NT? REN. OW ordt. Titelverdediger Animo favoriet Animo zit in een opbouwfase 'Gelukkig blijft Kelly Bouman bij ZTC' ÈtÊijï uur terug? ensr Terneuzense club heeft niets te verliezen Hulster Ambacht mikt op titel in derde klasse Start wintertenniscompetitie Bondscoach Piet Hoekstra zonder nationale selectie dB STEM t/m de Duitse wij bestellen). >y tijd dat u ons krijgt u 1 uit een ig om niet 'look-over' e sterkte, 0-10669. SPORT ZEELAND B2 Veel streekduels in eerste klasse mannen Wielerwereld mag zijn zegje doen Oud-Oostburger en tennisleraar Serge Carpentier: Receptie van kampioen ZCK Handhaven is het devies voor SJEF Selecties MLTC en Souburg 1993 Bij B.V. DONDERDAG 7 OKTOBER 1993 Van 0nze tennismedewerker U„jst - In de eerste klasse van de Zeeuwse tenniscom- titie voor mannen staat de deelname van teams als Ani- jno, Sluiskil, Drive en Sas van Gent garant voor de no- Zeeuws-Vlaamse streek- duels. Titelverdediger Animo is de fa voriet in deze klasse. Iets wat zeker onderkend wordt door clubtrainer Filip Versluys (zie elders op deze pagina). Aanvoerder Edward Bleyenberg van Sluiskil ziet voor zijn team geen hoofdrol weggelegd in de eerste klasse. „We willen lekker meedraaien. We zullen er wel in blijven, maar eerste of tweede zie ik ons niet te worden. Als we in de eerste klasse blijven zijn we tevreden, want het verschil met de tweede klasse is groot." Competitieleider Cor de Jonge van Drive uit Sas van Gent: „Het is voor ons geen must om kampioen te worden. Bovendien heeft deze competitie minder prioriteit dan de zomercompeti tie. Een paar jaar geleden werd Drive winterkampioen, maar nu is het zaak om er in te blijven. Het niveau bij ons is namelijk gelijk gebleven, terwijl andere teams zijn versterkt. Verschil lende spelers van ons studeren en hebben geen tijd om'te trai nen." Het geroutineerde team van Hul ster Ambacht zal alle zeilen moeten bijzetten om het eerste klasserschap te prolongeren. Daarvan is ook competitieleider Benny van Poecke overtuigd. „Het zal niet gemakkelijk wor den om ons te handhaven, maar met enkele ploegen moeten we ons toch wel kunnen meten. Mis schien dat we af en toe een beroep kunnen doen op Sébas- tien Rottier en Patrick Verstrae- ten die in Leiden studeren." Bescheidenheid is eveneens troef bij aanvoerder Teun Melissen van promovendus TV Goes. „We zullen het zwaar krijgen, maar toch hebben we goede hoop om ons te handhaven. We doen ons best. Ik schat in dat Hulster Ambacht en Schouwen-Duive- land bij de mindere teams beho ren in deze klasse. In de eerste helft van vorig jaar hadden wij van Hulster Ambacht gewonnen in de tweede klasse, ondanks dat dit team uiteindelijk toch boven ons eindigde en zodoende pro moveerde." SELECTIES Sluiskil: Koert van den Akker, Paul Cortvriendt, Jos Zegers, Henk Jan sen en Edward Bleyenberg. Drive: Onno van Quekelberghe, Tim Poppe, Menno Leeuwenburg en Kim Langeraert. Sehouwen-Duiveland: Peter Cop- poolse, André Goedegebuure, Hans- Jan Goedegebuure en René Schim- melpenninck. Hulster Ambacht: Jean-Loup Del tour, Stanny Verstraeten, Roland Renique en Ronny van Remortel. TV Goes: Marlon Wisse, Steven Dik ker, Joris Schillemans, Rob Seve- rens en Teun Melissen. Door onze medewerker Henk van de Voorde Terneuzen - De Terneu zense tennisclub Animo is enige Zeeuws-Vlaamse vereniging die uitkomt in e eerste klasse van de Zeeuwse mixedcompetitie. Voordeel voor Animo is dat het in de luwte van