Onvrede over toeristenbelasting Volle vrachtwagen voor Sarajevo IK.TRENDV0LGER? Gemeen Colle Prometheus wil literaire leegte vullen in Zeeuws-Vlaanderen Albino Zwaarddrager pakt uit met aquarium-tentoonstelling Plannen Meubelfabriek Oisterwijk POLITIE rapport PLAATSELIJK nieuws SPORT in het kort 'Bewoners te slopen buurtschappen willen onderste uit de kan' Aardenbur 80 uur wei diefstal ger Recreatiecentrum Braakman: 'Het kost al moeite genoeg om gasten te werven' 'Geen spreiding allochtone leerlingen over 3 scholen' Burgemeeste DE STEM ZEELAND Tentoonstelling van kleindieren in Terneuzen Actie Mira levert 16.000 kilo aan hulpgoederen op Ijiuiiiii ,rfir Man vrijgesproken van mishandeling Sas van Gent DE STEM S choonmaakactie in Paulinaschor door WNF-Rangers Nieuwe kalender dieren-asiels VRIJDAG 8 OKTOBER 1993 Q Van onze verslaggever Terneuzen - Een beetje rebels, en beetje jaloers ook op de 'overkant' waar Aula, SLAZ of Balans de letterkundige, wetenschappelijke en filosofische agenda vult, wil de nieuwe stichting Prometheus proberen wat aan de literaire leegte in Zeeuwsch-Vlaanderen te doen. „Er komt hier zo weinig", klaagt voorzitter Roelof Ruules. En wat er komt, komt in Middelburg. De Schelde en de pont, reisduur en tijdstip vormen een bezwaar. Dus wordt in het Terneuzense een nieuwe poging gedaan door de stichting Prome theus. Niet met de bedoeling om de goden het vuur te ontstelen, zoiets kan immers slecht aflopen, maar om verbetering in de situatie te krijgen. Dat hebben er in het verleden meer geprobeerd, zoals 'Watermerk' destijds, maar dat weerhoudt Ruules c.s. er niet van om het toch nog eens te proberen. De 'zijnen' haken professioneel aan: een jurist en een arts, een boekhandelaar en de voor zitter van de bibliotheek vormen het bestuur, samen met leraar Nederlands Willy de Zeeuw die de contacten met de scholen verzorgt. En de Terneuzense cultuurkoninginnen Yolanda Mergler en Maja Lemmens hebben een adviserende functie. De doelstelling is breed geformuleerd: 'Het organi seren van lezingen, voorstellingen, cursussen of workshops van of over literaire, culturele, filosofi sche en wetenschappelijke onderwerpen'. De aandacht gaat daarbij speciaal uit naar heden daagse en vernieuwende elementen. Acht keer per jaar moet het gebeuren. Porgy Bess is het basiscafé, maar Prometheus zal 'niet nalaten sa men te werken met wie dan ook'. Of dat nu een Zeeuwsch-Vlaamse instelling is, zoals met Podium West, of een van de Gentse. De eerste activiteit staat vast. Op donderdag 28 oktober komt Jef Geeraerts zijn werk en zijn nieuwste boek toelichten in Porgy. Voor een avond in december zijn de onderhandelingen met ex- AKO genomineerde Willem-Jan Otten zo goed als afgerond. De entreeprijs zal per avond tussen de vijf en tien gulden bedragen. Belangstellenden kunnen ook voor een tientje toetreden tot de 'Vrienden van Prometheus'. In de financiën wordt getracht verder te voorzien door middel van subsi dies van gemeente en provincie en door sponso ring. Van onze verslaggever Terneuzen - M. Verpale-van den Bosch, beheerder van recreatiecentrum Braakman in Hoek, is zwaar teleurge steld over de beslissing van politiek Terneuzen volgend jaar toeristenbelasting in te voeren. De raadscommissie financiën liet woensdagavond duidelijk merken hiermee geen problemen te hebben. „Dat valt me