N Veel werk voor waterschap w Een monument aan het eind nink B.V. geen risico! Vrije van Sluis onderzocht in 1992 veertien klachten over waterkwaliteit Eerste bromfietscursus succesvol van start KORT zeeüws SPORT in het kort MS ESGLAZEN! OPTIEK Raad van State: 'Van de Vijver moet douanekantoor Sluis slopen' Riemens wint generaal kampioenschap van De Getrouwe Duif Cadzand IH' I I El DE STEM ZEELAND C4 verteren eft de doorslag, ager.55 bepaling biedt u zekerheid. Diverse inruilers: dres: Wijnkorenstraat 7, iterrein Majoppeveld Zuid, ucphensebaan, Roosendaal 01650-62577/62679. t Lekkende gasfles zorgt even voor commotie op weekmarkt Oostburg Tien procent van jongeren West-Zeeuws-Vlaanderen doet mee Nieuwe reeks kaarslicht- concerten Middelburg Tennis Milieu-opleiding Hogeschool en Studiecentrum SUMATRA CUM LAUDE OBER 1993 IIENNO CYSO|jv en? ar en u moet e aanbieding! j de leesglazen kado! DONDERDAG 14 OKTOBER 1993 HEMNO CYSOllW ngen: De Stem, 076-236911 100 auto's - scherpe prijzen - uilprijs. tie - perfecte garantie 3 tot 12 nancieringsvoorwaarden - geen ;en. "0.- terug voor uw auto - ook inruil r of caravan mogelijk. ze toch al zeer lage prijzen: alle eland als reiskostenvergoeding >LLE TANK BRANDSTOF 'G90 16.500.- let82 ƒ10.750.- 89 15.500.- 85 6.750,- 88 13.750,- ïl kenteken87 6.250.- 84 3.000.- 88 ƒ10.500.- 85 5.500.- de luxe85 5.000.- 88 8.750.- 84 3.750.- nw. model87 11.500.- 89 11.500,- 4-drs85 5.750,- 84 ƒ11.500.- RG85 5.000.- 87 8.750,- n automaat90 15.750.- n89 ƒ11.500.- iesel'87 8.750.- Ghia Cabriolet86 ƒ21.500.- 85 8.500- maat84 12.500.- ■0 Coupé88 10.750.- tnzine84 10.750.- 87 7.500.- diesel Sedan89 9.750.- 90 10.950.- 85 4.750.- 90 12.500,- bo 1.7 diesel90 ƒ11.750.- 87 13.750.- 87 8.750.- aravan diesel86 6.500.- 85 5.000.- automaat89 ƒ15.750.- 6 S89 15.750.- automaat89 15.500.- 87 9.750,- 91 13.750.- 86 10.500.- 88 15.750.- Cial88 9.750.- L88 7.500.- 89 12.500.- gnjs kent88 13.750.- 88 ƒ13.750.- 88 9.750.- 89 13.500.- 90 15.750.- 88 7.000.- 8 diesel88 10.500.- 8 diesel Sedan89 12.000.- 86 ƒ11.500,- 85 6.500- tan90 ƒ14.500.- Pt82 12.750- 89 12.500.- 87 14.750.- 88 11.500,- b diesel89 ƒ16.750.- 091 17.750.- Oxe89 6.500.- 84 1.500,- 82 1.250.- 81 1.250,- 81 1.250,- 85 1.000.- is auto's te koop gevraagd. lag. geopend van 10-19 u., n 10-17 u. Vrijdag koopavond. S Van onze verslaggever pen Haag/Sluis - Douane-expeditiebedrijf Van de Vijver moet zijn kantoor aan de Rondweg in Sluis slopen. Dit heeft de Raad van State gisteren bekend gemaakt. De expediteur was aanvankelijk tevreden met een tijdelijk kantoor omdat bij het openstellen van de grenzen voor zijn bedrijfje weinig werk zou over blijven. Hij blijkt in Sluis echter toch nog zestig duizend gulden per jaar te kunnen verdienen. Het tijdelijke kantoor van Van de Vijver is een lelijk ding dat het karakter van Sint Anna ter Muiden omlaag haalt, vinden B en W naar het oordeel van de Raad van State. Afgelopen dinsdag voerde Van de Vijver bij de Raad van State een rechtszaak tegen de gemeente om aan sloop te ontkomen. De gemeente Sluis stelde zich in dat geding op het standpunt dat Van de Vijver wist dat zijn kantoor maar tijdelijk zou zijn. Als Van de Vijver per se aan de Rondweg zaken wil blijven doen, aldus de gemeente, dan moet hij het leegstaande douanegebouw aan de Rondweg maar huren of kopen van de Dienst der Domeinen. „Te huur is het niet en kopen is te duur", zegt H. Claerhoudt van het expeditiebedrijf. Hij schetst een