Sociaal opzichter in Terneuzen Raad van State verlost Terneuzens autobandenbedrijf van dwangsom POLITIE rapport PLAATSELIJK nieuws SPORT in het kort Met 'n goede ziekte kostenverzekering slaaf I je gewoon wat rustiger. Experiment4ogen in de wijk' van woningbouwvereniging voor voorlopig een jaar 6Overlegplatform tegen drugproblemen' examens Oriëntatiecursus techniek voor vrouwen in Terneuzen Douane-expi wil kantoor DE STEM ZEELAND DE STEM Bijeenkomst van gospelgroep Gitaarduo in Zuidlandtheater Kindervoorstelling Meulengat Sluiskil Kijkdag gevonden fietsen bij politie Terneuzen Bibliotheekdag Sas van Gent Leerlingen ROC verkopen snacks PvdA in Terneuzen voor openstelling winkels op zondag Opbrengst actie zusters naar Artsen zonder Grenzen Wethouder opent buitenspeelplaats Aanhouding na achtervolging WOENSDAG 13 OKTOBER 1993 C3| Van onze correspondent Den Haag/Terneuzen - Het auto bandenrecyclingbedrijf Tire Again in Terneuzen heeft bij de Raad van State met succes de dwangsom aan gevochten die het provinciebestuur het bedrijf had opgelegd. De dwangsom, die kon oplopen tot 50.000 gulden, is gisteren vernietigd door rechter G. Veringa van de geschil- lenafdeling van de Raad van State. De provincie trof de strafmaatregel te gen Tire Again omdat het bedrijf aan de Zevenaarhaven na bijna een jaar nog steeds geen afvalstoffenvergunning heeft aangevraagd. Het bedrijf liet vorige week donderdag op de zitting bij de Raad van State weten dat daar nu snel aan gewerkt zal worden. Tire Again stelde ook dat de opslag van banden op het bedrijfster rein geen milieubedreigende activiteit is. De raadsvrouw van Tire Again stelde dat het Zeeuwse provinciebestuur meer risico's met het milieu heeft genomen dan haar cliënt. Als het bedrijf stilvalt door de effectuering van de dwangsom dan komt de afvoer van autobanden in gevaar en dan hebben we pas echt een milieubedreigende situatie want wat moeten de garagebedrijven met al die oude banden, aldus de raadsvrouw van het Terneuzense bedrijf. Van onze verslaggever Frank van Cooten Terneuzen - De 'ogen in de wijk'. Zo noemt directeur E. van Exter van de Woningbouwvereniging Terneuzen sociaal opzichter M. Joensen. De vereniging heeft per 1 oktober de sociaal opzichter aangesteld. Het gaat voor lopig om een experiment van een jaar. De doelstelling is duidelijk. Joensen richt zijn aandacht op situaties en gedrag die het woon genot in de wijken verstoren. Voorbeelden zijn geluidsover last, verontreiniging van open bare ruimten in flatgebouwen en slecht onderhouden tuinen. „Wij pakten deze problemen vroeger aan door het schrijven van een brief aan de betreffende huurder. Dat had niet altijd het gewenste effect. Vandaar de aanstelling van de sociaal op zichter. Ook van de huurders hoorden we dat er duidelijk een behoefte is. Hij is nadrukkelijk in de wijk aanwezig, spreekt mensen direct aan en probeert te bemiddelen als er problemen zijn. Niet het direct aandragen van panklare oplossingen maar proberen wederzijds begrip te krijgen. Het gaat er toch om zo plezierig mogelijk in de wijk te Terneuzen - De gospelgroep 'Or Tamin houdt vrijdagavond 29 oktober een bijeenkomst in de Goede Herderkerk te Terneuzen in het kader van 'Samen Onder weg voor Artsen zonder Gren zen'. Tijdens deze bijeenkomst, die om 19.00 uur begint, verlenen de kinderkoren Trinitas en Chave- i rim uit Terneuzen en Sharim uit 1 Hoek medewerking. Ook treedt de organiserende