Boris Jeltsin aan winnende hand Mijne neer Tientallen doden bij treinongeluk in VS Kroatië stelt voorwaarde aan de aanwezigheid van VN-hlauwhehnen Syrië en Israël wilden eerst geen akkoord Oud-premier België Wilfried Martens haalt fel uit naar eigen partij Met 'n goede ziekte kostenverzekering slaa je gewoon wat rustigei Binnen één dag ook een complete duiker Unie President Rusland krijgt steun van ministers, GOS-republieken en leger Tnumfih buitenland KORflfCompels bloki Argentijnse min EG een 'stelletj Van der Laan- ontkent subsic nachtploeg? Ri DE STEM BUITENLAND Lingerie van wereldklasse Leger Sri Lanka doodt tien Tamil-rebelL Nachtelijke terugkeer 'Discovery' Irak laat drie Zweden vrij Amnesty laakt massa-processen Egypte Vijf doden door experimenteel medicijn Sfjagilski nieuwe premier Oekraïne Egypte wil soepelheid Israël jegens Syrië Amerika wil vredesoperaties beperken Weer Georgisch vliegtuig neergeschoten Personeel onzeker over vo GROEP DONDERDAG 23 SEPTEMBER 1993 i nESTEM Zagreb (dpa/afp) - Kroatië eist dat de 14.000 VN-militairen het land voor 30 november verlaten als de Veiligheidsraad hen niet meer be voegdheden geeft. Dit heeft de Na tionale Veiligheidsraad van Kroatië gisteren bekendgemaakt. De raad, onder leiding van president Franjo Tudjman, vindt dat verlenging van het mandaat van Unprofor 'onaan vaardbaar' is in de vorm die VN-secre- taris-generaal Boutros Boutros Ghali voor ogen heeft. De VN-militairen zou den opdracht moeten krijgen de para militaire Servische eenheden te ontwa penen en te ontbinden. In een onlangs ingediend rapport aan de Veiligheidsraad stelt Boutros Ghali echter voor het mandaat van Unprofor, dat op 30 september afloopt, zonder 'aanmerkelijke wijzigingen van de ta ken' voor zes maanden te verlengen. Volgens het communiqué van de Kroa tische Nationale Veiligheidsraad 'ne geert de secretaris-generaal volkomen' de verzoeken van Zagreb. Boutros-Gha- li heeft bovendien geen tijdschema op gesteld voor herstel van het gezag van Zagreb over die gebieden die nu worden beheerst door de Servische milities die streven naar onafhankelijkheid van Krajina (een kwart van het Kroatische grondgebied). „Als de VN-Veiligheidsraad zonder wij zigingen instemt met het verslag van de secretaris-generaal, zal Kroatië genood zaakt zijn het mandaat van Unprofor in te perken en te eisen dat de VN-eenhe- den Kroatië verlaten voor 30 november 1993." De Navo wil duidelijke instructies voor haar troepen die moeten toezien op naleving van het ophanden zijnde vre desakkoord voor Bosnië-Herzegowina. Secretaris-generaal Manfred Wörner verklaarde gisteren dat de Navo-landen niet bereid zijn militairen (overwogen wordt zo'n 50.000 troepen te leveren) voor onbepaalde tijd uit te sturen. De VS willen daarvan onder strenge voor waarden de helft leveren. Volgens Joegoslavië-bemiddelaar Owen zullen de troepen snel ter plekke moe ten zijn en misschien moeten vechten. Hun bevoegdheden zullen dan ook ver der moeten gaan dan die van de huidige 'blauwhelmen' in Bosnië met hun hu manitaire opdracht. Dat mandaat moet 'streng maar rechtvaardig' worden ge bruikt, zei Owen. Tijdens de onderhandelingen die maan dag gevoerd werden aan boord van een Brits marineschip voor de kust van het voormalige Joegoslavië, hebben zowel de Bosnische Serviërs als de moslims een uitweg naar de Adriatische Zee verkregen. De Serviërs krijgen hun con tact met de zee als gevolg van een gebiedsruil met de