heel erg tegen. Ik heb de politici eerder proberen uit te leggen dat het voor onze gasten dan allemaal veel te duur wordt. Het kost ons al moeite genoeg toeristen naar Terneuzen te krijgen". Verpale vraagt zich af of Ter neuzen zo nodig voorop moet Van onze verslaggever Terneuzen - De Klein- diervereniging Terneuzen houdt vandaag, zaterdag en zondag de jaarlijkse tentoonstelling van kleindieren. Deze ten toonstelling wordt voor de eerste keer gehouden in welzijnscentrum De Triangel in de binnen stad. Dit evenement vond voor heen plaats in sporthal Het Zwaantje. In overleg en met medewerking van het ge meentebestuur is besloten naar de andere locatie te verhuizen. Er zijn 369 gekeurde rasdie ren te bezichtigen, waaron der grote en kleine konij nen, vele soorten sierduiven, cavia's en dwerghoenders. Onder de zeldzame dieren is een hoenderras dat was uit gestorven maar door de kennis van met name Bel gische fokkers weer in origi nele staat is teruggefokt. Voor het eerst dit jaar is ook een aantal watervogels in verschillende vormen en kleuren te zien. Hieronder een paar Indische loopeen den. De dieren komen van fok kers uit heel Zeeland, Bra bant en België. Ook bestaat de mogelijkheid een of meerdere dieren aan te schaffen. Er zijn kenners aanwezig die advies geven. De tentoonstelling is vrijdag geopend van 19.00 tot 22.00 uur. Zaterdag van 10.00 tot 22.00 uur en zondag van 10.00 tot 16.30 uur. De toe gangsprijs is 2,50 gulden voor volwassenen. Kinderen betalen een gulden. (ADVERTENTIE) Ik kan je verzekeren dat ik het héle land heb afgezocht naar zo'n romantisch hemelbed. Nou, ik heb 'm uiteindelijk gevonden hoor...in Oisterwijk! Een prachtig stuk vakmanschap van geloogd, massief Europees eiken. Tsja, dit tijdloze ontwerp zou binnenkort wel eens erg populair kunnen gaan worden. Trendvolger? Trendsetter dus...bij Meubelfabriek Oisterwijk! Als je wat van hout verwacht... Oisterwijk, Heusdensebaan 65, 04242-19012 lopen. „Uit gegevens blijkt dat de helft van de gemeenten in Nederland toeristenbelasting heft. Wij timmeren hard aan de weg om toeristen in huis te ha len. Terneuzen is geen trekpleis ter. We moeten het allemaal zelf doen. Kijk maar bijvoorbeeld naar de beurs in Gent waar Terneuzen met een stand aanwe zig was. Er wordt praktisch al leen informatie gegeven over de haven en de industrie. Maar daar komt de toerist niet op af. Te duur „En nu dus die toeristenbelas ting", vervolgt Verpale-van den Bosch. „Wij hebben veel vaste gasten uit Sas van Gent en Phi lippine. Meestal bejaarde men sen. Die mensen moeten nu dus toeristenbelasting betalen ter wijl ze inwoners van Zeeuws- Vlaanderen zijn. De gemeente heeft makkelijk praten. Wij moeten de toeristenbelasting in nen. Moeten de confrontatie met die mensen aangaan. We prijzen ons op deze manier de markt uit. Het produkt wordt veel te duur. Op toeristisch gebied gaat het al niet zo makkelijk. Wij moeten nu al de eindjes aan elkaar kno pen". Dagrecreatie Verpale benadrukte nog eens dat door de invoering van de toeris tenbelasting de kans zeer reëel is dat de dagrecreatie wordt geslo ten en de gratis pasjes voor de inwoners van Terneuzen en Sas van Gent worden afgeschaft. „Dit moet nog intern worden besproken, maar er moet nu veel te veel geld bij. Door de toeris tenbelasting zit het er niet meer in de dagrecreatie open