Fruitloop openingsduel in Graauw Zeeuwse atleten naar Hawaï Miele "Novotronic" droogautomaten met Sensitive System i :uws KORT fb of Wenen Arjen Hartog en Jan Louisse naar Mekka triathlonsport UITSLAGEN standen WIELER spatten Regiocommissie zoekt versterking Spreiding wedstrijden nog meer stimuleren SPORT ZEELAND ïvaller Seles fors hoger [rld Series io Roma jr Agassi pelnaine WL in Assen beker cyclocross SV Aloy staat weer voor nieuwe uitdagingen Zeeuwse jeugd fors onderuit Hoek haalt uit in oefenduel met Middelburg Technische vergadering KNAU in Hulst Kalusha: 'Indruk dat arbiter was omgekocht' KNWU-kalender niet ideaal Door een ingebouwde mikro-computer wordt uw kostbare wasgoed behoedzaam gedroogd met het laagst mogelijke stroomverbruik. yptu Istót lG 14 OKTOBER 1993 B2| pE STEM DONDERDAG 14 OKTOBER 1993 B3 lamburg heeft Günther Parch, gevangenisstraf van twee jaar van ernstig lichamelijk letsel [op 30 april tijdens een toernooi jug. Parche verklaarde tegenover jvas gekomen, omdat hij verliefd jffi Graf. 0 [twee jaar en negen maanden [r Bosse liet in haar verrassend 1 rapport van dr. Pinski zwaar de dader vier weken in zijn tot de conclusie dat Parche was tijdens zijn daad. Boven- feen gevaar voor de samenleving Btrate, kondigde aan in hoger [k. Strate vond de aanklacht van foelijk letsel niet van toepassing - op verdenking van poging tot bnthutst op de uitspraak. „Mijn „is onbegrip. Hoe kan men een van een ander in gevaar heeft voor de organisatie van de blijken veel hoger uit te [male Olympische Comité was ban New South Wales, maakte [ag van circa 3,8 miljard gulden [is bijna het dubbele van de feven aan het IOC, voordat de Monte Carlo plaatsvond. [htereenvolgende keer heeft de [ue Jays de World Series bereikt, l'cago tegen de White Sox in de pfs van de American League de tomiskey Park 6-3 voor de Blue |won. Jjays opent zaterdag de World de play-offs van de National [ia Phillies met 3-2 tegen Atlanta verkerende Olympi- e aan Lazio Roma verkocht. De - aanvaller bedraagt 70 miljoen [-jarige Boksic, vorig seizoen met 3 Franse eerste divisie, pas aan Jtome zou vertrekken. Door de toen Marseille, dat wegens een laan voor het Europa Cup-toer- EBBC heeft de internationale fax voorgesteld de Europa Cup- li tegen Split te verplaatsen naar [atieve reactie van de FIBA zal- stellen voor alle extra kosten, [de reis naar Split mogelijk te t geding aan te spannen tegen de pan Split af te dwingen. „Maar leleerd dat we daar weinig mee litter Jules Spijkers, die gisteren [eis naar Split nog lang niet heeft I we niet willen gaan. Maar zo is feen, maar als het moet, gaan we egeld zijn." br Andre Agassi ten einde. De polsblessure terug voor de Parijs picials van de ATP verklaarden, lactie zal komen. [roerd jaar achter de rug. De br ontstoken amandelen, Roland [chter pols. Op de US Open werd pkeld door de Zweed Enqvist, op [•artfinales van de latere winnaar duikelde de Amerikaan bch Joop Alberda verwacht van- dat uitsluitsel moet geven bnds mannenteam volgend jaar pninger volop bezig geweest de ben, die nodig is om zich voor het Ijven. Alberda voerde gesprekken |n het NOCNSF. Herlandse volleybalbond omtrent [de wereld in kan sturen", aldus b ik geen vertrouwen had gehad plopen week, was ik er niet aan racekalender zijn drie van de Formule 1 onder voorbehoud Ëlië en Hongarije staan op het geen definitieve toewijzing gekre- maart het seizoen volgens de [der beginnen, Brazilië staat een st sinds dertien jaar terug op |n nog te bouwen circuit, in de jen gehouden. De Grote Prijs van [wenen wegens financiële proble- [itieke situatie. Japan krijgt twee [an Japan en de Pacific. Itionale motorzesdaagse heeft het f leiding genomen. Mede door [dse zijde werd de tweede plaats nn van Oorschot (250cc) hadden k aandeel. Achter Van Oorschot [het individueel tussenklassement Vansen verloren woensdag hun haalde de finish niet. Ook twee j de tijdcontroles. iet heeft besloten de zes wedstrij- clocross niet te sponsoren. De I) moet nu garant staan voor het an het algemeen klassement, een waarmee langdurig is onderhan ds voor de renners. De tweede t zondag gewoon plaats bij de 'ven. Er worden zo'n zestig be- wacht, onder wie Adrie van der ijs in Eindhoven won. Van onze atletiekmedewerker Graauw - Het Graauwse tri- mimperium van Remy en Henny Magnus breidt nog steeds uit. „Vernieuwing staat aan de basis van onze organisatie," stelt Remy Magnus, die aan de verzamel de pers in zijn clubgebouw aan de Dorpsstraat de 'Ver- broederingsstadsloop' intro duceert. Een loop die op 11 december aanstaande ter ge legenheid van de opening van het Hulster Stadskantoor door SV Aloy wordt gehou den. ATLETIEK Pe aanwezigheid van de Hulster wethouder Ben Picavet in het SV Aloy-bastion is dan ook niet vreemd. Op die dag wordt er vanuit een vijftal plaatsen naar Gestart wordt er om 14.45 uur. Inschrijven in het clubgebouw van SV Aloy. KALENDER Zaterdag 6 november: Torro Sinter klaasloop Zaterdag 18 december: Torro Kerst loop. 15 januari: Nieuwjaars- Hulst gelopen waar vlak voor 'Het Bonte Hert' de finishlijn is getrokken. Men start vanuit Graauw (9,6 kilometer), St.-Gil- les-Waas (10,3 kilometer), Axel (13 kilometer), Stekene (14,5 ki lometer) en Beveren (23 kilome ter). Starts die om 13.00 uur zullen plaatsvinden. De eerste lopers worden rond kwart over twee in Hulst verwacht. „Het moet een spektakel worden dat uren zal duren, want uiter aard zullen diegenen die de kort ste afstanden lopen het eerst via de Stationsstraat en de Gent sestraat Hulst binnenkomen." Uiteraard heeft SV Aloy mede werking van een aantal collega organisaties zoals de Axelse Roadrunners en de atletiekclubs Stekene, Volharding Beveren en WALO St.-Gilles-Waas. Pendel bussen zorgen dat men tijdig aan de start staat en dat men ook tijdig op de prijsuitreiking in de multifunctionele hal van het Stadskantoor verschijnt. Het is een van de vernieuwingen bij SV Aloy, dat voor het derde jaar bezig is met het Runnerscri terium en waar men voor het eerst een clubkampioenschap heeft ingevoerd in diverse cate gorieën. Daarnaast ook de verre tochten naar gehele en halve marathons. Chicago, Bangkok, Göteborg, Parijs, noem maar op. Naar alle delen van de wereld en windstreken stuurt SV Aloy zijn zonen. Het clubkampioenschap gaat za terdag van start met de Fruit loop. De eerste loop van de serie van vijf die in Graauw zelf wor den gelopen. Voorts tellen alle wedstrijden mee die in Graauw worden gelopen. Dit clubkam pioenschap omvat een groot aantal leeftijdscategorieën en de finale is gepland op de mara thondag op zaterdag 9 april 1994. Met de Fruitloop op zater dag 16 oktober is het eigenlijk allemaal begonnen. Twintig deelnemers kwamen zich toen melden. Daarna waren er lopen waar 800 deelnemers geen uit zondering was. De klassiekers kwamen met Terneuzen-Graauw en Axel-Graauw als de lopen waar de Zeeuws-Vlamingen er steeds weer willen staan. Daar naast is er nog het "Tien mijls criterium', een aantal wedstrij den omvattend aan beide zijden van de grens. Kortom, voor ie dereen is er wel wat naar zijn gading. De Fruitloop