Vertrouwen in Ronald de Boer Olym Animo DE STEM Maximale kwalificatiepremie voor drie spelers Oranje LEIJTEN bv Seles wil Australische tennistitel verdedigen Gerard Kroezen voelt zich geen 'buskaper' UITSLAGEN standen Vrouwen Rap Bondscoach Advocaat twijfelt tussen De Wolf en Van Gobbel Zambia tekent protest aan sportnieuws KORT I REPARATIE SCHADE-AFWIKKELING FINANCIERING VERKOOP EN LEASING IN NIEUWE GEBRUIKTE WAGENS CITROËN Engeland: twijfels rond Pearce Twijfelen Amerikaanse primeur bij interland DE STEM TAFELTENNIS GOLF PAARDESPORT SCHAATSEN SPORTPRIJSVRAGEN TENNIS VOETBAL HOCKEY In hoogste klasse TENNIS i mi l mi««■inn SPECIAAL VOOR Tflburgseweg 4f OosJertwut Telefoon: 01620-32710 Door Henk Mees Noordwijk aan Zee - Alleen Ed de Goey, Aron Winter en Jan Wouters komen nog in aanmerking voor de maxima le premieregeling van het Ne derlands voetbalelftal. Het drietal was voor alle acht voorgaande interlands gese lecteerd en maakt nu weer deel uit van de Oranje-groep voor de WK-interland tegen Engeland. De overige spelers moesten allen een of meerde re keren verzuimen. Het totaal aan verdiensten voor het trio De Goey-Winter-Wou- ters loopt in de negende inter land op tot 36.000 gulden bruto de man, gebaseerd op 4000 gul den per wedstrijd. Het totale bedrag aan premies voor negen WK-interlands komt morgen uit op 760.000 gulden. In totaal zijn 38 spelers geselecteerd (geweest) voor de negen WK-interlands. Bij kwalificatie voor de WK-ein- dronde in 1994 worden de pre mies voor de Oranje-spelers ver hoogd. Naar verluidt betekent dat een extraatje van 25.000 gul den de man. Een voorstel om de al verdiende premies van 4000 gulden per kwalificatieduel te verdubbelen werd afgewezen. Namens de zogeheten Oranje- raad hebben de spelersvakbond- vertegenwoordigers Rob Jansen en Theo van Seggelen vorige week over de kwalificatiepremie een akkoord bereikt met pen ningmeester Theo Aalbers van het sectiebestuur betaald voet bal. Ronald Koeman, Jan Wou ters, Marco van Basten en Den nis Bergkamp hebben telefo nisch hun fiat gegeven aan de regeling. Indien Oranje zich kwalificeert voor het WK wordt voor de daarvoor te selecteren spelers een nieuwe premieregeling van kracht. In een aantal contracten met sponsors heeft de KNVB al speciale premieclausules laten vastleggen. De daarbij afgespro ken extra-bedragen komen aan de spelers toe. Daarbij gaat het om aanzienlijke bedragen, mo gelijk oplopend tot twee ton per speler. Vooruitlopend op de WK-ein- dronde in 1994 (17 juni - 17 juli) heeft de KNVB al een voorzich tig begin gemaakt met de voor bereiding. Voor woensdag 19 ja nuari is in Tunis de vriendschap pelijke interland Tunesië-Neder- land gepland. Op dinsdag 8 of woensdag 9 maart volgt in Glas gow het vriendschappelijke duel Schotland-Nederland. Voor een thuisinterland in april moet de KNVB nog een tegenstander vastleggen. Bij kwalificatie voor het WK wordt gedacht aan een drietal voorbereidingsinterlands, ondermeer thuis tegen Schotland (mogelijk 17 mei). Met Canada heeft de voetbalbond contacten voor een stage ter voorbereiding op het WK. Daaraan is ook een interland met Canada verbon den. Rotterdam - Bij aan komst in Rotterdam had het Engelse