DE STEM Volop spektakel in Heerenveen Olym LEIJTEN bv Scitroënr Graham Taylor roept Alan Shearer op UITSLAGEN STANDEN Tapie steekt eigen geld in club Christie en Cason van doping beschuldigd Sterk optrc Bruinvis in Feyenoord komt goed weg, maar wint wel verdiend Richard Krajicek sneuvelt in eerste ronde 4 Sidney' Politie vreest invasie fans zonder kaartje bij Nederland-Engeland Verlies voor 2 Voor Nederland-Engeland van volgende week woensdag 1 I REPARATIE SCHADE-AFWIKKELING FINANCIERING I VERKOOP EN LEASING IN NIEUWE GEBRUIKTE WAGENS 'fa Tilburgseweg 4t Ooslerftout Telefoon: 01620-32710 Sp ort DE STEM Londen (rtr) - De Engelse bondscoach Graham Taylor heeft Alan Shearer opgeroe pen in de selectie voor de WK-kwalificatiewedstrijd te gen Nederland voor groep twee van volgende week woensdag in Rotterdam. De aanvaller van Blackburn Rovers, die bijna een jaar bui tenspel stond wegens een knie blessure, scoorde zaterdag voor de ogen van Taylor twee keer tegen Swindon Town. „Hoewel hij nog niet helemaal fit is, kan iedereen zien dat hij op de goede weg is," verklaarde Taylor, die ook Parker (Man chester United), derde doelman Tim Flowers (Southampton) en middenvelder Trevor Steven (Glasgow Rangers) opriep. Tot de afwezigen behoren behalve de geschorste Paul Gascoigne voorts Earl Barret (Aston Villa) en David Batty (Leeds United) wegens blessures. David Bards- ley (QPR) is gepasseerd. Taylor heeft enkele onzekere factoren in zijn selectie. Zo moet er worden afgewacht of Ian Wright (Arsenal) op tijd hersteld is van een knieblessure. Voorts zijn de verdedigers Tony Adams (Arsenal) en Stuart Pearce (Not tingham Forest) en aanvaller Les Ferdinand (QPR) niet fit. I)e Engelse selectie bestaat uit: doel: Seaman, Woods en Flowers; veld: Jones, Parker, Walker, Adams, Pallister, Pearce, Dorigo, Palmer, Steven, Platt, Ince, Sinton, Sharpe, Shearer, Wright, Ferdinand, Sheringham, Clough en Merson. Noorwegen Bondscoach Egil 'Drillo' Olsen heeft gisteren in Oslo de selectie van zeventien spelers bekend ge maakt, waaruit hij het Noorse elftal samenstelt, dat volgende week woensdag in Poznan tegen Polen speelt. Het betreft een wedstrijd voor groep 2 van de voorronden van het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten. Voor dezelfde groep wordt, eveneens op 13 oktober, in Rotterdam de wedstrijd Ne derland-Engeland gespeeld. De Noorse selectie ziet er als volgt uit: doel: Groodaas en Rise; achter: Berg, Bjoernebye, Bratseth, Halle, Johnsen en Pedersen; middenveld: Bohinen, Flo, Ingebritsen, Jakobsen, Leonhardsen, Mykland en Rekdal; voor: Fjoertoft en Soerloth. Van onze verslaggever Jacques Hendriks Heerenveen - Feyenoord heeft ook zijn achtste com petitiewedstrijd zonder puntverlies afgesloten. In een bijzonder spectaculair duel werd Heerenveen in een volgepakt Abe Len stra-stadion onder toe ziend oog van FC Porto trainer Tomaslav Ivic in de slotfase opzij geschoven, 1-3. Feyenoord speelde een van zijn betere wedstrijden, maar mocht tegelijkertijd over dat resultaat niet klagen. In de tweede helft namelijk, bij een 1-1-stand, ver schenen de Heerenveense spitsen Piet Keur en Gerrie Schaap op drie meter van het Feyenoord- doel in vrije positie, maar beiden stuitten op doelman Ed de Goeij, die zeker bij die eerste redding, op de kopbal van Keur, waar