hele andere achtergrond van de affaire dan de reden die de gemeente Sluis opvoert in de Raad van State-zaak. „Een aantal jaren geleden heb ik met de gemeente onderhandeld over de aankoop van zeventienduizend vierkante meter grond op het industrieterrein. Want toen was al duidelijk dat we onze activiteiten in verband met het opengaan van de grenzen moesten verleggen. Daarom heb ik onderzocht op het industrieterrein een handel in diepvriesprodukten te beginnen. Maar de financiering van dat project kwam niet rond zodat ik afzag van de aankoop van de industriegrond. De gemeente was daar kwaad om en probeert me zo de voet dwars te zetten", luidt de lezing van Claerhoudt. Dat alles laat de uitspraak van de Raad van State echter onverlet. „Ik moet weg en ik ga weg. Terug naar België toe, op Sluis grondgebied zullen ze mij niet meer zien," Van onze verslaggever Oostburg - Het waterschap Het Vrije van Sluis onder zocht vorig jaar veertien klachten over de waterkwali teit in het beheersgebied. Ze hadden meestal betrekking op het storten van puin, olieverontreinigingen en gierlo- zingen. Dat staat in het jaarverslag wa terbeheer 1992 van Het Vrije van Sluis. Tijdens een milieuvlucht in januari ontdekten de contro leurs olievervuiling op de Bonte Kof nabij Aardenburg. De olie was afkomstig van een naburige landbouwer. Hij kreeg een pro- ces-verbaal. Een restaurant vervuilde een waterloop in de Willem Leopold- polder in de buurt van natuurge bied Het Zwin. De restau ranthouder moest zijn waterlei ding verleggen naar het afwate ringskanaal omdat de waterloop afwaterde in Het Zwin. In de waterloop die afwatert naar het natuurgebied De Reep in Oostburg troffen controleurs een omvangrijke hoeveelheid drijfmest aan ter hoogte van een daar gevestigd loonbedrijf. De eigenaar van het bedrijf moest de mest verwijderen. De politie maakte proces-verbaal op. Het zijn de drie belangrijkste mel dingen die bij het waterschap binnenkwamen. Achttien bedrijven in het water- schapsgebied beschikten over onvoldoende voorzieningen om oliehoudend afvalwater te lozen op de gemeentelijke riolering. Dat blijkt uit de verslaglegging van het onderzoek dat de advies dienst voor de Zeeuws-Vlaamse waterschappen deed bij garage bedrijven, busvervoersbedrijven, deconserveerbedrijven, spuite- rijen en openbare werkplaatsen van de gemeenten in West- Zeeuws-Vlaanderen. Ook kwam 69 procent van de bezochte be drijven in aanmerking voor een hogere aanslag. Het waterschap staat de komen de jaren voor technische aanpas singen van alle rioolwaterzuive ringen. Dat heeft te maken met de aanscherping van de normen voor fosfaat en stikstof in het afvalwater dat deze installaties lozen. Zowel voor fosfaat- als stikstofverwijdering is een per centage van 75 verplicht. De algemene vergadering van het Vrije van Sluis moet het jaarverslag van het waterbeheer vaststellen op 21 oktober in zaal Wijffels te Schoondijke. Aan vang 9.00 uur. Van onze verslaggever Oostburg - Op de weekmarkt in Oostburg is gisterochtend korte tijd opschudding ontstaan door een lekkende gasfles bij de loempiak- raam op het Ledelplein, tegenover bejaardentehuis De Burght. De uitbaatster van de kraam worstelde met de onwillige gasfles waar gas uit ontsnapte. Ze zette de fles vervolgens op het gazon bij De Burght en waarschuwde de politie. Die zette de omgeving af tot de brandweer arriveerde. Die adviseerde mensen die passeerden zo lang een blokje om te lopen. Het voorval