GELD NODIG Jordan ziet geen uitdaging meer DE STEM Alleen Esajas kan geslagen hebben Blessures Engelse spelers Politie op alles voorbereid bij voetbalkraker KORT breda-krediet UITSLAGEN standen Shell USSEN TRACT BEL 076-220722 Basketbalfenomeen stopt onmiddellijk bij Bulls in NBA-profliga n raffinaderij ngsrente exico in Seat i clckz9 30 jaar financiëringservaring Nieuwe pech voor 'Gazza' B sportnieuws KORT Rottier verslaat Fendick in Zürich Timman opgelucht na nominatie Jakarta Alberda blijft bondscoach Spaanse ploegleiders woedend op Leblanc Recordcontract voor Larry Johnson Zoon Eddy Merckx in profpeloton 1993 A6 situatie in de Bij de divisie Internationale jaar het aantal naar 118. ties binnen de ologisch advies oninklijke/Shell Igens Shell van ag mogelijk te concurrentiepo- erden. n de markt. De n te kloppen bij iepoot. Bij Shell igd waarbij het ige tijd geleden et aantal banen laboratorium in nemers. n de gedeeltelijk e de Paris is zo de institutionele a twee dagen is heeft het Franse en weten, r zijn belangstel- e aandelen kosten deskundigen een n niet ongemerkt er Bova. Toch is zo bleek gisteren or Oad uit Holten ropese landen de us. Bova en Oad dig hun toestem- n meter. Zij weten van Verkeer en angere bussen in en worden in de edrijven te verbe- an de traditionele 40 procent meer één bus kunnen euvoordelen. -50 miljoen gulden finaderij in Euro deze gezamenlijke hting in 1989. orzieningen. Daar- duktie van MTBE, teruggang in de voerder goed met snel herstel van de het minimumtarief et variabele rente nciële deskundigen eid van de Duitse ag te brengen. Wel geen verlaging valt conto en Lombard- r van de Koninklij- ars in de Golf van t 1,2 miljard dollar ootste olievondst in hoeveelheid van in aan olie en aardgas nisatie van Olie-Ex- eel per dag 23,58 swagen zijn noodlij- apitaalinjectie over- an Volkswagen om werd door Madrid VW- topman Ferdi- vice-premier Narcis 'e toekomst van de bezorgde regering - kloosheid - werd de esprekingen met de Piëch door met 17 de kleinste et de onge- gie. ttentiewaarde, teriaal dat 5x en en offertes coren. ruik van aanbod en verschil |NEN IEDERS BEREIK. Lid N.V. I.V.F. Gevolmachtigde van div. bancaire insfe :ellingen. Sport Zeist (anp) - Als een Feye- noorder een klap heeft uitge deeld op 29 juli tijdens de uit de hand gelopen vriend schappelijke wedstrijd tegen een Helderse selectie, dan is het Esajas geweest. De reservespeler heeft zowel bij de tuchtcommissie als de politie toegegeven tijdens het veelbe sproken incident in de kluwen van spelers slaande bewegingen te hebben gemaakt, maar herin nert zich niet of hij mogelijk een tegenstander heeft geraakt. „Van Gobbel is het niet ge weest," heeft Esajas ondermeer tijdens de verhoren gezegd. Die verklaring werd gisteravond in Zeist door de raadsman van Ulrich van Gobbel, mr. Hans Mentink, afgegeven. De verdedi ger werd door de tuchtcommissie van de KNVB gehoord naar aan leiding van de inmiddels al ruim twee maanden voortslepende Helderse affaire. De international werd door de rechtsprekende heren, onder voorzitterschap van mr. Wool- derik, twee vergrijpen ten laste gelegd'. Het trappen van, dan wel naar een tegenstander en het slaan van een tegenstander ten gevolge waarvan de tegenspeler ernstig letsel opliep. In dit geval aanvoerder Schouten wiens kaak werd gebroken door een Feyenoorder. Slechts Igor Beuker en Dennis IJsendoorn van de Helderse se lectie hebben tegenover de tuchtcommissie schriftelijk en mondeling getuigd dat Van Gob bel Schouten heeft geslagen. Uit de overige verklaringen is alleen duidelijk geworden, dat de Feye