illt lil! 79r V ecco Iedereen kit Een fijne baan bij Scapino? Scapino gaat er in volle vaart tegenaan. Met overweldigend veel mode-nieuws op alle afdelingen Overzichtelijk gepresenteerdy zodat iedereen alles heel makkelijk kan vinden. w m Iedereen kiest Scapino! Eigenlijk heel logisch... ING SPORT Ik ben een be SCHOENEN BI wjpr 0\ Topkwaliteit herenschoen Gratis sokken voor bij Scapino die de schoenen van het topmerk ECCO koopt. Topkwaliteit damesschoen KWALITEIT GULDENS VOORDEEL IC L JE Het zal nu langzamer hand wel duidelijk zijn waarom ze zeggen: IEDEREEN KIEST SCAPINO" IN BEELD Galerie Ginneken DE STEM DINSDAG 5 OKTOBER 1993 X 5 DE MODE VAN SCAPINO!! Volop nieuws voor dames Hoe je je ook kleedt, bij Scapino vind je de bijpas sende schoen! Steevast verrassend voordelig. Bij voorbeeld de vele booties, laarsjes, alsmede hoge rij-booties in country-sfeer, voor als je er gekleed bij wil lopen. Ze zijn er zowel met een plat of een klein (diabolo) hakje. Of liever de hoge rij laars, die weer helemaal in het modebeeld terugkomt Kom er maar om, ze zijn er. Zoals bijvoorbeeld de pumps. De eenvoudige of de nieuwste modeknaller met plateau. Hot item is de Motor Look. Dat vind je terug in grove laarzen met botte of bolle neuzen op een oliebestendige zool. Succes verzekert, let maar op Logisch dat ook de western-laars weer in originele vorm terug is. Aiotor Look ook voor heren! Net als bij de dames vind je deze invloed ook in de heren-kollektie. Bij Scapino zie je zowel hoge als lage motorboots. In bruin gevet en zwart leer. Veelzijdiger dan ooit kun je bij Scapino kiezen uit sportieve herenschoe nen. De wat "ruige" trend van deze najaarsmode is ruim aanwezig. Met ook weer een sterke inbreng van bruin gevet en zwart leer. Terecht trots ziin ze bij Scapino op de schoe nen van het merk MONTREX. Topkwali teit schoenkomfort voor minder dan honderd gulden! Op zoek naar een klassieke herenschoen? Scapino heeft ze in alle varianten. De traditionele "broque" of zelfs een model met een geprofileerde zool. Nieuw terug is de mocassin. Daar kan bij Scapino heel ruim uit gekozen worden. i&SfSSjfc èsSSsKgKS Kinderschoenen in de leeftijdsgroep 4-11 jaar zijn er in veel natuurkleu- ren als groen, naturel en bordo.Voor jongens spor tief in gevet pull-up en nubuck leer. Zelfs een model met een echt kom pas erop, zodat ze altijd de weg naar huis vinden... Dezelfde natuur- kleuren komen ook in de meisjesschoe nen terug. Vaak met een rits of gesp erop. Ook lak blijft popu lair met daarop leuke applikaties van dobbelste nen. Voor jongens en meisjes worden de booties dit najaar populairder dan ooit. De herfstkleuren daarin zijn voor jongens zwart en bruin, voor meis jes zwart-fuchsia en rood. Natuurlijk zijn er diverse modellen lek ker warm bont-gevoerd. Ook de kinderpantoffels zijn een waar feest van kleuren en vormen. Dat varieert van een fraai ruitjesmotief tot beertjes en paddestoelen! Gegarandeerde kwaliteit met veel guldens voordeel Want nu krsjg je bij alle ECCO schoenen EEN PAAR GRATIS SOK KEN (aan de kassa). Pas maar aan en voel onmid dellijk het verschil. Meestal wil je ze gelijk aanhouden. Door het bijzondere comfort en de weergaloze souplesse. Nu voordeliger dan ooit. Kinderschoenen te kust en te k(l)eur! Bij Scapino speelt kleur een bepalende rol in de kinderschoenen. Wat 'n frisheid en vrolijkheid! De afdeling Kinderschoenen fleurt je tegemoet. Lieve leren-lopen-schoentjes voor de allerkleinsten bijvoorbeeld in fuchsia-blauw-groen of rood-paars-groen. Speelse applikaties als vlie gers, ballonnen enz. Al vanaf maat 19! Ook in zwart leer. Maten 36-42. J4*r Gezellig en vrolijk huis- schoeisel! Ylt gaan weer de lange en gezellige win teravonden tegemoet. Scapino presenteert daar om een zeer kompleet pakket huisschoeisel. Allereerst de bekende Spaanse Slof. Maar dan wel de beste! Met extra hoge* rand en dikke, warme voering (maar 9,-). Daarnaast tref je een geweldig