gospelgroep 'Or Tamin op. De entree be draagt vijf gulden en dat bedrag I komt geheel ten goede van Art sen zonder Grenzen. i Van onze verslaggever Terneuzen - In het Zuidland theater in Terneuzen treedt mor gen, donderdag, het Braziliaanse gitaarduo The Assad Brothers op. Sergio en Odair Assad brengen onder meer werken van Scarlat ti, Albeniz, Rodrigo en Villa Lo bos ten gehore. Het concert, dat begint om 20.00 uur, wordt be sloten met Rhapsody in Blue van Gershwin. Hetzelfde concert is op vrijdag 15 oktober te horen in de Concertzaal in Middelburg. Sluiskil - De huiscommissie van welzijnscentrum 't Meulengat in Sluiskil houdt dinsdag 19 okto ber een kindervoorstelling. Dat gebeurt in samenwerking met de drie basisscholen van Sluiskil, de bibliotheek en een boekhan del. Deze voorstelling is een van de laatste activiteiten van P. Her mans, de vaste medewerkster van de bibliotheek in Sluiskil. Zij gaat bij de bibliotheek een andere taak vervullen. De voorstelling start om 14.00 uur die wordt verzorgd door theater SJON uit Vlissingen. De ze keer is gekozen voor Het Koffertje, dat goed aansluit bij de kinderboekenweek. Alle leer lingen van de drie basisscholen bezoeken deze voorstelling maar uiteraard zijn ook andere be langstellenden welkom. Deze voorstelling is de eerste van een reeks van vier die de huiscommissie dit seizoen heeft geboekt. Terneuzen - De gemeentepolitie van Terneuzen houdt morgen, donderdag, een kijkdag van ge vonden fietsen. De mensen die hun fiets kwijt zijn, kunnen van 15.00 tot 17.00 uur en van 18.00 tot 20.00 uur komen kijken aan het bureau van politie aan de Rosegracht in Terneuzen. Deze kijkdag geldt alleen voor die mensen die aangifte van ver missing/diefstal hebben gedaan. Het afschrift van de aangifte moet worden meegenomen. wonen. Plezierig wonen kun je niet achter je bureau bedenken". Van Exter noemt een voorbeeld. „Stel dat een huurder zich stoort aan de tuin van de buurman. Wij zijn er niet voor een norm te bepalen hoe een tuin eruit moet zien. Dus probeert de sociaal opzichter te bemiddelen om het probleem de wereld uit te hel pen. Hij zal ook proberen de veroorzaker van overlast recht streeks op zijn gedrag aan te spreken. Je kunt twee soorten reacties krijgen. Ik heb er niets mee te maken of er is begrip. We hopen in ieder geval dat de huurders meer verantwoorde lijkheid krijgen voor hun eigen gedrag en de woonomgeving. We hopen ook begrip te kweken voor verschillende leeftijden en verschillende culturen". Van Exter noemt de sociaal op zichter nadrukkelijk niet een maatschappelijk werker. „Hij is er niet voor persoonlijke proble men op te lossen. Daar zijn an dere instanties voor. Het gaat om het plezierig wonen in de wijken. Daar is de sociaal op zichter voor. We hebben hoge verwachtingen van deze functie. Het zal snel inburgeren. Ik denk dat hij snel zijn weg zal vinden". Agressie Joensen beaamt dat. „Ik rijd al een paar dagen met de fiets door de wijken en kreeg al reacties. Agressie ben ik gelukkig nog niet tegen gekomen. Als dat wel het geval zou zijn doe ik een stapje terug. Want daar is de politie voor". De Woningbouwvereniging Ter neuzen krijgt jaarlijks ongeveer vijfhonderd klachten binnen. Een flink aantal valt onder de taak van de sociaal opzichter. „De drugoverlast in de binnen stad valt daar nadrukkelijk niet onder", aldus Van Exter. „De gemeente heeft daar een taak in. Ofwel, de gemeente stuurt en wij volgen. In