'Massa-ontslagen in Duitsland' Georj Nieuwe encycliek moet dissidenten de mond snoeren Keuredag Scheldori Zware gevechten in Angola duren voort ondanks embargo tegen Unita Doden bij overstromingen in zuidelijke Alpen Jeltsin voelt zich zeker van eindoverwinning Met 'n goede ziekte kostenverzekering slaa|j je gewoon wat rustiger H Volgens ex-minister Möllemann is economisch dieptepunt nog niet bereikt fluchtelingem DE STEM BUITENLAND „„BUITENLAND KOR] HUIS- lie stichting Vluchtelingenwerk West Izeeuws-Vlaanderen was in eerste in; Istantie woest op de politie omdat di loeder overleg met haar handelde. I Dat is in strijd met alle afspraken di Lj hebben. Dit had nooit op dez Lanier mogen gebeuren. Het zijn bijn Icestapo-methodes", zei een furieuz; loorzitster van de stichting Vluchtelin T. de Blok-Van Herpen afge 1 MAANDAG 27 SEPTEMBER 1993 Luanda (dpa/afp) - De gevechten in Angola tussen de regering en de rebellerende Unita-beweging zijn gisteren onverminderd voortgezet, ondanks het in werking treden van een olie- en wapenembargo van de VN tegen Unita, dat in de nacht van zaterdag op zondag inging. De Angolese stafchef, generaal Joao de Matos, deelde dit weekeinde na een bezoek aan het noordelijke front mee dat de strijd met onverminderde heftig heid voortduurt. Unita zou zich niets gelegen laten liggen aan het door de beweging zelf eenzijdig uitgeroepen be stand en evenmin acht slaan op de VN-resoluties die haar opdragen zich terug te trekken uit grondgebied dat zij sinds het begin van de strijd heeft veroverd. In Luanda overheerste dit weekeinde twijfels over het effect van de sancties, die op 15 september door de VN waren afgekondigd en die ingingen nadat een 'gratie-periode' was verlopen van tien dagen, waarin Unita de gelegenheid had gekregen om terug te keren naar de onderhandelingstafel. Politieke waarnemers betwijfelen of de sancties effect zullen hebben op Unita, dat de oorlog een jaar geleden weer begon, omdat de beweging weigerde zich neer te leggen bij het feit dat zij de verkiezingen had verloren. Zij wijzen erop dat Unita over zodanig grote wa- penvoorraden beschikt dat zij de oorlog letterlijk nog jaren kan volhouden. Ook wijzen zij erop dat de naleving van de boycot vrijwel ondoenlijk zal zijn in een land dat ongeveer twee keer zo groot is als Frankrijk en waarvan, sinds het hervatten van de strijd, ongeveer 70 procent van het gebied in handen is van Unita zelf. De beweging van Jonas Savimbi be schikt bovendien over vele vrienden. Zo zullen de wapenleveranties waarschijn lijk doorgaan via het Zaïre van Mobutu Sese Seko en, ondanks verboden van hogerhand, uit Zuid-Afrika. Hetzelfde geldt voor olieleveranties. Ook een woordvoerder van het bureau van de Angolese president, Aldomiro da Con- ceifoa, liet blijken dat Luanda denkt dat het olie- en wapenambargo niet voldoende is. De militaire situatie in het land is intussen weliswaar enigzins veranderd, onder meer doordat het regeringsleger grootscheepse wapenaankopen heeft gedaan in Groot-Brittannië, Frankrijk en de Tsjechische Republiek. Of dat tezamen met de sancties Unita er toe kunnen brengen de strijd te staken blijft echter de vraag. De beweging heeft laten weten bereid te zijn tot onderhandelingen in Sao Tomé. De re gering eist echter, nadat eerdere onder handelingen in Addis Abeba en Abidjan door de houding van Savimbi zijn-mis lukt, dat Unita eerst onverkort het vredesverdrag van Bicesse van mei 1991 naleeft en in overeenstemming met VN- resoluties het door haar veroverde ge bied opgeeft. Ook de VN eist het stopzetten van de vijandelijkheden. De VN-Veiligheids- raad waarschuwde Unita afgelopen vrijdag dat 'verdere maatregelen' te verwachten zijn als Unita de wapens niet neerlegt. Tot die maatregelen, die op 1 november zouden kunnen ingaan, behoort onder meer het blokkeren van de tegoeden van Unita in het buiten land en het sluiten van de