtreol schriftelijk kenbaar maken aan het n het waterschap, postbus 1107, hun schriftelijke reactie om ver gelegenheid gesteld hun reactie ten. t gebied belanghebbende natuur- en kunnen kennis nemen van de het dagelijks bestuur omtrent n reacties door inzage van het mene vergadering. Bedoeld voor voor de op 16 december 1993 te ergadering voor een ieder ter in ter secretarie van het waterschap, riftelijke reactie hebben ingediend plaar van bedoeld voorstel, r brengt degenen die een schrifte- ingediend na vorengenoemde da- 'e hoogte van het door de nomen besluit en de wijze waarop praak daarin zijn verwerkt, er 1993. estuur voornoemd, r, dijkgraaf, cretaris. UNDERING, DE GRONDSLAG, HET STORT IN. LATEN BESLISSEN „BIJ DE LEVEN VAN 'N WEERLOZE EKENT DE VERWOESTING 3PIJ. efde blijven in een mens die geld genoeg Jit voor de nood van zijn broeder?" 3 busvervoer naar het Binnenhof: 245080 Heerlen in I. 045-426767 244734 Almelo inl. 05490-17858 205788 Nijmegen inl. 080-581881 )8-3747 Den Bosch inl. 073-12518' 122215 Oss inl. 04120-24768 kan... VEEL KRACHTIGER.... in de afschuwelijke abortuswet? R RECHT ZONDER ONDERSCHEID" 78.52.54 Paler Koopman c.s.s.s. en mi 504 Onze oprechte pn VRIJDAG 22 OKTOBER 1993 /an onze verslaggever Hulst - De gemeente Hulst kan via »en speciale constructie de betaling jan btw op het nieuwe stadskantoor jntlopen. ■becijferingen hebben aangetoond dat jit voor de gemeente een voordeel kan jpleveren van tussen de 300.000 en de 0.000 gulden. 5e financiële commissie adviseerde gis teren burgemeester en wethouders snel tot actie over te gaan, omdat de staatse cretaris van financiën bezig is door dergelijke constructies een streep te zetten. De zaak ligt eenvoudig. De gemeente richt een stichting op en brengt daarin het nieuwe stadskantoor onder. De ge meente huurt het gebouw vervolgens van de stichting. Het nadeel voor de belastingdienst is dat het btw-bedrag niet op het moment van levering kan worden geïnd. Het wordt in vooraftrek gebracht en pas verekend als de maandelijkse of jaar lijkse termijnen van de huurprijs zijn voldaan. Het rentevoordeel over het btw-deel kan voor de stichting, die als eindgebruiker btw over de huur af draagt, behoorlijk oplopen. In Hulst had men een paar jaar geleden wel eens aan die constructie gedacht, maar het als onhaalbaar van de hand gewezen. Totdat Fr. de Vries (Groot Hulst) de zaak twee maanden geleden opnieuw op tafel legde. B en W zien nu, na nader onderzoek, wel kans die con structie toe te passen. „Veel te laat", vond W. Kayser (WD). „Het college heeft gewoon al die tijd zitten slapen". Ook De Vries meende dat het te lang heeft geduurd. Hij had daarvoor al herhaaldelijk tijdens infor meel overleg op de mogelijkheid gewe zen, maar nooit een reactie gekregen. H. Vercauteren (CDA) meende eveneens dat B en W alerter hadden moeten zijn. Wethouder P. Weemaes bestreed dat het college de zaak heeft laten liggen. De raad krijgt volgende week een voorstel om B en W te machtigen de kwestie tot een goed einde te brengen. Volgens Weemaes zal dat nog wel lukken. „Want ik denk niet dat de staatssecre taris zijn wetje al over een maand zal rond hebben". lm onze verslaggever juist - De Nederlands Hervormde gemeente in Hulst dl de kerk aan de Houtmarkt beter toegankelijk maken -oor gehandicapten. iet de daarvoor noodzakelijke bouwkundige werk- aamheden is een bedrag van 92.000 gulden gemoeid. te hervormde gemeente kan aarvan zelf ruim een derde bij haar