Kroaten. Het gaat om een kuststrook van tien kilometer breed tussen Molunat en Ostro bij de grens met Montenegro. De moslims hadden dinsdag al bekend gemaakt dat ze een corridor hadden gekregen van de Bosnische Kroaten. Moskou - De Russische president Boris Jeltsin heeft gisteren zijn eerste successen geboekt in de machtsstrijd met het conservatieve parlement. Een dag nadat Jeltsin het parlement ontbond en nieuwe verkiezingen aankon digde, kreeg hij de steun van enkele belangrijke minis ters, de andere GOS-republiekenevenals het leger. Jeltsin kreeg ook massaal steun uit het buitenland voor zijn laat ste poging een einde te maken aan de politieke impasse tussen hem en het parlement, bestaande uit Congres van Volksafgevaar digden en de Opperste Sovjet, dat in zijn huidige opzet nog uit het communistisch tijdperk stamt. De voorzitter van het Constitu tionele Hof van Rusland, Valeri Zorkin, stelde gisteren voor om onmiddellijk en gelijktijdig ver kiezingen te houden voor een nieuw parlement en een nieuwe president. Dit als compromis om een uitweg te vinden uit de crisis tussen Jeltsin en het parlement. Het Constitutionele Hof, dat for meel onafhankelijk is maar zich aan de zijde van het conservatie ve parlement schaarde, noemde de maatregel van Jeltsin om het parlement naar huis te sturen en nieuwe verkiezingen uit te schrijven dinsdag nog 'ongrond wettelijk en illegaal'. Wandeling Als opperbevelhebber van het leger kan Jeltsin rekenen op de volledige steun van de strijd krachten, aldus zijn minister van Defensie Pavel Gratsjov. Diens collega van Binnenlandse Zaken Viktor Jerin voegde eraan toe dat de eenheden die onder Bin nenlandse Zaken vallen, aan Je- ltsins kant staan. De ministers kwamen met hun verklaringen nadat zij gister middag samen met Jeltsin een wandeling hadden gemaakt in het centrum van Moskou. De president beloofde tegen passan ten dat hij geen geweld zal ge bruiken om Ruslands politieke crisis op te lossen. De machtso vername door vice-president Aleksandr Roetskoj is 'niet se rieus te nemen', zei hij. „Het is een soort amateurisme, dat geen enkel verband houdt met de wet of wat dan ook." Over een mogelijke dialoog met het parlement dat dinsdag door Jeltsin was ontbonden, waarop de afgevaardigden de president van zijn bestuursbevoegdheid beroofden, zei hij: „Het parle ment bestaat niet, -daarom is er geen, kan er geen en moet er geen enkele dialoog zijn. Maar er zal geen bloed vloeien, zo kan ik u verzekeren. Ik heb de situatie in het land volledig onder con trole". Levensbelang Roetskoj, belangrijk tegenstan der van Jeltsin en dinsdagavond door het parlement tot nieuwe president benoemd, kondigde een juridisch proces aan tegen zijn voormalige baas. Hij zei dit gisteren in Moskou vanaf het balkon van het parlementsge bouw voor een menigte van een paar duizend sympathisanten, vooral oudere communisten en Russische nationalisten. De oproep van de voorzitter van het parlement, Roeslan Chasboe- latov, tot een algemene staking vond geen gehoor. Daarentegen verklaarden de machtige vak bonden van mijnwerkers in Si berië en andere regio's zich soli dair met Jeltsin. Vrijwel de hele Gemeenschap van Onafhankelijke Staten (GOS) schaarde zich achter Jelt sin. De voormalige Sovjetrepu blieken, angstig voor politieke instabiliteit in Rusland, be schouwen de afgekondigde maatregelen van levensbelang voor de voortgang van de her vormingen. Verkozen Ook de Belgische minister