voetbalelftal, morgenavond in de WK- kwalificatie tegenstander van Oranje, nog steeds twijfels over de inzet baarheid van verdediger Pearce. De aanvoerder heeft veel last van een blessure aan het dijbeen. Algemeen wordt echter ver wacht dat de routinier van ■Nottingham Forest de pijn zal verbijten. Om meerdere redenen wordt druk op hem uitgoefend toch te spelen. Op de eerste plaats wordt hij als linksachter geacht het gevaar van het door de Engelsen gevreesde loop- wonder Overmars in te dammen. Daarnaast is Pearce binnen de selectie 'één van de wei nigen die nog weieens een doelpunt maakt. Met name uit vrije trappen, met zijn sterke linkerbeen. Hij was een van de drie doelpunten makers in de interland te gen Polen, dat op Wembley recentelijk met 3-0 werden verslagen. Een meevaller voor bonds- caoch Taylor was dat Wright zich gisteren tijdens de laatste training voor het vertrek naar Rotterdam ge nezen liet verklaren van de blessure aan de knie. Hij zal daardoor samen met het grote talent Shearer de aan val vormen. In de nationale competitie zijn beide spelers van grote waarde, als inter national hebben zij minder bewezen. Wright, van Ar senal, maakte in 14 inter land pas een doelpunt. Dat was in de huidige kwalifica tiereeks bij Polen uit. Blackburn Rovers' Shearer, pas terug na een lange bles sureperiode, schoot er in zes caps twee in. Taylor, vooralsnog weinig spraakzaam, verklaarde reeds vandaag bekend te zullen maken welke elf spe lers hij voor het eminente duel laat opdraven. In de wandelgangen zijn de na men min of meer bekend: Seaman, Jones, Pallister, Adams, Pearce, Ince, Shar- pe,' Sinton, Piatt, Wright en Shearer. Van onze verslaggever Noordwijk - Voetbalmin- ded Nederland ligt mo menteel wakker van een speler, die dit seizoen bij zijn club nog geen doel punt maakte en tot nu toe in Oranje slechts twee keer invaller was. Uit Noord wijk kwam gistermiddag goed nieuws. Ronald de Boer is vrijwel fit. De aanvaller van Ajax trainde voluit mee en had nergens last van. „Zelfs bij het uithalen had ik geen pijn. Ik ben volledig hersteld, ga er vanuit dat er op deze inspanningen geen reactie komt." Ronald de Boer had last van lies en buikspieren. Met zijn genezing is het laatste probleem geval uit de selectie verdwenen. Ook de licht aangeslagen Wou ters dartelde weer vrolijk rond. Waarschijnlijk speelt Ronald de Boer morgenavond in de belang rijke kwalificatiewedstrijd tegen Engeland. Bondscoach Advocaat zei nog over één aspect te twijfe len. Drie aanvallers of drie en een halve aanvaller. In het laat ste geval is Bergkamp midden velder, bezetten Roy en Over mars de vleugels, staat Ronald de Boer centraal. Advocaat heeft altijd gezegd dat de kwaliteiten .van Bergkamp in een ietwat te ruggetrokken rol het beste tot hun recht komen. Op het laatste systeem werd gis teren dan ook tot in den treure geoefend. De Boer kreeg daarbij als spits de voorkeur boven Bos man, die onlangs tegen San Ma rino nog drie keer scoorde. De Boer was niet geheel tevreden over zijn spel. „Ik nam bij een aantal acties de verkeerde be slissing. Waarschijnlijk omdat ik nog te veel aan mijn blessure dacht. Dinsdag zal dat geen pro bleem meer zijn. Ik