Ad Broeders gaat uit zijn bol Van Gaal niet erg blij met Besiktas Politieke steun voor Italiaanse bond Feyenoord 'gematigd optimistisch' Oosterhouter schakelt Dick Jaspers uit voor familie en bekenden Opnieuw verlies voor volleybalsters op EK UITSLAGEN standen sportnieuws KORT I den Berg MET SCHUURTJE e Ambachten "EUR m/v Hennie Meijer naar Cambuur arnaast is belangrijk dat ge. lens worden gecontroleerd leen kredietonderzoek wordt Iricht. Uitgangspunt zijn de Idelijke normen die jaarlijks I overleg tusseninisterie loM, consumentenorganisa- Vereniging Nederlandse neenten en gezamenlijke niddelende Organen wrden |tgesteld. is allemaal min of meer Itinewerk en binnen een tot le weken volgt meestal het ■vies' dat ook de aanvrager Ijgt toegestuurd. Positief wil ■gen: in principe is gemeen- arantie mogelijk. Maar ver-; gens is het aan de gemeente te beslissen of dat ook laan wordt. En de gemeente It vervolgens na of de aan lag ook past bij de lokale Tien. Die kunnen afwijken de landelijke richtlijnen. I dan kan alsnog afwijzing |gen. Bemiddelende Organen uden met afwijkende ge- lentelij ke normen geen reke- Ig bij hun advies. Maar lo- le makelaars en hypothee- flviseurs kennen die normen en zullen hun clienten hatevoren vaak kunnen larschuwen. Toch zou het Ettig zijn als de landelijke nen ook echt bindend wor- SRIJVING WOONHUIS 5LUIS lotaris astburg van de vereniging tot bevor- irwijs te Sluis bij inschrijving n de Grote Markt 12 te Sluis, te Sluis sectie I nummer 497, ruik en genot bij de betaling ?nt te worden voldaan bij het vering, uiterlijk op 1 november winkelpand (permanente bewo- worden bezichtigd op woens- :aterdagen 25 september en 2 )0 tot 17.00 uur. wordt gegeven is bij voor- uiterlijk vrijdag 15 oktober mtore van bovengenoemde no- in gesloten envelop met ver- 5". Direct daarop zullen de bil- n geopend in het Nederlands uw aan de Hoogstraat te Sluis irbij de inschrijvers aanwezig last niet is gehaald hebben van de drie hoogsten het recht deel direct na het openen van de ling. Indien de prijs van volle or meerdere inschrijvers het- v.gebracht, hebben deze hoogste ?cht deel te nemen aan een di- juden opbieding, vaarop het notariële veilingta- voor rekening van de koper en n de leveringsakte te worden (dijkgeschot en onroerend- ?kening van de koper vanaf 1 lesgevraagd een bewijs van fi- unnen overleggen aan voor inlichtingen zijn te verkrijgen le notaris, Nieuwstraat 34 te (t.a.v. mr. J.M.C. Mertens). ■en op het gebied van water- itsbeheer. Het beheersgebied is gelegen in de kanaalzone !oolpersgemalen, ca. 80 km ^installatie ter grootte van ist. Bij de afdeling waterbe- n stuwen; uwen; den door derden; rotechniek, aangevuld met etal; en ervaring geschieden in 161.- tot maximaal 3.542.- erigens zijn de bij de over passing. Het waterschap is ding (I.Z.R.). worden verkregen bij het ig. H.P. Steenhuis, telefoon 'an de zuiveringsinstallatie, i dagen na het verschijnen t n het waterschap De Drie Amsterdam - Louis van Gaal, technisch directeur van Ajax, toonde zich gisteravond niet bijster tevreden met Besiktas, de Turkse club die als tegen stander van de Amsterdam mers uit de bus was gerold. Amsterdamse formatie speelt op woensdag 20 oktober eerst thuis tegen Besiktas. De uitwedstrijd is één dag vervroegd en wordt op dinsdag 2 november afgewerkt in Istanboel. Ik kan wel een aantal