SR Bezwaren kuuroord afgewezen GENHEID Extra subsidie Kreatieve Vorming verdeelt Hulster college Solistenconcours in Clinge BEVEILIGING Grote Geld Bingo DESTEM POLITIE RAPPORT DAG KLAPPER Prijskaarting Burgemeester en wethouders Oostburg zeggen 'weinig nieuws' te horen rticulieren ud-Reparaties Diversen k worden goedkeu- sning bestemmings- 'versprong) DE STEM ZEELAND A6 Veilige speelplaats Hoekse Rakkertjes Veel belangstelling voor ambachtendag De Blaauwe Hoeve Actie Breskens voer kinderziekenhuis levert 9000 op Benefietconcert Oostburgs Ledeltheater voor projecten in Roemenië en Guatamala Peter Walhout wint laatste modderrace van het seizoen Druk bezochte bibliotheekdag Sas van Gent /SKr* Stront-beu! het veiligste adres li aSUnet0 93 X 53 m te zoenen kje, jubileum, receptie, erloving, overwinning, Abraham, openbare door, mag best eens in el op de pagina "ilijk is dat niet en duur ijn. Prijs per regel of 2,82', één grote regel ,40 resp. 3,57*. ~n van een foto of n formaat van 35 x 45 18,75 resp. 19,69* ieven op aanvraag. Bij taling wordt 4,50 nd. Foto's worden niet 76-236442 of geef uw laatsing af bij één van chriftelijke opgaven geaccepteerd indien *nd zijn, ook indien uw ijgevoegd is. het recht voor teksten redenen te weigeren, lachten bereiken over t behoudt de uitgever r om de naam van de bekend te geven, igingsnieuws 2 kolom op donderdag ingsnieuws kolom op donderdag 16-09-93 GEFELICITEERD 'een, Tim Alferink in Rijen Eindelijk Davy, vandaag mag je DE BROMMER van stal halen. Van harte vegerij 't Zanddorp -15497 of 38283 V.B.O.K.: voor hulp aan moeder en kind bij niet ge wenste zwangerschap 01157-2869/01150-14127. Ma. 18/10 aanv. 20.00u. Bieden en jokeren, café de Lanbouw, Clinge. Paintball Party Lunch-games-Brab.buffet 99,- p.p. Parkhotel Nispen, 01656-5951. en- on., om ou- m. t.b.v. sticht, rollendr. dins. 19 okt. in café zaal de troubadour Clinge. Hoofdpr. 500,00. In de pauze koffie of thee gratis, aanv. 20.00u. stipt. ran Hulst maakt bekend dat tarie, afdeling algemene za te Hulst (vanaf nader bericht bureau bouwen en wonen, Hulst), voor een ieder ter in- -lening van het bestemmings- irong), vastgesteld bij raads- 1993, no 101, en goedge- iteerde Staten van Zeeland bij ler 1993, no. 938320/57. afd. loedkeuring onherroepelijk is 393 ster voornoemd, M. Kessen. MAANDAG 18 OKTOBER 1993 Van onze verslaggever Hulst - Burgemeester en wethou ders van Hulst zijn het niet eens over de subsidie aan de Stichting Kreatieve Vorming. De meerderheid van het college wil de Kreatieve Vorming niet met grote te korten opzadelen. Wethouder B. Picavet is van mening dat er geen extra ge meentelijk geld naar de stichting moet. Op dit moment verkeert de Kreatieve Vorming nog steeds in het ongewisse over de definitieve subsidie vanaf 1989. In maart presenteerden B en W al een voorstel aan de gemeenteraad, maar de politici zagen daar zoveel haken en ogen in, dat de hele zaak weer werd teruggenomen. Inmiddels zijn in een nieuw voorstel alle cijfertjes nog eens op een rijtje gezet. Aanvankelijk zou de Kreatieve Vorming ruim 70.000 gulden moeten terugbetalen wegens teveel ontvangen subsidie. De meerderheid van B en W gaat er nu vanuit dat dit 40 mille minder moet zijn. Vervolgens komt het college tot de slotsom dat er eigenlijk over 1991 nog een aanvullend subsidie van zo'n 30 mille bij moet, zodat de Kreatieve Vorming uiteindelijk nog maar 2.500 gulden moet terugbetalen. Het blijkt dat de Kreatieve Vorming over 1992 en 1993 met hogere tekorten wordt geconfronteerd dan