ambitieuze teams uit Vlis- singen en Middelburg niets heeft te verliezen. Competitieleider Harold Albi- cher van Animo geeft aan dat de Terneuzenaren voorlopig met een bescheiden rol genoegen zul len nemen. „Animo zit nu in een opbouwfase. We richten ons op de jeugd. Je moet het zien op langere termijn. We willen zeker geen spelers ronselen, maar het zou bijvoorbeeld wel leuk zijn als jeugdige talenten als Scher- beijn, Nijsten en Van Poecke bij elkaar gebracht zouden worden. Meisjes van niveau is op dit moment een probleem." Deze laatste opmerking is ge stoeld op het feit dat clubtrainer Filip Versluys van Animo inmid dels tevens privé-trainer is van Blondeel en Van Veldhoven. Blondeel staat volgens Versluys dertiende op de Belgische ran king. „Hoofddoel is de zomer competitie, want in vergelijking hiermee is de wintercompetitie twee keer niks. We gaan alles meer en meer op de mannencom- ijdens bijeenkomst in De Caisson in Kapelle Door onze medewerker Eddy de Schrijver Kapelle/Hoek - Het wielerseizoen zit erop en dat is het tijd voor bezinning. Consul Henk Remijnsen heeft samen met het districtsbestuur een bijeenkomst uitgeschreven voor dinsdag 12 oktober in De Caisson in Kapelle. Aanvang 19.00 uur. „Daar kunnen alle licentiehou ders naar toe komen. Ook comi tés en juryleden zullen daar van de partij zijn om eens te bekij ken of iedereen op de dezelfde golflengte kan gaan zitten," al dus Remijnsen. Tijdens die bijeenkomst is ook het wielercomité van Sas van Gent aanwezig. Een comité dat het als eerste in Zeeland aan durfde om de koers te annuleren wegens een te geringe voorin schrijving. Volgens de renners kwam die annulering veel te vroeg, maar volgens Johan de Block van het Sasse Wielercomi té gewoon een signaal dat tot nadenken moet stemmen bij de renners. De comités kunnen ook hun be zwaren kenbaar maken. Zo kan bijvoorbeeld gesproken worden over het aantal juryleden dat op de jurywagen plaatsneemt. In Hulst was dat aantal in grote getale weer aanwezig. „Sorry hoor, maar als ik al die mannen zie zitten en je weet wat dat als kostenplaatje met zich mee brengt, dan ga je nadenken. Maar ik hoop dat er ook bij de KNWU in Zeeland daar eens over nagedacht wordt. Op deze manier worden de comités op kosten gejaagd. Ik wil ook in de toekomst een wielerkoers voor amateurs in mijn dorp houden, maar dan moet dat wel haalbaar blijven. Laten we dan met z'n allen daar ook eens over naden ken," aldus een bekende voorzit ter - die liever niet met naam in de krant wil - van een kermis- koers in de gemeente Hulst. Zoals eerder bericht was Lamswaarde het ook niet eens met het aantal juryleden dat er voor een C-wedstrijd werd uit getrokken. Daar zat ook een zes tal juryleden op de jurywagen voor slechts 27 deelnemers. „De hand moet dus duidelijk ook eens in eigen boezem worden gestoken," licht Peter de Kort van het wielercomité Lamswaar de toe. Het wielercomité van Koewacht was onlangs eveneens niet zo blij met de hoge kosten voor een C-amateurwedstrijd. Volgens Apers kon je dan beter in zee gaan met de Zeeuws- Vlaamse Trimbond. „Dan zijn we in elk geval een paar honderd gulden minder kwijt," liet Apers doorschemeren. Maar ook de renners kunnen eens hun zegje doen. Zij vinden bijvoorbeeld dat sommige par koersen niet deugen en dat die moeten veranderen. Een mooi voorbeeld is het parkoers van Hulst. Dat werd aangepast op aandrang van de renners. Die vonden de paaltjes