Kok wekt woede vakbonden van; te benen alle programma's chiedenis 'Minister bedrijft gelegenheidspolitiek van de ergste soort' Papa is weer thuis &Q<o>6M h A m is' Maatregelen tegen pitbulls hebben niet het gewenste effect Onderzoek Noodverordening heeft veel ellende voorkomen Engelse voetbalvandalen veroordeeld Aj pESTEMBINNENLAND A3 Nieuwe aangifte incestzaak Epe op komst DE STEM COMMENTAAR Meer drempels tegen schijnhuwelijk Zo compleet is nu VARA TV MAGAZINE. Met elke dag 6 pagina's over alle tv-programma's m die dag. ^Helderen overzich- I Jereiyd MS V5 BINNENLAND KORT fT.'l 15 OKTOBER 1993 Rotterdam - De maatregelen die maatregelen opgenomen die er toe moe- huishonden te zijn." De gevaarlijke pit- trum in Rotterdam. Op het Rotterdamse naar aanpakt, meent hij. ..„t„pCretaris Gabor (Landbouw) ten leiden dat honden van het pitbull- bulls, waarvoor de maatregelen in het centrum zijn tot nu toe de meeste De Stichting Registratie Gezelscn; t.vnp nn Hpn Huur uit hpt straathppld lpvpr» ?im aprnpnpn 7iin nipt £eta- nitbulls geregistreerd. dieren Nederland, belast met de re De neergestorte Boeing een gapende gat achter in Bijlmerflats. foto dijksJ Rotterdam - De maatregelen die staatssecretaris Gabor (Landbouw) heeft genomen om de pitbull uit te roeien zijn onwerkbaar en hebben niet het gewenste effect. Volgens de Dierenbescherming Rotter dam worden vooral niet-agressieve honden geregistreerd en gesteriliseerd. De echt gevaarlijke honden ontspringen 'ïde dans. jf Sinds 1 februari geldt in Nederland de 'Regeling agressieve honden. Daarin zijn en gedode, gewonde en getrau matiseerde Bijlmerbewoners, stelde zich volledig achter rapport van de RLD-voorondei zoeker, inclusief diens aanbev: lingen voor verbeteringen. kan u verzekeren dat ons doel, alles op te helderen en uit ht gebeurde lessen te trekken." Di| is ook het voornaamste doel vai de Raad voor de Luchtvaart herhaling van een dergelijk vliegramp voorkomen. Juist ook omdat de Boeing 747 een veelge bruikt toestel is; veel menseu vliegen er in en nog meer mensej wonen op plaatsen waar 741 overheen vliegen. Uit de zitting bleek dat de lucht, verkeersleiding verkeerde infor matie heeft en foute instructief )j) geeft voor het draaien van boch ten bij motorpech. Die zouden, om het toestel in de lucht houden, precies andersom nu ten zijn dan in het lespakket van de verkeersleiders staat. De ver antwoordelijkheid voor de vlie groute bij noodsituaties moet volgens de verkeersleiders in alle gevallen wel bij de gezagvoerdei in de cockpit blijven: die kan problemen het best inschatten. Een vliegtuig in nood juist naar gebied begeleiden dat minder bevolkt is, of naar zee, zoietsj kan de luchtverkeersleiding niet beloven. Vermijden van stedelij ke gebieden heeft 'geen priori teit'. De bij de zitting aanwezige Werkgroep Vliegverkeer Bijl mermeer reageerde teleurgesteld op die benadering. Volgens de werkgroep is herhaling van de Bijlmerramp daarmee nog zeer wel denkbaar. De belangstelling vanuit de Bijl mermeer voor de behandeling van de vliegramp was gisteren in de afgehuurde grote zaal van het Congresgebouw minder groot dan verwacht. Vandaag zet de Raad voor de Luchtvaart het onderzoek ter zitting van de Bij lmerramp voort. Dat zal zich concentreren op de vraag of het zwaar beschadigde El Al-vlieg-) tuig toch nog in de lucht hai' kunnen blijven en een noodlan ding op Schiphol, op zee, op het! IJsselmeer