armte Kabel-tv in buitengebied Axel Brl Aan Diggelen gaat door op ingeslagen pad Weerman Willy PvdA Hulst dreigt met bestuurlijke ongehoorzaamheid Iehele dag gesloten Kessen duikt in eerste Hulster Winterkrant PLAATSELIJK NIEUWS DAG KLAPPER UITSLAGEN .EGENHEID PROFCENTER! Zekatel belooft tarieven na 1994 vijf jaar lang te bevriezen Neelemans Wisselvallig maar zacht 1993 om te zoenen irticulieren <antoor van notaris mr. Borgers in Axel is, in verband met VERHUIZING Ihet nieuwe kantoorpand jonsstraat 5 te Axel, op ijdag 15 oktober 1993 jecialist: 01140-12551 of 190n0 DE STEM ZEELAND C2 'Provincie moet bouw vijftien seniorenwoningen niet tegenhouden' Bedrijfstennis Cijfers lankje, jubileum, receptie, V verloving, overwinning, In, Abraham, openbare fer door, mag best eens in I wel op de pagina /loeilijk is dat niet en duur i zijn. Prijs per regel of 2,82*, één grote regel r 3,40 resp. 3,57*. Itsen van een foto of een formaat van 35 x 45 I 18,75 resp. 19,69* jtarieven op aanvraag. Bij Jbetaling wordt 4,50 |kend. Foto's worden niet el 076-236442 of geef uw br plaatsing af bij één van I. Schriftelijke opgaven Ind geaccepteerd indien ekend zijn, ook indien uw I bijgevoegd is. Jis het recht voor teksten lan redenen te weigeren. V klachten bereiken over pkst behoudt de uitgever oor om de naam van de lier bekend te geven. l/en gelden op zaterdag l tarieven zijn excl. B.T.W. Jiigingsnieuws 12 kolom op donderdag 16-09-93 GEFELICITEERD Soes, Kitty Dingenouts in Oud Is-Van Ginneken in Breda, El jhartit in Breda. 30 Jaar PROFICIAT Richard. Patrick, Mary, Tamara en Kelvin. Goedemorgen MAMA H.G. met je 30e verjaar dag. Jo, Brian, Kenneth en Dana. SSteï x '1 I tix o ZATERDAG 9 OKTOBER 1993 Van onze verslaggever Hulst - De PvdA-afdeling Hulst wil dat GS groen licht geeft voor de bouw van vijftien seniorenwonigen aan de Van der Maelstede- weg, op de plek waar vroeger het bedrijf De iloor/Vlaeminck stond. Het braakliggend stukje grond ontsiert al jaren de entree van Hulst. Pe provincie dreigt een streep door die plannen van de woningbouwvereniging Hulst te zetten, omdat de planologische commissie vindt dat het perceel bij de totale invulling van het aangrenzen de Milock-Torro terrein moet worden betrokken. Wethouder G. van de Voorde noemde die houding van de provincie kortgeleden absurd. Ook de PvdA vindt dat de provincie daarmee te ver gaat. „De afdelingsvergadering vindt het een prima lokatie voor woningbouw. De koppeling met het Torro-Milock is niet toe te juichen, omdat daarmee de beoogde nieuwbouw op de lange baan wordt geschoven. Het gaat bovendien om een pand dat nog nooit onderdeel is geweest van het Torro-Mi lock terrein", aldus de PvdA, die de druk op GS met een dreigement verhoogt. „Op dit moment is bestuurlijke ongehoorzaamheid bespreekbaar in ons land. Wij sluiten niet uit, dat deze gedachten- gang ook bij onze afdeling post gaat vatten over dit onderwerp". Het nieuws van de aarzeling sloeg eind september in als een bom bij de gemeente Hulst. De aannemer stond al in de startblokken en wilde nog deze maand beginnen. „Dit kan gewoon niet waar zijn. We hebben hierover voldoende overleg gepleegd met de provincie. Iedereen zegt misschien al dertig jaar dat die vieze troep moet worden opgeruimd. Nu zijn we zover. We hebben een mooi project en nou krijgen we dit weer", gaf wethouder Van de Voorde tijdens een vergadering van de commissie openbare werken lucht aan zijn gevoelens van ongenoegen. Een delegatie van de gemeente is inmiddels bij gedeputeerde L. Nederhoed- Zijlstra geweest om haar van het belang van het bouwplan te overtui gen. Het is volgens wethouder G. van de