schijnlijk het engeltje op de lat van zijn voorganger bij Oranje, ■Hans van Breukelen, geleend had. Zoals het de gehele competitie al het geval is, drukte Feyenoord pas in de laatste 20 minuten definitief door. In de 75e minuut dook de tot dan onzichtbare Jo hn van Loen een lage voorzet van Regi Blinker in het doel, 1-2. Acht minuten later maakte Blin ker na goed storend werk van Arnold Scholten er zelfs 1-3 van. De elfde overwinning achter el kaar in competitieverband. Vo rig seizoen, op vier wedstrijden van het glorieuze einde, lieten de Rotterdammers uit bij Vitesse (1-1) voor het laatst een punt liggen. Vlam De vlam sloeg al vroeg in de pan in de op een vreemde dag (maan dag!) geplande wedstrijd. Feye noord, met Van Loen weer in de basis ten koste van Obiku, ver baasde zichzelf door al in de zesde minuut de leiding te ne men. Onmiddellijk nadat Hee- renvener Marco Roelofsen een afzwaaier op het doel van De Goeij had geproduceerd, vergat dezelfde speler mee te verdedi gen. Feyenoords aanvoerder Jo hn de Wolf was attent en lan ceerde direct Rob Witschge met een pass over 60 meter. Roelof sen was te laat en het stond 0-1. „Marco voetbalde vanavond als een schooljongen," vond Heeren veen-trainer Foppe de Haan. Feyenoord bleek het niet gewend te zijn om al zo vroeg voor te komen en was die luxe dan ook binnen twee minuten kwijt. Erik Regtop, bewaakt door Peter Bosz, die daardoor rechtsachter moest spelen, gaf de voorzet, de sterk spelende ex-Feyenoorder Piet Keur kopte via de hand van de Goeij hard in, 1-1. De rest van de eerste helft was zeer amusant. Een hoog tempo Den Haag (anp) - Richard Krajicek is gisteren in de eerste ronde van de open Australische indoor-tenniskampioenschap- pen in Sydney uitgeschakeld. De als vijfde geplaatste Hage naar verslikte zich in de Australiër Jamie Morgan. De nummer tien van de wereld verloor in drie sets: 6-7 6-2 4-6. Morgan speelde zijn eerste wed strijd sedert de open Amerikaan se kampioenschappen op Flus hing Meadow, waar hij in de vierde ronde na twee gewonnen sets en een voorsprong van 5-0 in de derde, werd uitgeschakeld door zijn landgenoot Wally Ma- sur. Krajicek bekende na afloop dat hij zich vergist had in de kracht van de service van de Australiër. Morgan bekende dat hij pas in de slotfase van de derde set geloofde te kunnen winnen van de Nederlander. De als eerste geplaatste Jim Courier, die vorige week verras send verloor van Jacco Eltingh tijdens het toernooi van Kuala Lumpur, rekende in honderd mi nuten af met de via de kwalifica tie tot het hoofdtoernooi doorge drongen Duitser Alexander Mronz: 6-2 7-5. UITSLAGEN Wereldranglijsten. Vrouwen: 1. Graf (Dui) 379,39 pun ten, 2. Sanchez-Vicario (Spa) 231,31, 3. Navratilova (VSt) 226,79, 4. Seles (Ser) 189,10, 5. Martinez (Spa) 167,40, 6. Sabatini (Arg) i52,69, 7. Mary-Joe Fernandez (VSt) 149,74, 8. Novotna (Tsj) 143,15, 9. Capriati (VSt) 123,67, 10. Huber (Dui) 105,82, 11. Sukova (Tsj) 95,95, 12. Date (Jap) 89,29, 13. Maleeva- Fragnière (Zwi) 84,61, 14. Coetzer (ZAf) 76,19, 15. Magdalena Maleeva (Bul) 76,19. Nederlanders: 29. Ore mans 43,97, 34. Rottier 38,93, 37. Schultz 36,04, 67. Muns-Jagerman 20,83, 97. Boogert 13,86, 138. We- gink 9,94, 174. Bollegraf 7,37, 194. Kamstra 6,22. Mannen: 1. Sampras (VSt) 3.925 punten, 2. Courier (BVSt) 3.729, 