Pseudo-vogelpest treft Hulst DierenshoW 'Binnenstad Axel is niet te bereiken' Verzanding Saeftinghe verontrust Waasland Advies aan eigenaars pluimvee: vogels zo snel mogelijk laten inenten Wij hebben koperblazers iets te UITSLAGEN PLAATSELIJK NIEUWS DAG KLAPPER SPORT IN HET KORT DE STEM ZEELAND Ondernemers klagen steen en been: Teruggave hondenbelasting roept de nodige vragen op P Een gezellig dagje uit tijdens de Herfstvakantie Kom met het hele gezin naar de Najaarsconcert met Jo Ivens K0ERSBAL KAARTINGEN SCHIETINGEN Ossenisse Axel Kloosterzande Hulst Sint-Jansteen Hontenisse VRIJDAG 15 OKTOBER 1993 C2 Van onze verslaggever Saeftinghe - Het Waasland loopt in toenemende mate ge vaar met overstromingen van de Schelde te worden gecon fronteerd als gevolg van de verdergaande verzanding van het natuurgebied Saeftinghe. Als het huidige tempo van ver zanding doorgaat, zullen de geu len in het Verdronken Land te gen het jaar 2010 volledig dicht- geslibd zijn. Saeftinghe is bij hoge waterstan den in staat een enorme hoeveel heid water te bergen. Dat is van groot belang voor Antwerpen en de Wase Schelde-oever. Want hoe meer water er kan worden geborgen, hoe minder kans op overstroming bij hoge water standen. In het Waasland zijn inmiddels twaalf zogenaamde potpolders aangelegd. Dat zijn gebieden die gecontroleerd mo gen overstromen in geval van nood. Of de maatregelen vol doende zijn, is echter nog maar de vraag. Bij de Dienst Tijgebonden Wa terwegen maakt men zich in toe nemende mate zorgen over de verzanding van Saeftinghe. De laatste twintig jaar is de hoogste vloedstand met meer dan een meter toegenomen. De oorzaak daarvan is de vermindering van het zogenaamde kombergend vermogen als gevolg van verzan ding. In België gaan serieuze stemmen op om bepaalde onbebouwde ge bieden die van beperkte ecologi sche waarde zijn te ontpolderen. Eigenlijk de omgekeerde wereld van wat men al eeuwenlang doet. Volgens Scheldekenner P. Meire van het Instituut voor Na tuurbehoud levert ontpoldering naast een winst voor de natuur ook andere voordelen op. Een dergelijke toename van de kom- berging leidt tot een verhoging van de stroomsnelheden. Dat be tekent een verhoogde erosie van de vaargeul met het gevolg dat er mogelijk minder gebaggerd moet worden. Een en ander heeft ook een gun stig effect op de waterstanden. Het land teruggeven aan het wa ter lijkt een nogal drastische stap. „Wanneer we naar een duurzaam beheer van riviermon dingen willen streven", aldus Meire, „dan moeten we dergelij ke ingrijpende maatregelen dur ven overwegen". Van onze verslaggever Hulst - Eigenaars van kippen en ander pluimvee in Hulst en directe omgeving worden geadviseerd hun dieren zo snel mogelijk te laten inenten tegen de ziekte 'pseudo-vogelpest'. Deze besmettelijke en dodelijke ziekte is door de Ge zondheidsdienst voor Pluimvee in Doorn vastgesteld in de omgeving van de IJzerenhandstraat in Hulst. Een eigenaar van kwartels en fazanten is daar de afgelopen weken geconfronteerd met sterf gevallen. Een dood exemplaar werd door de Gezondheidsdienst onderzocht. De