en steentjes in de Gentsestraat en het Corne lls de Vosplein veel te gevaarlijk. Zeker bij slecht weer. Deze keer gingen er ook weer niet voor niets vier renners tegen de vlakte al waren dat trimmers. De oor zaak is in Hulst de volgende: de finish ligt eigenlijk te dicht bij de bocht aan de Markt. Er moet voor gewaakt worden dat er niet nog meer amateur wedstrijden in Zeeuws-Vlaande- ren afvallen. Nieuw-Namen gaf er de brui aan en of Cadzand volgend jaar nog een amateur- koers houdt is eveneens de vraag. Kortom, het wordt tijd dat er spijkers met koppen ge slagen worden in de Zeeuwse wielersport. Op maandag 18 oktober wordt in Kloosterzande de samenwer king met de twee trimbonden uit Zeeland bekeken. Op het eerste gezicht lijken de amateur C- wedstrijden goed verlopen te zijn qua opkomst van de renners. Alleen telt Zeeland nog niet één C-amateur en dat is toch uitein delijk het doel van de KNWU. Toch komen er elk jaar nieuwe mateurs uit de rangen van de trimmers tevoorschijn. Mogelijk is dat ook te wijten aan deze nieuwe formule. petitie gooien vanwege het ge brek aan sterke vrouwen. De politiek van Animo is er niet op gericht om vrouwen aan te trek ken om de mixedteams te voe den. Wel is het volgens ingewij den zo dat er vrouwen naar Animo zouden willen komen. Een opbouwfase is momenteel noodzaak voor ons." In de eerste klasse van de Zeeuwse mannencompetitie is Animo opnieuw favoriet voor de wintertitel. „Beter dan vorig jaar kan eigenlijk niet, want zowel in december als in maart werden we kampioen," aldus Versluys. In het eerste mixedteam van Animo is Lester Bergen Hene gouwen nieuwkomer. De 17-jari- ge Terneuzense klom in één jaar tijd op van de speelsterkte Dl naar Cl. Niet in de laatste plaats was dit te danken aan de nodige trainingsuurtjes bij Filip Ver sluys en Michel Verberkmoes. Op dit moment speelt een verve lende schouderblessure Bergen Henegouwen parten. „Ongeveer drie weken geleden wilde ik een backhand-volley nemen waar ik net niet meer bij kon. Er knakte toen iets in mijn schouder. Hierna heb ik nog wel de clubkampioensehappen uitge speeld. Foto's wezen uit dat er gelukkig niks is gebroken, maar de dokter heeft me voorlopig rust voorgeschreven." Uiteinde lijk werd ze toch clubkampioen in Terneuzen door in de finale Jeanette van Ginkel te verslaan. Afgelopen zomer schreef ze toer nooien in Maldegem en Ertvelde op haar naam, terwijl ze in de Cl-toernooien van Hulst en Axel tot de halve finale reikte. „Het liefst zou ik snel naar de B-lijst gaan. Dat is ook wat Filip Ver sluys en Michel Verberkmoes ho pen," vertelt de 6 VWO-scholiere Lester Bergen Henegouwen. SELECTIES Animo 1 (mixedcompetitie): Boas Bie- rings, Dethlef Pieters, Richard Hame link, Steve van de Vorst, Lester Bergen Henegouwen en Franceska Adriaan- sens. Animo 1 (mannencompetitie): Stefan Steyaert, Norwin van Riel, Menno van den Hout, Peter van der Sloot en Hans Smolders. Animo 2: Hein-Jan Lapidaire,. Gino d'Hont, Rob Schurink, Cor Hiensch en Coosemans. Lester Bergen Henegouwen van Animo wil graag naar de B-lijst. foto camile schelstraete Consul Henk Remijnsen: „Kijken of iedereen op dezelfde golflengte kan gaan zitten.f0t0 wim kooyman. Door onze medewerker Henk van de Voorde Vlissingen - De Vlissingse tennisleraar Serge Carpentier gaat met frisse moed het komende winterseizoen in. De pech- vol verlopen zomercompetitie, waarin het doek viel voor de Zeeuwse Tennis