Uitstel van betaling Scheldorado GARAGEVAK 'Net een prikkie anders' in Aardenburg 22.50 DE STEM Echtpaar Van Tiggelen zestig jaar getrouwd PLAATSELIJK NIEUWS DAG KLAPPER UITSLAGEN Anima Eterna bezit echte speelvreugde [wemparadijs is na beslissing rechter weer voor anderhalf jaar uit de brand urgemeester Middelburg ag belofte inlossen net geld voor goed doel Raadslid CDA Oostburg: natuurclubs moeten handen maar ineen slaan hg STEM ZEELAND A6 I particulieren Ier gefeliciteerd 5 LOPEND BUFFET DR IEDEREEN M-DRY REINIGT UW TAPIJT ALS NIEUW. Dry de Dijcker AARDE 01147-212? editie zeeland Kinderdierendag in Reynaertshof Discussie over verwonding met bierglas voor rechtbank Neckermann helpt Zeeuwse Landschap Bazar in B achten Dieke KAARTINGEN K0ERSBAL Festival Zeeuws-Vlaanderen omdat u van techniek schoonheid houdt.. 1-2-3 OKTOBER 1993 dat wordt genieten voor de liefhebber HBER 1993 MAANDAG 27 SEPTEMBER 1993 riek om te zoenen I bedankje, jubileum, receptie forte, verloving, overwinninq lamen, Abraham, openbare I maar door, mag best eens in ht en wel op de pagina fen. Moeilijk is dat niet en duur let te zijn. Prijs per regel of [resp. 2,82*, één grote reael It 3,40 resp. 3,57*. I plaatsen van een foto of pet een formaat van 35 x 45 Jn wij 18,75 resp. 19,69* fige tarieven op aanvraag. Bij fcnte betaling wordt 4,50 perekend. Foto's worden niet p. Bel 076-236442 of geef uw 1 vóór plaatsing af bij één van bren. Schriftelijke opgaven [uitend geaccepteerd indien ps bekend zijn, ook indien uw taling bijgevoegd is. In ons het recht voor teksten paf van redenen te weigeren, lgever klachten bereiken over jïn tekst behoudt de uitgever Iht voor om de naam van de Ttgever bekend te geven. Itarieven gelden op zaterdag pmde tarieven zijn excl. B.T.W. perenigingsnieuws I op 2 kolom op donderdag 16-09-93 |de Jong in Oosterhout geuzen - Het tropisch zwemparadijs Scheldorado in geuzen heeft van de rechtbank in Middelburg op- jftiw uitstel van betaling gekregen. Deze zogenoemde séance is met een periode van anderhalf jaar ver- ,t besluit van de rechtbank jut voor bewindvoerder mr. J. Bliek niet als een verrassing, jjiers, De Bliek had volgens «uzelf sterke argumenten om I nieuwe aanvraag voor uitstel u betaling te onderbouwen, jjeldorado komt dit jaar voor "eerst in zijn driejarig bestaan op een positief resultaat van «honderdduizend gulden. at komt tot stand door maatre- o als de herstrukturering het zwemparadijs, de aan- ïiling van gespecialiseerd ma- lement en de regenachtige zo- et. Met name ook door deze jtste factor bloeit het golfslag- ib op. Afgelopen zaterdag zette heidorado de 100.000e bezoe- aan het bad van dit jaar in (zonnetje (zie elders in deze zant). De Bliek zei eerder al te ver wachten dat deze stijgende lijn zich ook volgend jaar voortzet. Voorzichtig gaan de gedachten uit naar verdubbeling van het batig saldo tot vier ton. Het nu verkregen uitstel van betaling is van wezenlijk belang om dat resultaat te kunnen be halen. Scheldorado kan er nog niet mee op eigen benen staan. Ook zit er nog te weinig geld in kas om de schuldeisers terug te betalen. De grootste daarvan, de Nationale Investeringsbank, ver klaarde zich al akkoord nog wat langer op zijn geld te wachten. Het ging Scheldorado de eerste jaren niet voor de wind. Over de jaren 1990/1991 stond het zwemparadijs voor ruim drie ton in de min. In '92 was het nega tieve resultaat teruggebracht