islukt toernooi Weijenburg Zwaar weer op komst voor KNSB Uithuilen en mogelijk opnieuw beginnen UITSLAGEN standen 'OTO/? 1 Jaspers, Arnouts, Van Kuijk en Broeders bij laatste acht Masters hgSTEM SPORT B2 J-Ik leef van toernooi naar toer- Zware kritiek van Ard Schenk en Bart Veldkamp op beleid [Oman gaat definitief niet door Derderangs vrouwenploeg naar WK Valse start van Oranje-vrouwen sportnieuws KORT ZATERDAG 25 SEPTEMBER 1993 bxtielholding DMC. Deze heeft haar Ik en Duitsland, en is één van e perste in de veredeling van r - linten van merceriegarens. hwoordigd in de meeste landen van Idukten (borduurgarens, tapis- ■arens, modefournituren e.a.) een MV) R/an bestaande en nieuwe produklen Ischikt over commercieel inzicht en partje". Ervaring in een commerciële 'en pluspunt. fcsfase in Nederland, zodat een grote lg en onkostenvergoeding. Benelux N.V. rouwelijk behandeld. hdicapten pensen met een verstandelijke handl- \lederland), waar 320 personeels- pe verzorging, begeleiding en behan- [p voor 8 sterk gedragsgestoorde licht Ie dagbestedingsfunctie gerealiseerd. (M/V) voor: minimaal 20% (8 uur; I kunnen combineren pschikken ervaring van collega's ng en handhaving van complexe kiddelbaar of hoger niveau (minimaal de ervaring, maar bevindt zich tussen eslag van 150 (Bfr. 2.850) bruto per I Jan de Hamer, unithoofd of Paul De lacature voor I) voor 37'/2 uur per week. bctiviteiten aanbieden. fer beroepsniveau afgerond hebben Landelijke handicap hebben «schikken. I de ervaring, maar bevindt zich tussen P>- bslag van 150.- (Bfr. 2.850) bruto per |kan ingewonnen worden bij de heerJ. eg 8 oktober gericht worden aan edreef 50, 4567 BL Clinge (Ned.). ^Dg/Berlijn (rtr) - De keu- Lvan Sydney als Olympisch Ljieer in het jaar 2000 de campagneleiders in i, concurrerende steden Pe lden Berlijn een geweldige Ler bezorgd. Maar tussen I tranen door werd de blik [„■eer op de toekomst ge it Ie steden gingen direct na I; verwerken van de nederlaag Ismen op om over vier jaar Ljeuw te proberen de Olympi- |-e Zomerspelen, dan van het jaar 2004, in huis te halen. „We mogen dan niet het recht hebben verworven de 2000 Olympics te organiseren, maar dat betekent niet dat China on waardig is als Olympisch gast heer," luidde een boodschap, die gouverneur Li Tieying van Pe king voor de radio liet voorlezen. „Onze kandidatuur is op zichzelf al een belangrijke stap in onze hervormingspolitiek." De mede deling werd alom opgevat als een teken om China voor de Spelen van 2004 wederom kan didaat te stellen. In een commentaar schreef het Volksdagblad dat de 1,2 miljard inwoners van China zich nu niet in hun grote teleurstelling tegen de rest van de wereld moet ke ren. „China werd een eeuw gele den nog als 'de zieke man van Azië' beschouwd. Dankzij een decennium van openheid en her vorming is China nu klaar voor een enorm evenement als de Olympische Spelen." In Berlijn heerste bij de voor standers van de Spelen een be grafenisstemming, de vele oppo santen hadden daarentegen wel reden voor een feestje. Vrij snel gingen er veel stemmen op nu maar te proberen de Olympics van 2004 binnen te halen. Te leurgestelde verliezers wezen met de vingers naar mogelijke schuldigen, zoals een incapabel organisatie-comité en het recen te felle optreden van tegenstan ders. „De politieke situatie in Berlijn heeft zeker een rol ge speeld," zei burgemeester Eber- hard Diepgen. „Vooral de dreig brieven van de tegenstanders aan de IOC-leden hebben schade gedaan." Hoewel Diepgen zei dat het nog te vroeg was voor een besluit om de kandidatuur te verlengen, drongen diverse Duitse politici op volharding aan. „Sydney en Manchester hebben het ook en kele malen geprobeerd. Ik wil niets uitsluiten," zei Diepgen. De critici van het houden van Spelen in Berlijn zongen bij de Brandenburger Tor toen de naam van de stad voor de Olym pics 2000 bekend werd. 