Combinatie (ZTC) in de tweede klasse mixed, is al weer geruime tijd naar de achtergrond verdrongen. Het optimisme van Carpentier is niet in de laatste plaats te danken aan het 'bijtekenen' van de Oostburgse Kelly Bouman bij ZTC. Dit houdt in dat het 14-jarige talent niet alleen de indoorcompetitie in naam van De Schelde zal spelen, maar ook voor de zomer competitie behouden blijft voor ZTC, de bundeling van enkele tennisclubs waaronder het Vlissingse De Schelde. Carpentier, eveneens Oostburger van origi ne: „Het is een goede zaak dat Kelly Bouman bij ZTC blijft spelen. We gaan promotie bij keuze aanvragen voor de tweede klasse, maar normaal gesproken wordt het de derde klasse. Hierin gaan we dan zonder meer voor het kampioenschap. Op dit moment staan bij het eerste team alleen de namen van Kelly en mij vast voor de zomercompetitie. Wel is het derde klasse-niveau voor Kelly en ook voor mij eigenlijk te laag." Als vanouds spreekt de wintertenniscompe- titie minder aan. In de eerste klasse mixed van de Zeeuwse indoorcompetitie zijn per traditie de kaarten in feite al geschud. Er mag wel een wonder gebeuren wil de titel niet opnieuw in Vlissingse handen vallen. „De wintercompetitie is een soort training voor veel mensen. Vorig jaar is De Schelde 1 met 22 punten voorsprong kampioen gewor den. Je kunt je afvragen wat voor nut die competitie dan heeft. Het gaat niet om de vraag of De Schelde kampioen wordt, maar of het De Schelde 1 of De Schelde 2 wordt. De eerste keer moeten we al tegen het tweede team spelen. Dit lijkt me beslissend voor het kampioenschap, al is Middelburg ook sterk," aldus Serge Carpentier. Naast Bouman en Caipentier bestaat De. Schelde 1 uit Afke Hartog, Marjolein Meu- lenberg, Jurjen Mooibroek en Virgil Greeve, de 15-jarige 'coming man' uit Goes. Vanaf 1 januari 1994 zal heel het team in het bezit zijn van de speelsterkte BI. In het tweede team van De Schelde vinden we onder meer de namen terug van sterke troeven als Hulstenaar Jeroen Verstraeten en Cora Cijvat uit Zoutelande. Beiden maakten afgelopen seizoen nog deel uit van het eerste team. Carpentier: „Toch geeft de samenstel ling van de teams geen indicatie richting zomer. Afgelopen competitie was het voor Jeroen een ondankbare taak om meteen in de tweede klasse mixed uit te komen, nadat hij het jaar daarvoor nog vierde klasse mannencompetitie had gespeeld bij Hulster Ambacht. In het begin verloor hij twee keer krap zijn enkelspel. Na twee speeldagen had hij slechts één potje gewonnen, terwijl het er vijf hadden kunnen zijn, wat niet goed is voor het zelfvertrouwen." Tevens kampte Jeroen Verstraeten in het voorjaar met een telkens opspelende schouderblessure waar door het voor hem extra lastig was om zich aan te passen aan het niveau van de tweede klasse mixed. SELECTIES De Schelde 1: Serge Carpentier' (aanvoerder), Virgil Greeve, Jurjen Mooibroek, Kelly Bouman, Afke Hartog en Marjolein Meulenberg. De Schelde 2: Jeroen Verstraeten, Lennard van den Boom, Jauko Bronkhorst, Cora Cijvat, Moni que Walraven en Elsa Grootenhuis. Van onze tennismedewerker Hulst - In de derde klasse mixed zijn Hulster Ambacht en Drive de enige ZeeuVvs-Vlaamse representanten. De Hul stenaren hebben duidelijk kampioensaspiraties. De filoso fie van Drive is dat een titel mooi meegenomen zou zijn. Bestuurslid Benny van Poecke van Hulster Ambacht: „Onze doelstelling is de tweede klas se. Voor de huidige klasse zijn