DE STEM Jan Timman raakt hopeloos achter Sleutelen aan de verdediging Europa-Cup-voetbal pept Ajax op na kater Rapic UITSLAGEN standen LEIJTEN bv Feyenoorder De Wolf speelt desnoods opnieuw met verdoving tegen Porto Zoon dictator zet bondscoach Irak aan de kant Topscorer Ma CITROËN Scholier zestiende man selectie Ajax 140 miljoen voor basketballer Cambuur ontslaat De Jong PE STEM sportnieuws KORT! Derde plaats Ze REPARATIE SCHADE-AFWIKKELING FINANCIERING VERKOOP EN LEASING IN NIEUWE GEBRUIKTE WAGENS SPECIAAL VOOR TBburgaeweg 41 Oosterhom Telefoon: 01620-32710 HWS Jakarta (Reuter) - Als bij het schaken naast de FIDE- en PCA-titel nog een derde titel wordt ingesteld, maakt Jan Timman een goede kans: kampioen kansenmisser. In Jakarta liet de Amsterdamse grootmeester maandag in de veertiende partij tegen Karpov met zwart eerst winstmogelijk heden liggen, raakte vervolgens het overzicht kwijt en moest uit eindelijk op de 53e zet zelfs capituleren. Bij een achterstand van 5Vi - 8'/t' op een totaal van 24 partijen rest hem slechts een .glimpje hoop. De dramatische omslag was des te teleurstellender, omdat Tim- man voor de zoveelste maal de beste ideeën produceerde. In de Weense variant van het gewei gerd dame-gambiet nog wel. Driemaal was die opening in de tweekamp al voorgekomen. De eerste eindigde in een debacle, de andere twee liepen zonder veel problemen remise. Ditmaal pareerde hij een voor bereid pion-offer van Karpov met een kwaliteitsoffer. Het bleek een voltreffer. Karpov ver zonk in diep gepeins en Episjin moet het vreemd temoede zijn geweest. Karpovs eerste secon dant had bij grote uitzondering in de zaal mogen plaatsnemen om de uitwerking van zijn nieuwtje van nabij te aanschou wen. Het antwoord van Timman had hij kennelijk niet voorzien. Karpov ook niet. Eén zet kostte hem vijftig minuten; een andere een vol uur. Aangezien de oud wereldkampioen vijf minuten te laat was binnengekomen, had deze voor de resterende 24 zet ten amper twintig minuten over. Timmans secondanten glommen van optimisme. Een kwestie van tijd en de buit zou binnen zijn, redeneerde Ulf Andersson. „Als Jan maar nauwkeurig blijft spe len." Dat was echter niet het geval. Zijn zeventiende zet wek te grote verbazing bij de analy serende experts. Timman dacht een pionnetje mee te kunnen pakken, maar overzag daardoor een geforceerde winst, zoals de Indonesische grootmeester Utut Aianto op het demonstratiebord liet zien. Vanaf dat moment verloor Tim man de controle over het bord. Karpov deed zijn zetten koel en in hoog tempo en bereikte zelfs vrij gemakkelijk de tijdcontrole op de veertigste zet. En passant was hij erin geslaagd de beide torens op het bord te houden. Met die dekking kon de witte a-pion aan een onstuitbare op mars beginnen. „Een slechte partij", vond Yasser Seirawan, hoofd van Timmans delegatie. „Geen van beiden had zijn zenu wen in bedwang. Nu is het bijna voorbij voor Jan." Zettenverloop (wit: Karpov; zwart: Timman): 1. d2-d4 Pg8-f6, 2. c2-c4 d5xc4, 5. e2-e4 Lf8-b4, 6. Lcl-g5 c7-c5, 7. Lflxc4 c5xd4, 8. Pf3xd4 Lb4xc3+, 9. b2xc3 Dd8-a5, 10. Pd4- b5 Pf6xe4, 11. Lg5-f4 0-0, 12. 