clubs opnoemen die ik liever had ge troffen. Ik schat het Turkse voetbal hoog in. Het heeft zich de laatste jaren zeer goed ont wikkeld. De wedstrijden van dat land tegen Nederland in de WK- kwalificatie hebben dat ook aan getoond. We hadden er beter vanaf kunnen komen", aldus Van Gaal. Hij zegt redelijk op de hoogte te zijn met de ontwikkeling van het spel in Turkije. „Uiteraard we gens de ontmoetingen met Oran je, ook omdat we recentelijk een Turkse speler hebben gevolgd. Van Besiktas weet ik dat het met George Mill een Engelse trainer heeft. Dat is de organisatie in de ploeg zeer ten goede gekomen." Dat laatste is volgens Van Gaal van groot belang. „Technisch zijn de Turkse spelers altijd zeer goed geweest. In de discipline ging het nog weieens mis. Ik heb de indruk dat dit is veranderd." Besiktas versloeg in de eerste ronde Kosice uit Polen (2-0, 1-2). De ploeg verloor vorig seizoen overigens de bekerfinale, maar plaatste zich voor het Europa Cup Il-toernooi omdat winnaar Galatasaray tevens kampioen werd. In de strijd om de titel eindigde beide clubs weliswaar op gelijke hoogte, maar het doel saldo van Galatasaray was be ter. Dat kwam ondermeer omdat de club op de laatste speeldag Ankaragucu met 8-0 versloeg. Besiktas verspreidde daarop nog het gerucht dat de Servische doelman Salad van Ankaragucu zou zijn omgekocht. Dat is nooit bewezen. Eén van de bekendere spelers van Besiktas is doelman Bako, Pools international. Ajax heeft goede ervaringen met Besiktas. In 1967 schakelden de Amsterdammers de Turken uit in de eerste ronde van het Euro pese toernooi van de landskam pioenen. In Amsterdam werd het 2-0, dankzij Keizer en Muller. De 2-1 zege in Instanbul kwam tot stand door treffers van Swart en opnieuw Keizer. Twee jaar geleden nog versloeg PSV in het toernooi om de Europa Cup I deze Turkse tegenstander, door thuis met 2-1 te winnen en uit met 1-1 gelijk te spelen. Van onze verslaggever Oosterhout - Ad Broeders sprong ongeveer een halve meter hoog, nadat hij in de sfeervolle zaal van cultu reel centrum De Bussel in Oosterhout de bevrijdende laatste carambole tegen Dick Jaspers had geprodu ceerd, waardoor hij voor het eerst in zijn carrière doordrong tot de kwartfi nales van een World-Cup- toernooi. De Oosterhoutse postbode was niet de enige die na zijn sensa tionele overwinning compleet uit zijn bol ging. Een vrouw, die kennelijk tot de ruime aanhang van hem behoorde, wipte uit puur enthousiasme over de boar ding heen om zich over te geven aan een stevige omhelzing. „Dat was mijn buurvrouw, die is al tijd zo wild," meldde Broeders naderhand gevat. „Er was denk ik trouwens maar één publiek. Op de mooiste ballen van Dick werd maar lauw gereageerd. Bij bijna alle punten van mij ging het er heel anders aan toe." Koude douche Ad Broeders bezorgde Dick Jas pers, die vorig jaar in Oosterhout ■ook in een vroeg stadium het veld ruimde, voor de tweede keer in korte tijd een koude douche. Vorig jaar bij de Masters in Utrecht verraste hij de Wille- brorder in de kwartfinales, om uiteindelijke in de finale te wor den gestuit door Jan Arnouts. Hoewel het niets aan de presta tie van Broeders afdoet, moet wel geconstateerd worden dat Jaspers bepaald niet zijn beste dag had. „Ik speelde niet echt goed, ongeveer zoals in Veghel bij de Masters. Ik vond dat ik nu echter nogal wat pech had. Dat kan