ziekte komt vooral' voor bij zogenaamde neerhofdieren, vo gels die op de grond scharrelen. Zoals kippen, kalkoenen, fazan ten, kwartels, eenden en ganzen. De ziekte siaat absoluut niet over op duiven of volièrevogels zoals kanaries en parkieten. Vandaag worden de gemeentelij ke ganzen die in en nabij de Hulster vest huizen ingeënt door dierenarts Y. Aerts. Bij niet-wa- tervogels kan vaccinatie ook plaatsvinden via het drinkwater. Een andere behandeling is niet mogelijk. De vaccinatie dient ter voorko ming van besmetting. Voor vo gels die al aangetast zijn is geen redding meer mogelijk. „Geluk kig bevinden zich hier in de buurt geen kippenbedrijven", zegt dierenarts Aerts. „Dus er is geen reden om groot alarm te slaan. Maar mensen die wat die ren als hobby hebben doen er toch het beste aan hun vogels te laten inenten". De ziekte verspreidt zich door middel van direct contact en via de lucht. Dierenarts Aerts zegt moeilijk te kunnen bepalen bui ten welke straal vogels veilig zijn voor besmetting. „Ik denk dat het in ieder geval voor alle eigenaars van pluimvee in Hulst en een kilometer of vijf in de omtrek raadzaam is zo snel mo gelijk actie te ondernemen". Grillig Aerts constateert dat 'pseudo- vogelpest' het afgelopen jaar op verschillende plaatsen in Neder land en België is uitgebroken. „De ziekte verspreidt zich erg grillig. Dus het is niet gezegd dat een kippenhouder die bijvoor beeld in Axel woont veilig zit". De ziekte treft vooral vogels die in grotere concentraties bijeen zitten. Aerts verwacht dan ook geen grote gevolgen voor de wildstand in de omgeving. „In de vrije natuur leven fazanten en patrijzen vrij ver uit elkaar. De kans op een massale besmetting is dan ook veel geringer". Volgens Aerts hoeven mensen de vaccinering van hun vogels voor de kosten in ieder geval niet te laten. Als dat via het drinkwater gebeurt is men bijvoorbeeld voor zowat 50 kippen ruim 20 gulden kwijt. Van onze correspondent Axel- De Axelse ondernemers hebben gisteren een handteke ningenactie gehouden om de gemeente Axel te overtuigen van de omzetdaling die zij ondervinden van de reconstructie van het kruispunt aan de Kanaalkade. D. Oggel sprak zelfs van een daling van de inkomstenderving van veertig procent en eiste openstelling van het kruispunt op de zaterdag. „Axel is opgebroken en de on dernemers zijn hier allesbehalve blij mee. Werd er bij de recon structie van de Noordstraat re kening gehouden met de onder nemers, nu is de binnenstad niet te bereiken voor de klanten. De bewegwijzering is slecht en de politie schrijft aan' de lopende band bekeuringen uit. Dit is voor ons middenstanders ramp zalig", zo vertolkte Oggel de ge voelens van de ondernemers. Hierbij overhandigde hij wet houder Van Waes een stapeltje handtekeningen met de tekst 'Axel I love it' en een eisenpak ket. In het kort komt dit erop neer dat er een goede bewegwij zering richting binnenstad moet komen; het kruispunt in het weekend opengesteld moet wor den en er een soepel parkeerbe leid gevoerd moet worden. Wethouder Van Waes: „Hebben we bij de reconstructie