komende zaterdag heeft als afstanden 500 meter (jeugd), 2,5, 6,8 en 16 kilometer. Zaterdag loop. Zaterdag valsloop. Zaterdag 19 februari: Carna- 30 oktober: Stekene- Graauw (16 kilometer). Zaterdag 20 november: Terneuzen- Graauw (25 kilometer). Zaterdag 11 december: Verbroe deringsloop (diverse afstanden). Zondag 30 januari: Beveren- Graauw (30 kilometer). Zaterdag 5 maart: Axel-Graauw (22 kilometer). Zaterdag 26 maart: Graauw-Kield- recht-Graauw (21 kilometer). Zaterdag 9 april: de grote finaledag in Graauw met als hoofdwedstrijd de marathon van Graauw. Verder uiteraard de ruim veertig lopen die aan beide zijden van de grens worden gelopen en meetellen voor het Runnerscrite- Van onze sportmedewerker Fred Rabout VJissingen - Op zondag 17 oktober vertrekken de twee Zeeuwse triatleten Arjen Hartog en Jan Louisse vanaf Schiphol naar Hawaï. Op 30 oktober hopen ze daar de 'keizer van de triathlons' tot een goed einde te brengen. Het was immers daar op dat eiland in de Stille Oceaan dat deze sportak het levenslicht zag. Via televisiebeelden zag men hoe goed getrainde sporters in de Stille Oceaan doken om er 3,8 kilometer te zwemmen en ver volgens nog even 180 kilometer te fietsten met als toegift 42 kilometer en 192 meter hardlo pen. Niet iedereen haalde gezond het einde, maar er werd daar wel geschiedenis geschreven. Nu staan er dus twee Zeeuwen aan de start met Arjen Hartog een ex-Oostburger, maar tegenwoor dig ingezetene van Vlissingen en Jan Louisse uit Kapelle. Zij zijn niet de eersten uit de provincie die naar de andere kant van de aardkloot trekken. Hans Corne lls - waar kwam die niet aan de start - en Harm Hids gingen hen vooraf. „Het is een droom van iedere triatleet om daar in het Mekka van de triathlonsport van start te gaan," weet de 31-jarige Vlis- singer Hartog te melden. „Het zit al twee jaar in mijn gedach- Van onze sportmedewerker Rotterdam - De Zeeuwse jeugd voetbalselectie tot vijftien jaar heeft met forse 8-0-cijfers de groepswedstrijd tegen de Rotter damse selectie van dezelfde leef tijd verloren. Zeeland kon de schade tot vijf minuten voor de pauze beperkt houden tot 1-0. In die fase kreeg de Zeeuwse jeugd zelfs enkele kansjes. Toen Rotterdam net voor de pauze nog twee keer toesloeg en de stand op 3-0 bracht, brak de weerstand bij Zeeland. Daardoor kon een ster ker en slagvaardiger Rotterdam na de pauze uitlopen naar een riante 8-0-zege. Van onze sportmedewerker Terneuzen - Hoek won in een vriendschappelijk treffen ge makkelijk van Middelburg: 5-1. Het oefenduel Hoofd- plaat-Zaamslag mondde uit in een waar doelpuntenfes- tijn: 4-6. HOEK-MIDDELBURG 5-1 - Hoek was de gehele wedstrijd duidelijk sterker dan de bezoe kers. Al na dertien minuten stond de thuisploeg met 2-0 voor door goals van Geertjan de Smet en Osmund Ogali. Na de pauze liep de thuisploeg uit naar 4-0 door treffers van Jos Kayser en Peter Boerjan, voordat Albert Slinger uit een strafschop tegen kon scoren. Peter Hamelink be paalde twee minuten voor tijd de eindstand op 5-1. HOOFDPLAAT-ZAAMSLAG 4-6 - Bij de pauze stond de thuisploeg met 3-0 voor en leek winst een vrijwel zekere zaak. Wat wisselingen in de tweede helft haalden het ritme weg bij Hoofdplaat en Zaamslag begon juist beter te spelen. Na zeven tien minuten stond Hoofdplaat al op 3-0 door goals van Marco van Waes, Serge de Ruysscher en Mark Boeckhout. Binnen een kwartier na de pauze stond Zaamslag op gelijke hoogte door treffers van Ron Dekker, Wim de Pooter en Peter Jansen. Hoofd plaat nam in de zeventigste mi nuut opnieuw