L 1 d bv Vrije pakt gevaarlijke weg aan Algemem Zeeuwse •se wm IUW V Plan voor popmuziekcollectief voor jongeren Rudie Eggermont krijgt onderscheiding scouting Een jaar geëist voor bezit cocaïne Haat-liefde relatie voor rechtbank POLITIE rapport PLAATSELIJK nieuws iopkantoor tussen Oostburg en Groede nodigt uit tot hard rijden fficier eist anderhalf aar voor gemeenschap net minderjarige meisjes examens markten ZEELAND C3 staan voor een leduld Overwint problemen Zeearend bij Philipsdam Inbraak Vals bankbiljet diefstal auto Fiets gestolen Geld weg Auto weg Inbraak werkplaats _62!0STEM ZATERDAG 25 SEPTEMBER 1993 ,onze |l7 of HTS) en beschikt pbied van bedrijfskunde, let het managen van jen complexe logistieke len en stimulerende wijze sterk operationeel en |ligt rond de 40 jaar. vworden uitgenodigd Inet curriculum vitae te I.H. Dijkman van G1TP, fa, bij wie zij desgewenst krijgen (076-225333). Een jczoek kan deel uitmaken Tilburg, Zeist en Antwerpen. satie bestaat nuit haar vestiging i vaststelling van het bijn wij op zoek naar sche functie met veel |- en extern, lonele organisatie met lunicatielijnen. ct te maken met onder- Jie een vitale plaats I's lands handel en In hechten aan kwaliteit, [laire en secundaire vaarden. i de volgende stap in In wilt u meegroeien pur dan een brief met nelding van |84 naar 1B.V. hoven. hde kenrtismakings- pijn gepland op hober a.s. de lidstaten volgen verpakking, ebruik van gevaar- ben up-to-date iervan te ien juiste advisering n te waarborgen. ende salariëring tige medewerker ;de secundaire arden, waaronder: ensioen geling vallenverzekering goedingsregeling irmatie kunt u zich eer L.G.F. Dekkers, sollicitatie kunt u tfdeling n, Postbus 31, vijk. efoon (04160)89111 verslaggever illwrg - De Stichting Cen- voor Jeugd- en Jonge- „erk (SJC) in West- #vs-Vlaanderen wil in jtens een muziekeollee- I oprichten voor jongeren jich met popmuziek bezig lien. jit collectief van de grond te p wordt aan het Samen- ■angsverband Welzijnsbeleid West-Zeeuws-Vlaanderen een subsidie gevraagd. Het dagelijks bestuur staat hier positief tegenover en heeft voor het initiatief een subsidie van 2.500 gulden over. Vijftienhon derd gulden is bedoeld voor dit jaar en duizend voor volgend jaar. De SJC constateerde geruime tijd geleden dat er in de regio een grote behoefte en belangstel ling bestaat voor maken van popmuziek bij jongeren. Vorig jaar is in samenwerking met de provincie een ondersteunend project gestart. Via fondswer ving is het gelukt instrumenten en geluidsdragers aan te schaf fen. Het initiatief tot het geven van popmuziek voor jongeren is vo rig jaar uitgeprobeerd in Aar denburg en sloeg zeer aan. Daar naast is een aantal jongeren in Breskens al geruime tijd bezig met het maken van popmuziek. De jeugdsoos wordt gebruikt als oefenruimte voor bands. De SJC wil nu een centrale plaats realiseren waar jongeren, die ervaring hebben opgedaan in het project popmuziek, kunnen oefenen. Hierdoor kan deze acti viteit voortaan ook zelfstandig door het leven gaan. Het is de bedoeling dat het muziekcollec- tief in de toekomst zonder subsi die functioneert. 