Kans op camping aan Heirweg Dierenasiel Zeeuws-Vlaanderen doet goede zaken Druk dagje voor kinderboerderij De Sterre BEVEILIGING Gevarieerd optreden van het Guildhall Ensemble PLAATSELIJK NIEUWS DAG KLAPPER UITSLAGEN College Aardenburg wil meehelpen aan voorziening bij Sint-Kruis Generaal kampioenschap voor gebroeders Scheele Tienerwerk Aardenburg gaat binnenkort van start errit e jonge axel ZEELAND Kinderboekenweek in Terneuzen Kloosterzande IJzendijke EXAMENS KOERSBAL KAARTINGEN het veiligste adres jö| MAANDAG 4 OKTOBER 1993 Van onze verslaggever Aardenburg - De plannen van V. Hendrikse om aan de Heirweg in Sint-Kruis een camping te beginnen, zijn door het Aardenburg- se gemeentebestuur om armd. Wel moeten nog een paar planologische hinder nissen worden genomen, maar het college wil er alles aan doén die te slech ten. In een voorstel aan de raad om medewerking aan de plannen te verlenen, wijst het college erop dat Aardenburg in het provin ciaal beleidsplan staat aangewe zen als een gebied waar nieuwe concentratie van recreatie mag plaatsvinden. Weliswaar werd daarmee gemikt op het inmid dels ter ziele gegane plan Yde- walle, maar de camping van Hendrikse is een zeer aanvaard baar alternatief vindt het colle ge. Ook al omdat het indertijd bestaande vakantiekamp Rodan- borch is verdwenen evenals cam ping De Elderschans bij het Van Eeghenhuis. De Heirweg ligt in een zoge naamd stiltegebied. Dit gebied, ten zuiden van de Sint Pieters- dijk, is niet gemarkeerd als 'doodstil' maar als een gebied waar gebiedsvreemd geluid ge weerd moet worden. De betrok ken locatie heeft nu een agrari sche bestemming -de heer Hen drikse exploiteert daar een kam peerboerderij - waar ook bebou wing is toegestaan. Het gebied kan volgens het college dan ook niet aangemerkt worden als zo danig gevoelig dat campingacti viteiten gebiedsvreemd moeten zijn. Bijkomend voordeel is dat door de komst van een camping, die verplicht op een riolering moet zijn aangesloten, ook ruim dertig huizen aan Heirweg, Binnenweg en een deel van de Boogaard straat tegen een aanvaardbare prijs kunnen worden 'meegeno men'. De raad van Aardenburg wordt medewerking gevraagd de plan nen te realiseren, vooral ook vanwege de werkgelegenheid. Omdat het in feite gaat om een planologische verplaatsing van een voorziening voor Aarden burg (Heirweg in plaats van Ydewalle) die altijd door de pro vincie voor Aardenburg is voor zien, verwacht men in de Kik- kerstad dat Middelburg alle noodzakelijke medewerking zal geven in Sint-Kruis een camping te stichten. Van onze verslaggever Terneuzen - De kinderboe kenweek van 13 tot 23 okto ber staat dit jaar in het teken van vriendjes, maatjes, kame raadjes. De Openbare Biblio theek Terneuzen houdt een aantal activiteiten rond dit thema. Een poëzie-album is een tastbare herinnering aan vriendschappen. In de vitrinekasten op de jeugd- en volwassenenafdeling zijn ge durende de hele maand oktober poëzie-albums te zien. Het is de bedoeling dat de jeugdleden in groten getale hun poëzie-albums exposeren. Ook de albums van moeders en oma's zijn welkom. Het pronkstuk tot nu toe is een poëzie-album van 1896. Kinderen van 6-8 jaar zijn wel kom op woensdag 13 oktober van 14.00 tot 15.00 uur op de jeugdafdeling van de bibliotheek bij het voorlezen en knutselen, waarbij boekenvriendjes bij el kaar gezocht moeten worden. Op woensdag 20 oktober wordt het prentenboek Valentino de kikker voorgelezen en is het knutselen voor kinderen van 4-6 jaar, we derom van 14.00 tot 15.00 uur op de jeugdafdeling. Ten slotte is er nog de landelijke verhalenwedstrijd, een kinder boekenweek-activiteit van de re gionale omroepen en de biblio theken. De Zeeuwse kinderboe kenschrijver Wim Hofman heeft het begin van een verhaal ge