'Sydney, Sydney, Sydney', werd er ges candeerd. „Berlijn is met deze beslissing toch de winnaar ge worden," meende Ingrid Stippe namens het anti-Olympische co mité. „De tegenstand was te groot en te sterk. De stad wil geen commerciële Spelen voor de elite." |{or Maurice van Overbeek I - Slechts één carambole was Arie Weijenburg uit I's verwijderd van de kwartfinales om de nationale titel tebanden. Alleen bij een overwinning van van 3-0 op van de Ven uit Bergeyk kon hij zijn erbarmelijke Jart tegen Broeders en de nederlaag van 2-1 tegen laimond Burgman doen vergeten. en zinderend slot maakte een Ijs een einde aan de illusies, Int Van de Ven greep de gebo- [a kans met twee handen en site de derde set. Daarmee jiamen beide spelers gelijk in [ets zodat tenslotte het verschil caramboles de uitschakeling Én de Ossenaar betekende, laar Van de Ven was er toen T:g met. Hij kwam samen met li Broeders op gelijke voet met I' gewonnen sets en caramboles 5), zodat de hoogste serie uit- laitsel moest brengen. Broeders liüogste serie 7 tegen Van de Ib 6) plaatste zich voor de fcartfinales samen met Rinie Tn Bracht, John Tijssens, Jan (mouts, Dick Jaspers, Raimond argman, Henk Habraken en van Kuijk. Broeders be er niets van, want hij Jacht dat hij was uitgeschakeld. had het niet eens in de gaten. J/dens mijn partij met Burgman |:c!> ik er ook niet op gelet. Dit is Ie complete verrassing, ik sta perplex," verklaarde Broeders. [panning Itot de laatste snikken in de Jjorronden van de poule-wed- llrijden stond het Masters-toer- liooi bol van de spanning en was let volop rekenen geblazen. Al leen in poule A viel snel de Beslissing. Voor Ruud Nieuwen- lurg was de rentree op de Mas- I'B van korte duur. Titelverde- Jan Arnouts stond slechts leen set af en Diek Jaspers, win- laarvan de Masters in 1990 en Ii91, kende geen pardon met ■kart Gieskens, zodat de vete- fcan uit Eemnes zonder setwinst |ïn het toneel verdween. De Iwfrontatie tussen de Westbra- lantse kanonnen Jaspers (St- IWillebrord) en Arnouts (Etten- Ifflr) - in de kwartfinales staan I® vandaag opnieuw tegenover r - werd beslist in het voor led van Jaspers (2-1) die afsloot lat een serie van 15-0 in vier leurten. [tóe Weijenburg had zich meer Ifflorgesteld van zijn rentree op I® Masters. In het voor hem lïtrouwde Veghel kon hij niet komen van de spanning om eigen publiek te moeten lasteren. Hij bleef zich vast lampen aan de theoretische lans die hem restte. En hij ge liefde tegen beter weten in op 1 mirakel. „Ik voelde me be- I®. rustiger en vertrouwder met let materiaal. In het begin was ltet pure spanning. Ik zat leeg op |Si)n stoel. De energie was er let," was zijn verklaring. Het [Mies knaagt niet aan de Osse- lar, die in Spa een BWA-con- veroverde en volgende leek in Oosterhout derhalve zijn Irste wereldbekerwedstrijd als [Prof speelt. Pieuwe tafels l'wi- Het moet voor mij een ■jterke kant worden om gemak- ■Mijker over verlies heen te ls,appen. Bovendien zal ik er voor moeten zorgen dat ik snel ler gewend raak