kwaliteit leasen chrysler leasen Van Dorst C "v randstad uitzendbureau Randstad maakt 't mogelijk Speelhuislaan 156 - Breda - j Door Jean Nelissen Parijs - Steven Rooks zit zon dagmiddag verbeten voor zijn televisietoestel. Hij had graag willen starten in de twee laatste klassiekers om de we reldbeker Parijs-Tours (mor gen) en de Ronde van Lom- bardije (9 oktober). Maar sinds zijn sponsor, de Spaanse horloge-fabrikant Mi guel Rodriguez Dominguez van Festina hem in de ban heeft gedaan, mag hij nergens meer starten. Rooks: „Dat dit anno 1993 nog bestaat. Ik krijg sinds juni niet alleen geen geld meer, maar deze Rodriguez maakt het zijn renners ook heel moeilijk nog een andere ploeg te vinden." Inmiddels procederen acht ren ners, Spanjaarden en buitenlan ders, tegen Miguel Rodriguez. Ze zijn aan de kant gezet, hun sala risbetaling is gestopt en ze mo gen nergens meer rijden. Steven Rooks is een van hen. „Ik heb een advocaat ingeschakeld," al dus Rooks, „dat ik dit in mijn loopbaan moet meemaken, vind ik erg. Mijnheer Rodriguez gaat een contract aan en houdt zich er vervolgens niet aan. Ik vind dat de UCI moet ingrijpen. Dit is slecht voor de wielersport in het algemeen." De ellende bij Festina begon in de Ronde van Italië. Steven Rooks verliet voortijdig de Giro en de rest van de ploeg verricht te volgens Rodriguez hand- en spandiensten aan Miguel Indu- rain van Banesto. Rodriguez ontstak in woede en als eerste verantwoordelijke werd de Eindhovense ploegleider Jan Gisbers uit zijn functie ont heven. De Belg Eric van Lancker en de Zwitser Mauro Gianetti werden in de ban gedaan. Steven Rooks kreeg in de Tour de Fran ce een laatste kans. Hij werd op 'JÊiil Door Xavier Moonen Eindhoven - De liefde hee kamer in Holiday Inn. En beoogde opvolger van Rome blij mee. Zijn 21-jarige vrie Eindhoven aangekomen. D voor Nii Lamptey voorbij. En eenzame momenten heeft hij vele gekend in de eerste maand in zijn Eindhovense kamer. Dan haalde hij een enveloppe met foto's tevoorschijn van zijn fami lie in Ghana, de familie die hij miste. „Heel erg," zegt hij. „Daarom ben ik zo blij met deze foto's. Als ik het moeilijk heb kijk ik naar ze. Dan ben ik in gedachten bij hen. Hier, dit zijn mijn mama en papa," wijst hij. „Dit mijn broer. En hier zie je mijn beide zusjes." Als hij niet voetbalde met PSV - dat hem voor één seizoen van j Anderlecht huurde - vertoefde de 18-jarige Lamptey op zijn kamer. Vanuit bed zapte hij con stant van zender naar zender. „Waarom ik niet naar buiten ga? Wat moet ik daar? Ik ken nie mand. Stel je voor dat ik ver kouden word," wist hij zeker. Nee, hij amuseerde zich wel met de televisie. Om kwart over vier 'Oprah Winfrey' en om vijf over half zeven 'The bold and the beautiful'. „Heel soms ga ik naar de film. Numan heeft me een keer meegenomen. Maar daar is het tot nu toe ook bijgebleven. Nee, laat mij maar hier zitten. Kan ik ook lekker luisteren naar mijn favoriete muziek. Vooral reggae en natuurlijk muziek uit Ghana. Dan vergeet ik dat ik hier alleen ben." Inmiddels is dat verleden tijd door de komst van zijn vriendin Gloria uit Ghana, met wie Nii Lamptey in Oisterwijk gaat wo nen. En bij dat vooruitzicht stra len de ogen van de Ghanese voetballer. „Want Nii kan heel goed voetballen, maar niet ko ken," merkt hij schalks op, om vervolgens zijn bed uit te wippen en een cd van UB 40 in de ghetto-blaster te duwen. Even later vult Ali Campbell met zijn Can't Help Falling in Love de volgestouwde hotelkamer. Glo ria neemt plaats op een meter afstand van de televisie. Zij wil absoluut niets missen van de onmogelijke problemen die Op- kunt inkrimpen als het onverhoopt even tegenzit. Dat is het moment om eens met Randstad te praten. Want de flexibilisering die u zoekt, is van oudsher onze specialiteit. Dankzij onze kennis van de arbeidsmarkt kunnen we exact aangeven hoe u extra capaciteit in huis kunt halen. Zonder te investeren in werving en selectie, zonder uw vaste kosten blijvend te verhogen. Daarvoor biedt Randstad u gemotiveerde mensen die voor u aan het werk gaan. Echter zonder dat ze bij u op de loonlijst terecht- komen. Het blijven immers tijdelijke medewerkers, die ook op die basis bij uw bedrijf succesvol willen zijn. Groei is vaak onvoorspelbaar. Wat de markt vandaag vraagt, kan morgen uit de gratie zijn. Het is daarom moeilijk te bepalen wanneer duurzame vergroting van uw bezetting verantwoord is. Als ondernemer denkt u dan ook niet meteen aan personeelsuitbreiding als uw afzet toeneemt. Aangezien u zich wilt blijven concentreren op dat geen waar u goed in bent, uw 'core competence', onderzoekt u eerst de mogelijkheden om activiteiten uit te besteden. Of om tijdelijke mede werkers in te huren. Zodat u probleemloos kunt meegroeien met de vraag. Maar ook pijnloos Want zoals kiest voor een flexibele bedrijfsvoering, kiezen steeds meer mensen bewust voor een flexibele carrière. Daarbij spelen aspecten als kansen grijpen als ze zich voordoen, diversiteit in ervaring en de kwaliteit van een zelfingericht leven een belangrijke rol. Mensen van de jaren '90, op zoek naar werkgevers van de jaren '90, en andersom. Het is onze ambitie om voor die partijen de intermediair te zijn.

de Stem | 1993 | | pagina 8