de leiding door Pascal Pijcke, maar daarna be slisten de bezoekers het duel in hun voordeel door doelpunten van Peter Jansen, Jan de Zwarte en Johan van de Velde. ten. Probleem was om je te kun nen plaatsen voor dit topevene- ment. In Europa kan dit alleen in het Duitse Roth. Mijn veertig ste plaats daar betekende het ticket voor Hawaï. Bezemwagen Jan louisse werd negende in Roth en ook hij zag zijn doel met meer speelruimte dan ik verwe zenlijkt.". Hartog begint op Ha waï aan zijn vierde volledige triathlon. Twee keer was hij pre sent in Almere. De eerste keer, in 1990 had hij voor eerdergenoem de afstanden een tijd nodig van 11 uur en 41 minuten. De tweede keer in Almere moest hij na twintig kilometer lopen de be zemwagen opzoeken. Het mechanisme weigerde even dienst. Mede door de omstandig heden, want door de mist werd de start steeds maar weer ver schoven, zodat ze een uur of vier na de geplande start pas aan hun zwemonderdeel konden begin nen. Dat betekende dat het zeer belangrijke voerdingspatroon volledig in de war gestuurd was en vele atleten het eindpunt niet haalden. De derde keer dat Har tog zich aan het grote werk waagde was dus in Roth. Een snelle wedstrijd en een superdag voor de röntgenlaborant, want na 9 uur en 32 minuten intensief bezig zijn passeerde hij de finish. De tijd was een aardige bijkom stigheid, maar van grotere waar de was voor hem op dat moment plaatsing voor Hawaï. „Het moet een hoogtepunt in mijn sport- loopbaan worden. Niet zo zeer in sportief opzicht, maar wel het het meemaken van dat evene ment. Ik ga er zelfs met een andere instelling naar toe dan naar Roth. Daar moest ik me kwalificeren, daar tussen de gro ten der aarde is 'deelnemen be langrijker dan winnen'. Jan en ik koppelen er een aardige vakan tietrip aan vast. Acclimatiseren In de twee weken voorafgaand aan de wedstrijd kunnen we wat acclimatiseren, want vergeet niet dat het daar dan tussen de 35 en 40 graden op het heetst van de dag is. Het zwemmen in Kona Beach start dan wel om zeven uur 's morgens, maar na de 180 kilometer fietsen schat ik dat we Arjen Hartog: Triathlon in Hawaï betekent voor mij een geweldige uitdaging. FOTO JAAP WOLTERBEEK. om 14.00 uur aan de afsluitende marathon beginnen. Dan zal de zon wellicht zijn grootste uit werking hebben. Wat het par koers betreft valt het allemaal wel mee. Zwemmen in de Stille Oceaan met een watertempera tuur van 25 graden. Het fietsparkoers voert ons door de lavavelden, heuvelachtig maar niet echt lastig, terwijl ook het lopen op een wel wat geacci denteerd, maar niet echt lastig terrein wordt afgewerkt. Er staat wel altijd wind, maar dat zijn we als jongens van het vlak ke land wel gewend. Dat bete kent dat de eindstreep wel ge haald moet kunnen worden. Na de wedstrijd vertrekken we naar Los Angeles waar we een camper gehuurd hebben. Dan gaan we twee weken een gedeelte van de States bekijken. Uitrusten van de gedane inspanningen, het moet kunnen." Arjen Hartog is er dus gereed voor. Dit na een vrij succesvol seizoen. „Het ging buiten ver wachting erg goed. Ik kon me in Hoek met een vijfde plaats vrij moeiteloos plaatsen voor het Ne derlands kampioenschap Olym pische afstand in Ammerstol. Ik werd er 47e. In de Zeeuwse wed strijden kwam ik aardig mee met een voor mijn doen erg sterke tweede plaats in de slotwedstrijd van het Zeeuwse Super Prestige, in Serooskerke achter de Zuid afrikaan Raymond Tissink. Het leverde me in extremis nog een tweede plaats op in het eindklas sement. Het is dus een van mijn beste seizoenen