van Buitenlandse Zaken Willy Claes, momenteel voorzitter van de EG-ministerraad, staat achter Jeltsin. De 'conservatieve krach ten' krijgen de schuld van de crisis in de schoenen geschoven. „Wij steunen de beslissing van president Jeltsin die als enig rechtstreeks verkozen overheid het elan in het democratiserings proces probeert te bewaren, dat bij het referendum op 25 april dit jaar de steun van de bevol king kreeg", aldus Claes in een verklaring. Bij monde van secretaris-gene raal Manfred Wörner heeft ook de Navo haar steun uitgesproken aan de Russische president als de 'motor' van de democratische hervormingen. Ook de Verenigde Staten en Ne derland hebben zich aan de zijde van Jeltsin geschaard. Volgens minister Kooijmans van Buiten landse Zaken kiest ook Neder land voor 'de door het volk ver kozen president'. (ADVERTENTIE) INTERNA TION A L Boris Jeltsin geniet zichtbaar van alle steun uit het publiek wanneer hij met enkele ministers een wandeling maakt door de Moskouse binnenstad. Jeltsin probeerde gistermiddag vooral het volk ervan te overtuigen dat zijn beslissing om het parlement te ontbinden de juiste was. foto ap VERVOLG VAN VOORPAGINA Dit in het kader van de UNTSO, een VN-vredesmacht, die al sinds de troepenscheidingsover eenkomsten tussen Israël en Sy rië van 1974 toezicht houdt op de wapenstilstands-overeenkom- sten. Informele kontakten tussen Jeruzalem en Den Haag zijn al gaande, maar deze zijn volgens diplomatieke bronnen in Tel Aviv nog 'in een vroeg stadium'. Nederland is ook gevraagd haar kennis op het gebied van onder handelingen over wapenbeheer sing ter beschikking te stellen in de kontakten tussen Israël en Syrië over troepenuitdunning aan beide kanten van de nieuwe Israëlisch-Syrische vredesgrens. Volgens de publikatie in 'Israël Shelanou', een blad voor Israëli sche emigranten in New York, dat in het verleden feiten publi ceerde, die in Israël door de censuur werden tegengehouden, zou Israël eerst de Syrische soe- vereniteit over de gehele Golan Hoogvlakte moeten erkennen en vervolgens haar troepen daar en kele kilometers moeten terug trekken. Syrië zou vervolgens diplomatie ke betrekkingen met Israël aan gaan. Het zou ook de activiteiten van de Hezbollah-militie in Zuid-Libanon tegen Israël be strijden en verder optreden te gen de Palestijnse groeperingen, die zich verzetten tegen de re cente overeenkomsten tussen Is raël en de PLO. In de daarop volgende fasen van de Israëlische ontruiming - fase twee al binnen drie jaar na de formele ondertekening van het vredesverdrag - zou een norma- lisatieproces op gang komen, waarbij beide landen economi sche en culturele banden aan gaan. De opzet was tot nu toe het uit twee delen bestaande principe akkoord tussen Israël en Syrië voorlopig geheim te houden. President Assad van Syrië, die evenals de rest van het Midden- Oosten verrast was over de ak koorden tussen Israël en de PLO, voelde er tot dusver niets voor om door PLO-leider Yasir Arafat 'op sleeptouw' te worden geno men. Hij is bovendien bevreesd voor fel verzet van de kant van Iran. Ook premier Rabin van Israël wilde wachten met de publikatie van zijn akkoord met de Syri sche leider vanwege de felle op positie onder de Israëlis tegen het 'opgeven' van de Golan Hoogvlakte. Er wonen daar in middels ongeveer 12.000 kolo nisten in 32 nederzettingen. Uit een recent gehouden opinie peiling blijkt, dat 62 procent van de Israëlis zich verzet-tegen vol ledige