Voorde nog ongewis of dit gesprek ook vruchten zal afwerpen. De 'kwestie Hulst' moet eerst nog bin nen GS worden besproken. Van onze verslaggever Axel - De Zeeuws Kabeltelevisiemaatschappij (Zekatel) wil drie onredendabele gebieden in de gemeente Axel aansluiten op de kabel als Axel haar zendermachtiging overdraagt aan Zekatel en een nieuw contract sluit. Het gaat om De Sterre in Zuid- dorpe (30 aansluitingen), Kruis- pad in Koewacht (30) en de Kinderdijk en Drieschouwen in Axel (17). Het omzetten van het oude zoge naamde NKM-contract (Neder landse Kabel Maatschappij) in een nieuwe overeenkomst met Zekatel pakt financieel gezien gunstig uit voor Axel. De nieuwe tarieven voor de 4000 abonnees stijgen met ingang van 1 januari bij een ongewijzigd zenderpak ket (18 zenders) met een dubbel tje minder per maand (15 cent in plaats van het contractueel vast gelegde jaarlijkse NKM-kwart- je)- Overslag Het nieuwe tarief blijft ook nog eens vijf jaar bevroren. Daar naast verplicht Zekatel zich een inspanning te leveren om Over slag aan te sluiten op de Bel gische kabel. Dit onderhandelingsresultaat behaalde wethouder J. van Schaik deze week met een dele gatie van Zekatel. Eerder dit jaar belandden de besprekingen op een dood spoor. Zekatel Tiet uit briefwisseling deze zomer blijken de aansluiting van de woningen die Axel in gedachten had te duur te vinden. Voor een rendabele exploitatie hanteert Zekatel 800 gulden per aanslui ting. Het lijstje dat Axel indien de varieerde van 2300 gulden tot 10.000 gulden per aansluiting. Onhaalbaar Zekatel is voor 77 woningen in Zuiddorpe, Axel en Koewacht, met gemiddelde aansluitingskos- ten van 2500 gulden, teruggeko men op haar besluit. De andere gebieden, Schapenbout, Zand straat, de Klapstraat, de Nieuwe Karnemelkstraat en de Matthijs- straat waar de kosten tussen de (ADVERTENTIE) GROOTSE FOTO'S IN 1 UUR Vraag naar onze spaarkaart voor GRATIS ontwikkelen en afdrukken. FOTO-STUDIO BIERKAAISTRAAT 10 HULST 01140-13084 5000 en 10.000 gulden per wo ning liggen, blijven onhaalbaar. Axel legt zich daar bij neer. De totale aansluitingskosten voor de 77 woningen komen op 200.000 gulden. Na aftrek van het bedrag van 800 gulden per woning, dat Zekatel normaal ge sproken voor een aansluiting over heeft, resteert een tekort van 135.000 gulden. Zekatel wil hiervan 50.000 gulden voor eigen rekening nemen. De rest, 85.000 gulden, wordt doorberekend in de tarieven. In de praktijk bete kent dat een verhoging van 15 cent per maand. Dat bedrag blijft vijf jaar staan. Angst De angst dat Zekatel na vijf jaar een drastische verhoging door voert is volgens een woordvoer der van de gemeente niet ge grond. „Door een dergelijke han delwijze prijst Zekatel zichzelf uit de markt en zullen vele abon nees overgaan tot de aanschaf van een schotel". Zekatel is zo happig om het oude contract van Axel af te kopen om sneller wijzigingen in het zenderpakket te kunnen door voeren. In Zeeland is nog een gering aantal gemeenten, waar onder Axel, machtiginghouder. De bevoegdheid tot het vaststel len van het programmapakket ligt bij de gemeenteraad. Dit betekent in de praktijk dat een gemeente een door een meerder heid gewenste zender kan tegen houden. Zekatel wil van die si tuatie af. Axel raakt met de machtigingoverdracht haar stem overigens niet kwijt. De belan gen van Axel zijn veiliggesteld in het regionaal Overlegorgaan voor Kabeltelevisie. Alleen dient Axel zich dan wel te onderwer pen aan de meerderheid. De con tractwijziging komt nog deze maand in de gemeenteraad. Burgemeester Kessen kreeg gisteren het exemplaar van de Winterkranteen uitgave van de stichting Hulst