1 De SJC vraagt ook subsidie voor het verrichten van achterstallig onderhoud aan het gebouw dat door het muziekcollectief zal worden gebruikt. Het dagelijks bestuur van het samenwerkings verband heeft de SJC geadvi seerd hierover contact op te ne men met de gemeente Oostburg. Het voorstel komt woensdag 29 september aan de orde tijdens de vergadering van het algemeen bestuur van het samenwerkings verband. Deze vergadering be gint om 16.00 uur in het gemeen tehuis van Aardenburg. •onze verslaggever jtburg - Automobilisten gebruiken de weg tussen stburg en Groede als racebaan. Meer dan de helft van ongevallen die de afgelopen vier jaar op de weg jatsvonden, waren te wijten aan te hard rijden. Het ilerschap Het Vrije van Sluis, eigenaar van de weg, at daarom maatregelen. Met het aanbrengen van een nieuwe wegmarkering tussen Scherpbier en Groede hoopt het waterschap Het Vrije van Sluis de rijstijl en snelheid van auto mobilisten te beïnvloeden. De markering bestaat uit onderbro ken kantstrepen die op drie me ter van elkaar op de weg zijn aangebracht. De kantstrepen dwingen de be stuurder als het ware naar het midden van de weg, waardoor meer speling tussen auto en berm ontstaat. Voor tegenliggers moeten ze daarom veel bewuster uitwijken dan voorheen. De strook die naast de marke ring overblijft is te gebruiken door fietsers en bromfietsers. Het waterschap wijst er wel op dat dit geen verplicht fietspad in de zin van de wet is. Er gaat dus geen rechtsbescherming van uit. De weg blijft gewoon een bui tenweg voor gezamenlijk ge bruik door automobilisten en (brom)fietsers. rteurden de laatste vier jaar ingelukken op de weg van Iburg naar Groede, waarvan (met letsel. Uit de analyse de ongevallen bleken de iste veroorzakers van die on- ien bekend met de weg. ir door te hard rijden op de itige weg gingen ze toch in fout. Want de weg nodigt uit snel te rijden met als gevolg :satomobilisten in de bochten noblemen komen. ionze correspondent lendijke - Muziekvereniging duld Overwint uit Ijzendijke met de handen in het haar. zaterdag 11 december houdt muziekvereniging weer haar rlijkse uitvoeringsavond met iziek en toneel. Maar een to- ïlspeler heeft wegens omstan- jheden afgezegd, waardoor de iziekvereniging nu, mede ge in de korte periode tot de voering, met spoed een nieu- ook de bermconstructie langs de toneelspeler zoekt. weg aan. Het hard rijden heeft mogelijke nieuwe speler zou immers ook nadelige gevolgen zowel de muziekvereniging als voor de wegbermen. Met name Wegbermen Het Vrije van Sluis past verder FOTO WIM KOOIJMAN De vertrekkende voorzitter Eggermont (rechts) krijgt als dank ook een grote taart. Uzendijkse bevolking er een li groot plezier mee doen om Iprobleem op te lossen," aldus 'ins Corijn, voorzitter van Ge ld Overwint. In verband met voorbereidingen verzoekt Co- d belangstellenden zich zo loedig mogelijk bij hem te mel- in de bochten worden die kapot gereden waardoor weer nieuwe gevaarlijke situaties kunnen ont staan. In plaats van de gebruike lijke opvulling van gaten met puin of grind experimenteert het schap bij Scherpbier nu met een bermbestrating van klinkers en zogenaamde doorgroeistenen. onze correspondente Sddelburg - Voor het hebben van gemeenschap met twee isjes beneden de zestien jaar is vrijdag voor de meervoudi- s'.rafkamer in Middelburg een gevangenisstraf geëist van maanden waarvan 6 voorwaardelijk tegen de 63-jarige J.K. ■'•Yerseke. Van onze verslaggever Terneuzen - Na vijf jaar stopt Rudie Eggermont als groeps- voorzitter van de scoutinggroep EOS/St.