Het nieuwe gezicht van de EO Eindhovenaar Peter Scheele, een fan van Jezus Afrikaanse Boekenbeurs in kielzog Frankfort De twee talenten van bard Willem Vermandere Stralende Wateren: over Nova Zembla en kernafva SUSKE Wl UIT 6iDS HAMBONE DE STEM GIDS Wet DE STEM Kunst in de Regio VRIJDAG 15 OKTOBER 1993 Dl Door Hennie Jeuken Eindhoven - Dat de Ko ning van Hemel en Aarde in hem geïnteresseerd is kan hij maar niet vatten. De mensen moeten hét we ten: Jezus is een hartstikke gave vent. Eindhovenaar Peter Scheele, boodschap per van de Almachtige. El ke zaterdagavondvindt zijn populaire tv-program- ma 'Peter' de weg naar de ether. Scheele is hard op weg het nieuwe gezicht van de EO te worden. In de kleine keuken achter de winkel die hij jaren geleden in Eindhoven opende, doet Scheele zijn verhaal. Hij is langer dan de televisiebeelden doen vermoeden en oogt veel jonger dan de 31 jaar die hij inmiddels oud is. In zijn rechteroor draagt hij een miniscule ring. Zijn dik donker gekrulde haardos hangt losjes over zijn schouders. In zijn programma 'Peter' con fronteert Scheele voornamelijk jonge mensen („ze zijn zo spon taan") met levensbeschouwelijke vragen. Het liefst werkt hij in de centra van Den Bosch en Eind hoven. Hij heeft zijn aloude boodschap verpakt in een gloed nieuw jasje. Wil hij aanslaan, dan moet hij vernieuwend te werk gaan en dat doet hij dan ook. Het kan niet opvallend ge noeg zijn. Zo waggelde hij rond de kerst in een gigantisch kippepak door Den Bosch. Aan voorbijgangers vroeg hij wie er binnenkort jarig was. Sommigen wisten niet meer te antwoorden dan: 'de Kerst man'. Waarna hij de mensen vroeg of ze geen huichelaars wa ren omdat ze wel het kerstfeest vieren, maar de persoon om wie het draait buiten de deur hou den. Boef Een andere keer sloop Scheele, verkleed als een gemaskerde boef, door het centrum van Eindhoven. Argeloze mensen duwde hij een namaakrevolver onder de neus, waarna hij riep: „Dit is de laatste dag van je leven". Vervolgens confronteer de hij het geschrokken slachtof- Peter Scheele confronteert in zijn programma vooral jonge mensen met vragen van levensbeschouwelijke aard. ter met vragen over leven en dood. Tijdens zijn ontmoetingen met mensen op straat deelt hij kaart jes uit. 'Als je niet in God ge looft, verscheur dit dan', luidt een van de teksten. „Ik zeg altijd dat ik fan van Jezus ben, dan is onmiddellijk duidelijk wat ik bedoel en daar krijg ik reacties op. Ik zoek de confrontatie op met mensen die niet geloven. Als de geïnterviewde een christen blijkt te zijn, dan knippen we die eruit. Want die gaan je helemaal de hemel inprijzen en dat is juist niet de bedoeling." Vol overgave, maar tegelijkertijd behoorlijk warrig, kan Scheele over zijn idool vertellen. Van opwinding begint hij zo snel te Wat mag, bepaalt de wet. Het strafrecht, het kerkelijk wetboek of de conventies van de goede smaak. Het strafrecht biedt ont snappingsmogelijkheden. Was abortus in 1950 nog een misdrijf waar jaren straf op stond, nu mag het onder zekere voor waarden. Het kerkelijk wetboek is strenger, maar geeft spitsvon- digen een uitweg. Scheiden is verboden, behalve als het huwelijk niet geconsumeerd is en dat valt te bewijzen. Het verwachtingspatroon van de goede smaak is onverbiddelijk. De recensent herkent een trucje, herinnert zich een verhaal of voorziet een wending, het oordeel is geveld: cliché. Of het werkt, vraagt hij zich niet meer af. Tom Oosterhuis, een jong talent dat met twee eerdere ambitieuze producties artistieke waardering haalde, maar door technisch falen niet verder kwam dan zeperds, presenteerde de vorige week zijn nieuwste show. 