R GN 9 EXPOSITIES SPEELFILMS Een week gevarieerde muziek in Vlaanderen THEATER POPPODIA D2 ussische ziel? DE STEM CULTURELE AGENDA D3 0e weg van den Engel Scheldeoever kunstig aangekleed Zoektocht eigen beeldtaal Nog te zien Internationaal Filmfestival The Crying Game Simple Men Orgelrecital Jos Verpoorten Orgelconcert in Axel Requiem van Verdi in Veere De Kon. Militaire Kapel treedt op in het Ledeltheater Sloveens ballet in Antwerpen Waasland/B rugge Optredens Lee Clayton The Dubliners in Heinkenszand Dubbelconcert in de Piek De Dromendief van Hakim Traïda Optreden Lung in 't Beest Street Talk in de Gravin f OBER 1993 het communisme. Wat ovjet Unie werkelijk in was, waren voorname, s gruwelijker wordende len tegen de mensheid geeft daarvan onthul- rbeelden, in zijn hoofd, over de treintransporten werkkampen in Siberië kampen en gevangenis- e over persoonlijkheden n en Lenin. ofdstukken behoren tot essayistische onderdelen roman, waarin het ver- Ivan Grigorjevitsj een- at. De broer van Gross eede vrouw heeft model voor deze intellectueel, een verblijf van dertig de werkkampen in de ijftig terugkeert naar en Leningrad. Daar j te maken met de voor erklikkers, rapporteurs, ten en aangevers; men- evenveel goede als slech- schappen, deugden en ten. kt het juist zo moeilijk te veroordelen. Gross- derschrijft vier soorten eze 'kameraden', die hij Judas noemt en ironisch et. Vanuit allerlei invals- tracht de auteur te door hoe de staatsterreur kon en tot een miljoenen verslindende, moorden- hinerie. De fout van as dat hij de Russische j, de sinds eeuwen inge- e menselijke onvrijheid, erde als een vaststaand stelt de auteur. Het is m op dit moment Gross- arover te lezen. „Wan- mt eindelijk de tijd dat ische ziel een vrije men- zal zijn? Wanneer? n wel nooit." id ndt de herwonnen vrij- dertig jaar angstaanja- mdat hij overal de kazer- van het kamp ontmoet, dt korte tijd het geluk bij duwe die als ploegbaas in Ichoz haar menslievend- et liet varen, maar die aan blijkt te lijden. Ondanks eselijke ervaringen blijft If geestelijk ongebroken, an voert nog tal van an- personages op, zoals ge Masja, die bijna be- onder de ontberingen in En de jonge, vurige bolsjewiek Lev Mekler, en zachtmoedig kan zijn edogenloos tegenover an kenden. troomt' is ook voor niet roken politiek geinteres- lezers een boeiend boek. en historische feiten op een pakkende manier de schrijfstijl is kort, "g en beeldend. Jammer t eerste hoofdstuk veel Nederlands bevat. Het rig hoofd' in de tweede de 'onbehouwen kerel uit boe' op de derde pagina je bijna de lust tot lezen ergaan. li Grossman: 'Alles stroomt'. De Geus, prijs 34,90 VRIJDAG 8 OKTOBER 1993 cesvolle ontwerpen brikant Montis. Ie zwierende lijn ereld opzien gebaard, erkrijgbare stoel, 'k bij ntrum/galerie 1:076-201620 ten-Leur) g£T FLUP Ju bedrijf bestaat 20 jaar en daarom toont het Zeeuws Museum vroeg werk van Pierre Schwartz uit de periode 1971-197 3: de schilderijenserie De weg van den Engel en de fotoserie Het Flup Ju Bedrijf van Henze Boekhout en nog wat ijzeren objecten van Schwartz. De exposities vormen de voorge schiedenis van het Flup Ju bedrijf. Kenmerk van het werk van Schwartz is dat hij steeds wil vertellen. Terugkerende the ma's zijn groei, dood, geweld en vrijheid. Er bestaat