je opbreken tegen iemand die heel goed in de partij zit." „Ik ben echt gelukkig," ver klaarde de niet bepaald op zijn mondje gevallen Broeders, nadat hij vele handen had geschud. „Dit is een nieuwe mijlpaal in mijn carrière. Ik moet eerlijk zeggen dat ik wel eens van heb gedroomd om zover te komen. Om het te bereiken is heel iets anders." Laatste snik De Oosterhouter, die over een geweldige mentaliteit beschikt, echt vecht tot de laatste snik, legde een solide basis in het begin van de partij. Na winst in de eerste set trok hij ook de tweede naar zich toe, met 15-14, mede doordat Jaspers op match point de finish niet had gehaald door een klos. Jaspers werd ove rigens gedurende de hele partij met dat euvel geconfronteerd. Jaspers: „Normaal heb ik weinig klossen, omdat ik er altijd op speel. Vandaag probeerde ik het allemaal eens wat makkelijker te doen, want je kunt ook overal spoken zien. Het pakte echter allemaal een beetje verkeerd uit. Die tweede set liep ik er door mis, ook al omdat hij het goed uitmaakte met twee moeilijke ballen." Jaspers kwam terug in de wed strijd met een zege van 9-15 in de derde set, waarna Broeders het knap benauwd kreeg. Zeker toen Jaspers met 13-10 voor kwam in het volgende bedrijf. Broeders: „Ik zat me op te vreten om mijn stoel, was echt stijf van Oranje speelde een belabberde wedstrijd tegen Duitsland. Vera Koenen, voor de wedstrijd ge huldigd voor haar 250e inter land, ontbrak in de basis. De medische staf vond het onver antwoord de geblesseerde knie nog langer te belasten. Zij werd vervangen door Saskia van Hintum, die in de aanloop naar het EK weinig speeltijd had ge kregen. De 24-jarige spelver- deelster miste wedstrijdritme en dat brak vooral Cintha Boersma op. De aanvoerder kon niet haar gebruikelijke omloopballen draaien en ging met elke set slechter spelen. Dat was even eens het geval met Marjolein de Jong, die door bondscoach Mur phy na de derde set uit de basis werd gehaald. De stopper werd vervangen door Kisten Gleis, voor de wedstrijd gehuldigd voor haar 200e wedstrijd, die nieuw Leeuwarden - Hennie Meijer speelt de rest van het seizoen bij Cambuur. De 31-jarige aanvaller tekende vrijdag bij de Friese club een contract tot medio 1994, met een optie voor nog een seizoen. Meijer maakt volgende week zaterdag in de bekerwed strijd tegen Sparta zijn debuut bij zijn nieuwe werkgever. De geblokte centrumspits was al geruime tijd in binnen- en bui tenland op zoek naar een club. Meijer, die zijn conditie bij Haarlem op peil hield, stond dit seizoen twee maanden onder contract bij een club in Japan. Ha interne strubbelingen keerde hij terug naar Nederland. Cambuur, dat met nul punten uit zeven wedstrijden vast op de laatste plaats van de eredivisie staat, is voor Meijer de zesde club in het nationale profvoet bal. Eerder speelde hij bij Tel star, Volendam, Roda JC, Ajax en FC Groningen. Ad Broeders, mét zwart leren handschoentje, geconcentreerd aan stoot tijdens zijn partij tegen Dick Jaspers. foto de stem/dick de boer Brno - De vrouwenploeg strijdt zaterdag op het EK volleybal in Brno om de zevende plaats tegen Wit-Rusland. Dat was de uitkomst van de kruiswedstrijden. Nederland verloor vrijdag met 2-3 van Duitsland, 12-15 15- 13 4-15 17-15 11-15, Wit-Rusland met 0-3 van Kroatië. de zenuwen. Ik dacht: ik zal het na 2-0 toch niet meer uit handen