aan nieuwe ta fels. Meer spelen op steeds wis selende tafels en meer de poets gebruiken," houdt hij zich voor. Het vertrouwen in eigen kunnen is door het falen in Veghel niet aangetast. Na het winnen van de Masters in 1987 en 1988 in Rot terdam en Amsterdam (nog zon der koppeling aan het NK) raak te de Ossenaar in een dal en voelde hij enige verzadiging. „De motivatie ging verloren en des tijds kon ik niet deelnemen aan BWA-toernooien. Dan ga je bo vendien partijen verliezen, die je normaal niet verliest. Dat is frustrerend, maar vergeet niet dat de concurrentie breder is geworden." Het herstel zette zich vorig jaar in. „Samen met Habraken werd ik derde in de Europese beker, ik won met Minkels Products de nationale beker en won het Grand Prix- toernooi in Heeswijk-Dinther. En natuurlijk werkte ook mijn vriendin Petra mee aan het her stel. Als thuis de basis niet goed is, werkt het ook niet," klinkt het overtuigend. De randver schijnselen zijn volgens Weijen burg in orde, „maar het is geen garantie, wel een basis voor suc ces." UITSLAGEN GROEP A Tweede ronde: Jaspers - Gieskens 3-0 (15-7 15-12 15-6/1,666-1,000), Arnouts - Nieuwenburg 2-1 (13-15 15-13 15-6/1,194-0,944). Derde ronde: Jaspers - Arnouts 2-1 (15-11 1-15 15-0/1,148-1,000), Nieuwenburg - Gieskens 2-1 (15-9 13-15 15-14/1,162-1,027. Eindstand: 1 Jaspers 3-6, 2. Arn outs 3-4, 3. Nieuwenburg 3-2, 4. Gieskens 3-0. GROEP B Tweede ronde: Van Bracht - Tijs sens 2-1 (15-4 2-15 15-1/1,600- 1,052), Van der Smissen - Van de Looy 2-1 (15-11 3-15 15- 6/1,320-1,333). Derde ronde: Van Bracht - Van der Smissen 2-1 (15-11 10-15 15-9/1,176-1,029), Tijssens - Van de Looy 2-1 (7-15 15-11 15-13/1,275-1,147). Eindstand: 1. Van Bracht 3-6, 2. Tijssens 3-4, 3. Van der Smissen 3-2, 4. Van de Looy 3-0. GROEP C Tweede ronde: Habraken - Van Uum 3-0 (15-11 15-4 15-12/1,406- 0,870), Van Kuijk - Valentijn 2-1 (15-8 12-15 15-14/1,500- 1,321). Derde ronde: Habraken - Van Kuijk 2-1 (15-10 6-15 15-10/1,384- 1,346), Van Uum - Valentijn 2-1 (6-15 15-12 15-6/1,058-0,970). Eindstand: 1. Van Kuijk 3-4 (6-3), 2. Habraken 3-4 (6-3), 3. 4-5), 4. Van Uum 3-2 (2-7). Van Kuijk eerste geplaatst op basis aantal gescoorde caramboles. GROEP D Tweede ronde: Burgman - We ijenburg 2-1 (13-15 15-6 15-7/1,529- 1,037), Van de Ven - Broeders 2-1 (15-14 11-15 15-10/1,242- 1,218). Derde ronde: Burgman - Broeders 2-1 (15-6 15-4 10-15/1,290-0,806), Weijenburg - Van de Ven 2-1 (15-14 15-3 14-15/1,466-1,066). Eindstand: 1. Burgman 3-6, 2. Broeders 3-2 (4-5), 3. Van de Ven 3-2 (4-5), 4. Weijenburg 3-2 (4-5). Broeders op basis van gescoorde caramboles naar kwartfinales. Indeling kwartfinales: Jaspers - Arnouts, Van Kuijk - Broeders, Van Bracht - Habraken, Burgman - Tijssens. Dick Jaspers versloeg gisteren in poule A Jan Arnouts, die hij vandaag in de kwartfinales opnieuw ontmoet, foto de stem/ben steffen "en Haag (anp) - Het tweede gedeelte van de match om de [Wereldtitel schaken tussen Jan Timman en Anatoli Karpov W definitief niet naar Oman. FIDE-voorzitter Florencio amP°nianes maakte dat gisteren in Amsterdam bekend. Filippijn gaf de schuld aan de economische recessie, waardoor organisatie-comité in de Golfstaat niet in staat was het vereiste Hzengeld van twee miljoen Zwitserse franken op te brengen, arna werd „Na serieus overleg met alle betrokken partijen," aldus Romanes, besloten, dat het vervolg van de tweekamp in elk 8 "al niet in Oman plaatsvindt. ar zou op 3 oktober het tweede gedeelte van de tweekamp Srinen. Het eerste deel eindigt vandaag in Amsterdam. Karpov met 6'/z-4'A. Naar verluidt zou Boedapest belangstelling hebben U "a'oh over te nemen. Nederlandse organisatie-comité, dat verantwoordelijk was voor ',.i,eerste gedeelte van de tweekamp, zou ook het vervolg voor ziin ïai® widen nemen. 