een voortdu rende tegenstelling tussen ge- iveldadige en spectaculaire mo menten en verstilde en poëtische beelden. Het vroege werk heeft een theatraal karakter en is voorzien van een dosis relative rende humor. De weg naar den Engel is een reactie van Schwartz op de oorlogsgruwelen in Vietnam. Zijn ijzeren objecten zijn absurdistisch en refereren aan het dagelijkse leven. De fo to's van Henze Boekhout geven een goed beeld van de ontwikke lingen van het muziek en thea terbedrijf Flup Ju. |Tot 10 januari 1994. Dinsdag tot zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zaterdag tot dinsdag van 13.30 tot 17.00 uur en vanaf 1 novem ber gesloten op maandag. LANGS DE Scheldeoever in het Waasland vindt in oktober een merkwaardig kunstevenement plaats. Een 30-tal beeldende kunstenaars uit diverse discipli nes stellen op 15 plaatsen hun werk ten toon dat beantwoord aan het thema 'Transport'. Alle expositielokaties in Kruibe- ke, Temse en Hamme zijn be reikbaar via de openbare ver voerslijn Antwerpen-Hamme. Zo blijft de organisatie ook binnen het thema. Onder de deelnemende kunste naars zijn Carla Colazzo, Walter de Bock, Hedwig, Ernest Metz, André Roelant, Ron Torfs, Peter Verhelst en Danny Vlaeminck. Het museum van hedendaagse kunst Gent gaf een aantal wer ken van Arthistra '93 in bruik leen. Verder werken de leerlin gen van de kunstacademie Tem se mee en zijn er documentaire exposities, een fototentoonstel ling en een expositie over de brugverbindingen over de Schel de, Durme in de vorm van ma quettes. Er zijn verschillende tentoon stellingsruimten. Het beste start men bij het gemeentemuseum in Temse of Galerij de Beule in Hamme waar men verdere infor matie krijgt. De Arthistra exposities kunnen op zaterdag en zondag bekeken wor den tussen 10.00 en 12.00 en 14.00 en 18.00 uur. DE BEELDEND kunstenaar Diederik de Clercq uit Lembeke exposeert in de ING-bank in Oostburg. In september stonden portretstudies centraal. In okto ber hangen er schilderijen met het thema: 'Zoektocht eigen beeldtaal'. De Clercq volgde een opleiding in Eeklo en is in zijn werk op zoek naar openingen naar een nieuwe wereld. Het schilderen is voor hem een middel om de innerlijke drang naar een zoek tocht te verwezenlijken. Dit pro beert de Clercq met vorm en kleur in zijn doeken. Werken die hij nooit voorziet van titels om dat de lijnen, kleur en composi tie een eigen verhaal vertellen. In zijn portretten probeert hij de mens vast te leggen en zoekt naar meer expressie. Hij is zeer geboeid door de beeldtaal van de schilders Raveel, Klee, Schiele en de Afrikaanse kunstenaars. Zijn zoektocht naar de eigen beeldtaal wordt mooi weergege ven in zijn werk. Het werk is te zien tot 31 oktober, maandag tot zaterdag van 9.00 tot 16.00 uur. AARDENBURG - Galerichel, Weststr. - Keramiek van M. van Wissen uit 's Heeren- bergh. Geop. zo. 14-17 u. (tot 1 nov.). CLINGE -Galerie Esprit, Gravenstr. - Ge mengde druktechnieken en objecten van Ton Lamper en schilderijen en beelden in brons van Simon Woudwijk. Geop. do. t/m zo. 13.30-17.30 u. do. ook 19-21 u. (tot 1 nov.). HULST -Galerie Rattenfanger - B. Kau- hardt: olieverfschilderijen; L. Wie mes: beeldhouwwerk (tot 3 nov.). Geop. do. t/m za. 13.30-17 u., zo. 14-17 u. -Galerie van Geyt - 'Zeeland in