0-0 Pb8-d7, 13. Pb5-c7 e6-e5, 14. Pc7xa8 e5xf4, 15. Lc4-d5 Pd7-f6, 16. Ld5xe4 Pf6xe4, 17. f2-f3 Pe4xc3, 18. Ddl-d6 Pc3-d5, 19. Tfl-cl Lc8- e6, 20. Pa8-c7 Pd5xc7, 21. Dd6xc7 Da5xc7, 22. Tclxc7 Le6-d5, 23. Tc7- c5 Ld5-e6, 24. Tc5-c7 Le6-d5, 25. Tc7-c5 Ld5-e6, 26. Tc5-a5 a7-a6, 27. Tal-bl Tf8-c8, 28. h2-h4 Tc8-c7, 29. Tbl-b4 Le6-c4, 30. Ta5-a4 Lc4-e6, 31. Tb4-b6 h7-h6, 32. a2-a3 g7-g5, 33. Ta4-b4 a6-a5, 34. Tb4-a4 g5xh4, 35. Ta4xf4 h4-h3, 36. g2xh3 Le6xh3, 37.. Tf4-a4 Tc7-c3, 38. Tb6xb7 Tc3xf3, 39. Ta4xa5 Lh3-e6, 40. Tb7- bl h6-h5, 41. Ta5-g5+ Kg8-f8, 42. Tbl-al h5-h4, 43. a3-a4 f7-f6, 44. Tg5-g2 Le6-d5, 45. Tg2-d2 Ld5-e4, 46. a4-a5 Tf3-h3, 47. Tal-a4 Le4-c6, 48. Ta4-c4 Th3-hl+, 49. Kg-f2 Lc6- b5, 50. Tc4-c7 Kf8-e8, 51. Td2-d5 Thl-bl, 52. Tc7-a7 zwart geeft het op. "U1J7U. VV.X LCii auipci twiuug imuuicn UVCIVUUdl Udl UiUUlCIll VCXiUUI JLIIll- i r t-n mn4 7 TZ-fo' Cl De dramatische omslag was des zonk in diep gepeins en Episjin Timmans secondanten glommen man de controle over het bord. ?f"™anT Thl-bl, 52 Tc7-a7 zwart ge te teleurstellender, omdat Tim- moet het vreemd temoede zijn van optimisme. Een kwestie van Karpov deed zijn zetten koel en e7-e6, 3. Pgi-f3 d7-dö, 4. Pbi-c3 op. Oporto - Zonder de afgelopen zondag in de met 2-0 gewonnen wedstrijd tegen Willem II aan zijn lies geblesseerd geraakte Rob Maas en de gepasseerde Arnar Gunnlaugsson, maar met extra verdediger Harvey Esa- jas in de selectie, is het Feyenoord-gezelschap gistera vond in de Portugese havenstad Oporto neergestreken. Woensdagavond speelt de rege rende landskampioen de eerste wedstrijd in de tweede ronde van het Europacup I-toemooi. Een ongelooflijk belangrijke ronde, want de winnaar plaatst zich voor de Champions League, en dat betekent kassa. Alle acht ploegen die de Cham pions League halen, ontvangen sowieso 3,5 miljoen gulden. Ver der ontvangt een club per be haald wedstrijdpunt zeseneen- halve ton, zijn er de tv-rechten plus nog de inkomsten van drie, ongetwijfeld goedbezochte ■thuiswedstrijden. Voorzitter Jorien van den Herik beseft als geen ander het belang van de komende twee duels met FC Porto. „Maar ik denk dat het vooral op de' laatste wedstrijd, op 3 november aanstaande in Rotterdam, aankomt. De spelers van Porto zijn gluiperds en zul len, zoals onze trainer Geert Me ijer gezien heeft, ook in een thuiswedstrijd vooral voorzich tig spelen." Van den Herik keek gistermid dag op Schiphol geamuseerd toe hoe doelman Ed de Goeij be laagd werd door iedereen, van de meereizende pers en bejaarde vakantiegangers tot Schiphol- personeel toe. Iedereen wilde de international, die zijn ploeg zon dag tpgen Willem II overeind hield met een serie schier onmo gelijke reddingen, wel even spre ken. Angst dat de in absolute topvorm verkerende De Goeij vandaag of morgen wel eens een telefoontje van een geïnteres seerde en rijke buitenlandse club zou kunnen krijgen, heeft de voorzitter niet. „Vorig jaar is het contract met Ed opengebroken. Het loopt nu door tot 1 juli 1997. Openbreken kost altijd geld, zijn salaris is dan ook aanzienlijk toegenomen. We hebben drie sa larisgroepen bij Feyenoord, en Ed zit in de hoogste groep." Heeft Feyenoord in Ed de Goeij, wiens vaste antwoord op journa listieke vragen niet voor niets altijd „zeer zeker" is, een abso lute zekerheid in het doel, wat