buitenlandse vertegenwoordigingen van de beweging. Van onze correspondent Frans Wijnands Bonn - De Duitse ex-minister van Economische Zaken, Jürgen Möllemann (FDP), voorziet dat er in de loop van volgend jaar zo'n zes miljoen Duitsers werkloos zullen zijn. Dat is ongeveer 15 procent van de beroepsbevol king. de 'Deutschen Industrie- und Handelstag' (DIHT) moeten daar ook nog eens de anderhalf mil joen werknemers bij worden op geteld die hun baan verloren hebben, en 'geparkeerd' zijn in omscholings- en vervangende werkgelegenheidsprojecten. De CDU-politicus Friedhelm Ost gaat ervan uit, dat de komende maanden opnieuw een miljoen Duitsers hun baan zullen verlie zen, en dat de werkloosheid in derdaad tot rond de zes miljoen zal stijgen. Volgens hem moet de Duitse industrie een produktie- verhoging van 20 tot 30 procent realiseren om op de wereldmarkt concurrerend te kunnen blijven; 'een derde industriële revolutie'. Niet alleen de hoge arbeidskos ten, maar ook de verdergaande automatisering, zijn volgens hem oorzaak van de nieuwe golf ont slagen waarmee de komende maanden gerekend moet wor den. Prognoses gingen er tot nu toe van uit, dat het aantal Duitsers zonder baan in 1994 tot even boven de vier miljoen zou stij gen. Volgens Möllemann is het dal van de economische crisis in Duitsland nog niet bereikt, alle andersluidende optimistische uitspraken ten spijt. De onvoorziene ontslagen zijn volgens de oud-minister de reac tie van de Duitse ondernemers op het economisch beleid van de regering-Kohl. De nog steeds stijgende arbeidskosten zijn de hoofdoorzaak van de dramatisch stijgende werkloosheid. Mölle mann steunt zijn opvolger Rexrodt in diens beleid de loon kosten te beteugelen. De sombe re visie van de oud-minister is intussen - schoorvoetend - door andere politici en deskundigen bevestigd. In Duitsland zijn thans 3,5 mil joen mensen werkloos. Volgens Door onze correspondent Aart Heering Vaticaanstad - Veritatis splendor, de schittering der waarheid, is de titel van de nieuwe encycliek van Johan nes Paulus II, die de katholieke moraal tot onderwerp heeft. In het document, dat op 5 oktober openbaar gemaakt wordt, wordt onomwonden duidelijk gemaakt waar die waarheid dan wel schittert: namelijk binnen de muren van het Vaticaan zelf. In eerdere richtlijnen voor godgeleerden en in de dit jaar gepubliceerde Universele Ca techismus werd er al de na druk op gelegd dat katholie ken zich onder alle omstan digheden te houden hebben aan de centraal vastgelegde leerstellingen. Deze nieuwe encycliek doet daar nog een schepje bovenop. De 180 bladzijden tellende zendbrief, die in de eerste plaats aan de bisschoppen is gericht, citeert eerst de verma ningen van de apostel Paulus aan het adres van beeldendie naars, overspeligen, hoereer ders, hoovaardigen, dieven, dronkaards, achterklappers, sodomieten en anderen 'die uitgesloten zijn van het volk Gods'. Een wat modernere lijst van zonden biedt weinig nieuws ten opzichte van eerdere Vati caanse documenten. Euthana sie en zelfmoord blijven ver boden. Als immoreel gedrag in economische zin worden naast diefstal en uitbuiting ook ge noemd: belastingfraude, het vervalsen van chèques en on juist gebruik van overheids geld. In dit verband wordt onder meer gesproken over de 'politieke corruptie die ganse volkeren teistert', vermoede lijk een verwijzing naar de Italiaanse smeergeldschanda len, waarvan ook het Vati caanse dagblad L'Osservatore Romano dagelijks uitgebreid melding maakt. De kern van de encycliek be staat uit het deel waarin de paus de bisschoppen oproept om te waken tegen 'enkele tendensen in de moderne theo logie', namelijk die welke overhellen naar een gevaarlijk 'ethisch relativisme' en de al om geldige 'natuurlijke wet' (die de basis vormt van de door het Vaticaan uitgezette rechte leer) ter discussie stel len. Georganiseerd dissident ge drag en polemieken in