Beeld', oude kaarten, olieverf, aqua rellen en etsen (tot 2 nov.). Geop. ma. tot za. van 9-12 u. en 13-18 u., za. tot 17 u. en zo. van 14-18 u. di. gesl. MIDDELBURG - Zeeuws Museum - 'De weg van den Engel', van Flup Ju Bedrijf en Pierre Schwartz. Geop. di. t/m vrij. 10-17 u. za. t/m ma. 13.30-17 u. vanaf 1 nov. gesl. op ma. (tot 10 jan. '94). OOSTBURG - ING-Bank - 'Zoektocht eigen beeldtaal', schilderijen van Diederik de Clercq. Geop. tijd kant. uren (tot 31 okt.). VLISSINGEN - Bellamy 19 - Schilderijen en teke ningen van Y. Né. Geop. ma. t/m vrij. 10-17 u. za. en zo. 13-17 u. (tot 1 nov.). - Watertoren - 'Een krag vann wa ter', sculpturen en installatie van het Flup Ju Bedrijf. Geop. wo. tot ma. 12-17 u. (tot 18 okt.). IJZENDIJKE - Streekmuseum, Markt - 'Zicht op ceinturen', ceinturen uit verschillen de culturen uit de collectie van Liban Pollet (tot 7 nov.). Geop. werkd. 10-12 en 13-17 u. za. en zo. 14-17 u. ZIERIKZEE - Galerie Noordhavenpoort - Lus trumexpositie. Werken van Willem van Anraad, Anna Blom, Jan van Breughel, Tom Lamper, Rijnhard Schregardus ea. Geop. di. t/m zo. 13-17 u. ANTWERPEN - Openluchtmuseum voor Beeld houwkunst Middelheim - Nieuwe collectie beelden, oa. beelden van Per Kirkeby en Panamarenko. Geop. 10-17 u. (tot 19 dec.). -Museum Mayer van de Bergh - (Brueghelzaal): Werken van Pieter Brueghel de Oude en de Jonge met aanvulling van 'De Triomf van de Dood' van Pieter Brueghel de Jonge. Geop. di. t/m za. 10-17 u. (tot jan. '94). - Scheepvaartmuseum - 'Scheve schepen', de vormenrijkdom van de Chinese scheepsbouw. Geop. dag. 10-17 u. ma. gesl. (tot 31 dec.). -Kon. Museum voor Schone Kun sten, 'Het sublieme gemis', expositie over het geheugen van de verbeel ding, werken van hedendaagse kun stenaars uit Europa en Amerika. Geop. dag. 10-17 u. Maand, gesloten (tot 10 okt.). -Provinciale expositiezaal - Jesus- straat. 'Een schitterend feest', edels meedkunst. Geop. dins, tot zon. 10-17 u. (tot 14 nov.). -Etnografisch Museum - 'Het ge laat van de geesten', maskers uit het Zaïrebekken. Geop. di. t/m za. 10-17 u. woe. tot 21 u. (tot 31 dec.). - Singel - (vanaf 15 okt.) Stede- bouwkundige projecten Norman Foster and partners. Geop. di. t/m za. 14-18 u. (tot 12 dec.). BRUGGE - Bogardenkapel, Stedelijke Acade mie - 'Ten voeten uit', werken uit de collectie Deweer Art Gallery. Geop. do. en vrij. 14-18 u. za. 10-12 en 14-17 u. (tot 23 okt.). -Stadsarchief - 'Brugge door de lens': foto's en fotografen uit 1900-1918. Geop. tijd. openingsuren stadsarchief (tot 21 nov.). - Cactus Cultuur Café - Schilderijen van Cecilia Jaime uit Argentinië. Geop. tijd. horeca-uren. (tot 1 nov.). G£NT -Arfiold van Haeghen Museum - Gravures, schilderijen, reconstruc tie, portretten en historische manu scripten over het operaleven in de 18e eeuw. Geop. dag. 9.30-17 u. ma. Sesl. (tot 31 okt.). I LOKEREN - Galerie de Vuyst - 'Impressio nisme, moderne en oude kunst', ver schillende disciplines. Geop. dag. 10-12 en 14-20 u. (tot 15 okt.). ST. NIKLAAS Salons voor Schone Kupsten - Schilderijen van de 16de tot de 20ste eeuw, stijlmeubelen en sier voorwerpen. Geop. di. tot zo. van 14-17 u. en zo. van 10-17 u. BELSELE Reinaert-Rozentuin - Permanente openluchttentoonstelling met beel den uit het Reinaertepos. Geop. dag. 9.30-18 