te hou den. Want wij willen de prijzen voor onze toeristen zeker niet verhogen". Het Terneuzense college van burgemeester en wethouders wil een deel van de toeristenbelas ting gebruiken voor een verho ging van de subsidie aan de WV. Bedoeld om de VW de fel begeerde A-status te bezorgen. Verpale ziet daar het nut niet van in. „Ik heb het idee dat Terneuzen zo nodig de A-status moet hebben omdat Sluis die ook heeft. De VW heeft weinig nut om mensen naar Terneuzen te krijgen. Ze zijn hier immers toch al". o .ir-; ROOMBOTER krakeungen !2x2S0r' ...Mil Van onze correspondent Terneuzen - Er komt geen spreiding van allochtone leerlingen over de drie basisscholen in de wijk Oude Vaart en Bomen- en Bloemenbuurt. Wel moet er gezocht worden naar oplossingen om het probleem van de concentratie van allochtone leerlin gen op de Golfslag beheersbaar te maken. De raadscommissie voor onder wijs nam gisteravond een voor proefje op de ontwerpbegroting 1994. E. Kerckhaert (PvdA) wilde van de verantwoordelijke Wethouder W. de Zeeuw concrete beleids plannen voor de Golfslag en kreeg J. Schrier (CDA) en J. van Mil (D66) aan zijn zijde. „Een jaar geleden zijn we gecon fronteerd met de problematiek van de Golfslag. Nu zijn we een jaar verder. Wat zijn nu de con crete plannen?", zo vroeg hij. Er is een notitie met aanbeve ling. Deze zijn besproken door de diverse geledingen van de Golfslag. „Dit schooljaar worden enkele aanbevelingen uitgewerkt en komen we met concrete voor stellen en een tijdspad", aldus de verantwoordelijke ambtenaar van onderwijszaken. Wethouder de Zeeuw noemde als een van de mogelijke oplossin gen om te komen tot beheersing van de problematiek het concen treren van de allochtone leerlin gen op een ochtend op één school en 's middags weer de Van onze verslaggever Terneuzen - De politierechter in Terneuzen heeft A.S. uit Philippine vrijgesproken van mishandeling. Evenals offi cier van justitie Mos vond hij het geleverde bewijs niet overtuigend. Het ging in dit geval om het neefje van S. De jongen zou zich beledigend heb ben uitgelaten over de stokoude, zieke moeder van S. Volgens zijn versie zou S. hem vervolgens hebben geschopt en geslagen. Maar S. beweerde dat hij de neef alleen van het erf had wegge stuurd. Het verhaal van de neef werd bevestigd door zijn moeder, de zus van S. Maar zowel de offi cier als de politierechter hadden grote twijfels bij haar verkla ring. Er bleek namelijk niet uit hoe zij, terwijl zij binnen was, kon hebben gezien wat zich bui ten afspeelde en de politie had haar dat ook niet gevraagd. Van daar dat S. het voordeel van de twijfel kreeg. eigen school te laten bezoeken. E. Kerckhaert zag hierin echter een soort abstractie. „Waarom wordt er niet gedacht aan een andere instroom van leerlin gen?". Volgens de wethouder werkt het zo niet „De openbare school is verplicht alle leerlingen aan te nemen. Dit geldt niet voor een bijzondere school". Kerckhaert vond dit laatste een formele be nadering en vroeg om creatieve oplossingen. De Bosnische journalist N. Kapetanovic legt aan leerlingen van basisschool De Meerpaal uit hoe ze de pakketten voor Sarajevo moeten samenstellen foto camile schelstraete Van onze verslaggever Terneuzen - De Zeeuws-Vlaamse hulpactie Mira voor het kinderziekenhuis in Sarajevo heeft voor zestienduizend kilo aan hulpgoederen