HEMA Schutters Bologna op de bank Engeland speelt wat behoudender Akkoord over premie van 32.500 gulden Belgen op de vlucht voor kakkerlakken UITSLAGEN standen John Bosman en Wim Jonk moeten plaats maken in Oranje Arnouts tegen Büyükoglu nu 2 O - paar nu 3 1 JE paar I voor 1 in iVifmiH! jnigs; Bijna 1.2 miljoen voor spelers Oranje bij kwalificatie Mutsaers scoort weer voor Jong Oranje Amerikaanse tennister verongelukt Graham Taylor kiest voor slechts één aanvaller SPORTNIEUWS KORT Coach van Zimbabwe ontslagen Maradona in Argentijnse selectie Levenslang contract voor Vogts Dilemma EBBC na negatief advies Contract LeMond wordt herzien Overwinning voor Nigel Short I x 52 kkett. z\. isr ~r - trennu 2 4 b I m W 41 EXECUTIEVERKOOP Op vrijdag 15 oktober 1993 om 11.00 uur vindt een openbare verkoop plaats. De verkoop komt voor rekening van: W.C. Chiffers, voorheen wonende te Koewacht, Eikenlaan 36, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats. Te koop wordt aangeboden: Band (de)monteerapparaat, ketting/oliespoelbak, motorlift, computer, printer, viewer, en wat verder te koop zal worden aangeboden. De verkoop zal plaatsvinden te Terneuzen, Rosegracht 1De goederen zijn een half uur voor de verkoop te bezichtigen. Alleen contante betaling. Geen opgeld. De verkoop vindt plaats in opdracht van de belastingdienst ondernemingen Goes, verstiging Terneuzen. Tel. 01150-81536/81434. De deurwaarder belast met de executie. antoorde sign Tramsingel 88-Breda-Tel. 076-201200 BETER OP ELKE VIERKANTE METER Sport WOENSDAG 13 OKTOBER 1993 DEEL B Van onze verslaggever Zeist - Het bereiken van de WK-eindronde levert de spe lers van het Nederlands voetbalelftal in totaal 1.174.500 gulden op. Kwali ficatie zal worden beloond met 3250 gulden de man per WK-duel. Voor de serie van tien kwalificatiewedstrijden gold al een vergoeding van 4000 gulden per wedstrijd. In totaal 38 spelers zijn tot dusver betrokken geweest bij de serie kwalificatiewedstrijden waarin Nederland-Engeland vanavond het negende duel is. De spelers delen in verhouding van het aantal wedstrijden waarvoor zij geselecteerd zijn geweest mee in de premierege ling. Voor sommige wedstrijden hebben 17 spelers deel uit ge maakt van de Oranje-selectie. Over de kwalificatiepremie werd pas maandag overeen stemming bereikt. Alleen Ed de Goey, Jan Wouters en Aron Winter kunnen het maximale bedrag van 72.500 gulden berei ken, opgebouwd via een vergoe ding van 4000 gulden per wed strijd en de maximale kwalifi catiepremie van 32.500 gulden (voor tien wedstrijden). Namens de KNVB onderhandel den penningmeester Theo Aal- bers van het sectiebestuur be taald voetbal en manager tech nische zaken' Jan Huijbregts. Voor de Oranjeraad namen Rob Jansen en Theo van Seggelen van de spelersvakbond WCS plaats aan de tafel. Indien Oranje de WK-eindronde bereikt, komen voor de te selec teren spelers nieuwe premiebe dragen vrij uit de sponsorin komsten van