u. zo. tot 17 u. KRUIBEKE - Scheldeoever Hamme en Temse - Kunstproject 'Kunst langs Wase Scheldekant, kunstobjecten van 30 kunstenaars rond het thema trans port. De binnenruimten kunnen be zocht worden op za. en zo. 10-12 en 14-18 u. (tot 25 okt.). IN GENT loopt in de Sfinx, Decascoop en Studio Skoop van 13 tot 24 oktober het Internatio naal Filmfestival van Vlaande ren. In het kader van Europalia 93 wordt de focus geplaatst op Mexico. De retrospectieve selec tie omvat 15 films, overwegend klassiekers, die een beknopt maar representatief beeld geven van de Mexicaanse film van de jaren '30 tot nu. Films van Fuen- tes, Fernandez en een heden daagse rolprent die zijn Europe se première beleeft. Info en plaatsbespreking via 09-32.9.2252512. IN 't BEEST in Goes draait vanavond de film The crying Game van regisseur Neil Jordan. De IRA ontvoert een Britse mili tair. In de nacht van zijn execu tie wordt hij bewaakt door Fer gus. Tussen de twee mannen ont staat vriendschap en na de dood van de Brit blijft Fergus zitten met wroeging. Hij besluit de laatste wens van zijn vriend uit te voeren. Aanvang 20.30 uur. DE RECENTE film van Hal Hartley Simple Men wordt don derdag 14 en vrijdag 15 oktober gedraaid in 't Beest in Goes. Het verhaal gaat over twee broers die op zoek gaan naar hun ver dwenen vader, die is ondergedo ken nadat hij uit de gevangenis was ontsnapt. De tocht is behal ve een zoektocht naar hun vader ook een speurtocht naar liefde. Aanvang beide dagen 20.30 uur. Het vokaal Ensemble Currende FOTO ARCHIEF DE STEM ANTWERPEN 93 werkt voor beeldig samen met de andere culturele instellingen in de Scheldestad. Zo zijn er deze week twee concerten die in sa menwerking met het Festival van Vlaanderen worden geor ganiseerd en twee met de Sin gel als partner. In de Sint Augustinuskerk treedt zaterdag 9 oktober het gezelschap La Fenice op met een programma met psalmen, hymnen, madrigalen en instru mentale muziek van Montever di, Rigatti, Grandi, Castello, Scrarani en Marini. Solistische medewerking verleent de tenor John Elwes. La Fenice was het operatheater in Venetië en ook een lied van de 17de-eeuwse componist Cesare. De groep rond Jean Tubéry koos deze naam omdat men wil aangeven dat er veel muziek uit die tijd ondergewaardeerd is. Het re pertoire is breder opgezet en bevat ook werk van Josquin en cantaten van Bach. Woensdag 13 oktober concer teert het Vokaal Ensemble Cur rende en Concerto Palatino in dezelfde kerk o.l.v. Erik van Nevel. Currende werd in 1974 opgericht door Van Nevel en het repertoire gaat van de 16de-eeuwse polyfonie via de Barok naar de Romantiek. Het accent ligt op de grillige mu ziek uit de 17de eeuw. In Ant werpen worden de twee dub- belkorige vesperpsalmen van Willaert en delen uit de Sacrae symphoniae en Symphoniae sa crae van Gabrieli vertolkt. In de Singel wordt zondag 10 oktober het programma 'De Deuren Gesloten' gebracht door het Nederlands Blazers Ensemble o.l.v. Reinbert de Leeuw met Harmen de Boer als solist. De Deuren Gesloten is een stuk van Cornelis de Bondt. Daarnaast speelt het ensemble werken van Andriessen, Stra vinsky en een fragment uit de nieuwe opera van Greeneway. In september ging het Nieuw Belgisch Kamerorkest failliet en per 1 oktober herrees het uit de as met als