Hulst wil afval nog niet scheiden iehlé KIJK GRATIS NAAR EN WIN DE WERELD PLAATSELIJK NIEUWS UITSLAGEN DE STEM Onbekenden vernielen ruitjes N.H.-kerk 'Herstraten Dorpsstraat weggegooid geld' DAG KLAPPER Bamisfeesten gestart in Kloosterzande Grensoverschrijdende cursus imkers succes -EGENHEID Brabantse wegenbouwers verbaasd over aantijgingen Zeeuwse collega's destem ZEELAND C2 irticulieren 'Niet aan burgers te verkopen als alles toch op één hoop terecht komt' \r bij elkaar gefeliciteerd irs getrouwd getrouwd CANTIE IN SPANJE ÜSE PARIJS Weer katten vergiftigd in Graauw editie zeeland Uitleg Wijkraad Binnenstad Hulst Axel doet mee aan Gemeentedag IiinNET j_ NU ELKE DAG ONGECODEERD TUSSEN 17.30 EN 20.00 UUR I IER 1993 ZATERDAG 25 SEPTEMBER 1993 onze verslaggever :om te zoenen! Jlankje, jubileum, receptie |e, verloving, overwinninq len. Abraham, openbare |ar door, mag best eens in i wel op de pagina /toeilijk is dat niet en duur |e zijn. Prijs per regel of 2,82*, één grote reqe| 3,40 resp. 3,57*. ^tsen van een foto of een formaat van 35 x 45 Ij 18,75 resp. 19,69* ltarieven op aanvraag. Bij f betaling wordt 4,50 tkend. Foto's worden niet |el 076-236442 of geef uw ór plaatsing af bij één van h. Schriftelijke opgaven end geaccepteerd indien |ekend zijn, ook indien uw I bijgevoegd is. ns het recht voor teksten Iran redenen te weigeren, er klachten bereiken over lekst behoudt de uitgever joor om de naam van de ver bekend te geven. Jven gelden op zaterdag e tarieven zijn excl. B.T.W. |nigingsnieuws 12 kolom op donderdag 16-09-93 litn Ijjst - De gemeente Hulst Lfct er niet over groente-, Ljt- en tuinafval gescheiden gaan inzamelen als alles Leindelijk toch op één en Lelfde vuilnishoop terecht Bint- Uhouder G. van de Voorde Logde dat in de commissie Unbare werken naar aanlei- 'igf van vragen door CDA- jadslid P. Blommaert. jommaert vroeg zich af hoe het laar, dit paar is vandaag eerd. Erwin, Frank, Leontien (van Toorn in Terneuzen. M. Zwaluwe. Martijn de Letter in Visser in Werkendam. Jarig op hr: Jola Verassel - van Kampen I Ossenisse. moet als per 1 januari 1994 de gemeente verplicht gescheiden moet inzamelen, terwijl de com- posterings-installatie in het Sloegebied nog niet af is. Hij wees op het verzoek om onthef fing, dat de gemeente Terneuzen inmiddels bij de minister heeft gedeponeerd. „Wat gaan wij doen?", wilde Blommaert weten. Volgens Van de Voorde heeft de minister tot nu toe het been stijf gehouden, door de gemeenten nog steeds vast te blijven prik ken op de datum van 1 januari. „Al in het voorjaar hebben de Zeeuws-Vlaamse gemeenten ge zamenlijk een brief geschreven", schetste de wethouder de situa tie. „Daar is in het geheel geen antwoord op gekomen. In augus tus is er een nieuwe brief de deur uitgegaan. Daarop heeft de mi nister laten weten niet van plan te zijn om ontheffingen te verle nen". Inmiddels hebben burgemeester en wethouders van Hulst beslo ten zich van de verplichting voorlopig niets aan te trekken. „Hulst gaat niet gescheiden in zamelen als het gft-afval niet verwerkt kan worden. Dat is gewoon niet te verkopen aan onze burgers", aldus Van de Voorde. Zoals het er nu naar uitziet kan er pas halverwege volgend jaar worden proefgedraaid met