of in de Flevopolders' had kunnen maken, als beter op de ontstane problemen zou zijn ingespeeld. De werkgevers in de vervoers sector kunnen wel leven met de toezegging van de minister van Financiën. „Gelegenheidspolitiek van de ergste soort," vindt voorzitter W. Waleson van de Vervoersbond FNV. Ook de CNV-bond zegt dat de minister buiten zijn boekje is gegaan. „Volstrekt van de pot gerukt. Ik weet er echt geen andere woor den voor," aldus Waleson. „Het kabinet moet eens ophouden met lit soort onzin. Ze zijn nu zelfs bezig op decentraal niveau de arbeidsverhoudingen te verzie ken. Want als wij met onze cao- voorstellen bij de werkgevers komen, zeggen die dat er finan cieel helemaal niets kan omdat ze anders de compensatie mislo pen." Het irriteert Waleson nog het meest dat „de overheid zélf de markt heeft verziekt, de onder nemers bij cao-overleg nu ach- gen een Uzi met 9 mm-patronen, waarvan veel criminelen gebruik maken, zijn de meeste vesten wel bestand. Kogels met stalen ker nen vormen al een probleem." Het wapenarsenaal in de crimi naliteit was, zegt Delwel, lange tijd een rommeltje. „Veel oude spullen. Maar het wordt steeds professioneler. Om de keuze van vest te bepalen, moet je dus een gemiddelde nemen." Maar bescherming blijft volgens de deskundigen een relatief be grip. Kogelwerende of kogelrem mende vesten bieden alleen be scherming tegen sommige soor ten kogels. In de gewapende strijd tegen de criminaliteit lijkt de wedloop tussen kogel en vest voorlopig in het nadeel van de politie uit te pakken. Immers, ook de criminelen heb ben hun kogelvrije vesten (ze zijn overal te koop voor pakweg 2000 gulden), terwijl de politie daar slechts de stopkogel tegen over kan zetten. Delwel: „En ook die kogel is een compromis waarbij het doordringend ver mogen juist van ondergeschikt belang is. De meeste vesten kun nen de stopkogel dus makkelijk hebben." En alle supersterke vezels ten spijt, om een effectieve bescher ming tegen kogels te bieden blijft, zegt vestdeskundige Van Riet, een harde en dus zware laag noodzakelijk. Een 'schoon moeder' op de rug is niet meer nodig. „Toch blijft gewicht voor de gebruikers een probleem- Maar ik ben ervan overtuigd dat als de kogeldreiging maar groot genoeg is, zoals in Joegoslavië, iedereen maar al te graag een zwaar vest draagt." VRIJDAG 15 OKTOBER 1993 maatregelen opgenomen die er toe moe ten leiden dat honden van het pitbull type op den duur uit het straatbeeld verdwijnen. 'Bestaande' honden konden tot eind juni worden geregisteerd en gesteriliseerd. Verder geldt een totaal verbod op het houden en fokken van pitbulls. De dierenbescherming zegt nu, acht maanden na dato, dat van de 5.000 pitbull-achtige honden in Nederland slechts de helft is geregistreerd. „Deze geregistreerde honden zijn in meerder heid niet agressief en blijken sociale huishonden te zijn." De gevaarlijke pit bulls, waarvoor de maatregelen in het leven zijn geroepen, zijn niet geta toeëerd en gesteriliseerd, meent de Die renbescherming. „Die worden door het criminele circuit in Nederland onder meer ingezet bij hondegevechten en deze honden zijn ook niet geregistreerd. En juist deze groep wilde het ministerie elimineren." De pitbull-regeling is hals over kop ingevoerd, zonder rekening te houden met de uitvoerbaarheid, stelt directeur H. Beugeling van het Dierenopvangcen trum in Rotterdam. Op het Rotterdamse centrum zijn tot nu