de rest van de achterhoede tegen Van onze verslaggever Amsterdam - Martin Reuser, een 19-jarige aanvaller/middenvel der, is gisteren door Ajax van school geroepen. Reuser is als zestiende man aan de selectie toegevoegd voor het Europa Cup-duel met Besiktas Istanbul. Hij neemt de plaats in van Cla rence Seedorf, die morgen als aanvoerder met het nationale jeugdelftal in Harderwijk in ac tie moet komen tegen Noorwe gen. Ajax mist wegens blessures Petersen, Van Vossen, Davids en Oulida. Vierde buitenlander Hansen is op proef bij het Engel se Middlesbrough. Oakland - Basketballer Chris Webber heeft bij de Golden Sta te Warriors een 15-jarig verdrag ondertekend. Zijn handtekening was 74,4 miljoen dollar waard, ruim 141 miljoen gulden. Webber is afkomstig van Michi gan State University en werd in de 'draft' als tweede speler geko zen door de Warriors. Op Michi gan State studeerde de power forward slechts twee jaar. FC PORTO FEYENOORI EUROPACUP 1 Door Jacques Hendriks FC Porto betreft, is het nog onzeker. John de Wolf speelde zondag tegen Willem II met een verdo ving, vanwege een voetblessure. Gistermiddag had hij daar nog behoorlijk na-last van. „Maar ik speel", klonk het gedecideerd uit de mond van de aanvoerder, die volgens trainer Willem van Ha- negem vreselijk belangrijk is omdat hij alleen al met zijn aanwezigheid in het veld de an dere spelers meer zelfvertrouwen geeft. „Ik zal wel weer een spuit nodig hebben woensdag, maar dat moet dan maar", aldus De Wolf. Van de overige verdedigers kampt Errol Refos met een lichte enkelblessure, is Ruud Heus (te gen Willem II wisselspeler) am per hersteld van een spierverrek- king en zitten Henk Fraser en Ulrich van Gobbel vanwege hun 'Helderse' schorsingen met een gebrek aan wedstrijdritme. Dat wordt dus druk sleutelen van daag en morgen voor het trai nersduo van Feyenoord, Van Ha- negem en Meijer. Ook al omdat aanvaller Gaston Taument zich gisteren met een pijnlijke dikke enkel op het vliegtuig stapte. Dat de koploper in de vader landse eredivisie desalniettemin eerst en vooral een defensieve muur op zal bouwen, lijkt gezien de sportieve, maar vooral ook financiële belangen een ding dat zeker is. En verklaart meteen ook de keuze (op de bank) van nog een extra verdediger in de selectie, Esajas, in plaats van de aanvankelijk aangewezen links buiten Gunnlaugsson. Vreugdetranen bij Iran na de winst op Japan. foto hans van oord Door Ted van Leeuwen Doha - De Nederlandse scheidsrechter Jaap Uilen berg is indirect de veroorza ker van het eerste trainers ontslag tijdens de Aziatische WK-kwalificatie-eindronde, die vrijdag in Qatar is begon- Nog geen 24 uur na het 3-2-verlies tegen Noord-Korea, kreeg de bondscoach van Irak, Adnan Derjal, al te horen dat hij van zijn positie was ontheven. De beslissing was genomen door Uday Hoessein, de zoon van dic tator Saddam en tevens voorzit ter van de voetbalbond van Irak. Uday, een gewelddadige play boy, bevindt zich weliswaar niet in Qatar, waar Irak samen met Iran, Saoedi-Arabië, Noord- en Zuidkorea en Japan om twee plaatsen op het Amerikaanse WK strijdt, maar dat maakte kennelijk niet uit. Vanuit zijn kantoor in Bagdad degradeerde hij Adnan Derjal al na één wed strijd. Uday