van de Noordstraat de bereikbaarheid in het bestek opgenomen thans is dit niet gebeurd. We moeten dan ook nog eens bekijken waar de schoen wringt. Voornamelijk het kruispunt Kanaalkade vormt de bottleneck.De werken zijn nu twee weken bezig en zijn ge pland op vijf weken." Als het echter aan de inspreek- ster op deze avond lag gaat het douceurtje de honden eigenaren aan de neus voorbij. „Ik heb een zaak aan de Passage Elke och tend ben ik minstens twintig minuten bezig om de zaak schoon te maken. Als de ge meente Axel geld over heeft kan ik dan mijn rekening indienen"? .zo vroeg zij zich af. Wethouder A. van Waes gaf het gemis aan toezicht grif toe De hondenbelasting heeft veel ton gen los gemaakt. Eigenlijk had er al een opsporingsambtenaar met opsporinsbevoegdheid werkzaam moeten zijn. Deze zal nu per 1 januari gaan opereren. In de begroting hebben we hier el rekening mee gehouden. Deze ambtenaar zal strenge controles uitoefenen en boetes uitdelen waar nodig. Op deze manier ho pen we de overlast te beperken" Toch houdt het college 40 mille Van onze correspondent Axel- Het is nog maar de vraag hoeveel en in welke vorm de Axelse hondenbelasting betaler het teveel aan belasting volgend jaar terug krijgt. De commissie financiën was ver deeld en zag liever een fondsvorming om schommelingen in de hondenbelasting tegen te gaan. Door onze medewerkster Jeanette Vergouwen Nieuw-Namen - Twee solot rompettisten van het Resi dentie Orkest willen zo snel mogelijk aan de slag in Zeeuws-Vlaanderen. Huug Steketee en Arend van der Knaap willen iedereen uit de amateurwereld die een ko perinstrument bespeelt, hel pen het instrument beter te leren kennen. Zij gaan indivi dueel gerichte cursussen ver zorgen. Huug Steketee is geboren in Nieuw-Namen en hij speelde de sterren van de hemel in harmo nie en fanfare. Zijn liefde voor de trompet was zo groot dat hij naar het conservatorium ging en nu werkt als leraar aan het con servatorium. Daarnaast is hij lid van koperblazersensembles en is solo-trompettist. Zijn collega Arend van der Knaap heeft ook al enkele jaartjes onderwijserva ring en is eveneens solo-trom pettist. Huug Steketee komt nog vaak naar Zeeuws-Vlaanderen en gaat regelmatig luisteren naar de prestaties van harmonieën en fanfares. „Tijdens concoursen bekruipt me het gevoel dat er beter gepresteerd kan worden, het schort nog wel eens aan techniek en men komt niet vaak aan lekker musiceren toe. Het valt me ook telkens op dat de meesten weinig podiumervaring hebben. Ik heb er met mijn colle ga over gesproken en toen ont stond het idee om met cursussen voor koperblazers te beginnen in Zeeuws-Vlaanderen. Aanvulling Het tweetal benadrukt dat het niet in het vaarwater wil zitten van de bestaande opleidingen en liever wil samenwerken. Zij den ken dat ze de koperblazers iets te bieden hebben en zien hun cursussen als een aanvulling van de lessen aan bijvoorbeeld de muziekschool. „Wij willen graag tips geven, we hebben beiden een grote erva ring, we moeten omdat we in een orkest zitten steeds goed preste ren, we hebben alle tekortko