toe de meeste pitbulls geregistreerd. Beugeling zegt dat de lijst met kenmer ken waaraan een pitbull herkenbaar is niet deugt. Op grond van de lijst zouden mensen ten einde raad hun - volstrekt ongevaarlijke - hond hebben laten in slapen. Volgens Beugeling doet Gabor er goed aan voortaan geen complete diercatego- riën als gevaarlijk te beschouwen. Beter is het een regeling te ontwerpen die het individuele agressieve dier en zijn eige naar aanpakt, meent hij. De Stichting Registratie Gezelschaps dieren Nederland, belast met de regis tratie van pitbulls, bevestigt dat de Regeling agressieve honden niet water dicht is. Volgens R. Wessels van de stichting is er gedeeltelijk succes ge boekt, omdat een deel van de pitbulls is geregistreerd en onvruchtbaar gemaakt. „Maar wil je alle pitbulls in Nederland uitschakelen, dan is de regeling niet effectief. Er blijven er genoeg over die niet zijn gesteriliseerd. Die zullen er ook nog lange tijd blijven." Van onze redactie binnenland Utrecht - De vervoersbonden van FNV en CNV hebben gisteren woedend gereageerd op het plan van minister Kok om het wegtransport volgend jaar alleen volledig te compenseren voor de komende verhoging van de diesel accijns als de sector in 1994 de lonen bevriest. Amsterdam - Het dochtertje van het oudste slachtoffer uit de ge ruchtmakende Eper incestzaak, Eveline van B. (26), zou toen zij twee jaar was ook misbruikt zijn door twee broers uit Vaassen en Apeldoorn. Dat heeft de advocate van Eveli ne, mr. G. van Driem uit Am sterdam, gisteren naar buiten gebracht. Tegen de broers, Ronald en Ger- rit van Z., is al eerder aangifte gedaan door Jolanda van B., zus van Eveline. Eveline zelf moet nog aangifte tegen beide ver dachten gaan doen bij justitie in Zutphen. Tot grote verbazing van haar raadsvrouwe was daar deze week 'geen gelegenheid voor'. „Ik hoop toch dat zij zo snel mogelijk volgende week aangifte kan gaan doen, ook al vanwege de psychische druk waaronder zij leeft." Politie woordvoerder B. Top zegt dat 'het mogelijk is dat er onder zoekstechnisch deze week geen ruimte is om haar aangifte op te nemen.' Volgens Van Driem heeft Eveline tegenover de rijksrecherche ook belastende verkaringen afgelegd over drie van de vier agenten van de toenmalige gemeentepoli tie Epe, die door haar zus aange klaagd zijn wegens seksueel mis bruik. terover in de leunstoel plaatst en de rekening van alle ellende bij de werknemer legt. De FNV-bond heeft al eerder gewaarschuwd dat de nieuwe wet op het goederenvervoer niet werkt. Sancties op marktbederf worden niet toegepast, maar ook is de capaciteit niet in de hand gehouden door eisen te stellen aan nieuwe ondernemers, zegt Waleson. Zo groeide het aantal nieuwe ondernemingen in een jaar tijd van 7.000 naar 8.000. Bovendien is het met de lonen in de sector toch al niet zo best gesteld: het loonniveau ligt be neden het landelijk gemiddelde. De Vervoersbond CNV vindt dat Kok zijn bevoegdheden als mi nister misbruikt door een fiscale maatregel te verbinden aan het arbeidsvoorwaardenbeleid. Be stuurder A. Bot stelt dat Kok zich bemoeit met zaken waar hij niets mee te maken heeft. Ook Bot spreekt van een verkapte loonmaatregel. „In feite stuurt Kok de werkgevers nu met een lege portemonnee naar de onder handelingstafel." De werkgevers in het wegver voer zijn wel tevreden, blijkt uit de reacties. De huidige cao loopt op 1 januari af. De inzet van