weet nu zeker dat alles goed is." Vertrouwen Advocaat heeft blijkbaar ver trouwen in De Boer. „Een zeer goede speler," verklaarde de bondscoach. Daarom waar schijnlijk is hem de tijd gegund te herstellen. Dat hij bij Ajax nog niet scoorde, is volgens Ad vocaat niet het grootste pro bleem. „Hij is voor de ploeg van grote waarde geweest. Boven dien heeft hij voor het Neder lands elftal wel gescoord." Dat laatste is juist. Op 24 maart 1993 debuteerde Ronald de Boer in Oranje. In de thuiswedstrijd Melbourne (rtr) - Monica Seles is van plan in januari haar open Australische tennistitel te verdedigen. Die verzekering hebben de organisatoren van het toernooi in Melbourne van de manager van Seles gekregen. De in de Verenigde Staten wo nende, 19-jarige Servische heeft eind vorige week in Florida voor het eerst in bijna zes maanden tijdens een lichte training met haar vader Karolyi het racket weer gehanteerd. Op 30 april stak een Duitse toeschouwer in Hamburg Seles met een mes in de rug. „Alles wijst er op, dat Seles haar Australische titel zal verdedi gen," zei Geoff Pollard, voorzit ter van de Australische tennis- bond. „Haar manager heeft mij verzekerd, dat Seles bijtijds haar rentree zal maken. Ze heeft een heleboel computerpunten te ver liezen en wil niet verder achter op raken." Na de eerste training van afgelopen donderdag werd bekend, dat Seles er naar streeft in december een comeback te maken in Dublin. Op de Australian Open, die van 17 tot en met 30 januari wordt gehouden, zullen bij de mannen van de top twintig alleen de Duitser Boris Becker en de Ame rikaan Michael Chang ontbre ken. Bij de vrouwen hebben Martina Navratilova en Manuela Maleeva-Fragniere, die de Ame rikaanse veterane zondag in de finale van Zurich versloeg, afge zegd. Het totale prijzengeld be draagt circa 9,6 miljoen gulden. Den Haag (anp) - Voor het eerst in de historie van het Nederlands elftal wonen Amerikaanse verslaggevers een interland van Oranje bij. Vier journalisten heb ben zich aangemeld voor de WK-kwalif icatie wedstrij d tegen Engeland morgena vond in de Rotterdamse Kuip. Het kwartet uit de Verenig de Staten maakt deel uit van de 175 journalisten en 100 fotografen uit vrijwel geheel Europa, die het voor Nederland en Engeland ui terst belangrijke duel vol gen. Meer dan honderd aan vragen werden door de NSP (Nederlandse Sport Pers) niet gehonoreerd. De Engel se media zijn vertegenwoor digd door 70 verslaggevers en 40 fotografen. tegen San Marino kwam hij in de 46e minuut in het veld. Hij scoorde uit een strafschop. Op 22 september speelde hij uit tegen San Marino eveneens vanaf het begin van de tweede helft. Op nieuw maakte hij één doelpunt. Gemiddeld een treffer per inval beurt als international is voor waar geen slecht moyenne. Keuzes Advocaat zei zijn definitieve keuzes pas na de laatste training aan de spelers bekend te zullen maken. Afgezien van de posities in de aanval verklaarde hij ner gens meer over te twijfelen. Dat bij de Engelsen aanvaller Ferdi nand, gevreesd om zijn snelheid, geblesseerd is afgevallen heeft daarbij geen rol gespeeld. De keuze van één van de mandek kers (Frank de Boer is zeker van zijn plaats) is die tussen snelheid (Van Gobbel) en onder meer kopkracht (De Wolf). Het ziet ernaar uit dat het De Wolf zal worden. Jan Wouters trok gisteren in Noordwijk onder toeziend oog van fysiotherapeut Rob Ouderland enkele sprintjes. De middenvelder van Bayern München bleek fit voor het Oranje-treffen van morgenavond met Engeland in Rotterdam. foto anp Door Wouter ter Haar Kerkdriel - Hij moet er zelf ook wel een beetje om lachen. In zijn woonplaats Kerkdriel wordt hij uitgemaakt voor 'buskaper'. Zijn vrouw werd bij de bakker nieuwsgierig aangekeken en zijn dochter heeft op school ook heel wat grappen moeten incasseren. Maar de achtergrond van de 'wanhoopsdaad' is voor Ger ard Kroezen (39) bloedse rieus. De Nederlandse chauf feur van de Spaans-Andorre- se Festina-wielerploeg 'kaapte' de twaalf meter lan ge luxe bus (waarde ongeveer twee ton) van het team, om dat hij nog maanden salaris te goed heeft. Toen zaterdagmiddag, vijf minu ten voor de start van de Ronde van Lombardije, de Franse ploegleider Bruno Roussel de sleutels van de bus kwam op eisen, knapte er iets bij de kalme en bedaarde chauffeur uit Kerk driel. „Ik snapte niet wat er gebeurde. Ik zou mijn bus - waar ik in woon, eet, slaap en leef - moeten geven aan een man zonder rijervaring. Boven dien werd mij in één keer duide lijk dat mijn tijd bij Festina geweest was. En dat terwijl ik en al die andere jongens nog maan den salaris te goed hebben. In een opwelling besloot ik toen de bus mee te nemen." Samen met een collega-chauf feur van een andere ploeg en een verzorger laadde hij vijf minuten na de start alle persoonlijke spullen van renners, verzorgers en mecaniciens uit. Daarop ver trok hij met de noorderzon. „Ik wist dat er mensen waren die goed op die spullen zouden pas sen." En hij weet inmiddels ook dat de Festina-coureurs niet kwaad op hem zijn. „Ik kreeg zaterdag nog een fles whiskey van Kelly en zondagmiddag bel de hij me nog op. Hij zei dat hij het met me eens was en dat 'ie achter me stond." Kroezen, sinds begin dit jaar in dienst van Festina, kwam zon dagmiddag in Nederland aan. Naar zijn zeggen zonder de bus, eigendom van de Festina-ploeg. Die staat, volgens hem, in een 'ver buitenland'. „Waar? dat zeg ik niet. Als dat in de krant staat weten die mannen van Festina ook meteen hoe laat het is. Daar hebben ze zo'n Festina-horloge Lusaka (rtr) - Zambia heeft gisteren de wereldvoetbalbond FIFA gevraagd de kwalificatiewedstrijd voor het WK tegen Marokko te laten overspelen. De Zambiaanse voetbalbond geeft de scheidsrechter uit Gabon, die zondag in Casablanca de wedstrijd tegen Marokko leidde, de schuld van het verües met 1-0 waardoor Zambia werd uitgeschakeld. Bij een gelijk spel zou Zambia de eindronde van het toernooi om het WK hebben bereikt. Volgens Adrian Bauleni, de secretaris-generaal van de Zambiaanse voetbalbond, was de leiding van het arbitrale trio uit Gabon 'zwak, vooringenomen en vrees aanjagend'. Het protest is de laatste handeling in een woordenstrijd tussen Zambia en Gabon. Zambia verloor in april in een vliegtuigongeluk voor de kust van Gabon achttien spelers en officials. Zambia heeft Gabon beschuldigd niet mee te werken in het onderzoek naar het neerstorten van het