PvdA springt brillenpater bij 'Luisteren, daar kom je voor' e ziekte- ring slaap t rustiger. 'Mijlpaal' Bureau Halt Zeeuws-Vlaanderen PLAATSELIJK NIEUWS UITSLAGEN echniek "erneuzen Goederenoverslag havens Terneuzen zakt licht 'Stel voormalige jongensschool in IJzendijke beschikbaar als opslagruimte' Douane-expediteur Sluis wil kantoor nu definitief ginbraak k in kerk NIEUWS T -£<-j ROEP DE STEM ZEELAND C4 Aanhouding na achtervolging Bijeenkomst over hoofdpijn Poeliersbedrijf mag verhuizen Agent die 150e klant aanbraeht, gehuldigd Zonnebloem Oostburg bestaat vijftien jaar Aardenburg Schoondijke IJzendijke MARKTEN OBER 1993 C3 at - Tussen 6 en 9 993 werd ingebroken oning aan de Pastoor Muijsenbergstraat te at. Men verschafte ang door het forceren aam. Voor zover kon wordt er niets ver- ijke - In de nacht van p maandag werd in- in een kerk in ijke. Weggenomen rie microfoons en een nstandaard. Men e kerk binnen door het van een ruit. en het opzetten van lectiefjes en timmer- atsen. Dinsdag 12 ok- ordt om 20.00 uur in Idwinkel aan de Wat erslag uitgebracht van Aan de hand van dia's formatie gegeven over eproduktie, de coöpe- n het leven van de nse vrouw. Ook wer elden getoond van de eservaten, het tropisch ud en de ontbossing. rn Boys. De opbrengst md voor de jeugdafde- e 'Vrienden van Corn n de vereniging, ogramma belooft een markt, een rad van ur, een enveloppenactie Vlaamse kermis. Van ot 13.00 wordt er strijd d om de Corn Boys- bokaal en om 12.45 n men getuige zijn van petitiewedstrijd tussen oysBl en Hoek BI. tionale Betrekkingen cum en kunnen vanaf 8 no- iecursus techniek voor ng voor Volwassenen in kennis maken met me- installatietechniek, las- zoeken of ze techniek leuk n, welke richting hen het ligt en hoe zij in de geko- akrichting vérder kunnen, rsus wordt afgesloten met ertificaat en na afloop kun- 'e deelneemsters doorstro aar een vervolgopleiding. e cursus gaat een informa- htend vooraf op maandag ember van 09.30 tot 11.30 at gebeurt in het gebouw et CBB aan de Schependijk rneuzen. Voor meer infor- of aanmelding kan contact en opgenomen met Thea an van Vrouw en Werk nd of met José van Meerten et CBB in Terneuzen. el wat. rte met nadere informatie over de 328. I m/v onderwijs overige od waarschijnlijk minder interes- J oonlijke gegevens worden strikt I sloten envelop zonder postzegel 3. 5000 WB Tilburg. I ZEKERAARS O 2? 8 WOENSDAG 13 OKTOBER 1993 Van onze verslaggever Terneuzen - De goedere noverslag in de Terneuzense havens zakte de eerste drie kwartalen van dit jaar met 1 procent naar 7,2 miljoen ton. Volgens staffunctionaris F. van den Hemel een redelijk resultaat. De andere zeeha vens zoals Rotterdam en Le Havre zakten dieper weg. De verschillende los- en laad- plaatsen in het Terneuzense ha vencomplex houden elkaar aar dig in evenwicht, zo blijkt uit de kwartaalcijfers van het ha venschap. De grootste schomme lingen deden zich voor in De Braakmanhaven waar de zee vaart gebonden overslag met een half miljoen ton steeg naar 3 miljoen ton, een stijging van 21,4 procent ten opzichte van vorig jaar. De overslag op de Rede, het werkterrein van kolenoverslag- bedrijf OVET, steeg met 14,5 procent naar een totaal van 800.000 ton. De havens van Sluiskil (Hydro Agri en de Cokesfabriek) zitten met een stijging van 5,6 procent ook in de lift. In totaal werd er 1,3 miljoen ton, hoofdzakelijk mest stoffen, overgeslagen. De Terneuzens kanaalhavens de den het aanzienlijk minder, nu 1,8 miljoen ton tegenover 2,6 miljoen in 1992. De overslag in