de mas samedia zijn volgens het docu ment strijdig met de eenheid van het geloof en de hiërarchi sche ordening van de katho lieke kerk. In de praktijk bete kent dit, dat dissidente godge leerden - die immers altijd op aandacht van de media kun nen rekenen - verboden wordt om lucht te geven aan hun ideeën. Oppositie tegen de leer die van de kansel wordt gepredikt mag beslist niet worden be schouwd als een uiting van christelijke vrijheid, waar schuwt de encycliek. Integen deel, het is juist 'onze pastora le plicht om de gelovigen te beschermen' tegen dit soort rekkelijke invloeden. Op de bisschoppen rust derhalve 'de zware plicht om er persoonlijk voor te waken dat in hun bisdommen de gezonde leer en moraal worden gedoceerd'. De encycliek vormt een nieu we etappe in de kruistocht van de paus tegen de katholieke denkers die met hem van me ning verschillen (onder meer over zaken als voorbehoed middelen, abortus en homo seksualiteit) en daarmee de eenheid van de Moederkerk bedreigen. Het eigenlijke doel van de en cycliek, waar de paus vijf jaar lang aan heeft gewerkt en die hij beschouwt als zijn geeste lijke testament, is dan ook om hun stem tot zwijgen te bren gen, zodat de katholieke kerk onverdeeld aan haar derde millennium kan beginnen. Onomstreden is zijn voorne men echter beslist niet. Ook onder de bisschoppen zelf heerst verzet tegen de autori taire'neigingen van paus Woy- tila. Dat is ook de reden waar om de publicatie van de ency cliek keer op keer is uitge steld, terwijl elke nieuw ont werp prompt uitlekte naar de pers, ondanks het 'uiterst ge heime' karakter ervan. Dat geldt ook voor de meest recen te versie die het afgelopen weekeinde werd verspreid na dat de paus zijn handtekening had gezet. Volgens de Vati caanse woordvoerder Joaquin Navarro-Valls is de tekst nog niet definitief, maar niemand rekent er echter op dat het document dat op 5 oktober openbaar wordt gemaakt, nog veel nieuws zal brengen. Modder en water bedekken het plein in het centrum van Brig. Rome/Brig (dpa) - Wolkbreu ken hebben overstromingen veroorzaakt in de zuidelijke Alpen. In het noorden van Italië zijn zeker zes doden gevallen. Ook het Zwitserse kanton Valais en de Franse Alpen werden zwaar door het noodweer van de afgelopen dagen getroffen. In het Zwit sers Brig viel één dode. Het waterpeil in sommige Itali aanse Alpenmeren is in twee dagen tijd met drie meter geste gen. Dorpen aan de meren over stroomden gedeeltelijk. De streek Savoye in zuidoost Frank rijk, heeft geen ernstiger over stromingen gekend sinds 1957. Vrijwel alle verbindingen met het naburige Aosta-dal in Italië zijn afgesneden.' Ook de belang rijke treinverbinding Parijs - Milaan moest worden stilgelegd. Op zaterdag waren nog steeds dorpen van de wereld afgesne den in het Alpengebied. Het cen trum van het Zwitserse plaatsje Brig werd zaterdag tot rampge bied verklaard. De stroom- en watervoorziening waren vrijdag al uitgevallen en het water af komstig uit buiten hun oevers getreden beken en rivieren stond twee meter hoog. Het riviertje de Saltina kon evenwel met beton blokken getemperd worden. In Brig moesten bruggen, bomen, auto's, winkelpuien wijken voor het wilde modderwater. VERVOLG VAN VOORPAGINA Vergezeld door hoge militaire medewerkers wandelde Jeltsin gisteren door de poorten van het Kremlin op weg naar een uitvoe ring van Tsjaikovski's Ouverture 1812 door het Amerikaanse Na tional Symphony Orchestra. Dat gebeurde onder gebulder van ka nonnen en het gelui van de kerk klokken van het Kremlin. Breed glimlachend baande Jelt sin, vergezeld door zijn lijfwach ten en enkele van zijn ministers, zich een weg door de menigte naar het Kremlin, waarbij hij de hand drukte van menig muziek liefhebber en toerist. De kanon nen die weerklonken over het plein bij het hoogtepunt van de Ouverture moeten voor de parle mentariërs, die zich hebben ver schanst in het