geworden in mijn zevenjarige loopbaan, die eigenlijk met een geintje begon in Kamperland in 1986 waar ik als recreant deelnam aan het nationale kampioenschap kwart triathlon." Van onze atletiekmedewerker Hulst - De regiocommissie Zeeland van de KNAU (Ko ninklijke Nederlandse Atle tiek Unie) is op zoek naar versterking. „We kunnen met het huidige potentieel onze taak niet blijven uitvoeren," was de oproep van Frank Bordui, voorzitter van die re giocommissie. Men zoekt me dewerkers voor juryzaken, de crosscompetitie, technische zaken en in de nabije toe komst ook een penningmees ter. ATLETIEK Verder deelde de voorzitter mee dat de Vereniging Zeeland Atle tiek komende maand officieel gestalte krijgt. De acte passeert dan de notaris. De VZA zal be stuurd worden door de voorzit ters van de Zeeuwse clubs en vallen onder de regiocommissie. Een constructie die bedacht is om de financiën van de vroegere afdeling Zeeland veilig te stel len. De financiering van de VZA zal moeten komen uit sponsoring en de afdracht van twee gulden per lid van de clubs. De hoofdmoot van deze halfjaarlijkse techni sche vergadering, die in de kan tine van RKHAV in Hulst werd gehouden, bestond uit het vast stellen van de zomerkalender en met name de invulling van de 'Zeeuwse kampioenschappen voor senioren en A- en B-junio ren. Kampioenschappen die de laatste jaren erg slecht bezet waren. Het voorstel van technisch com missaris Ko de Jonge om een aantal nummers te schrappen en gelijktijdig de Zeeuwse kam pioenschappen meerkamp voor C- en D-junioren te houden, werd met instemming begroet. Moeilijker was het om een da tum te vinden. Na aardig wat discussiewerk en met medewer king van Delta Sport, dat in het voorgestelde weekend ook wed strijden had geclaimd, kwam het weekeinde van 16 en 17 april uit de bus. Dit met het Goese AV'56 als organisator. Voorts behield Scheldesport het Zeeuws kampioenschap halve marathon en wordt in Wolp- haartsdijk het Nederlands kam pioenschap halve marathon ge houden, eveneens met AV'56 als organiserende club. Er kwamen ook nieuwe impulsen. Dit via Ad Goudswaard van Atletica, die evenals vele collega's met lede ogen de baanatletieksport ach teruit ziet hollen. Zijn club orga niseert dit jaar al een Ekiden- (aflossings)marathon, waarbij baan- en wegatletiek aan elkaar gekoppeld worden. „Misschien krijgen we zo weer de mensen naar de baan," vroeg hij zich af. Daarnaast kwam hij nog met voorstellen. Onder meer aflos singswedstrijden op de baan en een veldloop-estafette, waaraan dan een Zeeuws clubkampioen schap veldlopen gekoppeld zou kunnen worden. „Ik denk dat we aan wat vernieuwing binnen de atletieksport toe zijn," gaf hij de Van onze verslaggever EINDHOVEN - „Twee procent kans dat de FIFA die wedstrijd laat overspelen. Hooguit. Een voetbalmatch win je op het veld,' niet aan tafel. Maar tegen Ma rokko, met die scheidsrechter, kon Zambia niet winnen. Dus het is terecht dat onze bond protest heeft aangetekend." PSV'er Kalusha Bwalya, inmid dels teruggekeerd in Eindhoven, is nog steeds ontdaan over zijn ervaringen in Casablanca afgelo pen zondag. Zambia had vol doende aan een gelijk spel voor de WK-kwalificatie, maar ver loor voor een uitzinnige Marok kaanse menigte met 1-0. Naast de ontsteltenis begint zich nu - twee dagen na het duel - van de Zambiaanse aanvoerder in Eindhovense dienst ook iets van een lacherige verbazing meester te maken. „Want zoiets heb ik in mijn hele loopbaan nog niet meegemaakt", zegt hij over de capriolen van de scheidsrech ter uit Gabon. „Negentig