ontruiming van de Golan Hoogvlakte, waarover Jeruzalem in 1981 de toepassingssfeer van de Israëlische wetgeving heeft uitgebreid. Mobile (afp/rtr) - In het zuiden van de Verenigde Staten is gisteren een snel trein van Los Angeles naar Miami met 210 mensen aan boord ontspoord en in een moeras gestort. Ten minste 33 doden zijn geborgen, bijna 50 mensen worden nog vermist. De locomotieven van de trein ontspoorden en zeker drie wagons van de Sunset Limited Expres van de spoorwegmaatschappij Am- trak doken van een brug in het vier meter diep moeras van Bayou Sara even ten noor den van Mobile, in de staat Alabama. Het reddingswerk wordt ernstig bemoeilijkt doordat het gebied niet over de weg te bereiken is. Overlevenden werden naar een platte schuit vervoerd en gewonden werden per helikopter naar het ziekenhuis gebracht. Het redden van inzittenden uit het water werd vooral gehinderd door mist, slangen en andere gevaren: „Er zitten daar heel wat alligators", zei een lid van de kustwacht Een overlevende passagier, Simon Grant, vertelde dat de uit staal en hout opgetrokken Bayou Connor-brug mogelijk in elkaar is gezakt toen de trein passeerde. „Iedereen zwom om naar de kant te komen van de rivier of het moeras, ik weet niet wat het was." Hij vertelde dat er paniek was uitge broken onder de passagiers, die pas na het inslaan van ruiten de rijtuigen konden verla ten. Ten minste één rijtuig lag onder water en twee andere gedeeltelijk. Alle drie de loco motieven en vier rijtuigen zijn ontspoord. Eén hing half op de oever. Een vrachttrein was de brug kort tevoren gepasseerd en had geen problemen gemeld, aldus Amtrak. De Amerikaanse federale Raad voor de Vervoersveiligheid heeft func tionarissen gestuurd om de oorzaak van het ongeval te onderzoeken. Van onze correspondent Bert Schampers Brussel - Twaalf jaar lang premier van België en daarna nog slechts senator en voor zitter van de Europese Volks partij. Wilfried Martens kan het maar moeilijk verkrop pen. Zijn partij, de Christelij ke Volkspartij, heeft hem als een baksteen laten vallen, vindt de verbitterde Martens. In de Belgische Kamer van Volksvertegenwoordigers werd dinsdag amper geluisterd naar de 'troonrede' die premier De- haene uitsprak bij het begin van het parlementaire jaar. Een groot aantal kamerleden was verzonken in het geruchtmaken de interview dat het populaire TV-blad 'Dag Allemaal' deze week heeft met oud-premier Wilfried Martens. De belangrijk ste politieke partij in België en al decennia leverancier van pre miers - de CVP - krijgt daarin de volle lading. Wilfried Martens stond geduren de zijn regeerperiode bekend om zijn nietszeggende antwoorden en wollig taalgebruik. In 'Dag Allemaal' is echter een strijdbare Martens aan het woord die bo vendien man en paard noemt. Het parlement komt er volgens Martens in België nauwelijks nog aan te pas en is verre van onafhankelijk. Het zijn de belan gengroepen, de vakbonden, zie kenfondsen en werkgevers die het beleid bepalen, zegt Martens. Hij vertelt hiermee overigens weinig nieuws. Over de mensen binnen zijn ei gen CVP is Martens allesbehalve vriendelijk. Vooral minister van Begroting, Herman Van Rompuy is eeft mislukking geweest als voorzitter van de CVP, vindt Martens. De oud-premier zegt de verantwoording voor de verkie zingsnederlaag van de CVP, in november 1991, volledig voor Wilfried Martens foto de stem ben steffen zijn rekening te hebben geno men. Dat hij nu