'Zonder fratsen' en dat was het ook. Een kaal toneel, wat microfoons, een toetsenist, een gitaar en Oosterhuis. Het Eindhovense Globetheater zat vol. Driekwart giechelende meisjes die over de hoog opgetrokken schouders en de brede ruggen van hun moeders heen probeerden te kijken. Hij kreeg ze plat. De meiden gillend zodra het over neuken ging, de schoonmama's toen het poëtisch werd. Alleen de drie kenners bleven onaangedaan. Zij zochten naar een etiket en dachten aan 'schon da gewesen'. Het was een beetje Youp, maar ook Bram van Freek. Ergens halverwege Shafjy en Jaap Fischer. Een flardje Robert Long, maar ook Herman van Veen. Wat van de turbotaal van Kuitenbrouwer, maar ook wat Franse pop van Patrick Bruel en Patricia Kaas. Tussen cabaret en tour de chant. Een typetje met een Paul van Vliet-yuppen- accent en een beeldschoon AJC-nummertje op de blokfluit. Niet te plaatsen, was het oordeel, maar toch niet voldoende origineel. Tot Oosterhuis na de pauze in het verhalende deel ineens met een nummer kwam op dé intensive care. Zijn jeugdvriend en sponsor de yup lag aan de monitor. De lijn doofde uit, flakkerde weer op en zijn vriend beschreef de tunnel op weg naar het grote licht voor hij weer naar de eeuwigheid vertrok. Een cliché uit de doos van New Age. De deskundigen zakten onderuit en dachten het nu zeker te weten. Maar Oosterhuis was nog niet klaar. Een kenner kwam weer overeind en begon te schrijven. Iets in de trant van: 'het mag zo oud zijn als de weg naar Rome, maar het werkt. Oosterhuis boeit, vertelt me wat en wat kan het me dan schelen dat het volgens de regels van mijn kring niet mag. Het effect, daar draait het om. En dat bereikt hij. Ik zit op de punt van mijn stoel'. Op de nazit was hij niet te stuiten. 'Goede teksten, grote woorden, maar met inhoud en verrassing. Een vat vol energie op het toneel. Karakter en muzikaliteit. Een gouden toekomst voor die jongen. Een groot talent was opgestaan.De volgende dag was de deskundige weer zichzelf. Hij luisterde naar Astrid Nijgh die zich waagde aan Zarah Leander. Voor hem was Leander een zangeres met een barst. Vooroorlogse schellakplaten met een tik of de Jaap Hartenbeschrijving van haar 70er jaren geschmier in Hamburgse kroegen. Een hoerig nachtlokaal, een diva met krukken, pillen corsetten, brilleglazen -12, wodka en 60 sigaretten per dag. Mateloos en een stem als een echo van een ruïne. Van Nijgh wilde hij hetzelfde. Een donkerbruine stem, nichtengejoel en romantiek van matrozen op de Reeperbahn. Niets daarvan. Aangepast aan de geest van de tijd. Nauwelijks diep, zelden traag en doorgaans virtuoos Nederlands van het dichtertje van Maas en Waal. Gelikte begeleiding, Conny van den Bosch en Willy van Hemert onder het kerstgroen. Teleurstelling tot hij dacht aan gisteren. Hij zocht een nieuwe Zarah en luisterde niet naar Nijgh. Toen ineens bemerkte hij het prachtige rijm in 'hij heet Valentijn, hij is kaal en klein' en gebeurde het wonder bij 'ik weet dat er eenmaal een wonder gebeurt'. Hij besefte dat Astrid Nijgh klassiek