opgeleverd. Het gaat dan vooral om levens middelen, drogisterij-artikelen en tweedehands kleding. De afgelopen drie weken kreeg het winkelend publiek de mogelijk heid in diverse supermarkten en drogisterijen in Zeeuws-Vlaanderen artikelen voor het kinderziekenhuis te kopen. De organisatie noemt het uiteindelijke resultaat een groot succes. De zestienduizend kilo betekent een vrachtwagen vol. „We willen met name het Katholiek Vrouwen Gilde in Hulst bedanken. Deze mensen stonden bij de stands om tekst en uitleg te geven over de actie. De respons was hierdoor groter dan we hadden verwacht". Aan de actie deden deze week ook 22 scholen uit Terneuzen mee. Iedere leerling spande zich in om hulpgoederen voor het kinderzie kenhuis bij elkaar te krijgen. „Het is de bedoeling dat de kinderen van deze goederen kerstpakketten maken. Met de naam van de school erbij. Wellicht krijgen de scholen respons van de kinderen in Sarajevo". Een aantal kinderen van basisschool De Meerpaal waren deze week bezig met het samenstellen van deze pakketten. Dat gebeurde onder begeleiding van de Bosnische journalist N. Kapetanovic. Van onze correspondent Terneuzen - De Terneuzense aquariumvereniging De Albi no Zwaarddrager bestaat 45 jaar. In het kader van dit jubileum organiseert de vere niging van 8 oktober tot en met 16 oktober een groots opgezette aquarium-tentoon stelling met 100 vierkante meter aquaria. De aquariumvereniging heeft tuincentrum Bakker aan de G. Gezellestraat 27 gekozen als plaats voor de show. In de plan- tenhallen van het centrum staan zo'n dertig aquaria tussen het vele groen en vijverpartijen er omheen. Er staan tropische zoet water- en tropische zeewatera quaria opgesteld. „Om de drie jaar houden we een show. Dit jaar is de show onder de naam Aqua-ter '93 grootser van opzet vanwege het 45 jarig bestaan", zegt voorzitter Willie van Maele. Vrijwilligers zijn al een hele maand elke avond bezig met het opbouwen van de show. Ook de Gentse aquariumverening heeft twee aquaria ingezonden. Behal ve het opstellen van de aquaria wordt er veel aandacht besteed aan de vissen en lager diersoor ten en is er een keur aan aqua- riumplanten te bezichtigen. „We hebben diverse primeurs op de show. Zo is er een Wester- scheldebak met ondermeer een tongetje,korhaantje .anemoon en mossels uit de Westerschelde. De De koud-waterbak van aquarium-vereniging De Albino Zwaarddrager. foto camile schelstraete kunst is om de watertempera tuur konstant op 11 graden te houden. Dit gebeurt door middel van een koelkast. Het is voor onze vereniging een geslaagd ex periment. Natuurlijk zijn er ook de speciale bakken met cichli- den. De aquariumliefhebber kan tijdens de show tevens kennis maken met een nieuw visje, de Zabwa Resplenders. Dit visje is nog niet in de handel verkrijg baar", zegt Willie van Maele. De entree is bewust laag gehou den op 1 gulden. Het doel van de show is dan ook het winnen van leden. Momenteel heeft de vere niging 70 leden, waaronder nog al wat jeugdleden. De verenigng houdt informatieavonden en le- Auto vernield Koewacht - Een 62-jarige in woner uit Koewacht deed bij de politie in Oost-Zeeuws- Vlaanderen aangifte van ver nielingen aan zijn personen auto. Het voertuig stond in de nacht van woensdag op don derdag geparkeerd aan de Ei kenlaan in zijn woonplaats. De rechterbuitenspiegel was vernield