brede én hartstikke leuke kollektie Fun-pantoffels aan. Van de nieuwste Troll voor de kleintjes tot en met Beest, Auto-, en Man met Baardpantoffels voor iedereen. De bekende bot tine-pantoffels en allerlei huismuiltjes zijn er ook meer dan voldoende. deel te behalen. Vandaar de Scapino slogan "Kwaliteit en Guldens Voordeel" Voordeel voor de klant! Ruime, moderne en ge zellige winkels waar de konsument een kompleet mode-assortiment vindt op het gebied van schoe nen kleding en sport! Dat betekent een enorme keuze uit vrijetijds-, sport- kleding en schoenen voor het hele gezin. Bovendien reikt Scapino vele artikelen aan zoals o.a. voetballen, rackets, shuttles, hand schoenen, kniebeschermers enz., om daarmee de diver se sporten optimaal te beoefenen. De kollekties zijn afkomstig uit vele landen zoals Italië, Spanje, Portugal en naniurlijk Nederland. Maar ook in het Verre- Oosten en Zuid- Amerika gebruikt Scapino inkoopkracht om voor haar klanten vele guldens voor- Scapino is al vele jaren een begrip; nu in praktisch heel Nederland. Niet alleen door de kwaliteit en gul dens voordeel, maar zeker ook door het semi-zelfbe- dienings-karakter van de winkel. De klanten worden er niet direkt door een ver koopster aangeklampt, maar krijgen rustig de tijd om even rond te neuzen. Het is toch ook veel pretti ger op je gemak kleding of een paar schoenen te pas sen, zonder dat het je tot iets verplicht. Maar als men advies wenst, dan 5s er snel vlotte en vriendelijke hulp. Logisch dat ze zeggen: "Iedereen kiest Scapino M Velkleurige kollek tie voor de dames! In het najaarsseizoen zijn vooral de kleuren bordo- rood, bottle-groen en aller lei natuurtinten van écru tot bruin van belang. Meest opvallend zijn de skibroek en de paardrijbroek. Kompleet met tal loze bijbehorende tweedkolberts, mouw loze vestjes en gilets. Gekorrrpleteerd door all-over bedrukte blouses, lamswol len coltruien in diverse mêlee kleuren en lange sweaters. Het lamswol vind je trouwens ook terug in mouwloze vestjes en leggings. De trui- en sweater-kollektie is zeer omvangrijk en sluit pre cies aan bij het huidige modebeeld. Ditzelfde geldt voor het aanbod in jacks in allerlei modellen en uitvoeringen. We zagen al een lekker warm dik- gevoerd jack in allerlei kleuren voor slechts 59,- Maar ook stoere, imitatie leren jacks voor 99,- en zelfs geklede parka- modellen voor die priis. Dat bedoelen ze nu met mode èn voordeel! jacquard truien en stoer bedrukte sweatshirts voor jongens. Een overvloedige kollektie jacks voor bei den: bijvoorbeeld leuke parka jacks voor meisjes en jacks met prints voor de stoere binken. Koning Winter krijgt geen kans! De mannen gaan het helemaal maken Ook de mannen weten Scapino te vin den. Zoek je bijvoorbeeld een voordelige spijkerbroek? Pak er een uit de CHANGE reeks en leg 29,- neer bij de kassa. Verkocht! Nu ook veel accessoires bij Scapino! Naast de ruime keuze lekker warme shawls en handschoenen (5,-) biedt Scapino nu ook ceintuurs aan. Bovendien panties en panty-kousjes in een breed en gevarieerd kleuren beeld. Handig verpakt zodat de juiste maat- en kleurkeuze eenvoudig te maken is. Geheel nieuw is ook het assortiment paraplu's. Overzichtelijk gepresen teerd zodat een keus vlot te maken is. Zeker als je de lage eenheidsprijs van 9 ziet. En regenen doet het in ons land vaak genoeg. Bij Scapino lijden u èn uw portemon nee er niet onder! Traditioneel voert Scapino een ruim assortiment fournituren. U doet immers veel langer met goed verzorgde schoenen. Elk wat wils voor de kinderen! Kinderen zullen moeite loos kunnen kiezen uit het gevarieerde aanbod en ouders zullen verrast het prijskaartje zien. We noe men diverse modellen ieans-broeken (al vanaf 19.-!). ski-broeken en leg gings voor meisjes. Brutale ruithemden, lange Of liever een echte LEVI'S Kies blue of black denim en betaal slechts 99.