terugslaat, heeft te maken met enkele publicaties rond die verkiezingen van '91 en de kabinetsformatie die daarop volgde. In een nieuw boek van de Vlaamse journalist Hugo de Ridder komt Martens slecht uit de verf. Hem wordt de torenhoge Belgische staatsschuld en het enorme begrotingstekort in de schoenen geschoven en falend beleid verweten. Dinsdag zei Martens dat hij via het interview in 'Dag Allemaal' alleen maar wilde reageren op de beschuldigingen. „Ik sta hon derd procent achter mijn uit spraken. Ik heb toch ook het recht mezelf te verdedigen", al dus de oud-premier. Wilfried Martens werd in maart vorig jaar als premier opgevolgd door partijgenoot Jean-Luc De- haene die ooit nog zijn kabinets chef was. Een nieuw premier schap voor Martens zat er niet in, daar wilde ook de CVP niet aan meewerken. Stilletjes had Martens gehoopt op een minis terspost, maar zelfs die werd hem niet gegund. Zijn politieke rol was uitgespeeld. Er bleef niets anders over dan een zetel in de Belgische Senaat. Teleurgesteld over de binnen landse politiek heeft Wilfried Martens zich sindsdien met volle overgave gestort op verwezenlij king van het Europese ideaal. In Brussel vertoeft hij dagelijks op het kantoor van de EVP, waar hij voorzitter van is. Een Europese politieke carrière lijkt echter weinig waarschijnlijk. En ook een plaats in het Europees Parlement kan Martens wel op zijn buik schrijven nu vaststaat dat de oude Leo Tindemans na mens de CVP opnieuw de Euro pese lijst aanvoert. De Vlaamse christendemocraten kunnen niet echt blij zijn met een rancuneuze Martens. De partij blijft het slecht doen in de opiniepeilingen. Onderlinge ru zies zijn zelden bevorderend voor een goed verkiezingsresul taat. In bepaalde kringen wordt nog Colombo - Het leger van Sri Lanka heeft gisteren een basis v de Tamil-rebellen in het noordoosten van het land vernietigd daarbij tien rebellen gedood. De basis bevond zich in district c in handen is van de rebellen, die vechten voor een Tamil-thj land in het noorden en oosten van Sri Lanka. Zondag dood het leger reeds vier rebellen bij een aanval op een van de rebellen in het oostelijke district Batticaloa. Cape Canaveral - De Space Shuttle Discovery is veilig geland op de basis Cape Canaveral in de staat Florida?, was de eerste keer dat de Space Shuttle op een nachte'li tijdstip landde bij het Kennedy-ruimtecentrum in Florida. vijf astronauten installeerden tijdens de missie een tiesatelliet in de ruimte. Bagdad - De Iraakse president Saddam Husayn heeft giste de vrijlating bevolen van drie Zweden. De Zweden werden v, jaar september veroordeeld tot zeven jaar gevangenis weg het illegaal binnenkomen van het land vanuit Koeweit, werkten in dat land voor het Zweedse telecommunicatiebedi Ericsson. Londen - Amnesty International wil dat Egypte een eind naa aan de massale processen tegen burgers voor militaire rechtbi ken. Volgens Amnesty worden in de 'in hoge mate oneerlij' processen door martelen verkregen bekentenissen gebruikt gen de beklaagden, staat in een rapport dat vandaag verscheen. Rockville Een nieuw, medicijn dat mogelijk gebruikt j,ieuw te gaan praten met de kunnen worden voor de bestrijding van hepatitis B heeft, Lnigde Staten over het vorig dood veroorzaakt van vijf patiënten in de Verenigde State L «sloten landbouwakkoord. Wetenschappers zeggen voor een raadsel te staan. Ondersoek '1 afspraak tussen de twee leider Hoofnagle verklaarde dat alle normale