-Hubertus Terneuzen. Hij gaf gisteravond de voorzittershamer over aan Rudi van de Vijver. Voor zijn vele verdiensten, Eggermont is imiddels een kleine 25 jaar binnen de scoutinggroep actief, kreeg hij het zilveren waarderingste ken met de bijbehorende oorkonde uit handen van Jos Alberti van Scouting Nederland. Rudie Eggermont doorliep vrijwel alle disciplines binnen EOS/St.- Hubertus. Begon als verkenner onder leiding van hopman Henk Verbrugge. Toen hadden de verkenners nog hun onderkomen bij het patronaat in de stad. Na de verkenners volgde de rowanperiode. Hij verhuisde vervolgens naar de verkenners en werd hopman. Na een aantal jaren vond Eggermont het leiding geven welletjes en besloot af te bouwen in de rol van materiaalbeheerder. Maar in '87 stopte Edy Engels als groepsvoorzitter en Eggermont nam de taak over. Onder zijn voorzitterschap veranderde er veel. De fusie met de EOS-groep kwam rond en de nieuwbouw bij het Zuidersportpark kwam eindelijk van de grond. Rudie Eggermont droeg gisteren tijdens de vergadering van de groepsraad zijn functie over aan Rudi van de Vijver. „Want ik had er gewoon geen tijd meer voor om dit werk te blijven doen". Eggermont blijft nog wel actief binnen EOS/St.-Hubertus. Wellicht als bestuurslid of adviseur. pen ander zou zijn gebeurd in penode '84- t/m '86 toen de asjes regelmatig op bezoek -en in de paardenstal van ver sie. De kinderen - vriendin- van elkaar en beiden •sidengek' - werden aanvan- lijk alleen maar 'stoeierig' WK. benaderd, maar wat als - spelletje begon ontaardde tslotte in volledige gemeen- -ri. zo'n twee tot driemaal ïweek. Daarbij zou de man de •lsies hebben aangespoord het tonen van pornoblaad- 5 waaruit zou moeten blijken het allemaal 'heel normaal' H wat hij met hen deed. Ook li hij hen regelmatig geld en I wpgoed en hadden de kinde- - uiteraard vrije toegang tot tpaarden. '■Eens de verklaringen van de slachtoffertjes zou K. zich aan hen hebben vergrepen toen ze 11 en 12 jaar oud waren, maar dat ontkende de man pertinent. Het tweetal zou zo'n 14 of 15 jaar oud zijn geweest en bovendien, zo verzekerde K. zijn rechters, had hij nooit iets tegen de zin van de meisjes gedaan. „Ik vond die meisjes nu eenmaal bloed mooi en zij vonden mij ook heel aardig". K's raadsman mr. Olie betoogde dat de verklaringen van de meis jes 'nogal warrig' overkwamen voor wat betreft de leeftijden waarop zijn cliënt van stoeien was overgegaan tot sexuele ge meenschap, en hij vroeg daarom vrijspraak voor dit deel van de tenlastelegging. De rechtbank doet over veertien dagen uitspraak. Van onze verslaggever St.Philipsland - Een groep vogelliefhebbers heeft vorig weekend een zeearend ge zien boven het Krammer Volkerak bij de Philipsdam. De groep onder leiding van R. Brouwer van de stichting Het Zeeuws Landschap zag zaterdagochtend een zeea rend vliegen boven de Plaat van Vliet. Drie dagen later werd de vogel weer gezien, bij de uitkijktoren aan de Philips dam. Een zeearend kan ruim tachtig centimeter hoog worden en heeft een vleu gelspanwijdte van zo'n 2,4 meter. De vogel komt vooral voor in Scandinavië, op IJs land en het oostelijk deel