schreven en kinderen van 8-12 jaar mogen het verhaal afmaken. Er zijn twee leeftijdscategorieën. De tien Terneuzense basisscho len hebben 660 deelnameformu lieren ontvangen. De verhalen moeten voor 1 oktober zijn inge leverd bij de bibliotheek. Er mogen twee winnaars per categorie met vriendje uit Ter neuzen en 1 winnaar per catego rie met vriendje uit Biervliet, Sluiskil en Zaamslag op zater dag 23 oktober naar de Zeeuwse bibliotheek in Middelburg waar de regionale winnaars bekend worden gemaakt. Het asiel in Terneuzen vond voor achttien honden en achttien katten een nieuw baasje. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze correspondent Terneuzen - Achttien honden en evenzoveel katten hebben het afge lopen weekend een nieuw baasje gevonden tijdens de open dagen bij dierenasiel Zeeuws-Vlaanderen in Terneuzen. Veel belangstellenden kwamen een kijk je nemen bij het asiel. Hondenschool J. van de Velde gaf een demonstratie hon dentraining. Verder konden de kleintjes grabbelen en was er een stand van het Wereldnatuurfonds. M. Stassen bracht door hem zelf getekende kalenders aan de man met pentekeningen van honden en katten uit het asiel. Er werden tijdens de open dagen acht tien honden besproken. „De mensen konden vroeger de honden gelijk meene men. Vijftig procent kwam dan soms terug. Nu krijgen ze een week bedenk tijd en moeten ze met de hond een eindje gaan wandelen om te zien of het karak ter van het dier bij hen past. Pas dan krijgen ze de hond mee," aldus de be heerster van het dierenasiel. De open dagen werden zaterdag en zondag door lopend druk bezocht. Velen combineer den een bezoek aan het asiel met een uitstapje naar de Terneuzense kinder boerderij. Clinge - Het publiek kan zich geen mooier terrein voorstellen voor de viering van Werelddie rendag dan de kinderboerderij van De Sterre in Clinge. Dat moeten de vele honderden be langstellenden ook gedacht heb ben toen zij een kijkje kwamen nemen op de Cantecleerhoeve. Niet alleen op het buitenterrein, maar ook in de binnenmanege was jong en oud present om te kijken naar de vele activiteiten die er gehouden werden. „We slaan twee vliegen in één klap," aldus kinderboerderij-be heerder Ad van Hilst, „want we vieren niet alleen Werelddieren dag, maar deze mooie accommo datie bestaat bovendien tien jaar. Een feit dat zeker de aan dacht mag krijgen omdat zove- len, van heinde en verre, de weg weten te vinden naar Clinge om een kijkje.te nemen bij de dieren of als rustpunt tijdens een fiets- of wandeltocht." Een van de hoogtepunten van de demonstraties vormde gisteren middag het unieke werk van valkenier Nico van Zantvoort uit Kruiningen. Met zijn valken liet hij de aanwezigen het resultaat zien van zijn voortdurende training en het bezig zijn met deze vogels. Spanning en waar dering was voelbaar en werd ook geuit door het publiek. Politiehondenvereniging Saef- tinge uit Clinge verzorgde twee demonstraties waarbij pakwer- ker J. Claus uitstekend werk verrichtte met de honden van H. Hoefnagels, R. Loos, en A. Boone. Door de deskundige uit leg van F. Haartsen kon men het spectaculaire werk van deze po litiehonden nauwkeurig volgen. In de binnenmanege stonden ve le kraampjes. Natuurbescher mingsvereniging De Steltkluut was present, evenals Aviorims Zeeland. Kinderen laten hun konijn keuren door een dierenarts. FOTO'S CAMILE SCHELSTRAETE Een meisje aait voorzichtig een van de valken van valkenier Nico van Zantvoort. In Grote Kerk Terneuzen Terneuzen - Grote Kerk - Concert met werken van Purcell, Elgar, Schubert/Ma hler, Ruggles en Sjostakovitsj. Door het Guildhall String En semble. Gehoord op zaterdag 2 oktober Door Jeanette Vergouwen Het Guildhall String Ensemble speelde voor een matig bezette Grote Kerk in Terneuzen een