repertoire voor nu toegankelijk maakt. Hij schrijft nu een nieuw wetboek van goede smaak. praten dat hij regelmatig zijn zinnen niet afmaakt of over zijn woorden struikelt. „Ik ben me op een gegeven moment gaan afvra gen: waar komen we vandaan? Er is een aantal ideeën over de evolutie, de schepping. Daar heb ik me toen in verdiept. God gaf me antwoorden op vragen, ik merkte gewoon dat hij er was. Ik heb een relatie met God. Je kunt het vergelijken met een relatie tussen man en vrouw of tussen zoon en vader. Het is niet tast baar en je kunt het niet vastpak ken, maar het is wel een relatie." Onwijs gaaf „De koning van Hemel en Aarde is geïnteresseerd in mij. Dat is onwijs gaaf. Hij wil een plaats in mijn leven hebben. Dat heeft indruk gemaakt. Ik had zoiets van, dit moet iedereen weten man. Een hartstikke gave vent is het. Vanaf het moment dat ik dat had ervaren, had ik zoiets van, hier praat ik over. Ik kon mijn mond er niet meer over houden. Zelf gaat Scheele - hij is van huis uit gereformeerd - regelma tig naar de kerk. Maar hij kan zich heel goed voorstellen dat de kille gebouwen en dat wat er wordt gepredikt velen afschrikt. „Als je kijkt naar zo'n negercul tuur in Amerika, dan zie je dat die mensen van een kerkdienst een compleet feest maken. Ze zingen, dansen en klappen. Wij hebben ons in de loop van de geschiedenis teruggetrokken in een groot gebouw, waar we moe ten luisteren naar de monoloog van een dominee of een priester. Dat is niet aantrekkelijk." „Onze vorm stamt van eeuwen geleden, die was toen misschien in maar nu niet meer. De kerk heeft hoofdzakelijk een functie voor de eigen achterban. Als je niet heel veel verandert, dan bereik je nooit de mensen die er nu niet komen. Ik heb ook tegen onze dominee en kerkenraad ge zegd dat ze niet moeten denker dat ik de jongelui die ik op straat ontmoet mee kan nemen naar onze diensten. Ze moeter zelf kiezen. Ik wil niemand wal opdringen. Ik wil ze alleen tot denken aanzetten." Contract De EO geeft Scheele alle vrij heid. Er is nog nooit een afleve ring niet uitgezonden. Onlangs kreeg de Eindhovenaar een nieuw contract voor nog eens 39 uitzendingen 'Peter'. Het afgelo pen seizoen zond de omroep al 40 afleveringen van de Jezusfan uit. Inmiddels zijn er plannen een geheel nieuw programma te maken voor de late zaterdag avond, waarin Scheele uitge breid met zijn gasten over le vensbeschouwelijke zaken wil praten. De opnames hiervoor zijn gepland in stadscafé De Vooruitgang in Eindhoven. Scheele verhuisde een kleine tien jaar geleden vanuit zijn geboor teplaats Deventer naar Eindho ven. Om elektrotechniek te stu deren aan wat toen nog de Tech nische Hogeschool heette. Lang hield hij het daar niet vol. In het tweede jaar gaf hij de brui aan zijn studie en stortte zich hele maal op dat wat hij als zijn levensopdracht was gaan zien: de mensen aan het denken zetten over Jezus. Bijbelschool Na het afbreken van zijn studie werd Scheele actief in het chris telijk jeugdwerk en volgde oplei dingen bij Youth for Christ en een bijbelschool in België. Op een van die opleidingen ont moette hij zijn vrouw, met wie hij inmiddels drie kinderen heeft. In die tijd richtte Scheele de Jezusfanclub op, die inmiddels 170 leden telt. In Eindhoven startte hij een soort van inloop huiskamer, waar onder het genot van koffie gefilosofeerd kon worden