de Zeeuwse composterings-installa- tie. Eind 1994 is de installatie dan vermoedelijk operationeel. „Zodra dat het geval is gaan wij gescheiden inzamelen", betoog de Van de Voorde. De wethouder gelooft overigens dat de soep niet zo heet wordt gegeten als die door de minister is opgediend. „Omdat we dus voorlopig helemaal geen verwer kingsmogelijkheden hebben den ken we dat Zeeuws-Vlaanderen toch alsnog een ontheffing zal krijgen". Koewacht ROMMELMARKT - Muziekvereniging EMM luistert de zesde rommelmarkt en fancy-fair van basisschool De Eikelaar op. De markt is van 10.00 tot 15.00 uur in en om het schoolgebouw. Ook EMM is aanwezig met een kraampje. 'Beschuldigingen niet terecht' HHmmg.S| SCHIETINGEN St.-Jansteen - Zaal 't Centrum met 21 personen. Hoge vogel: R. d'Hont, eerste zijvogel: R. Schal- kens, tweede zijvogel: E. Hoste, grootste aantal (4): J. Suy. 's-Heerenhoek - Zaal De Koren beurs, organisatie Soranus met 22 personen. Eerste hoge vogel: A. Pikkaart, tweede hoge vogel: Ko van de Dries, eerste zijvogel: A. Rentmeester, tweede zijvogel: H. de Jonge, derde zijvogel: P. Vette, vierde zij vogel: H. van Leeuwen, grootste aantal (7): M Nijsten. Volgende schieting 28 september. KOERSBAL St.-Jansteen - De Warande. Uit slag: 1. Th. Kints, 2. W. de Windt, 3. E. de Smet. Clinge - Malpertuus, organisatie ANBO. Mat 1: 1. mevrouw Bou- vré/J. Roden, 2. mevrouw Kempe/ R. de Block. Mat 2: 1. mevrouw Ongenae/G. Bertram, 2. mevrouw Hoeylandt/J. Warrens. Mat 3: 1. mevrouw Heye/P. van Broeck, 2. mevrouw Kegels/L. de Bot. larte Itjes pie. J/an t |de Ijes uit i Lizet it leuke paartje doet he' samen weer al een jaar tje. Hij kan goed uiers masseren en zij doet het bij dames en bij heren, QUI EN QUI René van Klinken en Karin van de Vijver, Ter neuzen, 17 september 1993. Andy van Goethem en Sandra Steels, Hulst, 24 september 1993. p NAAR PINEDA DE MAR freerd in hotel Mercé, bij velen ationale keuken. Vertrek 22 oktober ■PENSION p.p. 395,- VIBER e schoonheid. Ontdek het "Savoir enaar, samen met onze gids, ParÜs* VIES STROBBE. ogramma P-P*275" d programma-overzicht. 1BEDRIJF Tot in de... verzorgd 1AT 68-4564 AG SINT JANSTEEN ON 01140-12941 ngham Schaft rine Surveyors Adjusters ingen die leiden tot het oplossen al en het terugverkrijgen van: „Indonesian hardwood plywood ax), 2.44 m x 1.22 m X vane- eters, en een trekker-ople£jSe tan de firma Jac de Ronde 4n„ a", chassisnr. 04251587, kenteken BR-15':?L' finatie tezamen met het MP» emd. van 20 op 21 september 1993 ikker-oplegger combinatie 9ePa it terrein van de firma Pilaar a imikade te Goes. haft b.V. rheide 16-20300 46-20401 9309.6897 Expertisebureau Va Kantoor Rotterdam Tel.: **31-10-42968öd Fax.: **31-10-4299»J Dossiernummer 93/J4 1 B-V- iponze verslaggever [emeuzen - .Wegenbou- itrs en gemeenten in (est-Brabant zijn niet erg (der de indruk van de itschuldigingen van hun jeeuwse collega's. Iet Gewest Zeeland van de Ver- siiging van Aannemers Grond later Weg (VAGWW) beschul- jjgt Brabantse aannemers van landjepik'. Ook zouden Bra- lantse gemeenten de eigen aarkt beschermen door werken nderhands aan te besteden. De concurrentie van de Brabant se wegenbouwers kost de Zeeuwse collega's bijna de kop, lidus gisteren in deze krant loorzitter W. de Bruijn van het gewest Zeeland. De wegenbouw in dit gebied zit in een diep dal. bedrijfstak heeft te maken net omzetdalingen tot 40 pro- cent. De Brabantse aannemers -.