Hoessein liet onmiddellijk, het regeringsvliegtuig aanruk ken om de opvolger naar Doha, de hoofdstad van het sjeikdom- metje aan de Perzische Golf, te vliegen. Dat is de ervaren Ah med Baba, die Irak al eens naar het WK van 1986 loodste. Baba kent het klappen van de zweep, want nog voordat er destijds in Mexico was afgetrapt, was hij alweer naar huis gestuurd, na een ongelukkig verlopen oefen wedstrijd. Vandaag, wanneer er tegen Zuid-Korea gespeeld wordt, 'verwachten de vaders en zonen van Irak wonderen', zo luidde de opdracht van Uday Hoessein. De afgezette Derjal wees Jaap Uilenberg als schuldige aan. De arbiter uit Haaksbergen had het aangedurfd de speler Saeed na diens tweede gele kaart van het veld te sturen. Irak leidde op dat moment comfortabel met 2-0, maar raakte het hoofd kwijt en verloor in de slotfase de wed strijd met 2-3. „De rode kaart werd ons fataal." Met een andere coach gaat het evenmin goed. De Nederlander Hans Ooft staat met zijn favorie te Japan - gevolgd door een medialeger van 327 mannen en vrouwen - op de voorlaatste plaats in de minicompetitie, die volgende week vrijdag afloopt. Na een 0-0 tegen Saoedi-Arabië, verloor zijn ploeg gisteren van Iran, 2-1. „Mijn spelers hebben de competitie nog in de benen", aldus de oefenmeester. „In de afgelopen maanden is er drie keer in de week gevoetbald. Dat wreekt zich nu. Onze enige hoop is de laatste drie wedstrijden winnen." Noord-Korea - Saoedi-Arabië 1-2 - 55. Mehakel 0-1, 72. Ryo 1-1, 76. Almuwallid 1-2 Japan - Iran 1-2 - 45. Reza Baroug 0-1, 84. Daai 0-2, 86. Nakyama 1-2 De stand: Saoedi-Arabië 2-3 (2-1); Zuid-Korea 1-2 (3-0), Noord-Korea 2-2 (4-4), Iran 2-2 (2-4), Japan 2-1 (1-2), Irak 1-0 (2-3) Door Henk Mees Amsterdam - Op weg naar Egmond aan Zee spoelde Ajax gistermiddag de eerste teleurstelling van de compe titie weg. „Als ik dadelijk in de bus een video van Besiktas opzet, gaat die wedstrijd le ven. Dan wordt het gauw een topwedstrijd waar topspelers zo bijzonder op gespitst zijn", merkt Ajax-coach Louis van Gaal op. Gewoontegetrouw pept Ajax zich aan de Noordzeekust al vanaf maandagmiddag voor op een Europa-Cup-thuiswedstrijd die op woensdagavond aan de orde is. Aan het verloren compe titieduel bij FC Twente ging slechts een lange busreis op zon dagmorgen vooraf. De harde woorden aan zijn spelers kostten Van Gaal gisteren minder tijd; voordat Besiktas aan de orde kwam. Van Gaal: „Twente was weer eens zo'n wedstrijd die ons om de zoveel tijd overkomt. Zo'n wedstrijd waarin te weinig men sen bij de les zijn. Voor de wed strijd tegen Besiktas ben ik daar niet zo bang voor, iedereen weet waar het omgaat. Ons probleem doet zich al minder voor dan vorig seizoen, het komt mede voort uit de geringe weerstand waarmee voetballers bij Ajax van jongsafaan hun wedstrijden winnen." In het dertigste jaar dat Ajax Europa Cup-voetbal speelt, neemt Finidi George voor het eerst kennis van de lessen van Van Gaal. Zijn eerste competi tienederlaag met Ajax heeft hij al verteerd. De 22-jarige Nigeri- aan geniet liever na van de WK- kwalificatie die hij vorige week in zijn vaderland - met instem ming van Ajax - een paar dagen extra mocht vieren. „Met veel muziek en dansen bij vrienden en familie, iedereen