SPORT 159,- Jiau 'Jeugd is voorbode 21e eeuw' NU DN- ERSTAND De wereld volgens Mafred Magielse ragAzzi aan huis Eros Ramazotti: 'Succes is geen doel op zich' 'bieding! De Vierkante Decimeter F KLM E I Z E N 'ENEMENTEN VNU Dagbladen \NTIES KORTINGEN ingementen met vele extra'! ENTATIE BUREAU leving menu's STEENGRILLEN 0 0 0 0 0 0 0 0 0 (28) Plush - 0 Runaway train - 0 Heart shaped box - 0 Go west - Pet Shop Boys rtbrochure bij de NBBS Reisagenten 221414 REIZEN EN REKREATIE van de als u vaker adverteert in de rubriek Reizen en Rekreatie van VNU DAGBLADEN Bel voor inlichtingen: 073-125225 o is Koninkrijksdeel: ijk en veilig eiland, geen n inentingen nodig latie bel dan tijdens kantoor- >355, Fax: 010-4136834 ankeerde enveloppe naar: Liropa, S otterdam. w AFE g 2 Hulst en Willy 0-14371 4 soorten vlees 3 grill-sausjes slamix en groenten gemengd fruit frites en aardappeltjes stokbrood 1 glas rode wijn 27.50 p.p. Bfr. 508 gratis plattegrond len. Meer weten? ■NVR-reisadvies- :opende bank foto de stem ijohan van gurp n 'De wereld volgens...' wor den aan de hand van een vragen lijst jongeren ge portretteerd en wordt naar hun kijk op de wereld geïnformeerd. Vandaag: Manfred Magielse Leeftijd: 18 jaar Woonplaats: Oud-Gastel Voornaamste bezigheid: Mijn werk. Ik ben kapper. Waar heb jij je de afgelopen week het drukst om gemaakt? „Nergens om. Ik maak me na melijk nooit druk." De directie van een school in Assen wit Playboy-agenda's verbieden omdat de blote vrou wen die er in staan de aandacht te veel zouden afleiden. Wat vind jij daarvan? „Voor mij is bloot geen taboe. Het is een onderdeel van het leven en die agenda's moeten ook gewoon kunnen. Zo'n ver bod vind ik dus niet op zijn plaats." Wat interesseert je absoluut niet? „Wat mensen van mij denken. Maar ook hoe ze over anderen denken. Ze staan zo snel met een oordeel klaar." Wat interesseert je wel? „Wat er in de wereld gebeurt. Ik volg het nieuws vrij redelijk, ook al snap ik niet altijd alles." Waaraan zouden ze in Den Haag meer aandacht moeten besteden? „Ze zouden vaker naar zich zelf moeten kijken eri het goe de voorbeeld moeten geven. Politici willen bijvoorbeeld dat mensen meer van het open baar vervoer gebruik maken, maar zelf gaan ze iedere dag met de auto naar hun werk." Wie moet er aan de schand paal? „Niemand, zo erg ben ik niet dat ik iemand dat toewens." In welk land zou je nooit willen wonen? „Ik zal altijd in Nederland wil len blijven. Hier ben ik opge groeid en in een ander land vind je nooit de luxe die we hier kennen. Je hoort dat toch altijd van mensen die terug van vakantie komen, het liefst zijn ze toch in Nederland." Wie zou je het liefst willen ontmoeten? „Ik zou wel een avondje met Linda de Mol willen stappen. Ik vind het een toffe meid." Als je nu duizend gulden kreeg, wat zou je er dan mee doen? „Ik zou het in eerste instantie bewaren. Je krijgt niet iedere dag duizend gulden en ik wil er dan eerst goed over nadenken hoe ik het ga uitgeven." Welke film/boek/plaat mag een mens voor geen goud missen? „Ik heb deze week de film 'Silver' gezien. Een mooie film met een onverwacht slot." Als het antwoord 'ja graag' luidt, wat is dan de vraag? „Wil je succes hebben in het leven?" e Vierkante De- cimeter van de- fl ze week is ge- M vuld door Thijs van Bijsterveldt in Breda. 