de andere wijken kun nen we wel sturend bezig zijn omdat daar het probleem nog niet zo groot is. Daar kan de sociaal opzichter de eventuele problemen met drugs signaleren. Ook heel belangrijk". Van Exter wijst ook op het rap port van de Rijksuniversiteit Gent waarin een schatting werd gemaakt van het druggebruik in Terneuzen. „Uit dat onderzoek bleek dat er een onderscheid moet worden gemaakt tussen de problemen in de binnenstad en de andere wijken. Dus moet er ook een ander beleid worden gevoerd". Sociaal opzichter M. Joensen be zoekt op maandagmiddag de Bloemen- en Bomenbuurt, op dinsdagochtend de binnenstad en Java en op dinsdagmiddag de Zuidlandpolder en Componis- tenbuurt. Van onze correspondent Sas van Gent - De biblio theek in Sas van Gent houdt zaterdag 16 oktober de jaar lijkse bibliotheekdag. Deze dag is gekoppeld aan de kin derboekenweek met als the ma 'Vriendjes, maatjes, ka meraadjes'. De bibliotheek is zaterdag open tussen 10.00 en 16.00 uur. Op het programma staan onder meer de verkoop van afgeschreven boe ken, boetevrij inleveren van boe ken en cd's die te laat zijn, schrijven in poëzie-albums, taxatie van boeken door Ronald Rijkse van de Zeeuwse biblio theek en om 14.00 uur poppen kast voor de kinderen door Ma- rina Stockman uit Hulst. Kinderen kunnen hun poëzie-al- bum meenemen om er een versje in te laten schrijven. Nieuwe leden kunnen een proefabonne ment afsluiten, er zijn diverse tentoonstellingen van oude poë zie-albums, oude kinderboeken en dichtbundels en Veilig Ver keer Nederlands houdt een quiz. Voor iedereen is er gratis koffie/ limonade en een wafel. De dag wordt feestelijk afgesloten met muziek. Sociaal opzichter M. Joensen: 'Agressie ben ik gelukkig nog niet tegen gekomen', foto wim kooyman Aanbeveling in rapport van Rijksuniversiteit in Gent: H. VERMEIREN en P. van Oost van de facul teit klinische psycholo gie van de Rijksuniver siteit in Gent doken de afgelopen vier maanden in de drugproblematiek van Terneuzen. Ze maakten een schatting van de omvang van het druggebruik in de Scheldestad. Van onze verslaggever Frank van Cooten DE OPDRACHT werd gegeven door de gemeente, het Zeeuws Consultatiebureau voor Alco hol en Drugs (ZCAD) en de Woningbouwvereniging Ter neuzen. De hulpverlening stond in het onderzoek centraal. Nu ligt het eindrapport op tafel met con crete aanbevelingen. Wethouder P. Hamelinck bla derde gisteren door het lijvige rapport en stond stil bij de in zijn ogen belangrijkste aanbe veling. Het oprichten van een overlegplatform om de bestrij ding van de drugproblematiek in Terneuzen beter aan te pak ken. In dit overleg zitten ver schillende instanties die zich met deze problematiek bezig houden zoals gemeente, ZCAD, woningbouwvereniging en RIAGG. Volgens de onderzoe kers is de oprichting van dit overleg een eis om de aanbeve lingen uit te voeren. Efficiënter „Iedere instantie is momenteel nog te veel met zijn eigen toko bezig als het gaat om bestrij ding van het druggebruik. Door een goede samenwerking is het beter mogelijk over be paalde gegevens van drugge bruikers te beschikken. En dan wordt er ook efficiënter ge bruik gemaakt van gemeen schapsgelden", aldus Hamelin ck. Hamelinck noemde een voor beeld. „Stel dat de Woning- Wethouder P. Hamelinck ...samenwerking... foto archief de stem bouwvereniging Terneuzen problemen heeft met een huur der. Via bijvoorbeeld het ZCAD kan de vereniging aan de weet komen of