minu ten lang hebben we alles tegen gekregen. Alles. En in de slotfase onthield hij ons zelfs een glas heldere strafschop. Of hij was omgekocht? Die indruk hadden we wel, maar dat is natuurlijk nooit hard te maken", aldus Ka lusha, die het onbegrijpelijk vindt dat de FIFA voor het be slissende duel geen ervaren Eu ropese scheidsrechter aanwees. De Zambiaanse bond maakte vorige maand bij de FIFA tever geefs bezwaar tegen de scheids rechter uit Gabon, die voor de wedstrijd tegen Marokko was aangewezen. Toen al heette het in de hoofdstad Lusaka, dat geen enkele official uit Gabon neutraal zou zijn in een wed strijd .waarbij Zambia was be trokken. Beide landen zijn in een conflict verwikkeld. Lusaka verwijt de autoriteiten in Gabon een gebrek aan medewerking bij het onder zoek naar het vliegtuigongeluk, waarbij in april bijna het hele nationale voetbalteam van Zam bia de dood vond. Het toestel stortte neer voor de Gabonese kust. UITSLAGEN JUNIOREN A-JUNIOREN Topklasse: Walcheren Al-Ter- neuzen Al 1-8, Goes Al-Meeu wen Al 5-1, Breskens Al-Seroos- kerke Al 5-2, Middelburg A2- GPC Al 1-1, Kloetinge Al- SSV'65 Al 3-2. Groep A2: Bevelanders Al-DFS Al 1-5, Wemeldinge Al-Kapelle A2 1-3. Groep A3: Luctor'88 Al-Krab- bendijke Al 3-3, Yerseke Al-Ro- bur Al 4-2, Bruse Boys Al-Ril- landia Al 1-1. Groep A4: RCS A2-Walcheren A2 3-2, ZSC Al-Dauwendaele A2 6-3. Groep A5: Noormannen Al-VCK Al 5-3, Oostkapelle Al-Nieuw- dorp Al 4-1, Jong Ambon Al- Veere Al 6-0. Groep A6: Terneuzense Boys Al- Aardenburg Al 3-2. Groep A7: Terneuzen A2-Oost- burg Al 5-1. Groep A8: AZW Al-Philippine Al 2-3, Koewacht Al-Zaamslag B-JUNIOREN Topklasse: Arnemuiden BI-Ka pelle BI 1-0, RCS BI-Middelburg B2 4-2. Groep B2: DFS Bl-ZSC BI 6-6, Duiveland Bl-SKNWK BI 5-1, MEVO BI-Oostkapelle BI 0-4. Groep B3: Kruiningen Bl-Co- lijnsplaatse Boys BI 0-3, Yerseke Bl-Wolphaartsdijk BI 7-0, Ka pelle B2-Heinkenszand BI 9-0. Groep B4: Kloetinge B2-'s-Heer Arendskerke B1 0-6, Hansweertse Boys Bl-Hoedekenskerke BI 5-3. Groep B5: Wacheren B2-Brou- wershaven BI 2-6, Kapelle B3- Dauwendaele B2 3-1. Groep B6: Patrijzen BI-Zeieand Sport BI 5-2, Goes Bl-Nieuw- land BI 0-6, Zeelandia BI-Vlis singen BI 0-6. Groep B7: Meeuwen BI-RCS B2 2-1. Groep B8: Terneuzense Boys Bl- Hoek BI 1-0, Clinge Bl-AZW BI 4-1, Aardenburg BI-Corn Boys BI 6-1. Groep B9: Sluiskil Bl-Hoofdplaat BI 3-2, Koewacht Bl-IJzendijke BI 12-2. Groep B10: Zaamslag Bl-Terneu- zen B2 2-5, Spui Bl-Graauw BI 6-2. Beker: Serooskerke Bl-Dauwen- daele BI 2-6, Wissenkerke Bl- Zierikzee BI 0-5, VCK Bl-Mid- delburg B2 2-4, Vogelwaarde Bl- Terneuzen BI 0-9. C-JUNIOREN Topklasse 1: Terneuzen Cl- HW'24 Cl 9-1, Aardenburg Cl- Hontenisse Cl 7-2. Topklasse 2: RCS Cl-Kloetinge Cl 10-0, Zierikzee Cl-Kapelle Cl 3-3. Topklasse 3: Middelburg Cl- Breskens Cl 15-0, Walcheren CI RCS C2 2-1. JOHNNY VAN CADSAND uit Overslag, die een stage als professional doormaakt bij Elro, reed in een amateurwedstrijd in het Belgische Hooglede naar een dertiende plaats. Kapelle - Omdat dit jaar gebleken was dat er enkele knelpunten zijn in de Zeeuwse wielerwereld ging het district Zeeland van de KNWU dinsdagavond in Kapelle rond de tafel zitten met direct betrokkenen. Zoals afgevaardigden van de beide Zeeuwse wielerclubs, ZRTC Theo Middelkamp en de wielervereniging Zeeuws- Vlaanderen, diverse actieve renners en enkele organise rende comités van wielerwed strijden. Van deze uitgenodig de comités waren aanwezig Sas van Gent, Westkapelle en Westdorpe. Zij hadden in het afgelopen seizoen problemen gehad met