Clinge verdient 06-0331 enschop dreef Corn Boys komt er niet aan te pas !et Zeeuwse Honk erovert titel Hoog bezoek voor ruitersportclub Ignace van Nevel wint in Axel Erpelkapperloop 'luiskil blijft ongeslagen in vierde klasse H SPORT ZEELAND B7 Sassenaren zijn geen partij voor matig Koewacht e RKHAV Machteloos Hue Diamonds boekt zege Lr** feii RUGBY HONKBAL ATLETIEK HW'24 blijft ongeslagen TWEEDE KLASSE B Geflatteerde nederlaag Goes EERSTE KLASSE E De hoogste rente van de VSB Bank. VSB'BANK 27 SEPTEMBER 1993 g0 ,ESTEM MAANDAG 27 SEPTEMBER 1993 (onze medewerker Rinus [!)erknioes nacht - Corn Boys wacht lang en mogelijk weinig irerend seizoen. In Koe- jt werd dat gisteren, in i duel dat weinig tot de I Leiding sprak, met 7-1 Lelijk. Coach Hans Radt totaal van tachtig deelnemo*, F noj? ^eeJ werk- Zijn col- d voor paarden en pony's af Rietlens eveneens. heldestad uit Vlissingen hield rende recreatiegebied De Piei VIERDE KLASSE H eeuwen goed partij F a Boys had gisteren eigenlijk de dressuurproef op een voor' iïéén man die °Pviel- Mark treffelijke tweede plaats, liep bene Een hardwerkende de cross country tegen 9,5 straf s die het zonder verdere punten op wegens tijdsovef p1110654 steUen. Zijn maatje schrijding, maar zat daarmee Marc Maes'liet het dui" toch nog in de eerste linie van de p afweten. Pech had Dhaene hoofdmacht van 19 deelnemei In het afsluitende springpa koers plofte van de twee laatste hindernissen een balk in gras. Dat kostte tien strafpunten en weg was de tweede prijs Zij eindigde als vijfde. Monique Hellemun: „Het ging allemaal zo lekker. Tweede na de dressuur en na de cross, maar er waren maar twee deelnemers die bin nen de vastgestelde tijd waren Ja, dan het springen. Aanvanke lijk ging alles goed, maar op het laatste eind van het springpar- koers werd Morena zo sterk en wordt dan vlak. Dat kostte nu F.1"!? twee balkjes en uiteraard die tweede stek." 'kj toevalling Mauro Vink als vaste bewaker trof. Ruimte kreeg hij niet. Daarnaast ram melde de gehele Sasse defensie en is de middenlinie van de oranjehemden los zand. Koewacht deed het ondanks dat de score anders doet vermoeden, niet veel beter. Ook hier is snel aansluiten van de linies een vreemd woord. Dat de winst toch nog zo hoog uitviel, het hadden zelfs dubbele cijfers kunnen worden, kwam puur door voetbalarmoede in de Sasse gelederen. Binnen vijftien minu ten was de strijd eigenlijk al gestreden. Het scorebord wees toen reeds 3-0 aan. Adrie Koekoek opende de reeks doelpunten op een pass van Jac- ky Lambert. Het duel was toen krap twee minuten oud. Hoe raar het ook klinkt, Corn Boys had op dat moment al een kans op 0-1 laten liggen. Had Maes toen de bal opzij gelegd in plaats van zelf te willen scoren, dan was doelman Rob Wieland mo gelijk niet als winnaar uit deze confrontatie tevoorschijn geko men. Het mocht niet zo zijn. Corn Boys hoopte toen nog op een redelijk resultaat. Die hoop werd in de elfde minuut door Johnny Lensen ijdel verklaard. Op een pass van Lambert scoor de hij 2-0, waarna Boudewijn Rietjes zich in de dertiende mi nuut voor een vrije trap meldde. Doelman Ronny Inghels zag ach ter de muur waarschijnlijk niets. Pas toen de bal het net beroerde, bleek hij een zestal meters mis te zitten: 3-0. Corn Boys kreeg ondanks deze vroege tikken een opleving toen Dhaene, wie anders, een voorzet afleverde, waardoor Maes