krijgen. De rest, 60.000 lilden, hoopt men bijeen te krij- en via subsidies. Inmiddels zijn 'egen verzoeken de deur uit, iaaronder ook eentje naar de emeente Hulst. Naar aanleiding an ambtelijk overleg hoopt de lervormde gemeente dat Hulst iet 15.000 gulden over de brug :omt. De bijdrage zou betaald linnen worden uit bijvoorbeeld flankerend ouderenbeleid, of ut de komende gehandicapten- egeling, die volgend jaar de ge- ieente zelf moet gaan uitvoeren. )open foor de hervormde gemeente ijn de aanpassingen dringend oodzakelijk. Het is namelijk zo at op dit moment juist vanwege 'e ontoegankelijkheid voor ge- ndicapten mensen gedwongen ijn weg te blijven uit de kerk. ien treffend voorbeeld daarvan een brief van een Hulster zin met drie zoons. De ouders hebben één van hun kinderen niet laten dopen in de kerk, mede door de slechte toeganke lijkheid en de niveauverschillen in de kerk. Het betreffende kind is namelijk gehandicapt en aan gewezen op een rolstoeltje. Uit eindelijk is de jongen toch ge doopt, maar dan thuis. „Het lijkt ons gewenst dat de Nederlands Hervormde kerk te Hulst berekend is op minder va lide mensen", aldus het gezin. „Naast aanpassingen om de toe gankelijkheid in en om de kerk te bevorderen, vinden wij dat er voorzieningen moeten zijn die de verzorging en oppas van gehan dicapte mensen en kinderen mo gelijk moeten maken". De brief is ter illustratie van de huidige problemen met het sub sidieverzoek meegezonden. In middels is er een gedetaillerd plan gemaakt, dat ook de goed keuring kan wegdragen van de Zeeuwse Stichting voor Gehan dicaptenbeleid. 'an onze verslaggever luist - Het zal wethouder P. Weemaes nog heel wat overre- lingskracht kosten om de gemeenteraad warm te maken voor ien extra subsidie aan de Kreatieve Vorming Hulst. Ie meerderheid van de finan- :iële commissie bleek daar giste- 'en in ieder geval weinig voor te loeien. Komende donder- moet er, zo hield Weemaes jisteren de commissie voor, in eder geval een besluit vallen. De 'aad velt dan het oordeel over iet voorbestaan van de Kreatie- 'e Vorming. Immers, als de extra Subsidie er niet komt wordt de chting de nek om gedraaid, iet om de afrekening van subsi- fcebedragen vanaf 1989. De Ireatieve Vorming blijkt zich ooral in 1990 en 1991 verkeken e hebben op de kosten en krijgt laarvoor nu de rekening gepre- ienteerd. „De stichting is eigen- ik te zuinig geweest", vertaalde l'eemaes het gisteren. Als ge- van ziekte is in genoemde aren de administratie versloft, net als gevolg dat er later een nhaaloperatie moest plaatsvin- 'en. Dit tegen flinke kosten. De "eerderheid van B en W wil dat srtra geld bijspijkeren. Maar 'an nog moet de stichting zelf »g 10.000 gulden structureel in 'e begroting zien te bezuinigen, "e meerderheid van de fianciële lommissie vond dat niet genoeg. Ik snap niet hoe het bestuur 'an de KV zo met gemeen- 'Chapsgeld heeft kunnen om- laan", betoogde Fr. de Vries Groot Hulst). „Er worden zo naar extra kosten gemaakt en 'ie worden vervolgens aan de meente gepresenteerd. Dit is een uitnodiging voor iedere ge subsidieerde instelling om er maar een rommeltje van te ma ken. De gemeente past wel bij". W. Kayser WD deelde die me ning. „Voor ons is de grens on- verschreden", stelde hij. H. Neefs (Clinge voor Algemeen Be lang) was het met zijn collega's eens. H. Vercauteren (CDA) zette ook grote vraagtekens bij het B en W-voorstel. Maar van de andere kant vond hij het ook nogal wat om de KV zomaar de nek om te draaien. Zijn fractie was er gis teren nog niet uit. De PvdA verklaarde zich bij monde van mevrouw A. Hegger voor de extra subsidie. Weemaes betoogde dat de stich ting zeker niet met geld heeft gesmeten, maar het juist heel zuinig aan heeft gedaan. Op de voorgrond de twee oude arduinen stenen die bij het bankje in Terhole zijn geplaatst. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze correspondente Terhole - Loco-burgemees ter B. Pauwels van de ge meente Hontenisse onthulde gisteren de plaquette die ge plaatst is op het perkje aan de Pastoor Boumanstraat in Terhole. De plaquette bevat informatie over het dorp Terhole en omgeving. Tijdens boomplantdag is een pereboom geplant op het perk, nu staan er ook een bank en twee historische stenen. „Een verfraaiing van het uitbrei dingsplan Terhole, waar 24 woningen worden gebouwd. Acht van die woningen zijn al weg," liet de gemeentevoor- lichter weten. De oude stenen zijn ontdekt door E. Bogaert uit Hulst. Sa men met H. Nijenhuis werden de bewerkte arduinen stenen bestudeerd. Ze zijn gevonden in de berm van de weg in de Koedamstraat, 150 meter van de ingang van het Hof van Lamswaarde. Dit was een uit hof van de abdij van Baudeloo. De monniken polderden al in de 13de eeuw Zeeuws-Vlaan- deren in en bezaten hier refu- giums en uithoven. De bewuste stenen zijn waar schijnlijk gebruikt voor het in- rijhek van het hof. Een van de stenen vertoont een gat waarin vermoedelijk het hek was be vestigd. Na de ontdekking heeft de gemeente Hontenisse de stenen uit de grond laten halen door een kraan. Ze zijn schoongemaakt en prijken nu naast de bank in het perk in Terhole, niet ver van de pere boom. „Er stond al een pere boom op die plek in 1775," verklaarde Nijenhuis die dit ontdekte op een gedetailleerde kaart van D. Hattinga uit die periode. Van onze verslaggever Hulst - Albert Mortier uit Sint-Jansteen en Paul de Kort uit Kloosterzande heb ben een hoofdprijs in de wacht gesleept bij het televisie-woordspelletje Lingo van de Vara. Het tweetal uit Oost Zeeuws-Vlaande- ren ging met 17.600 gulden naar huis. Daarvoor moesten ze wel twee keer de finale spelen. De eerste keer hadden ze pech, toen ze meteen al bij het eerste woord de verkeer de bal uit de bak graaiden. In de herkansing^ kwamen ze opnieuw in de finale en sleepten het aanzienlijke geldbedrag binnen. Voordat ze in de opnamen het eigenlijke Lingo-spel terecht kwamen hadden Mortier en De Kort zich al door twee strenge selec tierondes moeten worstelen. Voor het popu laire spelletje, dat in de week dagelijks op televisie te zien is, komen namelijk duizen.-*. den aanmeldingen voor deelname binnen. De verrichtingen van het Oost Zeeuws- Vlaamse tweetal worden waarschijnlijk uit gezonden op 15 en 16 december.*' (ADVERTENTIE) EDITIE ZEELAND Kantoren Terneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoonnummers °P Pagina A2. Openingstijden: "30-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie Terneuzen: Rein van der Helm Peter Oggel (editie-chef), hank van Cooten, Frank Deij, Ion Koomen (sport), Harold de Puijsseleijr. poes: Cees Maas, iProvincie redacteur). Hulst: Eugène Verstraeten fP'v. editiechef) Advertentie-exploitatie hspecteur Zeeland: Menu, 8-93 'Vé tel. 09-3293459940. bij betaalautomaten en giro betaalkaarten blijft ontvangen. Over het bedrag dat u rood staat, betaalt u tenminste 4% minder debetrente dan wanneer u geen Giro- kwartaalkrediet heeft. Zo is het