3. Edberg (Zwe) 2.649, 4. Bruguera (Spa) 2.638, 5. Becker (Dui) 2.617, 6. Stich (Dui) 2.598, 7. Michael Chang (VSt) 2.200, 8. Medvedev (Oek) 2.119, 9. Ivanisevic (Kro) 2.061, 10. Krajicek (Ned) 2.001, 11. Muster (Oos) 1.999, 12. Pioline (Fra) 1.785, 13. Korda (Tsj) 1.728, 14. Volkov (Rus) 1.538, 15. Lendl (VSt) 1.423, 16. Masur (Aus) 1.413, 17. Novacek (Tsj) 1.413, 18. Martin (VSt) 1.384, 19. Gustafsson (Zwe) 1.279, 20. Ros set (Zwi) 1.239, overige Nederlan ders: 42. Siemerink 789, 55. Haar huis 665, 61. Eltingh 616. Palermo. Mannen, 500.000 gulden. Finale: Muster (Oos)-Bruguera (Spa) 7-6 7-5. Sydney. Mannen, 1,6 miljoen. Eerste ronde: Morgan (Aus)-Kraji cek (Ned/5) 7-6 2-6 6-4, Rafter (Aus)- Steven (NZe) 7-6 6-4, Pern- fors (Zwe)-McEnroe (VSt) 6-3 6-3, Fromberg (Aus)- Woodbridge (Aus) 6-1 4-6 7-5, Bryan (VSt)-Adams (VSt) 6-2 3-6 6-3, Courier (VSt/1)- Mronz (Dui) 6-2 7-5. Zürich. Vrouwen. 1,5 miljoen gul den. Eerste ronde: Oremans (Ned)-Boo- gert (Ned) 6-2 6-4, Rottier (Ned)- Medvedeva (Oek) 6-4 6-2, Magdale na Maleeva (Bul/3)-Durie (GBr) 6-1 6-0, Nideffer (ZAf)-Po (VSt) 7-5 6-0, Shriver (VSt)-McNeil (Vst) 7-5 6-4,- Fendick (VSt)-Garrison (VSt) 7-6 3-6 6-3, Malejeva-Fragnière (Zwi/3)- Schultz (Ned) 6-4 6-2, Schriver (VSt)-McNeil (VSt) 7-5 6-4, Fendick (VSt)- Garrison-Jackson (VSt/7) 7-6 3-6 6-3. Toulouse. Mannen. 760.000 gulden. Eerste ronde: Tarango (VSt)-Kulti (Zwe) 3-6 7-5 6-3, Bergström (Zwe)- Carlsen (Den) 6-3 1-6 6-4, Simian (Fra)-Champion (Fra) 6-2 6-3. Athene. Mannen, 400.000 gulden. Eerste ronde: Javier Sanchez (Spa/ 1)-Gisbert (Spa) 6-4 7-6, Kroschko (Hon) -Altur (Spa) 6-3 7-5, Montana (VSt)-Efraimoglu (Gri) 6-1 6-1, Fur- lan (Ita/5)- Davin (Arg) 6-3 7-6, Filippini (Uru)-Velev (Bul) 7-5 6-0, Berasategui (Spa/3) -Kafelnikov (Rus) 6-1 6-3, Arriens (Dui)-Karba- cher (Dui/4) 4-6 6-1 6-2. HANDBAL Europese bekertoernooien. Eerste ronde, tweede wedstrijd. Vrouwen, CEV-beker: Spartak Kiev (Oek) - PSV (Ned) 36-13 (19-7). Eerste wedstrijd: 37-15, Spartak Kiev naar tweede ronde. SPORTPRIJSVRAGEN Lotto 39: eerste prijs (jackpot): 1 winnaar ontvangt f. 3.467.866,20, tweede prijs: 1 winnaar f. 100.767,80, derde prijs: 90 win naars f. 1679,40, vierde prijs: 4214 winnaars f. 35,80, vijfde prijs: 72.004 winnaars f. 5. Cijferspel: 6 cijfers goed: 1 win naar, 5 cijfers: 3, 4 cijfers: 26, 3 cijfers: 261, 2 cijfers: 2724. VOETBAL Portugal: Famalicao-Benfica 1-5. Engeland: Manchester City-Old- ham Athletic 1-1. en twee aanvallende ploegen, die elkaar redelijk in evenwicht hielden. De beste kansen waren voor Feyenoord. Gaston Tau- ment volleerde na zestien minu ten rakelings over. Kort voor rust had de ongelukkig spelende rechtsbuiten een nog grotere kans, maar speelde de bal te ver voor zich uit. In dezelfde minuut knalde Witschge op de vuisten van Heerenveen-doelman Carlo L'Ami en schoot Van Loen de rebound in het zijnet. Heerenveen was vooral gevaar lijk via rechtsbuiten Gerrie Schaap, die de rechtsbenige linksback Errol Refos een moei lijk avondje bezorgde en Piet Keur, de dertiger, die in het Friese Haagje blijkbaar aan zijn tweede jeugd is begonnen. In het eerste gedeelte van de tweede helft was Heerenveen het gevaarlijkste, met de twee eerder vermelde kansen als hoogtepun ten. Bij de Friezen zonk na het missen van die mogelijkheden echter