van Europa. In Nederland wordt het dier slechts zeer sporadisch gesignaleerd. Volgens biologen is het een zeldzaamheid het dier zo zuidelijk aan te treffen. Middelburg - Voor het bezit van 70 gram cocaïne (op 31 juli) is vrijdag in Middelburg tegen de 31-jarige A.K. (Hon- tenisse) een gevangenisstraf geëist van 1 jaar. K. - die overigens tijdens de behandeling van zijn zaak ver stek liet gaan - werd die dag na een tip aangehouden met zo'n 15.000 aan handel op zak. Officier van Justitie mr. Mos had weliswaar geen 'handel' ten laste gelegd (en K. had dit in zijn verklaringen ook ontkend), maar een dergelijke hoeveelheid hard drugs kan onmogelijk bedoeld zijn voor eigen gebruik, zo vond de officier. De rechtbank doet over veertien dagen uitspraak. De 31-jarige Goesenaar H. van L. is vrijdag conform de eis ver oordeeld tot 8 maanden voor zijn betrokkenheid bij harddrugs- handel en het plegen van een serie vermogensdelicten. De fei ten werden gepleegd in de perio de november '91 tot en met fe bruari van dit jaar en de op brengst van de activiteiten werd onmiddeiijk omgezet in hardd rugs waaraan de Goesenaar al jaren verslaafd is. Handel in softdrugs stond cen traal in de zaak tegen de Ter- neuzenaren Z.G. (30) en M.A. (25) en zij werden vrijdag (even eens conform de eis twee weken geleden) veroordeeld tot 3 maan den voorwaardelijk met voor G. daarnaast een boete van 2.000 en voor A. 500. De rechtbank acht bewezen dat het tweetal de drugs verkocht vanuit een garagebox aan de Donze Visserstraat. Zo nu en dan zou er bovendien ook cocaï ne over de toonbank zijn gegaan. De 42-jarige Hulstenaar P.M. is vrijdag schuldig bevonden aan een verkeersongeval, waarbij de bestuurder van een personen auto zwaar gewond raakte. Het gebeurde op 13 januari van dit jaar, toen M. als bestuurder van zijn vrachtauto een defecte trac tor (met daarop zijn 16-jarige zoon) naar huis sleepte. De trac tor kwam teveel naar links en ramde de tegemoetkomende per sonenauto. H. werd conform ver oordeeld tot 4 weken voorwaar delijk plus een boete van 900. (ADVERTENTIE) verzekeringen ZEEUWS ZEKER Binnen Zeeland bieden wij particulieren, het midden- en kleinbedrijf en de agrarische sector een compleet pakket verzekeringen, evenals een aantal spaarmogelijkheden met een hóóg rendement. Wij werken daarbij nauw samen met de in Zeeland gevestigde verzekeringsadviseurs. Onze gezamenlijke deskundigheid staat borg voor kwalitatief goede en op maat gesneden verzekeringen. Vele Zeeuwen kiezen er daarom voor om bij ons 'ZEEUWS ZEKER' verzekerd te zijn. Vraag uw verzekeringsadviseur naar de produkten van de Algemene Zeeuwse. Algemene Zeeuwse Verzekering Mij. NV Houtkaai 11 4331 JR Middelburg Tel. 01180-83000 Van onze correspondente Middelburg - Een bizarre haat-liefde relatie leidde op 2 augustus tot de zoveelste vechtpartij tussen de 32-jarige N.G uit Poortvliet en zijn partner. Vrijdag stond de man terecht voor de meer voudige strafkamer in Mid delburg, waar hij voor poging tot doodslag een gevangenis straf tegen zich hoorde eisen van achttien maanden. Volgens de aangeefster had G. haar plotseling 'van achteren be sprongen', waarna hij haar tot driemaal toe de keel had dicht geknepen. „En daarbij keek ik de dood tot driemaal toe recht in de ogen", zo