tot ruim anderhalve ton. Echt waar dit paar is vandaag 25 jaar bij elkaar. Ver weg, maa niet vergeten. H.g. uit Benidorm. Jtfionze correspondent - Ton Besselink uit Eede, zojuist terug uit het voormalig Joegoslavië, gaat burgemeester C. Rutten van Middelburg lïrinneren aan een oude belofte. Een belofte die ongeveer vijf laar geleden in het openbaar is uitgesproken. LlN -INDISCH RESTAURANT Groenendijk 63 Kloosterzande blefoon 01148-1245 X lag van 19.00-22.00 uur 1 het huis Ide dag pinitoempia tang thai Iwat (geroosterde varkenskrabbetjes) poe to yuk 5 met kerriesaus met pikante saus et kon po saus breng fi en mihoen p gratis van het huis |en. nogelijk: 01148-1245 per persoon itten beloofde Besselink des- bds om te gaan fietsen in de pezette gebieden van Israël. Boor middel van een brief hoopt Besselink dat Rutten nu zijn (woord gestand zal doen. De be fte van Rutten kwam tot stand (adat een landelijke fietstocht p diverse prominenten werd afgeblazen. I'tel burgemeesters uit het land 1 ook Kamerleden zouden met ie fietstocht het veertigjarig be- laan van de staat Israël herden- len. Maar televisiebeelden van een Palestijn die door Israëlische soldaten in elkaar geslagen werd, riep zoveel weerstand op iat de tocht niet doorging. Iet protest kwam ook uit de raid van Ton Besselink, een an de voormannen van Groen inks in Zeeland. Op een Vieuwjaarsreceptie beloofde Hutten toen dat hij met Besse- link in bezet gebied wilde fiet sen. Het fietsen hoeft voor Bes- Klink niet meer. Door drukke terkzaamheden en een slechte conditie, is dat voor hem onmo gelijk geworden. Hij heeft nu een ander voorstel. Hij wil van Rut ten in plaats van de tocht, alleen de financiën hebben, die het voor twee personen gekost zou hébben om daar te komen. Hij schat dat op ongeveer 2000 gulden. Met dat geld wil de Ee denaar enkele doelen financieel ondersteunen in het voormalig Joegoslavië. Daar zijn bijvoor beeld de revalidatie van een twintigjarige, gewonde jongen genaamd Doran, die door het oorlogsgeweld zijn ouders is kwijtgeraakt. Het ondersteunen van Sasja en zijn familie om de winter door te komen is nog een voorbeeld. Ook moeten enkele Nederlanders financieel worden geholpen. Zij zijn bezig zijn aan de Servisch- Kroatische grens kapot gescho ten huizen te herstellen. Als laatste wens: een school voor vluchtelingen in Marija Bistrica aan lesmateriaal helpen. Besse link hoopt dat Rutten over de brug komt. Van onze correspondent Oostburg - Het is beter als alle natuurstichtingen de handen, meen slaan in plaats van aparte subsidies aan te vragen. Op deze manier is het een ratjetoe. Straks wordt er uiteindelijk Wemaal geen subsidie meer verstrekt. i van min. 15 personen ook op 1. Niet op zon- en feestdagen. iw tapijt jarenlang mooi houdt? vaag - >r*y Want het reinigen van tapijt is een vak apart 155 geprobeerd. En werd uw als u het schoongemaakt el B,| het „in,gen „orft wijderd. maar ook de 1 ïkken van vuil juist tegen- anders, Wij reinigen uw idig, we brengen ook de Ie sterkte Zodat uw tapijt ;r zich heen kan krijgen. Belt u ons eens voor een Het bespaart u m ieder iDle gedachte ventileerde CDA- raadslid H. Lippens in de com missie Financiën in Oostburg. Hij doelde op de subsidie-aan vraag van de stichting Dijk- en ïreekbehoud West-Zeeuws- tanderen. Het raadslid vond iat er maar te pas en te onpas soort stichtingen in het leven den geroepen. „Zo weet ik er °6 wel