de moed in de schoenen. De Haan: „We gingen te veel achteruit spelen, ook al omdat Feyenoord zich zeker in het laat ste half uur als de best voetbal lende ploeg van de avond mani festeerde. We hebben dan ook verdiend verloren." Kruidkoek De Friese kruidkoek was inder daad ver op, Feyenoord kon zich op gaan maken voor de lang zaam maar zeker roemruchte eindspurt. In de 59e minuut ver dienden de Rotterdammers al een strafschop, toen Rob Witsch ge door de voor Oosterveer inge vallen Ten Voorde tegen de grond getrokken werd, maar weigerde arbiter Van de Ende mee te werken. Het was uitstel van executie voor Heerenveen. Over de tweede en in feite ook beslissende treffer in de 75e mi nuut, eentje uit het boekje, toon de trainer Geert Meijer zich dubbel verheugd. „We trainen er veel op, dat Blinker niet alleen hoge ballen bij de tweede paal legt, maar ook eens een voorzet bij de eerste paal geeft, waarbij de spitsen in moeten komen. Dat deed Van Loen goed." Feyenoord liet zich geen tweede keer de kaas van het brood eten door Heerenveen. Met Metgod als vervanger voor Bosz ging de deur op slot en bouwde Blinker de score zelfs nog uit, 1-3. HEERENVEEN-FEYENOORD 1-3 (1-1) - 6. Witschge 0-1, 8. Keur 1-1, 75. Van Loen 1-2, 84. Blinker 1-3. Scheidsrechter: Van der Ende. Toe schouwers: 14.000 (uitverkocht). Ge le kaarten: Verbeek, Schaap (Hee renveen), Refos (Feyenoord). HEERENVEEN: L'Ami; Doesburg, Oosterveer (40. Ten Voorde), Groen en Verbeek; Roelofsen, Echteld en De Visser; Schaap, Keur en Regtop (74. Tammer). FEYENOORD: De Goey; Bosz (75. Metgod), Van Gobbel, De Wolf en Refos; Scholten, Maas en Witschge; Taument, Van Loen en Blinker. Feyenoorder Regi Blinker, maker van het derde Rotterdamse doelpunt in duel met Doesburg van Heerenveen. foto anp Marseille (rtr) - Bernard Ta pie heeft de spelers van Olympique Marseille verze kerd dat hun club een zware financiële crisis zal overwin nen. Hij heeft weer zeven miljoen francs (2,1 miljoen gulden) uit eigen zak bijge dragen aan de schade door de omkopingsaffaire met Valen ciennes. „Ik zal tot het bittere einde doorvechten," verklaarde Tapie. Hij noemde nog eens het totaal bedrag dat hij de afgelopen ze ven jaar investeerde: 130 miljoen francs (40 miljoen gulden). Door zijn binnenkomst werd O.M. ge red van bankroet om daarna de succesvolste Franse club aller tijden te worden. O.M. heeft tussen 100 en 130 miljoen francs nodig om de ver liezen op te vangen door de uitsluiting in het Europese be kertoernooi voor landskampioe nen en andere internationale wedstrijden als de supercup en de wereldbeker. Het is aannemelijk dat de club een of twee topspelers zal verko pen. De spelers speculeerden over de namen. Tapie betrad in Lille de kleedkamer om zijn spe lersgroep gerust te stellen. „Zijn woorden waren voor ons alle maal bevredigend," zei verdedi ger Marcel Desailly. Het elftal reageerde positief door de wed strijd met 2-1 te winnen door doelpunten van de Portugezen Futre en Rui Barros. De spelers kregen tijdens de wedstrijd provocaties van aan hangers van Paris St Germain te horen. De Parijzenaars waren naar het noorden afgereisd om O.M. 