zou de vrouw later tegenover de politie verklaren. Een arts constateerde vervolgens sporen van geweld in gezicht en hals van het slachtoffer. „En dat kan wel kloppen", zo erkende G. die vervolgens uit voerig beschreef hoe hij en zijn vriendin die 'totaal hysterisch' was met 'harde hand' had moe ten kalmeren. Jaloezie in ver band met buitenechtelijke esca pades van G. zou de vrouw re gelmatig buiten zinnen hebben gebracht. Ze ging hem te lijf met een mes, dreigde zichzelf op te hangen, verbood G, de omgang met zijn kind, om zich vervol gens na de onvermijdelijke krachtmetingen weer met hem te verzoenen. „We konden niet met, maar ook niet zonder mekaar", zo besloot G. zijn relaas. Maar dat hij de vrouw daadwerkelijk had willen wurgen ontkende de man pertinent. Ook de 28-jarige Axelaar I.S. ging te ver toen hij zijn echtge note op 2 augustus te lijf ging. Maar hier ging het om een syste matische mishandeling en verne dering van de vrouw, die door taalproblemen volledig van de man afhankelijk was. Regelma tig moest de politie opdraven om S. tot de orde te roepen, wanneer de buren weer eens alarm had den geslagen. Toen de verbalisanten op 2 au gustus opnieuw voor de deur van de woning van S. stonden na noodsignalen van de buren, snauwde S. hen toe: „Bemoei je niet met mijn huwelijk". Maar dat deden de politiemannen wel en in de woonkamer troffen zij de zwaar gewonde vrouw naast een gebroken bezemsteel. „Het was blijkbaar geen goede steel, want zoals je ziet, hij is gebro ken", zo zou S. later opmerken. Ter zitting zei S. zich van dit alles niets te herinneren. Hij zou die dag 'stijf' hebben gestaan van de harddrugs, en hij kon zich dan ook niet voorstellen dat hij 'tot zoiets in staat' was ge weest. Maar de feiten spraken voor zich en de officier eiste tenslotte een gevangenisstraf van 12 maanden, waarvan de helft voorwaardelijk met de maximale proeftijd van 3 jaar. Omdat S. al sinds '83 'een in drukwekkende lijst van gewelds delicten' had opgebouwd, vor derde de officier bovendien dat de Axelaar zich zal laten bege leiden door de reclassering en zich bovendien zal onderwerpen aan een op geweldsdelicten toe gesneden therapie van het RIA GG. 'Met tegenzin' schaarde de offi cier zich verder achter het advies van de reclassering om de 3 maanden die S. nog tegoed had van een vorige veroordeling in zijn vordering om te zetten in 140 uur dienstverlening. De rechtbank doet in beide za ken over veertien dagen uit spraak. Hoek - Gistermorgen werd ontdekt dat was ingebroken in een bedrijf aan de Lovenpol- derstraat te Hoek. Vermist worden twee computers. De inbraak is gepleegd tussen donderdag 16 uur en vrijdag 07 uur. Kapellebrug - Opnieuw is een vals bankbiljet van 5000 Bel gische frank ontdekt. Een 37-jarige inwoner uit het Bel gische Kontich bood het biljet als betaalmiddel aan bij een winkel in Kapellebrug. De man verklaarde tegen de poli tie niet te weten dat het bank biljet vals was. St.-Jansteen - Een 39-jarige inwoner uit St.