■erken volgens de Zeeuwen vaak onder de prijs. S. Boer, voorzitter van de VAG- Noord-Brabant/Limburg, lil alleen reageren op de uitla tingen van zijn Zeeuwse collega II de Bruijn als die gestaafd worden met cijfers. „Stuur maar wat getallen van aanneemsom- men toe. Anders valt er weinig op te zeggen", aldus Boer. Hij begrijpt overigens de uitlatingen van De Bruijn niet zo goed. „Ik leb afgelopen maandag nog naast hem gezeten tijdens een bestuursvergadering. Toen heeft lij er niets van gezegd", aldus een verbaasde Boer. Dat Brabantse gemeenten hun wegenbouwers de hand boven het hoofd houden wordt in bij voorbeeld Roosendaal glashard ontkend. Volgens een woord voerder is het aanbestedingsbe leid - en niet alleen dat van de gemeente Roosendaal - de laat ste jaren meer en meer openbaar. -We hebben sinds '91 zelfs nieu we richtlijnen die door de ge meenteraad zijn aangevraagd omtrent openbaar aanbesteden. Die worden overigens eind dit jaar geëvalueerd. Daarna zal het beleid vast wel enige wijziging ondergaan. Maar als er al onder hands wordt aanbesteed in de gemeente Roosendaal dan heeft dat vaak andere redenen. Het woord protectionisme: daar neem ik al helemaal afstand fan", aldus de woordvoerder van de gemeente. Van onze correspondente Graauw - In Graauw worden »et opzet weer katten vergif tigd, Dat is vastgesteld door die renarts A. de Bruyn uit Sint- lansteen. Afgelopen weekend werd voor tweede maal een kat van de familie Buijsse uit Graauw ge dood. Volgens de dierenarts is hier hwade opzet in het spel. De dieren worden bewust gedood. zijn ook meldingen binnen van andere gezinnen waar de kat vergiftigd is. Rond kerstmis 1992 zijn vier katten gestorven met ,ergiftigingsverschijnselen. tantoren terneuzen. Hulst en Goes. "fessen en telefoonnummers °P Pagina A2. Openingstijden: °30-12.30/13.30-17.00 uur. tadactie erneuzen: Rein van der Helm ter Oggel (editie-chef), ank van Cooten, Frank Deij, u°" Noomen (sport), °ld de Puijsseleijr. Goes: Cees Maas, 'Provincie redacteur). o'st: Gugène Verstraeten w. editiechef) ffdvertentie-exploitatie r P« Zeeland: Menu. 8-93 Prive tel. 09-3293459940. Van onze verslaggever Kloosterzande - Onbeken den hebben deze week 81 glas-in-lood ruitjes vernield van het monumentale Ne derlands Hervormd kerkje in Kloosterzande. De ruitjes werden bekogeld met wilde kastanjes van bo men die in de buurt staan, en stenen. De totale schade is nog niet bekend, maar er moet zeker voor 4.000 gul den aan nieuw glas in. Het N.H. kerkje in Klooster zande valt onder Monumenten zorg. De schade is zo groot, omdat het vernielde glas geen normaal glas, maar ambachte lijk glas is. Van de daders ont breekt op dit moment nog elk spoor. Volgens de politie moet de gooi- en smijtpartij zich hebben afgespeeld tussen zon dagnacht en woensdagavond. Tweede keer Het is de tweede keer dat het kerkje ten prooi valt aan van dalisme. In 1989 werd op soort gelijke wijze een groot aantal glas-in-lood ramen ingegooid. De schade bedroeg toen 11.000 gulden. De daders, een stel kin deren, zijn