de Massagoedhaven daalde met de helft (naar 450.000 ton) en de overslag in de Zevenaarhaven (Verbrugge Terminals) met 21 procent naar 1,3 miljoen ton. De belangrijkste verschuivingen in de goederensoorten zijn te vin den bij de aardolieprodukten (een stijging van 29 procent naar 2,3 miljoen ton), meststoffen (een daling van 15 procent naar 1,6 miljoen ton), ertsen en metalen (.een stijging van 30 procent naar 530.000 ton). De binnenvaart, die wekenlang aan de kant lag, maakte een val van 13 procent. Ook het uitgaan de goederenvervoer per spoor in de Kanaalzone daalde met 3,5 procent naar 633.000 ton. De goederenstroom naar de Kanaal zone steeg licht tot 51.000 ton. Terneuzen ontvangt steeds gro tere zeeschepen. Het aantal zee schepen bleef steken op 1336, 103 schepen minder dan vorig jaar. Het laadvermogen van deze schepen nam toe met 325.000 ton naar 9.6 miljoen bruto tonge wicht. Van onze verslaggever Oostburg - De gemeente Oostburg moet de voormalige jongensschool in IJzendijke beschikbaar stellen als aan vullende opslagruimte aan brillenpater Jacques van Voorenberghe. Het clubwerk moet dan verhuizen uit de school naar het jeugdgebouw. Dat schrijft het raadslid W. Ver meulen aan het college van bur gemeester en wethouders. Er ligt weliswaar een mondelin ge toezegging van verantwoor delijk wethouder L. Cuelenaere- Faes dat Van Voorenberghe zijn opslagruimte in het badhuis mag behouden maar dat vindt de Pv dA niet voldoende. De fractie constateert dat B en W nog steeds geen feitelijke oplossing voor de problematiek heeft aan- De IJzendijkse brillenpater za melt al meer dan dertig jaar brillen in voor de arme en slechtziende medemens in Der de-Wereldlanden en dreigde zijn opslagruimte aan het 17 Okto- berplein kwijt te raken. Om die te behouden schakelde hij zelfs de hulp in van koningin Beatrix. Ook was er overleg met wethou der Cuelenaere-Faas en wel- zijnschef W. Naessens. Van Voorenberghe verzocht daarin meer mogelijkheden tot opslag. Die is hard nodig omdat hij onder meer via een actie van de •g - Regiokantoren: Goes Helmond nswaard Vegbel Vlissingen Zierikzee Middelburg - De politie op Wal cheren heeft gistermiddag een 34-jarige inwoner uit Rilland aangehouden. De man had een half uur daarvoor samen met nog een onbekende man in een woning in het Kustlicht nabij Zoutelande getracht in te bre ken. Ze werden daarbij betrapt door de Duitse bewoner van het huis. Om te kunnen ontkomen bedreigde men de bewoner met een vuistvuurwapen. Beide man nen vluchtten daarop weg in een eerder gisteren in Oostkapelle gestolen personenauto. De bewoner besloot hen met zijn auto te achtervolgen en gaf via zijn autotelefoon aan de meldka mer van de politie in Middelburg de gevolgde route door. De meldkamer kon daardoor vrij gemakkelijk drie patrouilles op het spoor van de vluchters zet ten. Nabij Aagtekerke reden de man nen zich vast in een doodlopende weg en vluchtten vervolgens te voet, elk van hen in een andere richting, verder. De aangehou den man trachtte zich in een sloot te verbergen, maar kon na enig speurwerk door de inmid dels verschenen politie worden aangehouden. De man, een bekende van de politie, werd nog gezocht voor een aantal misdrijven. Hij blijft in voorlopige hechtenis. De tweede verdachte werd ondanks een grondige zoekactie niet ge vonden. Vara duizenden brillen toege stuurd krijgt. De gemeente stelt zich volgens de PvdA wat al te formeel op in de kwestie door Van Vooren berghe op te dragen een schrifte lijk verzoek tot behoud van de