Reynaertstad. FOTO WIM KOOYMAN Van onze verslaggever Hulst - De stichting 'Hulst Reynaert stad' heeft gisteren het eerste exemplaar van de Winterkrant aan burgemeester A. Kessen overhandigd. Het krantje, met daarin een beeld wat Hulst voornamelijk op culinair gebied te bieden heeft, wordt volgende week op 193.000 adressen in het Zeeuws-Vlaanderen en het gebied tussen Gent en Antwerpen verspreid. De krant is ten van de wapens die de stichting inzet om Hulst te promoten. Voor zitter Theo Mattheeuws typeerde zijn stich ting met een knipoog naar de benaming 'parel', die burgemeester Kessen zijn stad gaf, als ruwe diamant. „De stichting is nog een ruwe diamant die met zeer veel zorg geslepen moet worden. De ingrediënten zullen we zelf moeten aandra gen, vakmanschap, kwaliteit, veelenergie. De tijd hebben we zeker niet mee. Het mooiste van een diamant is dat ie, wanneer die goed geslepen is, vele schitteringen te weeg brengt. En we hebben schitterende bedrijven in Hulst". Matteeuws ging ook in op een andere eigen schap van zijn diamant. Het vermogen om in hard materiaal te boren. „Wij willen met deze diamant veel nieuwe markten aanbo- Terneuzen - In de bedrijfstennis- competitie in het Racketcentrum versloeg in poule 2 Gevos met 7-1 Matchpoint. UITSLAGEN Tilly Kort/Bertha van Dam-Marga Vercruysse/Ilonka Steenbakker 8-7, Stanny Vink/Jan van Dam-Peter Vercruysse/Jan Scheele 9-5, Jan van Dam/Tilly de Kort-Peter Vercruys se/Ilonka Steenbakker 9-6 en Stan ny Vink/Bertha van Dam-Jan Seheele/Marga Vercruysse 7-7. Poule 1: Van Driel-Hamelink 2-6, Fourisol-ISM 1 2-6. Poule 2: De Rooy-Roctus 0-8, Ge- vos-Matchpoint 7-1. Poule 3: Elegance-ISM 2 0-8, Elo- pak-HAS 0-8. Poule 4: Van Wij ck-B achten Dieke 3-5, Verlinde-HCG 2 2-6. Van onze medewerkster Jeanette Vergouwen Hulst - De cabaretgroep Aan Diggelen gaat weer het po dium op. In maart kreeg de groep de vuurdoop in Hulst en die viel volgens de drie cabaretiers mee. De kritiek werd in dank aanvaard, het programma werd bijge schaafd en niets ging dus aan diggelen. Zaterdag 30 oktober brengt Aan Diggelen vanaf 20.30 uur het bijgeschaafde programma Op Reis in het cultureel centrum De Halle in Axel. „We hebben jaren lang geroepen dat we met een cabaretgroep zouden beginnen en in 1992 heb ben we de stoute schoenen aan getrokken. Het programma was een combinatie van sketches en liedjes. De teksten waren bijna volledig van eigen hand en na het optreden in den Duliaert kregen we zoveel reacties dat we alles eens op een rijtje hebben gezet. Opbouwende kritiek is fijn, maar we hebben veel gehad aan de opmerkingen over de langdradigheid. We zijn gaan schaven en herschrijven. Nu staat alles op scherp, de teksten zijn korter en krachtiger," ver telt Arnold van Acker, die samen met collega Erwin Kint in zijn studententijd al cabaretervaring opdeed. Het tweetal vond een goede compagnon in Adrie Boogaert die de muziek voor zijn rekening neemt. Drie jonge mannen uit het onderwijs met een dosis aan zelfkritiek. „We verpakken een boodschap in onze liedjes en teksten over anarchie en milieu. We brengen een avondje ontspanning met een diepere achtergrond, maar de situaties zijn herkenbaar," al dus Erwin Kint die samen met •Aan Diggelen repeteert. Vlnr Edwin Kint, Arnold van Acker en Adrie Boogaert. Arnold een vocaal duo vormt. Het programma Op Reis voert de drie mannen langs allerlei situa ties en ze houden het publiek een spiegel voor die natuurlijk aan diggelen gaat. De groep treedt op en draait zelf voor de kosten op. Om deze tot het minimum terug te brengen zijn de kostuums en de decors zelf gemaakt en zorgt het trio ook voor de belichting