de KNVB. In een groot aantal contracten heeft de voetbalbond clausules laten vastleggen, die de sponsors ver plichten tot extra afdrachten bij kwalificatie voor het WK. Die bedragen zijn voor de spelers bestemd. Door Henk Mees Noordwijk aan Zee - Koffie en taart vrolijkten gisteren Wim Jonk op diens 27e verjaardag nog wel op. Samen met team-arts Frits Kessel vierde de middenvelder van Inter Milaan zijn verjaardag tijdens een wandeling van de Oranjegroep in de ochtenduren langs de Noordzee. Voor Kessel, die al 25 jaar Oranje begeleidt was het zijn 56e verjaardag. Na de festiviteiten vervloog in de storm Jonks laatste restje hoop op een plekje in de opstelling van het Nederlands voetbalelf tal. Voor Jonk is vanavond in de WK-interland tegen Engeland geen plaats in de basisopstelling, zo leerde het trainingspartijtje. Voor John Bosman evenmin. Hij moet de positie in de spits af staan aan Ronald de Boer. „Logisch eigenlijk, als je ziet dat die Engelsen met twee lange mensen in het centrum van de verdediging spelen. Dan is het begrijpelijk dat wij succes pro beren te zoeken met spelers die handiger zijn over de grond dan in de lucht. Maar ik ben klaar als ze me nodig hebben," rea geerde Bosman. Vijf doelpunten Bij de vorige WK-interland, drie weken geleden in Bologna tegen San Marino kwamen vijf van de zeven Nederlandse treffers voor rekening van de nu gepasseerden Bosman (3) en Jonk (2). Als in valler scoorde Ronald de Boer toen een keer, Ronald Koeman doelpuntte uit een strafschop. Bij het afsluitende partijtje ston den Bosman en Jonk gisteren samen bij de B-keus. „Van Ad vocaat heb ik nog niks gehoord, maar dit was zo duidelijk dat ik wel heel dom zou moeten zijn als ik het nu nog niet begrijp," zei Bosman. Volgens bondscoach Dick Advo caat komt Oranje vanavond uit in de opstelling die hij al enkele weken in zijn hoofd heeft. Ook de omzettingen in de Engelse ploeg verleidden hem niet tot aanpassingen. „Het zou best kunnen zijn dat het van vertrou wen getuigt dat de Engelse Van onze verslaggever Utrecht - Jong Oranje leverde gisteravond de A-ploeg de blauwdruk van hoe het van avond niet moet. Het jeugdelftal beheerste in Utrecht de wed strijd tegen de Engelse leeftijd genoten, maar slaagde er niet in te winnen. Op grond van het veldspel was de 1-1 te mager, op grond van de kansenverhouding niet. Jong Oranje-Jong Engeland was een voorbeeld hoe het vanavond ook kan gaan. De Engelsen ga ven het veld cadeau, behalve het eigen strafschopgebied. En hoe wel Jong Oranje de bal tachtig van de negentig minuten in bezit gehad had, waren de kansen op de vingers van één hand te tellen geweest. De verdiende voorsprong kwam twaalf minuten na rust, toen Klomp en Mutsaerts elkaar na een perfecte aanval in de mooie één-twee combinatie vonden. Mutsaerts, spits van de laagst geplaatste club in het betaalde voetbal, RBC, schoot strak in: 1-0. De vreugde duurde slechts zes minuten, toen was het