gebeurde rond half tien. Een half uur later had de brandweer het probleem opgelost: de gasfles was leeggelopen. De afzetting werd weer opgeheven. Met de remproef bleken de jeugdige deelnemers de meeste moeite te hebben. Van onze correspondent Wil Verherbrugge Oostburg - De eerste brom fietscursus in West-Zeeuws- Vlaanderen is zeer succesvol van start gegaan. In totaal hebben zich 37 jongeren in de leeftijd van 15 en 16 jaar ingeschreven. Dat is tien pro cent van het totaal. De jongeren zijn benaderd dooi de drie gemeenten: Sluis, Aar denburg en Oostburg. Het initia tief voor de bromfietscursus ging uit van Veilig Verkeer Nederland (WN) en de werkgroep -25% verkeersslachtoffers. Gisteren werden op het terrein van de gemeentewerkplaats in Oostburg voor een groep van ongeveer vijftien jeugdige brom- fanaten de eerste praktijklessen doorgenomen. Eerder hadden de deelnemers op het gemeentehuis van Oostburg al drie theorieles sen gehad. De lessen worden gegeven door rijschoolhoudster Arja Buijze. Zij neemt op het terrein wat 'Nu voor het eerst het peil beheerst'. Waterbeheersing is geen sine cure. Op het buitenwater heb je al weinig grip, tenzij je een enorme dam bouwt zoals in de Oosterschelde, ook het binnen water beheersen is niet eenvou dig. Alleen al door het onnozel feit dat water altijd naar de laagtse plaatsen wil stromen, heb je problemen, in ieder ge val als je een poldergebied wilt benutten voor landbouw, land schap en bewoning. Droog wonen wil nagenoeg ie dereen, de ene boer wil meer water, de andere minder en de natuurmannen zijn nogal vaak voorstander van pias-dras. La gen alle polders even hoog of even laag, dan was het nog niet eenvoudig, maar wellicht wat gemakkelijker werken. Maar dat is niet zo: vaak is er tussen de aangrenzende polders een verschil van dag en nacht en niet daar alleen, ook binnen één polder kunnen ze groot zijn. De Braakmanpolder ligt plaat selijk op 0,5 meter NAP en elders op 1,9 meter een ver schil van één meter veertig. En als het moet zijn er elders in ons polderland nog wel extre mere gevallen aan te wijzen. De Groot-Hengstdijkpolder, de Putting, tussen Hengstdijk en Kloosterzande, ligt voor een flink gedeelte op een 'hoogte' van -1,6 tot -0,8 meter NAP. Normaal gesproken, als je de natuur zijn gang laat gaan, hoef je daar aan boeren niet te denken, eerder aan goudvissen kweken of paling misschien, binnen de waterschapsbesturen toch al een geliefd eten. Het is duidelijk dat je als waterschap het hele werkgebied niet over één kam kunt scheren, het wa- FOTO CAMILE SCHELSTRAETE terpeil moet beheerst worden. Het waterschap Axeler Am bacht begon in 1972 aan een groot waterbeersingsplan. Na de fusie met de Verenigde Braakmanpolders in 1982 nam de Drie Ambachten dat plan over. Twintig jaar was er voor uitgetrokken. Hoe beheers je het water? Gros- so modo kan voor een water schap gezegd worden dat het probeert het teveel aan water zo snel mogelijk af te voeren, alleen daar waar je het nodig hebt probeer je het zolang mo gelijk vast te houden. Het eer ste vereist een stelsel van lei dingen om het water te trans porteren naar één of meer cen trale punten: een sluis en/of een gemaal. Het tweede lukt heel aardig met vaste of beweegbare stuwen. Tot voor kort waren gemalen indrukwekkende ge bouwen aan de voet van de zeedijk, want het water wordt uitgeslagen naar buiten, naar de Noordzee en de Westerschel- de wat Zeeuws-Vlaanderen be treft: Cadzand-Bad, Othene