is crazy ge worden", vertelt Finidi George. Het onthaal op het vliegveld van Lagos verliep geruisloos nadat uit veiligheidsoverwegingen ge heim was gehouden op welk tijd stip de voetballers uit Algerije terugkeerden. De premie ver wacht hij in december. „Ik reken op 40.000 dollar, leuk voor mijn familie. Want in Nigeria hoor je je familie te steunen", vertelt Finidi George over de band met moeder, zes broers en vier zus sen. Zijn vader, werkzaam op een olieplatform, overleed twee jaar geleden toen hij in Senegal Finidi George: 'Ik reken op 40.000 dollar.' foto fotopersbureau dijkstra een van zijn twintig interlands speelde. Tijdens de zomerpauze kwam Finidi naar Ajax. De hoogte van de transfersom zegt hij niet te kennen. Van financiële belangen van Nigeria's bondscoach Cle mens Westerhof zegt hij evenmin iets te weten. „Harold Wilhelm is mijn agent, die voert gesprek ken namens mij. Ja, die krijgt ook een percentage van de trans fersom, maar verder ontvangt hij niets. Ja, hij is een goede vriend van Westerhof, maar of die twee samenwerken, weet ik niet." Belangen Westerhof Finidi George reageert met op rechte verbazing als hij hoort dat Westerhof in eigen land in opspraak is geraakt door bewe ringen over financiële belangen bij transfers van Nigeriaanse in ternationals. „Ik speelde al in de nationale ploeg voordat Wester hof bondscoach werd en nu stelt hij nog spelers op met wie hij helemaal niets te maken heeft. Nee, dat hij contacten heeft met Wilhelm heeft volgens mij niets te betekenen", vertelt Finidi Ge orge. „Ja, ik heb ook gehoord dat Peter Ruffai (doelman van Go Ahead Eagles) Westerhof nogal verdacht heeft gemaakt. Dat is onzin. Westerhof zorgt voor een relaxte sfeer in de selectie, er wordt niet meer onderling ge vochten en hij heeft gewoon voor de beste keepers gekozen. Daar hoort die Ruffai gewoon niet bij. Dat Westerhof mij tegengehou den zou hebben toen ik een con tract bij FC Utrecht kon teke nen, is mij niet eens bekend. Ik hoor nu voor het eerst dat FC Utrecht wel eens belangstelling voor mij zou hebben gehad." Contract Kanu De Nigeriaanse rechtervleu- gelspits van Ajax laat het ge scharrel met contracten waarin hij partij is, liever aan zich voor bij gaan. Via Westerhof werd Ajax in het voorjaar op hem attent gemaakt. Na enkele ob servaties in Zweden was het contract snel geregeld. Intussen is Louis van Gaal ook al zo te spreken over de 17-jarige Kanu, een landgenoot van Finidi Ge orge, dat deze aanvallende mid denvelder spoedig een contract mag verwachten van Ajax. Finidi George brengt momenteel samen met Kanu de dagen door in een hotelsuite, met veel slapen en videokijken. Mogelijk volgen de week al komt een apparte ment in Diemen beschikbaar. Zijn (eerste) contract met Ajax loopt tot medio 1995. „Ik wilde altijd al naar Europa. Frank Rijkaard was altijd een van mijn droomspelers. Nu ik met hem samenspeel in een team komt elke dag een droom voor mij uit. De eerste maand heb ik even moeten wennen." DINSDAG 19 OKTOBER 1993 DEEL[ Leeuwarden (anp) - Het bestuur van de eredivisieclub Cambuur heeft besloten technisch manager Theo de Jong met onmiddellijke ingang te ontslaan. Jimmy Calderwood en Martin Koopman nemen voorlopig de