mingen moeten overwinnen en die technische kennis willen we graag overdragen. Kennis over de ademhaling, de juiste hou ding, de embouchure en de be heersing van de onvermijdelijke zenuwen," stelt Huug Steketee. Arend van der Knaap vult aan: „Wij kunnen ons verplaatsen in de gevoelswereld van de muzi kanten, we kennen de vele hob bels en we willen met een indivi duele benadering van de leerlin gen en een soepel lesschema de mensen gewoon vooruit helpen. Kijk je kunt ontzettend veel le ren van de fouten van een ander en volgens ons is het ideaal om naast privé-les ook af en toe eens een groepsles te krijgen zodat je leert van elkaar en bovendien Huug Steketee en Arend van muzikanten'. respect krijgt voor de prestaties van anderen." De beide musici hebben er echt zin in en hopen dat de koperbla zers zich snel aanmelden. „We willen niet aanmodderen, maar met een enthousiaste groep wer ken die serieus vooruit wil. We wonen beiden op anderhalf uur rijden van Zeeuws-Vlaanderen dus moet het ook voor ons pret tig zijn. De lessen zijn bedoeld voor hen die trompet (bugel, pis ton en de rest van de trompetfa milie) spelen of de andere ko pers: trombone, hoorn en tuba. We beschikken over de mogelijk heid om na een gedegen basis vorming een van onze collega blazers in te schakelen, als er behoefte is aan een specifieke opleiding voor een bepaald in strument," legt Van der Knaap der Knaap: 'We kunnen ons verplaatsen in de gevoelswereld van de FOTO WIM KOOYMAN uit. Het duo start met de lessen als er tien aanmeldingen binnen zijn. Naar gelang de aanmeldingen wordt de locatie bepaald. De lessen zijn wel op de woensdag middag en -avond, omdat het tweetal de andere dagen vanwe ge orkestrepetities gebonden is aan Den Haag. „We denken dat we fijn zouden werken met mensen die meer willen dan een partijtje blazen of met muzikanten die vastzitten met de techniek. We stellen ons lessenschema soepel op. Als men wekelijks les wil hebben kan dat, maar het is ook mogelijk om een of tweemaal per maand te komen of met een hele kopersec tie om zich eens goed voor te bereiden op een concours. We passen on§ aan aan de vraag," besluit Steketee. Zij die meer informatie willen of zich willen aanmelden voor deze speciale lessen voor koperbla zers, kunnen bellen naar Steke tee (café Commerce) in Nieuw- Namen. (ADVERTENTIE) over aan de hondenbelasting. Volgens een raadsbesluit moet dit geld teruggegeven worden aan de belastingbetaler.F. Kes- beke „Laten we dit bedrag reser veren en zodoende schommelin gen in de tarieven van de hon- denbeslasting tegengaan." Ook P. Apers vond teruggave ineens, zoals voorgesteld door het college, te ver gaan. „Stel een fonds in en houd de belas ting hiermee op het zelfde peil", opperde hij. Wethouder van Waes had begrip voor de stand punten. „Als je die ƒ40.000 in een fonds stopt gaan ze naar de algemene reserves. Het bedrag aan hondenbelasting is namelijk vrij constant. Je voldoet hiermee niet aan de uitgangspunten van de Raad dat de hondenbelasting alleen kostendekkend moet zijn. Ik wil in het college voorstellen om een