'Ik noem mijn tekening 'Kinder mishandeling' schrijft Thijs in zijn toelichting. Thijs krijgt zo spoedig moge lijk een cd thuisgestuurd. Al wat je hebt te doen is het oppervlak van een vierkante decimeter zo leuk mogelijk in vullen. Dat mag met tekenin gen, gedichten, boodschappen, foto's of watje maar kunt bedenken. Zolang het niet be ledigend of schunnig is, plaat sen wij het. Stuur dus je bijdrage voor woensdag a.s. naar Redactie De Stem t.a.v. ragAzzi, post bus 3229 4800 MB Breda. Door Angela Copier eze week werd in de Katholieke Universiteit Bra bant in Tilburg een bijzondere fo- to-tentoonstelling geopend. Fotograaf Jan Bogaerts kreeg de opdracht 'Brabant op de grens van de 21e eeuw' in beeld te brengen en koos ervoor om uitsluitend jongeren te foto graferen. „Jongeren zeggen het meest over de volgende eeuw. Zij zijn de voorbode van de 21e eeuw, de eerste generatie die inhoud gaat geven aan een nieuw tijdperk." Bogaerts maakte een serie van vijfentwintig portretten van jon gens en meisjes in hun vrije tijd, op weg naar school of gewoon thuis. Je ziet een soldaat, een tienjarige 'kwajongen' die een standje krijgt van de wijkagent en een meisje dat thuis op de boerderij helpt. Sommige foto's zijn overduidelijk in scène gezet, andere foto's lijken toevaltref fers. In de eerste categorie hoort de foto van de 17-jarige Femke Bar- tels. Femke poseert in een avondjurk met een Miss Bra bant-sjerp om. In de tweede ca tegorie horen de foto's van thai- bokser Olof van de Broek (20) en van de 15-jarige Marjan Daandels met haar drie jaar oudere vriend Jorg Brugmans. Femke: „Ik heb meegedaan met de Miss Brabant-verkiezing. Bij de voorronde won ik de eerste prijs. Ik heb het uiteindelijk tot de laatste tien geschopt. De foto graaf heeft gezegd dat ik de foto waarschijnlijk niet mooi zal vin den. Ik sta er niet op mijn mooist op." Bogaerts geeft toe dat hij Femke mooier op de foto had kunnen zetten. „Maar Femke is niet op de foto gezet om haar mooi te laten zijn. Ik heb de foto niet ten dienste van haar gemaakt. Het doel van de foto is om iets te laten zien van deze tijd." De fotograaf is ongeveer een jaar met de opdracht bezig ge weest. „De jongeren die op de foto staan ben ik toevallig tegen gekomen. Soms zat ik in de auto en dan zag ik iemand waar ik een foto van wilde maken." Bogaerts kwam Marjan en haar vriend op een muziekfestival te gen. „We gingen een frietje eten en werden toen gevraagd of we op de foto wilden," vertelt Mar jan. Marjan en Jorg zitten ge armd onder een boom. Olof van de Broek werd door Bogaerts in de sportschool ge kiekt. „Toen ik veertien was ben ik aan vechtsporten gaan doen. Eerst karate en later thai-bok- sen. Vroeger was ik altijd de pineut. Ze moesten mij altijd hebben. Nu heeft niemand meer een grote bek tegen me. Ze heb ben schrik van me gekregen. Ik ben wel rustiger geworden door de sport. Je denkt eerst na voor dat je gaat schelden of slaan. Mijn trainer zegt altijd dat Je negatieve energie moet omzetten Thaibokser Olof van den Broek (links) in actie. in nuttige energie. Vier jaar gele den heb ik me kaal geschoren voor een demonstratie in thai- boksen. Het is wel eens een nadeel. Mensen denken soms dat ik een skinhead ben. Dat is dus niet zo, ik vind het gewoon leuk." De meeste van de jongeren die Bogaerts gefotografeerd heeft, zitten nog op school. Binnen nu en een paar jaar moeten ze be langrijke keuzes voor hun toe komst maken. Fotomodel Femke denkt nog niet zo na over haar toekomst. „Ik ben een jaar geleden naar een modellenbureau gestapt en heb een mannequincursus ge volgd. Het modellenwerk is nu een bijbaantje voor me, net als het werk dat ik in het weekend bij de bakker doe. Ik zit nu in Havo 5, maar ik weet nog niet wat ik