training en coaching van het eerste team waar. Het bestuur van de club uit Leeuwarden nam deze maat regel na een evaluatie van de eerste tien wedstrijden, die Cambuur dit seizoen speelde. In negen duels voor de eredi visie werden slechts twee pun ten behaald. Voorts werd de eerste wedstrijd voor het toer nooi om de KNVB-beker op eigen veld tegen Sparta verlo ren. „De Jong wist dat hem dit boven het hoofd hing", aldus Jan Piet Stam, voorzitter van Cambuur. „Het was hem be kend dat we ons na de eerste tien wedstrijden zouden bera den. We zijn tot de conclusie gekomen dat het aantrekken van een aantal nieuwe spelers alleen geen garantie biedt het beoogde doel, handhaving in de eredivisie, te realiseren. Met een nieuwe man als tech nisch manager hopen we de Theo de Jong FOTO ANP negatieve prestatiecurve om te buigen. Naar die man gaan we nu op zoek." GOLF San Antonio (VSt). Texas Open, mannen, 1,8 miljoen gulden. Eindstand: 1. na barrage: Haas (VSt) 263 slagen (68 65 66 64), 2. Lohr (VSt) 263, 3. Andrade (VSt) 267, 4. Estes (VSt) 268, 5. Morgan (VSt), Standly (VSt), Dawson (VSt), Edwards (VSt), Forsman (VSt), Lehman (VSt) 269. HANDBAL Tel Aviv. EK-kwalificatie groep 5, mannen. Israel - Nederland 19-19 (11-10). Stand: 1. Duitsland 5-10, 2. Ne derland 6-7, 3. Frankrijk 3-5, 4. Griekenland 7-3, 5. Israel 5-1. HONKBAL Toronto. World Series. Toronto Blue Jays - Philadelphia Phillies 4-6. Toeschouwers: 52.062. Stand na twee wedstrijden in de best- of-seven: 1-1. Inningcijfers: Philadelphia: 0 0 5 0 0 0 1 0 0 6; Toronto: 0 0 02 0 1 0 10 4. Derde wedstrijd: van avond in Philadelphia. TENNIS Peking. Mannen, 540.000 gulden. Eerste ronde: Bryan (VSt) - Holm (Zwe/3) 6-4 6-4, Svensson (Zwe/6) - Pan Bing (Chi) 6-3 6-2, Adams (VSt) - Pernfors (Zwe/5) 6-1 6-1. Dubbel: Eltingh/Haar- huis (Ned/10) - Michael en Carl Chang (VSt) 6-4 3-6 6-4. Lyon. Mannen, 1.080.000 gulden. Eerste ronde: Hlasek (Zwi) - Nar- giso (Ita) 6-3 6-2, Barthez (Fra) - Gorri (Spa) 6-3 7-6, Damm (Tsj) - Dreekmann (Dui) 7-5 2-6 6-2, Naewie (Dui) - Burillo (Spa) 6-4 7-5, Vacek (Tsj) - Tsjesnokov (Rus/7) 6-4 6-3, Doumbia (Sen) - Raoux (Fra) 6-2 6-4. Wenen. Mannen, 600.000 gulden. Eerste ronde: Siemerink (Ned) - Pozzi (Ita) 4-6 7-5 6-3, Carlsson (Den) - Velev (Bul) 4-6 7-5 6-1, Buchmayer (Oos) - Prerovsky (Oos) 6-2 3-6 7-5, Prinosil (Dui) - Karbacher (Dui) 7-6 6-4, Ivanise vic (Kro/2) - Gaudenzi (Ita) 6-1 6-3. VOETBAL Engeland. Blackburn Rovers - Sheffield United 0-0. SPORTPRIJSVRAGEN Lotto 41. eerste prijs (jackpot): geen winnaar; tweede prijs: geen winnaar; derde prijs: 78 win naars, die elk bruto f. 1.631,90 ontvangen; vierde prijs:4023 win naars, elk 31,60; vijfde prijs: 69.760 winnaars, elk 5,00. Cijferspel 41. Het winnende num mer was 96 03 62. Zes cijfers goed: geen winnaar; vijf cijfers goed: geen winnaar; vier cijfers goed 25 winnaars, elk 100,00; drie cijfers goed: 237 win naars, elk 10,00, twee cijfers goed: 2568 winnaars, elk 10,00. Door onze medewerker jan Murre Axel - Met een goede proef in de Zl-klasse reed de 96-jarige instructeur-be drijfsleider van manege Ma- grette Peter Kosters zich naar- de overwinning met 187 pun ten in de eerste wedstrijd van de Graeve Jan-trofee. Hij werd nipt op de