over het geloof. Inmid dels is de ruimte omgebouwd tot een heuse winkel annex koffie bar, waar cd's met onder meer christelijke metalic-muziek en t- shirts worden verkocht. De win kel wordt gedreven door Peters foto vnu broer Arjan, eveneens een Jezus fan. Zelf heeft de televisiester hier geen tijd meer voor. Acht jaar geleden trok Scheele de straat op om te praten over God. „De mensen komen niet naar je toe en dus dacht ik: ik ga wel naar de mensen toe." In Eindhoven werd hij ontdekt door Henk Dokter, die bedrijfs- video's maakte en ideeën had voor een televisieprogramma. Scheele en Dokter maakten een proefserie van zes afleveringen en stuurden die naar alle omroe pen. De EO was de enige die reageerde en de samenwerking bevalt hen prima. Overleg „Het is natuurlijk niet zo dat ze zeggen: jongens ga maar lekker jullie gang. We leveren ideeën aan en dan bekijken we in over leg met de programmaleider of het kan. Behalve technische bij stellingen, gaan ze niet echt stre pen. Nou ja, het is wel een keer gebeurd dat ik in een uitzending God met jij aansprak. Dat doe ik niet meer." Beroemde schrijvers als Derek Walcott, V.S. Naipaul en Wole Soyinkazijn in de derde wereld foto's archief de stem Brussel/Amsterdam (ips/anp) - De Afrikaanse Boekenbeurs, die dit week einde in Brussel wordt geopend, wil de aandacht van het Europese lezerspu bliek vestigen op niet-westerse litera tuur en stereotiepe beelden over zwar te mensen doorbreken. Manifestaties als de Alternatieve Boeken beurs en de Afrikaanse Boekenbeurs in Belgie en 'Literaire Ontmoetingen met de Cariben' in Frankrijk willen bij Europese lezers belangstelling te wekken voor au teurs uit de Derde Wereld. Een van de deelnemers aan de beurs in Brussel is de Ethiopische zakenman Mar cus Melaku, die onlangs een internationale boekhandel in Brussel opende. Dit voor beeld voor boekwinkels in de toekomst bevat glanzende parketvloeren, hoge pla fonds, een kunstgalerij en een klein cafe achterin. Maar voor alles beschikt de zaak over een ruime voorraad Afrikaanse, Caribische, Afro-Amerikaanse, Indiaanse en Latijnsa- merikaanse literatuur in allerlei talen. Vol gens een Belgisch tijdschrift is deze zaak op dit moment 'de plaats waar je moet wezen'. Melaku wil niet-Europese schrij vers naar de 'hoofdstad van Europa' bren gen omdat het besef groeit dat het de westerse literatuur aan vitaliteit ont breekt. Ontdekking „Sommige Europeanen zijn op de hoogte van grote niet-westerse namen als Wole Soyinka, V.S. Naipaul en Derek Walcott. Maar er ligt nog een massa literaire wer ken op ontdekking te wachten", zegt hij. Tijdens de Afrikaanse Boekenbeurs zal Melaku in zijn stand schrijvers presenteren als de Nigeriaanse Buchi Emecheta, haar landgenoten Chinua Achebe en de Nobel prijswinnaar Wole Soyinka, de onbekende Merle Hodge uit Trinidad en Tobago en wijlen Namba Koy, een Jamaicaanse kun stenaar. Dit jaar zullen er tijdens het evenement ook optredens zijn van een Afrikaanse dansgroep en van Emilien San- ou, een drummer uit Burkina Faso. Sanou is een ster in Brussel. De percussielessen die hij op zijn eigen school geeft, trekken veel belangstelling van veelal jonge Belgen die hopen te leren hoe zij een authentiek geluid op een "Afrikaanse trom kunnen voortbrengen. Basis De belangrijkste attractie is het ronde-ta felgesprek met vier auteurs over