1 komt a''een a's binnen zeer korte termijn één miljoen gulden op tafel tri» V°f de orgailisatie en op zijn minst nog één miljoen aan scha k8 za^ Neerland ook het tweede gedeelte van de WK- |SBr natch tussen Jan Timman en Anatoli Karpov kunnen organi sed i'S voorbehoud dat Hendrik van Buren, voorzitter van het I' erlandse organisatie-comité, heeft gemaakt. Van onze verslaggever Rob van Deursen Den Haag - „Duizend bom men en granaten," roept ka pitein Haddock uit de strip serie Kuifje altijd zodra er volgéns hem slecht weer op komst is. In welke vorm dan ook. Gisteren tijdens de per spresentatie van de kernploe gen van de KNSB in Den Haag had echter niemand in de gaten dat de schaatsbond zulke waarschuwingen kreeg. En wel van Ard Schenk, chef de mission namens het NOC voor de Olympische Winter spelen van Lillehammer fe bruari volgend jaar en van Bart Veldkamp, Olympisch kampioen op de tien kilome ter van Albertville. Voorzitter Charles Luyk lepelde routineus zijn praatje op, KNSB-directeur Jurriën Osinga speelde voor ceremonie-meester. Alles leek, zo op het eerste ge zicht, pais en vree. Niets is ech ter minder waar. Zo haalde Schenk, die door de hoofspson- sor van de schaatsbond werd bedacht met de jaarlijkse Aegon Award, uit met ongezouten kri tiek op het opzet van de nieuwe structuur van de KNSB (aparte, min of meer zelfstandige secties per april '94). En verklaarde Bart Veldkamp de nieuw te vor men sponsorcommissie binnen het schaatsbestel min of meer de oorlog. Daarnaast speelt op de achter grond de kwestie van de Begelei- dings Commissie Kernploegen (Charisius en Kleine er in; Au- gustinus, Falke en Van Santen er uit), die doorsmeult als een on dergrondse heidebrand. Er staat inmiddels een schaduw-team in de startblokken om de taken van Luyk en diens bestuur over te nemen, zodra het huidige KNSB-college gezichtsverlies lijdt via het te verwachten onge lijk bij de geschillencommissie in de BCK-kwestie. Schenk en Veldkamp gaven ech ter gisteren duidelijk waarneem bare schoten voor de boeg. De Noordhollandse ex-topper mengde zich, in wat een dank woord had moeten worden, in de interne strijd binnen de KNSB. Hij pleitte voor het opzij schui ven van persoonlijke belangen en bestuurlijke rivaliteit in 'naam' van de sporters. Volgens Schenk moet het ge plande samengaan tussen Tech nische Commissie en BCK als overkoepelend bestuurs-orgaan van de sectie hardrijden ge schrapt worden. „Dan," zo wees hij zijn voormalig collega's (hij bekleedde tot en met vorig sei zoen de functie van BCK-voor- zitter) terecht, „krijgen de be langen van de gewesten voor rang boven die van de topsport. En de invloeden-stroom zou juist andersom moeten zijn." Schenk pleitte tevens voor een blijvende samenhang tussen hardrijden, short-track en kunstschaatsen. Geen trek Bart Veldkamp had helemaal geen trek meer om ook maar ergens voor te pleiten. „De liefde is over. En nu spreek ik voor onze hele ploeg," opende de Ha genaar venijnig. Veldkamp neemt het de KNSB en hoofd sponsor Aegon kwalijk dat er voor dit Olympische seizoen niet Van onze verslaggever Den Haag - De