asse hbeleid Simons: Vertrek is geen vlucht Enquête: WD stijgt naar de tweede plaats Ko\/ib f: Gouden Kalf voor film 'De kleine blonde dood' D'Ancona onder de indruk van ouderen-acties Staatssecretaris vertrekt in kerstreces naar Rotterdam Rust van de raadkamer Geen bekentenis verdachten van kladactie begraafplaats 'ét' DE STEM COMMENTAAR VANAVOND BIJ DE VARA NEDERLAND 3 Homo's hebben 'knokploegen' in Rotterdam ÏPEC1 Horse BINNENLAND KORT Fractielid Haagse SGP stapt op Nederlandse hartoperaties succesvol Oorzaak busongeluk nog onbekend Schoolgebouwen naar gemeente Maritiem Instituut "De Ruyter" Hogeschool Zeeland Boulevarci Bankert 156 HBt r s&. -v\*. FOTO VN ene religieuze ervaring te ste elt aan God, is het gevaar groo it geloof en kerk het monopolii euze ervaring wordt opgeëist kwaad bloed zetten, twoord van de kerk op d( is vooral disciplinering. D ncycliek over de moraal die i; ndigd, is daar weer een voor n. Maar disciplinering is geer t middel, ze verscherpt de pro- k alleen maar omdat mensen zc aar onbegrip ervaren over de aarop ze worstelen. En ook s geen goed middel tegen de Is het besef van zingeving pro- ch is - en dat is het - dan zijn nnis noch disciplinering ade nknopingspunten." gezien hoe snel er een vertrou- is groeide in gesprekken van met elkaar, waarbij diepe erva- erden uitgewisseld en men zich 1de voor wat de kerk te zeggen eel vaak denkt men dat mensen aar zaken naar zich toehalen en ~s willen laten gezeggen. Maar te is er bij hen wel degelijk, als niet met eenduidige geloofsant- komt. Mensen moeten iets met het aanbod en ze moeten ~hillend kunnen uitwerken." lijk loopt de kerk zo het risico nsen niet bij de traditionele houd uitkomen. Maar de kerk eer vertrouwen hebben in haar ensen, in de gelovigen. Als dat en er is, zal men ook enig "ven lopen. Maar mijn indruk e kerk haar eigen mensen niet t. De traditionele gelovige h niet vergeten, wel de gelovige oekende wil zijn." eelen: 'De vergeten gelovige. De an het pastoraat'; Uitgeverij Gia- ilburg, f 42. dra te bezuinigen. En het is rinkman die eigenlijk vindt at het huidige kabinet meer in ierlei uitgaven zou moeten lijden. enslotte de WD, Erica erpstra voorop. De populisti- he wijze waarop zij zich afge- pen woensdag liet toejuichen lor duizenden demonstrerende ideren, was onfris, it herinnerde aan de even ver- irpelijke show die Van Agt voerde toen Lubbers hem als sttrekker was opgevolgd. Hal- rwege de eerste grote rede die ubbers hield, kwam Van Agt mtificaal de zaal binnenge- 'hreden. Met dezelfde bereke- ng schreed Erica Terpstra oensdag binnen, sscheidenheid is niet haar ootste deugd en dat hoeft isschien ook niet voor een po- icus, die het ook moet hebben tn het aan de weg timmeren, aar er is een verschil tussen je :lf verkopen en een persoon- jkheidscultus kweken, immer dat al die juichende aderen - 'mijn gekwetste ach- rban' - zich op het moment an de intrede van Erica zich et herinnerden hoe de WD in jaren tachtig mee verant- oordelijkheid nam voor be- "iezing van en korting op hun )w-uitkeringen. Hoewel net nu in het verkiezingspro- ramma stond dat de aow onge- ïoeid zou worden gelaten. Van onze Haagse redactie Rotterdam - Staatssecreta ris Hans Simons (PvdA, Volksgezondheid) be schouwt zijn vertrek naar Rotterdam, waar hij na de gemeenteraadsverkiezin gen wethouder wil wor den, niet als een vlucht uit de landelijke politiek. Si mons maakte gisteren be kend dat hij na de kerstva kantie niet meer terug keert. Hij verwacht dat minister D'An- cona (PvdA, Volksgezondheid) zijn werk tot de kamerverkiezin gen van 3 mei overneemt. Pre mier Lubbers sluit echter niet uit dat nog een aparte staatsse cretaris wordt benoemd. Daar over vindt komende week over leg plaats met D'Ancona en Pv- dA-leider Kok. Simons