het onder-*- werp 'universele waarden en mensenrech ten: een nieuwe basis voor een wereldge meenschap of demagogie?' Hieraan zullen deelnemen de Zairese schrijver Achille Ngoye, de Kameroense historicus Achille Mbembe, de Haitiaanse schrijver Louis Philippe Dalembert en de Belg Daniel van Groenwege, die over Belgisch kolonialisme heeft gepubliceerd. Joodse boeken Komend weekeinde wordt in Amsterdam voor de eerste keer het Joods Boekenweek end gehouden. Doel ervan is de belangstel ling voor het joodse boek te bevorderen, zegt initiatiefneemster Dvorah Hersch van een van de weinige joodse boekhandels in Nederland. Tijdens het weekeinde wordt de eerste WÏZO-prijs voor het beste joodse kinder boek uitgereikt, genoemd naar de interna tionale koepel van vrouwenorganisaties die samen met boekhandel Joachimsthal de bijeenkomsten in het Joods Cultureel Centrum in Amsterdam en de Amstelveen- se synagoge organiseert. In Nederland is nooit speciale aandacht geschonken aan het joodse boek, terwijl er toch sprake is van „een heel groot oeuvre", aldus Hersch, die hoopt dat haar initiatief een jaarlijks terugkerende gebeurtenis wordt. Joodse boeken hoeven niet per se door joden geschreven te zijn, zegt Hersch. Het gaat er om dat de thematiek joods is. Voor joodse schrijvers als Chaim Potok en Amos Oz is veel belangstelling, maar ook boeken over joodse gebruiken, Israël en de Tweede Wereldoorlog lopen goed. Verder gaat de Thora dagelijks over de toonbank. Met boeken voor kinderen is het minder gesteld. Bijna alle joodse kinderboeken gaan over de oorlog, zegt Hersch, en „dat willen kinderen nou eenmaal niet altijd". Zij willen ook wel eens een gewoon boek lezen. Met de WÏZO-prijs, niet voor niets tijdens de Kinderboekenweek uitgereikt, hoopt Hersch te stimuleren dat dergelijke boeken ook geschreven worden. Willem Vermandere foto archief de STEN Van onze verslaggever De naam Willem Verman dere, de Vlaamse bard met zijn gitaar, roept vooral as sociaties op met de jaren '70: rode wijn, stokbroodje brie, druipkaarsen en een grammofoonplaat op de pick-up in onverstaanbaar dialect. In de jaren '80 raakte hij in de vergetel heid. Vermandere, geboren in 1940, tracht al 25 jaar twee levens te verzoenen: van beeldhouwer en liedjeszanger. Zijn beelden kluisteren hem aan zijn atelier bij Veurne, terwijl zijn liedjes hem naar steden en dorpen tussen Duinkerken en Gronin gen voeren. De beeldhouw kunst noemt Vermandere zijn 'wettige echtgenote', het po dium 'zijn maitresse'. In het BRT-programma 'Ten huize van' geeft de West- vlaamse zanger vanavond een rondleiding in zijn woning en atelier en door zijn dorp Steenkerke. Een heerlijk rus tig dorp, waarvan hij zegt „Als ik zondagmiddag thuis kom van het café, vraagt mijn vrouw of er nog nieuws is. Ik zeg dan: 'Geen nieuws'. Da' al achttien jaar zo. Dat is toch fantastisch." Een filmploeg volgde Verman dere enkele dagen in zijn ver trouwde omgeving en op toer nee. De Vlaming maakt duide lijk dat beeldhouwen, musice ren en dichten meer is dan creativiteit alleen; het is ook een ambacht en hard werken De beelden zijn rijkelijk gelar deerd met archiefmateriaal onder meer liederen als 'Piere de beeste', 'Blanche en zijn peird' en 'Bange Blankeman'. (België Nederlands 2, 20.41 uur) Van onze verslaggever In de wateren rond de voormalige Sovjetunie is decennia