waarmee bij de gemeente rekening is gehouden en ook volgend jaar wordt een hoger tekort voorzien. Alles bij elkaar geteld gaat het om ruim 36.000 gulden, waarvoor geen dekking is. De meerderheid van B en W vindt het 'niet verantwoord' om de stichting in dit stadium, het cursusjaar 1993/94 is net begonnen, met grote tekorten te laten zitten. Maar om nu meteen de geldbuidel open te trekken is ook nogal wat. Vandaar dat gekozen is voor een middenweg. Die komt erop neer dat de Kreatieve Vorming over 1991, 1992 en 1993 nog met een tekort van ruim 16 mille blijft zitten, dat in vijf jaar moet worden weggewerkt. Voor volgend jaar resteert dan nog een tekort van 7.400 gulden. Alles bij elkaar betekent dit dat de stichting besparingen moet zoeken tot een bedrag van 10.700 gulden. De Kreatieve Vorming denkt dat wel te kunnen door bezuiniging op admini stratiekosten en huisvestingskosten. B en W kondigen wel aan dat ze, gezien de moeilijke begrotingspositie van de gemeente, zo snel mogelijk de subsidies aan allerlei instellingen kritisch gaan bekijken. Dus ook die van de Kreatieve Vorming. De stichting bekijkt op dit moment de mogelijkheid om binnen het Dullaertcomplex een nieuwe huisves ting te realiseren. Het college laat nu al weten dat de stichting voor dat doel in ieder geval niet bij de gemeente voor extra geld hoeft aan te kloppen. Op dit moment staan er bij de Kreatieve Vorming 233 cursisten ingeschreven. In totaal wordt ongeveer 950 uur les gege ven. Hoewel er van de deelnemers een redelijke bijdrage wordt gevraagd be cijferen B en W dat er voor ieder lesuur toch 134 gulden gemeentelijke subsidie bij moet. De perikelen rond de Kreatieve Vor ming komen donderdag 21 oktober aan de orde in de financiële commissie. Die vergadert om 19.00 uur in het stadskan toor. Van onze verslaggever Oostburg - De regen van bezwaarschriften tegen een kuuroord met hotel in Cadzand-Bad moet deels niet ontvankelijk en deels ongegrond worden verklaard. Dat is de mening van burgemeester en 'wethouders van Oostburg in een voorstel aan de gemeenteraad. Dat standpunt komt niet als een verrassing, want vorig jaar wer den de bezwaarschriften ook al afgewezen en Oostburg zag zich daarin gesteund door de provin cie. De procedure die nu aan de orde is richt zich tegen het raadsbesluit van juli om vrijstel ling te verlenen voor de bouw in het kader van de eerder opge starte artikel-19 procedure. Een bezwaarschrift van de Bel gische vereniging Natuur en Mi lieu Oostkust willen B en W niet eens behandelen. De club heeft geen gehoor gegeven aan het verzoek om de statuten op te sturen en verscheen ook niet op de hoorzitting. B en W kunnen dus niet beoordelen of de vereni ging rechtstreeks in haar belang getroffen is. Het voorstel luidt dan ook het bezwaarschrift niet ontvankelijk te verklaren. Dat geldt deels ook voor het Actiecomité Redt Cadzand. On der deze vlag is een forse was lijst met handtekeningen tegen het kuuroord ingediend. B en W zetten'echter grote twijfels bij de waarde ervan. Immers, er staan namen op zonder handtekening, namen van mensen die geen be lang hebben bij het kuuroord, namen van mensen die niet eens op het vermelde adres wonen en zelfs de naam van een bewoner die al geruime tijd overleden is. B en W hebben weinig nieuws kunnen ontdekken in het be zwaarschrift, zodat ze voorstel len het af te wijzen. Dat geldt ook voor het bezwaar van de Van onze correspondent Hoek- Wethouder A. Stahl-He- melsoet nam zaterdagmorgen om tien uur officieel de buitenspeel plaats