de werkgevers zal dan zijn om de loonsverhoging zo beperkt mo gelijk te houden, aldus een woordvoerster van Transport en Logistiek Nederland. De EVO, de organisaties van de eigen vervoerders, is ook tevre den. Wel stuurt deze organisatie nu een brandbriefje aan Kok en aan de Tweede Kamer. De eigen vervoerders hebben chauffeurs in dienst die onder tal van cao's vallen. De EVO vindt het daar om niet terecht, dat de compen satie afhankelijk wordt gesteld van de vervoers-cao. Directeur J. Weitenberg van het Nederlands Christelijk Werkge versverbond (NCW) vraagt zich af waarom Kok de verhoging van de dieselaccijns niet intrekt. „Als er meevallers zijn in de overheidsfinanciën, is het toch logisch om eerst de voorgenomen lastenverzwaringen weer tegen het licht te houden, vindt Wei tenberg. „Wat betreft het weg transport had de minister de accijnsverhoging dus net zo goed weg kunnen laten." Hij denkt dat gezien de moeilijke situatie in het wegvervoer de werkgevers vanzelf zullen aan sturen op een nullijn. Niettemin vindt hij de opstelling van Kok niet juist. De arbeidsvoorwaar den zijn primair een verant woordelijkheid voor werkgevers en werknemers. Van onze Haagse redactie Den Haag - Trouwen om een verblijfsvergunning te krijgen wordt moeilijker. De Tweede Kamer is giste ren akkoord gegaan met een wetsvoorstel dat schijnhu welijken vaker moet voor komen, en ook de mogelijk heid geeft tot het ontbinden van een dergelijk huwelijk. De ambtenaar van de bur gerlijke stand die het paar moet trouwen, krijgt nu de mogelijkheid om de huwe lijksvoltrekking te 'stuiten' wanneer hij het vermoeden heeft dat er sprake is van oneigenlijke bedoelingen. Dat kan wanneer er bij voorbeeld bemiddelaars in het spel zijn, wanneer één van de partners tot het hu welijk gedwongen wordt of er sprake is van prostitutie, wanneer er valse documen ten overlegd worden, of wanneer een van de part ners al een groot aantal hu welijken op een rij achter de rug heeft. VERVOLG VOORPAGINA Volgens Binnenlandse Zaken gaat het afkondigen van een noodmaatregel door burgemees ters vrij ver. „Zij kunnen met artikel 220 van de gemeentewet in de hand een verordening afkondigen die bóven alle wetgeving uitgaat, met uitzondering van de grond wet. Bovendien kan zelfs al bij de vrees voor rellen een verorde ning worden opgesteld en toege past." Toetsing van de toepassing van de noodverordening gebeurt pas achteraf door de gemeenteraad. Die moet de verordening dan bekrachtigen en kijken of de burgemeester hem goed heeft toegepast. Vóór de inwerkingtre ding moet de verordening wel worden voorgelegd aan de Com missaris van de Koningin. Die kan de verordening schorsen als deze bijvoorbeeld in strijd is met de grondwet. Volgens de politie in Rotterdam heeft de noodverordening woensdag de stad veel ellende bespaard. De politiewoordvoer der is ervan overtuigd dat het anders was uitgelopen op enor me rellen. In het Britse parlement en in de Britse kranten is met grote ver ontwaardiging gereageerd op het gedrag van Engelse jongeren in amsterdam en Rotterdam. Premier Major sprak in een eer ste reactie van 'relschoppers die een schande voor het land zijn'. „We moeten maar eens bekijken wat voor maatregelen we kun nen nemen om dit in de toe komst te voorkomen." Het Britse parlementslid Harry Greenway kondigde woensdag, na de rellen in Amsterdam, al aan een wetsvoorstel in te willen dienen dat het mogelijk