DE STEM Dirigent tussen de konijnen Clint Eastwood en het trauma na de Kennedy-moord Artistiek leider Lev Markiz met vijfjarig Nieuw Sinfonietta naar Breda OËSTEM Gewone vrouwenlevens in 'Gas Food Lodging' UIT GIDS Grootscheepse actie voor een thuis ver van huis SUSKE WISK „Als ik ergens loop, wil ik niet lanterfanten" Bert van Vlaanderen, marathonloper G ids DONDERDAG 23 SEPTEMBER 1993 DEEL Hij spaart konijntjes, maar dat is dan ook het enige tijdverdrijf dat hij zich buiten de muziek gunt. Dirigent Lev Mar kiz nam vijf jaar geleden de leiding op zich van het nieuwe kamerorkest Nieuw Sinfonietta Am sterdam. Een jong ka merorkest met hoge am bities, dat zijn kwaliteit in de afgelopen jaren heeft gewezen. Vanavond is Nieuw Sinfonietta in De Nieuwe Veste in Bre da. Door Hanneke Leliveld Hij wilde alleen nog geïnter viewd worden als er onverwach te vragen gesteld zouden wor den. „Waar ik om kan lachen", zei hij aan de telefoon. „Want ik voel me een soort papegaai, in tussen." Lev Markiz, chefdiri gent en artistiek leider van Nieuw Sinfonietta Amsterdam, verbaast zich over de overweldi gende belangstelling van de me dia voor het eerste jubileum van 'zijn' kamerorkest. „Wat is nou een jubileumpje van vijf jaar. Als Ik nou vijf jaar werd, dat zou ik een fantastische aanleiding voor een verhaal vinden", lacht hij. „Maar helaas, ik ben geen vijf meer. Of vijftien." Hoe oud hij wel is, laat hij in het midden. Wie terugrekent, stelt vast dat Markiz rond de zestig moet zijn. In Moskou geboren en getogen, studeerde hij viool bij Joeri Jankelevitsj, kamermuziek bij Maria Joedina en directie bij Kyrill Kondrashin. Vanaf 1955 was Markiz concertmeester en solist bij het Moskous Kameror kest. In 1963 richtte hij zijn eigen kamerorkest op, de Solis ten van Moskou. In 1981 vestig de hij zich in Nederland. De weerstand tegen verslagge vers blijkt mee te vallen. Lev Markiz staat al in de deurope ning, op blote voeten. Hij leidt de bezoeker door de muziekka mer, waar konijntjes de instru menten, de wanden en de vloer bevolken. „Ik spaar konijntjes", verduidelijkt de dirigent bijna ten overvloede. „Beeldjes, plaat jes, knuffeldieren. Boven zit een exemplaar met enorme muzikale oren." Zorgen Achter de muziekkamer vormt een vlonder een terras op het water. Blikvanger op het terras is een klein kunstwerkje dat een dirigent voorstelt. „De ideale di rigent", vindt Markiz. „Hij is ijzersterk. En hij is een dirigent zonder orkest. Mijn droom. Want dan ben je een dirigent zonder zorgen." Als chefdirigent van Nieuw Sin fonietta Amsterdam heeft Mar kiz wèl zorgen. „Zoals een moe der altijd zorgen heeft om haar kind." Nieuw Sinfonietta Amsterdam ontstond in september 1988, na dat een groepje jonge Neder landse musici met het idee kwam een kamerorkest op te richten. Hem werd gevraagd de leiding op zich te nemen. Voor Markiz was het een uitdaging. En de kans om zelf een orkest op te bouwen. Subsidie „Ik ben een principiële tegen stander van een orkest met wis selende dirigenten. Dan lukt het namelijk nooit om een eigen klank te creëren. Bij Sinfonietta ben ik artistiek leider en chefdi rigent. Daarom kan ik het -spel, Lev Markiz: „Mijn droom is dirigent te zijn zonder een orkest. Want dan ben je een dirigent zonder zorgen. foto marco borggreve de stijl èn het repertoire bepalen. Dat is van enorm belang voor de vorming van het karakter van het orkest. En ik vind dat dat wel een beetje gelukt is in de afgelopen periode." Vorig jaar spande het er even om of Nieuw Sinfonietta zou wor den opgenomen in het nieuwe kunstenplan. Dat is wel gebeurd, waardoor het orkest de komende vier jaar verzekerd is van 'een structurele subsidie. 