druggebruik de achtergrond is. Daar kan de woningbouwvereniging vervol gens op inspelen door die huur der bijvoorbeeld een 'laatste kans beleid' te gunnen. De huurder krijgt dan nog een mo gelijkheid zijn leven te beteren. Of die huurder kan in aanmer king komen voor begeleid wo nen. Het gaat er dus om dat de verschillende organisaties er gezamenlijk over praten. Dat is het meest optimale". Straathoekwerker De onderzoekers bevelen ook aan een straathoekwerker aan te stellen en het opstarten of voortzetten van een aantal pro jecten op het preventieve vlak zoals naaldenprojecten of ver wijzing naar hulpverlening. Met het naaldenproject wordt voorlichting gegeven op scho len. Deze projecten beogen ook druggebruik te ontmoedigen. Tevens stellen de onderzoekers voor een verhoogde aanwezig heid van de politie in de bin nenstad om het veiligheidsge voel te verhogen. Wethouder Hamelinck vindt het aanstellen van een straat hoekwerker best interessant maar hij twijfelt er sterk aan of daar wel geld voor is. „Het ministerie van WVC heeft een forse korting op de versla vingszorg aangekondigd. Dat zou het verlies van zes banen bij de desbetreffende hulpver leningsinstanties kunnen bete kenen. Het is niet voor niets dat de vier grote Zeeuwse ge meenten een brief naar het mi nisterie schreven om tegen deze bezuiniging te protesteren. Het gaat hier immers om de proble matiek van de grensgebieden. Een totaal ander probleem dan bijvoorbeeld in Leeuwarden". Hulpverlening Het rapport moet nog officieel worden aangeboden aan het Terneuzense college van b en w. Daarna wordt het in de desbetreffende raadscommissie behandeld om te kijken welke aanbevelingen overgenomen kunnen worden. Groen Links kaartte het rapport vorige week tijdens de vergadering van de raadscommissie Alge meen Bestuur al aan door te stellen dat de onderzoekers een andere visie hebben op de drugbestrijding van de ge meente. Volgens Hamelinck is het rapport niet vanuit die ach tergrond geschreven. „Het gaat niet om verstoring van de openbare orde die met de drug problematiek gepaard gaat. Juist de hulpverlening voor de eigen inwoners stond in het rapport centraal. Onderzocht werd hoe die hulpverlening verbeterd kan worden. Die nu ance bracht Groen Links niet aan". Van onze verslaggever Terneuzen - De leerlin- genraad van het Regio naal Opleidingen Cen trum (ROC) in Terneuzen houdt vrijdag een actie voor Artsen zonder Gren zen. In het kader van het Vlin- derstrikkenfestival worden van 10.00 tot 13.30 uur snacks verkocht, zoals ham burgers, hot dogs en braad worsten. Dat gebeurt op het voor plein van het hoofdgebouw aan de Zeldenrustlaan. De leerlingenraad biedt de winst vrijdagavond aan tij dens de Vlinderstrikkenpar- ty in De Halle in Axel. Naast de verkoopactie col lecteren de leerlingen van daag en morgen op verschil lende locaties van het ROC Westerschelde voor Artsen zonder Grenzen. Controles Oostburg/IJzendijke - De po litie in West-Zeeuws-Vlaande- ren hield maandag op twee locaties in de regio een snel heidscontrole. Dat gebeurde op de Nieuwstraat te Oostburg van 11 tot 12.30 uur en op rijksweg N61 nabij IJzendijke tussen 13.15 en 14.35 uur. Op beide locaties geldt een snel heidslimiet van 80 kilometer per uur. Gecontroleerd wer den in totaal 774 voertuigen. 82 bestuurders daarvan kre gen een proces-verbaal we gens te hard rijden. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 133 kilometer per uur. Dat was op de Nieuwstraat in Oostburg. Op rijksweg N61 was dat 117 kilometer per uur. Woninginbraak Hoofdplaat - Tussen 6 en 91 oktober 1993 werd ingebroken in een woning aan de Pastoor van de Muijsenbergstraat te Hoofdplaat. Men verschafte zich toegang door het forceren van een raam. Voor zover kon nagegaan wordt er niets ver-1 mist. Van onze verslaggever Terneuzen - De goedere- „overslag in de Terneuzense havens zakte de eerste drie kwartalen van dit jaar met 1 y( procent naar 7,2 miljoen ton. d Volgens staffunctionaris F. k van den Hemel een redelijk v resultaat. De andere zeeha- li vens zoals Rotterdam en Le B Havre zakten dieper weg. De verschillende los- en laad- v h n P Inbraak in kerk Stel voorma Schoondijke - In de nacht van zondag op maandag werd in gebroken in een kerk in Schoondijke. Weggenomen werden drie microfoons en een microfoonstandaard. Men kwam de kerk binnen door het vernielen van een ruit. Terneuzen WERELDWINKEL - Afgelo pen zomer bezochten Anke Hintjens, van Oxfam Wereld winkels België, en Luciën Cal- le, van Wereldwinkel Terneu zen, een aantal koffieprodu centen in Zaïre en Oeganda. Deze coörporaties leveren bio logisch geteelde Robusta kof fie aan de wereldwinkels. Te vens tekenen zij voor veel in spanning op het sociale vlak, zoals het opvangen van vluch telingen en het opzetten van naai-collectiefjes en timmer werkplaatsen. Dinsdag 12 ok tober wordt om 20.00 uur in de Wereldwinkel aan de Wal- straat verslag uitgebracht van de reis. Aan de hand van dia's wordt informatie gegeven over de koffieproduktie, de coöpe raties en het leven van de Afrikaanse vrouw. Ook wor den beelden getoond van de natuurreservaten, het tropisch regenwoud en de ontbossing. Temeuzen - De PvdA in Ter neuzen voelt wel wat voor een zondagopenstelling van de winkels. Fractielid S. de Pooter zei tij dens de gecombineerde vergade ring van de raadscommissies Fi nanciën en Vrom dat een goede suggestie van de ondernemers vereniging City Terneuzen te vinden. Deze vereniging stelde in een brief aan de gemeenteraad dat het stadsvernieuwingsproject Steenen Beer alleen kans van slagen heeft als aan bepaalde voorwaarden wordt voldaan. Een van die voorwaarden is de zondagopenstelling om meer winkelend publiek naar Terneu zen te krijgen. Zowel uit Zeeuws-Vlaanderen als België. „De politiek moet er wat harder aan trekken om die zondagopen stelling mogelijk te maken", al dus De Pooter. Volgens wethou der J. van Rooijen moeten eerst de betrokken ondernemers aan geven hoe ze die zondagopen stelling vinden. „Maar ook als raad hebben we toch een belang rijke stem", reageerde De Poot er. Sluiskil - Het organisatie team van de Sluiskilse actie 'Zusters hartstikke bedankt' rondt de actie vrijdag af met de overhandiging van de op brengst aan directeur J. de Milliano van Artsen zonder Grenzen. De actie was een eerbetoon aan het werk van de zusters van het voormalige St. Elisabethzieken- huis in Sluiskil. Vanaf 5 juni staat een monument als herinne ring voor het vele werk dat hon derden zusters van het Heilig Hart in de Kanaalzone voor de gezondheidszorg hebben ver richt. De verkoop van het geschiede nisboek, de verkoop van de ste nen voor het monument, de kerkcollecte en de giften hebben voor een behoorlijke opbrengst gezorgd. De zusters spraken de wens uit de totale opbrengst te schenken aan Artsen zonder Grenzen. Dat gebeurt vrijdag om 17.30 uur in het Budgethotel in Sluis kil. Dan wordt