en een deuk in het rechterportier toegebracht. Automobiliste gewond Ossenisse - Een automobiliste uit Antwerpen is woensdag middag aan het hoofd gewond geraakt bij een eenzijdig onge val. Vermoedelijk wilde ze al rijdend over de Zoutland- straat haar autogordel om doen, raakte met haar voer tuig in de berm en vervolgens in een sloot. De auto werd geheel vernield. Snelkraak in Sluis Sluis - In de nacht van woens dag op donderdag werd een snelkraak gepleegd in een winkel aan de Beestenmarkt te Sluis. Door een ruit in te slaan kon men uit de etalage een aantal elektrische appara ten buitmaken. Bij de diefstal is vermoedelijk gebruik ge maakt van een gestolen auto. Deze werd gisteren in Sluis teruggevonden. SOOS - De Soos van Terneu zen en omstreken houdt zater dag een gezellige dansavond in cultureel centrum De Speye te Sas van Gent. De muziek wordt verzorgd door het Jum bo Trio. Er is weer bingo en er wordt een verloting gehouden, Aanvang 20.00 uur. BeVoBo Terneuzen Terneuzen - In de eerste klas se A van de Terneuzense be- drijfsvolleybalcompetitie werd Stuntmarkt, dat dit seizen wel een gooi wilde doen naar de titel, flink met de neus op de feiten gedrukt. Het had tegen een met vijf spelers opgeko men Lichtland 1, Roegiest was er niet bij, geen schijn van kans. Een sterk gemotiveerd Lichtland, waar werkelijk al les lukte, rolde de Hulstenaren op met grote 3-0-cijfers (15-4, 15-7,15-6). In de eerste klasse B haalde Echo/Audio het eerste punt binnen en kon de gehate nul stand wegwerken via 1-2 te gen De Pooter (15-10, 13-15, 5-15). Het tot nu toe nog onge slagen Dees 2 had in elke wedstrijd nog de maximale drie punten geboetk. Tegen de Antilliaanse ploeg van Aster was Dees 2 echter niet opge wassen. Er werd met 1-2 ver loren (7-15, 15-8, 4-15). De voorsprong op de ranglijst blijft voor Dees comfortabel, maar al direct bleek dat het vertrek van aanvaller Erwin Frank Barendse het team da nig heeft verzwakt. OVERIGE UITSLAGEN Eerste klasse A: Lichtland 2-Dow 1 0-3 (13-15, 7-15, 2-15), V&V-Dees 1 0-3 (14-16, 6-15, 6-8). Eerste klasse B: Scharmga 1-PTT/ Post 3-0 (15-5, 15-120, 15-10), Nee- lemans-ING 1-2 (14-16, 81-5, 15-5). Tweede klasse A: Beldo-Deltan 1 1-2 (6-15, 9-15, 8-5). Tweede klasse B: Philips-Rabo 0-3 (5-15, 13-15, 6-15), NHI-VC Nota- bene 1-2 (6-15, 14-16, 12-8). Derde klasse A: Bliek Vos-Schar- maga 2 1-2 (15-12, 6-15, 4-10), Dow 3-Havenschap 1-3 (8-15, 4-15, 15-8, 11-15), VC Schelde-ABN/Amro 3-0 (reglementair). Derde klasse B: Voorwaarts-B&S 3-0 (15-4, 15-4, 15-11), WM-Deltan 3 2-2 (0-15, 15-3, 6-15, 15-3), URS- Gemeente 2 0-3 (7-15, 3-15, 2-15). STANDEN Eerste klasse A: Dees 1 5-12, Stunt- markt 5-10, Lichtland 1 4-9, Dow 1 4-8, CIS 5-5, V&V 5-3, Lichtland 2 4-0. Eerste klasse B: ING 5-13, Scharm ga 1 5-10, Neelemans 5-9, De Pooter 4-7, PTT/Post 4-4, Zeevla 5-4, Echo/ Audio 4-1. Tweede klasse A: Dees 2 5-13, PSV 1 4-8, De Hoop 4-8, Aster 5-7, Dow 2 5-5, Bedlo 5-4, Deltan 1 5-3. Tweede klasse B: Rabo 6-15, VC Notabene 4-9, PSV 2 4-7, NHI 4-5, Philips 5-5, Gemeente 1 4-4, Deltan 2 5-2. Derde klasse A: VC Schelde 5-10, Bliek Vos 5-9, Scharmga 2 4-8, Havenschap 4-8, Dow 3 5-8, ABN/ Amro 5-4, Lichtland 3 4-3. Derde klasse B: Voorwaarts 5-14, Gemeente 2 5-9, Deltan 3 4-7, B&S 5-7, Lichtland 4 4-6, WM 4-5, URS 5-1. Tennis vrouwen Terneuzen Terneuzen - In de