vliegtuig. Afgelopen maand verzocht Zambia de FIFA een nieuwe scheidsrechter aan te wijzen voor het duel met Marokko met de argumentatie dat officials uit Gabon niet neutraal zouden zijn. De algemene mening in Zambia is dat het land in de slotfase van de wedstrijd van zondag een strafschop had moeten krijgen en dat de scheidsrechter verscheidene overtredingen tegen Zambiaanse spelers niet had bestraft. dan niet eens voor nodig." Zijn zoon heeft de chauffeur, die eer der onder Jan Gisbers bij PDM diende, uit 'dat verre buitenland' opgehaald. Hoewel hij zelf niet had kunnen bedenken dat hij de hoofdrol zou spelen, voelde Kroezen aan zijn water dat er snel iets zou gebeu ren bij Festina. „Het is eigenlijk al jaren een zooitje bij de ploeg. Renners worden van de ene op de andere dag ontslagen, er is te weinig materiaal en mecani ciens, verzorgers en kantoorper soneel krijgen geen salaris. Ik wist gewoon dat er zoiets aan zat te komen. Alleen dat ik het zou zijn Kroezen weet zich enigszins ge steund door zijn collega's uit de Festina-ploeg. „Wij hebben gis teren al wat gepraat en ze zijn het op zich met me eens. Ze weten alleen niet wat ze met de bus aan moeten." En als het gesprek even daarna stil valt, zegt Kroezen: „En dat weet ik eigenlijk ook niet. Ik heb heel impulsief gehandeld. Ik werd voor het blok gezet. Maar ik heb er geen spijt van. Ze moeten daar bij Festina niet denken dat ze alles kunnen flikken. Ik vind het te gek dat ze op deze manier een hele wielerploeg aan de dijk zetten. Bovendien valt er met mij te praten. Als geldschieter Rodriguez (eigenaar van vier horloge-fabrieken, red) mij zou bellen en zou toezeggen dat wij ons geld krijgen, rij ik vandaag nog weg om die bus terug te brengen." DINSDAG 12 OKTOBER 1993 DEEL Huiszoeking bij Italiaanse topclubs Milaan - De Italiaanse fiscus heeft gisteren bij de Italiaans; topclubs Torino, Juventus, Inter en AC Milan huiszoeking gedaan. De fiscale recherche deed de invallen op verzoek van het Parket in Turijn, dat een onderzoek is begonnen naai bepaalde onduidelijke transfers. Ook werd bij een aantal spelers een onderzoek ingesteld. Hel gaat om Baggio (Juventus), Lentini (AC Milan), Aguilera Saralegui (Torino). Ook dook de belastingdienst in de boeken van Fiorentina, Napoli, Lecce en Cosenza. Aanleiding is de dubieuze overgang van Baggio, die in 199] overstapte van Torino naar AC Milan en vervolgens aan Juventus werd verkocht. Petta vijf wedstrijden geschorst Zeist - De tuchtcommissie van de KNVB heeft de Feyenoordspe- Ier Bob Petta voor vijf wedstrijden geschorst. Petta werd schuldig geacht aan een elleboogstoot ten opzichte van een tegenstander tijdens de wedstrijd Feyenoord 2-Sparta 2 van 5 oktober. Straffen betaald voetbal Eén wedstrijd: Gentile (ADO Den Haag), Sinkgraven (Cambuur), Gerver, Koningstem (FC Den Bosch), Arts (Go Ahead Eagles), Olde Riekerink (FC Groningen), Mulders, Sinouh, De Waal (Haarlem), Coolen, Manders (Heracles), Koumans (NAC), Pothuizen (Vitesse) Heintze (PSV). Twee wedstrijden: Van Ooyen (Excelsior) en Grotenhuis (FC Zwolle). Vijf wedstrijden: Petta (Feyenoord). Trainers Schalke en Genk ontslagen Gelsenkirchen/Genk - Schalke'04 heeft gisteren