toen opgepakt. Volgens J. Dieleman van de Hervormde Gemeente is de schade dit keer minder, omdat destijds twee ramen geheel ver nieuwd moesten worden. „Aan glas is de schade dit keer zo'n 4.000 gulden", zegt Dieleman. „Dat is dan nog afgezien van de reparatie van verbogen lood- strips". Na het voorval was het in de kerk een enorme ravage. „De vloer iag bezaaid met dui zenden kleine glassplintertjes. Een schoonmaakploeg is er uren mee bezig geweest om al les op te ruimen". Men is wel voor dit soort calamiteiten ver zekerd. Prikkeldraad Dieleman denkt dat het vrijwel onmogelijk is dergelijke vernie lingen te voorkomen. „We heb ben een paar jaar geleden prik keldraad rond de kerk gezet en dat heeft blijkbaar toch een tijd lang preventief gewerkt. Maar ja, als je echt wilt kun je na- Een schilder repareert de vernielde ruitjes. tuurlijk altijd bij de kerk ko men". Volgens Dieleman heeft het weinig zin de ruitjes te beschermen met bijvoorbeeld gaas. „Want als je per sé wil krijg je dat ook kapot". De enige afdoende remedie is een bescherming met plexiglas. „Er zitten meer dan twintig ramen in de kerk, dus dat kost zo ontzettend veel geld dat wij dat als kleine gemeente niet kun- FOTO WIM KOOIJMAN nen betalen". De politie is inmiddels een uit gebreid onderzoek naar de da ders begonnen, maar is daarbij afhankelijk van getuigen die mogelijk iets gezien hebben. Zodra de stratenmakers met veel pijn en moeite een stuk weg hebben gefatsoeneerd worden de klinkers binnen de kortste keren weer stuk gereden door vracht- en landbouwverkeer. FOTO WIM KOOIJMAN Van onze verslaggever Graauw - Als de gemeente Hulst op dezelfde manier door gaat met het oplappen van de Dorpsstraat in Graauw kan men het geld net zo goed meteen in het water gooien. A. van Duyse (Groot Hulst) betoogde dat in de commissie openbare werken, naar aanlei ding van de huidige werkzaam heden aan de straat. Zodra de stratenmakers met veel pijn en moeite een stuk weg hebben gefatsoeneerd wor den de klinkers binnen de kort ste keren weer stuk gereden door vracht- en landbouwver keer. Dweilen met de kraan open dus, zo meende Van Duy se. „Ik vraag me af of dit wel zorgvuldig gebeurt", aldus het raadslid. „Nu wordt de ene helft van de straat hersteld en de andere weer stuk gereden. Misschien is het beter de straat af te sluiten". Wethouder G. van de Voorde zei de bezorgdheid van het raadslid te begrijpen. Het pro bleem met de Dorpsstraat is echter de zeer zwakke onder grond. Eigenlijk moet er een nieuwe riolering in en vervol gens moet een gehele recon structie plaatsvinden. De ge meente Hulst heeft daar de eerstkomende jaren echter geen geld voor. Om de weg toch enigszins berijdbaar te houden wordt er jaarlijks het hoogst noodzakelijke oplapwerk ver richt. „Gedeelten van de straat ver zakken en er ontstaan gevaar lijke situaties door spoorvor ming", aldus chef gemeente werken G. Totté. „We proberen zo goed en zo kwaad mogelijk de bestrating goed te leggen". Totté gaf toe dat men dit jaar eigenlijk te laat aan de klus is begonnen. Het is niet alleen een natte periode, maar bovendien is er ook intensief landbouw verkeer. Volgens Totté is er al heel wat nagedacht over con structies om het wegdek zo goed