nieuwe naam de Beethoven Academy. Het ka merorkest blijft de aangegane verplichtingenh dus nagaan en speelt dinsdag 12 oktober in de Singel een 20ste-euws pro gramma o.l.v. Alain Franco (van Champ d'Action). Het pro gramma meldt Octandre voor acht musici van Varese, Rain Coming van Takemitsu, Regen- variaties van Eisler en de Kam- mersymphonie van Schönberg. Kamermuziek Het Rubio String Quartet be staat uit leden van de Beetho ven Academy, jonge enthou siaste musici die zich bezig houden met kamermuziek in het algemeen en de hedendaag se muziek in het bijzonder. Het strijkkwartet speelt zaterdag 9 oktober in de Blauwe Zaal van de Singel en creëert die avond het Quartetto d'Archi van Frits Celis. Daarnaast worden strijk kwartetten vertolkt van Sjosta- kovitsj (nr. 8) en het Ameri kaanse Kwartet van Dvorak. In de vijfde kooreyclus 'A Ca- pella' ontvangt Prom Audite Nova op 10 oktober in de kapel van het Elzenveld in Antwer pen om 11.00 uur het Studium Chorale uit Maastricht. Dit koor staat o.l.v. Eric Hermans en brengt een uitgelezen pro gramma van Franse koormu ziek, met composities van De bussy en Roussel en nog enkele werken van Escher en Ton de Leeuw. Opera In de Vlaamse Opera in Ant werpen gaat zaterdag 9 oktober Reinbert de Leeuw leidt het Nederlands Blazers Ensemble FOTO ARCHIEF DE STEM de opera Otello van Verdi in première. Het drama in vier bedrijven naar Shakespeare wordt gebracht in de regie van Gilbert Deflo. De titelrol wordt vertolkt door Corneliu Murgu. Elena Filipova zingt de rol van Desdemona. Andere belangrij ke solisten zijn: Knut Skram (Jago), Andrew Zimmerman (Cassio) en Marion van den Ak ker (Emilia). Het Symfonisch orkest, koor en kinderkoor staan o.l.v. Stefan Soltesz. Er zijn nog uitvoeringen op 12, 15, 17 (15.00 uur), 20 en 23 okto ber. In de Vlaamse Opera in Gent vindt vrijdag 15 oktober een dubbelconcert filmmuziek plaats met muziek van Herr mann voor films van Wise, Hitchcock en Welles en muziek van Mahler, Beethoven, Mo zart, Puccini en Catalana ge bruikt voor filmfragmenten. Het BRTN-orkest en het koor van het Lemmens Instituut staan o.l.v. F. Devreese. Solisti sche medewerking verlenen de sopranen Rolande van der Paal en Qilian Chen. In de stadsschouwburg in Brugge wordt door de opera van Kraków maandag 11 en dinsdag 12 oktober Carmen van Bizet gespeeld. Een spectacu laire uitvoering met prachtige decors en kostuums en een goe de rolbezetting. Festival Het Festival van Vlaanderen heeft naast bovengenoemde producties in co-productie deze week nog in de regio de volgen de concerten: zondag 10 okto ber in de Elisabethzaal in Ant werpen om 15.00 uur een Rus sisch concert, verzorgd door het Filharmonisch Orkest van Vlaanderen o.l.v. Andrej Borey- ko met werken van Rachma- ninov (De Rots en de Derde symfonie) en een vioolconcert met als solist Liviu Prunaru, laureaat van de Elisabethwed- strijd. Dinsdag 12 en woensdag 13 oktober verzorgt clavecinist Jos van Immerseel een recital in de refter van de Bijloke-ab- dij in Gent. Vrijdag 15 oktober speelt in de Salons voor Schone Kunsten in Sint Niklaas het Wiener Klaviertrio werken van Sjostakovitsj, Smetana en Haydn. De concerten beginnen om 20.00 uur, tenzij anders ver meld. DE SERIE Orgelconcerten in de RK kerk in Sas van Gent