ruimte in te dienen. „Zijn werk heeft een brede na tionale en internationale uitstra ling en verdient alle steun", al dus Vermeulen in de brief. „Door uw opstelling wordt niet alleen het werk van Van Vooren berghe bemoeilijkt, maar lijdt ook het imago van de gemeente Oostburg naar onze mening schade. Wij vinden dan ook dat de zaak zo snel mogelijk de wereld uit moet geholpen." Van onze verslaggever Oostburg - De Nederlandse Ver eniging van Migrainepatiënten (NVM) houdt zaterdag een infor matie-bijeenkomst over migrai ne en aanverwante hoofdpijn soorten. De neuroloog W. Hoef nagels houdt onder meer een lezing over dat onderwerp. Leden van deze vereniging kun nen de bijeenkomst in zaal De Babbelaar van verpleeghuis De Stelle in Oostburg gratis bijwo nen. Niet-leden betalen een rijksdaalder. De bijeenkomst be gint om 10.30 uur. IJzendijke/Middelburg Niets staat de verhuizing van het poeliersbedrijf Zeevla uit het dorpscentrum naar het bedrijventerrein Boerenver driet in IJzendijke nog in de weg. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben gisteren besloten de gevraagde ver klaring van geen bezwaar voor de vestiging van Zeevla af te geven. De gemeente Oostburg heeft het bij haar ingediende bezwaar te gen de verhuizing van Zeevla terecht afgewezen, oordeelt het dagelijks provinciebestuur. Ook de provinciale planologische commissie ontdekte eerder geen haken en ogen op het gebied van de ruimtelijke ordening en advi seerde GS de verklaring van geen bezwaar af te geven. De gemeente is blij met de verle ning van de verklaring van geen bezwaar. De IJzendijkse poelier is dat ook wel, maar beslist pas over een paar weken definitief over de verhuizing. In een schorsingzaak bij de Raad van State vroeg Van de Vijver gisteren dan ook toestemming om zijn tijdelijke douanekan toortje aan de Rondweg defini tief of in ieder geval voor lange re tijd te mogen laten staan. Burgemeester en wethouders van Sluis vinden het gebouwtje ech ter een lelijk ding dat afbreuk doet aan het beschermd dorpsge zicht van Sint Anna Ter Muiden. De gemeente stelt dat Van de Vijver het leeggekomen douane gebouw van de Dienst der Do meinen maar moet huren of ko pen. Van de Vijver wist, aldus de gemeente, dat zijn huidige kan toortje aan de Rondweg tijdelijk zou zijn. De rechtsvoorganger van Van de Vijver, de heer Clae- rhoudt, hield voorheen douane kantoor in het restaurant van zijn echtgenote net over de grens Mevrouw Stahl krijgt het proces-verbaal van wachtmeester Roelofs. FOTO WIM KOOYMAM Van onze verslaggever Terneuzen - Wachtmeester Dirk Roelofs van de politie Reimerswaal stuurde on langs een I4-jarige jongen uit Klooster- zande richting Bureau Halt Terneuzen. De jongen was bij het station in Krui- ningen betrapt terwijl hij bezig was het slot van een bromfiets te forceren. Een attente stationschef die hem bezig zag. waarschuwde de politie. En die was er snel bij want een patrouillewagen kwam net van een ongeluk vlak in de buurt van het station. Een 'heterdaadje' zogezegd. Bureau Halt (Het ALTernatief) wordt inge schakeld als een jongere tussen 12 en 18 jaar betrapt wordt op vandalisme, winkeldiefstal of andere baldadige criminaliteit. Het bu reau zorgt, na instemming van ouders en het Openbaar Ministerie, voor een alternatieve straf die in de plaats komt van een gang naar de rechter. De betrokken jongen was de 150e 'klant' van het bureau, reden om daar gistermorgen in het stadhuis van Terneuzen even bij stil te staan. Annelies Stahl-Hemelsoet, voorzitter van de