het geringe aantal inschrijvingen voor hun ama teurwedstrijden. Ook in Nieu- werkerk was dit het geval, maar dit comité liet op de bijeenkomst in 'De Caisson' verstek gaan. Consul Henk Remijnsen, die de leiding van de vergadering had, liet weten dat het dis- trictsbestuur er uiteraard alles aan wil doen om de bezetting van de Zeeuwse wedstrijden op peil te houden. In ieder geval zal getracht worden af te komen van de zogenaamde bijschrijvingen op de dag van de wedstrijd. Remijnsen: „Wij als districtsbestuur gaan tij dens de KNWU-vergadering die in november gehouden wordt voorstellen dat er vanaf het seizoen 1994 niet meer bijgeschreven kan worden en dat de renners tot uiterlijk zeven dagen voor de wedstrijd hun deelnemerskaart kunnen insturen." Volgens Remijnsen zouden de comités dan reeds van een groot probleem af zijn in ver band met het samenstellen van het programmaboekje, waarin dan alle namen kun nen worden vermeld van de renners die van start gaan. Wellicht kan daar tevens mee worden bereikt dat het aantal inschrijvingen wordt opge krikt. Johan de Block van het comité Sas van Gent vondt dit een goede zaak. Zoals bekend werd in het afgelopen seizoen de koers in Sas van Gent afge last wegens een te gering aan tal deelnemers, maar De Block liet weten dat zijn comité vol gend jaar toch wellicht weer een koers op poten wil gaan zetten. Een probleem leverde dit jaar ook op de gecombineerde wedstrijden van A- en B-ama teurs. Omdat het prijzensche ma van dergelijke wedstrijden vrij laag is en dus niet zo aanlokkelijk voor het renners korps, achtte het districtsbe stuur het daarom beter om zulke wedstrijden voortaan af te schaffen. Uit de kringen van het rennerskorps, er wa ren er zo' veertig aanwezig, werd opgemerkt dat de sa menstelling van de wedstrijd kalender niet ideaal is. Er zit ten teveel pieken in, soms wel vier wedstrijden per week, terwijl er in de maanden maart en april juist weinig koersen zijn. In overleg met de comités wil het districtsbe stuur daar dan ook verande ring in brengen en spreiding van de wedstrijden stimule ren. Sommige comités hebben ook problemen om een geschikt parkoers te vinden om even tueel een wedstrijd te organi seren. Als alternatief kan mis schien het houden van een omnium dan eens bekeken worden. Voor een dergelijke wedstrijd met diverse onder delen heeft men immers min der ruimte nodig en ook zo'n krachtmeting kan interessant zijn voor het publiek. Er werd dan ook heel wat afgepraat tijdens de drie uur durende bijeenkomst, die bij alle aanwezigen als zeer posi tief werd ervaren. (ADVERTENTIE) regioeommissie mee. Frank Bor dui stond niet onwelwillend te genover de vernieuwingsdrang van Goudswaard en zei het bin nen de regiocommissie te zullen bespreken. De belangrijkste data op de zo merkalender van 1994 zijn: 16 en 17 april Zeeuws kampioenschap senioren en A- en B-junioren individueel en meerkampkam pioenschappen voor C- en D-ju- niorenin Goes; 7 mei Zeeuws kampioenschap halve marathon in Terneuzen; 28 en 29 mei Zeeuws kampioenschap C- en D-junioren individueel in Vlis singen; 23 juli Nederlands kam pioenschap halve marathon in Wolphaartsdijk; 3 en 4 septem ber Zeeuws kampioenschap meerkamp senioren en A- en B-junioren in Vlissingen. Het zo merseizoen wordt geopend met de voorjaarswedstrijden in Zie rikzee en testwedstrijden tussen RKHAV, Scheldesport en De Wielingen op 2 april. De afslui ting vindt plaats met de club kampioenschappen op 24 sep tember en 2 oktober. Miele j tVKApK'ïiSC x «iw.jhl

de Stem | 1993 | | pagina 11