wordt vrijdag 15 oktober afge sloten met een recital door Jos verpoorten. Hij studeerde aan het Rotterdams conservatorium orgel, clavecimbel en kerkmu ziek en aan het conservatorium in Gent clavecimbel en kamer muziek. Hij verzorgde recitals in Nederland, België, Luxem burg, Engeland en Zweden en is als docent verbonden aan de Zeeuwse muziekschool en is te vens de vaste organist in bo vengenoemde kerk. Het gerestaureerde orgel leent zich bij uitstek voor de uitvoe ring van romantische muziek. Verpoorten speelt werken van Franck, Gigout, Widor, Vierne en Saint-Saëns. Aanvang 20.00 ORGANIST KLAAS JAN Mul der verzorgt zaterdag 9 oktober een concert in de gereformeer de kerk vrijgemaakt in Axel. Mulder speelt werken van Bux- tehude, Bach/Vivaldi, Handel, Dubois, Reger en Mulder. Ko raalbewerkingen, een prelu dium en Fuga en enkele Tocca ta's. Het concert begint om 20.00 uur. HET Philharmonisch Toon kunstkoor en het VU-orkest verzorgen vanavond, vrijdag 8 oktober, in de Grote kerk in Veere een uitvoering van het Requiem van Verdi. Het Toonkunstkoor is opgericht in 1829 en is het oudste orato riumkoor in Rotterdam. Het or kest van de Vrije Universiteit werd opgericht in 1962 als ka merorkest. Sinds 1975 is Daan Admiraal dirigent. In Veere wordt begonnen met twee koorwerken van Rossini en Puccini. Na de pauze klinkt het Requiem van Verdi. De vo- kale solisten zijn: Liesbeth Da- men (sopraan), Magareth Beun- ders (alt), Alex Vermeulen (te nor) en Waldemar Wild (bas). Het concert begint om 20.00 uur. De toegangskaarten kosten 22,50 (CJP en Pas 65 17,50). Op donderdag 14 oktober speelt in het Ledeltheater in Oostburg de Koninklijke Mili taire Kapel. De KMK is in 1829 opgericht door Willem III en kreeg in 1876 het prdikaat ko ninklijk. De belangrijkste func tie van de KMK is het opluiste ren van militaire plechtigheden en herdenkingen. Steeds meer is het accent komen te liggen op het maken van platen en het geven van openbare concerten. Zo wordt er meer bekendheid aan het repertoire van de blaasmuziek gegeven voor een groot publiek. De leiding is in handen van majoor Pierre Kuijpers, van huis uit hoboïst. Hij won in 1974 op het Interna tionaal dirigentenconcours in Kerkrade de gouden dirigeer stok. Het optreden begint om 20.00 uur, de toegang is gratis en de kaarten kunnen gereser veerd worden via het gemeen tehuis Oostburg. SAMEN MET Antwerpen. 93 presenteert de Singel van woens dag 13 tot maandag 18 oktober tweemaal per avond de dans voorstelling Cosmokinetic Bal let: The Prayer Machine van de Sloveense groep Noordung. Deze maakt deel uit van het overkoe pelend kunstenaarscollectief Neue Slowenische Kunst. Op 13 oktober wordt tussen de avond voorstellingen een lezing ver zorgd over het ontstaan, de doel stelling en de relevantie van dit collectief door Dirk Seghers. Het concept van de voorstelling is van Zivadinov. Hij toont hoe het communistische Joegoslavische regime van weleer werkte en sticht verwarring bij het pu bliek. Hij maakt gebruik van pathetische ernst en humor, van goedkope imitatie en persiflage. Hij noemt zijn theater kosmoke- netisch. De avondvoorstellingen zijn om 20.00 en 22.00 uur en zondag 17 oktober zijn er voor stellingen om 15.00 en 17.00 uur. In het Eigentijds Werktheater wordt van 8 tot 