weer gelijk. Garry Flitcroft profiteer de van een blunder van doelman Oscar Moens van Excelsior, 1-1. JONG ORANJE-JONG ENGE LAND 1-1 (0-0) - 57. Mutsaers 1-0, 63 Flitcroft 1-1. Scheidsrechter: Gadosi (Tsj) Toeschouwers: 3330- JONG ORANJE: Moens: Van Hoog- dalem, Van Gastel, Van de Looi en Buskermolen; Verhagen, Loeffen (75. Rorije) en Klomp (80. Gesthui- zen); Pahlplatz, Mutsaers en Hoekstra. JONG ENGELAND: Watson, Ard- ley, Awford, Ehiogu, Sutton en Min- to; Flitcroft, Clark (62. Redknapp) en Sheron; Sinclair en Cole. bondscoach de opstelling al be kend heeft gemaakt. Ik heb al een paar weken vertrouwen in mijn eigen plannen, maar houd me mooi vast aan de gewoonte pas op woensdag met de opstel ling te komen," zei Advocaat. Niet verrast De opstelling van het Engelse elftal verrast hem niet, zei Advo caat. „Met Merson in de spits speelt Engeland zoals ze dat in de tweede helft in Londen tegen ons hebben gedaan. Ten opzichte van Polen is Gascoigne (ge schorst) er niet bij en Palmer teruggehaald om het middenveld defensief sterker te maken. Zo veel wijzigingen zijn dat dus niet, anders zou Graham Taylor ook wel ongeloofwaardig zijn overgekomen na de 3-0 zege op Polen." Op de laatste dag van de trai ningsstage kreeg Oranje geen te genvallers meer te verwerken. Jan Wouters en Ronald de Boer klaagden niet over hun blessures zodat beiden vrijwel zeker mee spelen. De Boer, die dit seizoen bij Ajax nog geen competitiegoal maakte, zal in het aanvalscen- trum steun krijgen van Dennis Bergkamp. Op de flanken opere ren Marc Overmars en Bryan Roy. In de middenlinie spelen Rijkaard, Wouters en Erwin Koeman. Daarachter krijgen Jo hn de Wolf en Frank de Boer de Engelse aanvallers Alan Shearer en Paul Merson te bestrijden. Libero Ronald Koeman speelt zijn 67e interland en krijgt bij het halen van de WK-eindronde kans Ruud Krol als record-inter national (83 keer) te bedreigen. Ed de Goey verdedigt het doel. Met Frank en Ronald de Boer (23) staan voor het eerst sinds 25 maart 1981 twee tweelingbroers in de basisopstelling van Oranje. Destijds betrof het René en Willy van de Kerkhof tegen Frankrijk (1-0). Na twee invalbeurten maakt Ronald de Boer vanavond voor het eerst de aftrap mee in Oranje. Frank de Boer begint aan zijn achttiende interland. De (vermoedelijke) opstelling van Oranje luidt (met tussen haakjes: club, leeftijd en aantal gespeelde interlands): doel: De Goey (Feyenoord, 26/6); verdediging: De Wolf (Feyenoord, 30/3), Ronald Koeman (Barcelona, 30/67), Frank de Boer (Ajax, 23/17); middenlinie: Rijkaard (Ajax, 31/63), Wouters (Bayern München, 33/61), Erwin Koeman (PSV, 32/28); aanval: Overmars (Ajax, 20/5), Bergkamp (Inter Milaan, 24/24) Ronald de Boer (Ajax, 23/2), Roy (Foggia, 23/14). Wisselspelers: Snelders (Aberdeen, 29/1), Van Gobbe] (Feyenoord, 22/1), Winter (Lazio Rome, 26/31), Jonk (Inter Milaan, 27/9), Bosman (Anderlecht, 28/25). Trenton (sid) - De Ameri kaanse tennister