wil zich na het kerstre ces volledig wijden aan de ver kiezingscampagne voor de ge meenteraadsverkiezingen van 2 maart. „In formele zin is er geen beletsel om staatssecretaris te blijven tot een nieuwe functie is aanvaard. Maar ik vind het poli tiek minder juist om als lande lijk politicus campagne te voe ren", aldus Simons gisteren op een persconferentie waar hij zijn kandidatuur voor het lijsttrek kerschap van de PvdA in Rotter dam bekend maakte. Kandidaat voor de tweede plek op de PvdA-lijst is oud-staatsse cretaris van Financiën, H. Kom brink, die op dit moment direc teur-generaal Economie en Fi nanciën is bij het ministerie van Defensie. Van Kombrink is het de tweede poging om in Rotterdam voet aan de grond te krijgen. Ook in 1989 had hij zich, op verzoek van het Rotterdamse PvdA-be- stuur, kandidaat gesteld. Door tussenkomst van de leden werd hij echter van de vierde naar de zevende plaats op de kandida tenlijst verwezen. Die positie maakte het door hem gewenste wethouderschap haven zeer on De beide 'Hansen' gaven gisteren een persconferentie over hun vertrek naar Rotterdam. Links Hans Kombrink, rechts Hans Simons. foto anp zeker. Kombrink trok zich toen terug. Simons vindt dat hij tot zijn vertrek in de kerstvakantie vol ledig kan functioneren als staatssecretaris. Dat hij nu al bekend gemaakt heeft op ter mijn te vertrekken, vindt hij geen beletsel om bijvoorbeeld het politiek gevoelige wetsont- werp-Euthanasie in de Eerste Kamer te verdedigen. Met de aankondiging van zo'n vertrek op termijn wordt de Kamer be perkt in zijn mogelijkheden om een bewindsman weg te sturen. „Een minister van Verkeer en Waterstaat, waarvan je weet dat die weggaat, praat ook gewoon over het openbaar vervoer in de Kamer." Simons vindt dat zijn vertrek uit Den Haag niet mag worden uit gelegd als een vlucht. „Voor de zomer heb ik met Kok (de PvdA- partijleider-red.) afgesproken dat ik in de landelijke politiek actief zou blijven. Ik was dus beschikbaar om kamerlid te worden." Na de zomer werd Si mons vanuit Rotterdam ge vraagd of hij lijsttrekker voor de PvdA in de Maasstad wilde wor den. Simons heeft daar positief gereageerd nadat hij zich verze kerd wist van de steun van het PvdA-kader. „Bovendien vind ik het grootste delijk bestuur absoluut gelijk waardig aan het landelijke be stuur. Ik heb er geen last van dat een wethouder als minder wordt beschouwd dan een staatssecre taris." Simons was voordat hij staatssecretaris werd zeven jaar lang wethouder in Rotterdam. Na. zijn aantreden als staatsse cretaris in 1989 in het kabinet Lubbers-Kok werd Simons een grote toekomst voorspeld. Hij maakte indruk met zijn plan-Si- mons waarin hij ingrijpende maatregelen tot hervorming van de volksgezondheid voorstelde. Simons wilde een basisverzeke ring om te komen tot een betaal bare volksgezondheid. De laatste anderhalf jaar is Simons met het plan-Simons politiek verschrom peld. Vooral door toedoen van de CDA-fractie is er teruggescha keld naar een veel lager tempo van hervormingen zodat er van de essentie van het plan-Simons eigenlijk niets meer over is. Den Haag (anp) - Als er nu verkiezingen zouden worden gehouden, zou de WD met 18,9 procent van de uitgebrachte stemmen na het CDA (29,6 procent) de tweede partij in de Tweede Kamer worden. ooit 36 zetels gestaan, maar de afgelopen maanden is dat gelei delijk aan teruggelopen. De WD heeft zijn winst ten opzichte van andere peilingen in het recente verleden nog iets vergroot. De PvdA krabbelde enige tijd geleden weer een beetje op naar rond de 30 zetels, maar is nu weer teruggevallen naar een hal vering. Het CDA blijft onbe dreigd de grootste partij, maar moet toch een gevoelig verlies incasseren. WD-partijleider Bolkestein heeft de afgelopen tijd de