begeleidingscommissie, bracht hulde aan agent Roelofs en via hem aan al die andere Zeeuwse politiemensen, die ervoor zorgen dat het Halt-initiatief in Zeeuws- Vlaanderen een succes is geworden. „Tenslotte moet de politie onze klanten aanbrengen en dank zij die politiemensen, die het Halt-project wel zien zitten, kunnen we van een succes spreken". Als stoffelijk blijk van dank overhandigde zij Roelofs vervolgens een enveloppe met inhoud. Coördinator Rudolf Dekker zei dat inmid dels met de jongen, zijn ouders en de officier van justitie was gesproken. „Hij gaat op een vrije middag gemeentewerken Hontenisse helpen bij het schoonmaken van sloten. En dan is deze kous af". Van onze correspondent Den Haag/Sluis - Het douane-expeditiebedrijf B.V.B. van de Vijver aan de Rondweg in Sluis is er pas sinds korte tijd achter dat er ondanks de openstelling van de grenzen voor hem jaarlijks in Sluis toch nog zo'n zestigduizend gulden valt te verdienen. op Belgisch grondgebied. Na zijn echtscheiding moest Claerhoudt een ander onderkomen hebben. Van B en W van Sluis kreeg hij een bouwvergunning met een geldigheidsduur van twee jaar voor een perceel naast het dou anekantoor van de Dienst der Domeinen. Claerhoudt dacht dat zijn activi teiten zouden ophouden bij openstelling van de grenzen. Hij vindt de koopprijs van het douanegebouw, ongeveer twee- ton, te hoog. Zijn raadsman A. Cambier zei gisteren bij de Raad van State dat het huidige kan toortje van zijn cliënt te ver van de kern Sint Anna Ter Muiden staat om afbreuk te doen aan het beschermd dorpsgezicht. Rechter C. Ligtelijn van de rechtspraak- afdeling van de Raad van State beslist vandaag. DE ZONNEBLOEM is een vrijwilligersorgani satie met ziekenbezoek als voornaamste activi teit. Vanuit het hoofd kantoor in Breda strekt zich een landelijk net uit van provinciale, regiona le en plaatselijke afdelin gen. Ook in Oostburg is er zo'n afdeling. Voorzit ter Riet Benjamins-Ver schuur vertelt over het vrijwilligerswerk en over het vijftienjarig bestaan. Door Ronald Verstraten 'HOU DE zonzijde!', placht Alex van Waaijenburg 45 jaar geleden de ether in te slingeren. Aan die slogan, in een veelbeluisterd KRO-ra- dioprogramma, ontleent de Zonnebloem haar naam. Waarmee meteen de oorspronke lijke identiteit van de organisa tie is aangegeven: katholiek. „Maar dat is nu niet meer zo. Er is gelukkig veel veranderd. We werken nu voor alle gezindten", zegt Riet Benjamins-Verschuur. Ze is zelf tien jaar lid van de Oostburgse afdeling, waarvan de laatste zeven jaar voorzitter. 'Oostburg' is eigenlijk te be perkt, want Schoondijke, Groe- de, Nieuwvliet, Zuidzande, Cad- zand en Waterlandkerkje horen er ook bij. Zevenentwintig vrij willigers telt de afdeling, voor het merendeel wouwen. „Er zit ten echter ook drie mannen bij. Dat is heel leuk", zegt Riet. „Mannen hebben toch weer een andere inbreng. En soms, als er bijvoorbeeld een rolstoel geduwd sprek hebben met het regionale Hoofd Ziekenbezoek, of met een van de bestuursleden. En op the madagen worden onderwerpen behandeld als 'Omgang met de mentie'. „Het belangrijkste is dat je moet kunnen luisteren. Daar kom je voor. Maar niet iedere vrijwilliger moet per se geschikt zijn voor ziekenbezoek. Er zijn ook andere dingen waar mee ze zich nuttig kunnen ma ken. Boodschappen doen, of een rolstoel duwen. Dat laatste is nogal eens nodig bij activiteiten die De Zonne bloem op touw zet. Zo wordt er ieder jaar regionaal een boot tocht gemaakt vanuit Breskens. Riet Benjamins-Verschuur: 'Een