en Paal onder anderen. Tegen woordig heb je er al die zijn niet veel groter dan het televi sietoestel in een bejaardenhuis. Die worden dan gebruikt voor deelbemaling: water overpom pen van een polder die teveel heeft naar een polder die te weinig heeft. Groene kotjes zijn het, zomaar in de berm van de weg. Zo althans doet De Drie Ambachten het. Ben je dan na twintig jaar klaar - niet echt, er liggen alweer plannen voor een nog fijnmaziger beheer - dan zet je een monument, - Waterschap De Drie Ambach ten. Uitgevoerd Waterbeheer- singsplan 1972-1992. Nu voor het eerst het peil beheerst. - Twee stenen muurtjes met een marmeren plaat ertussen. Bo venaan het wapen van het schap; onder 1972 een golfje, het water, nog min of meer vrij, en rechts van de atlaskraan, 1992 en het water 'ingeklemd, ingekaderd'. Dat figuurtje is tevens het logo van de Neder landse Waterschapsbond. En waar het te vinden is? Halver wege Axel en Axelse Sassing, op de Buthdijk, vlak bij de Buthbrug, op het parkeerplekje bij de sluis daar. praktische zaken door zoals remmen, rijden over een even- wichtsbalk of door een grintbed en slalommen. Bij de meeste cursisten geeft vooral het remmen wat proble men. „Dat komt omdat er tradi tiegetrouw vol met de achterrem gewerkt wordt. Remmen met de Van onze correspondent Sint Kruis - De Stichting Orgel kring Aardenburg presenteerde in de dorpskerk van Sint Kruis gisteren het programma voor een nieuwe reeks kaarslichtconcer ten. De stichting verzorgt die concer ten nu al voor het zestiende jaar. Elk concert wordt gegeven bij kaarslicht en duurt ongeveer een uur. In principe worden kleine 'barok'-ensembles gevraagd. Dit jaar staan er drie op het pro gramma: op 11 december en vol gend jaar op 5 februari en 5 maart. Op 11 december mag het kamer trio 'Molino' de spits afbijten in de dorpskerk. Het kamertrio be staat uit Janna van Mechelen, dwarsfluit, Kris Matthijnssens, altviool en David de Groodt, gitaar. Het trio leerde elkaar kennen op het Koninklijk Vlaams Muziek conservatorium van Antwerpen. Het ensemble stelt zich ten doel zelden uitgevoerde, maar artis tiek hoogstaande composities voor het voetlicht te brengen. Alle drie zijn laureaten. Zij brengen werken ten gehore van F. Molino, A. Piazolla, L. van Beethoven, A. Diabelli, G. Velas- co en G. Rossini. Op 5 februari wordt tevens het vijftigste kaarslichtconcert ten gehore gebracht. De Stichting heeft daarvoor speciaal Jan Michiels uit Izegem uitgenodigd. In 1982 was hij drie keer laure aat. Tevens behaalde hij op het Koninklijk Muziekconservato rium te Brussel de eerste prijzen harmonie en muziekgeschiede nis. In 1991 werd hij laureaat van de Koningin Elisabethwedstrijd en in 1992 werd hem de CERA-prijs voor vertolkers toegekend. Zijn programma bestaat uit wer ken van Fr. Haydn, W. Mozart, L. van Beethoven en een bloem lezing uit het piano-oeuvre'van B. Bartok en Kurthag. Op 5 maart wordt het Calefax rietensemble uit Amsterdam voor het voetlicht gebracht. Kaarten kunnen besteld worden bij Marleen van Kleef, 01175-406. De kaarten kosten 16,50 gulden. De concerten be ginnen om 20.45 uur. BIBLIOTHEEK - In de Zeeuwse bibliotheek zijn tij dens de kinderboekenweek op woensdag 20 oktober voor kinderen van vier tot zes jaar om 14.30 uur een voorleesmid- dag. Aansluitend kunnen de kinderen knutselen. Op zater dag 23 oktober is de regionale afsluiting van de wedstrijd 'Hallo, hallo, wie schrijft er mee'. Tot dan zijn er op de