gevarieerd programma met de suggererende titel 'Duivels en Engelen'. Het strijkersensemble onderscheidt zich van andere kamerorkesten omdat er staande gemusiceerd wordt. Het ensemble telt elf leden en men verwacht van een groep waarin al jaren samen wordt gemusiceerd, een perfecte ba lans. Die was jammer genoeg niet de hele uitvoering aanwezig. Het meest opvallend was de soms zwakke prestatie van de eerste violen, deze kampten met intonatie-problemen en een wat scherpe toonvoering. Dat neemt niet weg dat er volop genoten kon worden. Het gezel schap overtuigde vooral in de romantische en moderne compo sities. Er werd gespeeld op mo derne instrumenten en ondanks de fraaie fraseringen kwam de Suite uit The Fairy Queen van Purcell niet echt uit de verf. De accentuering was vrij nadrukke lijk en de sprookjessfeer uit de Midzomernachtsdroom was niet echt aanwezig. Het was duidelijk dat de strijkers zich veel beter thuis voelden in de Suite uit The Spanish Lady van Elgar. De ver schillende sfeerbeelden in de di verse dansen werden raak gety peerd en er werd expressief ge musiceerd. Het Andante uit het strijkkwar tet in d van Schubert is een van die composities die snijden tot op het bot. De dramatiek en melodievoering zijn schitterend. Mahler arrangeerde dit kwartet voor strijkorkest en veranderde eigenlijk weinig aan de originele partituur. Een uitvoering vereist, naast een goede technische vaar digheid, een diepe muzikaliteit en een juist aanvoelen van sfeer. Er werd bij vlagen prachtig ge speeld, maar er waren jammer genoeg ook kleine foutjes en on juistheden. Na de pauze werden 20e eeuwse composities vertolkt. Hierin toonde het Guildhall String En semble de perfectie die verwacht werd. Het korte werkje van Rug gles 'Angels' voor zeven strijkers klonk hemels. Ruggles schildert met klanken, hij weet meester lijk kleurtoetsen te combineren. Een muzikale impressie die te snel voorbij gmg. Boeiend en interessant. KVO - De afdeling Klooster zande van de KVO opent don derdag 7 oktober het winter seizoen met een jaarvergade ring om 19.30 uur in zaal Van Leuven. Naast de gebruikelij ke jaarverslagen wordt ook het winterprogramma gepre senteerd en worden bestuurs verkiezingen gehouden. Secre taresse I. Collet-Bauwens is aftredend en mag zich niet meer herkiesbaar stellen om dat zij de maximale statutaire zittingsduur van twaalf jaar heeft bereikt. Als kandidaat voor deze vacature stelt het bestuur C. de Nijs-Vermeulen voor. Na de pauze wordt door een supermarkt een kaas- en wijnproeverij gehouden. VROUWENBOND - De afde ling IJzendijke van de vrou wenbond FNV houdt woens dag 6 oktober een bijeenkomst voor leden in r.k.-basisschool Molenbolwerk. Marijke Hen driks van de Zeeuwse patiën tenvereniging Samen Beter geeft informatie over de doel stelling, uitgangspunten en ta ken van de vereniging. Ook is er gelegenheid tot vragen stel len. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. KOOR - Het parochiekoor uit Sluis verleent 10 oktober zijn muzikale medewerking aan de kerkdienst in de r.k.-kerk van 10.30 uur. Zondag 17 oktober komt dan het Westzeeuws- vlaams Gregoriaans mannen koor naar IJzendijke. KOOR - Het r.k.-gemengd koor uit IJzendijke is zondag 10 oktober vanaf 10.00 uur te gast in de r.k.-kerk in Sluis en zaterdag 16 oktober om 19.00 uur in Eede. Het ritmisch koor verzorgt op zondag 17 oktober om 09.45 uur de liederen tij dens de kerkdienst in Zuid- dorpe. MAANDAG CLINGE - Café De Landbouw, 20 uur prijskaarting. HULST - Café de Kroon, 13.30 uu4»kermisschieting LAMSWAAKDE - Café De Lamsoren, 14 uur vleeskaarting ST.