maakt de relschoppers die in Nederland niet worden berecht, in Groot- Brittannië wel voor de rechter te brengen. In de kranten overheerste even eens de verontwaardiging na de rellen. Er werd gesproken over 'bandieten die de eer van het vaderland hebben geschonden'. De ruim vijfduizend Engelse voetbalsupporters die woensdag avond in Rotterdam de voetba linterland Nederland-Engeland bijwoonden, hebben na afloop van het duel niet meer voor problemen gezorgd. De vredesoperatie in Cambo dja zit er op voor het korps Nederlandse mariniers. In an derhalf jaar heeft het korps bij toerbeurt een bijdrage geleverd aan de grootste en duurste VN- vredesmissie aller tijden. Een eerste groep van 448 militairen keerde gisteren terug in Neder land. Volgende week komt de rest. FOTO ANP (ADVERTENTIE) IMAGO IS alles. Voor het behoud ervan is geen prijs te hoog. Al moet die door anderen betaald worden. Vliegtuigfabrikant Boeing wist al jaren dat er met de borgpennen wn zijn vliegtuigen iets aan de hand was. Toch hield men die wetenschap beperkt tot kleine kring. De gebruikers werd aange raden met regelmaat de kwaliteit van die zekeringen na te lopen. Terugroepen naar de fabriek en een nieuw en veiliger ophang- systeem installeren, niets ervan. De naam Boeing zou erdoor In net geding komen en dat zou de omzet geen goed doen. Wat er wel van gekomen is, weten we. De Bijlmerramp; en dat Boeing zich daarvoor, zelfs zonder rechterlijke uitspraak, min stens verantwoordelijk houdt, is gisteren eveneens duidelijk geworden. Het aanbieden van schadevergoedingen, en zelfs naar Amerikaans recht, kan moreel niet anders geïnterpreteerd wor den dan het bekennen van gehele of gedeeltelijke schuld. Maar dat is niet voldoende. Het is immers actie achteraf en daarmee worden geen ongelukken voorkomen. En daar draait' net om. Rijksluchtvaartdiensten, en zeker de Amerikaanse, heb ben veel macht. Zij kunnen aanwijzingen geven voor verbeterin gen, aanpassingen en veiligheidsmaatregelen, nun macht is, naar nu gebleken is, niet groot genoeg. Boeing wist van de onbetrouwbare borgpennen en kon, zonder dat de luchtvaartdiensten er iets tegen in konden brengen, voorkomen dat de zaak aan de grote klok gehangen werd, laat staan dat de ophanging gewijzigd moest worden. Er gaan al jaren geruchten dat grote vliegtuigfabrikanten invloed uitoefenen op het beleid van luchtvaartdiensten. Door wat er nu naar buitengekomen is, nijpt de vraag naar het waarheidsgehalte van die verhalen. Voor Den Haag ligt er daarom nu een taak: vragen om een internationaal onderzoek. Van onze correspondente Rotterdam - Politierechter mr. R. Lensink- Bosman liet geen twijfel bestaan over de 'randverschijnselen' van de interland Neder land - Engeland in het Feyenoord-stadion: „Dit soort voetbalgeweld is buiten propor ties." Gistermiddag moesten zes Engelse relschoppers zich verantwoorden voor de Rotterdamse politie rechter. De zes, Marc Terence G. uit Liverpool, Dale H. uit Dorcaster, John Vincent B. uit Welling, Raymond G. uit Oost-Londen, Richard B. uit Blackpool en Dean T. uit Colchester werden verdacht van een of andere vorm van openlijke geweldpleging al dan niet met het toebrengen van lichamelijk letsel. Ze pleitten allemaal niet schuldig. Richard B., die ervan verdacht werd dat hij samen met andere Engelse voetbalfans bezig was Nederlandse sup porters te schoppen en te slaan en een cameraman zou hebben