DE STEM Koploper Feyenoord geeft Akranes hoop Q FIT 'heo Vonk en Ronald Spelbos blijven goede vrienden Kort geding Jan Janssen- Den Hartog geschrapt Tumult bij Utrecht - Sparta P TV Met raad en daad voor u paraat. Opel Centrum B.V. Oosterhout Zorgen bij PSV en Ajax Arnold Scholten redt landskampioen tegen Eagles met doelpunt in slotfase Advocaat eist Jan Wouters op 'n Questie van Kwaliteit MART RÜTTCHEN B.V. SEPTEMBER 1993 A8 deren en met haar tv-p éonie Sazias bij de samên- 'e Tros vanavond uitzendt t de verhaaltjes, die haar reef. De Tros-presentatrice -a een aantal opmerkelijke -lown, als kind, als oma en I Sport nderd jaar volgehouden en n de cd legt hij bijkans het e laatste grammofoonplaat' eld van verleden, heden en hijf. meer aan het woord de atenspeciaalzaak in Neder- den van de club 'De Weerge- se speelfilm uit 1981. Regie: t Borgnine, Lee van Cleef en iegtuig van de Amerikaanse vangenis van Manhattan. De gevangen genomen en Snake opdracht om hem te bevrij- Tm uit 1984. Regie: Andrzej uster, Valérie Kaprisky en seur Lucas Kesling biedt het ijn nieuwste film aan. Ethel de extreem hoge eisen van em. Via Lucas heeft ze de n kennen. Een korte maar Ethel steeds meer de rol van enen vrouw overneemt. Amerikaans/Canadese speel- deluk. Hoofdrollen: William nson. Jerry O'Connor van de een tip dat een gevaarlijke ent voorbereidt. Wanneer de Canada wordt gekidnapt, n de klok. Hij krijgt oppositie I— ire. 14.30-17-20-22.30 Tina. 14.30-17-20-22.30 Sliver. 14.30-17-20-22.30 The fugitive. 14.30-17-20-22.30 Guilty as sin. 14.30-17-20-22.30 Hot Shots-2. 14.30-17 Last action hero. 20-22.30 Cliffhanger. 14.30 Bambi. 20-22.30 The piano. 20-22.30 Indecent proposal. Vertikaal: 1. Tegenliggers; 2. orgaando nor; 3. klachtenboek; 4. plaatsvervanger; 5. koperen; 7. tussenstation; 8. Naarder- meer; 14. slagwerk; 17. smart; 19. aap. DE VERSCHILLEN AC een helft superieur |ionze verslaggever |tvan Deursen De meester en de kling. Julius Caesar en lutus. Theo Vonk en Ro- Spelbos, respectieve- I |e trainers van FC Gro- Len en NAC. „Gij ook jrutus, mijn zoon," sta- bde de keizer toen hij op li maart van het jaar 44 tor Christus op de trap- I ij van de Romeinse se- I jat door een stel samen- beerders onder wie zijn I ischermeling Brutus met j zwaard werd neerge- aken en vermoord. Brutus, die door Caesar de ie kneepjes van het vak van jticus binnen het reeds in ver- geraakte Romeinse rijk wa- bijgebracht. En daar start de sieenkomst met Vonk en Spel- Twee jaar lang in Enschede FC Twente hoofd- en assis- --trainer, zaterdag in Breda aars opponenten, met als re- iaat de 2-1-winst van NAC. i dolksteek in het hart? Nee, beschouwde Theo Vonk de de nederlaag deze competitie izijn formatie niet. Hij rekent aners Ronald Spelbos tot zijn ste vrienden en andersom jkt dat eveneens het geval, laar zulke sentimenten tellen in het betaalde voetbal," das Spelbos, die het na afloop ilkon laten eraan te herinne- dat Vonk en hij in hun rente-tijd reeds de strategie dachten om 'wonderkind' Mil- Djurovski (in Breda weer in basis van Groningen) aan iaden te leggen. Met een olijke ap op de schouder van Vonk epte Spelbos uit zijn geheugen ft: „Je moet Djurovski veel len lopen. Dat besloten we ai samen bij Twente en dat erde een 4-0-overwinning John Lammers schreeuwt het uit na het vroege doelpunt, waarmee hij NAC de leiding bezorgde. Dennis Gerritsen achtervolgt hem. :sh|30j pidssBl e hapuo PUBJl° r iqcu uba jaon g ',iOowiWn iq luaAoq uauais Z :s>lu!l s' (glimlach van herkenning van ink leek oprecht. Toch moet ]zich later wel even achter de hebben gekrabd. Met de Iheid van Ter Avest en Ham- ig rond de Montegrijn had uiers NAC, zo werkte Vonk als jdplan uit, verslagen moeten :den. 