lai op grote schaal kernafval gestort. Verslaggever Anton Fot reisde als een van de eerste westerse journalisten naar Noi Zembla voor een reportage over het legaal en illegaal dump) van kernafval. Hij sprak met de voorlaatste minister van milieuzaken in Rusland, Alexsei Vorontsov, ver tegenwoordigers van de bevol king die vanaf 1955 van het eiland is verdreven, met Russi sche en Amerikaanse kernfysici, met soldaten uit beide landen die hebben deelgenomen aan kernproeven, met vredesactivis ten, oceanografen en met de overlevenden van een explosie op een kernonderzeeër. De centrale vraag in de reporta ge 'Stralende wateren' is: welke gevolgen hebben het storten van kernafval en de kernproeven in de zeeën rond Nova Zembla voor het milieu en de volksgezond heid. Volgens Greenpeace zijn op tien plaatsen rond Nova Zembla zelfs kapotte of verouderde nu cleaire onderzeeërs tot zinken gebracht. Daarnaast maakte het eiland 132 kernproeven mee. Hoofdpijn „De kapelaan had nog zo gezegd dat- we rustig konden kijken naar het vormen van de padde stoel. Het eerste wat ik daarna merkte was dat ik uit mijn mond bloedde, uit mijn oren, uit mijn ogen en ook uit mijn neus; later kreeg ik een hoofdpijn die nooit meer weg is gegaan", zegt een soldaat. De Amerikaanse onderzeeboot kapitein Jim Bush heeft door straling aan boord kanker aan de teelballen opgelopen, een ziekte die niet door zijn vroegere opdrachtgevers wordt erkend. De Russische kapitein van onderzeeër K-19, die in 1! ontplofte, praat voor het et met de internationale pers. vertelt geëmotioneerd hoe zijn bemanning naar de read stuurde om de brand te bluss binnen enkele uren kwamen 'door een overdosis straling i het leven, groen uitgeslagen opgezwollen. (Radio 5,13.10 uur) (ADVERTENTIE) Expositie van meesterwerk» uit de 19de en 20ste eeuw in Pullman Hotel Stationsplein 14, Breda onder de titel CONTRASTEN Vrijdag 22 okt. 17.00-22.00 u« Zaterdag 23 okt. 11.00-18.00 ral Zondag 24 okt. 11.00-18.00 urn Vrij entree Gratis Taxaties RADIO 1 Fik heel uur en om 7.30, 8.30,1 13.30, 16.30, 17.30, 18.30 en Nieuws. VARA: 7.07 Radio 1 v qeditie. VPRO 9.05 Het ba 10.05 NL Buitenland. 11.05 A VARA: 12.07 Radio I vrijdagei VPRO: 14.05 Transmissie. 16.05 lingelichte kringen. TROS. 17.0 tua. VPRO: 19.04 God zij met NCRV: 21.04 vrijdag-sport. 23.07 Met het oog op mor TROS: 0.04-7.00 Nachtwacht. RADIO 2 Elk heel uur Nieuws. KRO: Thank God it's friday. 904 Roe 10.04 Rocky 2. 11.04 Adres o kend 12.04 Adeline met 'n a 14.04 Rocky 3. 15.04 Het pa VPRO: 17.04 De avondluwte. Ekkel horizontaal. VOO: 19.04 Veronica trend. 20.04 De hits 22.04-24.00 Listen to the Music. RADIO 3 Elk heel uur Nieuws. AKN: Breakfast-club. 9.04 Arbeidsvit nen. 11.04 Baas van de dag, VA 12.04 De steen been show. Carola. AKN: 15.04 Popsjop (I e VOO. 17.04 Rinkeldekinkel. 18.04 De avondspits. EO: Spoor 7. NCRV: 20.04 Paperclip gazine. VPRO: 21.04 Villa 65. 0.04 Countdown café. 2.02-6.00 wat een nacht. RADIO 4 Om 7.00, 8.00, 13.00, 18.00 en Nieuws. EO: 7.02 Ouverture: Ba muz. 8.04 Opus 4. 9 00 Muziek miljoenen. 11.00 Het ochtendi eert: Radio Symf. Ork van de met piano. 13.04 En nu ...mijn zoek. VARA: 14.00 Int. Concert cuit: Wiener Philharmoniker piano. 15.40 Muz. voor trompe piano. 