Christine O'Reilly is ten gevolge van een auto-ongeluk overleden. De 25-jarige O'Reilly liep bij het ongeval ernstig hoofdletsel op. De tennister was onderweg voor haar sportkledingbedrijf. De be stuurder van de auto, de 29-jarige Steven Evans, was op slag dood. Christine O'Reilly was sinds 1986 actief als tennister. Als jeugdspeelster won ze in drie jaar tijd zestig van de 79 wedstrijden. Vorig jaar verraste ze tijdens een toer nooi in Mahwah Zina Gar- Bondscoach Dick Advocaat geeft Dennis Bergkamp zijn diens trainingshesje. John de Wolf rechtszou er later ook een krijgen ten teken dat hij vanavond tegen Engeland in de basis Van Oranje staat. foto anp Breda - Elf wedstrijden staan vandaag op het programma in vijf van de zes Europese kwalificatiegroepen. In die duels jagen vijf landen op het definitieve deelnemersbewijs voor de eindronde van het WK in de Verenigde Staten. Daarvoor hebben elf landen zich reeds geplaatst; de Verenigde Staten (gastheer), Duitsland (wereldkampioen), Kameroen, Marokko, Nigeria, Brazilië, Boli via, Colombia, Mexico en Grie kenland en Rusland uit de Euro pese groep 5. Zwitserland, Ier land, Noorwegen, België en Frankrijk kunnen woensdag hun ticket veilig stellen. In groep 2 heeft Noorwegen in Poznan tegen Polen voldoende aan een punt. De ongeslagen koploper mist doelman Thorst- vedt van Tottenham Hotspur na zijn rode kaart in de thuiswed strijd tegen Polen (1-0). Grodaas van Lilleström wordt zijn ver vanger. Bondscoach Olsen heeft geen wijzigingen aangebracht in zijn selectie. Hij besteedde vijf tig uur aan de bestudering van de videobeelden van de thuis wedstrijd. De nieuwe Poolse coach Cmikie- wicz nam aanvaller Warzycha van Panathinaikos op in zijn selectie van zestien spelers. Hij passeerde Furtok van Eintracht Frankfurt. Aanvoerder Szewc- zyk werd na zijn rode kaart in Oslo geschorst. Middenvelder Van onze verslaggever Istanbul - Jan Arnouts ontmoet vandaag in het kwalifica tie-toernooi van de wereldbekerwedstrijd driebanden in Istanbul Orkun Büyükoglu. Dat wa's het resultaat van de loting, die gisteren in de Turkse stad werd verricht. Arnouts moet via de kwalificatie trachten zich te plaats voor het hoofdtoernooi, dat vrijdag en zaterdag wordt afgewerkt. Christ van der Smissen staat tegenover Kutsal Engür, terwijl Ad Broeders het moet opnemen tegen Süha Erding. Louis Haver- mans moet het opnemen tegen Yasap Sciep en Anno de Klijne tegen Sami de Kok. Het resultaat van de loting van de Nederlanders in Istanbul was als volgt: Jan Amouts-Orkun Büyükoglu, Ad Broeders-Süna Erding, Anno de Klijne-Sami de Kok, Henk Habraken-Özvarul Haluk, Louis Haver- mans-Yasap Scicp, Ad Kli]n-Murat Gökmen, Frank Martens-Fehmi Erdurmaz, Roland Uytdewilligen-Selcuk Eskiil, Christ van der Smis- sen-Kutsal Engür, Eddy van der Looy-Ahmet Yurtseven, John van der Stappen-Cengiz Karatas, John van Holst-Basri Köseoglu en Dick van Uum-Selcuk Salkim. Ruby is niet beschikbaar