'Leerling' Spelbos, die lor Leo Beenhakker in Elsevier ge week als de volgende trai- van Ajax werd genoemd, bleek echter Vonks lessen goed opgepakt te hebben. „Ik wist inderdaad hoe Gronin gen zou gaan spelen met Djuro vski. Hangend met counters. Daarom gingen wij zo fel uit de startblokken. Gelijk de pin er op zetten. Vastzetten op eigen helft." Een aanpak, die door NAC in de eerste helft de tweede periode bleek van veel minder gehalte voortreffelijk werd uitgevoerd. Speels, frivool haast, met Ton Lokhoff als de grote animator, draaiden de Bre- danaars de Groningers bij vla gen dol. Met als belangrijkste steun in de rug de treffer van John Lammers in de vijfde mi nuut, toen de geslepen NAC- spits de bal na een loepzuivere vrije trap van Lokhoff ineens uit de vlucht achter Groningen- doelman Lodewijks volleerde. De 8510 toeschouwers gingen er eens goed voor zitten/staan. Het 'Avondje NAC' begon immers veelbelovend. Het enthousiasme kende geen grenzen. Ook op het veld niet. NAC ontwikkelde een spelletje, waar Groningen slechts met gepaste eerbied naar kon kijken, maar aan veranderen niets. Ook toen de NAC-vlam wat temperde, al was Lammers nog twee keer dicht bij de herha ling van de vijfde minuut en schoot Peter Remie loeihard net naast. Die tweede Bredase tref fer moest echter komen. Zo groot bleek het overwicht van het dartele NAC. Of anders: zo pover acteerde Groningen. Ton van Bremen smaakte in de 40e minuut het genoegen NAC's tweede te realiseren. De eer komt echter volkomen Romeo Zondervan toe, die op de achter lijn drie Groningers dolde en Van Bremen een niet te missen kans bood. Derhalve 2-0 en geen vuiltje meer aan de lucht. Dat bleek echter in de tweede helft een falikante misrekening. NAC zakte weg en gaf Gronin gen daarmee zowaar de gelegen heid in de wedstrijd te komen. Het smijten met krachten tijdens de eerste 45 minuten door de Bredanaars eiste zijn tol. Lok hoff ging minder spelen, Lam mers verstopte zich en Remie bleek plotseling onzichtbaar. En zeker als het bij Lokhoff stokt, verwordt dit NAC tot een mo daal elftal, dat weliswaar hard blijft werken, maar niets extra's meer kan bieden. Trainer/coach Ron Spelbos er kende dat. „Mijn spelers willen te veel blijven aanvallen. Zeven, acht man volharden in het zoe ken naar de beslissende pass om iemand alleen voor de keeper te zetten, maar op zulke momen ten, als je zo veel energie hebt verbruikt, is het in de ploeg houden van de bal veel belang rijker. Het klinkt misschien gek, maar risico's moeten vermeden worden. Op sommige ogenblik ken kregen we de bal net zo hard weer terug als we 'm naar voren hadden gebracht. Zo vraag je om FOTO DE STEM/JOHAN VAN GURP problemen." Die kwamen er, toen invaller Clyde Wijnhard FC Groningen zes minuten voor tijd op 2-1 bracht. NAC wankelde echt en onnodig, maar haalde verder on geschonden de eindstreep. Met Julius Caesar 2037 jaar geleden liep dat anders. NAC-FC GRONINGEN 2-1 (2-0) 5. Lammers 1-0, 40. Van Bremen 2-0, 84. Wijnhard 2-1. Scheidsrech ter: Mario van de Ende. Toeschou wers: 8510. NAC: Karelse; Koumans, Brood, Wilnis; Gesthuizen, Zondervan, Van Bremen, Lokhoff, Remie; Gerritsen (70. Brusselers), Lammers. FC GRONINGEN: Lodewijks; Veen- hof, Holband, Slor, Van Kessel; Rei ziger, Olde Riekerink, Ter Avest; Blaauw (55. Wijnhard), Djurovski, Hamming. Den Haag - Van de Neder landse clubs die deze week uitkomen in de Europese toernooien heeft PSV nog steeds de meeste blessure- problemen. Trainer De Mos mist zeker vijf, mogelijk zelfs zes vaste krachten. Ook Ajax kampt in de aan loop naar de return tegen Hajduk Split met de nodige zorgen. Dij PSV zijn aan de lijst van afwezigen (Linskens, Van te Gaag, Van Tiggelen, De long) voorlopig Popescu