25 oktober op donderdag tot zondag om 20.30 en zondag om 15.00 uur Cam ping chez Swa van Luk Gijs- brechts gespeeld door het Solito theater. Vakantieplannen van twee uiters nette, huiselijke mensen. Dit jaar moet het Span je worden. Zij laten zich allerlei nutteloze en dure spullen aan smeren, waardoor de dure va kantie verandert in een verblijf in eigen tuin met alle gevolgen van dien. In het KJT wordt een geactuali seerde Antigone ten tonele ge voerd. Het Griekse drama speelt zich af ten tijde van de strijd tussen Thebe en Argos. Brecht bewerkte deze klassieker in de jaren '40 en schreef een anti-mi litaristische versie. Regisseur Mira Erzeg van het KJT baseert zich op de Brechtversie maar kleurt het met persoonlijke me ningen over oorlog en geweld. Uitvoeringen op 15, 22, 23, 24, 29 en 31 (om 15.00 uur) oktober, 5, 12, 19 en 26 november en 3 december. In de stadsschouwburg in Sint Niklaas speelt het Arcatheater uit Gent Vrouwen van Bake- landt van Balfoort en Van Es- DE STICHTING Blues Podium presenteert zaterdag 9 oktober in Porgy Bess in Terneuzen een concert met de meester van de melancholie: Lee Clayton. Hij brengt samen met Eric Whorton (gitaar), Michael Romanowski (bas) en Chris Dicrone (drums) countryfolk met een eigenzin nige invulling. Voor de suppor- tact in Porgy zorgt de formatie Crash Boogie. Deze Zeeuws- Vlaamse groep bestaat uit John de Lijser (zang en mondharmo nica), Cor Baris (basgitaar), Er- win Hoeder (percussie) en Mar cel Prins (leadgitaar). Bluestek- sten met een Zeeuws-Vlaams randje en vooral een tomeloze energie kenmerken de sound van Crash Boogie. Aanvang 21.00 uur. Een dag later treedt Lee Clayton samen met Hank Williams en Waylon Jennings op in het Arse naaltheater in Vlissingen in de serie Singer-songwriters. Aan vang in Vlissingen zondag 10 oktober: 16.00 uur. WIE DE wereldberoemde Ierse folkgroep The Dubliners nog eens aan het werk wil zien moet zaterdag 9 oktober proberen een plaatsje te veroveren in de Sten- ge in Heinkenszand. Eeuwen Ierse folkmuziek klinkt bij een optreden van the Dubli ners die met jeugdig enthousias me spelen en het repertoire flink vernieuwd hebben. Zij kunnen als geen andere groep de sfeer van de kroeg verplaatsen naar de concertzaal. De harde kern bestaat uit de kleurrijke en virtuoze banjospe ler Barney McKenna, bariton Ronnie Drew, violist John Sheahan, heldentenor Sean Can non en gitarist Eamonn Camp bell. Het optreden in Heinkens zand is een van de laatste van de toernee van the Dubliners die op 11 oktober eindigt. Het concert begint om 20.15 uur. Kaarten (veertig gulden) zijn in Zeeuws- Vlaanderen te verkrijgen bij So- nora in Terneuzen en Koster- Dey in Axel. TWEE GOESE bands treden za terdag 9 oktober op in de Piek in Vlissingen: Kam je Haar en Eat Roadkill. Beide bands maken al ternatieve of gitaarrock. Kam je Haar begon ooit als schoolband en debuteerde in 1992 op het Komjokfestival. Daarna volgden broeck. Vier vrouwen, bendele den en verwanten van Bake- landt, worden na een zitdag op het proces weer in hun gemeen schappelijke cel in de gevangenis gegooid. Daar wordt als het wa re het echte proces van Bake- landt gevoerd... onderling. Het Kon. Ballet van Vlaanderen brengt 11 en 12 oktober in de stadsschouwburg in Brugge het programma