-JANSTEEN - Café de Kroon, 14 uur kaarting. Eindhoven - Technische Universiteit. Scheikundige technologie: F. Cammaert, Hoofdplaat; G. Kieboom, Terneuzen; A. Verlinde, Terneuzen. Den Haag - Antoni Fokkerschool. MTS van de Luchtvaart: Rudie Coppieters, Koewacht. Vlissingen - Hogeschool Zeeland, sector heao Bedrijfseconomie: Sandra Pieters, Waterlandkerkje. Economisch Linquïstisch: Martin Loof, Terneuzen. Clinge - KBO, zaal Malpertuus, 25 personen. Mat 1: 1. S. Govaert-van de Branden/M. van Vlierbergen, 2. C. Kegels-van Gijsel/S. Thomaes. Mat 2: 1. L. Boonman-Lernout/A. Buyze, 2. M. de Block-de Rechter/J. Boonman. Terhole - KBO: 1. A. Lauwers/J. de Waal, 2. E. van Driessche/A. van Delft-Witteman, 3. P. de Kock/J. Hemelaar. Lamswaarde - KBO: 1. J. van Geertruij/A. Lauwers, 2. F. Jansen/ J. Platjouw, 3. E. van Waterschoot. Hulst - KBO. Eerste wedstrijd: 1 G. Smet, 2. J. Koch, 3, T. Heirman. Tweede wedstrijd: 3. E Burm/M. Vos, 2. J de Smet/L. de Bot,-3 M. van Vlierbergen/M. van Vlierbergen. IJzendjke - Bridgeclub IJzendijke, eerste wedstrijd najaarscompetitie; 1. Mijnsbergh-Buize, 2. Houtepen- Ranschaert en Colsen-Sturm. Van onze correspondent Terneuzen - Het generaal hokkampioenschap bij de postdui venvereniging Eendracht Maakt Macht (EMM) in Terneuzen is dit jaar gewpnnen door de gebroeders Scheele. Het generaal duifkampioenschap ging naar W. van Hoeve en zoon. Bij de jeugd eiste Tamara Zegers de generale titel voor zich op. Hokkampioenschappen: Vitesse. 1 Gebroeders Scheele, 2. P. Zegers, 3. W. van Hoeve en zoon. Midfond. 1. gebroeders Scheele, 2. W. van Hoeve en zoon, 3. P. Zegers. Fond. 1. gebroeders Scheele, 2. D. Deurwaar der, 3. P. de Vos. Jonge duiven. 1. Gebroeders Schee le, 2. P. Zegers, 3. H. Zegers. Na- vluchten. 1. Gebroeders Scheele, 2. P. Zegers, 3. H. Zegers. Duifkampioenschappen: Vitesse. 1, 2 en 3. Gebroeders Scheele, Mid fond. 1 en 3. Gebroeders Scheele, 2. G. Neels en zoon. Fond. 2. D. Deur waarder, 2 en 3. Gebroeders Schee le. Jonge duiven: 1, 2 en 3. Gebroeders Scheele. Navluchten: 1 en 2. P. Ze gers, 3.Gebroeders Scheele. Generaal hokkampioenschap: 1. Ge broeders Scheele, 2. P. Zegers, 3. H. Zegers. Generaal duif: 1. W. van Hoeve en zoon,. 2 en 3. Gebroeders Scheele. Jeugd: 1. Tamara Zegers, 2. Perry Zegers, 3. Robert Zegers. Het concert werd besloten met de Kammersymfonie 110A van Dmitri Sjostakovitsj. Ook dit is een arrangement van een strijk kwartet (het 8e) voor strijkor kest. Barshaï schreef dit met toestemming van de componist. Het werd meesterlijk en con trastrijk gespeeld. Het schrijnen de van het werk kwam zeer goed uit en het karakter van de meer intieme kamermuziek werd be waard. Het werk is een emotio nele aanklacht tegen oorlog. Het Guildhall Ensemble musiceerde hier met grote accuratesse en een diepe emotionaliteit en bewees dat het groot is in de uitvoering van moderne composities. Aardenburg - Door een startsubsidie van de gemeente kan de Streekjeugdcentrale (SJC) binnenkort van start met tienerwerk in deze gemeente. De raad honoreerde met zijn subsidie de uitkomsten van een onderzoek van de SJC, waaruit bleek dat in Aardenburg onder de tieners (12-16 jaar) behoefte was aan sociaal-culturele activiteiten. Bedoeling is om vanaf eind oktober/begin november maandelijks een activiteit te organiseren. Aardenburgse jongeren kunnen zich in ieder geval verheugen op disco- en filmavonden, want die zijn als programmapunt opgenomen. Ook wil men informatiebijeenkomsten houden rond thema's als alcohol en drugs. De SJC is nu naarstig op zoek naar jongeren, die het leuk vinden om mee te werken aan de organisatie van de activiteiten. „Ouders, oudere broers of zussen zijn ook van harte welkom", laat SJC-mede- werkster Jo Stanneveld weten, (ADVERTENTIE) INBRAAK Erkend Uneto Beveiligings- ^•5^ Installateur een begrip in service en de elektronica van morgen.... Oranjestraat 5 - Telefoon 01155 - 62710

de Stem | 1993 | | pagina 7