fe) en Van Ankeren •spierscheuring) toegevoegd. Het tweetal had zeker afge lopen zaterdag in het afge laste duel met Vitesse niet actie kunnen komen. De os hoopt voor de ontmoe- tag van dinsdag tegen Karlsruher SC, waarin PSV een achterstand van 1-2 »°et goedmaken, nog te «innen rekenen op Popes cu. jorgeleken met het eerste duel in Duitsland zijn tamptey en Hoekstra wel Weer beschikbaar. Lamptey ontbrak in de uitwedstrijd, omdat hij enkele dagen eer- te tegen Sparta een blessu- 'e aan de knie opliep, Hoekstra was geschorst. HSC mist in Eindhoven in geval spelbepaler Ben- te. die in het eerste duel j® Het veld werd gestuurd. dit enige PSV'er die jtekeinde speelde, was Ka- tea. Hij won met Zambia en kwalificatieinterland 'an Senegal. Hot herstel van Van Tigge- f8' die wegens de gevolgen an een beenbreuk nog niet actie" kwam, verloopt °orspoedig. De verdediger ."«wacht donderdag in het ^eede elftal zijn rentree te teken. •VERVOLG SPORT -B3 Van onze verslaggever Jacques Hendriks Rotterdam - Veertien kaalge schoren, jonge Vikingen en twee identiek gekapte Servi sche companen zaten gister middag in de Kuip, ondanks de barre weersomstandighe den, 87 minuten lang te ge nieten van de wedstrijd Feye- noord-Go Ahead Eagles. Het waren de spelers van de IJslandse landskampioen Akra nes, die woensdag in de Kuip een 1-0-voorsprong moet verdedigen tegen Feyenoord. Go Ahead liet 87 minuten zien, met de uitge breide hulp van de thuisclub, hoe je de nul vast kunt houden tegen de ploeg van Willem van Hanegem. Maar in de 88e minuut was het uit met de pret voor zowel de IJslandse delegatie als Go Ahead. Toen schoot Arnold Scholten alsnog zijn ploeg naar de winst, 1-0, zodat Feyenoord ook na zeven wedstrijden nog altijd zonder puntverlies is. Geestelijk De magere overwinning van Feyenoord stemde Akranes des alniettemin hoopvol. De moeiza me scorende lijstaanvoerder in de eredivisie zal immers woens dag hoe dan ook doelpunten moeten maken om de schande van uitschakeling door de kam pioen van IJsland te ontlopen. „En woensdag wordt het net zo'n wedstrijd als vandaag," al dus Feyenoord-trainer Geert Meijer. „Het is vooral een gees telijke kwestie. Je móet een goal maken en dus moeten de spelers tegen Akranes 90 minuten lang door blijven hameren. Vandaag bleek het nut daarvan ook met Feyenoorder Arnold Scholten (midden) wordt door zijn teamgenoten opgetild nadat hij op de valreep de enige treffer gemaakt heeft tegen Go Ahead Eagles. Van links naar rechts zijn Van Gobbel, Blinker, Witschge en Taument zichtbaar. Uiterst links treurt Eagles-doelman Ensink. FOTO ANF die late goal." Dat Feyenoord uiteindelijk zo'n moeilijke middag zou krijgen, bleek niet uit de beginfase, waarin de Rotterdammers tradi tioneel sterk begonnen. Obiku, in plaats van de niet geheel fitte Van Loen in de basis, knalde al na 60 tellen rakelings naast, ge volgd door' fraaie mogelijkheden voor Taument (over) en Witschge (op invaller-doelman Ensink) nog voor het eerste kwartier was verstreken. Missers Go Ahead, vorig jaar in de com petitie met 4-2 en in het beker toernooi zelfs met 7-0 verliezer in de Kuip, wankelde, maar bleef vooral dankzij de missers van de thuisclub overeind. Bo vendien speelde derde keus En sink foutloos. Eerste doelman Rufai zat op de tribune; de twee de keeper, Jan Bos, zat met een gescheurde pees in zijn vinger op de bank. „Rufai had interland verplichtingen in Nigeria, maar is na een ruzie met bondscoach Clemens Westerhof zaterdag al teruggekeerd. Omdat hij de hele week niet met ons heeft meege- traind en bovendien een reis van acht uur achter de rug had, vond MAANDAG 27 SEPTEMBER 1993 DEEL B Van onze verslaggever Kerkrade/Putte - Het kort geding, dat Jan Janssen