eerste schaatswedstrijd laat nog ruim een maand op zich wachten, maar nu al staat vast dat Nederland met een derderangs vrouwenploeg zal deelnemen aan het we reldkampioenschap all round in het Amerikaanse Butte. Bondscoach Henk Gemser vindt dat het WK, dat op 5 en 6 februari ge houden wordt, te dicht zit op de Olympische schaats wedstrijden in Hamar. „Serieuze kandidaten voor de Olympische Spelen zal ik niet naar het WK sturen," verklaarde Gemser gisteren in Den Haag bij gelegenheid van de jaarlijkse presentatie van de schaatskernploegen. Beide evenementen laten zich volgens de coach niet combineren vanwege de lange vliegreis naar Butte en het grote tijdsverschil. „Ik moet mijn prioriteiten stellen. Kennelijk neemt de Internationale Schaats Unie het WK niet serieus. Moet ik het dan wel doen?" te praten viel over individuele co-sponsoring. „We zetten geen stap extra meer 'voor deze spon sor. Alle contractueel vastgeleg de verplichtingen zullen we na komen, maar voor de rest is het over en sluiten. Echt, je wordt er heel cynisch van. Het zijn heel burgerlijke mensen waar geen zakelijk gesprek mee te voeren valt. We richten ons vanaf nu op het schaatsen. Jammer dat het allemaal zo moet." Intussen paradeerde KNSB- voorzitter Charles Luyk par mantig rond te midden van zijn aanhangers. „Problemen? Geen problemen." In zijn toespraak maakte de Ossenaar gewag van het feit dat alle kernploegen fi nancieel hun wensen zagen ver vuld voor dit seizoen. Een ver keerde voorstelling van zaken echter. Ja, de formaties van de coaches Krook (mannen all round), Gemser (vrouwen all round), De Vegt (sprint) en Pfrommer (Jong Oranje) kregen meer dan zij eigenlijk verwacht ten (1.2 miljoen gulden), maar de shorttrackers en de kunstrijders moesten daarvoor boeten. Zo ontvangt het short-track 80.000 gulden minder dan gevraagd. Een woordvoerder uit die hoek: „We hebben nu voor het eerst een Jong Oranje short-track. Prachtig, maar er is geen geld om die mensen bezig te houden. Het WK junioren bijvoorbeeld is voor hen onhaalbaar wegens geldgebrek. Dus de vraag is hoe je zo'n groep een hele winter lang gemotiveerd houdt." Kenmerkend in dit geval is het dringende verzoek geen naam te vermelden. Dus de raad van Schenk om binnen de KNSB alle onderlinge, bestuurlijke vetes nu maar eens opzij te zetten, lijkt zo gek nog niet. De belangrijkste schaats-selecties zijn: langebaan, vrouwen: Barbara de Loor, Annamarie Thomas, Ingrid van der Voort, Colette Zee, Carla Zijlstra. Coach: Henk Gemser; langebaan, mannen: Thomas Bos, Rintje Ritsma, Arjan Schreuder, Jeroen Straathof, Bart Veldkamp, Falko Zandstra. Coach: Ab Krook; sprint, vrouwen: Christine Aaftink; mannen: Gerard van Velde, Nico van der Vlies. Coach: Wopke de Vegt; Jong Oranje, vrouwen: Sandra 't Hart, Tonny de Jong, Leontine van Meggelen, Andrea Nuyt, Marianne Timmer, Renske Vellinga; mannen: Jan Bos, Martin Hersman, Marco Kramer, Ids Postma, Marco Schreuder, Erik-Jan de Wit. Coach: Leen Pfrommer; shorttrack, vrouwen: Priscilla Ernst, Anke-Jannie Landman, Penelope di Leila, Esmeralda Ossendrijver, Mo nique Velzeboer; mannen: Bart Bartels, Eric Duyvels- hoff, Jan Hoogeveen, Joost Smit, Mare Velzeboer. Coach: Gijs Rijne- veld; kunstrijden, vrouwen: Katja Kos- smayer, Monique van der Velden; mannen: Marcus Deen; ijsdansen: Chouw Lan Chan/Arthur Kosten, Anita Chaudhuri/Hans 't Hart. Brno (anp) - Het had een gala-voorstelling moeten worden, de