van peuterspeelzaal De Rakkertjes in gebruik. Zij kreeg de sleutel van de buitenspeel plaats overhandigd door twee kinderen, Saskia Vlieger en Pa trick Huijs. Terwijl de zestig Rakkertjes zon gen over grote en kleine mensen op de wijs van 'zwarte zwanen, witte zwanen' opende wethouder Stahl het hek dat toegang geeft tot de buitenspeelplaats. Mede dankzij een subsidie van de gemeente Terneuzen kon de buitenspeelplaats betegeld wor den en werd er een vast hek omheen gezet. „Zodoende kun nen de peuters tijdens het speeluurtje niet meer van de speelplaats af. Vrijwilligers heb ben hiervoor veel werk verzet", aldus M. Milliano namens het bestuur. Na de opening was er een Vlaamse kermis met ondermeer een grabbelton. Voor ïedereeen was er een koffie en limonade. Van de opbrengst wil het be stuur nog enkele speelwerktui- gen aanschaffen. EDITIE ZEELAND Kantoren Terneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoonnummers op pagina A2. Openingstijden: 8.30-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie Terneuzen: Rein van der Helm Peter Oggel (editie-chef), Frank van Cooten, Frank Deij, Ton Koomen (sport), Harold de Puijsseleijr. Goes: Cees Maas, (provincie redacteur). Hulst: Eugène Verstraeten (plv. editiechef) Advertentie-exploitatie Inspecteur Zeeland: C. Menu, 8-93 privé tel. 09-3293459940. Zeeuwse Milieu Federatie. Dan zijn er ook nog de bezwaren van vijf hoteliers uit Cadzand- Bad. Die twijfelen aan de haal baarheid van het project en zijn bang voor een forse concurren tie. Daarnaast wijzen de op het belang van het natuurgebied het Zwin. „Het feit dat hotelbedrijven de bescherming van het Zwin als grond voor een bezwaarschrift aanvoeren", schrijven B en W, „komt ons als oneigenlijk over". Het college concludeert dat er sinds vorig jaar in feite niet veel veranderd is. Ook tijdens een gehouden hoorzitting zijn in de hele kwestie geen nieuwe punten aan het licht gekomen. B en W stellen de gemeenteraad daarom voor de bezwaren af te wijzen. Het kuuroord komt aan de orde tijdens de raadsvergadering van 21 oktober. De vergadering be gint om 19.30 uur en wordt ge houden in het Oostburgse ge meentehuis. Van onze correspondente Hulst - De feestcommissie van het verpleeg- en verzorgingshuis De Blaauwe Hoeve in Hulst ver zorgde zaterdagmiddag een oude ambachtendag in het kader van het 25-jarig bestaan. Het feest was voor de bewoners en familieleden, maar ook voor belangstellenden van buiten De Blaauwe Hoeve. De belangstel ling was groot. De feestcommissie van De Blaauwe Hoeve had voor een leuke toepasselijke entourage gezorgd met toepasselijke mu ziek en de verkoop van wafels en koffie. Van onze muziekmedewerker Clinge - Het Clingse ge meenschapscentrum Mal- pertuus was zondag het mu zikale centrum voor zo'n 39 solisten en ensembles, die hun beste beentje voorzet ten om een prijs te behalen. De R.K. Westbrabantse en Zeeuwse Muziekbond hield deze wedstrijd in nauwe sa menwerking met de Clingse fanfare Weldoen door Ver maak. De muzikale begeleiding was in handen van bondspianist R. Arons uit Roosendaal. Boven dien was Clinge uitermate trots, dat ook bondspianist Harry van Roeyen uit Clinge een deel van de begeleiding op zich mocht nemen. De wed- strijdcoordinatie was in han den van Ria Voesenek uit Et- ten-Leur. Iedere deelnemer kreeg gemid deld ongeveer tien minuten tijd om zijn of haar nummer te presenteren. Een deskundige jury bestaande uit L. Adams en A.Thissens uit Papenhove had handenvol werk om het ju ryrapport, dat na afloop aan nde