voor vandaag bij de rechtbank van Maastricht had aangespan nen tegen Arie den Hartog, is 'van de rol geschrapt'. Janssen, die zich door citaten van Den Hartog in een artikel in Het Parool in zijn goede naam aangetast voelde, nam gisteren genoegen met een door Den Hartog voorgelezen verklaring tijdens het TV-programma Tros-Veronica-Sport. Daarin ver klaarde Den Hartog dat hij Janssen als mens respecteerde en dat hij de gewraakte woorden in het krante-artikel niet gezegd had. In het bewuste verhaal werd gesuggereerd dat Jan Janssen na zijn overwinning in de Tour de France de financiële afwikkeling met zijn helpers Eddy Beugels, Eef Dolman en Arie den Hartog niet correct afhandelde. Den Hartog zou zich met name boos hebben gemaakt over het feit dat Janssen een met de Tour-zege gewonnen Opel Kadett met een waarde van 14.000 gulden aan zijn echtgenote Cora had gegeven. Gisteren bleef Jan Janssen echter op het standpunt staan dat de KNWU in 1968 verantwoordelijk was voor de verdeling van het prijzengeld. En dat dat naar zijn weten op eerlijke wijze was geschied. Janssens juridisch adviseur in deze, mr. C. van Tongeren uit Bergen op Zoom, toonde zich gisteravond verheugd over de oplossing van het geschil. „Onze inzet van het kort geding zou zijn het verkrijgen van een rectificatie in Het Parool, maar het medium TV reikt toch nog veel verder. Publiekelijk heeft meneer Den Hartog afstand genomen van dat stuk in de krant en daarmee was voor de heer Janssen de kous af. Utrecht - De glazen kleedkamerdeur had hij verbrijzeld, met een verbeten trap. De rechter-voetbalschoen van Jos van Eek was aan flarden gescheurd. ik het niet verantwoord om hem te laten spelen. Ensink heeft hem prima vervangen," verklaarde Eagles-trainer Ten Cate. Op slag van rust werd Ensink toch gepasseerd, door Obiku, maar de Afrikaan besloot de bal met de buitenkant rechts in plaats van simpel met de bin nenkant links richting leeg doel te schuiven. Resultaat: de bal ging in het zijnet, het bleef dus 0-0. In de tweede helft ging Feye noord zwakker en zwakker spe len, vooral omdat de middenvel ders Scholten en Witschge faal den. Bovendien zat er totaal geen variatie meer in de aanval- spatronen. De Wolf en Van Gob bel gooiden de bal steeds luk raak naar voren, omdat er geen mens in een rood-wit shirt was die zich aanbood.oe Drie minuten voor tijd viel toch nog de beslissing. Eagles-rechts- buiten Heering vergat, toen hij aan zijn shirt getrokken werd door Refos, tegen de grond te gaan en zo een vrije trap plus tijdwinst te vergaren. „Een kwestie van onervarenheid," zei Henk ten Cate. „Maar het kostte ons wel een punt, want uit de tegenaanval na dat moment scoorde Feyenoord." Zo was het. Invaller Van Loen kopte na een uittrap van De Goeij de bal door naar Scholten, die eerst op En sink knalde, maar in de rebound wel succesvol was, 1-0. FEYENOORD - GO AHEAD EAGLES 1-0 (0-0). 87 Scholten 1-0 Scheids rechter: Lammers. Toeschouwers: 20.487. Gele kaart: Witschge (Feye noord), Knippenberg, Marbus, Ensink, Van Blerk (Go Ahead Eagles). FEYENOORD: De Goey; Van Gobbel, De Wolf, Bosz en Heus (46. Refos); Scholten, Maas en Witschge; Taument, Obiku (74. Van Loen) en Blinker. GO AHEAD EAGLES: Ensink, Huls hof f, Marbus, Arts en Van Blerk; Bos- velt, Steinmann en Schenning; Hee ring, Knippenberg (89. Rorije) en Po thoven (65. Michels). Zijn voet zat in het verband met vijf hechtingen. De moeizame tred van Sparta-voetballer Jos van Eek maakte duidelijk dat hij zojuist van een slagveld kwam. Drie rode kaarten kreeg Sparta te incasseren in de uitwedstrijd bij FC Utrecht (3-1). Bovendien werd trainer Hans Berger uit de dug-out weggestuurd door scheidsrechter Uilenberg. „En dan ben je zo boos dat je