trainer Helmut Schulte ontslagen. De club uit Gelsenkirchen werd zaterdag door de nederlaag van 1-3 op eigen veld tegen SC Freiburg nog vaster op de laatste plaats in de Bundesliga gedrukt. Opvolger van Schulte werd Jörg Berger, die vorig seizoen op straat werd gezet door 1FC Köln. In Genk werd Pier Janssen ontslagen. Racing Genk staat onderaan in de Belgische eerste divisie. Janssen wordt opge volgd door Luka Peruzovic, die vorig seizoen bij Anderlecht vervangen werd door Jan Boskamp. Drie wedstrijden schorsing Van Halst Zurich - Jan van Halst is door de tuchtcommissie van de UEFA voor drie Europese bekerwedstrijden uitgesloten. De middenvel der van FC Twente liep in de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de eerste ronde van de UEFA-beker een rode kaart op wegens slaan. Arthur Numan werd voor één Europa Cup wedstrijd geschorst. De PSV'er kreeg twee keer geel in de thuiswedstrijd tegen Karlsruher SC. FC Twente en PSV werden door de Duitse tegenstanders uitgeschakeld. Ekimov tekent bij Jan Raas Den Haag - Vjatsjeslav Ekimov heeft gisteren een overeenkomst getekend met WordPerfect. De Rus, die vier jaar bij Peter Post onder contract stond, neemt zijn 22-jarige landgenoot Dimitri Neljoebin mee naar de ploeg van Jan Raas. Beiden verbonden zich voor één jaar aan de wielerformatie. Maandag zetten ook de amateurs Leon van Bon en Niels Boogerd in Eindhoven hun handtekeningen onder een contract met WordPerfect. De wielerploeg van Raas bestaat nu uit 21 renners. Eerder strikte de Zeeuw de Noren Kvalsvoll en Namtvedt, de Belgen Wauters en Van Lancker, de Australische amateur Sherwen en de Nederlander Cordes. De in Amsterdam geboren Australiër Patrick Jonker tekende een contract voor de ploeg van manager Peter Post, Histor. Jonker is lid van de wielervereniging Breda Knooppunt en vertoeft als hij in Europa is, altijd in Etten-Leur. Mika Hakkinen kopman McLaren Parijs - Mika Hakkinen wordt kopman van het formule I-team van McLaren. Een aantal maanden geleden was de Fin slechts testrijder bij de renstal van Ron Dennis. Het mislukte avontuur van Michael Andretti promoveerde Hakkinen tot tweede rijder achter Ayrton Senna. Het vertrek van de Braziliaan, wiens overgang naar Williams gisteren officieel werd bevestigd, be zorgde de Fin de status van kopman. Van onze tafelten nismedewerker ferneuzen - SAR 1 heeft za terdag de gevarenzone in de vierde divisie van de landelij ke tafeltenniscompetitie ver laten. De ploeg uit Klooster- zande liet geen spaan heel van Kwiek 1 en won in Bleiswijk met 1-9. ec ve Lake Buena Vista (VSt). Walt Disney World Classic. Eindstand: 1. Maggert (VSt) 265 slagen (66-65-66-68), 2. Kraft (VSt) 268, 3. Stadler (VSt), Ro berts (VSt), Green (VSt) en Tryba (VSt) 270, 7. Cook (VSt) 271, 8. Mayfair (VSt) en Purtzer (VSt) 272. Gladstone (VSt). WK tweespan nen. Eindstand landen: 1. Oostenrijk, 2. Duitsland, 3. Polen, 4. Neder land (8. Vermeulen, 12. Van Ter- gouw, 17. Rutjens). Heerenveen. Baanwedstrijden. Mannen, 500 m: 1. Postma 39,11, 2. Steiginga 40,47, 3. Bok 41,67. 1500 m: 1. Postma 1.58,67, 2. Steiginga 2.02,18, 3. Bok 2.04,17. Vrouwen, 500 m: 1. Vellinga 43,40, 2. Zwolle 43,87, 3. De Jong 43,93. 