'Hoewel het hier nog een betrekkelijk jonge formatie betreft die nog in ont wikkeling is, meent de Raad dat Nieuw Sinfonietta Amsterdam zich kwalitatief al voldoende be wezen heeft om' in aanmerking te komen voor een meerjarige subsidie', aldus het advies van de Raad van de Kunst. Daaraan wordt toegevoegd dat de over heid het aantal gesubsidieerde orkesten wil terugdringen, maar dat in het geval van Nieuw Sin fonietta kwaliteit de doorslag geeft. Theepot Vijf jaar geleden speelden de musici -en de dirigent- van Sin fonietta voor een zo laag hono rarium dat het 'om te huilen was'. „Maar we hebben er maar om" gelachen. Inmiddels is het best redelijk gesteld met de fi nanciën. We worden steeds meer een bedrijfje. Sinds 1 januari hebben we ook een zakelijk lei der. Lange tijd heeft een orkest lid dat erbij gedaan, nu hebben we iemand van buiten aange trokken. René van Hulst". Markiz' eerste doel was Nieuw Sinfonietta een plaats in eigen land te geven. Dat is gelukt; het orkest heeft zelfs een eigen serie in het Amsterdamse Concertge bouw. „Nu willen we de grote zalen en festivals in het buiten land gaan veroveren". Siberië „De musici hier zijn verwend. Jonge musici klagen over een te lange reis, terwijl we dan van Amsterdam naar Winschoten of Den Bosch zijn gegaan. Toen ik nog in het Moskous Kamerorkest speelde, moesten we wel eens in Siberië een concert geven. Dat is tweeënhalve dag reizen met een slechte trein. En dan in een nieu we bus, speciaal besteld door het ministerie van cultuur. Maar ab soluut oncomfortabel. Wel van binnen beschilderd met blad goud. Dat is natuurlijk bijzonder mooi, midden in de winter in Siberië als je vijf uur moet rei zen. In de bus was het min vijfentwintig. Eindelijk kwamen we aan, in iets wat je geen zaal kunt noemen. En dan speelden we, voor vijftien oude dorpsda mes met kinderen omdat die niet alleen thuis konden blijven. Bin nen was het een stuk warmer. Zeker zeven graden boven nul." Natuurlijk is het niet altijd zo geweest, voegt Markizer snel aan toe. „Ook in Rusland hebben we in fantastische zalen voor fantastisch publiek gespeeld. Maar alles is dus relatief". Joods Lev Markiz is in 1981 naar Ne derland gekomen. Waarom? „Waarom gaat iemand scheiden na een lang huwelijk. De maat was vol. Kijk, volgens mij is het leven onzin. Soms leuke onzin, soms bijzonder leuke onzin, soms tragische of vervelende on zin. Maar leven in zo'n systeem als dat van de voormalige Sov jetunie is echt volkomen onzin. Bovendien ergerde ik mij steeds meer aan het anti-semitisme daar, dat ik steeds weer vast moet stellen dat alles makkelij ker zou zijn als mijn achternaam Ivanov was in plaats van Mar kiz. Mijn dochter was een goede leerling en toch mocht ze toen ze zes jaar was niet naar de school die wij hadden uitgekozen. Om dat ze een joodse naam had." Verboden Dus vroeg Markiz toestemming om te emigreren naar Israël. „Vanaf dat moment was ik over al ontslagen, had ik geen werk meer. Alle opnamen die ik ge maakt had, waren ineens verbo den. Zo ging dat in die tijd met iedereen die wegwilde". Het duurde t'wee jaar voordat Lev Markiz met vrouw en kind ook daadwerkelijk weg kon uit Moskou. „Dat ik in Nederland terecht ben gekomen is eigenlijk toeval. Daar zat een aantal Rus sische musici, onder wie Kyrill Kondrashin. Zij wisten dat wij weg wilden uit Rusland en zei den 'wij zullen proberen iets voor