noorder een trappende beweging heeft gemaakt in de richting van de spelers Van Veen en IJsen doorn, nadat Henk Fraser Beu ker in het gezicht had gespuugd. Fraser is intussen voor het ver grijp vier wedstrijden geschorst. Van Gobbel oordeelde dat de term karatetrap, zoals in de aan klacht van de tuchtcommissie stond, zwaar overdreven was. „Ik kan zelfs geen karate," ver weerde de snelle verdediger zich. „Ik heb een trappende beweging gemaakt om me te verdedigen. Ik had niet de intentie iemand te raken, ik was bang en heb onbe wust geschopt. Ik was opgewon den, wilde Fraser helpen. Dat is toch normaal dat je voor je col lega in de bres springt." „Ik ben het een beetje zat, deze affaire. Ben kwaad, wordt al ruim twee maanden vals be schuldigd. Ik heb al twee keer verklaard dat ik niet heb gesla gen," verloor een getergde Van Gobbel voor de tuchtcommissie even zijn kalmte. „De Goey heeft me vastgehouden, ik stond zeker op drie, vier meter van het ge beuren. Waar Esajas was, weet ik niet." De verhoorde Feye- noorders Fraser, Scholten en De Goeij hebben allen verklaard dat Van Gobbel niet heeft geslagen. Een journalist van Radio Noord- Holland, Arie Mol, legde wat het uitdelen van de klap betreft een ontlastende verklaring af voor Van Gobbel. Aan het einde van de bijna twee uur durende zitting, die nog steeds weinig helderheid ver schafte, pleitte Van Gobbels raadsman Mentink voor algehele vrijspraak van zijn cliënt. „Op de eerste plaats voor de klap en ook voor de trappende bewe ging, want hij is de afgelopen maanden al genoeg gestraft door de vooroordelen van justitie, po litie en de daaruit voortvloeien de publicaties in de media," pleitte Mentink. Hij betichtte justitie van onba lans. Hij noemde het onderzoek uit de hand gelopen, omdat acht spelers van de Helderse Selectie zijn gehoord en aanvankelijk al leen Van Gobbel van Feyenoord. „Van Gobbel is ten onrechte na gewezen, daarom verzoek ik de tuchtcommissie dringend daar mee rekening te houden." De tuchtcommissie van de KNVB doet vandaag uitspraak. Het zal wennen zijn voor basketballiefhebbers. NBA-kampioen Chicago Bulls gaat verder zonder Michael Jordan, de 'su perstar' van het toch al met vedetten volge- stampte NBA-circus. Gisteren maakte de 30-jarige Jordan bekend dat hij met onmiddellijke ingang stopt. De beste basketballer aller tijden gaat voortaan liever gol fen en basketballen in profkampen met toekom stige NBA-spelers. „De NBA zelf vormt geen uit daging meer voor me. Het is mooi geweest," zei hij onder meer in een live uitgezonden persconfe rentie. Door Frank van Geloven Deerfield - Woensdagmiddag, vier uur. Het wereldnieuws stokt even. Moskou wordt wegge draaid op CNN. Voor Washing ton, waar senaat en president kibbelen over de aanpak in So malië, is ook een half uur geen ruimte meer. De tijd staat'stil in de Verenigde Staten, want Mi chael Jordan kondigt zijn ver trek uit de basketbalprofliga NBA aan. „Ik kan het niet meer opbren gen. Het is niet de stress die de media veroorzaken, maar de stress rond het steeds weer moe ten presteren. De uitdaging is weg en ik heb altijd gezegd dat ik ermee zal stoppen als de sport me niets meer te bieden heeft," zegt Air Jordan vervolgens tij dens een chaotische persconfe rentie in een volgepakt zaaltje op het trainingscomplex van zijn club Chicago Bulls in Deerfield. De dood van zijn vader, die in augustus op de parkeerplaats van een hotel in Chicago met kogels werd doorzeefd, speelt volgens de megaster geen beslis sende rol. Enkele weken geleden maakten Amerikaanse kranten nog melding van geruchten dat de moord op Jordan