vrijwilliger wordt niet zo Krap maar in het diepe gegooid'. moet worden, of iemand uit de auto moet worden geholpen komt hun 'mankracht' heel goed van pas. En er zijn ook wel eens zieke mannen die liever een man op bezoek krijgen dan een vrouw. Ze kunnen dan over an dere dingen praten dan met vrouwen." Meldpunt Mensen die ziek zijn, eenzame bejaarden. De Zonnebloem-vrij willigers zoeken ze thuis op. „Ze vragen het soms rechtstreeks, soms via het meldpunt in Oost burg (dagelijks telefonisch be mand voor Zonnebloem, Buren hulp of Maatschappelijk Werk). Een enkele keer ontstaan con tacten via pastores of het maat schappelijk werk. Maar we ne men niet zelf de eerste stap. Want je kunt wel denken dat iemand bezoek op prijs stelt, maar dat is niet altijd het ge val." FOTO WIM KOOYMAN De bezoeken vinden zo om de veertien dagen plaats. Dat vergt een intensieve organisatie, want de vrijwilligers zijn niet voor het oprapen. „Het wordt minder, terwijl er in deze tijd juist veel meer behoefte aan is. In Zeeuws- Vlaanderen komen er immers steeds meer bejaarden. En ons vrijwiiiigersbestand vergrijst mee. Dus zoeken we jongeren en daar bedoel ik dan 50-plussers mee", zegt Riet, van de gelegen heid gebruik makend om een oproep te doen: vrijwilligers kunnen zich melden bij secreta ris M. Mabesoone (telefoon 01170-52008). Klikken Tussen de vrijwilligers en de 'gasten', zoals de bezochte zie ken en bejaarden worden ge noemd, moet het wel klikken natuurlijk. Een vrijwilliger wordt niet zo maar in het diepe gegooid. Hij of zij kan een ge- Regelmatig zijn er ontspannings middagen met toneel, muziek of bingo. De Zonnebloem werkt zonder subsidie. Donateursgel- den (15 gulden per jaar) en de opbrengst van lotenverkoop zor gen voor de benodigde middelen. Krap, maar het kan. Op toeris- tenmarkten in augustus is De Zonnebloem vaak te vinden. Binnenkort bestaat de afdeling Oostburg vijftien jaar. Op woensdag 27 oktober is er een feestmiddag in Den Hoekzak. Na een inhoudelijk gedeelte, over het werk, zorgt het IJzendijkse duo Herman van Lierde en Peet de Smet voor de muzikale ont spanning. Wethouder L. Cuele- naere-Faes heeft al toegezegd dat ze de middag zal bijwonen en mogelijk komt ook burge meester J. Kruize. Na voordracht door enkele dames van de afde ling worden de vrijwilligers die al vijftien jaar lid zijn, in het zonnetje gezet. De middag duurt van 14.00 tot 17.00 uur. KERKBESTUUR - De bis schop van Breda benoemde A. van Deursen-De Sutter uit Heille en E. Scheppers-van Opdorp uit Sint-Kruis tot le den van het kerkbestuur. SOOS - In zaal Wijffels houdt de soos voor alleenstaanden zaterdag Een dansavond. Deze avond begin om 20.00 uur en ook echtparen zijn welkom. De muziek wordt verzorgd door organist Dirk van de Voorde. Er is tevens een bingo en verloting. KOOR - Het West-Zeeuws- Vlaams Gregoriaans Kooi zingt zondag tijdens de dienst van 10.30 uur in de plaatselij ke parochiekerk. Schietingen Sluiskil Café Dallinga, Maande lijkse schietinge Karabijnclub Win- netou, 42 schutters. Wip 1; Topvo- fel, A. BoesJDalt- ons),linkerzijvogel, A. van Brussel, (Dingo), rechterzijvogel, W. van Tender,(Dingo), Meeste kleine vo gels: J. van Parijs,(Dingo),met drie stuks. De meeste kleine vogels op wip 2 waren voor J van Parijs, A. Boes, A. van Brussel en F. Arens, allen met drie stuks. Walsoorden - Zaal Rue du Nord, bejaardenschieting met 19 personen. Hoge vogel: P. d'Hondt, eerste zijvo gel: F. de Meijer, tweede zijvogel' J. Maas, grootste aantal (4): E. Pica vet. Koewacht - Zaal 't Hoekske, bejaar denschieting met 31 personen. Hoge vogel en eerste zijvogel. O. ae Schrijver, tweede zijvogel: J. Mar tens, grootste aantal (3): G. Baart. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, bejaardenschieting met 24 personen. Hoge vogel: H ae Munck, eerste zijvogel: J de Munck, tweede zij vo gel' A. Tieleman, grootste aantal (7): D. de Bakker. Ossenisse - Camping Mussenist met 20 personen. Hoge vogel: Ph. Thijs, eerste zijvogel: P. Waumans, tweede zijvogel en grootste aantal (5): G. van ae Bossche Hulst - Zaal Blommaert met 20 personen. Hoge vogel: W. Blommae rt, eerste zijvogel: R. de Sterke, tweede zijvogel R de Waal, groot ste aantal (4): A. van de Branden Nieuw-Namen - Zaal Van de Velde- Picavet met 40 personen. Hoge vogel en eerste zijvogel: C. van Gestellen, tweede zijvogel: R. Muzenberg. Zuiddorpe - Zaal Gemeentehuis met 25 personen. Hoge vogel: C. Mar tens, tweede hoge vogel. R. d'Hondt, eerste zijvogel: O. van Rossem, tweede zij vogel: A. Slok, grootste aantal (5). R. Rottier. Koewacht - Zaal 't Hoekske met 40 personen Hoge vogel: D Meal, eer ste zijvogel: J. Ot, tweede zijvogel: O. Saman, grootste aantal (4) G. Baart Ossenisse - Camping De Zeemeeuw met 22 personen. Hoge vogel: J. Perdaen, eerste zijvogel: A de Smet, tweede zijvogel: S. Maas, grootste aantal (5): A. de Kort. Walsoorden - Zaal Rue du Nord met 29 personen, hoge vogel: J. Sinave, eerste zijvogel en grootste aantal (7): Th. de Kort, tweede zijvogel: J. van Steenbergen. Terneuzen - De Westerschelde, schieting staande wip met 44 perso nen Wip 1: eerste noge vogel: Fl. Vervaet, tweede hoge vogel: P. van Hoenden, eerste zijvogel P. d'Hondt, tweede zijvogel: J. de Bak ker, derde zij vogel: A d'Hondt, vierde zij vogel: D. Donze. Wip 2: eerste hoge vogel: P Quatum, twee de hoge vogel: L. Vermeuen, eerste zijvogel J. Weemaes, tweede zijvo- gel: L. Martinet, derde zijvogel: W. de Vneze, vierde zijvogel: Jac. Fer- ket. Ellewoutsdijk - Wedstrijd om de supercup. Uitslag finale: combinatie Diana/Jacoba van Beieren-Zorgv- lied 3 39-25. Het winnende team bestond uit: J de Koeyer, J. Harin- ck, M.J. Verdonk en Dien Verdonk, reserve was D. Sinke. Het kam pioenschap voor keizers en konin gen werd gewonnen door L. Rent- meeter van Willem Teil. Kwadendamme - Organisatie Diana uit Yerseke met 59 personen. Wip 1: eerste hoge vogel: R. Belaert, tweede hoge vogel: H Boonman, eerste zij vogel: P. de Visser, tweede zijvogel: M Bos, derde zijvogel; A. Wisse. Wip 2: eerste hoge vogel: Sj. Raas, tweede hoge vogel; H. Boonman, eerste zijvogel: Jan Doene, tweede zijvogel: L. de Jonge, derde zijvogel; L. de Wilde, vierde zijvogel: R. Be laert, grootste aantal (5): Jac Doene. 's-Heerenhoek - Organisatie Vrije Schutters, schieting staande wip met 66 personen. Wip 1: hoge vogel: H. Boonman, eerste zijvogel: Jan Doene, tweede en vierde zijvogel: M.J Verdonk, derde zijvogel: M Rijk, grootste aantal (6): M. Wisse. Wip 2: eerste hoge vogel: W. Nije, tweede hoge vogel: P. de Visser, derde hoge vogel: Jan Doene, vierde hoge vogel: J. Platschorre, eerste zijvogel: A. van de Dries, tweede zijvogel: P. Maat, derde zijvogel: N. van de Dries, vierde zijvogel. L. de Jonge, vijfde ziivogel: Pat. Kroonen, zesde zijvogel: Ruud Verdonk, grootste aantal (9): Jac Doene. Kaartingen Axel - Café De Graanbeurs, kaart club Ons Genoegen, tweede ronde meetellend voor het clubkampioen schap 1993-'94. Bieden zonder roem: 1. Ivonne de Deijn, 2. Adrie Scheele, 3. Fré Jansen, stand: 1. Fré Jansen, 95 punten, 2. Adrie Scheele, 94, 3. Ivonne de Deijn, 93 punten. Jokeren. 