'Glasmann, Glasmann' toe te roepen. Glasmann was de ver dediger van Valenciennes, die de beruchte omkopingaffaire aan het rollen bracht. Stuttgart (sid) - De Engelsman Linford Christie en de Amerikaan Andre Cason, respectievelijk eerste en tweede op de 100 meter bij de wereldtitelstrijd in Stuttgart, hebben hun prestaties gele verd met behulp van verboden midde len. Die beschuldiging uit speerwerper Dimitri Poljoenin uit Oezbekistan in het blad 'Sport- kurier'. De Oezbeek veroverde in Stuttgart brons bij het speerwerpen, maar werd later wegens doping gediskwalificeerd. Hij moest daarop zijn medaille inleveren. De 25-jarige Poljoenin werd betrapt op het gebruik van anabole steroïden. In het op een geluidsband opgenomen interview verklaart de atleet: „Toen wij destijds in het laborato rium van professor Manfred Donike waren, zeiden laboranten dat Amerikanen en Engel sen grote problemen hadden." Volgens Pol joenin zouden de laboranten verklaard heb ben dat de A-monsters van Christie en Cason positief waren. „Hoe is het dan mogelijk dat de B-monsters negatief waren?," vraagt de speerwerper zich af. Tijdens het WK atletiek in Stuttgart ging lange tijd het hardnekkige gerucht dat het A-monster van Christie positief was. De 33-jarige Brit verbeterde in de finale op 15 augustus het Europese record tot 9,87 secon den. Hij bleef daarmee slechts éénhonderd ste van het wereldrecord verwijderd, dat op naam van de Amerikaan Carl Lewis staat. In de databank, die in de Duitse stad voor de pers beschikbaar was, werd de positieve reactie van Christie gedurende een korte tijd gemeld. Trainer Tsjamil Karimov, die naast Pol joenin nog twee speerwerpers van wereld klasse onder zijn hoede heeft, uit in 'Sport- kurier' ook ernstige besehuldigingen. „Wat zich tegenwoordig bij dopingcontroles af speelt, is niets anders dan een heksenjacht op sportlieden uit de voormalige Sovjetunie. Wij zijn slechts kleine vissen van weinig betekenende nationale bonden. Het is niét moeilijk ons te vangen. Men weet precies dat een dopinggeval uit een klein, onbelangrijk land niet voor internationale opschudding zorgt. De grote haaien blijven echter vrij rondzwemmen." Poljoenin stelt verder: „Als ik wereldkampi oen was geworden, zou het resultaat van mijn dopingcontrole niet bekend zijn ge maakt." Volgens de Oezbeekse atleet waren in Stuttgart alle omstandigheden aanwezig voor een verwisseling van urinemonsters. „In Duitsland kijkt men niet zo nauw toe bij de controles. In andere landen gebeurt dat veel scherper. In Engeland en Italië worden atle ten op de voet gevolgd door het personeel dat met de dopingcontrole is belast. In Duitsland stuurt men de atleet met een papier in de hand naar de dopingcontrole. Men wijst in een bepaalde richting en dan moet je zelf maar zoeken. Ik heb hetzelfde een jaar geleden bij een wedstrijd in Koblenz meegemaakt." Op de onder atleten veel gestelde vraag waarom dikwijls sporters uit de voormalige Sovjetunie door de dopingcontroleurs wor den gepakt, antwoordt Poljoenin: „Er zijn twee mogelijkheden. Men betaalt om onthul lingen te vermijden of men heeft in Stuttgart bewust de waarheid verdraaid." Professor Manfred Donike, die ook de do pingcontrole op de urine van Erik de Bruin uitvoerde, veroordeelt de beschuldigingen van Poljoenin scherp. „Op zulke waanzin reageer ik niet," verklaarde Donike tegen over de 'Sportkurier'. „Wanneer iemand zo iets beweert, klaag ik hem aan. In mijn laboratorium weet niemand wie gecontro