voorzorgsmaatr, Lelsgiganten, het zogenoem- rralan urovnn rtnnnmnn irnnvrinf mof Viaf tnoriionon non Vinf f-> gelen waren genomen voordat met het toedienen van het nieui medicijn genaamd FIAU begonnen werd. De eerste tests gai aan dat het een veelbelovend middel was tegen hepatitis aldus de onderzoeker. Kiev - President Leonid Kravtsjoek van Oekraïne heeft gistere Frankrijk wil het akkoord eigen- bij decreet Efim Sfjagilski tot premier benoemd. De preSid*Jft0P® dragoechtend een com. riep tegelijkertijd het parlement op directe parlements- presidentsverkiezingen te houden om een einde te maken aaafe^ formuleringen om op? politieke impasse in de voormalige Sovjetrepubliek. Het parlement stemde dinsdag na lange aarzeling in met h pe,uw n d uJi vertrek van Leonid Koetsjma. De voormalige premier had look. ae twee weken eerder zijn ontslag aangekondigd uit onvrede i het parlementaire verzet tegen zijn economische hervormingsbi leid. !,allonze correspondent Frans Wijnands gonn - In het Duitse Ruhrgebied tijdelijk geen kolen gedolven. All, mwerkers zijn in solidariteits- «an met hun bijna 1000 collej mijn 'Monopole' in het We Bergkamen. EG spijkert markt op belache Buenos Aires (rtr/afp/krf) - De Euri 'ploertige wijze' bezig in de onderhal handel. Die weinig subtiele uitspraak juido Di Telia, de Argentijnse mi Zaken. De EG spijkert zelf haar markt p een 'belachelijke' manier icht, zo heeft de bewindsman joensdag verder verklaard, je EG heeft deze week besloten formi nieuvj VS. Blair-Houseakkoord, dient jls basis voor afspraken binnen Gatt (Algemene Overeen- [omst inzake Tarieven en Han over vrijmaking van de han del in landbouwprodukten. Alexandrië - Israël zou nu een vredesakkoord met Syrië moe ten sluiten en biet toegeven aan de druk van de rechtse oppositie en afwachten. Deze boodschap had de Egyptische president Mubarak (foto) gis teren voor de Israëlische lei ders na een ontmoeting met zijn Syrische collega Hafez al- Ass'ad Tri Alexandrië. Assad drukte opnieuw zijn afkeuring over het akkoord tussen Israël en de PLO uit. Hij noemde het een 'afzonderlijk' akkoord dat 'afbreuk doet ai de eenheid van de Arabieren'. Washington - Een comité van het Amerikaanse Huis va Afgevaardigden heeft zich gisteren uitgesproken voor een stel om de Amerikaanse deelname aan VN-vredesoperatiesaa banden te leggen. De stemming in het Huis illustreert de toenemende ongerusthei in het Congres over de Amerikaanse deelname aan de vredaso^ peratie in Somalië. Gezien de ervaringen daar zijn Congresled» vj^ weinig gerust op de mogelijke Amerikaanse participatie is nieuwe vredesmacht voor Bosnië-Herzegowina. De Amerikaan regering zal volgens het voorstel de doelstellingen en kosten iedere operatie moeten aangeven voordat ze Amerikaanse tn* pen beschikbaar stelt. 'eter Cook, de minister van Handel van Australië, deed woensdag alle moeite om posi- ieve elementen in de EG-over- eenkomst te ontdekken. Die hij in het feit dat de EG Cook groep lande dieer deze tinië akkoi wat l ralise De misc. verdi woei acht dat sprei akko ces. Euro buite derst dat gen', tatie' ielo/Waspik - Het vleesverwerkei iternational B.V. in Almelo heeft g te zijn aan fraude met exportsubsidie Moskou - Een passagiersvliegtuig is gisteren neerj het vliegveld van Soechoemi, de hoofdstad van Abchaziê, - n Soechoemi, dehootdstad vanAbcnazie.o iiebeleid steeds te zijn uitgegaan luchthaven zijn Georgische soldaten omsingeld door opsta» m 'interpi.etaties