ook het geldbe drag bekend gemaakt. Hoek - Zaterdag 16 oktober wordt de buitenspeelplaats van de peuterspeelzaal De Hoekse Rakkertjes aan het Molenplein officieel in gebruik genomen. De opening wordt om 10.00 uur verricht door de Terneuzense wethouder A. Stahl-Hemelsoet. Daarna is er een Vlaamse ker mis. Er worden allerlei spelletjes gespeeld en Üoor de leidsters worden oliebollen gebakken. Verder draait ook het rad van avontuur. Promotiedag Corn Boys Sas van Gent - De voetbalver eniging Corn Boys uit Sas van Gent houdt zaterdag 30 okto ber een promotiedag van 10.00 tot 15.00 uur. Naast feden en donateurs zijn familie, vrienden, kennissen en andere belangstellenden welkom. Men kan tijdens deze dag vragen stellen en informa tie inwinnen over de vereni ging Corn Boys. De opbrengst is bestemd voor de jeugdafde ling, de 'Vrienden van Corn Boys' en de vereniging. Het programma belooft een rommelmarkt, een rad van avontuur, een enveloppenactie en een ihaamse kermis. Van 12.00 tot 13.00 wordt er strijd geleverd om de Corn Boys- penaltybokaal en om 12.45 uur kan men getuige zijn van de competitiewedstrijd tussen Corn Boys BI en Hoek BI. Gent - Rijksuniversiteit. Doctoraal Internationale Betrekkingen cum laude: Annet Strijdonck, Sluiskil. Van onze verslaggever Temeuzen - Zeeuws-Vlaamse vrouwen kunnen vanaf 8 no vember meedoen aan een oriëntatiecursus techniek voorl vrouwen. In het Centrum Vakopleiding voor Volwassenen ir, Terneuzen kunnen de deelneemsters kennis maken met me taal- en houtbewerking, elektro- en installatietechniek, las sen, schilderen en metselen. Zij leren omgaan met machinaal gereedschap en maken kleine werkstukken. Daarnaast krijgen zij ondersteuning en begeleiding bij het kiezen van een gerichte beroepsrichting. De cursus duurt twaalf weken van ongeveer 24 lesuren per week en is geheel gratis. De cursus is opgezet door Vrouw en Werk Zeeland samen met CBB-Zeeland en in overleg met het arbeidsbureau. Bij Vrouw en Werk Zeeland kunnen vrouwen terecht die zich willen oriënteren op de arbeidsmarkt of kun kan sen op betaald werk willen ver groten. De cursus Vrouw en Techniek biedt vrouwen de kans eens te onderzoeken of ze techniek leuk I vinden, welke richting hen het beste ligt en hoe zij in de geko zen vakrichting vérder kunnen. I De cursus wordt afgesloten met een certificaat en na afloop kun nen de deelneemsters doorstro men naar een vervolgopleiding. Aan de cursus gaat een informa tie-ochtend vooraf op maandag I 1 november van 09.30 tot 11.30 uur. Dat gebeurt in het gebouw vah het CBB aan de Schependijk in Terneuzen. Voor meer infor matie of aanmelding kan contact worden opgenomen met Thea Veldman van Vrouw en Werk Zeeland of met José van Meerten van het CBB in Terneuzen. (ADVERTENTIE) Pr«ttig verzekerd, dat lijkt ma wal wat. Stuur mij gratis en geheel vrijblijvend een offerte met nadere informatie over de diverse keuzemogelijkheden. Dik bel: 013-325325. Naam: m/V Adres: Tel. privé: Tel. zaak: Leeftijd* Man: Leeftijd kind(eren): loondienst rijksambtenaar zelfstandig student onderwijs overige Nu verzekerd bij: Ik wens wel/geen bezoek aan huis. Door leeftijdstoeslagen bij overstap is ons aanbod waarschijnlijk minder interes sant voor personen ouder dan 45 jaar. Uw pérsoonlijke gegevens worden strikt vertrouwelijk behandeld. Stuur deze bon in een gesloten envelop zonder postzegel naar: CZ groep infocentrum, Antwoordnummer 153, 5000 WB Tilburg. I .s<- GROEP