jeugdafdeling ook twee expo sities ingericht. De ene han delt over poëzie-albums, de tweede over bekroonde boe ken. ROZENKRUISERS - In de Zeeuwse bibliotheek is maan dag 25 oktober een lezing van het Rozenkruisers Genoot schap. Thema is 'De brug tus sen natuurmens en de geest- zielemens'. Aanvang 20.00 uur. VROUWEN - In de tennis- competitie voor vrouwen in het Terneuzense Racketcen trum hielden in de hoogste poule De Keyzer en Van Riet elkaar via 2-2 in evenwicht. Matty Harms en Maria Wil- lems tekenden namens De Keyzer een 12-6-overwinning aan tegen Dineke Verbeek/Le- nie Terbroek. De balans werd in evenwicht gebracht doordat Karin van Riet en Marlies van de Walle met 12-7 te sterk waren voor Pauline de Keyzer en Jeanine Ysebaert. Poule 1: De Keyzer-Van Riet 2-2, Kort-Baronie 0-4. Poule 2: Tolhoek-Cavanagh 4-0, Everling-Van Driel 0-4. Poule 3: Bakker-De Teye 4-0, Nouwen-Van Buren 0-4. Poule 4: Jansen-Van Kuylenburg 4-0, Kavelaars-De Meisjes 2-2, Poule 5: De Reus-Vinke 0-4, Schaart-Loof 4-0. MANNEN - In de Terneuzense tenniscompetitie voor mannen versloeg in poule 8 Van Doese laar met 4-2 Boeye. Henk Peter de Jonge boekte een rui me 8-2-zege op Piet Boeye, terwijl Wim van Doeselaar via 5-3 aanzienlijk meer moeite kende met Rinus Vermeulen. Alleen in het dubbel konden Boeye en Vermeulen iets te rugdoen door met 9-4 te win nen van Van Doeselaar/De Jonge. Poule 1: Veraart/Kommers-Kou- wijzer/De Puysseleyr 4-2. Poule 2: Van Halteren/Hamelink- Geuze/Van den Akker 4-2. Poule 3: Audenaerd/De Vries-De Haan/Koole 4-2. Poule 4: Martens/Schuitvlot- Roth/Juffermans 6-0. Poule 5: Doolaard/Doolaard- Strijdonk/Rompa 4-2. Poule 6: Balzereit/Van Alem-De Kort/Louweret 4-2. Poule 7: Loonstijn/Proost-Ver- schelling/De Pooter 2-4. Visser/ Kriekaard-Vantncht/Gijssel 5-1. Poule 8: Kroes/Verhage-Oostvo- gels/Van Slegtenhorst 3-3, Van Doeselaar/De Jonge-Boeye/Ver- meulen 4-2. Poule 9: Dobbelaar/Wijland- Broomchemie 6-0, De Graaf/Jan sen van Roosendaal-De Reus/ Roose 2-4 BEDRIJFSTENNIS - In de bedrijfstenniscompetitie in het Racketcentrum behaalde in poule 1 Botega 6-2-winst op Los Amigos. Albertina Karre- man/Corry Grob, Jos Grob/ Peter van Halteren en Corry Grob/Peter van Halteren wa ren te sterk voor achtereenvol gens de combinaties Loes Kool/Tesha Stomp (8-6), Jo- han Heye/Leon Kool (10-6) en Tessa Stomp/Leon Kool (12-3). Voor Los Amigos redde het mixed-koppel Loes Kool/ Johan Heye de eer via 9-5 tegen Albertina Karreman/Jos Grob. Poule 1: Botega-Los Amigos 6-2. Poule 2: Electron-Roctus 2-6. Poule 3: HAS-HCG 1 2-6. Poule 4: Detty-Bachten Dieke 4-4. voorrem is veel effectiever," legt ze uit. Jos Markusse (16) uit Water landkerkje is op dit onderdeel erg voorzichtig. Hij wordt zelfs aangespoord om wat harder aan te komen rijden. De Benjamin van het gezelschap is Sebastiaan van Delft uit Oost burg. Hij wordt volgend jaar april pas zestien, maar is erg gemotiveerd. „Dan wil ik een eigen brommer hebben en het dan ook kunnen. Het is niet zo moeilijk," zegt hij. De vijftienjarige Jeroen Akker uit Zuidzande vindt het allemaal wel interessant. De jongens zijn in principe niet van thuis ge stuurd om mee te doen. Anders ligt dat voor Miriam van de Beukei uit Breskens. Zij moest meedoen van haar ouders. Ze baalt wel een beetje, maar er staat wel iets tegenover. „Anders kreeg ik geen brommer," vertelt ze eerlijk. Ambtenaar F. Marquinie vertelt dat het voor veel 'bravour'-jon- gens toch nog tegenvalt. De cur sisten