hielen geze ten door Marina Quaak-De p0uw met Eastwind van De Haringruiters, die eveneens 187 punten scoorde en de tweede plaats kreeg toebe deeld. PAARDESPORT De Terneuzense Marleen de. Vriend met Elmira, die voor de Axelse Oranjeruiters uitkomt, na de proef: „Het was niet zo best. Voordat ik moest starten had ik Van onze hockeymedewerker Terneuzen - In de derde k hockeycompetitie won Rapic burg, maar keerde allerminst HOCKEY De Vries twee jaar bij Post Amstelveen - Gerrit de Vries rijdt de volgende twee wielersei- zoenen voor de Histor-ploeg van Peter Post. De 26-jarige temporijder uit Oldeberkoop, oud-wereldkampioen ploegen tijdrit, tekende maandag het contract. Hij wordt de derde Nederlander in de overwegend Franse ploeg naast Eddy Bouw- mans en Nico Verhoeven. De Vries reed het afgelopen jaar voor TVM, maar werd onlangs door Cees Priem afgedankt. Herman Krott, organisator van de Amstel Gold Race wil I volgend jaar ook de beklimming van de Muizenberg in het routeschema van zijn wedstrijd opnemen. Krott wilde de helling i in Neerkanne (Bel) dit seizoen al aan de finale toevoegen, maar in verband met werkzaamheden was de weg niet berijdbaar. Roovers een duel geschorst Zeist - Schorsingen tuchtcommissie KNVB. Eén wedstrijd: Rijkaard (Ajax), Laros (Den Bosch), Fortuin en Liefden (Dordrecht '90), Prommayon (Eindhoven), Gilbert Tau ment (Excelsior), Gaston Taument (Feyenoord), Janssen en Maessen (Fortuna Sittard), Godee (De Graafschap), Slor (FC Groningen), Schol (Helmond Sport), Waaksma (Haarlem), Lan- ckohr (MW), Sanders (PSV), Van Gils en Roovers (RBC), Noorlander en Veldman (Sparta), Pahlplatz (FC Twente'65), Mormon (FC Volendam), Geurtjens en Hermans (VW), Maas- i kant (FC Zwolle) en Vonk (RKC) Vier wedstrijden: Poppelaars (RBC). Haarhuis naar 42e positie Monte Carlo - Paul Haarhuis is op de wereldranglijst gestegen naar de 42e plaats. De Brabander dankt de stijging aan zijn prestaties op het toernooi van Tokio. In de Japanse hoofdstad versloeg hij achtereenvolgens Holm, Ivanisevic en Medvedev voordat hij in de halve eindstrijd de zege liet glippen tegen de latere winnaar Lendl. Voor het toernooi in Tokio nam Haarhuis de 62e plaats in. Krajicek viel uit de top tien. Hij zakte naar de elfde plaats. Zijn kansen op deelneming aan de Masters in Frankfurt zijn gedaald. In Frankfurt doen de beste acht mee. Het verschil tussen nummer acht Medvedev en Krajicek bedraagt 265 punten. Jim Courier en Andrei Medvedev zullen niet deelnemen aan de Grand Slam Cup, die van 7 tot 12 december in München wordt gehouden. Courier loopt door zijn afzegging de bonus van 250.000 dollar mis. Beide spelers worden vervangen door Todd Martin en Malivai Washington. Spelers EBBC willen niet naar Split Den Bosch - De spelers van EBBC Den Bosch hebben het bestuur maandag laten weten er niets voor te voelen op 2 november de return voor de derde ronde van het basketbaltoer- nooi om Europacup II in Split te spelen. Voorzitter .Jules Spijkers van EBBC gaat nu opnieuw een poging doen de Internationale Federatie (FIBA) te bewegen een andere locatie aan te wijzen. De spelers achten de huidige situatie in Kroatië te onveilig. Als het bestuur van EBBC er niet in slaagt de FIBA op andere