derde in te tarieven van volgend jaar te verrekenen en de rest te reserveren" -^NATIONAL E« Van onze correspondente i Middelburg - De Oratoriumvereniging 'Tot oefening en uit spanning' uit Middelburg verzorgt morgen een concert dat geleid wordt door de Hulster dirigent Jo Ivens. Het concert vindt plaats in de concert- en gehoorzaal in Middelburg en begint om 20.00 uur. Het programma meldt de Kantate 140 van J.S. Bach, Five Mystical songs van Vaughan Williams en de Theresien-Messe van Haydn. Solistische medewerking verlenen: Clara de Vries (sopraan), Margareth Beunders (alt), Andrea Poddighe (tenor), Math Dirks (bas) en Tijn van Eijk (orgel). De instrumentale begeleiding wordt verzorgd door het Dorst Kamer orkest. 15.000 dieren onder één dak spektakel-show-informatie 16 -17 oktober 10 -18 uur BRABANTHALLEN 'S-HERTOGENBOSOH LIBÉMA Koewacht - De Vlaschaard: 1. Ch. Wijnacker/R. Kempe, 2. J. Martens/J. Verberkmoes, 3. A. de Meij/M. Thuy, poedelprijs: R. Baert/M. Verbist-Celie. Hulst - Zaal De Lieve, 36 per sonen. Jokeren: 1. mevrouw Boonman, Clinge; 2. J. Schout, 3. mevrouw Emeleer, beiden Hulst. Oostburg - Bridge Sociëteit Oostburg, derde wedstrijd na jaarscompetitie. Groep A: 1. Fermont-Van Opdorp, 2. Pie- ters-Ramondt, 3. Rosseel-Lako. Groep B: 1. Visser-Dronkelaar, 2. Tan-Knuijt, 3. Jonker-Mar- tens. 's-Heerenhoek - Verenigde so ciëteiten, 24 schutters. Eerste hoge vogel: M. Oosthoek, Coc- nordia; tweede hoge vogel: J. van de Dries, Eensgezindheid; eerste en tweede zijvogel: Ver- bruggen, derde zijvogel: De Pauw, beiden België; vierde zij- vogel: S. de Jonge, Eensgezind heid; grootste aantal (6): P. de Visser, Zorgvlied. 's-Heerenhoek - Zaal De Ko renbeurs, 23 schutters. Beide hoge vogels: A. Pikkaart, Zorg vlied; eerste zijvogel: J. Koens, Victoria; tweede zijvogel: P. Daalman, ADLM; derde zijvo gel: K. de Baar, Willem Teil; vierde zijvogel: C. van de Dries, Soranus; grootste aantal (7): J. Goetheer, Juliana. Volgende schieting 26 oktober. HENGELEN - Hengelsport vereniging Geduld Overwint Alles (GOA) uit Axel houdt zaterdag voor haar leden een hengel wedstrijd. Gevist wordt in de Westerschelde op het parkoers tussen het Oud Ge maal en Zeedorp, aanvang 13.00 uur. Het is de laatste wedstrijd die in dit jaar mee telt voor het clubkampioen schap zoutwaterhengelen. Na afloop worden aan de win naars de prijzen uitgereikt. Dat gebeurt in het clublokaal van de vereniging, café Sonne- hoeck aan de Oranjestraat in Axel. COLLECTE - De jaarlijkse collecte voor de Nierstichting heeft in Axel 10.843,80, in Zuiddorpe 670, in Koewacht 13989 en in Overslag 160,25 opgebracht. OUD PAPIER - Leden van de voetbalvereniging Hontenisse halen zaterdag vanaf 9.00 uur weer oud papier op. BUS - De voetbalvereniging HW'24 zet zondag een sup portersbus in voor de wed strijd tegen VOAB in Goirle. De bus vertrekt om 12.30 urn- van de parkeerplaats bij het clubgebouw. DANSEN - Dansamusement- sclub St.