1. Peter Verbogt, 2. Lilian van Ham, 3. Rosa Theunissen, stand: 1 Lilian van Ham, 56 punten, 2. Jan Riemens, 55, 3. Els de Koning, 54 punten. Hulst - De Bridgclub Hulst hield de zesde wedstrijd van de najaarscom petitie. Groep A 1. en 2. Beuzen- berg/Snuvennk en De Nijs/Van Leeuwen, 3. De Jonge/Koopman. Groep B: 1. Van de Boogaert/Mel- chers, 2. en 3. Holla/Vroome en Dourlijn/Deltour. Groep C. 1. Van Gaever/Waterschoot, 2. echtpaar Aerts, 3. Soonieus/Boddaert. Groep D: 1. Romson/De Nijs, 2. Van Leeu wen/De Kindt, 3. Huyskens/Ver- eecken. Groep E: 1. De Rijck/Van Overmeiren, 2. De Wolf/Huis, 3. Jansen/Van Rijn en Van Opstal/ Seydlitz. Terneuzen - Café 't Schelpenhoekje met 100 personen. Bieden: 1 G Ambrosini, 2. M. Poth, 3 J. Klaas- sen. Jokeren: 1. mevrouw Harms, 2. mevrouw Meijer, 3. Janny Hame link. Hulst - Zaal De Lieve met 44 perso nen Bieden. 1 C. Herwegh, 2. C. van Hooye, 3. G. Maerman. Sas van Gent - Zaal De Roselaer met 40 personen. Bieden: 1. A. Tim merman, 2. T. Samijn, 3. A de Ia Ruelle. Jokeren 1. mevrouw Saeye, 2 mevrouw Bode, 3. mevrouw Frus- ch. Sas van Gent - Zaal De Engelenroos met 30 personen. Bieden: 1 me vrouw Poppe, 2. mevrouw Samijn, 3. H. Coalone. Jokeren: 1. M. Ver planken, 2. mevrouw De Pan, 3. mevrouw Saeye. Kloosterzande - Zaal De Reizende Man met 34 personen. Bieden: 1 N. Goossen, 2. J. de Waal, 3. H. de Ruyter Jokeren: 1. mevrouw De Waal, 2. R de Waal, 3. R. Verschu ren. Graauw - Gemeenschapshuis met 16 personen. Jokeren: 1. mevrouw Van Troost, 2. mevrouw Van, Geertruy, 3. mevrouw Kouijzer, 4. mevrouw Cornelissen, 5. mevrouw Del forge. Koewacht - Zaal De Lange Akkers met 20 personen. Bieden: 1 M. Suy- Poppe, 2. R. Buys, 3. Th Ongenae. Stoppeldijk - Zaal 't Gelaag met 34 personen. Bieden: 1. L. van Goethem, 2. P. Haulez, 3. A Jansen. Jokeren. 1. mevrouw R. de Waal, 2. mevrouw De Kort, 3. mevrouw De Vos. Axel - Zaal 's-Lands Welvaren met 45 personen. Bieden: 1. A Jansen- van Roosendaal, 2. J. Bakker, 3. F. Goethals. Jokeren: 1. mevrouw Ernst, 2. mevrouw Van Leeuwen, 3. mevrouw Smits. Graauw - Gemeenschapshuis met 28 personen. Bieden: 1. F. de Waal, 2 C. Pauwels, 3. mevrouw De Bruijn, 4. A. Burm, 5. A. Picavet. Westdorpe - Zaal Concordia met 20 personen. Bieden: 1. Cl. Audenaerd, 2. J. de Guchteneire, 3. R. Audenae rd. Kloosterzande - Zaal De Kastanje met 16 personen, Bieden: 1. M. Rombout, 2. R. Verschuren, 3. Th. Neve. Jokeren: 1. mevrouw Verschu ren, 2. mevrouw De Waal-De Waal. Hulst - Zaal De Vrijbuiter met 23 personen. Bieden: 1. L. Blommaert, 2. E. Bogaert, 3. A. de Bruijn, Joke ren. 1. M. Haulez, 2. L. de Bruijn, 3. J. van Kerkhoven. Axel - Zaal De Boemerang met 55 personen. Bieden. 1 mevrouw L. Riemens, 2 E. Riemens, 3. F. de Beer. Jokeren: 1 mevrouw Vonhout, 2. mevrouw De Cock, 3. mevrouw Van Cadsand. Graauw - Kantine voetbalvereni ging Graauw met 42 personen. Bie den: 1. G. Kouijzer, 2. J d'Haens, 3 mevrouw I de Deyne. Jokeren: 1 A. Molders, 2. Y. van de Velde, 3. E. Buys. Hengstdijk - Camping de Vogel met 33 personen. Bieden 1. P. Saman, 2. A. Bauwens, 3. O. de Cock. Jokerert: 1. mevrouw De Cock, 2. mevrouw Christiaans, 3. P. van Oosterwijk. Nieuw-Namen - Kaarting Moed en Geduld: 1. A. Thielens/R. Goede- mont, 2. H. van de Eede/J. Ver- meerssen, 3 R. Verbist/F. Fenne- man. Koersbal Kloosterzande - Zaal De Rozenhof met 31 personen: 1. H. de Gucht/A. Rombout, 2. G. Cornelissens/L. Kint, 32. A. de Waal/R. Hiel. Ossenisse Hof ter Nesse met 12 personen: 1 M. Rademakers-War- rens/J. Schrauwen, 2. E. de Maat/A. Mannaert, 3. A. Rottier/A. van Lan- degem. Sas van Gent - Zaal de Roselaer met 16 personen: 1. B. Rammeloo/A. de Buck, 2. A. de Maerschalk/J van de Winkel, 3. M. Wegman/A. Vale. Axel - Zaal Gregoriuscentrum met 8 personen: 1 mevrouw Dane, 2. G Antheunis, 3. G. Braun. Heikant - KBO met 32 personen: 1. B. Baart/M. Jonkers- de Cock en P Ringoot/C. Baaijens. 