jullie te doen'. De toenma lig directeur van het Haags Con servatorium, Jan van Vlijmen, heeft toen een brief naar de ambassade in Moskou geschre ven met een uitnodiging voor mij om in Nederland te komen wer ken. Zo ben ik hier terecht geko men." Nieuw Sinfonietta Amsterdam speelt vanavond om 20.30 uur in De Nieuwe Veste in Breda. Van onze filmredactie Het mag in de bioscoop dan het jaar van de dinosaurussen zijn, voor ons gewone, ongemanipu- leerde tweevoeters, is Clint Eastwood de kolos van het jaar. Clint de Zwijger zette de kroon op zijn rijk geschakeerde oeuvre met de prachtige western 'Un- forgiven' waarmee hij in april terecht de grote Oscar-winnaar werd. En of het niet op kan, is hij nu te zien in 'In the line of fire' van Wolfgang Petersen, een van de beste actiefilms van dit jaar. Het verhaal speelt zich af in de veiligheidskringen van het Wit te Huis. Frank Horrigan (Clint Eastwood) was in zijn jonge jaren de lijfwacht van diverse presidenten, onder wie Kenne dy. Had hij president Kennedy nog kunnen redden voordat de ze in Dallas werd vermoord? Horrigan heeft aan dit falen een trauma overgehouden. Hij raak te aan de drank en vrouw en dochter lieten hem in de steek. Als de film begint, werkt Horri gan nog wel voor de geheime dienst, maar houdt zich nog uitsluitend bezig met kleinere criminelen. In geheime dienst- kringen heeft Horrigan echter afgedaan. Hij wordt beschouwd als een 'borderline burnout'. Clint Eastwood als de man die president Kennedy niet kon redden in de spannende actiefilm 'In the line of fire'. foto Columbia tri-star. Bij een routine-onderzoek stuit Horrigan op een hotelkamer die kelen van moordaanslagen op presidenten. De geheimzinnige bewoner noemt zich Booth (John Malkovich), naar de moordenaar van Lincoln, en vertelt Horrigan dat hij de pre sident zal vermoorden. Hoewel de Amerikaanse Gehei me Dienst jaarlijks ongeveer 1400 van dit soort dreigementen krijgt, neemt Horrigan het tele foontje wel degelijk serieus. Hij sluit zich opnieuw aan bij de beveiligingsdienst van de presi dent, die op verkiezingscam pagne gaat. Horrigan krijgt daar te maken met Lilly (Rene Russo), een aantrekkelijke, niet op haar mondje gevallen geheim agente. Terwijl er iets moois op gang komt tussen het tweetal, nadert de dag dat Booth zal toeslaan. Hoewel de plot van deze span nende actriefilm in grote lijnen bekend mag klinken, bevat het verhaal toch nog heel wat ver rassende wendingen en puntige, grappige dialogen. Daarbij zijn er interessante personages met genuanceerde karakters en een voortreffelijke rolbezetting. Clint Eastwood zet met zijn doorgroefde kop heel overtui gend een vermoeide agent neer. De man is innerlijk dood sinds de Kennedy-aanslag. Voor zijn gevoel faalde hij uitgerekend op het moment dat het er werkelijk op aankwam in zijn leven. Booth, de man die de president wil vermoorden, herkent dit ge voel feilloos in Horrigan. Hijzelf wil wraak nemen omdat hij uit de CIA is ontslagen wegens ver regaande wreedheid, waarvan de film enkele staaltjes toont. Tussen Horrigan en Booth is feitelijk maar weinig verschil. Beiden zijn geobsedeerde man nen, die zich in de steek voelen gelaten. Beiden zijn vooral ook eenzaam. Hun psychologische duel is spannend door het spel van een charmant, nukkige Clint East wood en een fascinerende John Malkovich als de wrede killer Booth. Actrice Rene Russo met haar natuurlijke uitstraling houdt zich prima staande in dit gezelschap. De regie van de Duitser Wolf gang Petersen ('Das Boot') is in deze Hollywood-produktie zorgvuldig en ter zake. Hij houdt zich ver van overdreven actie en effect, maar voert de spanning bekwaam op en heeft oog voor details en zelfs humor. De acteurs gaf hij alle ruimte waardoor 'In the line of fire' een voorbeeldige actiefilm is gewor den. 