hierna ga doen. Misschien iets in de pr of iets met toerisme. Maar als ik als model genoeg kan verdienen doe ik dat het liefst." Marjan vertelt dat zij en haar vriend vaak fantaseren over een toekomst samen. „We praten dan over het bouwen van een eigen huisje en zo. Maar er kan nog zoveel gebeuren. Toch denk ik wel dat Jorg en ik bij elkaar blijven. Ik zou het leuk vinden als we over twintig jaar nog steeds samen zijn. Met een eigen huis en een paar kinderen. Best een burgerlijk patroon eigenlijk. Maar ik wil wel blijven werken, het liefst part time." Olofs grootste droom is om ooit prof-thaibokser te worden. „En een keer tegen Ramon Dekkers vechten. Hij wordt in thaiboks- land Thailand als een god ver eerd. Ik weet niet of ik ooit zo goed kan worden, maar je moet het in elk geval proberen." Kinderen hoeven voor Olof niet. „Ik zou misschien wel een keer willen trouwen, maar kinderen hoeven er voor mij niet te ko men. Er is zoveel ellende op de wereld. Overal is oorlog en het komt steeds dichterbij. Kijk foto jan bogaerts maar naar Joegoslavië en Rus land. En dan is er nog het toene mende racisme en de werkloos heid. Het gaat steeds slechter met de wereld. Ook het verschil tussen arm en rijk wordt steeds groter." Jan Bogaerts heeft met de foto serie geen doorsnee van de Bra bantse jongere willen maken. „Dat kan ook niet in 25 foto's. Maar ik zie deze opdracht als een aanzet tot een groter project. Ik wil een boek gaan maken waarin bijvoorbeeld ook meer aandacht komt voor de omge ving waarin jongeren opgroeien. Je kunt dan een beter beeld geven van die generatie die de volgende eeuw gaat invullen." en je tussen de 12 en 20 jaar en vind jij dat je m heel bijzonder M bent, dat je iets buitengewoons te vertellen hebt of dat je zo maar per se in de krant wilt? Laat het ons dan weten en wij kómen langs om je te fotogra feren en met je te praten. Wie een verslaggever en foto graaf aan huis wil, moet een briefje schrijven naar: De Stem, t.a.v. ragAzzi, postbus 3229, 4800 MB Breda. Zet in je brief wel waarom je in de krant wil. Wij kiezen dan iedere week de meest opmer kelijke inzending uit. Door Marjolein Rotsteeg ros Ramazotti mag zich ook bui ten de grenzen van zijn vader land Ilalië in een ongekende popu lariteit verheugen. De verkoop cijfers van zijn cd's 'Musica E', 'In Ogni Senso' en de dubbele live 'Eros in Concert' lopen in de miljoenen. Normaal gesproken moet een zelfde succes zijn weggelegd voor zijn nieuwe cd 'Tutte Sto- rie'. Qua muziek is het begrij pelijk. Hij creëert een eigen mix van Italiaanse en Anglo/Ameri- kaanse invloeden. En zijn uiter lijk blijkt mee te werken om de platen aan de fan te brengen. Maar buiten Italië snapt slechts een enkeling iets van zijn 100 procent Italiaanse teksten. Jam mer, want ze hebben vaak een boodschap. Zoals het politiek gekleurde zoals 'L'uLtima rivo- luzione'. „De politiek in mijn songs speelt zich uitsluitend af op per soonlijk niveau," laat Eros via een tolk weten. „Mijn songs draaien om problemen van mensen. Zo gaat 'L'ultima rivo- lutione' niet om een grote ex terne revolutie, maar om een ommekeer die zich in mijzelf afspeelt. Ondanks de taalbar- Ondanks de taalbarrière bh/ken mensen vaak ongeveer te begri/pen wat ik wil zeggen.foto ariola rière blijken mensen vaak onge veer te begrijpen wat ik wil zeggen. Er wordt me wel eens gevraagd of het niet slim zou zijn om een paar woorden En gels door mijn teksten te men gen. Maar mijn platenmaat schappij heeft dat liever niet. Ze willen mijn image van ra