tien te verzinnen," zei tij. - Wille (PvdA) vond dat Lip pens de suggestie wekte dat er veel subsidies aan natuurbelan- 1 werd gegeven. „Dat is voor gemeente maar drie keer 75 op het hele jaar, te weten t Duumpje, de Zeeuwse Milieufederatie en de stichting id- Natuur en Leefmilieu, stichting Dijk- en Kreek- Mioud is slechts een klein club- le- Waar zijn ze mee bezig," zei "antoren Wueuzen, Hulst en Goes, pressen en telefoonnummers °P Pagina A2. Koningstijden: "40-12.30/13.30-17.00 uur. Nactie afneuzen: Rein van der Helm ter Oggel (editie-chef), ank van Cooten, Frank Deij, an Koomen (sport), arold de Puijsseleijr. (bes: Cees Maas, POvincie redacteur), (bist: Eugène Verstraeten lp|if editiechef) Jdvertentie-exploitatie fvpecteur Zeeland: •Menu, 8-93 we tel. 09-3293459940. De deelnemers aan het weekendje van de DNV maken van surfplanken een vlot om een kreek over te steken. Van onze correspondente Aardenburg - Zeeland Studiecentrum was het afgelopen weekeinde het trefpunt voor jongeren tussen dertien en achttien jaar met suikerziekte. De Zeeuwse afdeling van de Diabetes Vereniging Nederland (DVN) hield daar een sport en spelweekend onder de titel 'Net een prikkie anders'. Doel daarvan was de jongeren met diabetes met elkaar in contact te brengen. Ook leerden zij manieren om om te gaan met hun ziekte. Ruimte en tijd was er voldoende om ervaringen uit te wisselen over hij verontwaardigd. A. Rosendaal (VVD) steunde het idee van Lippens. Hij verduide lijkte de zaak door te vertellen dat de stichtingen genoeg subsi die kregen van hogere overhe den. „Dat hangt niet af van een gemeente." De commissie Financiën kon zich verder vinden in het colle gevoorstel om 70.000 gulden uit te trekken voor nieuwe compu terapparatuur voor de vismijn in Breskens. De huidige apparatuur is na zes jaar verouderd. Ook een krediet van 25.000 gulden voor vervanging van sporttoestellen in de gymzaal van Groede werd zonder slag of stoot door de commissie positief beoordeeld. Van onze correspondente Hulst - Kinderdierendag wordt zaterdag 9 oktober gevierd in het Reynaertshof in Hulst. De dag is een initiatief van een aantal leden van de midden standsvereniging 'Hulst Reynae- rtstad'. Ook dierenarts Margot Bosch uit Hulst werkt mee. Om 13.00 uur begint de feestelij ke middag. Zestig duiven zorgen voor een speciale, vliegende ope ning. Vanaf 13.30 uur worden de dieren van de deelnemers beoor deeld en bekeken. Inschrijven is niet nodig, elk kind mag zijn of haar huisdier laten beoordelen. Poppenkast Wielewaal van Ma- rina Stockman uit Hulst is te zien om 15.00 uur. De prijsuit reiking is rond 16.00 uur en zij die willen kunnen daarna een ritje maken met de paardenwa- gen. Van onze correspondent IJzendijke - Het was gisteren groot feest in de Molenstraat in IJzendijke. Cornells (ook wel bekend als Niel) van Tig gelen en Marcella van Land schoot vierden dat ze zestig jaar geleden in het huwelijks bootje stapten. De 88-jarige Niel en de 83-jarige Marcella verkeren nog in redelijk goe de gezondheid. Zij hebben vele jaren gewerkt op hun boerderij in Zuiddiepe nabij IJzendijke. Toen hun zoon het werk op de boerderij overnam, kwam het echtpaar Van Tiggelen in de be bouwde kom wonen. Daar woont het echtpaar nu al meer dan dertig jaar en heeft er een repu tatie opgebouwd met de mooie bloementuin. Gisteren was het gedurende de gehele dag een drukte van jewel ste. Familie, buren, vrienden