geven. Ik kan van een 2-0-ach- terstand niet zo makkelijk meer terugkomen, maar ik weet dat iemand als Dick er wel toe in staat is." Broeders maakte zien voor niets druk, zo bleek bij zijn laatste beurt, waarin hij de hem ontbrekende 5 carmboles op per fecte wijze bijeen speelde. „Ik had nooit gedacht dat je die 5 punten zou maken," zei Dick Jaspers oprecht tegen zijn vroe gere ploegmaat. „Je hebt ze ech ter heel knap gemaakt. Er zaten een paar moeilijke driehoekjes bij. De eerste twee ballen moes ten technisch heel goed raak zijn." Ad Broeders nam de complimen ten dankbaar in ontvangst. „Ik moet het van werken hebben. Dat kost energie. Ik werk mezelf uit mijn broek. Ik ben in twee wedstrijden viereneenhalve kilo kwijtgeraakt. Ik wil me meer op techniek gaan richten, maar als je altijd een speler a la Doggen bent geweest, gaat de overstap naar het subtielere spel niet zo maar ineens. Ja, in de training loopt het kwijl me af en toe wel eens uit de mond als ik een paar mooie ballen heb gemaakt. In een wedstrijd is het wat anders. Het geeft me grote voldoening dat het nu in zo'n belangrijke wedstrijd ook eens lukt." Raimond Burgman, de volgende tegenstander van Broeders, le verde ook een uitstekende ver richting, hoewel die minder sen sationeel was: een overwinning op Ludo Dielis. Bij een 4-10-achterstand maakte de Utrechter het pardoes uit met een serie van 11. „Dat was cru ciaal in de partij," aldus Dielis, die de vierde set met 15-9 het schip in ging. Burgman: „Het is een voordeel dat je die sterke jongens geregeld tegenkomt in de competitie. Je kijkt niet meer zo tegen ze op, zeker niet als je een keer van ze gewonnen hebt." UITSLAGEN Tweede ronde: Gieskens (Ned) - Lie- berkind (Den) 3-1 (15-12 15- 9 10-15 15-3/1,528-1,114), Ceulemans (Bel) - Van de Ven (Ned) 3-1 (15-12 10-15 15-13 15-14/1,279/1,286), Broeders (Ned) - Jaspers (Ned) 3-1 (15-10 15-14 9-15 15-13/1,286-1,268), Burgman (Ned) - Dielis (Belj 3-1 (15-9 11-15 15-10 15-9/1,436- 1,132), Sang Chun Lee (ZKo) - For- thomme (Bel) 3-1 (14-15 15-7 15-8 15-10/1,475-1,026), Zanetti (Ita) - Van Uum (Ned) 3-2 (14-15 15-4 10-15 15-14 15-4/1,683-1,300), Blomdahl (Zwe) - Weijenburg (Ned) 3-1 (15-11, 15-12, 13-15, 15-4/1,234-0,913) Programma kwartfinales: Broeders - Burgman, Gieskens - Ceulemans, Zanetti - Sang Chun Lee, Blomdahi (Zwe) tegen winnaar Van der Smis sen (Ncd) - Umeda (Jap). elan bracht in de ploeg maar niet de ommekeer kon bewerkstelli gen. Nederland was tegen Duitsland volkomen afhankelijk van Hen- riette Weersing. 'Dirty Harry' was verantwoordelijk voor 23 van de 52 side-outs, scoorde 11 punten in de aanval, drie in het blok en sloeg een ace. Weersing, begin september teruggekeerd in de selectie, kon evenwel niet voorkomen dat Duitsland aan de haal ging met de overwinning. „Wij speelden krampachtig", vond coach Murphy. „We waren niet ontspannen, het spel ging weer van top naar dal, het was te wisselvallig, te labiel." Nederland nam in de eerste set vijf punten voorsprong, 10-5, en verloor daarna op de opslag van Ulrike Schmidt negen punten op rij, 10-14. Op het zesde setpunt sloegen de Duitsen toe, 12-15. In de tweede set boog Oranje de achterstand van 8-13 om in de winst met 15-13. In de derde was de ploeg niet thuis. Via 0-9 en 1-12 werd het 4-15. Tijd voor Murphy in te grijpen. Met Gleis voor De Jong en Fleurke voor Machovcak