Arbeid, ureau Ton Lokhc Rentree Van Basten over zes weken Juist nu de economie kwa kunnen wij laten zien dat we zijn dan 'n kaartenbak Hee Van onze verslaggever Rob van Deursen Breda - Pepernoten en aanverwante artikelen mo gen dan inmiddels in de schappen van de super markten zijn verschenen, het heerlijke avondje van Sint Nicolaas is nog ver weg. Niet echter voor de 9772 enthousiastelingen, die zaterdagavond 16 ok tober 1993 benutten om het eredivisieduel tussen NAC en Heerenveen in Breda te bezoeken. Zij na men met de 6-0-over- winning van de Bredase formatie namelijk een voorschot op al die gulle gaven tijdens het heerlijke avondje van de goedheilig man anderhalve maand verder. Voetbal kan mooi zijn.. Span nend, enerverend. Vol emoties ook. Allemaal waar, maar in Nederland komt het publiek wat dat betreft te vaak bedrogen uit. NAC deelde echter zaterdag avond op eigen terrein voetbal van de bovenste plank uit en maakte er gedurende 80 van de 90 speelminuten een wervelende show van. Met spelmaker Ton Lokhoff op 'tien' als absolute uitblinker, al wordt dan bijvoorbeeld John Lammers (drie treffers), Fran- fois Gesthuizen (zaterdag als vervanger van de geblesseerde Peter- Remie de NAC-raket op rechts) en Ruud Brood plus Ro meo Zondervan (de gaatjesvul- lers voor Lokhoff) mogelijk iets te kort gedaan. Zo zag NAC-trainer Ron Spelbos het na afloop ook. „Natuurlijk, Lokhoff is de ideale prof, een voorbeeld voor iedereen. Een echte aanvoerder, die je nooit op z'n punten hoeft te wijzen. Maar Zondervan en Brood vormen daar een-onderdeel van. Dankzij die twee kan Lokhoff veelal een Antwerpen (anp) - Marco van Basten kan over uiterlijk zes weken weer voetballen in het eerste elftal van AC Milan. Die verwachting is uitgespro ken door de Belgische chirurg professor Marc Martens, die de enkel van de Nederlandse spits zondag onderzocht in een kliniek bij Antwerpen. Martens, die in juni kraakbeen en vergroeiingen verwijderde uit de linkerenkel van Van Basten, was opgetogen. „Marco begint aan de laatste etappe van zijn herstel." De dokter gaf hem toestemming vanaf deze week volüit mee t( trainen op het complex Milanel- lo, met de selectie van AC Milan De eerste dagen zal dat echtei onmogelijk zijn omdat Van Bas ten, die zondag in gezelschap was van haptonoom Ted Troost en Milan-dokter Tavana, bi; Martens arriveerde met flinke griep. Het is onwaarschijnlijk dat Van Basten beschikbaar is voor de laatste interland van Oranje in de WK-kwalificatie, op 17 no vember in Poznan tegen Polen. Positief vond Martens, dat Van Basten sinds zijn vorige bezoek (afgelopen maand) meer heeft gedagn dan op het meegegeven programma stond. „Hij heeft met vrienden partijtjes gevoet bald in Nederland. Dat ging goed, een reactie bleef uit. Mar co deed alles mee. Trappen draaien." De komende weken ii het zaak de conditie op peil te brengen. Volgens Martens is die „niet fameus". „Ik denk dat hij op zeventig procent zit. Vergeet niet dat hij bijna een jaar heeft stilgestaan." Marco van Basten werd vorig jaar december in Sankt Morit: aan de enkel geopereerd doo dokter Marti. In mei maakte hi zijn rentree, met het oog op d( Europese finale tegen Olympi que Marseille. In die met 0- verloren wedstrijd speelde hij 8t minuten en verliet hij het vele geblesseerd. Enkele weken late volgde een nieuwe ingreep, n door Martens.

de Stem | 1993 | | pagina 10