-Jan houdt zaterdag in gemeenschapscentrum De Warande een dansavond, aan vang 20.30 uur. De muziek wordt verzorgd door het Jum bo Trio. Ondanks de weg werkzaamheden is het ge meenschapscentrum altijd per auto te bereiken, hetzij langs de Burgemeester IJsebaert- straat, hetzij langs de Oude Drydijck, hetzij langs de Hoofdstraat. COLLECTE - De collecte voor de Nierstichting heeft in de gemeente Hontenisse 5212,75 opgebracht. In Kloosterzande was dit 2253,95, in Vogelwaarde 866,35, Stoppeldijk 352,15, Terhole 430,50, Lamswaarde 846,10, Hengstdijk ƒ284,20 en in Ossenisse 179,50. VRIJDAG CLINGE -Café De Landbouw, 20 uur, prijskaarting. - Malpertuus, ANBO, 13.30 uur, jokeren. ST.-JANSTEEN - Café De Kroon, 14 uur, kaar ting. - Café Sport, 14 uur, vleeskaar- ting. -Café 't Centrum, 14.30 uur, schieting. KLOOSTERZANDE - 't Rozenhof, 13.30 uur, bingo voor ouderen. AXEL - Gregoriuscentrum, Thalia, 20 uur, bieden zonder roem en jokeren. Vrouwentennis Hoek/De Braakman - In de tenniscompetitie voor vrou wen in vrijetijdscentrum Ador-sport hielden in poule A Noordzuidkwartet en Vijver boom elkaar met 2-2 in even wicht. Voor Vijverboom waren Bep van de Vijver en Ria Spuesens succesvol door na een span nende partij met 9-8 te win nen van Ria Jetten/Suus Kör- ner. Voor Noordzuidkwartet bleven Ingrid Visser en Chris- tianne Nijsten via 12-8 aan de positieve kant van de score tegen Marijke Vervaet/Ma- rianne Sparreboom. Uitslagen Louwerse-Noordzuidkwartet 2-2, SJEF 1-Verplanke 4-0, Doesburg- TS Ador 4-0, Drive-Boskreek 1 4-0, Wit-wit-wit-Volhouders 2-2, Nijsse-Ador Sport 1 4-0, Petit Paris-TVS 0-4, Ador Sport 3-De- noek 0-4, ZVH 2-Ador Sport 4 4-0, Smash-Berendsen 4-0, Does- burg-ZVH 1 0-4, Drive-Verhelst 2-2, Wit-wit-wit-Meppers 4-0, Louwerse-Nouveau 2-2, SJEF 1-De Keyzer 4-0, De Keyzer-les Quatres 0-4, ZVH 1-Aardenburg 2-2, Verhelst-Tegenstanders 0-4, Meppers-Bondewel 2-2, De Jo- jo's-Boskreek 3 3-1, Boskreek 2-Ador Sport 2 2-2, Dropshotjes- Stap-voor-stap 0-4, Doorzetters- Friends 2-2, Ador Sport 5-Bou- terse 2-2, TS Ador-Aardenburg 0-4, Boskreek-Tegenstanders 4-0, Volhouders-Bondewel 3-1, Noordzuidkwartet-Vijverboom 2-2, Verplanke-Les Quatres 0-4. Mannentennis Hoek/De Braakmen - In de Ador-tenniscompetitle voor mannen versloeg in poule E De Kraker met 8-4 Oostburg. In de enkelspelen won Adrie Vantricht met 7-4 van Wim Vinke, Jean-Paul de Kraker met 11-3 van Hans Bouman en Bram de Kraker met 9-2 van Peter Minnaert. Alleen Nico Verheul kon iets terugdoen voor Oostburg door met 7-4 baas te blijven over Pieter Harms. De dubbelspelen ga ven een evenwichtige balans te zien doordat Vantricht/B. de Kraker-Vinke/Bouman ein digde in 6-4 en Verheul/Min- naert/J-P. de Kraker/Harms in 12-1. Uitslagen Van Hecke-Vov. mach. 11-1, PTT-C1000 7-5, Van der Sloot- Ron's Fashion 5-7, ZVH 1-Right Line 8-4, Sporting Bre$kens-Dees 5-7, Cerestar-Ador Sport 1 0-12, Ador Sport 2-Segers 2-10, Van Noorden-Cruson 0-12, Oostburg- De Kraker 4-8, Wabeko-SGZ 2 8-4, SGZ 1-Ador Sport 2 12-0, Onze Zorg-Positivo's 8-4. Mixed-tennis Hoek/De Braakman - In de Ador mixed-tenniscompetitie was BVC Sluis met 8-4 te sterk voor Akfaba. Voor laatstgenoemd team waren al leen de combinaties Hans van den Akker/Thijs Geuze en Janny