Girokwartaal- krediet een voordelige zeker- heid die u niets extra's kost. Voor wie af en toe even krap van uw inkomen - tot een bepaalde Bel gratis met 06 - 0400. Dan sturen bij kas zit, heeft de Postbank het limiet rood staan. Zodat u gewoon wij u graag 'n geld kunt opnemen bij de giromaat folder met alle afhankelijk of het postkantoor, kunt betalen Girokwartaalkrediet. Daarmee kunt u informatie op. POSTBANK Terneuzen - Bijna alles wat God verboden heeft, zoals politierechter Van Breda het gisteren uitdrukte, staat reeds op de kerfstok van F.L. uit Hulst. Met drank als kernprobleem, gaat het bij herhaling mis met de man. In mei van vorig jaar had hij een computer en een printer geheeld, in augustus zat hij met een alco holpromillage van 2,04 achter het stuur, in oktober mishandel de hij iemand met een stoelpoot en in december vernielde hij een autoruit. Bovendien reed hij in juli 1993 in zijn auto, terwijl hij nog een rijontzegging had. Aan geen van die feiten werd getwij feld, want L. had ze allemaal bekend. Psychisch staat de man niet erg stevig in zijn schoenen en een psychiatrisch rapport sprak dan ook van 'licht verminderde toe rekeningsvatbaarheid'. Er zijn regelmatig contacten met de re classering en L. gaf aan bereid te zijn zich onder behandeling te laten stellen voor zijn alcholpro- bleem. Officier van justitie Van Nooijen eiste op de zitting van de politie rechter in Terneuzen een on voorwaardelijke rijontzegging van twaalf maanden, één maand onvoorwaardelijke gevangenis straf, twee maanden voorwaar delijk en een geldboete van dui zend gulden. Als bijzondere voorwaarde verbond ze daaraan toezicht door de reclassering en vergoeding van de schade aan de auto. Dat laatste nam de politierechter over. De rest van de straf ver ving hij door 3 maanden gevan genisstraf (te vervangen door 140 uur dienstverlening), plus 1 voorwaardelijk. Hulst - De Hulster gemeente raad vindt de prijs van 770.000 gulden die de ge meente moet neertellen voor tien hectare grond aan de Waterstraat veel te hoog. Dat bleek gisteren tijdens de commissievergaderingen. De gemeente wil de grond kopen om er een nieuwe woonwijk uit de grond te stampen. Behalve de nu aan de orde zijnde tien hecta re moeten er binnenkort nog twintig hectaren worden aange kocht. Het nieuwe uitbreidings plan zal ruimte bieden voor de bouw van vier- tot vijfhonderd woningen. Zowat de hele financiële com missie viel gisteren over de prijs van 77.000 gulden per hectare. Voor landbouwgrond, en dan moet het nog goede zijn, wordt tegenwoordig niet meer betaald dan 35.000 gulden per hectare^ De prijs is in dé kwestie Watér- straat opgedreven, omdat de ei- genaar een contract had om er een boómgaarcTm te planten. (?V „Er ligt een duidelijk taxa-^ tierapport'U^stelde wethouder P. Weemaes, „en B en W vinden dat we die prijs moeten betalen^ „Nou, ïk had het er voor laten liggen", betoogde W. Kayser (WD). „Leuk, een boomgaard. Dan hadden we een prachtig park gehadj!