en burgemeester J. Kruize en zijn echtgenote kwamen het jubile rende echtpaar gelukwensen. Verder ontving het echtpaar Van Tiggelen nog felicitaties van ko ningin Beatrix en W. van Gelder, commissaris van de koningin. Buren hadden aan het tuinhek versierselen gehangen en voor de voordeur stond een mooie boog met prachtige bloemen. Het echtpaar Van Tiggelen heeft 3 kinderen, 11 kleinkinderen en 4 achterkleinkinderen. Marcella en Cornelis van Tiggelen. foto wim kooyman Van onze correspondent Middelburg - Had de 25-jarige Terneuzenaar C.K, een discobezoeker op 27 juli nu wel of niet met een bierglas in het gezicht geslageh? In ieder geval moest de jongeman na afloop met een diepe snijwond in het gezicht in een ziekenhuis worden behandeld en eiste de officier van justitie mr. Groen in Middelburg tegen K. een gevangenisstraf van 6 maanden. 'Onbegrijpelijk' vond de Terneuzenaar, die bij hoog en bij laag volhield dat hij de jongeman alleen maar een vuistslag had gegeven, nadat hij eerst zelf bij de keel was gepakt. Het gebeurde op de dansvloer waar het slachtoffer 'hinderlijk' heen en weer had gesprongen, waarbij hij regelmatig in botsing kwam met andere danslustigen. Toen K. hem getergd een duw had gegeven ontstond er een massale verchtpartij. Enkele getuigen meenden gezien te hebben dat K. in het heetst van het gevecht een glas van tafel had gepakt waarmee hij de springer in het gezicht zou hebben geslagen. „Allemaal onzin," aldus K. „Ik heb geen momennt een glas in handen gehad." De rechtbank doet over veertien dagen uitspraak. Van onze verslaggever Hulst - Het postorderbedrijf Neckermann uit Hulst draagt 25.000 gulden bij aan de actie Saeftinghe. Dat is een inzame lingsactie van de stichting Het Zeeuwse Landschap met als doel Saeftinghe als natuurgebied te beschermen en te behouden. Deze zomer werd Het Zeeuwse Landschap eigenaar van nog eens 543 hectare schorgebied. Het Rijk betaalde de helft van de aankoopkosten van 3,5 miljoen gulden, de provincie Zeeland een kwart. De nog resterende 850.000 gulden moest Het Zeeuwse Landschap zelf betalen. Er kwam al bijna een half mil joen aan giften binnen. Ook Neckermann draagt een steentje bij aan de inzamelings actie in de Zeeuwse bevolking en het bedrijfsleven. Particulieren kunnen een vierkante meter na tuurschoon veilig stellen door minimaal twee kwartjes over te maken op het gironummer van de stichting Het Zeeuwse Land schap, onder vermelding van 'Actie Saeftinghe'. Het Zeeuwse Landschap staat voor de grootste financiële uit daging in haar bijna 60-jarig bestaan: het behoud van Saef tinghe, het grootste schorgebied van Zeeland en als brakwater schor zelfs het grootste van Eu ropa. Van onze verslaggever Terneuzen - In verzorgingstehuis Bachten Dieke in Terneuzen wordt woensdag 6 oktober een bazar gehouden. Op het pro gramma staan onder meer een rad van avontuur, de verkoop van handwerk en enveloppen. Met een tekenwedstrijd is ook aan de kinderen gedacht. De bazar duurt van 13.30 tot 16.30 foto wim kooyman deze vaak lastige handicap. Sport en spel waren de smaakmakers van het cursusweekend: aerobicles, hardlopen in eigen tempo en dobberen op een surfplank. En steeds weer terugkerend de controle achteraf: 't prikkie. De veertien jongeren werden terzijde gestaan door een districtsver- pleegkundige van de stichting Thuiszorg en studiebegeleiders van Zeeland Studiecentrum. Zondagmiddag zat de bijeenkomst erop en keerden de deelnemers huiswaarts met een heus diploma 'zelfcon trole' op zak. Het was dit jaar de vierde keer dat de afdeling Zeeland van de DVN zo'n bijeenkomst hield. Kloosterzande COLLECTE - De collecte voor het Koningin Wilhelmina- fonds heeft ƒ3827,80 opge bracht. Dit is 92,05 meer dan in 1992. EHBO - De EHBO-vereniging St.