onze meisjes heel sterk. Verder zijn de jongens veel vooruitge gaan. Ik denk dat Drive en De Schelde 5 onze belangrijkste concurrenten zullen zijn." Clubtrainer Serge Carpentier van De Schelde onderschrijft de favoriete uitgangspositie van de Hulstenaren. Zelf is De Schelde met twee teams in deze klasse vertegenwoordigd. „Ik denk dat de derde klasse een hele gelijkwaardige is, waarin Hulst de beste kansen heeft voor het kampioenschap met bijvoorbeeld een sterke speler als Guido van Poecke," aldus Carpentier. Aanvoerder Cor de Jonge van Drive: „Het zou wel eens leuk zijn om naar de tweede klasse te gaan, maar dat lijkt me voor ons net iets te hoog ge- repen." ELECTIES Hulster Ambacht: Guido van Poecke, Pascal van Poecke, Rin- ke van Remortel, Sophie van Dierendonck en Nancy Ver straeten. Drive: Niek Stellenaar, Cor de Jonge, Marie-Kristien Poppe, Muriël Boddaert en Sophie Bod- daert. De Schelde 5: Christiaan Kats, Michel Kokelaar, Willeke Duits en Chantal van Leeuwen. De Schelde 6: Sjors de Lange, Robin van de Moere, Micha Ber nard, Anouk van Straaten en Marilyne Kats. MLTC 5: Yorick de Lange, Rob Holleman, Alicia van Belzen, Anneloes de Fouw en Anna Stroo. Hulster Ambacht 1, TV Goes 1. Tweede klasse: Souburg 1, Schou- wen-Duiveland 2, SJEF 1, SJEF 2, DOS 1Duiveland 1 Derde klasse: Sehouwen-Duive land 3, MLTC 1, Souburg 2, De Schelde 1, TEBO, Animo 2. Vierde klasse: Souburg 3, Duive land 2, Nisse, DOS 2, De Stoof 1. Van onze tennismedewerker Hulst - De Zeeuwse indoortenniscompetitie gaat komende zondag van start. Nieuw is in de eerste klasse mixed de deelname van Souburg. In de hoogste klasse van de mannen competitie is deze keer TV Goes vertegenwoordigd door de behaalde titel vorig seizoen in de tweede klasse. De onbetwiste favoriet in de mixedcompetitie is De Schelde 1, terwijl hetzelfde gezegd kan worden van Animo 1 bij de man nen. Aan deze laatste categorie is dit jaar een vierde klasse toe gevoegd. Eind van het jaar pro moveren de nummers één, voor zover mogelijk en degraderen de nummers zes. Op basis hiervan wordt begin 1994 gestart met de tweede helft van de wintercom petitie. INDELING MIXEDCOMPETITIE EERSTE HELFT Eerste klasse: De Schelde 1, De Schelde 2, MLTC 1, MLTC 2, Ani mo 1, Souburg 1. Tweede klasse: Kapelle 1, DOS 1, MLTC 3, MLTC 4, De Schelde 3, De Schelde 4. Derde klasse: Hulster Ambacht 1, Drive 1, De Schelde 5, De Schelde 6, De Stoof I, MLTC 5. Vierde klasse: MLTC 6, MLTC 7, Vrouwenpolder, Dauwendaele, TEBO. INDELING MANNENCOMPETI TIE EERSTE HELFT Eerste klasse: Animo 1, Sluiskil 1, Drive 1, Sehouwen-Duiveland 1, Van onze sportmedewerker Hulst - Na de sterke bezette wedstrijden in het zwembad De Driehoek in Hulst houdt de or ganiserende vereniging ZCK uit Koewacht een receptie in kanti ne van het zwembad. Van 19.30 tot 21.00 uur kunnen genodigden en mensen die de vereniging een warm hart toe dragen het mannenteam, dat on langs Nederlands kampioen lan- gebaan werd op de schoolslag, feliciteren. Na de prijsuitreiking van de zwemwedstrijden eerder die dag zal de officiële huldiging van dat team omstreeks 20.00 uur verricht worden. Ook de Zwemclub Koewacht wordt ge huldigd. Die actieve vereniging krijgt de legpenning in brons voor het 25-jarig lidmaatschap van de KNZB. Het bestuur van ZCK, dat rekent op een grote belangstelling, bestaat uit: voor zitter Wilfried Thoen, secreta resse Agnes de Kerf-Kindt, pen- ningmeesteresse Els van