door een blessure. Het Poolse elftal moet winnen om enig uitzicht op het WK te behouden. Zelfs in dat geval is de ploeg nog afhankelijk van de verrichting van Engeland in de wedstrijd tegen Nederland in Rotterdam. De Belgen werden voor het duel tegen Roemenië ondergebracht in een villa die vroeger toebe hoorde aan de geexecuteerde dictator Ceausescu. De selectie van coach Van Himst sloeg gil lend op de vlucht. De vertrekken vormden het onderkomen van honderden kakkerlakken. België heeft nog een punt nodig uit de laatste twee wedstrijden. Van Himst liet de Anderlecht- aanvallers Degryse en Nilis thuis. De Boeck van KV Meehe- len en Van Meir van Charleroi zijn de debutanten in de selectie. In het Roemeense elftal, dat moet winnen, is het meespelen van de buitenlanders Hagi, Sa- bau (beiden Brescia), Popescu (PSV) en Raducioiu (AC Milan) twijfelachtig. Van onze verslaggever Botterdam - In het spelershotel van Engeland brak een dag voor de ontmoe ting met Nederland groot rumoer uit. Het gebeurde nadat bondscoach Gra ham Taylor de namen van de elf uitver korenen bekend maakte. Na het uitspreken van de tweede naam al, die van Parker, werd de bondscoach zwaar aangevallen door de kritische volgers, bij de vijfde werd hij neergesabeld, bij de zevende als uitgeschakeld beschouwd. Taylor, toch wat gewend met Dailys als Sun en Mirror, wist niet hoe hij het had. Inderdaad zullen de Engelsen vanavond in het stadion van Feyenoord wat behoudender aantreden dan was beloofd. Eén spits (Shea rer), vijf middenvelders, onder wie welis waar offensieve types als Platt en Merson. De rest van het Engelse bolwerk bestaat uit verdedigers. Eerder had Taylor gezegd voor meer aan- valskracht te zullen kiezen. De uitwedstrijd tegen Noorwegen had hem geleerd dat Enge land de fout ingaat als het zich aanpast. „Ik blijf achter mijn woorden staan," riep hij gisteren in Rotterdam. „De aanpassingen die ik heb gedaan zijn in vier van de vijf gevallen uit nood geboren." Daarin heeft hij niet helemaal ongelijk. Van de vijf man, die in vergelijking met de vorige interland (Polen thuis, 3-0) ontbreken, zijn er twee geblesseerd (Pearce/Ferdinand) en is er een gesehorst (Gascoigne). Toevalligerwijs zijn dat wel net de drie schutters van de vorige wedstrijd. Daarnaast deed Taylor twee aanpassingen op eigen initiatief. Hij verving de talentvolle Jones voor de geroutineerde Parker op de plaats van rechtsachter, hij zette de meer teruggetrokken Merson in de positie van Arsenal's topscorer Wright. „Maar vergeet niet," verdedigde Taylor zich, „dat Wright de laatste week niet heeft getraind. Hij had last van de knie. Inmiddels is hij hersteld. Ik heb hem ook niet verban nen naar een andere werelddeel, ik heb hem naast mij op de bank. Als het moet kan hij invallen. Dat heeft hij in het verleden vaker gedaan. Met succes zelfs." Ook Palmer is teruggekeerd in het elftal. Hij zal als derde centrale verdediger (Adams en