tenniscom- petitie voor vrouwen in het Terneuzense Racketcentrum deelden Loof en Schepnet via 2-2 de punten. Riet Loof/Coby Nijhoff-Janny Koster/Jantien Hanenburg werd 9-5, terwijl Ursula Tamis en Gina Nagel- kerke met 13-5 zegevierden over Ida van de Voort/Mia de Winter. UITSLAGEN Poule 1: Van Doeselaar-Moerbeke 2-2. Poule 2: Everling-Timmerman 4-0, Sponselee-Forty Love 2-2. Poule 3: Leeuw-Nouwen 2-2, Doorns-De Vin 4-0. Poule 4: Van de Zeyst-Kavelaars 4-0, Jearitoha-Dees 1-3. Poule 5: Loof-Schepnet 2-2, Bom- melijn-CIS 4-0. Tennis mannen Terneuzen Terneuzen - In de Terneuzense tenniscompetitie voor mannen was in poule 1 Vedder met 4-2 te sterk voor Dey. Piet Vedder versloeg Enno Cohen met 6-4 en Rocko Schuiïnk boekte een ruime 10-3-zege op Macky Edwards van Muyen. Alleen in het dubbel konden Cohen en Edwards van Muyen iets te rugdoen door met 7-6 van Vedder/Schurink te winnen. UITSLAGEN Poule 1: Vedder/Schurink-Dey/ Edwards van Muyen 4-2. Poule 2: Nouwen/Cobben-Erpelink/ Kint 2-4. Poule 3: Oppeneer/Van Damme-Van de Borg/Peters 2-4. Poule 4: Kool/Kegels-Pieters/Lam- bert 4-2; Van de Zeijst/Körner-Mar- tens/Van Kerkhoven 4-2. Poule 5: Strijdonk/Romp-Neve/ Rouw 3-3; Mol/Agterhuis-Stoffels/ Karreman 4-2. Poule 6: Deij/Vogels-Kort/Lauweret 6-0; Back/Van Hemert-Van de Laan/Luycks 4-2; Poule 7: Aarts/Vennix-Van Tricht/ De Reus 5-1. Poule 8: Gelissen/Oostvogels-Sim- pelaar/Van de Peyl 5-1. Poule 9: De Reus/Roose-Herrebout/ Pieters 6-0. Van onze verslaggever Terneuzen - Een aantal bewoners van de te slopen buurt schappen in de Kanaalzone stelt momenteel te hoge eisen aai de verkoop van hun huis aan de gemeente Terneuzen Wethouder P. Hamelinck van Terneuzen zei woensdagavonc tijdens de vergadering van de raadscommissie Financiën dat sommige bewoners het aandurven twee ton te vragen vooi niets meer als een kotje met een kippenren. zingen met vertoon van dia's. Men bezoekt andere tentoonstel lingen en wisselt materiaal uit. Men geeft ook een eigen club blad uit De vereniging is aan gesloten bij de Nederlandse bond Aqua Terra te Hilversum. Aan het eind van de show krij gen de leden tekst en uitleg over de opgestelde bakken. De aquaria en de inhoud worden dan verkocht. Vandaag opent wethouder W. de Zeeuw de ten toonstelling. De openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag van 15.00 tot 21.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 21.00 uur. Op zon dag en van 18.00 tot 19.00 uur is de tentoonstelling gesloten. „Die mensen willen het onderste uit de kan. Voor ons reden nog even te wachten voordat we za ken doen met die bewoners". Hamelinck reageerde hiermee op een vraag uit de commissie hoe het met de aankoop van de in totaal 120 huizen staat. De wet houder maakte bekend dat nu met vijftig bewoners overeen stemming is bereikt. Hij ver wacht dat het aantal volgende maand is gestegen tot tachtig als de financiële middelen dat ten minste toelaten. „De mensen verkopen graag. Het loopt goed. Uiteraard heb je altijd pro bleemgevallen". 