leerd wordt. Alle monsters komen met code nummers binnen." DINSDAG 5 OKTOBER 1993 DEElB Londen (anp) - De Engelse en Nederlandse politie vrezen volgende week een invasie van Engelse supporters die geen kaartje hebben voor de voetbalinterland Nederland- Engeland. Politiemensen uit beide landen houden er ernstig rekening mee dat tussen de 1000 en 1800 suppor ters op goed geluk naar Nederland komen in de hoop alsnog een toegangsbewijs te bemachtigen. „Dat hoeven niet allemaal rel schoppers te zijn, maar deson danks maken wij ons zorgen over de hoeveelheid suppor ters dat zonder kaartje naar Rotterdam gaat," zei Malcolm George gisteren op een pers conferentie in Londen. George is een hoge Britse politiefunc tionaris, die al jaren belast is met het in kaart brengen van de bewegingen van Engelse voetbalfans in binnen- en bui tenland. George benadrukte dat het zinloos is voor Engelse fans om 'op de bonnefooi' naar Ne derland te komen. Wil van Rhee, directeur veiligheid van de KNVB, sloot zich daarbij aan. „De Engelse voetbalbond heeft 4900 kaarten gekregen. Met dat aantal zullen de En gelsen het moeten doen. In Nederland is nergens meer een kaartje te krijgen." De politie van Rotterdam- Rijnmond kondigde in Londen aan dat de tolerantiegrens van de Nederlandse politie erg laag zal zijn. „Dronken sup porters en andere relschoppers komen het stadion niet bin nen," waarschuwde Peter van Zunderd, belast met de veilig heidsaspecten rond de inter land, van cruciaal belang in WK-kwalifieatiegroep 2. Vol gens Van Zunderd zet de poli tie volgende week woensdag 700 man extra personeel in. Daarnaast verlenen nog eens 20 Engelse politiemensen as sistentie bij de opvang en be geleiding van de Engelse aan hang. Binnen het stadion heeft de KNVB de beschikking over een ordedienst van 500 men sen. Veruit de meeste Engelse fans arriveren pas op woensdag in Nederland. Circa een kwart komt al maandag of dinsdag. De verwachting is dat die groep niet meteen doorreist naar Rotterdam, maar eerst naar Amsterdam gaat. „Ook op de wedstrijddag zelf zal het in Amsterdam druk worden," voorspelt George. „De binnen stad en vooral de Walletjes oefenen nu eenmaal een enor me aantrekkingskracht uit waar Rotterdam niet tegenop kan." De spoorwegen houden er al vast rekening mee dat veel Engelse supporters op het laatste moment nog vanuit Amsterdam naar Rotterdam willen om de wedstrijd te zien. Speciaal voor die supporters wordt enkele uren voor de aftrap in de Kuip een dubbel deks trein ingezet. SPORTNIEUWS KORT Straffen betaald voetbal Zeist - Geschorst voor 1 wedstrijd wegens 3e gele kaart: Brouwer (Cambuur), Van de Velden (Den Bosch), Lokhoff (NAC), Van Aerle (PSV), Yilmaz, Boogers (beiden RBC). Geschorst wegens rode kaart: De Vries (Helmond Sport) 2 wedstrijden, Vennema (Heracles) 2 wedstrijden, Salamate (MVV) 1 wedstrijd, Geijselaars (MVV) 2 wedstrijden, Plug (Telstar) 4 wedstrijden. Debutant in Spaanse selectie Madrid - Bondscoach Javier Clemente heeft verdediger Salva dor Voro (Deportivo La Coruna) opgenomen in de Spaanse selectie voor de interland tegen Ierland, woensdag 13 oktober in Dublin. Voro is de enige debutant onder de 18 spelers. Barcelona is met acht man het best vertegenwoordigd. Het duel Ierland-Spanje is van cruciaal belang in groep 3 van de kwalificatie voor