Pallister dekken hem in de rug) het gevaar Bergkamp moeten indammen. Dat deed hij in april op Wembley ook met redelijk goed gevolg. Taylor gaat er bij zijn aanpak vanuit dat Oranje met vier aanvallers speelt. „Voor ons doet dat echter niet zoveel terzake. Hoewel altijd anders wordt beweerd, be schikken wij over een moderne selectie, die veel meer beheerst dan het systeem dat sinds vroeger in Engeland wordt gespeeld." Toch blijft Taylor erbij dat Engeland gaat aanvallen. „Het is beslist niet zo dat ik mijn ploeg uit angst heb aangepast. Dit is gewoon het beste. Onze kracht ligt in het offensieve. Uitgaan van een gelijkspel zou verkeerd zijn. We gaan voor de winst. Spelen we dan toevallig remise, dan is dat ook nog mooi meegenomen." Opstelling Engeland: Seaman (Arsenal, 10 inter lands); Parker (Manchester United, 17), Adams (Arsenal, 27), Pallister (Manchester United, 10) en Dorigo (Leeds, 14); Platt (Sampdoria, 43), Ince (Manchester United, 10), Palmer (Sheffield Wed nesday, 17) en Sharpe (Manchester United, 7); Merson (Arsenal, 12) en Shearer (Blackburn Rovers, 6). Harare - De Duitse bondscoach van Zimbabwe, Reinhard Fabisch, is uit zijn functie ontheven. Hij fungeert voortaan weer als technisch adviseur. Twee jaar geleden verruilde Fabisch die baan voor het ambt van coach. Volgens voorzi^er Leo Mugabe van de nationale voetbalassocia tie heeft de maatregel niets te maken met de uitschakeling van Zimbawe voor de eindronde om de wereldtitel. Mugabe ver klaarde in een vraaggesprek met het dagblad The Herald dat de beslissing over Fabisch al een maand geleden was genomen. Buenos Aires - Diego Maradona is gisteren geselecteerd voor de Argentijnse voetbalselectie. Bondscoach Basile nam de 32-jarige Argentijn op in de selectie voor de beide, beslissende WK-kwali- ficatieduels met Australië op 31 oktober en 17 novewmber. Afgelopen zondag kwam 'Pluisje' voor het eerst na elf jaar weer in zijn vaderland in actie als clubvoetballer bij Newell's Old Boys Rosario. In Argentinië wordt wel gevreesd dat de Australi sche autoriteiten voor de uitwedstrijd in Sydney Maradona een visum weigeren wegens het gebruik en het bezit van drugs, waardoor hij tal van keren in aanraking is gekomen met justitie. Frankfurt - De Duitse voetbalbond gaat het contract met Berti Vogts openbreken en veranderen in een verbintenis voor onbe paalde tijd. De bondscoach heeft nog een overeenkomst tot en met 31 december volgend jaar. In een geprek met het Duitse persbureau DPA openbaarde de voorzitter van de DFB, Egidius Braun, gisteren de plannen. Ontbinding van het nieuwe contract kan eenzijdig gebeuren. Den Bosch - Het bestuur van landskampioen basketbal EBBC Den Bosch staat voor een dilemma na een negatief reisadvies van het ministerie van buitenlandse zaken. EBBC kreeg uit veiligheidsoverwegingen van de overheid de raad niet op 1 november naar Split in Kroatië te reizen voor de derde ronde van de strijd om de