simpel kon scoren: 1-3. Dat Jacky Lam bert nog voor hij 4-1 scoorde en nog twee kansen om zeep had geholpen, toont eens temeer aan dat Corn Boys schutterde. Dat het tot de pauze bij 4-1 bleef, was te danken aan Boudewijn Rietjens, die een vrije kans naast het doel deponeerde. Na de thee was er weinig meer te genieten. Een gele kaart voor Remco Steyaert bracht wat op winding. Tot een klein kwartier na de thee hoongelach opklonk. Dit ten nadele van Johnny Len sen, die door Jacky Lambert in een ideale situatie vrij werd ge speeld. Te lang dralen deed de kans verloren gaan. Een vijftal minuten later werd het dan toch eindelijk 5-1. Jacky Lambert nam deze treffer geheel voor eigen rekening door vanaf eigen helft dwars door de Sasse defen sie te soleren en doeltreffend af te ronden. Vier minuten later tekende de zelfde speler voor 6-1, waarna hij een minuut later nummer zeven in de touwen joeg. Dit op een voorzet van Shiran Mieras, die nauwelijks binnen de lijnen was gekomen als vervanger voor Boudewijn Rietjens. Met Mieras is tevens een knaap genoemd die door zijn acties meer voetbal in het geheel bracht. Want juist dat vernuft ontbrak. Ondanks de acht goals zodoende toch een duel om gauw te vergeten. onze medewerker Guus Winnares werd Doeska van Loon-Delfos met Wiecotwin van De Scheldestad. Bij de B-par. den werd Marleen van Doessi laar van De Zwinruiters derdi Jan Noordhoek van dezelfi vereniging werd met Ferini in dl L-klasse paarden derde. 'e: Bronzen kruis KNAUJ luiskil - Koploper Sluis- jlin de vierde klasse H ïjft aan de winnende ad. Gistermiddag werd inge aan de zegekar ge iden met 2-0. Over de ;slag was men content de blauw-witten, maar ier de wijze waarop deze stand was gekomen leek men minder tevre- 31 glimlach sierde het gezicht 31 Sluiskil-trainer Eddy van iHooft na afloop van de wed- ste verjaardag. Ze waren er niet .Van ,??^r z4ln ParaP\u uit allp wind.trpkpn harten J ls hlJ 6erlllk 111 zlln oorde.e 'nie vierde de Hulster atletiek-! uit alle windstreken hadden ze tmoet in het clubgebouw aan de Ie hebben niet goed gespeeld, it was de slechtste partij van is tot nu toe. Er waren weinig «de passes en er stonden ook west II was secretaris Henk Koe- einig spelers vrij. Het moet worden dat Clinge ook iet veel beter presteerde. horst naar Hulst gekomen met in zijn binnenzak twee keer het bronzen kruis van verdienst van de KNAU. Hij ondervon tarmee gaf hij de loop van de eveneens dat de trip naar d edstrijd aardig weer. Sluiskil, overzeese gebiedsdelen meer tij it al vroeg op voorsprong was in beslag neemt dan gedach tomen, combineerde moei- Van Zeeuws-Vlaanderen na; urn en speelde vrij afwachtend Holland lijkt korter dan va tt veel spelers achter de bal. Holland naar Zeeuws-Vlaande inge had daardoor veel balbe ren. t t maar bereikte daar vrij wei- Dat betekende dat hij de ofö i mee- Eigenlijk kregen de ciële opspelding overliet aan re «dorpbewoners ook een giocommissaris Bas de Vos. H E'type opgedrongen, dat hen was het die Lex van Rie en Pis ,e'20 hgt. Zij houden er meer Lossie de versierselen op de re om de tegenstander het spel vers speldde. Twee mannen dl :'a'en maken om dan met ra- aardig wat werkzaamheden bilt nen de club voor hun rekenin namen en nemen. Ze waren nie de enigen die in het zonnet; gezet werden. Dat deed later o de avond entertainer Rudi Buy! rogge op zijn bekende, van hl| mor