-. Draag er een geruwd fla nel ruithemd op. Je zult versteld staan van de variaties in dessins en kleuren (vanaf 15,-). Of neem een modieuze patentsteek-trui van ROMANINL Bovendien zijn er allover bedrukte sweatshirts (vanaf 19,-). Ook zijn er effen of mêlee coltruien. Bii Scapino een lekker warm jack Al vanaf 59,- tot een model met echt leer voor slechts 129.-. Tassen troef!! Dé modetas is de zogenaamde A5-tas. Zowel in zwart als in vele bruin-tinten. Ook zijn er tasjes in zwart "cow-skin" al of niet met nikkelen applikaties. De A4-tas blijft belangrijk; zeker de nieuwste met extra opberg- vakken, de zogenaamde organizer. De rugzak is er in talloze materialen en modellen. Van crinkle nylon en imitatie leer tot katoen. Kompleet nieuw zijn de typen "Jurassic Park", bekend van de film van Steven Spielberg. Met het bekende Scapino Voordeel CtilH Sport en Scapino: één begrip! Het assortiment sport schoenen is zonder weer ga. Sporters weten dat ze bij Scapino altijd aan het juiste adres zijn. Of het nu om binnen- of buitensporten gaat, Scapino heeft altijd volop keuze. De slo gan "Kwaliteit en Guldens Voordeel" wordt meer dan waarge maakt. Dat geldt zowel voor de huismerken Chicane en Dutchy als voor de grote hoeveelheid top-merkschoenen Er zijn in de CHICANE- reeks allroundsporters voor de onvoorstelbaar lage prijs van 25.- (in de reklame soms zelfs 19.-!). Of DUTCHY's met alle draagkomfort in de nieuwste designs voor uiterst attrakcieve prijzen. De grote kracht van Scapino komt tot uiting in het assortiment sportschoe nen van de top-merken NIKE. ADIDAS. DIADORA. REEBOK. NEW BALANCE. ASICS. LOTTO EN PUMA. In de Scapino Sportafdeling is voor sporters van alle leef tijden alle keuze aanwezig. Van de Adidas Torsion, de Puma Disc tot en met de Nike Air. Aktuele modellen met tientallen gulden voor deel. Tot 100 gulden soms! Ook de voetballiefhebbers komen aan hun trekken. Het aanbod varieert van de Chicane voetbalschoen van 29.- tot de topmodel len van Adidas. Diadora en Nike die in de reklame soms zelfs voor minder dan 100,- aan geboden worden. Naast schoenen zijn er ook handige en nuttige sportartikelen. Denk aan ballen, sokken, sporttassen, rackets enz. Even belangrijk is de brede variatie in sportkle- ding. Funktioneel en mo dieus. Geheel in stijl voor het sportveld, maar even zeer in overeenstemming met het heersende straat-modebeeld. Altijd voortreffelijke kwaliteit voor een uiterst voordelige prijs. Heel op vallend zie je dat terug in de FUGAZZI kledinglijn met zijn thema's gebaseerd op de eisen die je aan sportkleding mag stellen. Daarom is"deze kleding-lijn uitstekend geschikt als sportkleding voor aktieve sporters, maar ook goed te gebrui I ken voor de vrijetijds momenten. Wintersporters doen er goed aan eerst een bezodl aan Scapino te brengen oil hun outfit op een prima I peil te brengen. Zonder hun portemonnee geweld aan te doen, Want het is werkelijk indrukwekkend hoe voordelig deze aanbiedingen zijn. Skibroeken vanaf 49.-: ski-overalls vanaf 69.- om maar een paar voor beelden te geven. Moeten we nog meer veil tellen? Over trainings pakken dan. Voor joggersl veld- of zaalsporters zagetl we een mooie lijn multi- funktionele trainingspakken. Variërend I van lekker sportieve "werk"-pakken in polyester tot uitvoeringen in .Tactel en T.C.-kwaliteit. Als je er plezier in hebt met mensen om te gaan en hetgeen bezwaar vind je handen flink uit de mouwen te steken, ben je al een heel eind op weg naar een fijne baan bij Scapino. Iedereen die graag wiJ meewerken aan het suc ces van Scapino en dus aan de eigen carrière is altijd welkom voor een gesprek. We hebben in onze winkels vaak behoefte aan medewerkers, die et luid en duidelijk voor uit Geïnteresseerd Vul onderstaand je ge gevens in en geef deze aan de bedrijfsleider van her Scapino filiaal in je buurt. willen komen dat Scapino topservice en -kwaliteic biedt aan haar klanten. Misschien is er een vaca ture bij jou in de buurt. KNIP UIT EN GEEF AF BIJ SCAPINO! Graag krijg