niet meer weet wat je doet," ver klaarde Van Eek zijn explosieve gedrag in De Galgenwaard. De rode kaart voor Van Eek was de straf voor herhaaldelijke be lediging van de arbitrage. „Die Kok, die grensrechter, liep maar te zuigen, die lokte gewoon agressief gedrag uit," stelde Van Eek. Tijdens de eerste helft had hij het al aan de stok gehad met de grensrechter die vorig seizoen alle krachttermen noteerde, waardoor drie spelers van Dord recht langdurige schorsingen kregen. „Toen ik zei dat hij een klootzak was, kon ik er uit, omdat ik in de eerste helft al een gele kaart had gekregen." „Herhaaldelijk beledigen van de arbitrage," somde scheidsrechter Uilenberg droog op. „Maar het belangrijkste hebben ze niet ge zien," zei Van Eek, wijzend op een elleboogstoot van Johan de Koek tegen Winston Bogarde (Sparta) in de eerste helft. „Die elleboogstoot werd niet bestraft. Daardoor begon alle ellende. Toen Bogarde daarna zijn armen spreidde, liet De Koek zich val len en moest Bogarde er vanaf." „Ik kan niet zeggen wat De Koek heeft gedaan; ik heb het niet gezien," zei Uilenberg. Voor de spelers van Sparta was De Koek de gebeten hond. „Hij raakte me vol op de kin," zei Bogarde, voor wie Dennis de Nooijer prompt met een karate trap op de benen van De Koek revanche nam. Na De Nooijer moest tijdens de rust ook trainer Han Berger inrukken. „Ik zei alleen maar Jan Lui tegen die scheidsrechter," zei Berger. „Het was veel erger, grove beledi ging," stelde Uilenberg, die de Spartanen Metgod en Van der Berg wegens commentaar me' geel bestrafte. Berger werd vorig seizoen ook a eens tijdens MW-Dordrecht '9( (1-0) weggestuurd door Uilen berg, die op 11 november 199( bij FC Groningen-Feyenoorc (1-1) binnen een minuut drie keer de rode kaart voor Tau ment, Keur en Djurovski trok. Vandaag bespreekt Sparta me' alle betrokkenen de mogelijkhe den om via mondelinge behan deling verweer te voeren tegen over de tuchtcommissie. Met elf tegen negen kon FC Utrecht na de rust laat alsnog doorstoten naar 3-1. Voor de rust had Van Eek op het vele nog een antwoord gevonden op de openingstreffer van Bijl. Pa; tien minuten voor tijd brachl Van der Ark met een kopbal zijr ploeg op voorsprong. Tegen achl Spartanen maakte De Kruijff ei in de slotminuut nog 3-1 van Een geflatteerde zege voor FC Utrecht in de eerste wedstrijc onder Leo van Veen. Miinchen (dpa) - Bayern München zal Jan Wou ters over veertien dagen, op 9 oktober in de uit wedstrijd tegen FC Köln, moeten missen. Bondscoach Dick Advocaat maakt gebruik van het recht dat de FIFA-regels hem ver schaffen in het buitenland voetballende internationals op te eisen voor belangrijke interlands. Nederland speelt op 13 ok tober de zeer belangrijke WK-kwalif icatiewedstrij d in Rotterdam tegen Enge land. „Ik kan geen risico nemen," - verklaarde Advo caat. „Alle in het buiten land spelende internationals dienen zich op vrijdag al te melden." (ADVERTENTIES) Als er aan uw auto iets versleten Is, monteren wij de beste merken vervangingsonderdelen, gegarandeerd goed, vlug en voordelig In verband met verhuizing, tijdelijk alleen BREDATILBURGSEWEG 139. TEL. 877510 OOSTERHOUT ABDIS V. THORNSTR. 70. TEL. 57590 UITLATEN - BANDEN HEMMEN SCHOKDEMPERS - ACCU'S - OLIE VERVERSEN - APK QUALITY Zoals u weet hebben wij. Autobedrijf Mart Rüttchen B.V., recentelijk Auto van Tellingen overgenomen. In het kader hiervan nodigen wij u graag uit voor onze feestelijke openingshow van 30 sept. t/m 3 okt. In een gezellige, ontspan nen sfeer kunt u dan de nieuwe Mitsubishi- modellen bekijken. U bent van harte welkom. Autobedrijf Konijnenberg 45, Breda, 076-712080 P.S. Zie ook onze openingsadver- s tentie 30 sept. in deze krant -

de Stem | 1993 | | pagina 11