begon hij aan de vierde set. Die verliep lange tijd als de eerste, 10-6 en acht punten kwijt op de opslag van Schmidt, 10-14. Duitsland kreeg vier matchpunten, maar Nederland pakte de set door de aanvallend onweerstaanbare Weersing, 17-15. In de vijfde set, de tie breaker, sloeg Weersing de eer ste vier punten bijeen, 4-1, maar Nederland haakte na 8-8 af. Door drie goede bloks op de vermoeide Weersing, die 73 van de 205 keer in stelling werd gebracht, werd het 10-13 voor de Duitsen, die op het eerste match- punt toesloegen, 11-15. Brno. EK Vrouwen. Halve finales: Oekraine -Tsjechie/Slowakije 2-3 (16-14 5-15 11-15 15-6 20-22), Rus land - Italië 3-1 (15-9 12-15 16-14 15-2 Om de vijfde tot achtste plaats: Duitsland - Nederland 3-2 (15-12 13-15 15-4 15-17 15-11), Kroatië - Wit-Rusland 3-0 (15-12 16-14 15-4). Om de vijde en zesde plaats: Kroatië - Duitsland, Om de zevende en acht ste plaats: Wit-Rusland - Neder land. Rome (rtr) - Italiaanse politici, onder wie minister president Carlo Azeglio Ciampi, hebben vrijdag in een schrif telijke verklaring steun betuigd aan het bestuur van de nationale voetbal bond. Deze organisatie is al geruime tijd in een juridische strijd verwikkeld met de vrijwel failliete derde-divisie- club Catania. Het bondsbestuur wil de vereniging uit Oost-Sicilië wegens grote financiële pro blemen opheffen, maar clubvoorzitter An- gelo Massimimo verzet zich hevig. Tot twee keer toe vocht hij bij een lokale rechtbank met succes een saneringsmaat regel aan. Donderdag bepaalde de burger rechter, dat de club met onmiddellijke ingang weer tot de competitie moet wor den toegelaten. Het bondsbestuur, dat Ca tania eerder naar de vierde divisie terug zette, weigert echter gevolg te geven aan' de uitspraak. De wereldvoetbalfederatie (FIFA) staat voorlopig nog achter de Italiaanse bond, maar heeft om een spoedige oplossing gevraagd. Indien op korte termijn geen definitief besluit valt, worden disciplinaire stappen genomen. Volgens de reglementen van de FIFA is het zowel voor lidstaten als clubs verboden een rechtzaak aan te span nen. De Italiaanse voetbalwereld is lichte lijk bevreesd voor een schorsing van het nationale team, dat daardoor de eindronde van het toernooi om de wereldtitel volgend jaar in de Verenigde Staten zou missen. Veertig leden van het Italiaanse parlement hebben bij de minister van justitie, Gio vanni Conso, aangedrongen op actie. Zij vinden de tweevoudige beslissing van het Siciliaanse hof onbegrijpelijk. Eén van hen, Vincenzo Viti, noemde het absurd dat een rechtbank zo gemakkelijk de autono mie van het Italiaanse voetbal kon aantas ten. Van onze verslaggever Jacques Hendriks Gèneve/Rotterdam - Zonder het resultaat van de Europa Cup-loting nu met luid ge juich te ontvangen, reageerde Feyenoord toch tamelijk op gelucht op het feit dat FC Porto als tegenstander in de tweede ronde van het toer nooi der landskampioenen uit de UEFA-koker rolde. „We wisten dat het een van de geplaatste ploegen zou worden," reageerde trainer Geert Meijer. „Van die acht had ik Monaco op de eerste en Porto op de tweede plaats staan. Het is een stugge ploeg, die zich in thuiswedstrij den gesteund weet door een zeer fanatiek publiek. Heel veel weet ik niet van de ploeg, maar PSV heeft er vorig jaar nog twee keer tegen gespeeld. We zullen daar dus even informeren. Of bij Stan Valckx