openingswedstrijd van de Oranje-vrouwen vrijdag op het EK in Brno. Swingende volleybalsters die Italië in drie sets van de speelvloer dansten. Het scenario lag er, de uitvoering kwam er nooit. Het werd een volkomen mislukte try-out. Swingen deed Oranje nimmer, wel klompendansen waarbij de klompen regelmatig uitschoten. Italië was niet veel beter, maar juist voldoende voor de bizarre overwinning, 2-3 (13-15 15-8 1-15 17-15 8-15)in 2 uur en 18 minuten. Door de nederlaag op de ope ningsdag van de Europese titel strijd werden de kansen van de Nederlandse vrouwenploeg op een plaats in de halve finales op slag gehalveerd. Oranje wacht nog duels tegen Bulgarije, Kroa tië, Letland en Tsjechië/Slowa kije, de favoriet in poule A. De catastrofe tekende zich voor Nederland in de vroege uren van vrijdag af. Spelverdeelster Vera Koenen werd wakker met een ballon van een linker knie. In de slotminuten van de training op donderdag was ze verkeerd ge land. Haar meniscus was aange tast. De handicap was groot, bleek in de ochtendtraining, maar Murphy gaf haar deson danks de voorkeur, boven twee de regisseuse Saskia van Hint- urn. „Ze was minder mobiel," erkende Murphy. „Maar in staat te spelen." UITSLAGEN Groep A: Nederland - Italië 2-3 (13-15 15-8 1-15 17-15 8-15), Kroa tië - Letland 3-1 (15-13 11-15 16-14 15-12), Tsjechië - Bulgarije 3-1 (3-1 (15-8 8-15 17-16 15-10). Groep B: Duitsland - Griekenland 3-0 (15-4 15-5 15-7), Oekraïne - Rusland 3-0 (15-10 15-13 15-7). Wit Rusland - Roemenië 3-1 (15-8 15-8 14-16 17-16). Prost stopt na dit seizoen Estoril - Alain Prost stopt na dit seizoen definitief. De drievoudige wereldkampioen maakte dat gisteren bekend in Estoril, waar zondag de Grand Prix van Portugal wordt gehouden. De Franse formule 1-coureur had eerder op de dag in zijn Williams de snelste trainingstijd gemaakt. Prost hoopt zondag in Portugal zijn vierde wereldtitel te veroveren. In juli bereikte de 'professeur' als eerste formule 1-coureur de magische grens van vijftig Grand prix-overwinnin- gen tijdens de GP van Engeland. In Estoril kondigde Prosts aartsrivaal Ayrton Senna eerder op de dag aan het team van McLaren te verlaten. De Braziliaan, ook drievoudig houder van de wereldtitel, neemt naar alle waarschijnlijkheid de plaats van Prost bij Williams in. Sydney wil ook WK atletiek Sydney - Een etmaal na de uitverkiezing tot organisator van de Olympische Spelen van 2000, overwoog Sydney gisteren in Monte Carlo ook mee te dingen naar de organisatie van de wereldkampioenschappen atletiek van 1999. „Het is niet uitgesloten," zei Neil King algemeen manager van de Australische atletiekbond. „Tegen die tijd is het Olympisch Stadion klaar." Daar is plaats voor 80.000 toeschouwers. Bovendien kunnen de Australiërs beschikken over een accommodatie die 15.000 mensen kan herbergen. De laatste wordt tijdens de Olympische Spelen gebruikt als trainingscomplex. Hersenschudding Bosman Brussel - Anderlecht heeft gisteravond de eerste nederlaag in de Belgische competitie geleden en is topscorer Johnny Bosman enige tijd kwijt. In het Constant Vandenstock-stadion werd de koploper door achtervolger Club Brugge met 3-0 verslagen. Brugge verkleinde de achterstand op het team van Jan Boskamp tot één punt dank zij drie doelpunten, waarvan een voor de rust, van Lorenzo Staelens, die zijn totaal op vijf bracht. Voor Johnny Bosman, woensdag nog goed voor drie treffers tegen San Marino, duurde het duel slechts veertig