deelnemers wordt uitge reikt, te schrijven. Aan het eind van de dag wer den de bekers uitgereikt door Wilfried Pilaet, voorzitter van de R.K. Westbrabantse em Zeeuwse Muziekbond, afdeling Zeeland. Wethouder P. Weemaes reikte namens de gemeente Hulst de ereprijs uit aan de grote win naar Sander Looymans uit Bu- delschoot. In de ereafdeling be haalde deze jeugdige muzikant 110 punten op alt saxofoon. De winnaars van een eerste prijs waren: Derde afdeling: Madeion de Clerc, Heikant, 96 punten, Jos van Hul- tern, Kloosterzande, 98 punten, Marjolijn, Leijs, Bergen op Zoom,, 97 punten, Brass Quartet Terhole, 99 punten, Wouter Janssens, 97 punten, Jurgen Pauwels, Terhole, Wouter Janssens uit Lamswaarde behaalde 97 punten in de derde afdeling. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE 99 punten, Robby Herwegh, Hei kant, 97 punten, Marieke Hillaert, Hulst, 103 punten Linda van Oefelen, Lepelstraat, 102 punten Tweede afdeling: Jeugd Slagwerk groep Weldoen door Vermaak, Clinge, 98 punten, Slagwerkgroep Weldoen door Vermaak, Clinge, 102 punten, Eva en Jaap Wisse, Kloosterzande, 102 punten, Frank Ivens, Terhole, 100 punten, Bianca Jonkers, Lepelstraat, 104 punten, Daniella Stienen, Clinge, 102 pun ten, Eva Wisse, Kloosterzande, 105 punten, Edward Knaven, Hooger- heide, 103 punten Eerste afaeling: Anniek Schout, Heikant, 102 punten, Slagwerk groep muziekvereniging Heikant, 104 punten, Björn van Eek, St.Jansteen, 103,5 punten, Corne van Oerschot, Sprundel, 102 pun ten. Johan Martens, Sprundel, 105 punten Uitmuntendheid: Marc van Waes, Heikant, 105 punten, Eric Pro voost, Kloosterzande, 108 punten, Ronald Kamerman, Heikant, 102 punten, Ronald Platjouw, Lamswaarde, 105 punten Ere-afdeling: Cindy Cerpentier, Hulst, 105 punten, Christianne de Beule, Heikant, 98,5 punten, Paul Herman/ Marcel van Beers/, St. Willibrord, 105 punten, Egon Smit, Woensdrecht, 109 punten. Van onze correspondent Breskens - De actiemarkt die zaterdag in de vismijn van Breskens is gehouden ten bate van het Sophia-kinderziekenhuis in Rotterdam, heeft 4500 gulden opgebracht. Bij dit bedrag is nog niet de opbrengst meegerekend van de sponsorloop. Dat zal ook ongeveer 4500 gulden zijn. In de vismijn had de organisatie met behulp van de kerken van Breskens en de drie basisscholen voor een groot aantal activiteiten gezorgd. Er waren diverse kraampjes, spelletjes, een kinderdraaimo len, het rad van avontuur en tussendoor trad F. de Schepper op voor de jeugd. In trek waren de zelfgemaakte wafels. Aan het eind van de dag was alles uitverkocht. Grote bron van inkomsten vormde ook het rad van avontuur. Dat haalde met speaker R. Blokland een goede 2500 gulden op. De actiedag was rustig begonnen. Wethouder J. Thomaes had het gebeuren officieel geopend. In de loop van de middag werd het gezellig druk. Om twee uur gingen ruim 100 kinderen van de basisscholen van start voor hun sponsorloop. Zij konden in totaal vijf rondjes lopen van 500 meter. Het springtij zorgde nog voor enig ongemak bij het lopen over de kade. Vele lopertjes kwamen echter voldaan over de streep. Zij werden beloond met een rol snoep. Er stonden in de vismijn ook nog enkele raadspelletjes opgesteld, waaronder het fruitmozaiek van de fruittelers uit Wemeldinge. Geraden moest worden het aantal arbeidsuren en het aantal stuks fruit. J. Vermeulen-Basting uit Breskens zat met 2410 stukjes aardig in de buurt. Er waren in werkelijkheid 2427 stukjes verwerkt. Moeilijker was het aantal arbeidsuren die erin gestoken was. Er was 75 uur aan gewerkt. Het meeste had mevrouw Jansen, eveneens uit Breskens. Zij was met 23 uur het dichtst in de buurt. Hoe het geld aan de Stichting Met Sophia Onder Dak aangeboden zal worden, is nog even een vraagteken. De organisatie is over de opbrengst in ieder geval tevreden. Het kan terugkijken op een gezellige en geslaagde dag. Bij een van de stands in de vismijn kon worden getekend via een spiegel. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze correspondent Oostburg - In het Ledelthea- ter in Oostburg wordt zater dag 6 november een benefiet concert gehouden. De op brengst van de entreegelden komt ten goede aan twee pro jecten in Roemenië en Guate mala. De organisatie van dit concert is in handen van een comité, be staande uit Trees de Blok, Joke Belderok, Ineke Veerhoek, Jan Boone en Rinus Veerhoek. Joke Belderok is al geruime tijd bezig met het inzamelen van goederen voor een school, kli niek en kindertehuis in Constan ta in Roemenië. Het transport van deze goederen kost veel geld en het comité hoopt via de en- treegelden voor het concert een bijdrage te kunnen leveren. Trees de Blok heeft een zus die al ruim 13 jaar actief is bij de opvang en begeleiding van Gua temalteekse vluchtelingen in het zuiden van Mexico. Onlangs is bekend geworden dat talrijke In diaanse vluchtelingen ruim 10 jaar ondergedoken hebben geze ten in het oerwoud van Guate mala en nu onder de bescher ming van de Verenigde Naties een normaal bestaan willen op bouwen. Hiervoor is eveneens veel geld nodig. Het benefietconcert heeft als motto: Muzikaal West-Zeeuws- Vlaanderen op de bres voor Roe menië en Guatemala. Aan het concert wordt meegewerkt door muziekvereniging Veronica uit Zuidzande, violiste mevrouw De Vries en pianist de heer Bel derok. Verder het ensemble van de Zeeuwse muziekschool afde- «HwlÉf Dure wagens gestolen Middelburg In het afgelo pen weekeinde werden in Zee land drie personenauto's ge stolen. Vanaf een parkeer plaats aan de Beatrixstraat in Domburg verdween zater dagnacht een drie jaar oude, dure Porche Carrera type 911 van 125000 Duitse mark. Het voertuig heeft het kenteken nummer DU-NC 10 en is grijs metalic van kleur. Vanaf een parkeerplaats aan de Haze- laarstraat in Colijnsplaat werd in dezelfde nacht een Mercedes personenauto, bouwjaar 1992, met een waar de van 90.000 gulden gestolen. Ook dit voertuig is grijs van ■kleur en het kenteken is GL- AC 897. Vanaf de Holiandia- laan in Goes verdween een zwarte Opel Kadett met het kentekennummer YS-13 YR. CLINGE - Café De Landbouw, 20 uur prijskaarting. - Malpertuus, 13.30 uur koersbal KBO LAMSWAARDE - Café de Lamsoren, 14 uur vlees- kaarting. ST. JANSTEEN - Café de Kroon, 14 uur kaarting. -De Warande, 13.30 uur jokeren KBO. AARDENBURG - Basisschool Op Dreef, 19.45 uur parochieraad. SAS VAN GENT -De Roselaer, 14 uur prijskaar ting bieden/jokeren. Van onze correspondent Breskens - Peter Walhout mocht zaterdag op het indus trieterrein van Breskens de laatste modderrace van het seizoen op zijn naam schrij ven. Hij deed dat door in de finale Menno Faber voor te blijven. Aan de laatste race deden nog 15 deelnemers mee. Peter Walhout was in de superfinale doorge drongen door Huib Moerman in de halve superfinale te verslaan. De organisatie had voor een per fecte modderbak gezorgd, on danks het slechte weer van de afgelopen dagen. Om het weini ge publiek nog wat te boeien, werd aan het einde nog een speciaal moddergevecht gehou den tussen twee sleeptractoren. Een oude David Brown, be stuurd door Anne Schol en