'In the line of fire' van Wolfgang Petersen draait in Casino 3 in Breda, Cinemactueel in Bergen op Zoom, Heuvelpoort 1 in Tilburg. Door Marjan Mes Afgezet tegen het gemiddelde Amerikaanse filmaanbod is de debuutfilm 'Gas Food Lodging' van de jonge, Amerikaanse on afhankelijke regisseuse Allison Anders een bescheiden verras sing. Geen luidruchtige effecten en geen behaagziek sterrendom, maar een sympathieke, niet- spectaculaire schildering van een vrouwenhuishouden in het Amerikaanse zuiden, met mooi ingeleefde rollen van onbekende acteurs. Een 'vrouwenfilm' vooral, waarin de mannen voor de ver andering eens niet worden neer gezet als onderdrukkers, maar er net zo kwetsbaar afkomen als de vrouwelijke hoofdpersona ges. Dat zijn een moeder en haar twee dochters, die in een gehucht in New Mexico aan de rand van het bestaansminimum leven. De moeder, Nora, is een ploeterende serveerster in een wegrestaurant die het moeilijk heeft met haar opgroeiende dochters. Omdat ze zelf weinig vertrou wen heeft in de mannen en het leven is ze haar tweetal nauwe lijks tot steun. Ruzies zijn in dit plattelandsgezinnetje heel ge woon, hoewel de onderlinge band in enkele roerende scènes onmiskenbaar is. De weinig op zienbarende en ook wel wat voorspelbare gebeurtenissen worden bekeken door de ogen van het jongste meisje, de vijf tienjarige Shade (een ontwape nende Fairuza Balk). Shade is verzot op Spaanstalige melo drama's in de plaatselijke bio scoop. Geinspireerd door de filmromantiek wil ze ook een man versieren. Niet voor zich zelf, maar voor haar eenzame moeder. Toch probeert ze, bespottelijk frivool opgedoft, ook zelf een jongen te verleiden. Maar dat is dan uitgerekend een notoire ho moseksueel, wat voor een tragi komisch moment zorgt. Shades twee jaar oudere zusje Trudi (Ione Skye) daarentegen verslijt het ene vriendje na het andere. Ze is uitdagend, willig en obsti naat. Net als indertijd haar moeder raakt ze ongewenst zwanger; een misstap waarvoor deze haar dochter juist wanho pig tracht te behoeden. Toch ziet het er naar uit dat voor de drie dames de Ware Liefde in het verschiet ligt. No- ra komt bij toeval in contact met een opgewekte monteur die haar vertrouwen wint. Trudi treft een sympathieke geoloog die haar hart wint met zijn fascinatie voor kristallen. En Shade wordt op een argeloze manier het hof gemaakt door een dikkige Mexicaanse tiener wiens genegenheid heel welkom is. Een beetje potsierlijk en ge zocht is de scène waarin diens doofstomme moeder plotseling losbarst in een wilde dans waarin ze het tweetal mee sleept. Maar voor het overige weet Allison Anders haar vrou welijke drietal en him mannelij ke aanhang zonder overdreven opsmuk te observeren. Het na tuurlijke spel en de authentieke schildering van het platteland smilieu zijn sterker dan het ver haal. Regisseuse Allison Anders werd ongetwijfeld geïnspireerd door haar eigen jeugdervaringen. Zij liep als kind weg van huis, vertrok naar Engeland en kwam ongetrouwd terug met een kind. Als serveerster in Los Angeles belandde ze op de UCLA-film- Mooi ingeleefde rollen van onbekende acteurs. foto cinemien school. Ze werd assistente bij de opnamen van 'Paris, Texas' van Wim Wenders die haar grote inspirator werd. Haar debuut film toont evenwel niet de fraaie buitenkant van het Ame rikaanse 'landschap', zoals bij Wenders, maar de gewone men sen die er in leven. 