Witte Huis, op nog geen twee kilometer afstand, ge klonken hebben als een duidelij ke waarschuwing. In de Russische hoofdstad de monstreerden aanhangers en te genstanders van de president. Op het Manegeplein, naast het Rode Plein, kwamen ongeveer vijftienduizend Jetsin-aanhan- gers bijeen om hun steun te betuigen. Aanzienlijk minder mensen, maar toch enkele dui zenden, verzamelden zich voor het Witte Huis ter ondersteuning van Roetskoj en parlementsvoor zitter Roeslan Chasboelatov. Troepen van het ministerie van Binnenlandse Zaken, uitgerust met kogelvrije vesten hielden het parlementsgebouw, waar zich nog altijd zo'n driehonderd afge vaardigden ophielden, omsin geld. De dreiging van een bloedi ge confrontatie nam iets af na dat verdedigers van het parle ment begonnen enkele wapens in te leveren. Een Russische veteraan uit de Tweede Wereldoorlog houdt een ikoon van de Maagd Maria vast tijdens een pro-Jeltsin-demon- stratie in Moskou. foto epa Roetskoj zei gisterochtend dat hij tot de dood zal strijden als legereenheden het Witte Huis bestormen. „Dit is mijn persoon lijke mening. Als de president (Jeltsin) dit gebouw bestormt, dan verklaar ik geen enkele stap terug te doen en te zullen vech ten tot het einde. Ik zal mij niet overgeven. Mijn principe is dat het voor een man beter is te sterven dan als een schurk te leven", aldus Roetskoj, die tij dens de oorlog in Afghanistan generaal was bij de luchtmacht. Ook vroeg hij de Russische strijdkrachten hun steun aan zijn rivaal op te zeggen. In een verklaring die in het parlement werd uitgegeven zei hij dat le gereenheden in drie belangrijke militaire districten het parle ment inmiddels steunen. Volgens Roetskoj hebben de con servatieve parlementariërs de steun van de districten Volga, Siberië en St.-Petersburg (Le ningrad). Hiervan is geen offi ciële bevestiging, maar een woordvoerder van Jeltsin zei dat de wens (van Roetskoj) de vader van de gedachte is. Op Steen Eiland in St. Peters burg kwamen zondag de leiders van 37 van de 68 regionale raden bijeen om zich te beraden over de crisis. De president stuurde zijn belangrijkste juridische me dewerker, vice-premier Sjachraj, naar St Petersburg waar de machtige regionale leiders spra ken over een mogelijke 'derde weg' om uit de crisis te geraken. Sjachraj was slechts als waarne mer aanwezig en tekende, in tegenstelling tot eerdere berich ten, geen enkel document. De regioleiders vroegen om een vergadering van de Federa- tieraad die zich moet uitspreken over verkiezingen. Maar deze raad, bedoeld door Jeltsin om de Russische regio's te vertegen woordigen, bestaat nog niet. De president toonde zich zater dag zeker van de eindoverwin ning. „Het is net de laatste hon derd meter van een wedstrijd over drieduizend meter. Het is het laatste loodje". Jeltsin kreeg dit weekeinde vanuit het buiten land opnieuw steun. De minis ters van Financiën, van de G7, de zeven machtigste industrielan den, schaarden zich achter zijn beleid. Kroaten schieten op VN-inilitairen Zagreb - Militairen behorend tot het Kroatische hebben op soldaten van de vredesmacht van de" VerS Naties (VN) geschoten. Dat gebeurde toen de VN-blauwheln zaterdag twee Franse collega's bijstonden die gewond v geraakt door landmijnen. VN-functionarissen hebben dit gïstj ren bekend gemaakt. De gevechten tussen de Kroaten en Moslims in Mostar i Bosnië-Herzegowina gingen gisteren door ondanks het dat zaterdag was bereikt. Dat hebben VN-functionarissen"! Sarajevo meegedeeld. De stad, waar 55.000 Moslims van l buitenwereld zijn afgesloten, werd met granaten en artilW bestookt, aldus een functionaris. Het akkoord tussen de Moslims en de Kroatische Defensie^ (HVO) over een staakt-het-vuren werd zaterdag in de nabijgej gen stad Medjugorje bereikt door bemiddeling van de VN-vr desmacht. Niet duidelijk was wanneer het bestand zou moetl ingaan. Deelnemers Biosphere verlaten