Vivaldi met twee wereldcreaties: Ostacoli van de Nederlandse choreograaf Wis man en Firebird van Wainrot op muziek van Stravinsky. Verder nog Cutting Corners op antieke Griekse muziek van huischoreo- graaf Rosseel en het werk waar na het programma genoemd is Vivaldi op muziek van de over bekende vier jaargetijden. De voorstellingen beginnen om 20.00 uur, tenzij anders vermeld. HET SEIZOEN in het gemeen schapscentrum Den Dullaert in Hulst begint met de jeugdvoor stelling De Dromendief gebracht door Hakim Traïda, de bekende ty-held uit Sesamstraat. Het spel gaat over dromen, een geliefde bezigheid van veel kin deren en grote mensen. Zonder dromen zou de wereld er grijs uitzien. Maar wat blijkt: de Dro mendief is op boevenpad. Hij steelt links en rechts de leukste dromen. Hij zoekt met zijn dro- moscoop naar nieuwe slachtof fertjes en zuigt met de dromen- vanger de dromen weg. In het verhaal moet een uitvinder op een baby passen die veel huilt omdat het eng droomt. Zou de dromendief opduiken en wat voor enge dingen gebeuren er nog meer? De Dromendief begint zaterdag 9 oktober om 14.00 uur De toe gangskaarten kosten vijf gulden. Hakim Traïda als dromendief FOTO JINGO MANAGEMENT optredens in 't Beest in Goes en de Klomp in Heinkenszand. De band speelt eigen werk, aange vuld met covers. De vierkoppige band laat zich inspireren door Nirvana, Pearljam, Red Hot Chi li Peppers en Iggy Pop. De formatie Eat Roadkill om schrijft zichzelf als gemeen én vrolijk. De Goesenaren voelen zich geinspireerd door bands als Hüsker Dü, Dinosaur Jr. Nirva na, Dead Kennedy's en P. Punk. Het doel is het maken van mooie, harde, snelle, zachte, maar ook langzame muziek. Het dubbelconcert in de Piek begint om 22.00 uur. IN PODIUM 't Beest in Goes speelt zaterdag 9 oktober de Nieuw-Zeelandse band Lung. Het motto van Lung is geen concessies te doen, er wordt snoeiharde noise met hier en daar wat industriële klanken ge maakt. Lung is een combinatie van het harmonisch gevoel van Sonic Youth, een vleug Neubau- ten en wat vroege Swans. Het optreden maakt deel uit van een drie maanden durende wereld- toer door Europa, de VS en Ja pan. Lung brengt vooral num mers van de CD 'Three heads on a plate'. Het voorprogramma wordt ver zorgd door Drowning Accidents, de één jaar oude band die het buitenbeentje van de Zeeuwse popscène genoemd wordt. Het repertoire is eigenzinnig en ori gineel en de band heeft een aan stekelijke live act. Aanvang 22.00 uur. IN DE Gravin in Westdorpe treedt zaterdag 9 oktober de Ier se rock groep Street Talk op. Deze band toert momenteel door België en maakte graag eén zij sprong naar Westdorpe. De band wordt in Ierland gezien als mo gelijke opvolger van U2. De on derhandelingen tussen het ma nagement van Street Talk en Paul Maginnis (manager van U2) voor het optreden als support act van Bono en de de zijnen bij hun tour door de Verenigde Staten volgend voorjaar zijn onlangs afgerond. Tegelijk met de start van hun tour door de VS, zal Street Talk haar onlangs afge ronde debuut-album uitbrengen. De band heeft al een flinke dosis podiumervaring opgedaan. Zo stonden zij afgelopen zomer in Dublin op de planken in het voorprogramma van Bruce Springsteen. Aanvang 22.00 uur. De toegang is gratis. h

de Stem | 1993 | | pagina 21