senior een afrekening van de mafia zou zijn geweest. Maar over mogelijke Rome (rtr) - Lazio Roma moet het nog ten minste drie weken stellen zonder spelmaker Paul Gascoig- ne. De middenvelder heeft tijdens de training zijn knie verdraaid. De Engelse international, die voor het komende duel met Nederland is gesehorst, mist in elk geval de eerste Europese wedstrijd tegen Boavista uit Portugal op 20 oktober en waarschijnlijk ook de derby tegen AS Ro ma op de zondag daarna. Gascoigne kampt dit sei zoen met tal van blessures. Hij speelde tot dusver slechts in drie van de zeven competitiewedstrijden van Lazio Roma mee. De kleur rijke Brit miste de laatste twee duels wegens een pijn lijke achillespees en had woensdagavond in de natio nale bekerreturn tegen der de-divisieclub Avelfino zijn rentree moeten maken. Dinsdag ging het echter op nieuw fout bij een ongeluk kige actie tijdens de training. dreigementen van de cosa nostramet welke organisatie Jordan contacten zou hebben, durfde niemand in Deerfield gis teren te reppen. Het is echter een publiek geheim dat de gokverslaving van Jordan de laatste jaren astronomische vormen heeft aangenomen. Op de golfbaan verspeelde hij een paar maanden geleden bijvoor beeld een miljoen dollar in een partijtje met een drugskoning uit Denver. Vorig jaar werd bekend dat Jordan voor 170.000 dollar gokschulden had uitstaan bij met de mafia verbonden be roepsgokkers. Charisma Het ging dus privé niet goed met Jordan, de man die op de basket balvelden zo'n enorm charisma heeft en de hele wereld verbijs terde met zijn vliegende dunks en ongekend trapezewerk. De media en de superster meden de privé-problemen gistermiddag angstvallig, hoewel Jordan enke le keren uitviel naar een aantal Amerikaanse journalisten, die het vertrek van de basketballer wereldkundig hadden gemaakt en zijn connecties met de onder wereld daarbij nog hadden aan gestipt. „Als ik straks hier wegloop, ben ik blij dat ik jullie nooit meer zie. Dat ik van jullie afben," snauwde een bij vlagen geëmoti oneerde Jordan in de richting van journalisten van NBC, die gistermorgen al hadden uitge pakt met het nieuws rond Jor dan's afscheid. „Ik ga me straks met kinderen bezig houden, met normale mensen. Dat is iets wat jullie niets zegt, want jullie ge ven niets om normale mensen." Of het vertrek van Jordan uit de NBA ook definitief is, valt nog te bezien. Zelf wilde hij gisteren nog een slag om de arm houden. „Ik zeg nooit nooit," legde Jor dan uit. „Misschien vind ik het over vier of vijf jaar weer leuk om terug te keren. Alleen bij de Bulls, want dat was en is mijn club. Er zal nooit een andere ploeg voor me zijn. Maar nu hoeft het even niet meer voor me." „Mijn vertrek moet je ook in een ander perspectief zien dan dat van 'Magie' Johnson. Hij wil met alle geweld doorgaan, maar kan het helaas niet. Voor mij hoeft het allemaal niet meer. Dit is ook het beste moment om er een punt achter te zetten. Na drie titels achtereen, acht maal top scorer van de NBA. Het kan hierna alleen nog maar slechter gaan. De topsport is voor mij ook daarom geen uitdaging meer. Nu, maar misschien straks weer wel." Zijn basketballoopbaan zal hij niet onmiddellijk beëindigen. Al voelt Jordan er niets voor om die voort te zetten in Europa, waar Italiaanse en Spaanse topploe- gen al jarenlang verkondigen dat ze Jordan na zijn NBA-carrière in huis willen halen. „Ik kan Chicago niet verlaten," reageer de hij op een vraag in die rich ting. „Mijn vrouw komt uit Chi cago. Mijn kinderen groeien hier op. Ze kennen niets anders dan Chicago. Verhuizen kan ik ze niet aandoen." „Maar