en Bobby Robson, die bij Sporting Lissabon zitten. Porto doet het dit seizoen nog niet zo fameus, dus zal het alles op alles willen zetten om de Champions League te halen en zo het sei zoen te redden. Wat onze kansen betreft, ben ik gematigd optimis tisch." Aanvoerder John de Wolf zei voor de loting al: „Ik hoop op twee ploegen. Manchester Uni- Geert Meijer. foto de stem/johan van gurp ted, omdat het een jongens droom van me is om nog eens op Old Trafford te mogen spelen. Of anders Porto, omdat ik die als de zwakste van de acht geplaatste ploegen beschouw." De Wolf kreeg dus zijn zin. „Ze maken een beetje een crisis door. In de competitie staan ze heel laag voor hun doen (achtste met 5 punten uit 5 duels en een mager doelsaldo: 5-4, JH) en in de eer ste ronde hebben ze tegen Flo- riana Malta ook magertjes ge presteerd: 2-0 en 0-0." Financieel manager Hans Hagel- stein slaakte een zucht van ver lichting na de loting. „Ik was bang voor vier ploegen. Spartak Moskou vanwege de politieke si tuatie daar, en Manchester Uni ted, Anderlecht en Werder Bre men in verband met de suppor ters. Dit scheelt ons een hoop werk." Linker spits Regi Blinker, die afgelopen woensdag tegen Akra- nes de fraaie derde treffer voor zijn rekening nam, was ook ze ker niet ontevreden: „Ik ken ze niet zo goed, maar zal ze de komende twee weken eens wat beter in de gaten houden. Het zal wel een typisch Zuideuropese club zijn. Verdedigend, beetje schoppen." Blinker had met gemengde ge voelens de loting via teletekst gevolgd. „Aan de ene kant hoop te ik op AC Milan of Barcelona omdat je anders misschien niet meer de kans zou krijgen om die te ontmoeten. Maar aan de ande re kant moest ik op een wat minder sterke club hopen zodat we meer kans zouden hebben op de Champions League. Daarin komen we dan vanzelf wel de echte toppers tegen." Porto, dit seizoen geleid door ex-Ajax-trainer Tomaslav Mc, bereikte vorig jaar de Cham pions League. Maar net als PSV konden de Portugezen geen rol van betekenis spelen in de poule waarin AC Milan heer en mees ter was. Tegen PSV speelde Por to thuis gelijk, terwijl in Eindho ven het veredelde tweede team van Porto met 0-1 won. Het grote jaar van Porto was 1987. Daarin won de club de Europese beker voor landskam pioenen, de Super Cup en de wereldbeker. De eerste trofee werd binnen gehaald door in de finale in Wenen het favoriete Bayern München te verslaan met 2-1, ondermeer dankzij de legen darisch hakbal van de Algerijn Madjer. De Super Cup werd ver overd dankzij twee overwinnin gen op Europa Cup Il-winnaar Ajax. Feyenoord ontmoette tot nu toe twee maal een Portugese club in de Europa Cup. Beide keren was het Benfica, beide keren in de Europa Cup I, en eveneens beide malen met een voor de Rotter dammers slechte afloop. In 1963 sneuvelde Feyenoord in de halve finale (0-0, 3-1), in 1972 was Benfica in de kwartfinale te sterk (1-0, 5-1). Eltingh uitgeschakeld Kuala Lumpur - Jacco Eltingh heeft het succes tegen Jim Courier, de nummer twee van de wereld, vrijdag geen vervolg kunnen geven. In de kwartfinales van het met 550.000 gulden gedoteerde tornooi van Kuala Lumour verloor hij met 3-6 2-6 van de als zevende geplaatste Jonas Svensson. Sapporo. Vrouwen, 190.000 gulden: kwartfinales: Van Lottum (Fra) - Stafford (VSt) 6-7 7-5 6-2, Raymond (VSt/6) - Kamio (Jap) 6-2 7-5, Spirlea (Roe) - Endo (Jap/5) 7-6 3-6 6-2. Kuala Lumpur. Mannen, 570.000 gulden: Svensson (Zwe/7) - Eltingh (Ned) 6-3 6-2, Borwick (Aus) - Bates (GBr) 6-3 6-2, Stafford (Aus) - Antonitsch (Oos) 6-4 7-5, Chang (VSt/2) - Bjorkman (Zwe) 7-5 6-1. Bazel. Mannen, VA miljoen gulden: achtste finales: Rosset (Zwi/5) - Enqvist (Zwe) 6-2 6-3, Palermo. Mannen, 550.000 gulden: achtste finales: Mattar (Bra) - Burrillo (Spa) 6-7 7-6 6-1, Muster (Oos) - Furlian (Ita) 6-1 4-6 Haldan en Van Spanje niet naar Engeland Den Haag - In het Nederlands tafeltennisteam, dat dinsdag 5 oktober in Stourbridge voor de tweede ronde tegen Engeland uitkomt, ontbreken Paul Haldan en Henk van Spanje. Haldan heeft zich voorlopig niet beschikbaar gesteld. Door langdurige knieblessures kampt hij met een trainingsachterstand. Van Spanje kon zich niet van zijn werk vrijmaken. Het team van bondscoach Li bestaat nu uit Trinko Keen, Danny Heister en Merijn de Bruin. In de eersre rond verloor Nederland met 1-4 van Zweden. Engeland won met 4-1 van Polen. Zhang Linli verbeterde WR 3000 eerder Peking - De Chinese Zhang Linli blijkt op 12 september als eerste het wereldrecord hardlopen op de 3000 meter te hebben verbeterd. De atlete liep in de eerste serie een tijd van 8.22,06. Zij bleef daarmee 0,56 seconden binnen het record, dat sedert 26 augustus 1984 op naam stond van de Russin Tatjana Kazankina, die deze prestatie destijds in Leningrad leverde. In de serie na Linli liep Junxia Wang even later de 3000 meter in 8.12,19. Dat is de reden waarom de prestatie van Linli niet wereldkundig werd gemaakt. Het Duitse vakblad 'Leichtathle- tik' heeft in zijn uitgave van deze week de uitslagen van de wedstrijden in Peking, waar dus in plaats van vier (10.000,1500, en twee keer 3000 meter) vijf maal een wereldrecord is verbeterd. Junxia Wang, die op 8 september wereldrecordhoudster op de 10.000 meter werd met 29.31,78, liep op 12 en 13 september respectievelijk 8.12,19 (serie) en 8.06,11 (finale) op de drie kilometer. In de eindstrijd van de 3000 meter boekte Zhang Linli met 8.16,50 opnieuw een persoonlijk record. Zij zal in de officiële chronologie van het wereldrecord met haar 8.22,06 vóór Junxia Wang op de lijst komen. Giro doet Franse cols aan Milaan - De ronde van Italië doet volgend jaar twee keer de Franse cols aan. De eerste etappe die door Frankrijk leidt begint in Cuneo (Ita) en na de beklimmingen van de Colle Daniello, d'Isoard, Lautaret en Les Deux-Alpes bereiken de renners de finish op de top van het Franse skioord. BADMINTON Leverkusen. Duits Open Mannen: enkel, derde ronde: Hoyerlarsen (Den) - Bruil (Ned) 15-8 15-9. Vrouwen: dubbel, derde ronde: Van den Heuvel/Bengtsson (Ned/ Zwe) - Hrisova/Nedialkova (Bul) 15-0 15-0. Gemengd-dubbel, kwartfinale: Van den Heuvel/Lund (Ned/Den) - Nedergaard/Christensen (Den) 15-6 15-12. GOLF Stuttgart. Duitse Masters. Stand na de tweede ronde: 1. Ri chardson (GBr) 133 slagen, 2. Beek (VSt) 135, 3. Frost (ZAf) 135, 4. Langer (Dui) 137, 5. Ro bert Karlsson (Zwe) 137. JUDO Hamilton (Can). WK, tweede dag. VROUWEN Tot 61 kg: Jenny Gal (Ned) wint van Cavalleri (Por), yuko; Gal wint van Liu (Chi), ippon; Gal verliest van Bell (GBr), yuko. Tot 66 kg: Zwiers (Ned) verliest van Ogasawa (VSt), koka; her kansing; Zwiers wint van Gorde- jeva (Let), opgeven. MANNEN Tot 78 kg: Wijdenbosch (Ned) wint van Babjak (Tsj), yuko; Wij