ik nadere informatie. Neem maar kon- takt met me op! Naam:M/V Adres: Postcode:Woonplaats: Telefoon: Opleiding:Leeftijd: Ik ben geïnteresseerd in de funktie van: o Assistent bedrijfsleider o Full time (38 uur) medewerk(st)er o Part time (16-31 uur) medewerk(st)er o Hulpkracht voor koopavond en zaterdag o Hulpmedewerker voor max. 10 uur per week Geef deze gegevens aan de bedrijfsleider van Scapino of stuur ze rechtstreeks naar SCAPINO bv, Postbus 250, 9400 AG ASSEN t.a.v. de afdeling Personeelszaken. „Het was aardig op het Bc vrouw rond te lopen, mar ik het heter bij kunne Maarten 't I Uitgekiende kleurkombinaties zodat ieder kan kiezen: jeugdig-modieus of juist rustig-sportief. De topmerken ziin ook daar aanwezig: ADIDAS. LEOPARD en NIKE. Weer met tientallen gul dens voordeel. Zoals dat ook geldt voor de sportie ve kollektie jacks. Noem het maar rustig Grote Klasse. Echte donsjacks in uni of duo kleuren. Of lekker dikke body-war mers voor het hele gezin. Karo gedre Afgelopen voorjaar verscheerj 'Onverzadigbaarheid', een vai de klassiek onvertaalbare mo numenten van de Poolse voorj oorlogse literatuur. Karol Le man, polonist en Bredanaar, wijdt zijn leven aan Stanisla1 Ignacy Witkiewicz. Woensda avond 6 oktober spreekt hij over deze avant-gardistisch schrijver en zijn fascinatie voor de man en zijn werk voel de sociëteit Het Turfschip, in het voormalige Katholiek Mi tair Tehuis aan het Wilhelmi napark te Breda. Door onze redacteur Camiel Hamans „Lesman, die naam klonk te Duits daarom heeft het jaren geduurd v mijn vader tot Nederlander genatura eerd werd. Mijn ouders konden pas: 1950 trouwen. Ik ben van een jaar la Geboren op de hoek van de Emmal en Ginnekenweg in Breda, deze! plek waar mijn moeder bij de bev ding met haar vlaggetje stond. D heeft ze mijn vader ontmoet. Het liefde op het eerste gezicht. Mijn vader was een van de eersten met generaal Maczek Breda binnent Hij was bij de militaire politie. Hij Pool, maar hij heeft zijn kinderen vc dig Hollands opgevoed. Geen wd Pools werd er thuis gesproken, a schien dat mijn vader als hij ons i bed bracht wel eens een Pools woo fluisterde, maar de taal had ik, toe: in 1962 voor het eerst in Polen kvd nog nooit gehoord. Het was alsof ik opnieuw geboren vd Ik werd meteen verliefd. Op het L op de taal en op mijn nichtje. Van i grootmoeder kreeg ik 200 Zloty, fors bedrag voor die jaren. Ik heb er! woordenboek Engels-Pools voor kocht. Ik gebruik het nog. Toen ik terugkwam, wilde ik leren. Naar het Poolse schooltje m niet, mijn vader was immers voorj Hollandse opvoeding. Later ben Door Frits de Coninck De muzen zijn binnen gevaren in Galerie Ginneken in Breda. Langs de weg van de schilder kunst in het werk van Angèle von Brixen en in de vorm van beelden van de hand van het duo Frans en Truus van der Veld. Het is voor de negen halfgodinnen dringen geblazen, er is geen plek in de galerie onbenut gelaten om werk te tonen. Het reikt te ver om hier uitvoe rig in te gaan op de klassieke betekenis van de vertegenwoor digsters van de schone kunsten en wat de Grieken daaronder verstonden. De kunstenaar die nu gebruikt maakt van deze symbolen die staan voor een voorbij wereldbeeld, moet daar; iets bijzonders mee doen. Die moet oude vormen en beteke nissen nieuwe inhoud geven die de welwillende en aandachtige kijker iets te zeggen heeft. Wat de hier exposerende kunste naars doen, is niet meer dan het gebruiken van mythische figu ren om hun werk van een naarr te voorzien en de schijn van culturele belangrijkheid te ver schaffen. Op pen begeleidend stencil geven ze encyclopedi sche informatie over de Muzen ze belijden hun geloof in de: halfgodinnen van de kunst er dat is het dan. Maar met d< artistieke kwaliteit van he geëxposeerde werk heeft da: natuurlijk niets te maken. De schilderijen zijn van beden kelijke kwaliteit. Ze tonen dn bovenkant van een vrouwenli chaam, allemaal op identiel

de Stem | 1993 | | pagina 16