>S Weemaes wees er op dat de com- missieleden het bij het verkeerde <- eind hadden door alleen naar de— waarde van de grond te kijken? „Je spreekt ook over de op-^ brengst de komende tien jaar.SK. Dat is de formule om de prijs voor een onteigening te bepalen//) Dat doen we zoaljaren^ Een gelijksoortig betoog moest ook wethouder G. van de Voorde houden in de commissie ruimte- lijkeordening, waar de prijs ook aan de hoge kant werd gevon den. De verwachting is dat inhet ge biedje rond_1997 de eerste wo ningen gebouwd "kunnen wor den. De nadruk zal daarbij lig gen op de particuliere__£ector. Het is de bedoeling het plan in minstens twee fases uit te voe ren. Aanrijding Tractaatweg Axel Op de kruising Lange- weg-Tractaatweg verleende gistermorgen een 46-jarige au tomobilist uit Roosendaal geen voorrang aan een auto bestuurd door een 34-jarige inwoner uit Westdorpe. Bij de aanrijding werden beide vier- tuigen zo zwaar beschadigd dat ze moesten worden wegge- takeld. Niemand liep enig let sel op Snelheidscontroles Schoondijke De politie in West-Zeeuws-Vlaanderen hield gisteren te Schoondijke twee snelheidscontroles. Op de Dorpsstraat passeerden tij dens de controle 682 voertui gen. Daarvan reden 72 be stuurders te hard en kregen een proces verbaal. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 84 kilometer per uur, terwijl maximum 50 is toegestaan. Gecontroleerd werd ook op de Lange Heerenstraat te Schoondijke waar een maxi mum snelheid geldt van 80 kilometer per uur. Er passeer den 431 voertuigen. Twaalf overtreders werden bekeurd met als hoogstgemeten snel heid 111 kilometer per uur. Controle autogordels Hulst De politie hield gis termorgen op de Absdaalse- weg te Hulst een controle op het dragen van autogordels. In totaal werden 60 controles uitgevoerd. Er werden acht processen-verbaal opgemaakt. De controle werd gehouden in samenwerking met medewer kers van Veilig Verkeer Ne derland. Niet verdacht Koewacht Niet een 28-jari- ge inwoner uit Valkenburg werd deze week door de poli tie in Oost-Zeeuws-Vlaande- ren aangehouden verdacht van diefstal van dieselolie van een baggerschip te Koewacht, zo als we gisteren meldden. De man deed namelijk aangifte daarvan namens zijn werkge ver. WAFELACTIE - De fanfare Excelsior houdt zaterdag 23 oktober de jaarlijkse wafelac tie. De opbrengst is bestemd voor het instrumentenfonds van de vereniging. KLOORTJE - Het majoretten- peloton van showband Kloor- tje neemt zondag 24 oktober deel aan het bondsconcours te Oud-Gastel. Het team komt uit in de eerste divisie sectie A en staat onder leiding van miss-majorette Wendy van Goethem. Het team moet het opnemen tegen The Starshines uit St.-Willebrord. KOOR - Tijdens de dienst van zaterdag 23 oktober om 18.30 uur in de St.-Martinuskerk worden de gezangen verzorgd door het gemengd koor Looft de Heer uit Nieuwvliet. Dit koor, dat ruim veertig leden telt, staat onder leiding van Toni Fenneman. Het is de tweede keer dat dit koor op treedt in deze kerk. HEIKANT - Café Du Commerce, 20 uur kaarting. ST.-JANSTEEN - Café De Kroon, 14 uur kaarting. -Café Sport, 14 uur vleeskaar- ting. VOGELWAARDE - 't Gelaag, 13.30 uur bingo KBO. KLOOSTERZANDE -Het Rozenhof, 14 uur kaarting ouderen. -Café De Reizende Man, kaart - competitie 'De Stoere Spelers'. AXEL - Buurtvereniging De Boemerang, 20 uur kaarting. Nieuw-Namen - Moed en Ge duld: 1. G. Meersman-J. Laure- ijs, 2. L. Timmerman-R. Ver bist, 3. J. Vermeerssen-H. van Keer. Aardenburg - Eerste ronde clubkampioenschap Bridgeclub Aardenburg, groep A: 1. S. Abramoff/F. Kareis, 2. echt paar Schijve, 3. A. Hoogeste- ger/J. van Eenennaam. Groep B: 1. dames Küpfer/De Zwart, 2. F. Vriends/D. Jansen, 3. echt paar Catsman. Tweede ronde, groep A: 1. dames Vriends/R. Rijk, 2. D. Abramoff/F. Kareis en echtpaar Lippens. Groep B: 1. F. Vriends/D. Jansen en echt paar Plaetinck, 3. F. de Rijcke/ L. Verwilst. Hulst - Zaal De Lieve, 48 per sonen. Bieden: 1. C. Boone, Hulst; 