broeika Oracle - Na twee jaar verblijf in een soort reusachtige broeikj in de woestijn van Arizona zijn gisteren vier mannen en vj3 vrouwen, vermagerd maar duidelijk blij met het einde van ervaring, naar buiten gekomen om voor het eerst sinds lange., echte vrije lucht van de atmosfeer van de Aarde op te snuiven.' Het semi-wetenschappelijke project, Biosphere 2 gedoopt gefinancierd door een Texaanse miljardair, Ted Bass. Doek het experiment was aan te tonen dat de mens zich op ge) zelfvoorzienende wijze in leven kan houden. Dit in voorbere: ding voor een mogelijk verblijf op een andere planeet. De acht, gekleed in futuristische blauwe combinaties, zondag voor het eerst sinds 26 september 1991 vrije lucht ij Naar schatting 2.500 mensen, toeristen en journalisten, wars bijeengestroomd om de 'herintreding', zoals die door de org: satoren van Biosphere 2 is genoemd, bij te wonen. „Dit is buitengewoon moment. Men zei dat het niet kon, maar daar zijl wij, gezond en gelukkig", zei Mark Nelson, een van de J- mers aan het experiment. IMF gaat weer lenen aan Zuid-Afrika Washington - Het Internationale Monetaire Fonds (IMF) g weer leningen verstrekken aan Zuid-Afrika nu de internationa economische'sancties tegen dat land worden opgeheven. Al binnen enkele maanden valt een krediet te verwachten vaj 800 a 850 miljoen dollar, zo hebben functionarissen van het II zaterdag verklaard aan de vooravond van de jaarvergaderinj van het IMF. Zuid-Afrika was wegens het apartheidsbeleid jarenlang 1 sloten van leningen, ook al was het land wel lid van het I Het laatste krediet (1,4 miljard dollar) werd verstrekt in' november 1982. De boycot was vooral -het werk van 1 Verenigde Staten, de machtigste lidstaat binnen het IMF, nJ ANC-leider Nelson Mandela de Verenigde Naties heeft gevraagd alle sancties op te heffen, heeft de Amerikaanse regering d blokkade laten vallen. Fundamentalisten gedood in Algerije Algiers - Acht gewapende fundamentalisten zijn door velg heidstroepen doodgeschoten in een vuurgevecht ten westen va de hoofdstad Algiers. Dit heeft het officieele persbureau zaterdag meegedeeld. De militante moslims zouden een patrouille van Alegrijns veiligheidstroepen hebben aangevallen. Eerder kwamen drie fundamentalisten om in verschillende incidenten sinds Vanaf december vorig jaar zijn ten minste 497 naar verluid gewapende mannen door politie of legereenheden doodgesch ten in Algerije. Fundamentalistische activisten die een strikte islamitische nastreven worden verantwoordelijk gehouden voor de dood van| 106 man veiligheidstroepen en 110 burgers in de afgelopen negen maanden. Tanker ontploft voor kust Maleisie Singapore - Een Panamese tanker is zaterdag voor de kust vi Maleisië na een ontploffing gezonken. Van de 21 Koreaan opvarenden zijn er 18 gered. Drie personen worden vermist. 1 is uit officiële bron in Singapore vernomen. Het schip, de MT Altair, ontplofte op ongeveer 54 kilometer ten noordoosten van het Maleisische eiland Tioman, aldus hetj departement van marine van Singapore. Over de oorzaak van de explosie is nog niets bekend. De redding van het grootste deel van de bemanning was danken aan de hulp van een containerschip dat zich in de buu van de tanker bevond. Reddingsdiensten hebben inmiddels 1 zoekactie naar de vermisten op touw gezet. VN-militairen gedood in Mogadishu Mogadishu - Somalische strijders hebben zaterdagochtend militaire helikopter van de Verenigde Naties neergeschoten: Daarbij zijn drie Amerikaanse bemanningsleden om het gekomen en raakten twee Amerikanen gewond, zo is vernomen uit VN-bronnen. Het is de eerste keer dat Somalische strijders erin zijn een VN-helikopter neer te halen. Het toestel vloog boven de wijs El-Gab in de hoofdstad Mogadishu waar kort daarvoor een controlepunt van Pakistaanse blauwhelmen onder vuur was] komen te liggen. De VN hebben verscheidene gevechtshelikopters naar de gestuurd