mogelijk bijeen te houden. „Het probleem is dat als je te vroeg weer over de weg rijdt de zaak toch weer kapot gaat". Tranen De straat afsluiten tijdens de werkzaamheden is ook niet al les. Dan zou alle verkeer omge leid moeten worden door de woonstraten. „Ik weet niet of ze daar in Graauw over staan te juichen", vroeg Totté zich af. „Ja, maar nu zitten de mensen met tranen in de ogen", rea geerde Van Duyse. Om de pro blemen zoveel mogelijk te be perken zegde Van de Voorde toe dat voortaan zal worden geprobeerd de werkzaamheden op een ander tijdstip te laten uitvoeren. Van onze verslaggever Hulst - De Wijkraad Binnenstad Hulst heeft de bewoners van de Hulster binnenstad uitgenodigd voor een bijeenkomst op dinsdag 28 september, om 20,00 uur in het Hof van Vlaanderen. De wijkraad werd een jaar gele den opgericht om het leefkli maat in de binnenstad te verbe teren. De wijkraad wil nu be spreken wat er allemaal gebeurd is en uitleg geven over de lopen de zaken. Burgemeester en wethouders van Hulst hebben toegezegd dat ze aanwezig zullen zijn. Van onze verslaggever Axel - Ook Axel doet van daag (zaterdag) mee aan de landelijke gemeentedag, die dit keer in het teken staat van het Europees jaar van de ouderen. De activiteiten, die plaatsvin den in en om het Axelse stad huis, worden om 10.00 uur geopend door burgemeester W. de Graaf. Achtereenvolgens is er dan een koersbaldemonstratie, een optre den van de ouderenvolksdans- groep 't Trefpunt, een optreden van het ouderenzangkoor 't Trefpunt, een demonstratie ouderengymnastiek, een optre den van het ouderenkoor uit Koewacht en optreden van ouderen-volksdansgroepen uit Koewacht, Axel en Zuiddorpe. Om 14.30 uur vindt de prijsuit reiking plaats van de tekenwed strijd voor de groepen 8 van de basisscholen in de gemeente, met als thema 'ouderen'. Die teke ningen zijn overigens vandaag van 10.00 tot 15.00 uur doorlo pend te bezichtigen. Tevens wordt er de gehele dag informa tie gegeven over de ouderenbon den, wonen voor ouderen, bij zondere bijstand en meer bewe gen voor ouderen. De gemeente dag duurt tot 15.00 uur. KLOOSTERZANDE -Bamistent, 14.30 uur schieting. HULST - Café De Kroon, 14.30 uur schie ting. LAMSWAARDE - Café De Lamsoren, 14 uur bief- stukkaarting. HENGSTDIJK - De Vogel, 14 uur biefstukkaar- ting. OSSENISSE - Hof ter Nesse, 20.30 uur herfst- MMIii— ImKÊÊÊÊÊÊmmÊÊi bal. ZUIDDORPE - Café 't Gemeentehuis, 14 uur schieting. ZONDAG HENGSTDIJK - De Vogel, 10 uur kaarting. BRESKENS -Café 't Zonneke, 14 uur bieden en jokeren voor vis. SAS VAN GENT - Sint-Albert, 14 uur vleeskaar- ting. Van onze correspondent Kloosterzande - Na nog wat kleine veranderingen, toevoe gingen en verschuivingen is het definitieve programma voor de 20-ste Bamisfeesten vastgesteld. De traditionele feesten in Kloosterzande gin gen gisteravond van start. Burgemeester Steenkamp gaf het vertreksein voor de deel nemers aan de trimloop. Vanmiddag worden weer de tra ditionele mosselmaaltijden ge serveerd. De organiserende car navalsstichting 'De Kloorianen' was eerst voornemens om de bezoekers iets anders te eten aan te bieden, maar hebben ook voor deze twintigste keer voor de mossels gekozen. De autoshow op zondagmiddag zal verzorgd worden door