Waes- De Groot, Olga de Ridder-Ver- vaet, Els Borgt-Stuck, Miriam Hamelink-Van Poecke, Jo Buys, Mariëtte Martens-Suy en de hulptrainsters Carla Vernaeve, Paula van der Sar en Heidi van Remortele. Van onze tennismedewerker Hulst - Het Aardenburgse SJEF komt dit jaar met twee teams uit in de tweede klasse van de ten- niscompetitie voor mannen. Ge volg van het feit dat SJEF 2 gepromoveerd is vanuit de derde klasse. SJEF 1-speler Jake Trapman: „Ik denk dat de twee teams van SJEF elkaar weinig ontlopen qua krachtsverhoudingen. Als beide teams zich weten te hand haven, lijkt mij het seizoen ge slaagd." De teams van SJEF zijn in deze klasse de enige uit Zeeuws-Vlaanderen. SELECTIES SJEF 1: Teun van Heelsbergen, Piet Baas, Cees van Kampen, Mario Leen houwers en Jake Trapman. SJEF 2: George Dhont, Joris Dhont, Remco Dhont, Sven Fliers, Niek Fliers en Anthony Trapman. Van onze tennismedewerker Hulst - Trainer-speler Remco Maandag van het Middel burgse MLTC is realistisch genoeg om te beseffen dat het in de eerste klasse van de mixedcompetitie 'heel zwaar' zal worden tegen de teams van het naburige De Schelde. „We gaan zeker niet puur voor het kampioenschap, maar als het kan wel natuurlijk. Een echte doelstelling hebben we niet voor de wintercompetitie. Gewoon lekker spelen," aldus Maandag. SELECTIES MLTC 1: Serge Eude, Remco Maan dag, Eva Labruyère en Marjet Groenleer. MLTC 2: Dennis de Jong, Ramon de Jong, Marije Heeringa, Annemarie Bruynzeel en Marije Delfsma. Souburg 1: Ronald van de Broek, Menno Sanderse, Antoine van Bockel, Lucienne Sigmond en Chan tal van Schelven. Van onze verslaggever Onstwedde - Bondscoach Piet Hoekstra heeft bij de Neder landse Wielrenunie (KNWU) een rigoreus plan ingediend om de wielersport in ons land op een hoger niveau te brengen. Serge Carpentier: „Het is een goede zaak dat Kelly Bouman blijft spelen bij ZTC. foto wim kooyman Het bondsbestuur zal zich over zijn plannen, die binnenkort aan de algemene vergadering worden voorgelegd, buigen. „Ik heb geen stemrecht. Verenigingen en dis tricten moeten zich over mijn ideeën uitspreken. Ik weet niet hoe het zal uitpakken, maar er moet wel iets gebeuren", zegt Hoekstra. Het is voor Hoekstra in elk geval duidelijk dat veel zal moeten veranderen in de Nederlandse wielersport. Hij heeft al ver schillende keren aangegeven dat de top- en promotiecompetitie moeten verdwijnen. Hoekstra beseft echter ook dat vooral de topcompetitie het middel is om sponsors in beeld te brengen. De bondscoach weet ook dat hij de competitie-opzet niet van het ene op het andere jaar overhoop kan gooien. 1994 Wordt een overgangsjaar, waarin echter geen plaats meer is voor een nationale selectie. Piet Hoekstra: „De beste oplos sing is een semi-professionele ploeg, met bijvoorbeeld zes profs en zes amateurs. In zo'n ploeg wordt in elk geval plaats ge maakt voor Casper van der Meer en Wim van den Meulenhof en twee ervaren beroepsrenners, die nog ambitieus zijn. Dit plan zal echter pas in 1995 kunnen wor den uitgevoerd. Dat zal dan ook moeten, want in 1996 wordt de samensmelting tussen profs en amateurs sowieso een feit. Ik werk volgend jaar in elk geval niet meer met een vaste nationa le selectie. Met de beste wil ter wereld kan ik geen acht renners in ons land vinden, die interna tionaal mee kunnen. Voor een buitenlands programma zal ik de renners uit de verschillende ploegen moeten halen."

de Stem | 1993 | | pagina 9