minuten. Na een botsing met een verdediger van Brugge diende de aanvaller het veld te verlaten. De eerste diagnose luidt dat hij een hersenschudding heeft opgelopen. Wedstrijd Marseille gestaakt Marseille - Olympique Marseille blijft mets bespaard. De in opspraak geraakte onttroonde Franse titelhouder zag vrijdaga vond drie minuten voor tijd in het duel met Metz een groot deel van de eigen aanhang het veld bestormen. De scheidsrechter restte niets anders dan het duel te staken. Metz had op dat moment een voorsprong van 3-0. Marseille had nog slechts negen spelers in het veld staan. Vlak voor rust waren doelman Barthez en verdediger Boli uit het veld gestuurd. Spanje ontkent omkoping Madrid - Niks aan de hand. Dat was de teneur van de persconferentie, die de voorzitter van de Spaanse voetbalbond gisteren in Madrid hield naar aanleiding van de geruchten dat via derden zou zijn geprobeerd Albanië om te kopen om een vitale kwalificatie-wedstrijd voor het WK te verliezen. In een schriftelijke verklaring stelde de Spaanse voetbalbond, dat het duidelijk is dat er geen enkel bewijs of zelfs maar enige aanwijzing is, dat de Albanese voetbalfederatie of wie dan ook in groep drie van de kwalificatie op een onbehoorlijke of onsportieve wijze heeft gehandeld of geprobeerd te handelen. Villar vertelde ook dat vice-voorzitter Juan Espino zijn ontslag had aangeboden, maar dat dit door hem was geweigerd. Espino had dinsdag voor een Spaans radio-station verklaard, dat de dag voordat Spanje in Tirana met 5-0 van Albanië won, een telefoontje bij hem was binnengekomen van een voetbalbemid delaar, die suggereerde dat Albanië open stond voor steekpen ningen. BADMINTON Kristiansand. EC landskampioenen, tweede wedstrijd BC NUENEN (NED) - CS MARITI- MO (POR) 7-0. Edwin van Daim - Vasconcelos 15-7 15-8, Kuijten - Caires 15-5 15-3, Van den Heuvel - Berimbau 11-2 11-3, Linders - Oli- veira 11-5 11-2, Edwin van Daim/ Strang - Vasconcelos/Caires 15-5 15-2, Esmee Albinus/Manon Albi- nus - Oliveira/Berimbau 15-0 15-5, Quinten van Daim/Van den Heuvel - Silva/Freitas 15-1 15-1. Vandaag: BC Nuenen - BK Kristi ansand. Bij winst plaatst Nuenen zich voor kwartfinales. GOLF Tokyo. Mannen, Gene Sarazen Open Stand na de tweede ronde: 1. Maru- yama (Jap), Gibson (Can) en Nakaji- ma (Jap) 137 slagen, 4. Smith (Aus) 138, 5. Ozaki (Jap) 139. San Diego. Vrouwen, Kyocera ïna- mori Classic, stand na de eerste ronde: 1. Monaghan (VSt) en Andrews (VSt) 66 slagen, 3. Graham (Can) en Barret (VSt) 67, 5. Davies (GBr) en Alfredsson (Zwe) 68. Birmingham. Ryder Cup Europa- Verenigde Staten, eerste dag: Dub bel (Foursomes, 2 ballen): Woos- nam/Langer (Wal/Dui) - Azinger/ Stewart 7 en 5, Wadkins/Pavin (VSt) - Torrance/James (Sch/Eng) 4 en 3, Kite/Love III (VSt) - Baleste- ros/Olazabal (Spa) 2 en 1, Faldo/ Montgomerie (Eng/Sch) - Floyd/ Couples (VSt) 4 en 3. Dubbel (4 ballen): Woosnam/Baker (Wal) - Gallagher/Janzen (VSt) 1 en 0, Wadkins/Pavin - Langer/Lane (Dui/Eng) 4 en 2, Ballesteros/Olaza- bal (Spa) - Love Ill/Kite (VSt) 4 en 3. Stand na eerste dag: Europa - Vere nigde Staten 4-3. Nijmegen. NPGA Masters, stand na eerste ronde: 1. Saxton, Borst 69 slagen, 3. Smits van Waesberghe, Helsby, Gee, Lovey 70, 7. Davis, Huurman, Steenkamer, Giles 71 PAARDESPORT Lanaken. CSIO Tabel A met barrage: 1. Fuchs (Zwi) Adelfos AC Folien 0-35,24, 2. Go- dignon Jolie II 0-36,40, 3 Maendli (Zwi) Joyride 0-36,60, 4. Lejeune (Bel) Roby