doorspekte manier, terwif de verhalen steeds sterker wei den. De tijden van vroeger steeds bi ter. Wim Poppe, een van dj mensen die aan de wieg stonde/ van dit RKHAV, hoorde het alli maal aan. Hij had wellicht nie] kunnen bevroeden dat veertij jaar later een dergelijk familii feest gehouden zou worden. i Clinge-aanvaller Boudewijn van Craenenbroeck (rechts) is te laat bij de bal, die door Sluiskil-keeper Frans van der Veen wordt gepakt. foto wim kooyman. mdsnelle uitvallen te scoren, «n deze tactiek kwam dus niet veel terecht. Doordat Wilco Braafhart Clinge-spits Boude wijn van Craenenbroeck totaal uit de wedstrijd speelde en Ro land de Block zijn spaarzame kansen niet benutte, moesten de Clingenaren met lege handen de thuisreis aanvaarden. Sluiskil kwam in de beginfase feitelijk al op rozen te zitten. In de dertien de minutu haalde Arno Zwegers doeltreffend uit vanaf de rand van de zestien meter. De bal werd slecht weggekopt door de Clinge-verdediging en doordat het leer nog aangeraakt werd door een verdediger was ook doelman Siegfried van de Ber- ghe kansloos. Het aanvalsspel van Clinge, dat vervolgens te zien viel, blonk uit door machteloosheid. Men knoeide teveel op het midden veld en schoot te weinig op de vesting van Frans van der Veen. Op het gladde veld, dat veel te lijden had gehad onder de gesta dig neergutsende regen, zouden juist deze afstandsschoten voor veel gevaar hebben gezorgd. Nu vielen er slechts twee kansjes te noteren voor Boudewijn van Craenenbroeck, na een verre pass van Jan de Visser en voor Roland de Block, die zijn schot van dichtbij gesmoord zag. In de tweede helft probeerde Clinge-trainer Jan d'Olieslagers meer stootkracht in zijn team te brengen met de komst van Piet de Visser en Peter Drumont, maar ook deze twee nieuwelin gen konden het blad niet wen den. Nadat Roland de Block nog een keer vanuit kansrijke positie voorlangs had geschoten creëer de toch weer Sluiskil het meeste doelgevaar. Nadat Paul van der Hofot twee keer kort achter elkaar dicht bij succes was geweest, maar tel kens Van de Berghe op zijn weg had gevonden, beslechtte uitein delijk Rolf Mobach het pleit. Vanuit een hoekschop van Gavin [inonze rugbymedewerker sel - Blue Diamonds heeft het duel op eigen terrein tegen ITS uit Etten-Leur met 27-7 gewonnen en daarmee een ittige zege geboekt. Tovaal verging het minder. In en van freda werd met 25-15 verloren. e krijgt de bondsmedaille van ocommissaris Bas de Vos. In m erde Lex van Rie. foto wim kooyman dó Dijck (Mlddej lai 1de oge in en de de- de oe- Yol- der :ich van 'ge- Es- eek de (Oost-Souburg), 2. Jan van (Stekene), 3. Rutger Bimmel_ burg), 4. Laurens Mieras (V1' 5. Roel van Dijcke (Stekene). Tweede manche: 1Casper Ovaa, van Dijcke, 3. Rutger Birnmel, rens Mieras, 5. Roel van Dijcke- Recreatieklasse eerste manche, i- ny Doppegieter (Terneuzen), m Geldof (Middelburg), 3. Johan Scne .j lerg vvGapinge) Tweede manche: 1. Ad Geloot, 111 onze honkbalmedewerker Jotwerpen - Het Zeeuwse Honk heeft de beslissingswedstrijd Zonhoven gewonnen en werd daarmee kampioen in de *eede klasse van de Belgische honkbalcompetitie. Door de '-6-zege, die de Terneuzenaren behaalden, promoveren zij de eerste klasse. Tevens de hoogste afdeling in het 1 gische honkbal. zen), 5. Willem van de Berg han Schelleman, 3. Ronny - - ter, 4. Hans Kolijn, 5. Wille111 125 cc eerste manche: 