stelling verkondigd dat de verkiezingen er volgend jaar vooral om gaan wie de tweede partij wordt. Wat dat betreft kan hij met deze peiling tevreden zijn. Op basis van de peiling is zowel voortzetting van de huidige coa litie van CDA en PvdA, als het alternatief van een kabinet van CDA met WD niet mogelijk. Voor iedere combinatie zou sa menwerking met D66 onont koombaar zijn. Een zogeheten paarse coalitie van PvdA, WD en D66 zou wel op een meerder heid kunnen rekenen; 81 zetels. D66 (17,5 procent) en de PvdA (17,3 procent) volgen op enige 'afstand van de WD, waarbij D66 net een iets groter percenta ge stemmen wordt toegekend dan de PvdA. Die zakt dus af naar de vierde plaats. Dat bljkt uit een opiniepeiling die het bureau Interview maan dag heeft gehouden. In deze schaduwverkiezingen zijn dan ook de resultaten van de algeme ne beschouwingen in de Tweede Kamer meegenomen. Met deze ■uitslag zou het CDA uitkomen op 45 zetels (een verlies van 9), de WD op 29 zetels (een winst van 7), D66 op 26 (een winst van 14) en de PvdA zou op basis van deze peiling eveneens 26 zetels krijgen (een verlies van 23). GroenLinks komt met een winst van 6 uit op 12 zetels. De Cen trumdemocraten scoren 3,1 pro cent, wat goed zou zijn voor 4 volksvertegenwoordigers. Opmerkelijk in deze uitslag is dat D66 over zijn hoogtepunt heen lijkt te zijn. De partij van Van Mierlo heeft in de opiniepei lingen tijdenlang op 30 tot zelfs (ADVERTENTIE) Vindt u dat ontwikkelingssamen werking een rol moet spelen bij de verkie zingen voor gemeenteraad en Tweede Kamer? GA DAN IN DEBAT MET POLITIEKE CORYFEEEN! Kom naar het POLITIEK CAFE op 5 oktober om COS 19.30 uur in Het Turfschip, Chasséveld 15 in Breda. Meer informatie: 070 - 3421 777. De producent van 'De kleine blonde dood', Rob Houwer, houdt het Gouden Kalf vast. De film kreeg deze onderscheiding gisteren aan het slot van de Nederlandse Filmdagen in Utrecht. foto anp Utrecht (anp) - De speelfilm 'De kleine blonde dood' is gisteravond tijdens de slotavond van de dertiende Neder landse Filmdagen (NFD) in Utrecht onderscheiden met een Gouden Kalf. Volgens de jury was de keuze zwaar omdat geen enkele film met kop en schouders boven de andere films uitstak. Naast de winnende film waren genomineerd: 'Belle van Zuylen-Madame de Charrière' en 'Beck-de gesloten kamer'. Het Gouden Kalf voor de beste regie ging naar Ben Sombogaard ('Het zakmes'). Rik Launspach kreeg een Gouden Kalf voor zijn rol in 'Oeroeg' en Els Dottermans viel in de prijzen voor haar acteerprestatie in 'Beck-de gesloten kamer'. Opvallend was dat er geen enkel Kalf was voor 'Belle van Zuylen'. De speelfilm was genomineerd in de categorie de beste film, de actrice Will van Kralingen (Belle) had een nominatie in de categorie beste actrice en regisseur Digna Sinke maakte kans op een Gouden Kalf in de categorie beste regie. De jury - onder voorzitterschap van Rinus Ferdinandusse - onthulde tijdens de uitrei king dat de keuze voor de beste speelfilm de zwaarste taak was. De juryleden kon den wel voor zichzélf vaststellen wat ze de beste film van het afgelopen jaar vonden, maar moeilijker was het om tot een geza menlijk eindoordeel te komen. 'De kleine blonde dood' won dan ook op punten. Met enige nadruk stelde de jury dat het zien van de ingezonden documentaires het plezierigste deel van het werk was. Want het werd duidelijk dat de documentaire op dit moment het vruchtbaarste deel van de Nederlandse film is. De documentaire 'Kind in twee werelden' van regisseur Willy Lindwer bleek de beste. Die kreeg een Gouden Kalf. 