ik wil wel blijven basket ballen. Op een ander niveau. Op straat, in kampen, met oud- NBA-spelers. Voor de lol. Maar niet meer om voor een gigantisch decor te presteren. Dat kan ik niet meer aan." 3,9 miljoen Jordan is negen jaar NBA-speler geweest. In die periode werd hij acht maal topscorer' van de beste basketballiga ter wereld en ver diende hij ruim 200 miljoen dol lar (380 miljoen gulden) aan re clame- en sponsorinkomsten. Als basketballer hoorde hij niet tot de beste betaalden van de NBA. Al vijf jaar geleden sloot Jordan een zevenjarig contract bij de Bulls af voor 3,9 miljoen dollar per jaar. Thans een iets boven- modaal inkomen bij de profs. Jordan: „Ik wil nu ook niet weg omdat dat geld niet goed zou zijn. Onzin. Ik heb mijn contract afgesloten en daar moet ik mee leven. Ik baal er ook niet van dat Larry Johnson nu bij de Charlot te Hornets 84 miljoen dollar in twaalf jaar gaat verdienen. Dat is zijn zaak en ik hem de mijne." Aan geld zal Jordan voorlopig ook geen gebrek hebben. Zijn sponsors Gatorade en Nike, tele visiecommercials en auteurs rechten voor boeken en compu terspelletjes staan nog drie jaar garant voor een jaarlijks inko men van 25 miljoen dollar (onge veer 45 miljoen gulden). Een mooi bedrag voor een jon gen die op 17 februari 1963 werd geboren in het gezin van een katoenplukker uit North Caroli na die in Brooklyn New York zijn geluk beproefde. Michael Jordan (midden), eerder dit jaar namens de Bulls 'vliegend' in actie tegen de New Jersey Nets. FOTO AP Londen (rtr) - Minder dan een week voor de doorslaggevende WK-kwalificatiewedstrijd tegen Nederland beleeft de Engelse bonds coach Graham Taylor zorgelijke tijden. Aanvaller Les Ferdinand (QPR) en aanvoer der Stuart Pearce (Nottingham Forest) ble ven gisteren tijdens een bekerwedstrijd van hun club wegens blessures langs de kant. Het topduo meldt zich wel eind deze week bij de Engelse selectie om een begin te maken met de voorbereiding op de interland in Rotterdam. „De teamarts van Engeland beslist uiteindelijk of Pearce al dan niet speelt," zei Frank Clark, de trainer van Nottingham Forest. George Graham, de coach van Arsenal, kon Taylor evenmin geruststellen. Hij merkte op, dat de kans op een tijdig herstel van zijn aanvaller Ian Wright niet groter is dan vijftig procent. De spits wordt intensief aan zijn knieblessure be handeld en weet binnen 48 uur of hij woensdag in de Kuip kan spelen. Rotterdam/Londen (anp) - De agenten die komende woens dag hun 'normale' dienst draaien, krijgen assistentie van maar liefst 700 collega's om de Nederlandse en Engel se supporters in bedwang te houden. Ook binnen de poorten van het stadion zijn alle mogelijke maat regelen getroffen om problemen op de tribunes te voorkomen. De KNVB zet in De Kuip vijfhon derd ordebewakers in. De Engelse politie is wöensdag eveneens actief. Twintig agenten rijden mee met de supporters. Daarnaast zet de Engelse voet balbond enkele tientallen ste wards in om de eigen aanhang op te vangen en te begeleiden. „Bij clubwedstrijden is die vorm van begeleiding heel normaal. De meeste clubs hebben zelf ste wards opgeleid. Het is echter de eerste maal dat stewards worden ingezet bij een interland, zegt Malcolm George, hoofdinspec teur bij de politie in Manchester SSt&Ê/KÊSfi r. en een autoriteit in de nimmer aflatende strijd tegen voetbal vandalisme. De KNVB is blij met die Engelse aanpak. Wil van Rhee, directeur veiligheid bij de voetbalbond, was dan ook duidelijk opgelucht toen hij begin deze week tijdens een werkbezoek aan Engeland merkte dat ook daar van alles wordt geprobeerd