waar zware gevechten aan de gang zouden zijn. ||00pOwraaod of oan t* McdMi I ,a,en hor«n via oen Kleintje in De Stem è"'n en het komt in orde I mers tienduizenden Stern-lezers en I '^ssen (een op de drie) lezen uw advertentie. |«i#fe.at Z1, speciale belangstelling hebben 0<iy voor onze Kleintjes -rubriek Huisdieren l,n onze verslaggever Lstburg - Een Georgisc): Lchtelingengezin dat sindi Kalf augustus in Nieuwvliet ver leef, is eind vorige week he land uitgezet. (ADVERTENTIE) Postcode: Tel. privé: Tel. zaak: Leeftijd* Man: Leeftijd kind(eren): loondienst rijksambtenaar zelfstandig student onderwijs overige Nu verzekerd bij: fk wens wel/geen bezoek aan huis. bil overstap is ons aanbod waarschijnlijk minder interesj sant voor personen ouder dan 45 jaar. Uw persoonlijke gegevens worden sin vertrouwelijk behandeld. Stuur deze bon in een gesloten envelop zonder postzeS GROEP CENTRALE ZORGVERZEKERAARS CZ groep Stationsstraat 22 5038 ED Tilburg - Regiokantoren: Goes 's-Hertogenbosch Middelburg Nijmegen Valkenswaard Veghel Vlissingen i Van onze medewerker [Theo de la Ruelle Assenede - Pas over vijftig Ijaar mag hij worden geopend. De priviligiëncouffre met Jdaarin boodschappen voor de lioekomst. Afgelopen zaterdag [tijdens de eerste Keuredag Ivan De Vier Ambachten (As- Isenede, Boekhoute, Axel en [Hulst) is de koffer met groot I ceremonieel vertoon een Iplaatsje gegeven in het stad- lliuis van Assenede. he burgemeesters van Assenede, I Boekhoute, Axel en Hulst had- I den de eervolle taak. zorg te I dragen voor de zogenaamde pri- I vilegiëncouffre. Deze houten [koffer zal elk jaar een plaatsje I krijgen in een van de Vier Am- lachten. De koffer bevat onder Imeer een roestvrijstalen kistje, 1 gevuld met boodschappen voor I de toekomst, dat na het vullen I onder toeziend oog van de aan- I wezigen dichtgelast en verzegeld [werd. Bedoeling is dat dit kistje i in 2042 geopend wordt. [Zes sloten Daarnaast werd de koffer gevuld I met onder meer een kunstig met de hand gemaakte reproduktie van de 'Keure van de Vier Am- bachten' en een exemplaar van het jubileumboek. De koffer werd met zes sloten verzegeld en geplaatst in de raadszaal van het gemeentehuis van Assenede, waar hij tot de volgende Keure- l in september 1994 zal blij- ven. I De aanzet voor de viering van het 750-jarig bestaan van de I Vier Ambachten werd gegeven op 11 april 1990. Nu, drie en een half jaar later, is de viering van zowel het 750-jarig bestaan van de Vier Ambachten als het O-jarig bestaan van de Graaf Jansdijk afgerond. Prettig verzekerd, dat Hjkt me wel wat. Stuur mij gratis en geh^eH/rijblijvend een offert§,met nadere informatie over diverse keuzemogelijkheden. Qlk bel; 013-325325. fn/vl Van onze correspondent Terneuzen - Golfslagbad Scheldorado in Terneuzen verwelkomde zaterdag de 100.000e bezoeker van dit jaar. Het is de eerste keer in het bestaan van het zwemparadijs dat deze mijlpaal in een jaar gehaald wordt. Hat een profeet in eigen land niet gewaardeerd wordt, geldt ook voor Scheldorado. Het tro pisch zwemparadijs moet het hoofdzakelijk hebben van het Vlaamse achterland. Het was dan ook niet verwonderlijk dat de 100.000e bezoeker uit Gent wam. Mevrouw D. Qlerck ®eeg uit handen van bedrijfs leider A.A. Mul een bos bloe den. Tevens kreeg ze een aantal vrijkaartjes, een handdoekenset en badjas cadeau. *olgens bedrijfsleider De Mul sluit Scheldorado hiermee een succesvol seizoen af. De natte zomer was voor het zwempara dijs een geschenk uit de hemel. We gaan op de ingeslagen weg verder en hopen volgend jaar de 100.000e bezoeker nog eerder te ®ogen verwelkomen." De we tenschap dat Scheldorado er van de rechtbank in Middel burg anderhalf jaar langer over juug doen om de schuldeisers terug te betalen, is daarbij ze- ter een duwtje in de goede richting. ZIE OOK PAGINA ZEELAND A6: •tstel van betaling Scheldorado'

de Stem | 1993 | | pagina 4