'Insingiro Hospital' van Hillie Molenaar en Joop van Wijk werd gekozen als de beste korte documentaire, waarvoor de beloning ook een Gouden kalf was. (ADVERTENTIE) De dood is sneller dan de wet. Hebben we net met veel moeite het debat over euthanasie afgesloten, komt de hulp bij zelfdo ding. De maatschappelijke werkelijkheid trekt zich niets aan van wat politici en opinieleiders opportuun achten. Een Haarlemse psychiater heeft na lange overweging en na raadpleging van een groot aantal deskundigen een Drentse mevrouw aan voldoende medicijnen geholpen om een eind aan haar leven te maken. De lichamelijk gejonde vrouw wilde niets anders meer dan overlijden. De arts had daarom nauwelijks keus. Zou hij haar niet helpen, dan zou zij zelf het heft in handen genomen hebben. De belasting die dit voor anderen zou kunnen betekenen heeft, naast de noodsituatie waarin zij verkeerde, een belangrijke rol gespeeld bij het besluit van de psychiater. Het hof in Leeuwarden heeft op grond van dit verweer, nadat de rechtbank in Assen al eerder hetzelfde gedaan had, de arts van rechtsvervolging ontslagen. Wat er nu ook door de binnen- en buitenlandse publieke opinie gezegd moge worden, de weg naar ongebreidelde hulp bij zelfdoding is met dit vonnis niet opengesteld. De uitspraak van het hof in Leeuwarden is met zoveel mitsen en maren ingekleed bat er geen algemeen beleid op te baseren valt. De procureur-ge neraal gaat daarenboven in cassatie. De Hoge Raad kan zich zodoende nog over deze zaak buigen en vaststellen of er precedentswaarde aan toegekend mag worden. Desondanks is het goed en nodig een ingetogen debat te voeren over hulp bij zelfdoding. Het 'gij zult niet doden' moet in normale omstandigheden immers overeind blijven. Maar wat zijn normale omstandigheden? Wanneer is er sprake van een noodsituatie? En hoe moet de geestelijke belasting voor anderen een rol in de beoordeling spelen? Hoe weegt men bijvoorbeeld de psychische schade die machinisten oplopen als zij tegen hun wil een vertwijfelde op de spoorbaan overrijden, af tegenover de wens van het slachtoffer niet verder te leven. Het debat moet echter niet overhaast gevoerd worden. Het gaat hier om een ingrijpende en tot heftige emotie aanleiding gevende zaak. De politiek doet er daarom goed aan eerst af te wachten wat de Hoge Raad zegt, ook al heeft de wetgever dan het gevoel achter de rechtspraak aan te lopen. De serene rust van de raadkamer is een betere voorbereiding op een maatschappe lijke discussie dan de openbaarheid van de publieke tribune. Z>e XjiiHlv 6mti voordat ^Onja tuit Den Haag (anp) - In Rotterdam zijn knokploegen actief die man nen aanpakken die verscheidene malen homo's in elkaar hebben geslagen. Dat zei COC-voorzitter Van Wijk gisteren. Van Wijk: „Homo's worden vier of vijf keer door dezelfde mensen in elkaar geslagen. De daders worden soms wel opgepakt, maar komen snel terug. Dan stappen de knokploegen eropaf en geven ze een pak slaag. Poli tiebescherming krijgen deze ho mo's niet, dus nemen ze het recht in eigen handen." (ADVERTENTIE) Minister geeft startsein voor nationale ouderenmanifestatie Den Haag (anp) - „De oude ren hebben de laatste, weken op een machtige wijze een vuist gemaakt, die in de na bije toekomst zijn invloed zal doen gelden. Ik ben er erg van onder de indruk ge raakt." Dat zei minister D'Ancona van WVC vrijdag in Den Haag bij de opening van de nationale mani festatie '50-Plus Beurs en Festi val' in het Congresgebouw. Deze drie dagen durende mani festatie is een van de hoogtepun ten van het Europees jaar van de Ouderen. Enkele tienduizenden ouderen worden er verwacht. De beurs met meer dan honderd stands informeert de 50-plussers over de vele facetten van het actief ouder worden. Op het fes tival zijn onder anderen optre dens van Marco Bakker, Ronnie Tober, Dennie Christian en Theo Olof. De bijna 70-jarige violist Olof geeft een van zijn laatste optredens uit zijn lange carrière. D'Ancona kreeg bij