gedachten te brengen zal een kort geding worden aangespannen. De FIBA heeft vorige week het clubbestuur laten weten de toestand in Kroatië niet onveilig genoeg te vinden om de wedstrijd te verplaatsen. Daaraan werd toegevoegd dat EBBC bij niet spelen diskwalificatie, uitsluiting voor de duur van twee jaar en een boete boven het hoofd hangt. Topscorer Mario Boon werd in een veel te hard duel fors aange pakt en zal, zo het zich nu laat aanzien, enkele maanden op non-actief staan. mannen derde klasse d middelburg-rapide 0-1 - I De scheidsrechters van de thuis ploeg traden veel te lankmoedig op en daardoor ontspon zich een te hard duel waarvan Rapide het meest slachtoffer werd. Negatief hoogtepunt vormde de schouder blessure die Rapide-aanvaller Mario Boon in de slotfase opliep. Hij werd in de cirkel op hard handige wijze door twee Middel burg-spelers gemangeld en moest per ambulance naar het ziekenhuis vervoerd worden. 'Daar constateerde men dat de aanhechtigen in zijn schouder afgescheurd waren. Rapide kreeg voor die ovetreding zelfs geen strafbal. Het enige doel punt viel al in de eerste minuut toen Maxim Haartsen na een fraaie aanval scoorde. dordrecht-olympia 2-0 - De eerste helft was gelijk op gaand, al kreeg de thuisploeg de iets betere kansen. Die periode werd met 0-0 afgesloten. Halver wege de tweede helft kwam de thuisploeg via een prima uitge speeld doelpunt op voorsprong. Daarna slaagde Olympia er in om enkele malen gevaarlijk voor het doel van Dordrecht te ver schijnen, maar opnieuw werd er niet gescoord. Uit een strafcor- ner besliste de thuisploeg kort voor tijd definitief de wedstrijd. goes-pollux 1-0 - Goes had in de eerste helft het beste van het spel. Via een fraaie aanval door het midden kwam de thuis ploeg op voorsprong door een doelpunt van Martijn Braam. Na rust drong Pollux fel aan en kon de thuisploeg slechts met kunst en vliegwerk de nul vasthouden. vrouwen derde klasse d olympia-made 1-3 - Olympia begroette het eerste competitie- doelpunt. In de eerste helft bood de thuisploeg knap tegenstand en kwam zelfs ongelukkig op achterstand. Kort na de pauze liet Made 0-2 aantekenen, maar Van onze zwemmedewerker Zwevegem - De Zeeuwse jeug heeft in het Belgische Zweve het Belgische jeugdzwemme geworden. De Zeeuwen wonr dat was te weinig om een rol ZWEMMEN De Zeeuwse ploeg, geselecteerd aan de hand van de prestaties op de Zeeuwse zomerkampioen- schappen, bestond grotendeels uit zwemmers uit Zeeuws- Vlaanderen. Vooral Scheldes- troom had heel veel deelnemers geleverd. Annabel Kosten, Ryan Verplanke, Sandra Temmerman en Carolien de Milliano (aller van Scheldestroom) zorgden voor een Zeeuwse overwinning op een persoonlijk nummer. Bo vendien werden drie estafettes gewonnen. De jongens warei minder succesvol. Alleen Chris van der Draai van Stormvoge en Jeroen Huijssen van D( Schelde wonnen een onderdeel. De einduitslag luidde: 1. Oost Vlaanderen 374 punten, 2. West- Vlaanderen 361, 3. Zeeland 23! punten. beste prestaties zeeuwen meisjes vlinderslag 100 meter tot 12 jaar: 3 Martine dei Dekker (ZVS) 1.23,95 rugslag 100 meter Tot 10 jaar: 2. Kim Scholt (STV 1.34,09. Tot 12 jaar: 1. Carolien de Millian (ZVS) 1.15,88.

de Stem | 1993 | | pagina 8