Europa Cup II. De internationale federatie (FIBA) acht een reis naar Split daarentegen wel veilig. De FIBA heeft EBBC meegedeeld dat bij weigering diskwalifi catie volgt. Bovendien hangt dé club een schorsing van twee jaar voor de internationale toernooien en een forse geldboete boven het hoofd. Parijs - De Franse wielerformatie GAN wil het tot eind volgend jaar lopend contract met Greg LeMond herzien. De Amerikaan kwam sinds juni dit jaar door een virus en een polsbreuk niet meer in actie. Voordien had de drievoudige Tour-winnaar ook al anoniem in het peloton meegefiets. Volgens ploegleider Legeay zullen beide partijen elkaar weten te vinden in een nieuwe, verlaagde arbeidsovereenkomst. „LeMond is in principe akkoord," zei Legaey. „We rekenen volgend jaar op LeMond. Hij verdient het zijn loopbaan op een waardigere manier te beëindigen. Beiden zijn we er ook van overtuigd dat hij onder normale omstandigheden weer op zijn niveau terug keert." Londen - Nigel Short heeft gisteren in Londen de zestiende partij in de tweekamp tegen Garri Kasparov om het PCA-kam- pioenschap gewonnen. De Brit had wit. Kasparov gaf na 38 zetten op. Na zestien partijen leidt Kasparov met 10.5 tegen 5.5 punt. ZETTENVERLOOP Wit: Short. Zwart: Kasparov 1. e2-e4 c7-c5, 2. Pgl-f3 d7-d6, 3. d2-d4 c5xd4, 4. Pf3xd4 Pg8-f6, 5. Pbl-c3 a7-a6, 6. Lfl-c4 e7-e6, 7. Lc4-b3 b7-b5, 8. 0-0 Lf8-e7, 9. Ddl-f3 Dd8-c7, 10. Df3-g3 Pb8-c6, 11. Pd4xc6 Dc7xc6, 12. Tfl-el Lc8-b7, 13. a2-a3 Ta8-d8, 14. f2-£3 0-0, 15 Lcl-h6 Pf6-e8, 16. Kgl-hl Kg8-h8, 17 Lh6-g5 Le7xg5, 18. Dg3xg5 Pe8-f6, 19. Tal-dl Td8-d7, 20. Tdl-d3 Tf8-d8, 21. Tel-dl Dc6-c5, 22. Dg5-e3 Kh8-g8, 23. Khl-gl Kg8-f8, 24 De3-f2 Lb7-a8, 25. Pc3-e2 g7-g6. 26. Pe2-d4 Dc5-e5, 27. Tdl-el g6-g5. 28. c2-c3 Kf8-g7, 29. Lb3-c2 Td8-g8, 30. Pd4-b3 Kg7-f8, 31. Td3-d4 Kf8-e7, 32. a3-a4 h7-h5, 33, a4xb5 a6xb5, 34. Td4-b4 h5-h4, 35. Pb3-d4 g5-g4, 36. Tb4xb5 d6-d5, 37. Df2xh4 De5-h5, 38. Pd4-f5+ zwart geeft op. AUTOSPORT Rally van San Remo. WK, elfde race, stand na 20 van 28 klassementsproeven: 1. Cunico (Ita) Ford 4.37.56 straftijd, 2. Sainz (Spa) Lancia 2.09, 3. Snijers (Bel) Ford 10.07, 4. Pianezzola (Ita) Lancia 16.37, 5. Thiry (Bel) Opel 19.58, 6. Liatti (Ita) Subaru 26.57. BASKETBAL Mannen, bekercompetitie. Poule A: Rotterdam - EBBC 64-84. Poule B: Den Helder - Akrides 93-80. BOKSEN Inglewood (VSt). WK zwaarveder (versie WBA) Hernandez (VSt, titel houder) w.o.p van Warren (VSt). HANDBAL Schiedam. Hollandtoernooi, vrou wen. Roemenië Frankrijk 25-28 (13-14) - Topscorers Roemenië: Tirca 7, Co- zma 6, Lef ter 6 Frankrijk: Pibarot 5, Brunei 5, Servier 5. Nederland - Noorwegen 11-23 (5-9) - Scores Nederland: De Kok 3, Van der Knaap 2, Van Jaarsveld 2, Bore- ceanu 1, Kleintjes 1, Kossen 1, Bos 1 Noorwegen: Svendsen 7, Goksor 4, Duvholt 3, Dahle 3, Kvitsand 2, Sagstuen 1, Sundal 1, Mathisen 1, Davidsen 1 MOTORSPORT Assen. Motorzesdaagse stand na twee dagen: 80 cc: 1. Pujol (Spa), 