de opening uit handen van J. Vellinga, voor zitter van het Nationaal Comité, de eerste exemplaren van diverse gidsen voor ouderen. Zo is er nu de brochure 'Europa-voor-alle- leeftijden' van de ouderenbond Unie KBO, de '50-Plus Gids', een reisgids voor ouderen en de bro chure „Ouder worden en autorij den", beide van de ANWB. De minister kreeg een warm ap plaus van de aanwezigen. „En dat krijgt u toch niet elke dag", zo zei Vellinga fijntjes. Hij ver klapte dat de minister vandaag haar verjaardag vierde en hem in het oor had gefluisterd dat zij qua leeftijd (56) inmiddels tot de doelgroep behoort. De verjaardag van de minister die verantwoordelijk is voor het ouderenbeleid, 1 oktober, valt samen met de enige jaren gele den door de Verenigde Naties uitgeroepen 'Dag van de oude ren'. De Europese reisgids voor oude ren van de ANWB staat vol met praktische tips. Het blijkt dat ouderen in vele landen speciale kortingen kunnen krijgen voor openbaar vervoer, hotels, mu sea- en theaterbezoek. Vooral voor de niet zo geroutineerde reiziger op leeftijd is 'Bestem ming Europa' een aanbeveling. De '50-Plus Gids '94' is interes sant voor alle Nederlanders op leeftijd. Het bevat informatie over uiteenlopende zaken als aow, pensioenrechten, gezond heidszorg, ouderenbonden en stamboomonderzoek. Verder ad viseert de gids bij voorbeeld hoe de oudere zich kan verweren tegen inbraak, colporteurs en andere oplichters, en hoe te han delen bij burenruzie of geluidso verlast. Tijdens het festival zijn er thea terstukken te zien die speciaal werden geproduceerd in het ka der van het Europese Jaar van de Ouderen. Ook is er een nieuw seniorenlied geschreven, dat door het grootste seniorenkoor van ons land ten gehore zal worden gebracht. Valt het u ook op dat fabrikanten steeds meer hun neus in andermans zaken steken? Neem die luierboe- ren die zich nu allemaal als aasgieren op de 'zindelijk heidstraining' storten. Waar bemoeien ze zich eigen lijk mee? Je onderbroek droog leren houden is een zaak tussen ouders en kind. Het hoort bij de opvoeding. Gespeelde strengheid en gepaste trots verschaffen je als ouder wat reliëf in de belevingswereld van zo'n kind. Zo'n kind leert op die manier de verhoudingen in huis een beetje kennen. Dat die fabrikanten met hun produkten kans maken, komt natuurlijk omdat zich inmiddels een generatie ouders heeft aangediend die zelf al levenslang be stookt is met reclame en die daar onderbewust zo bevattelijk voor is dat het eigenlijk een koud kunstje is om waar aan hen te slijten. Te meer omdat die pappa's en mamma's allemaal centjes willen verdienen en zich als het ware zitten te verbijten tot het moment dat zoontjelief zal zeggen: 'Mamma kijk, ik ben een grote knul'. Vervolgens is het up en go naar de crèche waar het kind dan eindelijk met dat kleine restje goed fatsoen gedumpt kan worden. Het mag hoor van mij, maar soms denk ik wel eens: iemand kan toch alleen maar opgevangen worden als een ander hem laat vallen? MERIJN Den Haag - SGP'er ir. D. de Jong stapt op als fractievertegen woordiger in de gemeente Den Haag. Dat heeft hij gisteren gezegd. Hij is het niet eens met het standpunt van de SGP om geen vrouwen toe te laten tot de partij. De Jong is geen lid van de gemeenteraad in Den Haag, maar vertegenwoordigt de verbinding van SGP/GPV/RPF in commis sievergaderingen. Hij stopt met zijn werk na de behandeling van de gemeentebegroting begin november. De Jong weet nog niet of hij zijn lidmaatschap van de SGP opzegt en doorgaat in de politiek voor een andere partij. Hij is zes jaar fractievertegen woordiger geweest. Utrecht - Harttranplantaties worden in Nederland met succes uitgevoerd. Van de ontvangers is na één jaar 92 procent nog in leven en na vijf jaar 84 procent. Dit blijkt