om excessen voor, tijdens en na de voor zowel Nederland als Engeland cruciale interland te voorkomen. „Wij hebben zelf bij de wedstrijd Engeland - Nederland voor het eerst gewerkt met het inzetten van stewards. Dat was een groot succes," blikt Van Rhee terug op de interland die het Nederlands elftal in april op Wembley speel de. „Ook de Engelsen waren on der de indruk. Mede dankzij de stewards werd geen enkele Oranje-supporter aangehouden. De Engelsen proberen nu onze aanpak te kopieëren. Helemaal lukken zal dat niet omdat slechts de helft van de Britse aanhang via georganiseerde reizen naar Nederland komt, maar dat geeft toch al een beetje extra zeker heid." Op hun beurt zijn de Engelsen content over de waarschuwing van de Nederlandse politie om streng op te treden tegen sup porters die zich misdragen. De aankondiging dat arrestanten niet meteen het land worden uitgezet, maar daags na de inter land voor de rechter komen, heeft de warme steun van de Engelse autoriteiten. George: „Dat schrikt af. Het gebeurde te vaak dat supporters die het land werden uitgezet vervolgens via de achterdeur weer binnen kwa men." Binnen het stadion wordt woensdag geen sterke drank ge schonken. Daarbuiten zal de al cohol echter ongetwijfeld over dadig vloeien. De politie van Rotterdam/Rijnmond houdt daar evenals de collega's uit Amster dam, waar naar verwachting al maandag en dinsdag enkele hon derden Engelse fans de binnen stad en dë rosse buurt onveilig zullen maken, ernstig rekening mee. „Het is ondoenlijk een algeheel alcoholverbod uit te vaardigen voor de gehele binnenstad," zegt Peter van Zunderd, namens de Rotterdamse politie belast met de veiligheidsaspecten rond Ne derland - Engeland. „Wij hebben dat een paar jaar geleden gepro beerd bij de Europa Cup-finale tussen Manchester United en Barcelona. Dat werkte niet. Enerzijds omdat de horeca op zijn achterste benen stond, an derzijds omdat je in elke wille keurige supermarkt in Neder land bier en wijn kunt kopen." Ook op de veerdiensten vanuit Engeland wordt gewoon alcohol geschonken. „Wij hebben daar over overlegd met de maat schappijen die tussen Engeland en het vaste land van Europa varen. Het bleek niet haalbaar de ferries droog té leggen," zegt George. „Alleen op de bussen die supporters naar Nederland ver voeren, wordt niet geschonken. De realiteit zal dus zijn dat fans die zich een stuk in de kraag willen drinken daar alle kans toe krijgen. Juist daarom zijn wij dubbel blij dat de Nederlandse politie heeft aangekondigd dat dronken supporters onder geen enkele voorwaarde het stadion binnen komen." Op de dag van de wedstrijd kunnen zowel de Nederlandse als de Engelse supporters in Rot terdam gaan en staan waar zij zelf willen. De politie heeft geen programma in elkaar gedraaid om de supportersgroepen te scheiden. „Natuurlijk is wel even gedacht aan de mogelijk heid een alternatief dagpro gramma te maken om de Engel sen bezig te houden met muziek en stalletjes waar wat gegeten en gedronken kan worden," ver klaart Van Zunderd. „Daar heb ben wij echter vanaf gezien. Burgemeester Peper vindt dat de supporters geen beloning moeten krijgen voor ongewenst gedrag. De politie 'sluit zich daar vol mondig bij aan." DONDERDAG 7 OKTOBER 1993 DEEL Zürich/Sydney - Stefanie Rottier heeft in de tweede ronde van het indoor-toernooi in Zürich Patty Fendick verslagen. De tennisster uit Sint Jansteen versloeg de Amerikaanse in twee sets: 6-4 en 6-2. UITSLAGEN Sydney. Mannen, 1.6 miljoen gulden. Eerste ronde: Masur (Aus/8) - Eltingh (Ned) 6-1 6-1, Borwick (Aus) - Becker (Dui/2) 4-6 7-6 6-3, Yzaga (Per) - Gilbert (VSt) 6-2 6-2, Woodforde (Aus) - Svensson (Zwe) 3-6 6-3 7-6. Tweede ronde: Pernfors (Zwe) - Morgan (Aus) 6-3 4-6 6-3, Courier (VSt/1) - Fromberg (Aus) 6-4 6-3, Korda (Tsj/7) - Rafter (Aus) 6-4 6-2.. Zürich. Vrouwen, 1,4 miljoen gulden Eerste ronde: Tauziat (Fra/6) - Bollegraf (Ned) 4-6 6-3 6-4, Majoli (Kro) - Studenikova (Slo) 7-5 6-3, Navratilova (VSt/1) - Rittner (Dui) 6-4 6-1. Tweede ronde: Rottier (Ned) - Fendick (VSt) 6-4 6-2, Magdalena Maleeva (Bul/5) - Shriver (VSt) 6-0 6-3, Maleeva-Fragnière (Zwi) - Nideffer (ZAf) 6-2 6-1. Toulouse. Mannen, 750.000 gulden Eerste ronde: Stark (VSt) - Siemerink (Ned) 6-4 7-6, El Aynaoui (Mar) - Enqvist (Zwe) 7-6 6-2, Boetsch (Fra/5) - Hlasek (Zwi) 7-5 6-3, Bruguera (Spa) - Olchovski (Rus) 6-2 6-2. Tweede ronde: Tsjesnokov (Rus/6) - Prinosil (Dui) 3-6 6-3 6-0. Athene. Mannen, 360.000 gulden Tweede ronde: Arrese (Spa) - Arriens (Dui) 6-4 6-2, Schalier (Oos) - Tsjerkasov (Rus) 7-6 6-2, De la Pena (Arg) - Clavet (Spa) 5-7 6-1 6-0, Pescosolido (Ita) - Corretja (Spa) 6-4 6-3. Amsterdam - Jan Timman heeft met opluchting gereageerd op het bericht dat Jakarta bereid is gevonden het tweede gedeelte van de vastgelopen tweekamp' om de FIDE-titel met Anatoli Karpov te organiseren. Spelen in een ver, warm land heeft altijd zijn voorkeur gehad. „Een goeie oplossing voor een penibele situatie," vindt de Amsterdamse schaker. Woerden - Joop Alberda blijft de komende jaren actief als bondscoach van het nationale mannenvolleybalteam. Alberda blijft aan tot en met de Olympische Spelen in Atlanta ('96). Alberda gaat zich de komende maanden richten op het realise ren van de financiële voorwaarden om het programma van de nationale mannenploeg in 1994 mogelijk te maken. De Nevobo heeft na het vertrek van Nationale Nederlanden nog steeds geen nieuwe hoofdsponsor gevonden. De tijd dringt voor de nieuwe geldwerver van de NeVoBo. Op 15 oktober moet bij de internationale volleybalfederatie (FIVB) een garantie worden overlegd van bijna een half miljoen gulden (250.000 dollar). Alleen dan mag het Nederlands team deelne men aan de World League. „Voor mij een must," sprak de coach. Madrid - Jean-Marie Leblanc, directeur van de Ronde van Frankrijk, heeft zich de woede van de Spaanse wielerploegen op de hals gehaald. Het dreigement de Spaanse formaties volgend jaar uit te sluiten voor de wedstrijden om de wereldbeker en de Tour de France wegens de reeks afmeldingen voor de klassieker Parijs - Tours,- is in het zuiden van Europa totaal verkeerd gevallen. De vereniging van Spaanse wielerploegen (AECGP) wees giste ren in een reactie op de vrijheid voor de ploegen zelf het programma vast te stellen. De AECGP sprak in een verklaring van ongehoorde chantage. New York - Larry Johnson heeft voor de Charlotte Hornets het meest lucratieve contract getekend in de historie van het Amerikaanse profbasketball. Hij mag de komende twaalf jaar rekenen op een salaris van in totaal 84 miljoen dollar (ongeveer 155 miljoen gulden). Drongen - Na een stage bij de Amerikaanse wielerploeg Motorola heeft Axel Merckx zich verzekerd van een vaste plaats in het internationale profpeloton. De 21-jarige zoon van de legendarische Eddy Merckx tekende gisteren een contract voor één jaar bij de Duitse formatie Telekom, die wordt geleid door de Belg Walter Godefroot. HONKBAL American League, play-offs (best of seven), eerste wedstrijd: Chica go White Sox - Toronto Blue Jays 3-7. Tweede wedstrijd: Chicago White Sox - Toronto Blue Jays 1-3. Stand: 2-0 in het voordeel van de Blue Jays. R0LH0CKEY Bassano/Lodi (Ita). WK, voorron de Groep A: Zwitserland - Verenigde Staten 4-2, Italië - Portugal 6-0, Argentinië - Frankrijk 9-3, Por tugal - Frankrijk 19-2. Eindstand: 1. Italië 5-9, 2. Portu gal 5-8, 3 Argentinië 5-7, 4. Zwitserland 5-4, 5. Verenigde Staten 5-2, 6. Frankrijk 5-0. Groep B: Duitsland - Nederland 1-1, Andorra - Spanje 2-5, Ango la - Brazilië 2-4. Eindstand: 1. Spanje 5-9, 2. Bra zilië 5-7, 3. Duitsland 5-6, 4. Andorra 5-4, 5. Nederland 5-2, 6. Angola 5-2. Indeling kwartfinales (vandaag in Milaan): Italië - Andorra, Portu gal - Duitsland, Argentinië - Bra zilië, Zwitserland - Spanje. Degradatieronde (vandaag in Bassano): Angola - Verenigde Staten, Nederland - Frankrijk. SPORTPRIJSVRAGEN Belgische midlotto: 7 - 17 - 21 - 29 - 33 - 37. Reservegetal: 3. Jokerspel: 4 9 9 4 5 9 6. Duitse midlotto: Trekking A: 14 - 17 - 18 - 29 - 32 - 44. Reservege tal: 41. Trekking B: 15 - 26 - 33 - 37 - 38 - 45. Reservegetal: 48. Spiel 77: 9687669. Super 6: 506596. VOETBAL EREDIVISIE VW - VITESSE 2-1 (0-0). 62. Pothuizen 0-1, 74. Graef 1-1, 86. Polman 2-1. Scheidsrechter: Jol. Toeschouwers: 6.000. Gele kaar ten: Verberne, Graef (VW), Van de Looi, Pothuizen, Cocu (Vi tesse). WV: Jos Smits; Werner Smits, Polman en Janfada; Spee, Hans- sen, Torken (65. Hasselbaink) en Verberne; Braem (73. Van Leen- ders), Graef en Laros. VITESSE: Van der Gouw; Stu ring, Bos, Van de Looi en Ver meulen; Laamers, Cocu en Straal; Pothuizen, Gillhaus en Helder (77. Loeffen). Brussel. Oefeninterland: België - Gabon 2-1 (1-1). 38. Mackaya 0-1, 44. Wilmots 1-1, 87. Wilmots 2-1. Toeschouwers: 6000. Landelijke jeugd, eerste divisie B: KBC-PSV 2-0 Italië, belangrijkste uitslagen eer ste wedstrijd tweede ronde beker toernooi: AC Milan - Vicenza 3-0, Lucchese - Internationale 0-1, ge staakt wegens storm, Juventus - Venezia 1-1, Ascoli - Torino 1-3, Foggxa - Triestina 2-2, Lazio Ro ma - Avellino 0-2. Spanje: Valencia - Rayo Valleca- no 3-1, Celta de Vigo - Lleida 1-1, Sporting Gijon - Tenerife 1-2, Real Madrid - Santander 2-1, Sevilla - Atletico 2-1, Real Socie- dad - Real Oviedo 2-2, Albacete - Deportivo La Coruna 0-0, Real Zaragoza - Ossasuna 2-1, Barce lona - Real Valladolid 3-0. Stand aan kop: Barcelona 6-10, Valencia 6-10, Athletic Bilbao 5-9, Sevilla 6-9, Real Sociedad 6-8. Schotland: Glasgow Rangers - Motherwell 1-2, St. Johnstone - Celtic 2-1. Uitslagen Frankrijk: Nantes - Metz 2-0, Monaco - Lyon 1-1, Toulouse - Angers 2-1, Le Havre - Auxerre 1-0, Saint-Etienne - Caen 5-0, Cannes - Martigues 2-1, Paris SG - Lens 1-0, Marseille - Strasbourg 2-1, Lille - Sochaux 3-1, Bordeaux - Montpeliier 1-1, Stand aan kop: Boraeaux 12-17, Paris SG 12-17, Cannes 12-17, Marseille 12-16, Monaco 12-15, Nantes 12-15. EK landenteams, tot 18 jaar: Je na: Duitsland - Griekenland 4-2 (1-1). Return 4 november op Kre- ta. WIELRENNEN Turijn. Milaan - Turijn: 1. Sören- sen (Den) 206 km in 4.36.07, 2. Fornaciari (Ita), 3. Frattini (Ita), 4. Barbero (Ita), 5. Krieger (Dui) 0.15, 6. Bortolami (Ita) 0.45, 7. Daelman (Bel) 1.36, 8. Meier (Zwi) 1.38, 9. Van de Wouwer (Bel) 1.53, 10. Sciandri (Ita) 2.03, 13. Jelle Nijdam (Ned) 2.33, 17. Leon van Bon (Ned) 2.43, 23. Adri van der Poel (Ned) 7.29, 68. Eddy Bouwmans (Ned) 8.32, 70. Mi chael Boogerd (Ned), 76. John van den Akker (Ned), 82. Fondriest (Ita), 119. Bugno (Ita), 145. Bart Voskamp (Nea), 147. Maarten den Bakker (Ned), 148. Frans Maas- sen (Ned). Prof koers Zele (Bel): 1. Omloop (Bel) 149 km. in 3.24.12, 2. Notte- bart (Bel) 0.04, 3. Bogaert (Bel) 0.09, 4. Marc Dierickx (Bel), De Wael (Bel), 23. Rober van dé Vin (Ned), 25. Jeroen van Happen (Ned).

de Stem | 1993 | | pagina 7