d^or d° ^D'. Omdat er geen sprake is van lingen uit Abchazië die hun provincie willen aiscneiuen Georgië. Volgens het persbureau Interfax zijn bij de mij legale praklijken" is'de "contT passagiers gedood. Een dag eerder was ook al een vhegmi luïteit yan de Jondememing "i gevaar, benadrukt het con- (ADVERTENTIE) let bedrijf vindt het daarom onaanvaardbaar dat twee direc teuren en twee medewerkers zijn aangehouden wegens malversa- Het Openbaar Ministerie is ot aanhouding overgegaan na onderzoek door de Algemene In spectiedienst (AID). Tijdens een inval bij de onderne- nam justitie de administra te in beslag. Bij het fraude-on- ierzoek draait het om de vesti- Van der Laan in Umelo, Montfoort en Waspik, Mar samen ruim 700 mensen «erken. In totaal werken bij Van Ier Laan 1.400 mensen. )e directie van het bedrijf zetelt o de hoofdvestiging te Almelo, 'an der Laan in Waspik is een jroduktiebedrijf waar ruim hon- lerd mensen werken. 'an der Laan stelt in haar subsi- :ern. '7 het personeel is toch onze kerheid ontstaan over het voort- jestaan van het bedrijf. De Voe- mgsbond FNV gaat praten met drie overgebleven directiele- altijd rekening gehouden met de val van het kabinet-Dehaene. Volgens het rampscenario zou dat gebeuren na beëindiging van het Belgische EGwoorzitter- schap. De vastberaden en in aantal sterk groeiende Vlaamse liberalen staan in de startblok ken om de fakkel over te nemen, waarbij een coalitie met de CVP overigens niet uitgesloten is. Maar indien premier Dehaene er in slaagt dit najaar een akkoord te bereiken over de herziening van het stelsel van de sociale zekerheid in België, liggen de kaarten weer anders. Het 'Sociaal Pact', waar de Bel gische kranten kolommen over vol schrijven, is in feite een gi gantische bezuinigingsoperatie waarbij uitkeringen op de hel ling komen, de ziektekosten drastisch naar beneneden moe ten en zelfs de invoering van een vermogensbelasting in het rijke- luis-paradijs België tot de moge lijkheden behoort. Prettig verzekerd, dat lijkt me wel wat. Stuur mij gratis en geheel vrijblijvend een offerte met nadere informatie^ diverse keuzemogelijkheden. Dik bel: 013-325325. Naam: Adres: Postcode: Plaats: Tel. privé: Tel. zaak: Leeftijd* Man: Vrouw: Leeftijd kind(eren): I I I loondienst rijksambtenaar zelfstandig student onderwijs overige Nu verzekerd bij: Ik wens wel/geen bezoek aan huis. Door leeftijdstoeslagen bij overstap is ons aanbod waarschijnlijk i sant voor personen ouder dan 45 jaar. Uw persoonlijke gegevens worden vertrouwelijk behandeld. Stuur deze bon in een gesloten envelop zonder pos naar: CZ groep infocentrum, Antwoordnummer 153, 5000 WB Tilburg. CENTRALE ZORGVERZEKERAARS (ADVERTENTIE) Ultzendbureau Breda, tel. 076-204304 Wen-Leur, tel. 01608-18018 tel. 01150-95538 den dg concl Tijde zal ia dedefl vrijdi Van servJ expo] opspl melel consfl gewJ waaJ vangl Bij I worcl ten il kookl ze gil groot het tl OJJ Van Den Suri: voorl stelcfl rie r vooil tege' den G. h voorl tie ia Surii op boel gesti of ook ZOUI heefi de ruptl in di grooj nami Vol| mers alle nen, zijn Tijdi justi ba: blol 'an Uw Ziel i <- t CZ groep Stationsstraat 22 5038 ED Tilburg - Regiokantoren: Goes^ 's-Hertogenbosch Middelburg Nijmegen Valkenswaard Veghel V °nze verslaggever Willem Reijn Suiker Unie handhaaft je®®sPr°ken winstverwachtingen Cnst van het concern, waar top: ,a ,Ser z°nder opgaaf van reden pl zal dit jaar vergelijkbaar zijn

de Stem | 1993 | | pagina 4