2. H. Brugge, Terneuzen; 3. G. de Wit, Hulst. Clinge - KBO, zaal Malpertuus. Mat 1: 1. J. Boonman/R. de Block, 2. A. van Cauteren/P. van Broek. Mat 2: 1. S. Govae- rt-van de Branden/L. van Hoeyland, 2. M. van Dorsse- laer-A. Buyze. Koewacht - GOW, zaal De Vlaschaard: 1. A. Roeland/M. Roeland-van der Sijpt, 2. A. de Meij/J. de Koster-de Brouwer, 3. J. Laheine/P. de Schepper van Gremberghe, poedelprijs: L. Roelands/M. Verbist-de Rover. Oudelande - Ons Genoegen, 36 schutters. Wip 1: eerste hoge vogel: F. Koens, Willem Teil; tweede hoge vogel: A. Pikkaart, Zorgvlied; eerste zijvogel: J. van de Guchte, Zorgvlied; tweede en derde zij vogel: S. Raas, Victoria; vierde zijvogel: A. Moerdijk, Juliana; vliegende vogels: A. Schowuenaar, Edele Handboog en P. Nagelkerke, Doel naar Hoger; grootste aan tal (7): H. Breemer, Juliana. Wip 2: eerste hoge vogel: P. de Visser, Zorgvlied; tweede hoge vogel; J. de Rijke, Edele Hand boog; eerste zijvogel: J. Rijk, ADLM; tweede zijvogel: S. Raas, Victoria; derde zijvogel: J. Otte, Doel naar Hoger; vierde zijvogel: W. Remijnse, Edele Handboog; grootste aantal (6): J. Remijnse, Zorgvlied. Ovezande - Bar R2, Willem Teil, 38 schutters. Wip 1: eerste hoge vogel en tweede klep: H. Boonman, eerste zijvogel: G. van Steenbergen, tweede zijvo gel en eerste klep: P. de Jonge, derde klep: W. van Iersele, allen Willem Teil; grootste aantal (7): R. Beemen, Juliana; vliegende vogels: H. Breemer, Juliana en F. Rentmeester Iz, Willem Teil. Wip 2: eerste hoge vogel: P. de Jonge, Willem Teil; tweede ho ge vogel: F. Koens, Spes Nostra; eerste zijvogel: J. Vermue, Jaco- ba van Beieren; tweede zijvo gel: L. Rentmeester Cz, derde zij vogel: J. van Steenbergen, vierde zijvogel: G. van Steen bergen, allen Willem Teil. Aardenburg - St.-Sebastiaan, eerste puntenschieting, 33 schutters. Eerste hoge vogel: F. Thilleman, tweede hoge vogel: N. van de Wijnckel, eerste zij vogel: R. Pielaet, tweede zijvo gel: R. de Wispelaere, derde zijvogel: G. de Valcke, vierde zijvogel: M. Minnaert, grotoste aantal (6): D. van Hermon. Stand kampioenschap: D. van Hermon en N. van Daele 8 punten, R. Pielaet 7, F. Thille man, N. van de Wijnckel, H. Ginneberge en F. Lampaert 6 punten. Sas van Gent Bolclub Ons Ge noegen met 28 personen: 1. L. Willems, 2. J. IJsebaert, 3. J. Neve, 4. M. Bogte, 5. M. van Lent. Van onze correspondente Hulst - De Kreatieve Vorming Hulst organiseert traditiege trouw weert een aantal bijzondere cursussen. Kennismakings lessen tekenen en schilderen. Zo start woensdag 10 november de cursus van zes lessen tekenen en schilderen voor volwassenen vanaf 18 jaar. Docente is José Heirbaut die individueel de cursisten bege leidt en de eerste technieken aanleert. Zes woensdagavonden van 20.00 tot 22.00 uur tot en met 15 december. Kostprijs in clusief basismateriaal: 65 gul den. Zaterdag 14 november start de kortloper van zes lessen tussen 9.30 en 11.30 uur op de zaterda gochtenden voor jongeren tussen de 13 en 18 jaar. Docente hier is Sylvia van Kampen en de kosten voor de hele cursus inclusief ba sismateriaal: 30 gulden. Belangstellenden kunnen zich melden bij coördinator José Bartsch (tel. 20686) in de ruimte van de KV in den Dullaert. Zij is daar op dinsdag (kantooruren) en woensdag tot 12.30 uur aan wezig. Na de korte cursus is het moge lijk om de lessen voort te zetten in de bestaande schilderateliers. De vervolglessen starten in 1994 weer op 12 en 15 januari.

de Stem | 1993 | | pagina 15