-Martinus start begin no vember een nieuwe cursus voor het eenheidsdiploma. Op gave en inlichtingen bij M. van de Berghen-Durinck, Kennedysingel 9. Westdorpe HENGELEN - De derde en laatste kampioenschapswed strijd klassiek hengelen van hengelsportvereniging De Platzak werd gewonnen door W. van Bambost. Hij haalde 5550 gram vis uit de Molen kreek. Verdere uitslag: 2. I. de Smet 5540, 3. L. Nummegeers 5150, 4. W. de Meyer 3720, 5. F. Sijnesael 3540 gram. In to taal namen 31 hengelaars deel aan deze wedstrijd. Eerste in de eindrangschikking en dus clubkampioen klassiek henge len werd W. van Bambost, 2.1. de Smet, 3. L. Nummegeers. Terneuzen GEVONDEN VOORWERPEN - Bij het politiebureau aan de Rosegracht zijn als gevonden voorwerpen afgegeven: gou den herenring, twee sleutels aan rode hanger, gouden han gertje, fietssleutel, goudkleu rig vrouwenhorloge, huissleu tel, ring met vier sleutels, map met boekjes over Renault, plastic tas met zwemspullen, zwarte knipportemonnee met inhoud, regenpak blauw/grijs, sleutel met twee hangers, rode portemonnee met klitteband- sluiting, bril met zilverkleurig montuur, zilverkleurige arm band met inscriptie, buggy, rugzak, bril, gouden ring, au tosleutel met rood dopje, zwarte jas, oranje bungalow tent, goudkleurig vrouwen horloge, grijze fietstas, zwarte mannenportemonnee, rood/ blauwe jas met twee sjaals, drie sleutels van Mazda, zak met diverse goederen, sleutel aan sleutelhanger met op schrift van garagebedrijf, rug zak met inhoud, tas met kle ding, drie sleutels aan sleutel ring, horloge met donkere band, stoffen tas met boek en gymspullen opschrift Wester- schelde College. BURGERLIJKE STAND - Geboren: Rhandy, zv C. Ku- nowski en M. Gelderland; To ni, dv S. Curtis en A. Curtis; Wesley, zv A. Boussen en T. Koene; Nathalia, dv L. den Hamer en J. Duerink; Amy, dv C. de Poorter en W. Jonkman; Kendra, dv D. Harding en W. Harte; Dirk Jan, zv C. Koes- veld en L. Buijs; Paul, zv M. de Winter en P. de Baekere; Pauline, dv M. de Winter en P. de Baekere; Monica, dv M. de Winter en P. de Baekere; Me- lanie, dv I. Oppeneer en S. van den Avyle; Refia, dv H. Kestens en C. Liman. Ge trouwd: Arjen van der Velde en Cindy Maas; Willem Diele- man en Martina de Putter;, Benoni Slock en Janneke Krij ger; Michiel de Bokx en Astrid Verlinde; Everinus van Klin ken en Karin van de Vijver; Marinus Cornelissen en Inge borg de Gucht. Overleden: Clementina van Waes, 87, wed v E. Goedemont; Willem van der Hooft, 79; Klaas Puister, 72; Margareta Luyten, 84. Breskens COLLEGEBEZOEK - Het college van burgemeester en wethouders van Oostburg brengt woensdag 29 septem ber een werkbezoek aan de kern Breskens. Inwoners kun nen vanaf 19.30 uur in het Wapen van Breskens hun grie ven spuien en wensen kenbaar maken die te maken hebben met de voorzieningen in hun dorp. MAANDAG CLINGE - Café De Landbouw, 20 uur prijs- kaarting. KLOOSTERZANDE - Bamistent, 9.30 uur kaarting. SINT-JANSTEEN - Café De Kroon, 14 uur kaarting. HULST -De Blaauwe Hoeve, 13 uur kaar ting. SAS VAN GENT - De Roselaer, 14 uur vrij