bedreigd, barstte zelfs in snikken uit. Het door de rechtbank gewaardeerde model-pro- ces-verbaal van de Rotterdamse politie, waarin hij tot twee keer toe was beschreven als de herkenbare verdachte, weerlegde hij met: „Ik kan niet eens schoppen. Ik ben een geregistreerd gehandicapte. Ik heb een metalen plaat in mijn rechterbeen. Dat is ook korter dan mijn linkerbeen. Tien jaar geleden ben ik veroordeeld voor diefstal, maar nooit voor voetbalvandalisme. Ik heb een vrouw en twee kinderen, een baan als metaalbewerker en heb een hypotheek af te lossen. Mag ik alstublieft naar huis?" Dat werd uiteindelijk door de politierechter geho noreerd. Richard B. kreeg een maand voorwaarde lijke hechtenis met een proeftijd van twee jaar en een boete van 500 gulden. Marc Terence G. werd huiswaarts gezonden met een maand voorwaarde lijk met een proeftijd van twee jaar en 500 gulden boete. Dale H. kreeg een boete opgelegd van 1.000 gulden, waarvan 500 gulden voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar, John B. een voorwaarde lijke vrijheidsstraf van een maand met een proef tijd van twee jaar en 500 gulden boete en Dean T. hoorde een vonnis van twee maanden voorwaarde lijke hechtenis en een geldboete van 1.000 gulden. Raymond G. kreeg de zwaarste straf opgelegd, omdat hij een politieman een elleboogstoot tegen diens oor had toegediend en al eerder stenen gooiend was gesignaleerd. Hij moet drie weken zitten. John Vincent B. werd vrijgesproken wegens gebrek aan bewijs. J Ik las gisteren een raar zinsfragment in een bericht. Er stond; Een Nijmeegse archeologe hoopt over enige tijd te promoveren op de wc. Ik wilde al gaan bellen toen ik verder las: en de rest van de waterhuishouding in vroeger tijden. Ze krijgt dus niet haar titel op het toilet, maar we's en dergelijke vormen het onderwerp van haar proefschrift. Dat proefschrift lijkt me trouwens heel boeiend, want volgens mij kunnen we nog veel leren van de stoelgang in vroeger tijden. We zouden ons eens een nachtspiegel moeten voor houden en ons af moeten vragen of onze stoelgang nog wel de juiste is. Vroeger ging de mens er uitgebreid voor zitten, maar zeker zij die gewend zijn in de avonduren het toilet de bezoeken, komen in steeds groter tijdgebrek. Tussen The bold The beautiful en het Rad van Fortuin in nemen ze nauwelijks de rust die eigenlijk zo nodig is. Bij jongeren schijnt het helemaal erg te zijn. Die gaan als het ware zappend naar het toilet en dat is natuurlijk funest voor de inwendige mens en de uitwendige wc-pot. Het assortiment toiletblokken en luchtverfrissers in de supermarkt beslaat inmiddels een heel schap, alsof we willen verhullen dat er zoiets als een stoelgang bestaat. Nu het seizoen van erwtensoep en bruine bonen weer is aangebroken, moeten we ons eens bezinnen over de veelzeggende betekenis van het woord ontlasten. An ders maken we er een potje van en dat zit helemaal niet meer. MERIJN Geld op bij Landbouw Den Haag - Het ministerie van Landbouw geeft veel te veel geld uit. Hierdoor dreigt de begroting van drie miljard gulden met enige tientallen miljoenen guldens overschreden te worden. Secretaris-generaal Joustra, de hoogste ambtenaar, heeft giste ren een stop ingesteld op het aangaan van nieuwe financiële verplichtingen. De oorzaak van het dreigende geldgebrek op het ministerie is onduidelijk. Voorlopig is alleen intern iets te merken van de bezuinigingen. Uitbetaling van