garage Van Fraassen uit Kloosterzande. Beide andere autohandelaren hebben zich teruggetrokken. Het maandagavondprogramma be looft een grote trekpleister te worden. Niet alleen het ver maarde orkest 'Anything' zal de nodige bezoekers op de been brengen, ook de Karaoke-show belooft voor het nodige spekta kel te zorgen. De feesttenten op het Marijke- plein gingen gisteravond voor de eerste keer open bij de officiële opening, die begeleid werd door de Koninklijke Harmonie St.Ce- cilia en Showband Kloortje. Vanaf 20.30 uur traden buurten en families tegen elkaar in het strijdperk in allerlei behendig heidsspelen en met een play back-act. Hofkapel Windkracht 9 nam hier de muzikale omlijs ting voor zijn rekening. Van onze correspondente Hulst - Eind vorig jaar besloten bijenliefhebbers en imkers in Zeeuws-Vlaanderen en het Waasland tot grensoverschrij dende samenwerking. Voor de bijenliefhebbers aan weerszijden van de landsgrens werd een in- leidings- en bijscholingscursus gegeven. Deze week werden in Den Dullaert in Hulst de diplo ma's uitgereikt. Voorzitter De Pauw van het Na tuur en Milieuw Educatief Cen trum (NEMEC) in Vlaanderen sprak zijn waardering uit over dit initiatief. Ter ondersteuning van verdere activiteiten op dit gebied overhandigde hij een che que ter waarde van 15.000 franc aan voorzitter Broos van de Bij enteeltvereniging Hulst. Het succes van de eerste cursus was zo groot dat besloten is om te beginnen met een tweede les senreeks vanaf 1 oktober. Verder start er op zaterdag 13 november een cursus Bijenteelt voor beginners. Meer informatie bij G. Arens, Tivoliweg in Hulst. (ADVERTENTIE) FILMNET PLUS AAN APPARATUUR. ledereen kan elke dag van 17.30 tot 20.00 uur gratis naar FilmNet Plus kijken. Want dan is het tijd voor de ongecodeerde uitzendingen. Deze zijn ook zonder decoder te ontvangen. Tot en met 9 oktober 1993 zenden we elke maandag, woensdag, vrijdag en zaterdag om 19.50 uur de Win De Wereld Ouiz uit. Een spannende show waar in u fantastische prijzen kunt winnen. Deze week: apparatuur van Whirlpool! Wal denkt u van deze geweldige magnetron? De totale waarde van het prij- M "IHR'I'ShIIII zenpakket is zo'n 250.000,-. Elke dag tot 22.00 uur (tot 19.00 uur voor de uitzending van vanavond) kunt u zich telefonisch opgeven. Bel nu en maak de volgende slagzin met max. 10 woorden af: Je kijkt je ogen uit op FilmNet Plus, omdat Tijdens de uitzending bellen we telkens drie deelnemers. Krijgen wij u aan de lijn? Dan stellen we u enkele vragen over de programma's die aan de quiz vooraf zijn gegaan. Hebt u de antwoorden goed, dan valt u in de prijzen. Let op: u kunt alleen op FilmNet Plus alstemmen tussen 17.30 en 20.00 uurl Via bovenstaand nummer hoort u ook op welk kanaal/frequentie u uw TV moet instellen om FilmNet Plus te kunnen ontvangen. Deze pri|Svraag loopt van 20 september tol en mei 9 oktober 1993 Prijswinnaars worden uitgesloten van verdere deelname Medewerkers van FilmNet Nederland. FilmNet International BBD0. IP. SNT en hun naaste familie zijn van deelname uitgesloten Alle inzendingen worden beoordeeld door een deskundige tury en blijven eigendom van FilmNet Over de jurering kan niet worden gecorrespondeerd

de Stem | 1993 | | pagina 19