-Jansteen deed gisteren bij de politie in Oost- Zeeuws-Vlaanderen aangifte van diefstal van zijn perso nenauto. Het voertuig van het merk Mercedes verdween don derdagnacht uit een loods aan de Warandastraat in zijn woonplaats. Terneuzen - Gistermorgen omstreeks 02.30 uur werd werden twee straattegels door een etalageruit gegooid van een rijwielhandel aan de Axel- sestraat te Terneuzen. De da- der(s) nam(en) daarna een rij wiel mee uit de winkel. Vlissingen - Donderdagavond werd ingebroken in een wo ning aan de Talmalaan in Vlissingen. Daaruit verdween een geldbedrag van circa 6000 gulden. Men verschafte zich toegang door het verbreken van een ruit. Goes - Een inwoner uit Goes deed bij de politie in zijn woonplaats aangifte van dief stal .van zijn personenauto, merk Mercedes Benz, 380 SE, bruin van kleur. Het voertuig verdween in de nacht van 23 op 24 september vanaf een parkeerplaats aan de Churchilllaan te Goes. Zuiddorpe - In de nacht van donderdag op vrijdag werd in gebroken in een werkplaats aan de St.-Marcusstraat te Zuiddorpe. Vermist worden een groot aantal elektrische gereedschappen. De benadeel de, een 47-jarige inwoner uit Zuiddorpe, deed hiervan aan gifte bij de politie in Oost- Zeeuws-Vlaanderen. Terneuzen BEROEP - De Nederlands hervormde gemeente in Ter neuzen heeft een beroep uitge bracht op ds. M. B, Heijting, thans predikant te Oude- en Nieuwe Wetering. De nu 32-jarige dominee Heijting is sedert 21 mei 1989 als predi kant in dienst bij de hervorm de gemeente in Oude- en Nieuwe Wetering. Zaamslag WELZIJN - De afdeling Zaamslag van de Stichting Welzijn voor Ouderen houdt woensdag 29 september voor haar leden een bijeenkomst in het Dorpshuis te Zaamslag, aanvang 14.30 uur. Deze mid dag staat in het teken van Thuiszorg. Als er verder nog tijd is wordt nog een spelletje bingo gespeeld. Sluiskil VERKOOP HANDWERK - De Bejaarden Handwerkgroep Sluiskil houdt woensdag 6 ok tober van 13.30 tot 17.00 uur een verkoopmiddag van door hen vervaardigde handwerken in Het Meulengat. Tijdens de ze middag zullen zangkoren uit verschillende plaatsen op treden in de grote zaal. KINDERDISCO - Het Sociaal Kultureel Initiatief start zon dag 26 september met een nieuwe serie kinderdisco's. Vanaf 14.00 uur zijn alle kin deren vanaf vijf jaar welkom in de jongerensoos van Het Meulengat. Vrijwilligers van de jongerensoos 'De Rakbak' zullen de kinderen bezig hou den met muziek en diverse spelletjes. Aansluitend is er 's avonds om 19.00 uur de jonge rensoos voor de jeugd van der tien jaar en ouder. Breskens KERKDIENST - Op initiatief van de gospelgroup 'The Whi te Group' uit Breskens wordt zondag 3 oktober een kerk dienst in de RK kerk gehou den met als thema: 'Artsen zonder Grenzen'. Vanaf 9.30 uur kan er al naar muziek geluisterd worden. De dienst zelf begint om 11.00 uur. Spe ciale gast in deze dienst is mevrouw Hammer uit Terneu zen. Zij is zelf verpleegster en haar man is op dit moment werkzaam voor Artsen zonder Grenzen. Zij zal het een en ander toelichten. De op brengst van de collecte gaat geheel naar deze organisatie. Utrecht - Universiteit, doctoraal medische biologie, Jeroen Goossens (Biervliet). Barendrecht - veiling Holland Zeeland: Elsanta grof 211-187, midd 1891/2, fijn 76-74. Andijvie A9 28, A12 32-23, A15 31. Au bergines 500/750 187, 400/500 210, 300/400 201, 225/300 188, 175/225 18214. Bleekselderij 1000/1200 4814-52, 800/1000 40-42, 650/800 25-29. Bloem kool 4 10414-76, 6 116-9214-7314, 8 89-7014-61. 