en het geluid. Tot nu toe schreven de drie man nen alles zelf, nu willen zij een beroep doen op mensen die goe de teksten kunnen produceren en een liedje componeren. „Ca baret is een moeilijke vorm van kleinkunst,maar wel leuk om te doen. Het is kwetsbaar, zeer per- FOTO ARCHIEF DE STEM soonlijk en aan smaak gebonden. Je merkt op de planken onmid- delijk of het overkomt bij het publiek." Toegangskaarten zijn te reserve ren bij Arnold van Acker in de Sti'n Streuvelsstraat 11 in Hulst. Het blijft dit weekeinde wisselvallig maar zacht. Dat is het gevolg van een lagedrukzöne die ten zuiden van Ierland ons weer blijft bepalen. Dit betekent vandaag en ook morgen redelijk veel zon, bij voor deze tijd van het jaar hoge temperatu ren. Toch moeten we beducht zijn voor een bui. Vandaag wordt het 17 graden bij een zuidwestelijke wind met een kracht van 3 Beaufort. Zondag kan er in de namiddag wat meer bewolking komen, maar dan wordt het nog iets warmer met 18 graden, 's Nachts is het gemiddeld 10 tot 11 graden. Maandag beginnen we met regen, later wat opklaringen en de rest van de week is het iets zonniger met de kans op af en toe een bui. De wind gaat maandag wat zuidelijker waaien en neemt in kracht iets toe, gemiddelde 4 Beaufort. De verwachting in cijfers: vandaag zonnig met nu en dan een bui, een zuidwestelijke wind van 3 Beaufort en maximaal 17 graden. Komende nacht wordt het 11 graden. Morgen aanvanke lijk zonnig, eveneens een zuidwestelijke wind van 3 Beaufort, na de middag toenemende bewolking met een grotere kans op een bui. De temperatuur stijgt naar 18 graden, 's Nachts wordt het iets frisser met 9 graden. Maandag bewolkt met nu en dan wat regen. Later een kleine kans op opklaringen. De wind is nog steeds zuidwestelijk met een kracht van 3 Beaufort en de maximum-temperatuur is 16 graden, 's Nachts wordt het 10 graden. Dinsdag en de rest van de week is het zonnig met nu en dan wat bewolking. De wind komt dan uit het zuiden met een kracht van 4 Beaufort en de dagtemperatuur is ongeveer 17 tot 18 graden. Er bestaat zelfs een kleine kans dat het kwik oploopt tot 20 graden, 's Nacht wordt het 9 tot 10 graden. Hoe was het weer vorig jaar op 9 oktober? De temperatuur was 15,1 graad, 's nachts werd het 8 graden, het regende-niet en de zon scheen 5 uur en 20 minuten. De extreme temperaturen in deze eeuw op 9 oktober: op 9 oktober 1921 werd het 25,3 graad en in de nacht van 8 op 9 oktober in 1912 werd het 0,4 graad. Het weer van september kunnen we omschrijven als redelijk nat, vrij somber en vooral fris. De temperatuur was gemiddeld 14,5 graad. Gemiddeld is dat 19,1 graad en vorig jaar werd het 18,7 graad. Het regende in de afgelopen herfstmaand 116 millimeter. Gemiddeld is september goed voor 69 millimeter en vorig jaar viel er slechts 45 millimeter. De zon scheen 123 uur, gemiddeld is dat 154 uur en vorig jaar zagen we de zon 139 uur. Alleen sepetmber 1957 was in deze eeuw natter met 167 millimeter regen. De natste dag afgelopen maand was 27 september met 41 millimeter. De warmste dag 20 september met 24,4 graden. Maar het kan allemaal erger. In het Zwitserse Locarno en Genève had men gisteren te kampen met 15 uur onafgebroken onweersbuien met enorme regenval. Zuid-Frankrijk kreeg in drie dagen 100 tot 200 millimeter te verwerken. Dat werd veroorzaakt door lucht die niet over de bergen kon en daardoor ontwikkelden zich gigantische buien. De weerspreuken: 'Draagt de haas zijn zomerkleed, de winter is nog niet gereed'. 