denbosch verliest van Yoshida (Jap), ippon; herkansing: Wij- densbosch wint van Morgan (Can), ippon; Wijdenbosch wint van Reiter (Oos), wazari. Tot 86 kg: Smeets (Ned) wint van Lampariello (Uru), ippon; Smeets verliest van Nakamura (Jap), ip pon. PAARDESPORT Bremen. CHI, S-springen: 1. Lau- ber (Zwi) Escado 0-29,31, 2. Fuchs (Zwi) Rusty GT 0-31,67, 3. Hendrix (Ned) Anadolu Arabian 0-32,71, 4. Mandli (Zwi) Dönhoff 0-33,82, 5. Ehrens (Ned) Roelofs L 0-35,70, 6. Simon (Oos) Ama- retto 4-28,71. TENNIS Sapporo. Vrouwen, 190.000 gul den. Kwartfinales: Van Lottum (Fra) - Stafford (VSt) 6-7 7-5 6-2, Raymond (VSt/6) - Kamio (Jap) 6-2 7-5, Spirlea (Roe) - Enao (Jap/5) 7-6 3-6 6-2, Harvey-Wild (VSt/8) - Monami (Bel) 6-4 6-7 6-1. Kuala Lumpur. Mannen, 570.000 gulden. Kwartfinales: Svensson (Zwe/7) - Eltingh (Ned) 6-3 6-2, Borwick (Aus) - Bates (GBr) 6-3 6-2, Stafford (Aus) - Antonitsch (Oos) 6-4 7-5, Chang (VSt/2) - Bjorkman (Zwe) 7-56-1. Bazel. Mannen, 1,5 miljoen gul den: Achtste finales: Rosset (Zwi/5) - Enqvist (Zwe) 6-2 6-3, Damm (Tsj) - Boetsch (Fra/6) 3-6 6-4 7-6, Stich (Dui/2) - Larsson (Zwe) 6-2 6-1; kwartfinales: Ros set - Prinosil (Dui) 7-6 6-4. Palermo. Mannen, 550.000 gul den. Achtste finales: Mattar (Bra) - Burrillo (Spa) 6-7 7-6 6-1, Mus ter (Oos/2) - Furlan (Ita) 6-1 4-6 6-3. Kwartfinales: Bruguera (Spa/1) - Fontang (Fra) 5-2, Fon- tang, Federico Sanchez (Spa)—-- Costa 6-4 30-0, opgeven Costa, Muster - Mattar 7-66-1. Leipzig. Vrouwen, 550.000 gul den. Kwartfinales: Graf (Dui/1) - Zvereva (WRu/7) 6-2 6-1, Novot- na (Tsj/3) - Magdalena Malejewa (Bul/5) 6-3 6-2, Wiesner (Oos/6) - Rittner (Dui) 6-7 7-5 6-2, Marti- nez (Spa) - Fendick (VSt) 6-1 6-1. WIELRENNEN. Bourges. 43e editie Parijs - Bour- ges. 1. Cornillet (Fra) 217 km in 6.05.13 (gem. 33,650 kkm/u), 2. Frison (Bel) 0.33, 3. Desbiens (Fra) 0.35, 4. Aldag (Dui), 5. Re- dant (Bel), 6. Kelly (Ier), 7. Peers (Bel), 8. Sternesen (Noo), 9. Bour- geot (Fra), 10. Pineau (Fra), 13. Voskamp (Ned) allen 0.35. EUROPA CUP I FC Porto (Por) - Feyenoord (Ned) AS Monaco (Mon) - Steaua Boekarest (Roe) Levski Sofia (Bul) - Werder Bremen (Dui) FC Kopenhagen (Den) - AC Milan (Ita) Sparta Praag (Tsj) - RSC Anderlecht (Bel) Manchester United (Eng) - Galatasaray Istanboel (Tur) Lech Poznan (Pol) - Spartak Moskou (Rus) FC Barcelona (Spa) - Austria Wien (Oos) EUROPA CUP II Ajax (Ned) - Besiktas (Tur) AC Parma (Ita) - Maccabi Haifa (Isr) FC Tirol Innsbruck (Oos) - Real Madrid (Spa) AC Turijn (It) - FC Aberdeen (Scho) Benfica Lissabon (Por) - CSKA Sofia (Bul) FC Arsenal (Eng) - Standard Luik (Bei) Paris St. Germain - Universitatea Craiova (Roe) Panathinaikos Athene (Gri) - Bayer Leverkusen (Dui) UEFA-BEKER Bayern München (Dui) - Norwich City (Eng) Atletico Madrid (Spa) - OFI Kreta (Gri) Lazio (Ita) - Boavista (Por) Bordeaux (Fra) - Servette (Zwi) Valencia (Spa) - Karlsruher SC (Dui) Celtic (Sch) - Sporting (Por) Trabsonspor (Tur) - Cagiiari (Ita) KV Mechelen (Bel) - MTK Boedapest (Hon) Inter (Ita) - Apollon Nikosia (Cyp) Tenerife (Spa) - Olympiakos Piraus (Gri) Eintracht Frankfurt (Dui) - Dnjepr Dnepropetrovsk (Oek) Austria Salzburg (Oos) - FC Antwerp (Bel) Kongsvinger II (Noo) - Juventus (Ita) Kuusysi Lathi (Fin) - Bröndby (Den) Deportiva la Coruna (Spa) - Aston Villa (Eng) Borussia Dortmund (Dui) - Branik Maribor (Slv)

de Stem | 1993 | | pagina 11