krijgen acht lessen. Daar van zijn vijf lessen theorie, twee praktijklessen en één les in het verkeer. Het lesgeld bedraagt in totaal 100 gulden. Daarvan neemt de werkgroep -25% een bedrag van 37,50 voor zijn rekening, evenals het Regionaal Orgaan Verkeers veiligheid Zeeland. De cursisten hoeven zelf slechts 25 gulden te betalen. Cadzand - Het generaal kam pioenschap bij de postduiven vereniging De Getrouwe Duif in Cadzand is dit jaar gewonnen door C. Riemens. Hij werd ook eerste in het eindklassement Fond Zesdaagse. De eindstanden in de verschillende categorieën zijn als volgt. Aangeduide kampioenschappen, vitesse oude dui ven: 1. C. Riemens, 2. D. van Kerkho ven, 3. J van de Plasse. Dagfond oude duiven: 1. G. Schrier, 2. M. de Lijser, 3. A, Duininck. Navluchten: 1. J. Kools, 2. C. Riemens, 3, D. van Kerkhoven. Vitesse jonge duiven: 1. W. Goossen, 2. J. Kools, 3. D. van Houte. Fond jonge duiven: 1. C. Riemens, 2. D. van Kerkhoven, 3. J. Kools. Onaangeduide kampioenschappen: Vi tesse oude duiven: 1. D. van Kerkho ven, 2. C. Riemens, 3. J. van de Plasse. Dagfond oude duiven: 1. G. Schrier, 2 A. Duininck, 3. M. de Lijser Vitesse jonge duiven: 1. J. Kools, 2. C Riemens, 3 W Goossen. Navluchten: 1 C. Riemens, 2. D van Kerkhoven, 3. J. Kools. Fond jonge duiven: l.C. Riemens, 2. J Kools, 3 D. van Kerkhoven. Fond Zesdaagse: 1, C. Riemens, 2. A. Duininck, 3. Patrick Vasseur, 4. D. van Kerkhoven, 5. J. Kools. Asduifkampioenschappen: Oude dui ven: beneden Orleans. 1 en 2. C Riemens, 3. D van Kerkhoven, idem vanaf Orleans. 1. Patrick Vasseur, 2 M. de Lijser, 3. D. van Kerkhoven Jonge duiven, beneden Orleans. 1. J. Kools, 2 D. van Kerkhoven, idem vanaf Orleans. 1. D van Kerkhoven, 2 M. de Liiser, 3. J. Kools. Generaal: 1 C. Riemens, 2. D. van Kerkhoven, 3. J. Kools, 4. A. Duinin ck, 5. G.Schrier. Aardenburg - De Hogeschool Zeeland (Vlissingen) en Zeeland Studiecentrum (Aardenburg) bieden met ingang van 1 januari samen de post-hbo opleiding Milieukunde aan. De opleiding richt zich op de scholing tot senior milieu-inspecteur, specialist handhaving milieuwetten en specialist bedrijfsinterne milieuzorg. Beide onderwijsinstellingen hebben al enige jaren ervaring met het geven van milieu-opleidingen en na- en omscholing op dat gebied. Hogeschool Zeeland verzorgt straks de opleiding voor bij te scholen milieukundigen. Zeeland Studiecentrum richt zich specifiek op wao-gerechtigden en werklozen die geen ervaring hebben in de milieubranche. De opleiding die de Hogeschool en het Studiecentrum aanbieden, bestaat uit een onderbouw en een bovenbouw. De onderbouw begint 18 januari. Intakegesprekken beginnen volgende maand al. De cursusweken bestaan uit twee aaneengesloten dagdelen per week, de maandagmiddag en -avond en de woensdagmiddag en -avond. De afronding van de bovenbouwopleiding is met een serie examens in juni van het volgend jaar. (ADVERTENTIE) Ik rook amper twee per dag, maar dan wel de lekkerste. Elke liefhebber is er één, Rob. Nou, dat heeft me anders wel een hele tijd zoeken en proeven gekost. Goeiedag, wat ik niet allemaal voorbij heb zien komen. Ik ben met dat zoeken gestopt toen ik de Delicatesse van Sumatra Cum Laude tegen kwam. Prettig formaat, lekker zacht, precies goed bij de koffie en helemaal perfekt na het eten. Dat is mijn mooiste moment. We horen wel als je d'r drie rookt. Van cigarillos tol grote coronas, in cederhouten kistjes en in dozen. OUD KAMPEN

de Stem | 1993 | | pagina 21