'Late vogelzang, maakt de winter lang'. Clinge SPOORLIJN - De Katholieke Bond voor Ouderen laat op maandag 11 oktober in het gemeenschapshuis Malpertuus de spoorlijn Meehelen-Ter- neuzen herleven. August Ver- straeten uit Axel zal deze mid dag, die om half twee begint en voor iedereen toegankelijk is, verzorgen met behulp van foto's en ander materiaal. De heer Verstraeten heeft meer dan 40 jaar bij deze spoorlijn gewerkt. De aanwezigen kun nen vragen stellen en de toe gang is gratis. Hulst COLLECTE - De opbrengst van de collecte voor de Nier stichting bedroeg 5047,83. St.-Jansteen COLLECTE - De opbrengst van de collecte voor de Nier stichting bedroeg 926,75. Kloosterzande KLOORTJE - Door gebrek aan muzikanten mag de show band Kloorje in zijn geheel dan wel geen optredens meer kunnen verzorgen, de miniret- tes en majorettes van Kloortje zijn nog bijzonder actief. Van daag, zaterdag, nemen een tiental majorettes en het twirlteam deel aan twirlwed- strijden in Den Haag. Vrijdag 15 oktober zullen alle mini- en majorettes en de vlaggendra gers acte de présence geven in Axel bij het vlinderstrikken- festival en zondag 24 oktober nemen de majorettes deel aan het bondsconcours te Oud Gastel. Vijftien leden hebben ingeschreven voor de majoret- ten-solistenwedstrijden op 31 oktober in Hulst. In november zijn dan nog de voorronden voor de Nederlandse kam- pioenschppen voor solisten waaraan ook een aantal leden deelnemen en zijn er kam pioenswedstrijden voor majo- rettengroepen. Als hoogtepunt van de viering van het 20-jarig bestaan zullen bestuur, leden en medewerkers op 17 decem ber een show- en revue-avond op de planken brengen in zaal Van Leuven in Kloosterzande. Sint-Jansteen OUD PAPIER - Vandaag, za terdag, halen leden van de W Steen vanaf 8.30 uur weer oud papier op. ZATERDAG GRAAUW -Kantine W Graauw, 20.15 uur kaarting. HULST - W. Blommaert, 14.30 uur ope- ningsschieting. NIEUW NAMEN - Van de Velde Picavet, 14.30 uur schieting. ZUIDDORPE - Café 't Gemeentehuis, 14.00 uur schieting. TERNEUZEN - Café 't Schelpenhoekje, 14.00 uur jokeren en bieden. 3 - CLINGE -Malpertuus, 19.30 uur dans avond ANBO. SLUISKIL - HCR Dallinga, 19.30 uur kara- bijnschieting Winnetou. ZONDAG HENGSTDIJK - De Vogel, 10.00 uur kaarting. ST.-JANSTEEN -Café den Ouden Arend, 14.00 uur vleeskaarting. WALSOORDEN -Café Rue du Nord, 14.30 uur schieting. Schietingen 's-Heerenhoek - VIOS, schieting staande wip met 58 personen. Wip 1: hoge vogel: J. de Jonge, eerste zijvogel: Helene Verdonk, tweede en derde zijvogel: M.J. Verdonk, vierde zijvogel: S. Dek ker, grootste aantal (9): J. de Jonge. Wip 2: hoge vogel: R. Be- laert, eerste zijvogel: L. Verdonk, tweede zijvogel: W. Vos, derde zijvogel: P. Nagelkerke, vierde zijvogel: M. Nije, grootste aantal (7): Jan Doene en Jac Doene. Ellewoutsdijk Edele Handboog, schieting staande wip met 66 per sonen. Wip 1: eerste hoge vogel: M.C Verdonk, eerste zijvogel: Jan Doene, tweede zijvogel: Sj. de Jonge, derde zijvogel: C. Jere- miasse, grootste aantal (7): P. Vette. Wip 2: eerste hoge vogel: B. Meijer, tweede hoge vogel: K. Dirks, eerste en derde zijvogel: Sj. de Jonge, tweede zijvogel: E. Nut- zman, vierde zijvogel: M.J. Ver donk. Kaartingen Oostburg - De Oöstburgse Bridgeclub hield in hotel Du Commerce een wedstrijd in de laddercompetitie. Uitslag groep A: 1. echtpaar Van Steenbrugge, 2. Gruson/Langedijk, 3. echtpaar Hermans. Groep B: 1. Christiaan- sen/Pielaet, 2. echtpaar Brugge en Langedijk/De Ruyter, 3. De Badts/Buysrogge. Hulst - Zaal De Lieve met 44 personen. Bieden: 1. C. Herwegh, 2. G. van Hooye, 3. G. Maerman. Volgende kaarting dinsdag 12 ok- tober (jokeren). Koersbal St.-Jansteen - De Warande, orga nisatie KBO. Uitslag: 1. E. de Smet, 2. Th. Kints, 3. P. Rombout.

de Stem | 1993 | | pagina 17