125 cc: 1. Knuiman (Ned), 2. Edmondson (GBr), 3. Isfordink (Ned), 250 cc: 1. Van Oorschot (Ned), 2. Lenselink (Ned), 3. Peterhansel (Fra), 500 cc: 1. Gerard Jimmink (Ned), 2. Kotrla (Tsj), 3 Esquirol (Fra), 8. Harink (Ned), 9. Arends (Ned), 10. Martin Jimmink (Ned), 350 viertakt: 1. Jo- hnsson (Zwe), 2. Karlsson (Zwe), 3. Lejeune (Bel), 6. Verhoef (Ned), 500 cc viertakt: 1 Tiainen (Fin), 2. Fanoli (Ita), 3 Katnnak (Tsj), 7. Schram (Ned), 8. Davids (Ned). TAFELTENNIS Superliga vrouwen. Poule A: Hongarije - Frankrijk 4-0. Poule B: Duitsland - Roemenië 4-2 TENNIS Tokyo. Mannen, 1,8 miljoen gulden. Eerste ronde: Eltingh (Ned) - Doug Flach (VSt) 6-7 7-6 7-5, Haarhuis (Ned) - Wahlgren (Zwe) 6-3 7-6, Patrick McEnroe (VSt) - Iwabuchi (Jap) 6-0 6-4, Van Rensburg (ZAf) - Yzaga (Per) 7-5 7-6; tweede ronde: Krajicek (Ned/6) - Morgan (Aus) 7-6 6-3, Edberg (Zwe/1) - Adams (VSt) 7-6 7-6, Svensson (Zwe/15) - Tauji- no (Jap) 7-6 6-3, Martin (VSt/10) - Jarryd (Zwe) 6-3 6-4, Woodforde (Aus/13) - Pridham (Can) 6-7 7-6 6-0, Becker (Dui/2) - Borwick (Aus) 6-2 6-2. Bolzano (Ita). Mannen, 600.000 gul den. Eerste ronde: Pozzi (Ita) - Wilander (Zwe) 5-7 7-5 6-4, Prinosil (Di) - Hlasek (Zwi/8) 6-2 6-4, Delaitre (Fra) - Carbonell (Spa) 6-4 6-3, Raoux (Fra) - Black (Zim) 6-3 6-3, Bates (GBr) - Poljakov (Oek) 7-6 6-4. Filderstadt (Dui). Vrouwen, 725.000 gulden. Eerste ronde: Mesjki (Geo) - McNeil (VSt) 6-4 7-6, Maniokova (Rus) - Oremans (Ned) 6-3 4-6 7-6, Kochta (Dui) - Rottier (Ned) 6-4 6-1Halard (Fra/8) - Arendt (VSt) 6-7 7-56-1, Garrison (VSt/5) - Po (VSt) 6-3 6-4, Fairbank (ZAf) - Helgeson (VSt) 6-4 4-6 7-6, Rittner (Dui) - Whitlinger (VSt) 6-3 6-1. Montpellier (Fra). Vrouwen, 190.000 gulden. Eerste ronde: Monami (Bel) - Vis (Ned) 7-5 6-3, Porwik (Dui) - Boo- gert (Ned) 6-2 6-7 6-3, Feber (Bel) - Studenikova (Tsj) 6-2 6-2, Baudone (Ita) - Nagelsen (VSt) 6-0 6-4, Quen- trec (Fra) - Babel (Dui/4) 2-6 6-4 7-5, Paradis. (Fra/6) - Gaidano (Arg) 6-0 7-6, Carlsson (Zwe) - Durie (GBr) 6-3 3-6 6-3, Appelmans (Bel) - Hack (Dui) 6-7 6-4 6-4, McGrath (VSt) - Cecchini (Ita/3) 6-1 6-4. VOETBAL Tweede elftallen. Reserve eredivisie: FC Twente-Vi- tesse 0-2, PSV-MW 4-2, Fortuna- Ajax 1-1, Heerenveen-De Graaf schap 4-2. Ie divisie A: Willem II-Helmond Sport afg, Excelsior-FC Den Bosch 3-1, NEC-TOP 3-0, VW-Dord- recht'90 5-3, Eindhoven-RKC 2-3 le divisie B: Haarlem-FC Groningen 1-8, AZ-Cambuur 0-2, FC Volen- dam- Heracles 3-1. Luxemburg. WK-kwalificatie. Groep 5. Luxemburg-Griekenland 1-3 (0-1) 31, Machlas 0-1, 63. Apostolaqkis 0-2, 71. Saravakos 0-3, 82. Fanelli 1-3 . WIELRENNEN Putte-Kapellen. Sluitingskoers Bel gisch profseizoen: 1 Omloop (Bel) 180 km in 4.40, 2. Spaenhoven (Bel), 3. Van Hooydonck (Bel), 4 Peers (Bel), 5. Dierckxsens (Bel), 6. Emonds (Bel), 7. Roes (Bel), 8. Maassen (Ned), 9. Dauwe (Bel), 10. Vanbrabant (Bel), 11. Vink, 15 Van der Poel, 18. Van de Vin, 27. Nij- dam.

de Stem | 1993 | | pagina 9