1500 m: 1. De Jong 2.13,18, 2. Vellinga 2.16,08 (PR), 3. Zwolle 2.17,08. Lotto 40. Eerste prijs: geen winnaar. Twee de prijs: een winnaar, bruto 91.124,70. Derde prijs: 51 win naars, bruto 2680,11. Vierde prijs: 3440 winnaars, 39,70. Vijfde prijs: 59.760 winnaars, vijf gulden. Cijferspel no 40. Vaste prijzen. Eerste prijs: een winnaar. Tweede prijs: vier win naars. Derde prijs: 28 winnaars. Vierde prijs: 269 winnaars, vijfde prijs: 2666 winnaars. Tennisranglijsten. Mannen: 1. Sampras (VSt) 3925 punten, 2. Courier (VSt) 3759, 3. Becker (Dui) 2617, 4. Stich (Dui) 2598, 5. Bruguera (Spa) 2578, 6. Edberg (Zwe) 2503, 7. Chang (Vst) 2200, 8. Medvedev (Oek) 2119, 9. Muster (Oos) 1999, 10. Krajicek (Ned) 1886, 11. Ivanise vic (Kro) 1885, 12. Pioline (Fra) 1884, 13. Korda (Tsj) 1841, 14. Volkov (Rus) 1538, 15. Masur (Aus) 1417. Nederlanders: 51. Sie- merink 699, 61. Eltingh 616, 62. Haarhuis 615, 207. Schapers 176, 210. Wibier 174, 228. Nijssen 154, 235. Koevermans 143, 275. Win- nink 110. Vrouwen: 1. Graf (Dui) 386,05 punten, 2. Navratilova (VSt) 233,06, 3. Sanchez-Vicario (Spa) 231,32, 4. Seles (Ser) 189,11, 5. Martinez (Spa) 167,40, 6. Sabatini (Arg) 152,69, 7. Mary Joe Fernan dez (VSt) 149,74, 8. Novotna (Tsj) 136,85, 9. Capriati (VSt) 123,67, 10. Huber (Dui) 105,82, 11. Ma- leeva-Fragnière (Zwi) 104,49, 12. Sukova (Tsj) 100,44, 13. Date (Jap) 89,29, 14. Magdalena Malee- va (Bul) 81,72, 15. Coetzer (ZAf) 78,02. Nederlanders: 29. Oremans 46,47, 30. Rottier 45,87, 38. Schultz 36,04, 68. Muns-Jager- man 20,83, 107. Boogert 13,11, 145. Wegink 9,47, 171. Bollegraf 7,80,195. Kamstra 6,22. UITSLAGEN Tokyo. Mannen, 1,8 miljoen gul den. Eerste ronde: Bryan (VSt) - Weiss (VSt) 6-3 6-1, Rusedski (Can) - Thorne (VSt) 7-6 6-4, Jarryd (Zwe) - Zöcke (Dui) 6-3 6-3, Adams (VSt) - Kaneko (Jap) 6-3 6-3, Borwick (Aus) - Motomura (Jap) 6-3 6-3, Morgan (Aus) - Yamamoto (Jap) 6-4 6-3, Tebbutt (Aus) - Fitzgerald (Aus) 6-4 6-4, Tsujino (Jap) - Kühnen (Dui) 6-4 6-4, Björkman (Zwe) - Mezzadri (Zwi) 6-4 6-3, Rafter (Aus) - Kim Bong-Soo (ZKo) 6-4 6-4, Ho (VSt) - Matsuoka (Jap) 6-4 7-5. Bolzano. Mannen, 600.000 gul den. Eerste ronde: Nijssen (Ned) - Fromberg (Aus) 6-4 4-6 7-6, Mo- raing (Dui) - El Aynaoui (Mar) 6-7 7-6 6-4, Olhovski (Rus) - Ondruska (ZAf/6) 6-2 4-6 6-3, Moraing (Dui) El Ayanoui (Mar) 6-7 7-6 6-4, Johansson (Zwe) - Novacek (Tsj/3) 6-7 6-2 6-2. Tel Aviv. Mannen, 380.000 gul den. Eerste ronde: Mansdorf (Isr/2) - Vacek (Tsj) 7-6 6-3, Santoro (Fra) - Shelton (VSt) 6-2 4-6 6-3, Ar- riens (Dui) - Saceanu (Dui) 7-6 6-4, Pescosolido (Ita) - Velev (Bul) 6-0 6-3, Wheaton (VSt/6) - Taran- go (VSt) 6-2 4-6. 6-4. Filderstadt. Vrouwen, 725.000 gulden. Eerste ronde: Pierce (Fra/3) - Frankl (Dui) 6-1 6-0, Tauziat (Fra/4) - Shriver (VSt) 6-4 6-4, Martinez (Spa/2) - Singer (Dui) 6-1 7-5, Meavedeva (Oek) - Dra- gomir (Kro) 3-6 6-1 6-3. Montpellier. Vrouwen, 190.000 gulden. Eerste ronde: Husarova (Tsj) - Muns-Jagerman (Ned) 7-6 6-4, Zardo (Zwi) - Bobkova (Tsj/5) 7-5 3-6 6-4, Likhoetseva (Tsj) - Gros- si (Ita) 6-0 6-1, Pascal-Ruano (Spa) - Tarabini (Arg/8) 7-6 4-6 7-6. Pat de winst SAR eigenlijk niet W kon ontgaan werd op voorhand de vermoed. In de voorgaande