1 aé strien i efldt Jonghe (Sluiskil), 2. Rene (Ossendrecht), 3. Joris van (Kortgene), 4. Adwin Con (Axel), 5. Aswin van Damme dorpe). Tong- Tweede manche: 1. Gianni de 2. René Weterings, 3. Adwu1 vriendt, 4. Joris van Strien, P< van Damme. ^dré Superklasse eerste manche: i- _oeI1s van Espen (Axel), 2. Ron „/Kloos- (Biervliet), 3. Dave van Hoepen terzande), 4. Erik van der g0$ (Zierikzee), 5. Herman van (Koewacht). Hoepe0- Tweede manche: 1. Dave van 2. André van Espen, 3. ErtK Wekken, 4 Richard Leeuweste^' .„„r delburg), 5. Jean Pierre de (Heikant). jUJE DIAMONDS-VETS 27-7 - Op het spekgladde veld op lortpark Oude Vaart te Terneuzen waren de gastheren duidelijk pr op dreef dan de tegenstander. In de score werd dit in eerste dantie door Marnix Bruggeman, Thierry Bayle en Augustin fazarwa uitgedrukt. Dit trio zorgde er voor, door elk een try te utten, dat de tussenstand opliep tot 15-0. Alle drie de toegekende aversies werden gemist. Nadat VETS tot 15-7 was teruggekomen, Takten de Terneuzenaren het karwei na de doelwisseling bekwaam - Robin Kools en Marnix Bruggeman drukten elk de ovalen bal ■gmaals over de achterlijn van VETS en Johan van der Peyl bnutte jjijfde conversie, waardoor de stand opliep naar 27-7. "ÏDA-TOVAAL 25-15 - Breda won door try's van Arno Marta .Jimmy Scot en Edwin van de Meerburg. Scot scoorde tevens uit strafschoppen en een conversie. Het bleek voldoende voor een 'bkende zege. feit dat niet alleen vreugde tont op het terrein van de wtwerpse gastvereniging, maar toeens in het eigen home in ■neuzen, waar het succes Bots gevierd werd. De zege van terneuzenaren kreeg al vroeg de wedstrijd gestalte. In de i inning knuppelden Ken- Brooks, Wim van Walraven, "sley Jandroep en Mike Ploe- f.ert raak. Het hield een "-voorsprong in. togezien Zonhoven vorige ek al met 24-4 en 14-4 de oren M gewassen, zag deze ploeg pui al hangen. In de vierde werd het 7-1, in de zeven- ïipt a 7 in de a°htste inning, ue haven in zicht en toene mende nervositeit in het Terneu- zense kamp waardoor onnodig fouten werden gemaakt, werd het 11-6. In de gelijkmakende beurt werd het alsnog 14-6 en kon de vreugde niet meer stuk. Wim van Walraven had als wer per inmiddels 13 keer 3-slag, vijf keer vier wijd en vier honksla- gen tegen. Een prima gemiddel de. Voor coach Hensley Jandroep kwam de titel niet als een ver rassing. Hij was over het voor bije seizoen ietwat kritisch. „We hebben redelijk tot goed 'ge speeld. Het had beter gekund, maar nu ben ik toch tevreden,"' lachte hij. Voor Het Zeeuwse Honk is het de tweede keer dat de eerste klasse wordt gehaald. De eerste keer inmiddels al meer dan tien jaar geleden. Hoog bezoek bij de Ruitersportvereniging Axel. Voorste rij van links naar rechts: secretaresse van de Zuid-Afrikaanse ambassadeur Van Niekerk-Maritz, ambassadeur Nothnagel en diens echtgenote. Achterste rij van links naar rechts: Sjaak Wijnacker, Jan Stoffels, Adrie van Ham, Rinus Murre en Sonja Wijnacker. foto wim kooyman. Van onze sportredactie Axel - De Ruitersportvereniging Axel kreeg in het afgelopen weekeinde hoog bezoek. De jaarlijkse mosselavond van de club van voorzitter Sjaak Wijn acker werd bijgewoond door ambassa deur Nothnagel van Zuid-Afrika en diens echtgenote in gezelschap van de secretaresse van de ambassadeur, R. van Niekerk-Maritz. Ambassadeur Nothnagel was naar Axel gekomen op uitnodiging