een nieuwe Ford, bestuurd door An neke van Hevele. De twee trac toren konden net zulke snelle tijden neerzetten als de tweede tijden in de manches. De oude Van onze correspondent Sas van Gent - Jong en oud bezochten zaterdag de jaar lijkse bibliotheekdag van de openbare bibliotheek in Sas van Gent. De allerjongsten genoten zater dagmiddag met volle teugen.van de poppenkastvoorstelling van Marina Stockman uit Hulst, ter wijl de wat oudere lezers graai den tussen de afgeschreven boe ken en zo goedkoop een interes sant boek op de kop tikten. Het aanbod van afgeschreven boeken varieerde van jeugd- en prentenboeken tot studieboeken en romans. Marijke Hemelsoet- De Jager van Veilig Verkeer Ne derland trad zaterdagmiddag in haar voorlichtingsstand op als een heuse quizmaster en het pu bliek kon tevens een ogentest laten doen. Lezers die boeken en cd's te laat hadden, mochten die zaterdag boetevrij inleveren en nieuwe le den kregen een proefabonne ment. De bibliotheek was aan trekkelijk ingericht met tentoon stellingen van oude poëzie-al- bums, oude kinderboeken en dichtbundels. Medewerkers van de bibliotheek hadden een versje voor kinderen die met hun al bum de bibliotheek bezochten. De dag werd zaterdagnamiddag op gepaste wijze afgesloten met muziek. David Brown liet zich nog van zijn goede kant zien en versloeg de moderne Ford. Volgend jaar staan er toch weer modderraces op het programma. Hoe en waar is nog niet helemaal duidelijk. EINDUITSLAG Standaard tot 1600 cc: 1. Huib Moerman (Ford Taunus), 2. Anne Schol (Toyota), 3. Bart Goossens (VW Polo). Standaard boven 1600 cc: 1. Menno Faber (Fiat), 2. Jack van Rijen (BMW), 3. Koen Korfker (Ford Gra nada). Specials: 1. Peter/Sjaak Walhout (Mercedes V8), 2. Sjaak Versluijs (Toyota), 3. Johan Pielaet (Ford). P""llcatie Me" Z automatisch dat de factie e OCl """"'arisch dat Ho landpunt eens is. „Met de stankoverlast van veeboeren valt het wel mee," volgens de ZLM in De Stem van 30-9-93. Zeker niet in Zeeuws-Vlaanderen geweest de afgelopen maanden. Van vroeg tot laat, zelfs in het weekend, een constante stroom van stront-aanvoeren de tankauto's. Het begon in juli: stront op graszaadland. Weken blijft het daarop liggen stinken. Een raam open zetten... strontlueht, wasgoed buiten... strontlucht, buiten zitten als de zon een keertje schijnt... strontlucht, gevangen in je eigen huis en ook daar heb je er last van! Gelukkig hadden we deze zo mer af en toe een bui, waar door de stankoverlast even verminderde. Natuurlijk be grijp ik die boeren best. Ze krijgen die mest voor niets, een goed produkt dus geef ze eens ongelijk, maar beperk de overlast, de middelen er voor zijn er! En kom niet aankakken met 'dat hoort bij het leven buiten' of 'het valt wel mee'. En zeker niet met zo'n discriminerende maatre gel als: geen mest uitvoeren als er veel toeristen zijn. Als of een Zeeuws-Vlaming het niet ruikt! T. Buijsse, Aardenburg. (ADVERTENTIE) ling Oostburg, drumband Har monie uit Oostburg en het Ne derlands hervormd kerkkoor uit Oostburg. De entreeprijs voor dit concert bedraagt 15,-, in de voorver koop 12,50. De kosten die aan het concert verbonden zijn ko men voor rekening van sponsors, zodat de opbrengst van de en treegelden in zijn geheel aan beide doelen besteed kan wor den. Vandaag, maandag, kaar- tenverkoop voor dit concert in het gemeentehuis van Oostburg. INHAAK Erkend Beveiligings installateur een begrip in service en de elektronica van morgen... Oranjestraat 5 - Telefoon 01155 - 62710

de Stem | 1993 | | pagina 7