Faas/Van den Akker succesvol tegen achtereenvol gens Adrie de Blander/Johan Vermeulen en Marianne/Daan Custers. In de overige partijen pakte Sluis de volle winst: Marianne Custers/Koos Vermeulen-Jan- ny Faas/Georgette Bax werd 9-4, Anneke en Adrie de Blan- der-Cobi van den Akker/Bram Faas 8-2, Anneke de Blander/ Daan Custers-C. van den Ak ker/Th. Geuze 17-1 en Koos en Johan Vermeulen-G. Bax/B. Faas eindigde in 12-2. Uitslagen D'n Erpelkapper-Segers 4-8, Stropielekkers-Van der Poel 8-4, Tricot-Luxe-Steenbakker 8-4, Baronie-Gravel-Mix 1-11, Wes- terscheldecollege-Rammelaars 12-0, Verschelling-Meppers 0-12, Akfaba-BVC Sluis 4-8, ROB- Team '91 6-6. Bedrij fsvolleybal Terneuzen - De drie punten die V&V cadeau kreeg 28 sep tember van CIS, dat niet kon opkomen, was nogal frustre rend voor Lichtland 2, dat samen met V&V onderaan stond in de eerste klasse A van de Terneuzense bedrijfsvolley- balcompetitie. Beide met nul punten. Reglementair was het wel verantwoord, maar toch moelij k te verteren voor de Lichtland-reserves. In een rechtstreeks duel dat V&V en Lichtland 2 uitvoch ten, kwam duidelijk naar vo ren dat V&V veruit de sterkste was. Met overtuigende 3-0-cijfers (15-3, 15-7, 15-9) werd gewonnen. Lichtland 2 kan de staartpositie nu in ie der geval op eigen conto schrijven. De eerste klasse B en tweede klasse A sprongen er dit keer uit door het niet leveren van scheidsrechters. Aster en ING kregen beide een strafpunt omdat ze wat dat beteft in gebreke bleven. Vol gende week worden de laatste wedstrijden in de eerste serie verspeeld, waarna na de herfstvakantie de returns be ginnen. Overige uitslagen Eerste klasse A: Dow 1-Lichtland 1 0-3 (8-15, 4-15, 1-15), Dees 1-CIS 3-0 (15-0, 15-1, 15-13). Eerste klasse B: De Pooter-PTT/ Post 2-1 (15-7, 15-8, 15-17), Nee- lemans-Echo/Audio 3-0 (15-9, 15-13, 11-7), ING-Zeevla 3-0 (15-5, 15-12, 15-5). Tweede klasse A: Deltan 1-Aster 3-0 (15-13, 15-12, 9-5), PSV 1-Dees 2 2-1 (15-3, 15-8, 13-15), Dow 2-De Hoop 2-1 (15-12, 7-15, 15-4). Tweede klasse B: VC Notabene- Philips 3-0' (15-5, 15-12, 15-12), Gemeente 1-PSV 2 3-0 (15-6, 15-9, 15-5), NHI-Deltan 2 3-0 (15-9, 16-14, 9-6). Derde klasse A: ABN/Amro- Scharmga 2 1-2 (91-5, 17-15, 2-5), Lichtland 3-Havenschap 0-3 (3-15, 91-5, 11-15). Derde klasse B: Gemeente 2-VVM 3-1 (15-3, 15-13, 4-15, 10-8), Del tan 3-Lichtland 4 0-3 (7-15, 71-5, 6-15). Standen Eerste klasse A: Dees 1 6-15, Lichtland 1 5-12, Stuntmarkt 5-10, Dow 1 5-8, V&V 6-6, CIS 6-5, Lichtland 2 5-0. Eerste klasse B: ING 6-15, Neele- mans 6-12, Scharmga 1 5-10, De Pooter 6-9, PTT/Post 5-5, Zeevla 6-4, Echo/Audio 5-1. Tweede klasse A: Dees 2 6-14, PSV 1 5-10, De Hoop 5-9, Dow 2 6-7, Aster 6-6, Deltan 1 6-6, Bei- do 5-4. Tweede klasse B: Rabo 6-15, VC Notabene 5-12, NHI 5-8, Ge meente 1 5-7, PSV 2 5-7, Philips 6-5, Deltan 2 6-2. Derde klasse A: Havenschap 5-11, Scharmga 2 5-10, VC Schelde 5-10, Bliek Vos 5-9, Dow 3 5-8, ABN/Amro 6-5, Lichtland 3 5-3 Derde klasse B: Voorwaarts 5-14, Gemeente 2 6-12, Lichtland 4 5-9, B&S 5-7, Deltan 3 5-7, WM 5-6, URS 5-1.

de Stem | 1993 | | pagina 13