het WK voetbal in 1994 in de Verenigde Staten. Ierland leidt met 17 punten uit 10 wedstrijden voor Denemarken (10-16) en Spanje (10-15). Op 13 oktober wordt ook Denemarken-Noord-Ierland gespeeld. Larsson in Zweedse selectie Stockholm - Henrik Larsson debuteert in de Zweedse selectie. Coach Tommy Svensson koos de 22-jarige spits voor de thuis wedstrijd tegen Finland, op 13 oktober. Larsson speelt nu nog bij Helsingsborg, in november wordt hij bij Feyenoord ver wacht. Larsson profiteert van de afzeggingen van Tomas Brolin (Parma) en Johnny Ekström (Reggiana). De twee internationals blijven liever in Italië. Larsson is kandidaat voor de positie van tweede spits, achter Martin Dahlin (Borussia Mönchenglad- bach). Ook Klas Ingesson (PSV) en Par Zetterberg (Anderlecht) kregen een uitnodiging van Svensson. Zweden is in groep 6 met 12 punten uit acht wedstrijden tweede. Eén punt achter Frankrijk, twee voor Bulgarije. Finland is uitgeschakeld voor deelneming aan de eindronde in 1994 in de Verenigde Staten. TVM ontslaat zes renners Roosendaal - De wielerploeg TVM-Bison met ploegleider Cees Priem ontslaat aan het eind van het seizoen zes renners. Het zijn: de Italiaan Sergio Girardi en de Nederlanders Matthieu Hermans, Eddy Schurer, John Talen, Gerrit de Vries en Ad Wijnands. De laatste stopt met wielrennen. Servais Knaven en de Zwitser Roland Meier hebben een contract voor de seizoenen '94 en '95 getekend. Steffi Graf geopereerd Essen - Steffi Graf staat tot eind deze maand op non-actief. De Duitse, bij absentie van Monica Seles tijdelijk weer de beste tennisster ter wereld, werd gisteren in Essen geopereerd aan haar rechtervoet. Graf, die zondag de finale van het toernooi in Leipzig won, werd geholpen aan een slijmbeurs-ontsteking, tevens werden enkele botsplinters verwijderd. Hautacam voor eerst in Tour-schema Lourdes - De Pyreneeëncol Hautacam vlakbij de bedevaarts plaats Lourdes wordt volgend jaar voor de eerste keer in het routeschema van de Ronde van Frankrijk opgenomen. Op de top van de beklimming is de eindstreep van een etappe getrokken. De start van de Tour '94 zal in Lille plaats vinden. De renners zullen drie dagen door Noord-Frankrijk rijden. Vervolgens gaan zij met de trein door de Kanaaltunnel, die Frankrijk met Engeland verbindt. Na enkele etappes in Engeland wordt met de boot de terugreis naar Frankrijk aanvaard en worden de Pyreneeën en vervolgens de Alpen aangedaan. Op Alpe d'Huez is weer de eindstreep van een bergetappe door de Alpen getrokken. Military Boekelo afgelast Boekelo - De 23e editie van de internationale military van Boekelo gaat komend weekeinde niet door. De organiserende Stichting CCI Boekelo heeft gisteren besloten het evenement af te gelasten vanwege de zeer slechte gesteldheid van de terreinen in Twente. yan onze tafeltennismedewerker Terneuzen - Het tafeltennis- team van SAR uit Klooster- zande heeft de wedstrijd te gen Hotak 2 uit Hoogerheide „iet met een zege kunnen afsluiten. De Brabanders ble ven in een spannend duel met 6-4 aan de goede kant van de score. TAFELTENNIS p ei D d k P 't e s Hoewel Hotak dit seizoen de voornaamste kandidaat voor het kampioenschap is, hield SAR de favoriet toch goed bij. Tot drie keer toe zag de Kloosterse thuisclub zelfs een voorsprong teniet gedaan worden. Winstpar tijen van