2. E. Jonkers/ P. Janssen-Bouvre en L. Herrewegh/ C. vd Vijver-Smet. Bollingen IJzendijke - Bolclub Molenzicht hield een bolling met 55 personen. 1. Ko Ekkebus, 2. Theo Vermeulen, 3. Andy de Schipper, 4. Fabian Blaak man, 5. Aime Dusarduyn. Kapelle - Veiling Holland Zeeland Blok Appelen: Cox Orange Pippin HZB 80/85 71, 75/80 83 81, 70/80 94, 70/75 84 74. 65/70 41 39, 60/65 29, 55/60 21, HZK 85/90 41, 80/85 88, 75/80 84, 70/75 73, 65/70 44, 60/65 35, 55/60 20. Elstar HZB 85/90 28 28, 80/85 42 42, 70/80 42 38, 65/70 45 37, 60/65 20, HZK 85/90 28, 80/85 35, 70/80 47, 65/70 41. Jonagold HZB 90/100 37 33, 80/90 59 54, 70/80 69 61, 65/70 20, HZK 90/op 40, 80/90 56, 70/80 67, 65/70 40. Rode Goudreinette HZB 95/105 32 34, 85/95 46 43, 75/85 48 46, 65/75 30, HZK 95/op 28, 85/95 50, 75/85 56. 65/75 32. Golden Deli cious Hzk 80/90 60-50, 70/80 46 34, 65/70 31 27. Red Elstar HZB 85/90 33 29, 70/80 28 37, 65/70 28, 60/70 21. Elan HZB 80/90 38, 70/80 33, 65/70 23. Blok Peren: Beurre Hardy HZB 80/90 46, 70/80 63, 65/70 60, 60/70 5660/65 50, 55/60 24, 50/60 24. Conference HZB 75/85 82, 65/75 107 107, 55/65 97 97, HZK 65/75 113 112 105, 55/65 103 103 92, 45/95 63. Doyenne du cornice HZB 85/95 49, 75/85 84, 65/75 89, HZK 85/95 67 69, 75/85 94 90, 65/75 94 88, 55/65 33. Saint Remy HZB 80/90 47, 70/80 64, 60/70 64, HZK 80/90 31, 70/80 49, 60/70 45. Bonne Louis HZB 70/80 79, 60/70 92, 55/60 61, 50/55 24. Kavel Peren: Gieser Wil- demann HZB 70/80 92-144 60, 60/70 111-133 36-54, 50/60 55-70 54-56, 50/55 44, 45/55 31-45, HZK 70/80 156-163 114, 60/70 121-134 75-92, 50/60 66-75 55-68. Bonne Louise HZK 60/70 61—71 30. Doyenne Du Cornice HZK 85/95 52-71 56-66. 75/85 67-88 51-71, 65/75 58-87 62, 55/65 24. Beurre Alexander HZB 75/85 30-35,.65/75 30-32. Kavel Pe ren: Cox O P. HZK 85/90 50, 80/85 68-85, 75/80 71-100, 70/75 49-60, 65/70 29-45, 60/65 36. Elstar HZk 85/90 34-39, 80/85 35-44,. 70/80 28-49, 65/70 29-40. Golden Deli cious HZB 80/90 51-56 35-41, 70/80 46-51 28, 65/70 25-28, HZK 90/op 29-46, 80/90 29-59, 70/80 29-43, 65/70 23-31 Jonagold HZK 90/op 29-42, 80/90 28-53, 70/80 29-67, 65/70 24-33 Red Elstar HZK 80/90 34, 80/85 32-46, 70/80 43-51, 65/70 31-42. Zoete Ermgaard HZB 70/80 169, 65/70 152, 60/65 123-125, 55/60 74, HZK 70/80 220-230, 65/70 180-200, 60/65 140-150, 55/60 100. Jonagold HZB 80/85 32, 75/80 34, 70/75 34, HZK 90/op 34-35, 80/90 41-45, 70/80 37-45. Karmijn De Sonnaville HZB 80/90 28-41, 70/80 32-46 28, 65/70 20 20-23, HZK 80/90 30-35, 70/80 36. Er is vraag naar verpakt Jonagold KL. 1-2. Voor info. A. Sinke/ J.Verbaten. Het vei len van kapotte of vuile kratten is niet toegestaan. Pas op met het sorteren van Jonagold. De kans op butsen is erg groot. Zacht fruit Kapelle: Kavel: Elsanta glas 130-170 Frambozen glas 160-210. Noten 2 Rode bes 220. Fabrieks- fruit CHZ 13 40, HZB 15 30. Totaal Appels HZB 365 ton, Hzk 660 Ton. Verpakt fruit Kapelle: Elstar HZK 85/90 50, 80/85 42-55, 75/80 65 Red elstar HZK 85/90 45-50, 80/85 53-64, 75/80 63-65, 70/75 44. Doyenne Du Cornice HZK 85/90 75, 80/85 97, 75/80 97, 70/75 68.

de Stem | 1993 | | pagina 17