sechte Italiaan in stand hou den." De cd-titel 'Tutte Storie' (alle verhalen) kan geen toeval zijn nu Eros op 28 oktober zijn dertigste verj aardig hoopt te vieren... „De songs gaan over mijn erva ringen op de drempel van 30," legt hij uit. „Het is een mijlpaal in je leven. Op je twintigste kijk je toch anders tegen bepaalde zaken aan. Allereerst het leven op zich. Verder heeft mijn car rière zich de afgelopen tien jaar uitgebreid naar het buitenland. Dat internationale aspect vind ik heel leuk. Daarin voel ik me bevoorrecht boven anderen. Afhankelijk van het land waar je bent, vallen bepaalde facet ten van succes me op. In Neder land reageren mensen veel rus tiger op mij dan bijvoorbeeld in Spanje. Daar word ik nauwe lijks met rust gelaten." Een ober brengt drankjes bin nen op de Amsterdamse hotel kamer. Eros brengt een toost uit waarmee hij zijn vernoe ming naar de God van de liefde eer aan doet: „Salute! Viva la vita e l'amore!" (gezondheid! Leve het leven en de liefde!) Droom je nog van een nummer 1-hit in Amerika? „Ik heb nog nooit in termen van nummer 1-hits gedacht," aldus de in Rome geboren Mi- lanees. „Succes is geen doel op zich en ik probeer me er niet door mee te laten slepen. Ik zing voor mijn plezier. En het gaat mij in de eerste plaats om het contact met mensen. Ik ge loof wel dat nu het in andere landen gelukt is. ik ook in Amerika succes zou moeten kunnen hebben. Dat ik me in het Engels zo moeilijk verstaan baar kan maken is natuurlijk wel een handicap. Misschien ga ik daar binnenkort wel iets aan doen. Aan de andere kant heeft dat mysterieuze waas ook wel wat." 1) What's up? - O 4 Non Blondes 3)Faces - O 2 Unlimited 2) Living on my own - O Freddie Mercury 7) It keeps rainin' - O Bitty McLean 6) Slave to the music - Twenty 4 Seven 4) Luv 4 luv - Robin S 5) Life - Haddaway 0( 9) Dream lover - Mariah Carey 0^ (12) Peach - Prince (16) Got to get it - Culture Beat (11) Boom shack-a-lak - Apache Indian (14) The ri Billy Joel (14) The river of dreams - 8) Higher ground - UB40 (10) Happy nation - Ace of Base (20) Right here - S.W.V. (18) Ze zijn terug - Jazzpolitie (22) Killing in the name - Rage Against The Machine (13) Paying the price of love - Bee Gees (30) The key, the secret - Urban Cookie Collective (27) Desanya - BZN g) (15) Tease me - Chaka Demus Pliers ft (21) Tu tatuta tuta ta - Pin Occhio ft (23) Droomland - André Hazes Paul de Leeuw ft (24) Het spijt me - Anita Meyer A (17) Will you be there - Michael Jackson (fk (33) 't Is zo weer voorbij - Gordon (29) Little miss can't be wrong - Spin Doctors Somebody dance with me w - Dj Hobo ft Sunday morning - Earth, Wind Fire ft (36) A natural woman - Aretha Franklin ft (32) Beun de beunhaas - Henk Wijngaard Schrijf me nooit geen - Marianne Weber Stone Temple Pilots (19) Mr. vain-CultureBeat 0 (25) Transsexueel - Ronald Soul Asylum Nirvana (26) Greams - Gabrielle (31) Can't get enough of your love - Taylor Dayne Copyright Stichting De Nederlandse Top 40 A (1) Dreamlover - Mariah Carey A (3) Right Here(Human Nature)-Downtown - SWV A (2) Whoomp! (There It Is) -. Tag Team A (6) The River of Dreams - Billy Joel (5) If - Janet Jackson A 1 (1) Boom! Shake the Room - Jazzy Jeff and Fresh Prince <Q 2 (6) She Don't Let Nobody - Chaka Demus and Pliers 3 (2) Go West - Pet Shop Boys 4 (4) Moving on Up - M People 5 (3) Mr. Jain - Culture Beat SCHRIFTELIJKE REACTIES: REDACTIE DE STEM T.A.V. RAGAZZI, POSTBUS 3229, 4800 MB BREDA. TELEFONISCH: 076-236416 *SheernesS(?3D

de Stem | 1993 | | pagina 29