Mark Maas en Johan 't Hooft op Gerrie Nijkamp en een zege van Wim 't Hooft ten koste van voormalig Vlissinger Dick jeras werden door de Braban ders recht gezet via winst van Van onze hockeymedewerker Terneuzen - Het was een zw; Vlaamse hockeyploegen in de formaties werden met verlies was het verlies van het zo s Hulst bij Dordrecht: 2-0. Olympia uit Terneuzen heeft nog steeds het juiste ritme niet ge vonden en verloor van het even eens laag geklasseerde Hoekse Waard met 2-0. Het «rouwen- team van de Terneuzense vereni ging kreeg met 0-4 slaag van Aeolus. MANNEN DERDE KLASSE D HOEKSE WAARDE-OLYMPIA 2-0 - In de eerste helft speelde Olympia goed en kreeg kansen. De zaak veranderde toen een goal van Martijn Snoodijk werd afgekeurd. Toen kort daarna de thuisploeg uit een strafbal, die bijna gestopt werd door Eric Rikken, op 1-0 kwam, brak er iets binnen het Olympia-team. Het ontbeert die ploeg ook aan een tikje geluk, eigen bij een team waarbij het niet soepel loopt. Enkele strafcorners en een open kans konden niet doeltref fend worden afgewerkt. Hoekse Waard vond nog wel een keer de weg naar het net. DORDRECHT-RAPIDE 2-0 - Rapide verkeerde waarschijnlijk nog met het hoofd in de wolken na de riante zege op Goes. Qua veldspel moest de Hulster for matie van trainer Ron d'Hondt, die zijn team nog waarschuwde voor onderschating, niet onder doen voor de thuisploeg, maar wat vorige week wel lukte ver liep nu niet naar wens. De uit blinker van vorige week, Mario Boon, miste zelfs een strafbal. Na rust was het een strijd met wisselende kansen. Daarvan ver zilverde de thuisploeg er twee en bleef Rapide 'droog' staan. In de slotfase werd aanvaller Jasper Verbunt op schandalige wijze uit de wedstrijd geslagen en wilde Rapide zelfs stoppen omdat het arbitrale tweetal zelfs geen kaart toonde. Ron d'Hondt wist hen te bewegen verder te spelen. GOES-LIBERTY 2-3 - De forse nederlaag van vorige week werkte nog na in dé Goes-gele- deren. Daarnaast miste men twee belangrijke krachten. De Vlissingen - In Vlissingen f Bruinvis in de eerste wedstrijd tie een ruime overwinning bel Scheldestroom. ZWEMMEN De Sassenaren hebben de trend van eind vorig seizoen voortge zet. Door de terugkomst van Jeroen en Robbert Korstanje (van ZC Koewacht) zijn de Sas senaren vooral bij de mannen sterker geworden. Bovendien is de sfeer in de ploeg bijzonder goed,, hetgeen de reden is voor de goede prestaties. Bruinvis be schikt eveneens over enkele be loftevolle jongens en meisjes en enkele geroutineerde krachten waarmee het succes is verklaard. De officieuze einduitslag luidde: A-afdeling: 1. De Bruinvis 3536,1 seconden, 2. Scheldes troom B 3728,1. B-afdeling: 1. Bevelanders 3584,3 seconden, 2. Stormvogel B 3780,4. UITSLAGEN MANNEN 100 meter vrije slag 1977 en later: 1. Edwin Nieuwland (BEV) 1.02,9, 2. Robbert Korstanje (BRU) 1.04,2, 3. Machiel Weimar (ZVS) 1.06,1. 100 meter vrije slag all in: 1. Jeroen Korstanje (BRU) 56,5, 2. Jan Brink (STV) 56,9, 3. Danny Soetens (BRU) 58,1. 100 meter schoolslag 1977 el: 1. Rob bert Korstanje 1.24,5, 2. Gert-Jan Ramondt (BRU) 1.24,7, 3. Machiel Weimar 1.27,8. 200 meter wisselslag 1979 el: 1. Gert- Jan Ramondt (BRU) 2.46,7, 2. Angelo Haemers (BRU) 3.03,4, 3. Jeroen Lammens (BRU) 3.11,2. 100 meter wisselslag 1979 el: 1.

de Stem | 1993 | | pagina 8