kaarten en sjoelen. Oostburg - Oostburgse Bridgeclub, zaal Du Commerce, vrije wedstrijd, achttien paren. Groep A: 1. Lange- dijk-De Ruyter, 2. echtpaar De Badts, 3. Barendregt-De Vries. Groep B. 1. echtpaar Otte, 2 Hen- driksen-Plasschaert, 3. echtpaar Van Wanrooy. Lamswaarde - KBO: 1. F. Janssen/ E. van Waterschoot, 2. J. van Geertruij/L. Sala, 3. J. Platjouw/L. Platjouw-van Poelle. Terhole - KBO: 1. A. van Delft-Wit- teman/G. Freijser-Hemelaar, 2. C. Freijzer-van Hoeij/M. Freijser- Sponselee, 3. A. van Driessche/G.' Volleman. Sluis-R.K.Kerk-Concert met werken van Joh.Chr.Bach, Mozart en Cherubini Door het Ensemble Anima Eterna o.l.v Jos van Immerseel. Ge hoord op zaterdag 25 septem ber. Door Jeanette Vergouwen HET concert dat het Ensemble Anima Eterna en Jos van Im merseel verzorgde in Sluis was in alle opzichten interessant. De programma-opbouw was goed doordacht en afwisselend omdat er verschillende stijlen te beluis teren waren: de galante-, de klassieke- en de laat klassieke stijl. Opvallend was tijdens de uitvoe ring de bezieling van de musici, de energieke leiding van Jos van Immerseel en de echte speel vreugde die van de uitvoerenden afstraalde. De Ouverture of Symfonie in D van Johann Christian, een van de vier componisten-zonen van J.S. Bach, klonk fris en ontspan nen. De 'Londense' Bach haalde zijn inspiratie grotendeels uit de Italiaanse traditie. Dit werk is een arrangement van de serena de Endimione en geschreven voor dubbel orkest. Het eerste orkest bestaat uit strijk-instru- menten, hobo's, hoorns en fagot. Het tweede orkest bestaat uit strijk-instrumenten en traver so's. Het echo-effect werd sub tiel behandeld, de dialoog tussen beide orkesten was vloeiend en er werd energiek doch zeer ge nuanceerd gemusiceerd. De akoestiek voor in de kerk is niet ideaal, er gaat nogal wat verlo ren van de zuivere inkleuringen van de blazers. Het 21e pianoconcerto van Mo zart is een van zijn bekendste, vooral vanwege het melancholi sche Andante. Mozart roept ver schillende stemmingen op. De uitvoering vereist zowel een die pe muzikaliteit als een grote vir tuositeit. J os van Immerseel speelde op een pianoforte, bril- lant en met stijlgevoel. Door het glasheldere pianospel en de schitterend ondersteunende or kestbegeleiding kwamen alle modulaties en chromatismen mooi uit de verf. De cadenzen in de hoekdelen (van Jos van Im merseel zelf) waren boeiend en in het snelle derde deel was het samenspel verbluffend. De Symfonie in D van Cherubini is geen echt meesterwerk maar interessant omdat het een van de weinige Italiaanse symfonieën in klassieke stijl is. Het werk werd in het begin van de 19de eeuw geschreven, toen de romantiek in Noord Europa al overal was doorgedrongen. De invloed van Hay dn is duidelijk herkenbaar, de stijl is helder. Vooral deel 3 (Menuet met Trio) springt er mu zikaal uit. Anima Eterna voerde het werk evenwichtig uit en on derstreepte de verschillende in kleuringen. Er werd steeds gedo seerd gemusiceerd met een op bouw naar climaxen en een goe de verzorging van de ritmische- en dynamische effecten. (ADVERTENTIE) De garagewereld kompleet op z'n best. Een indrukwekkende presen tatie van alles In en rond de werk plaats, de motor en de auto, in het Beursgebouw te Eindhoven. Openingstijden: vrijdag 1 okt. 14-22 uur zaterdag 2 okt. 11-18 uur zondag 3okt. 11-18uur VAKBEURS MOTOR/AUTOBRANCHE I m

de Stem | 1993 | | pagina 7