16.00 De Nederlanden. Operette- VARA: 18 04 Palestrïnz Bach. 19.00 De geliefde Tsjaikov 20.02 Avondconcert: De matir Schönberg Ens. en Asko Ens. sol. 21.40 Es ist genug: Bach inspiratiebron. '22.45 Muziek deze eeuw: VARA's IJsbrekerse VOO: 0 00-1.00 Vier na middernac RADIO 5 Elk heel uur tot 18.00 Nieuws. N 6.45-6.50 Mededelingenrubriek r uitgebreid weerbericht scheepsvaartberichten. 7.05 1 AM. 8.55 Waterstanden. NCRV- In gesprek. 9.40 Plein publiek. V Rondom het woord. IKON: 12 Bonnefooi. RVU: 12.30 Werken i werk. 13.10 Gebeurtenissen. N 14.02 De ronde tafel van AVRO: 15.02 Opium. NOS: 17.10 dio UIT. PP: 17.50 GPV. NMO: 18 NMO Magazine. EO: 19.00 W waren we ook alweer? NOS: 11 Nieuws en actualiteiten in Turks. 19.50 Nieuws en actual! ten in het Marokkaans en Berbe 20.40 Nieuws en actualiteiten in Chinees. EO: 21.00 Licht en uitzie 21.39 EO-Metterdaad hulpverieni 21.40 Boeken wijzer. 22.00 Zicht Israël. 22.20 De psalmen. 22 Theologische verkenningen. NI 23.07-24.00 Met het oog op morgi OMROEP BRABANT ANP-nieuws: Zie Radio 1.-7 Brabants nieuws. 7.25 De krant Brabant. 7.32 Brabants nieuws. 7 Weerman Johan Verschuuren. 8 Brabants nieuws. 8.11 Ra nieuws centrale 8.32 Brahai nieuws 8.55 Weerman. 9.03 B bants nieuws (ook om 10.03 11.031, 9.07 Muziekkiosk. 10 Draai-bank. 11.07 Van harte. 12 Brabants nieuws en service. 12 Bericht voor boer en'tuinder. 13 Brabants nieuws. 13.11 Rai nieuws centrale. 13.32 Braba nieuws. 13.34 Muziek. 14.03 Bi bants nieuws (ook om 15.03 16.03). 14.07 Muziekkiosk. 15.07 M ziekkiosk. 16.07 De heerlijkhe 17.05 Brabants nieuws. 17.45 agenda. 17.55-18.00 Nieuwsovi zicht. OMROEP ZEELAND ANP-nieuws: Zie Radio 1.-7 Nieuws en actualiteiten' met 7.15 Het weer in de provincie. 7 Regionaal nieuwsoverzicht. 7.40 dag van... 7.45 overzicht ochten bladen. 7.50 agendatip en agend 8.08 Landelijne en internationa actualiteiten Radio 1.12.05 Nieuvi en actualiteiten, met om 12.15 H weer in de provincie. 12.32 Regi naai nieuwsoverzicht. 12.35 Zeeuv se streken. 12.55-13.00 De agend 16.03 Het kanaal door Zeelan 17.05 Nieuws en actualiteiten, m om 17.15 Het weer in de provinci 17,32 Regionaal nieuwsoverzict 17.35 Eute beute 17.55-18.00 D agenda. FILMS GOES -Grand Theater 19 en 21.45 u. Jurassic Park. HULST - De Koning van Engeland 19.15 en 22 u. Jurassic Park. 19.30 en 22 u. Angie. 19 en 22 u. The firm. 19.30 en 22 u. Sliver. 19.15 en 22 u. The fugitive. MIDDELBURG - Cinema 20 u. Mad dog and glory. 22.30 u. Arizona dream. OOSTBURG - Ledeltheater 20 u. Hot shots 2. t TERNEUZEN - Luxortheater 16.15 u. Jurassic Park. 20 u. Indecent proposal. 20 u. Fixing the shadow. VLISSINGEN - Alhambra 1 19 en 21.45 u. Jurassic Park. - Alhambra 2 20 u. The firm. - Alhambra 3 19 en 21.45 u. The fugitive. - Alhambra 4 19 u. In the line of fire. 21.45 u. Angie. BERGEN OP ZOOM - Cinem'actueel 1-2-3 18.45 en 21.30 u. The fugitive. 18.45 en 21.30 u. Jurassic Park. 18.45 en 21.30 u. In the line of -Roxy 1 - 18.30 en 21.30 u. firm. - Roxy 2 - 18.45 en 21.30 u. SliV GENT - Decascoop 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Ad ft dum. 17, 20 en 22.30 u. Boxing Helenj 14.30 en 17 u. Homeward bound 14.30,17, 20 en 22.30 u. The W 14.30, 17, 20 en 22.30 u. In thel of fire. 20 u. Tina. 14.30, 17, 20 en 22.30 u. Sliver. 14.30, 17, 20 en 22.30 u. fugitive. 22.30 u. Guilty as sin. 14.30, 17, 20 en 22.30 u. HotSt 2. 14.30 en 17 u. Cliffhanger. 20 en 22.30 u. The piano.

de Stem | 1993 | | pagina 20