17 miljoen De wethouder gaat er niet van uit dat het budget van zeventien miljoen gulden voor de aankoop en sloop wordt overschreden. Volgens Hamelinck zijn sinds de eerste taxaties de huizen wel veertien procent duurder gewor den maar dat is niet van invloed op de transacties met de bewo ners. „En als het budget toch wordt overschreden zal dat niet verontrustend zijn. Krijgen we hiermee te maken dan komen we terug bij de raad en volgt over leg met de betrokken partners om ze te wijzen op hun verplich tingen. Maar ik zie het niet somber in". Hamelinck kon nog geen duide lijkheid geven op de beloofde bijdrage van drie miljoen gulden van het bedrijfsleven. Met name A. van Himme (Groen Links) wilde weten hoe het met d bijdrage staat. „We hebben nog geen zicht op of we die drie miljoen op korte termijn binnen hebben. Het bedrag staat in ie der geval nog steeds gereser veerd". Van onze correspondent Aardenburg - De bibliobus Zeeuws-Vlaanderen blijven, punt van het algemeen besi meenschappelijke Regeling Vlaanderen. Verder gaan het bestuur er van i| eens volgens de oude voorwaard Er moet wel onderzocht worded mogelijk is om meer met de basi Van onze verslaggever Oostburg - Burgemeester komen nauwelijks tegem gemeenteraadsfracties op komend jaar. De grondaai Sint Bavodijk in Nieuwv' het enige dat het college alj De gemeente heeft met de eige naar van de grond, de Vrije Evangelische Gemeente Nieuw-; vliet contact opgenomen om dq grond te kopen, en heeft daar ee: stelpost van 25.000 gulden vooi op het investeringsschema 199 gezet. Het is de reactie van B en W op de laatstgehouden vergadering van de commissie openbare wer ken. Daar zijn de urgentiesche ma's voor de investeringen in de komende jaren besproken. Het college blijft erbij dat voor de inventarisatie van de wegen, rioleringen en openbaar groen dubbel zo veel geld moet worden uitgetrokken. Want de zoge naamde beheersplannen, die d< gemeente aan de hand daarvanl opstelt, moeten zo snel mogelijk klaar zijn. Verder is het dagelijks gemeen tebestuur er niet voor te vinden Van onze verslaggever Terneuzen - Toen de politie bij P.P. uit Aardenburg, trol aan die grotendeels afkomstig Een dopsleutelset, halogeenlam pen, een hogedrukapparaat dat ontvreemd was bij Dow en een klopboormachine, nota bene af-1 komstig van zijn eigen baas, evenals een bandschuurmachine, kwamen voor op een lijst van spullen die waren gestolen in de periode juni 1991 en april 1992. En alsof dat nog niet genoeg was, bleek P. ook nog in hel (verboden) bezit van enkele vuurwapens, een stroomstoot Van onze verslaggever Schoondijke - Jeugdleden van het Wereld Natuur Fonds (Ran gers) trekken er morgen, zater dag, samen met mensen van de stichting Het Zeeuwse Land schap op uit om het Pauli naschor winterklaar te maken. Er hebben zich totnutoe elf Ran gers aangemeld die meedoen aar deze schoonmaakactie in hel schor. Het karwei begint oir 13.30 uur. Coördinatrice Liliar de Wever hoopt echter dat ei zich nog meer WNF-jeugdleder aanmelden: 01173 - 1774. Van onze verslaggever Terneuzen - Tekenaar M, Stas- sen heeft ook voor 1994 de die-| ren-asiel-kalender gemaakt. Deze kalender is voor een tientje verkrijgbaar bij alle dierenspe ciaalzaken. De opbrengst komt ten goede aan het dierenasiel Zeeuws- Vlaanderen in Terneuzen. leden bladzijde van de kalender is ge sierd met een pentekening var Stassen. Van onze correspondent Aardenburg - Het dagelijks van de Gemeenschappelijke West- Zeeuws-Vlaanderen hl' langs gesprekken gevoerd me meente Sluis om te kijken mogelijk is om een tweede dagverblijf te starten. De gemeente Sluis staat hier n: zend tegenover. Het zou om twE

de Stem | 1993 | | pagina 16