uit het proefschrift waarop de cardioloog A. Balk op 6 oktober promoveert aan de Erasmus Universiteit Rotterdam. Sinds de eerste succesvolle harttransplantatie in 1984 in Rotter dam, zijn in Nederland 327 van deze ingrepen uitgevoerd. Daarvan vonden er 219 in het Academisch Ziekenhuis Dijkzigt in Rotterdam plaats en 108 in het Academisch Ziekenhuis Utrecht. Volgens Balk steekt Nederland met de overlevingspercentages gunstig af bij het buitenland. Het optreden van afwijkingen in de kransslagader in het donorhart is in Nederland volgens haar bijvoorbeeld minder een probleem dan elders. Amsterdam - Zowel technisch als medisch onderzoek heeft geen mogelijke oorzaak opgeleverd voor het busongeluk op 8 septem ber nabij Lyon met een Nederlandse toooringcar. Dit heeft Van Nood reizen in Amsterdam bekendgemaakt. Het dossier over het ongeluk zal deze maand naar de Franse justitie worden gestuurd waarna een definitief oordeel wordt gegeven. Bij het ongeluk, waarbij de bus in zware regen in de berm van de tegenovergestelde rijbaan terechtkwam en kantelde, kwamen vijf mensen om het leven en raakten tientallen reizigers gewond. De dubbeldeks pendelbus was onderweg van de Costa Brava naar Nederland. Van de gewonden liggen er nog drie in het ziekenhuis. De reisverzekeraars en de assurantie van Van Nood zijn inmiddels begonnen met de behandeling van de schade claims. Den Haag - De verantwoordelijkheid voor de huisvesting in het basis- en voortgezet onderwijs wordt vanaf 1 januari 1995 gelegd bij de gemeenten. Schoolbesturen in het bijzonder onderwijs krijgen echter de mogelijkheid om zelf verantwoorde lijk te worden voor huisvesting van hun scholen. Dat heeft premier Lubbers gisteren laten weten. Nu ligt de verantwoordelijkheid voor de huisvesting van de scholen nog bij het rijk. Door de zeggenschap over schoolgebou wen naar gemeenten en besturen te brengen, hoopt het kabinet op de huisvesting van scholen te kunnen bezuinigen. De PvdA wilde in alle gevallen de zeggenschap over schoolge bouwen bij gemeenten leggen. Het CDA wil daarentegen dat de schoolbesturen die bevoegdheid krijgen. In het CDA vreest men een te grote invloed van de gemeenten op het bijzonder (bijvoorbeeld katholiek) onderwijs. Wat nu uit het kabinet komt, is een compromis. Nijmegen (anp) - De drie ver dachten van de grootscheepse kladactie op de oorlogsbegraaf plaats Jonkerbos in Nijmegen hebben nog geen bekentenis af gelegd. Dat heeft een politiewoordvoer der gistermorgen desgevraagd laten weten. De politie hield de verdachten donderdagavond in hun woningen in Lent en Nijme gen aan. De mannen (18, 19 en 21 jaar) zijn donderdagavond kort ver hoord. Het rechercheteam, dat sinds de ontdekking van de graf schending onafgebroken met de zaak bezig is geweest, gaat er volgens de woordvoerder voorlo pig van uit dat er behalve de drie verdachten geen andere perso nen betrokken zijn geweest bij de kladactie. In de nacht van 9 op 10 augustus zijn 211 van de ruim 1600 grafzerken vol met racistische en fascistische leuzen en hakenkruizen gespoten. In de verhoren van de drie ver dachten zal, aldus de politie woordvoerder, zeker ook geke ken worden naar de mogelijke betrokkenheid bij andere racis tische acties die de afgelopen tijd in Nijmegen gespeeld heb ben. Zo werden anti-racistische posters, die de gemeente Nijme gen tijdens de Vierdaagse liet ophangen, vernield. Ook is er de afgelopen maanden een toene mend aantal bommeldingen bij cafetaria's van allochtonen ge weest. (ADVERTENTIE) Algemene Operationele Technologie - Haven-Transport ingenieur - Ingenieur Energietechnologie Nieuwe mogelijkheden? Kom dan naar de OPEN DAG cp zaterdag 9 oktober. Aanvang programma 11.00 uur. 4382 ac Vlissingen Tel. 01184-89400

de Stem | 1993 | | pagina 3