van Jan Stoffels uit Zaamslag, lid van de Rui tersportvereniging Axel en een fervent Zuid-Afrika-ganger. Stoffels werd on langs nog in persoonlijke audiëntie ontvangen door staatspresident De Klerk in Zuid-Afrika, bij welke gele genheid Stoffels De Klerk eem fraaie Hollandse molen aanbood. Ambassadeur Nothnagel werd eerder in hotel-café-restaurant De Graan- beurs van Maarten en Wijnie Loof in Axel officieel ontvangen namens het Axelse gemeentebestuur door de CDA- gemeenteraadsleden Rinus Murre en Adrie van Harn. Het Zuid-Afrikaanse gezelschap vermaakte zich uitstekende tijdens de mosselavond in de kantine van de Ruitersportvereniging Axel, waar verschillende geschenken werden uitgewisseld. Tijdens deze avond werd voorts de 80-jarige Louis Verschuuren, die vrijdag zijn verjaardag vierde, uit bundig in de bloemetjes gezet en van geschenken voorzien, zowel van de zijde van het Zuid-Afrikaanse ambas sadeursechtpaar als van de Ruiter- sportvereniging Axel. Axel - Ignace van Nevel blijft zijn zegereeks in de Zeeuws- Vlaamse trimlopen voortzetten. Tijdens de 14,5 kilometer lange Erpelkapperloop in Axel was de in het Belgisch Maldegem wonende atleet eveneens een aantal maten te groot voor de concurrentie. Hij haalde het met een kleine anderhal ve minuut voorsprong op Marc Willaert en precies twee minuten op Fons Warrens. De Erpelkapperloop, de tweede uit een reeks van vier die ieder najaar in Axel wordt gehouden, kreeg 96 deelnemers aan de start. Het merendeel meldde zich voor de langste afstand, de 14,5 kilometer. Van Nevel was dus een klasse apart. In zijn typische stijl met een hoog beenritme maakte hij al gelijk zijn doelstel lingen kenbaar. Marc Willaert, Fons Warrens, Frank Verschorre en Frans van Mieghem, toch niet van de langzaamsten, wisten dus meteen hoe laat het was. De tweede plaats was voor dit kwartet het hoogst haalbare. Marc Willaert was op een na de beste in de polders rondom Axel. Cor Koekkoek, die het steeds beter gaat doen, meldde zich in de Weststraat als eerste Axelaar. Hij werd zesde. Bij de vrouwen kwam Trees Vermeersch als eer ste binnen. In het totaalklasse ment op een twintigste plaats. De zeven kilometer ging naar Terneuzenaar Darwin Kint. Hij haalde het eveneens met ruime voorprong. Hester Vink was op deze afstand de snelste vrouw. Op de drie kilometer, met slechts vier deelnemers, wonnen Martijn Kox (mannen) en Stefanie Iven (vrouwen). De organisatie was in handen van de Road Runners met steun van SV Aloy. Jones, die verlengd werd door uitblinker Wilco Braafhart, kop te Mobach vlak voor tijd 2-0 binnen. Eddy van der Hooft zag nog een pluspunt na deze wedstrijd. „Vo rig jaar speelden we ook wel zulke slechte wedstrijden, maar dan verloren we die. Nu winnen we toch en dat is een goed teken." Met die vaststelling kun nen hij en zijn ploeg zich gaan opmaken voor de topper van volgende week, wanneer STEEN de tegenstander zal zijn. Van onze sportmedewerker. Tilburg - Door de 3-3-ernduitslag tegen het Tilburgse TAC/ BWB blijft HW'24 ongeslagen in de tweede klasse B. De formatie van trainer Paul Telussa streed gisteren met veel ontzag tegen een sterk opererend TAC/BWB. Voorafgaand aan het duel verkondigde John de Bever tegen iedereen die het maar horen wilde dat zijn ploeg na die middag de nieuwe koploper in deze klasse zou worden. De licht geblesseerde De Bever had het gelijk