Foulards Shogun 0-37,08, 5. Van Paesschen (Bel) Ma- lesan Bordeaux Geraldo 0-45,41, 6. Tebbel Dexter 3-46,42, 7. Linde- mann (VSt) 4-35,56, 8. Edgar (GBr) Everest Sure Thing 4-36,98, 9. Van- geenberghe (Bel) Osta Carpets Freestyle 4-38,06, 10. Romo (Mex) Flash La Silla 4-39,18. Grote Prijs Zangersheide Tabel A met barrage: 1Hetzel (Dui) St. Ludwigs Gipfelstürmer 0-36,34, 2. Lansink (Ned) Olympic Concorde 0-36,50, 3. Lindemann (VSt) Starlet 0-36,63, 4. Van Doorne (Bel) Pico- bello Classics 36,76, 5. Tops (Ned) Abbeville la Silla 0-36,88, 8. Van der Vleuten (Ned) Olympic Baltazar 0-38,22. Grote Prijs Holland Casino's: 1. Tebbel (Dui) John Blunt 0-59,61, 2. Godignon (Fra) Sarcelle de Sisse 0-59,6, 3. Wauters (Bel) Isaura van de Helle 0-60,84, 4. Van der Vleuten (Ned) Edelman 0-64,62, 5. Linde mann (VSt) Poor Richard 0-65,21, 9. Tops Operette la Silla 0-73,65. 15-13, Rodney Martin (Aus/2) - Ey- les (Aus/6) 15-5 15-14 8-15 15-12. Johannesburg. Vrouwen, WK, halve finales: Martin (Aus/1) - LeMoignan (Eng/6)9-4 9-0 9-6, Irving (Aus/2) - Schóne (Dui/12) 9-5 8-10 9-4 9-7. TENNIS DAVIS CUP WERELDGROEP, HALVE FINALE INDIA - AUSTRALIË 0-2. Paes - Stoltenberg 3-6 6-7 2-6, Krishnan - Masur 2-6 0-6 4-6. ZWEDEN - DUITSLAND 0-2. Gus- tafsson - Stich 2-6 3-6 6-3 2-6, Edberg - Goellner 3-6 6-4 4-6 6-7 PROMOTIE/DEGRADATIE BELGIË - BRAZILIË 2-0. Wuyts - Oncins 6-2 6-2 2-6 7-5, Dewulf - Meligeni 6-2 6-1 7-5. NIEUW-ZEELAND - OOSTEN RIJK 0-2. Steven - antonitsch 5-7 4-6 4-6, Evernden - Skoff 6-3 6-7 4-6 6-4 4-6. ZUID-KOREA - SPANJE 0-2. Chang Eui-Jong - Bruguera 4-6 4-6 2-6. Shin Han-Cheol - Costa 7-5 1-6 ISRAEL - ZWITSERLAND 3-2. Mansdorf - Hlasek 7-5 7-6 6-2, Bloom - Rosset 2-6 6-4 6-4 4-6 2-6, Mansdorf/Bloom - Hlasek/Rosset 2-6 2-6 2-6, Mansdorf - Rosset 6-4 6-7 6-3 4-6 6-3, Bloom - Hlasek 6-4 6-1 6-3. Zwitserland gedegradeerd. HONGARIJE - ARGENTNIË 2-0. Noszaly - Perez-Roldan 6-3 7-5 6-3, Krocso - Mancini 7-6 6-3 6-2. RUSLAND - CUBA 2-0. Kafelnikov - Tabarez 6-2 6-3 6-2, Tsjerkasov - Pino 6-1 6-2 6-3. Tokyo. Vrouwen, 700.000 gulden Tweede ronde: Frazier (VSt) - Gra ham (VSt) 6-2 6-4, Arraya (Per) - Sawamatsu (Jap/7) 7-5 3-6 6-3, Coetzer (ZAf/4) - Monami (Bel) 6-2 6-2, Halard (Fra/8) - McQuillan (Aus) 6-4 7-6, Sanchez Vicario (Spa/1) - Fusai (Fra) 6-1 6-2. Kwartfinales: Sanchez Vicario - Frazier 6-2 6-3, Coetzer - Arraya 6-4 6-1, Date - Davenport 6-2 6-4, Halard - Werdel 6-1 6-3. VOETBAL Eerste divisie: Zwolle-RBC 2-1. Rode kaart: Magielse (RBC). België: Anderlecht-Club Brugge 0-3. Duitsland: Eintracht Frankfurt - Dynamo Dresden 3-2, Karlsruher SC - Schalke 04 0-0, Hamburger SV - MSV Duisburg 0-1. Frankrijk: Paris St.Germain- Auxerre 4-0, Nantes - Caen 4-0, Saint Etienne - Straatsburg 0-0, Bordeaux - Lille 2-1, Lens - Mar- tigues 1-1, Cannes - Lyon 1-0, Le Havre - Sochaux 0-0, Monaco - Angers 3-0, Marseille - Metz ge staakt bij de stand van 0-3. WIELRENNEN Stekene. Profkoers: 1. Heynderickx (Bel) 158 km in 3.33, 2. Moens (Bel) 0.25, 3. Dauwe (Bel), 4. Tsjmil (Est), 5 Willems (Bel), 16. Van Enthoven (Ned) 1.20, 29. Cornelisse (Ned) 1.30. ZEILEN SQUASH Dubai. Mannen, Classic toernooi, halve finales: Jansher Khan (Pak/1) - Whitlock (Eng/8) 15-9 11-15 15-4 Long Beach. WK Tornado Stand na twaalf races: 1 Booth (Aus) 19 punten, 2. Clevenot (Fra) 29,9, 3 Schwall (Dui) 38,9, 4. Willi ams (GBr) 40,1, 5. Gabler (Dui) 41,7, 6. Zuccoli (Ita) 44,1, 12. Van Teylin- gen (Ned).

de Stem | 1993 | | pagina 11