wed- K> strijden was Kwiek steeds met KI grote cijfers verslagen. Daardoor Ke rekende SAR ook op een grote ee overwinning. Die verwachting 01 bleek niet ongegrond, want de m Bleiswijkse ploeg bewees tegen m SAR opnieuw weinig in deze sc klasse te zoeken te hebben. In ki Van onze hockeymedewerker Terneuzen - De derby tussen derde klasse D van de landelijl mannen eindigde zoals het beg dezelfde klasse eveneens ge Prinsenbeek. Nijkerk. Oefenwedstrijd. Sparta Nijkerk (zat. Ie klas)-FC Utrecht 3-2 (1-1) - Doelpunten Sparta: Van Dijk (2), Versteeg; FC Utrecht: De Koek, Van der Ark. Het vrouwenteam van Olympia verloor in de derde klasse D nipt in de slotminuten van DDHC met 1-0. Het vrouwenteam van Rapide blijft uitzicht houden op een topklassering in de vierde klasse C door de 1-0-zege op Gilze-Rijen. Goes verloor kans loos van Teteringen: 5-1. MANNEN DERDE KLASSE D OLYMPIA-GOES 0-0 - De wed strijd werd gekenmerkt door veel inzet van beide zijden. Zo wel Olympia als Goes kreeg ver schillende strafcorners toegewe zen, maar gescoord werd er niet. Zelfs toegekende strafballen konden de score niet openbre ken. In de eerste helft liet Olym pia een dergelijke buitenkans liggen en na rust kon Goes even eens niet scoren uit een straf bal. RAPIDE-PRINSENBEEK 2-2 - Rapide begon goed en had in de beginfase reeds ruimschoots Voor moeten staan, maar het liet die kansen liggen. Toch kwam de thuisploeg aan de leiding door een treffer van Janco Klaeijsen. De vreugde over die treffer was nog maar nauwelijks verwerkt of Prinsenbeek stond op gelijke hoogte. Even daarna miste Ma rio Boon voor Rapide opnieuws een strafbal. In de tweede helft kwamen de bezoekers tegen de verhouding in op 1-2, maar Maxim Haartsen bracht de thuisploeg op gelijke hoogte. Daarna ontregelden de bezoe kers de wedstrijd door irritant spel en veel commentaar op de leiding. Dat kostte een speler van Prinsenbeek rood. VROUWEN DERDE KLASSE D DDHC-OLÏMPIA 1-0 - DDHC was sterker, maar Olympia streed met veel overgave. Daar naast konden de bezoekers bo gen op de sterk keepende Marie ke Patberg. Net op het moment dat Olympia in een gelijk spel begon te geloven sloeg DDHC toch toe. Uit een strafcorner werd het tien minten voor tijd 1-0. VIERDE KLASSE C RAPIDE-GILZE-RIJEN 1-0 - Rapide was vooral in de eerste helft beter en liet toen drie tot v R I c e n C ij k 1; Van onze tennismedewerker Terneuzen - Animo is voort varend van start gegaan in de eerste klasse van de Zeeuwse tenniscompetitie voor man nen. De titelverdediger uit Terneuzen kendein het streekduel tegen TV Sluiskil geen medelijden met de ka naaldorpbewoners. De supre matie werd vertaald in de maximale eindscore van 12-0. Uitschieter in de derby was de afgetekende 15-2-overwinning van Stefan Steijaert op Koert van den Akker. Alleen Jos Ze- gers kon redelijke tred houden met Bas de Barbanson, maar moest uiteindelijk toch met een marge van twee games capitule ren. „De cijfers spreken voor zich. We spelen elke pot om te winnen en dan zien we wel of we weer kampioen worden of niet," liet Animo-aanvoerder Menno van den Hout zich na afloop ontvallen. In de hoogste klasse van de mixed-tenniscompetitie deelde

de Stem | 1993 | | pagina 8