subsidies voor boeren en tuinders komt niet in gevaar. CBS: Herstel arbeidsmarkt blijft uit Voorburg - Het herstel van de arbeidsmarkt laat op zich wachten. Het Centraal Bureau voor de Statistiek leidt dat af uit de daling van het aantal vacatures in het tweede kwartaal met drieduizend tot 44.000. De werkgelegenheid stagneerde in het eerste halfjaar van 1993, terwijl de werkloosheid per maand opliep met gemiddeld ruim 5000 mensen. PvdA voor goedkoop kopje koffie Den Haag - De PvdA-fractie in de Tweede Kamer vindt dat staatssecretaris Van Rooy (Economische Zaken) koffiebrander Douwe Egberts op de vingers moet tikken. Het bedrijf is onlangs zijn boekje te buiten gegaan door de Edah te verbieden te stunten met koffie. Enkele weken geleden lanceerde het winkel keten een grote 'drie halen, twee betalen'-actie met Douwe Egberts-koffie. De koffiebrander was hierop tegen en dreigde vervolgens de koffieleverantie aan de Edah te staken. De Edah blies vervolgens de actie af. 'Aparte cao voor ambtelijke top' Den Haag - De ambtenarencentrale voor hoger personeel CMHF omarmt een voorstel van het ministerie van Binnenlandse Zaken om te komen tot een aparte rechtspositie-regeling voor topamb tenaren. Tijdens de jaarvergadering van de Koninklijke Vereni ging van Marineofficieren bepleitte directeur-generaal manage ment en personeelsbeleid bij Binnenlandse Zaken H. Pont gisteren een groep van tweehonderd topambtenaren bij het Rijk te vormen. Zij moeten bereid zijn om van ministerie te verwisselen, zodra een beroep op hun wordt gedaan. De topmanagers onderscheiden zich van andere ambtenaren, door dat voor hen feitelijk geen arbeidsduur geldt. De CMHF verbindt daaraan de conclusie dat voor deze ambtenaren adv-dagen (arbeidsduurverkorting) ingeruild kunnen worden voor andere arbeidsvoorwaarden. Dat zou op den duur tót een aparte cao voor topambtenaren moeten leiden. Kritiek CDA-miuister op WD en D66 Den Haag - Minister Hirsch Ballin (Justitie) heeft weinig goede woorden over voor de concept-verkiezingsprogramma's van de oppositiepartijen WD en D66, met name waar het gaat over rol van de overheid. „In het WD-programma wordt een heleboel gezegd over het terugdringen van de rol van de overheid. Het mes gaat erin, maar het gemis aan oplossingen en alternatieven is des te pijnlijker," aldus Hirsch Ballin in een interview. „Voor wat D66 betreft moet ik u bekennen dat ik het antwoord schuldig moet blijven op de vraag waarom deze partij het zo goed doet in de opiniepeilingen Mij zijn in elk geval in hun programma geen markante punten gebleken. Ik zie de meer waarde van het programma van D66 niet. Ik acht dat overigens zorgwekkend," aldus Hirsch Ballin. (ADVERTENTIE) Gratis Box «5> V Oktober is ook woonmaand bij Baby Welcome! Bij aan koop van een baby kamer vanaf 1.500,-* kunt u 'n gratis box uitzoeken t.w.v. max. 250, *=muv de collection Bcbc Beau "=of dc helft in contanten (f125.-) Deze aanbiedingen gelden tot en met 31 oktober 1993, zolang de voorraad strekt. Bel voor gratis Baby Magazine: 02977-55555 Maak tevens kennis met nog vele andere spectaculaire herfstaanbiedingen zoals een exclusief Baby Welcome Teddy dekbed van 105,- voor 85,- Q HET MEEST COMPLETE WARENHUIS VAN NEDERLAND Aoltmaor Oosteinderweg 249 02977 - 55555 Rotterdam Jan Kwakplaats 20 010 - 4561299 Don Botch Balkweg 17 073-424108 Zwoll* Grote Voort 72-76 038 - 232000.

de Stem | 1993 | | pagina 3