10 90-6114-42, 12 48-32. Broccoli 9/14 310-28414, 14/18 284-245. Chinese kool 8/12 12014, 5/814. Courgettes 600/750 60, 500/650 63, 400/525 10014, 325/425 12714, 275-350 80, 225/300 3214. Eikebladsla 350/400 79. Knol venkel 10/12 7914, 8/10 7714-75, 6/8 5114. Komkommers 91/op 72-40, 76/91 88-79-45, 61/76 81-7614-44, 51/61 61-59-45, 41/51 5414-47-46, 36/41 44-42, 31/36 42-40, 26/31 37-35. Kom kommers krom 9414-5914. Kom kommers stek grof 84-68, mid del 67, fijn 69. Minikomkom- mers 20/25 58, 15/20 44, 10/15 40. Krulandijvie 300/400 69!4-57'4, 200/300 4014. Lollo Rossa: 300/350 81, 250/300 123, 200/250 114, 150/200 5214. Pak soi 550/800 43-24, 325/500 20. Prei 9i. Paprika rood 95/op 377, 85/95 433, 75/85 474, 65/75 463, 55/65 403. Paprika groen 95/op 205, 85/95 207, 75/85 201, 65/75 163, 55/65 86. Radijs mid.grf. 30-1914. Pepers groen 41314, rood 71714-710. Postelein klein fust 184. Radicchio Rosso 13 9614, 12 160-10214, 9/11 12314, 7/8 135-13414, 6 16714. Sla glas 31/33 2914, 28/30 1814. Sla natuur 41/44 1914, 37/40 21, 34/36 17-12. Snijbonen I 393-28114, II 17114-120, krom II 143-9514. Spitskool A7 27-21, A9 2814-2414, All 36-30, A15 33'4. Spruiten AI 5514-47, BI 5614-40, Cl 2414, Dl gr.f. 2314, Dl kl.f. 2314, All 1414, Bil 12, DII gr.f. 66, DII kl.f. 10414, EII 37. Suikermais klvp.krt. 22, kl- vp.lng. 37, kort 19, lang 3314. Tomaten 57 I-S 12914, 57 1-2 12114-11814-10914, 47 I-S 11814-118-120, 47 1-2 11014-110-112, 40 1-2 90-8814-93, 35 1-2 62. Vleesto maten 82 1-2 127-13814-8914, 74 I-S 115, 74 1-2 105-10114-9614, 67 I-S 11214-11014, 67 1-2 10414-10214-10214, 57 I-S 125-121-11514, 57 1-2 117-94-10714, 47 I-S 113-11314-11114, 47 1-2 105-10514-10314. Cherrytoma- ten 29 I-S 9614-1414, 24 I-S 96-70. Veldsla 8014. Witlof krt grf I 193, lang I 209, klvp. 4 I 270-250, klvp. 5 I 269-24414, klvp. 6 I 27014-25014, klvp. 3 I 25814. krt grf I 232-232-219, krt fijn I 25914, ex.krt. I 249-213, kort n 165-14214, lang II 14714-146, ex.krt. II 164. onre gelmatig II 76-6114. Ijsbergsla natuur 60/70 54-5114, 50/60 4214, 39, 35/40 12. Groene bloemk. 70-90. Romanesco 270-300. Boerenkool 19-51. Ro de kool 10-22. Witte kool 7-50. Groene kool 21. Sperzieboon na 30-108. Sperzieboon gl. 560-800. Spekbonen 220. Pronkbonen 85-120. Aardappe len bildstar 16-21, bintje bnk 25, grt 17-20, Eigenheimer 57-62. Uien bonk 5-29, grof 13-17, middel 8-23, geschoond 42-62. Bosuien 9-42. Knolselde rij 10 49-74, 12 19-68, ,15 57. Koolrapen 25-37. Kroten 25-42. Bospeen II 78. Winterpeen 10-38. Amsoi 100-117. Bieslook 111-119. Broeivet 460-640, Lol lo Bionda 38-126. Ijsbergsla 16-59. Peterselie 8-34. Postelein 46-105. Prei 68-90. Rabarber 58-63. Selderij 20-75. Spinazie 101-251. Dille 94-149. Zacht fruit druiven Alicante 560-630. Frankenthaler 530-540, Mus kaat 360-510. Oogmeloenen 4 160-170, 5 120-180, 6 110-150, 7 100. Frambozen 130. Pompoe nen 20-30. Mispels 150. Walno ten 230-240. aktiviteiten tuinbouwstudie- club zuidwest Nederland in week 39 donderdag 30 september kom kommers: voorlichtingsavond alleen voor de deelnemers aan de komkommerregistratie- groep. Aanvang 20.00 uur ROC Westmaas. Witlof: excursie bij J. Kamp, Emmastraat 70 in Den Bommel om 19.30 uur. Vrijdag 1 oktober Ijsbergsla: excursie naar het Westland ver zamelen om 12.30 uur op par keerterrein van veiling CHZ.

de Stem | 1993 | | pagina 21