CENTRALE ZORGVERZEKERAARS O 9 N Uw Ziektekosten Pr 11 i* Verzekerd. CZ groep Stationsstraat 22 5038 ED Tilburg - Regiokantoren; Goes Helmond 's-Hertogenbosch Middelburg Nijmegen Valkenswaard Veghel Vlissingen Zierikzee Van onze verslaggever Oostburg - De gemeente Oos jongensschool in IJzendijke b vullende opslagruimte aan Voorenberghe. Het clubwerk school naar het jeugdgebouw. Dat schrijft het raadslid W. Ver meulen aan het college van bur gemeester en wethouders. Er ligt weliswaar een mondelin ge toezegging van verantwoor delijk wethouder L. Cuelenaere- Faes dat Van Voorenberghe zijn opslagruimte in het badhuis mag behouden maar dat vindt de Pv dA niet voldoende. De fractie constateert dat B en W nog steeds geen feitelijke oplossing voor de problematiek heeft aan gedragen. De IJzendijkse brillenpater za melt al meer dan dertig jaar brillen in voor de arme en slechtziende medemens in Der de-Wereldlanden en dreigde zijn opslagruimte aan het 17 Okto- berplein kwijt te raken. Om die te behouden schakelde hij zelfs de hulp in van koningin Beatrix. Ook was er overleg met wethou der Cuelenaere-Faas en wel- zijnschef W. Naessens. Van Voorenberghe verzocht daarin meer mogelijkheden tot opslag. Die is hard nodig omdat hij onder meer via een actie van de Middelburg - De politie op Wal cheren heeft gistermiddag een 34-jarige inwoner uit Rilland aangehouden. De man had een half uur daarvoor samen met nog een onbekende man in een woning in het Kustlicht nabij Zoutelande getracht in te bre ken. Ze werden daarbij betrapt door de Duitse bewoner van het huis. Om te kunnen ontkomen bedreigde men de bewoner met een vuistvuurwapen. Beide man nen vluchtten daarop weg in een eerder gisteren in Oostkapelle gestolen personenauto. De bewoner besloot hen met zijn auto te achtervolgen en gaf via zijn autotelefoon aan de meldka mer van de politie in Middelburg de gevolgde route door. De meldkamer kon daardoor vrij gemakkelijk drie patrouilles op het spoor van de vluchters zet ten. Nabij Aagtekerke reden de man nen zich vast in een doodlopende weg en vluchtten vervolgens te voet, elk van hen in een andere richting, verder. De aangehou den man trachtte 'zich in een sloot te verbergen, maar kon na enig speurwerk door de inmid dels verschenen politie worden aangehouden. De man, een bekende van de politie, werd nog gezocht voor een aantal misdrijven. Hij blijft in voorlopige hechtenis. De tweede verdachte werd ondanks een grondige zoekactie niet ge vonden. Van onze correspondent Den Haag/Sluis - Het douane; Vijver aan de Rondweg in S| achter dat er ondanks de opd hem jaarlijks in Sluis toch no/| te verdienen. In een schorsingzaak bij de Raad van State vroeg Van de Vijver I gisteren dan ook toestemming I om zijn tijdelijke douanekan-1 toortje aan de Rondweg defini-1 tief of in ieder geval voor lange re tijd te mogen laten staan. Burgemeester en wethouders van Sluis vinden het gebouwtje ech ter een lelijk ding dat afbreuk] doet aan het beschermd dorpsge zicht van Sint Anna Ter Muiden. De gemeente stelt dat Van de| Vijver het leeggekomen douane gebouw van de Dienst der Do meinen maar moet huren of ko-J pen. Van de Vijver wist, aldus del gemeente, dat zijn huidige kan-| toortje aan de Rondweg tijdelijk zou zijn. De rechtsvoorgangerj van Van de Vijver, de heer Clae-I rhoudt, hield voorheen douane-] kantoor in het restaurant vaif zijn echtgenote net over de grenl

de Stem | 1993 | | pagina 16