niet aan zijn zijde. Het 'enfant terrible' van de laatste tijd kwam opnieuw zijn afspraak niet na. Op enkele leuke acties na kwam hij niet in het stuk voor en kwam ook niet tot scoren. HW'24 startte dus met veel ontzag voor de thuisploeg. Nadat de Hulstenaren zichzelf weer enigszins hadden hervonden, kwam TAC/ BWB in de achttiende minuut op voorsprong. Doelman Carlo de Deckere kon een schot van Van Zeelst niet onder controle krijgen. Smulders was er als de kippen bij en rondde van dichtbij af: 1-0. HW'24 schakelde een versnelling hoger en leek via Harm Rietjens de aansluiting te krijgen. Het doelpunt viel echter aan de andere kant door Jos van Mechelen. Met een 2-0 stand mochten de gasten gaan rusten. Koud terug op het veld kregen de Hulstenaren de derde tegenslag te verwerken. Van Zeelst rondde beheerst af. Daarna was het gedaan met de Tilburgse koopman. Binnen twee minuten tijd scoorde HW'24 twee keer. In de zeventiende minuut bediende Harm Rietjens goaltjesdief Carlo Blommaert op maat en daar wist de kleine aanvaller wel raad mee. Een minuut later zag Marlon van der Goes zijn schot gekeerd worden, maar Harm Rietjens lepelde in de rebound het leer tegen de touwen: 3-2. De bezoekers geloofden daardoor in een gustige eindstand en gingen naarstig op zoek naar de gelijkmaker. Het spel werd open en er onstonden over en weer kansen. In de laatste minuut kreeg HW'24 dan toch waar het recht op had. In blessuretijd zag Werner Blanckaert de meegekomen Jurjes Swiers vrijstaan, die de eindstand op 3-3 bepaalde. Van onze sportmedewerker Valkenswaard - Goes leed in de uitwedstrijd tegen De Valk een geflatteerde 4-0-nederlaag. De Zeeuwse eersteklasser schoot vooral in aanvallend opzicht tekort. Het raffinement ontbrak om de hechte defensie van de gastheren op de knieën te krijgen. Bovendien verkeerde de sluitpost van de thuisclub, Tiny van Loon, in sublieme vorm. Goes had al in de eerste periode moeite met de snelle aanvallen van De Valk. Dat resulteerde na twintig minuten in de openingstreffer van Arthur Hooyer: 1-0. Tien minuten later bracht Carlo Brouwers met een kopbal de stand op 2-0. Goes kon daar in de eerste helft weinig tegenover stellen. Paul Bom en Arthur van Huizen probeer den het wel met afstandsschoten, maar die werden gestopt door Tiny van Loon. Na de hervatting, toen bij Goes Ron Krijger was ingezet voor Jacco de Kok, kwamen de Zeeuwen er wat beter in. Het leverde echter niet meer op dan een zevental hoekschoppen, waaruit niet werd gescoord. De Valk zat eveneens niet stil. Het kreeg een strafschop toegewezen toen Carlos de Jonge Peeters onderuit haalde in het beruchte gebied, maar Ronald Kole ranselde bal uit zijn doel. Toch vergrootte De Valk de marge toen uit een counter John van Knegsel scoorde: 3-0. In blessuretijd bepaalde Ronald Bovenberg de eindstand op 4-0. (ADVERTENTIE) 6,0% VSB HoogRendement-rekening. Bij de VSB Bank hoeft u uw geld niet vast te zetten om een hoge rente te krijgen. Met de VSB Hoog Rendement-rekening kunt u vrij over uw spaartegoed beschikken zonder opnamekosten. En dit in combinatie met een hoge rente. De eerste inleg bedraagt minimaal f25.000,-. Kom snel langs bij één van onze kantoren öf bel voor meer informatie overdag of 's avonds gratis 06-0331. "effectieve rente per 27 september 1993 Kom langs of bel nu gratis Daar kom je verder mee.

de Stem | 1993 | | pagina 17