'Gas Food Lodging' draait in Film huis Concordiain Breda, 23-29 sep tember om 19.30 uur, 30 septem- ber-6 oktober om 22.00 uur. Reinout Oerlemans is vanavond in het showprogramma het eerst zingend te zien. RTL4 helpt Ronald McDonald Kinderfonds Van onze rtv-redactie Hilversum - RTL4 lijkt zich te ontpoppen als een weldoener. Amper drie weken na de succesvolle televisie-m rathon voor het Wereld Natuur Fonds, neemt de zender vanavond op voor een ander goed doel. Aan de hand vane anderhalf uur durend showprogramma, de 'Ronald McDon; Award', hoopt RTL4 flink wat nieuwe donateurs te wervi voor de Ronald McDonald Huizen in Nederland. Ronald McDonald Huizen zijn woningen waar ouders van ern stig zieke kinderen, die in een nabij gelegen' (kinder)ziekenhuis zijn opgenomen, tijdelijk kunnen logeren. Zodoende worden niet alleen ellenlange reistijden om zeild, de ouders zijn ook voort durend in de buurt van hun kind. Ook de broertjes en zusjes van de zieke mogen in het huis verblijven. Hierdoor wordt het normale gezinsleven zo veel mo gelijk benaderd. Een thuis ver van huis dus. Maar voor de huizen is geld nodig. Veel geld. Volgens Pascal Rijnders, directeur van het Ro nald McDonald Kinderfonds, be dragen de vestigingskosten 120.000 gulden per kamer. „Dit komt vooral door de zeer kost bare lokaties waarop we bou wen. De huizen moeten nu een maal dichtbij het ziekenhuis ge situeerd zijn. De rest van het geld gaat op aan de volledige inrichting en de uitgebreide vei ligheidsmaatregelen", legt hij uit. Na de bouw komen de exploita tiekosten: 120 gulden per dag per kamer. Het geld dat met de actie bijeen wordt gebracht, komt ten goede aan de uitbrei ding van bestaande huizen in Utrecht en Groningen en aan de bouw van nieuwe woningen als Huis Sofia in Rotterdam. Aangrijpend In het showprogramma, gepre senteerd door Ron Brandsteder, legt een aantal bekende Neder landers uit wat zich zoal in de vijf Nederlandse Ronald McDo nald Huizen afspeelt. Zo bracht Willeke Alberti een dag door in het huis in Amsterdam. Haar ontmoeting met Pietje, een jon getje met botkanker, is aangrij pend. Ook Ria Lubbers, Hans van Breukelen, Jaap van Zwe den en Irene Moors vertellen op soortgelijke wijze waarom zij het initiatief steunen. Het belang van de tijdelijke woningen wordt pas goed duidelijk wanneer de ouders en hun kinderen zelf aan het woord komen. „Onze perma nente aanwezigheid geeft ons kind de wil om door te gaan", zegt een vader. Debuut Het programma wordt opgeluis- FILMS HULST - De Koning van Engeland 20 u. Sliver. 20 u. Dragon. 20 u. Fixing the shadow. 20 u. Guilty as sin. 20 u. The fugitive. GOES -Grand Theater 20 u. Indecent Proposel. VLISSINGEN - Alhambra 1 20 u. The fugitive. - Alhambra 2 20 u. Sliver. - Alhambra 3 20 u. In the line of fire. - Alhambra 4 20 u. Fixing the shadow. MIDDELBURG - Cinema 20 u. The crying game. terd door muzikale optred van Ben Cramer, Vera Mai Ruth Jacott en Reinout Oei mans. Voor de acteur uit 'Goe tijden, slechte tijden' is dit vens zijn zangdebuut. Ook I Brandsteder brengt een lied gehore. De presentator is n eigen zeggen al geruime tijd gaan met het lot van zieke deren: „Het is alweer twaalf j geleden dat ik met Bella Beer de 'Honeymoonquiz' een bez bracht aan een kinderziel huis. Die wandeling langs vele bedjes heeft me v leven gemotiveerd." De acts worden afgewisseld optredens van vijf kinderen. 1 musicalliedjes worden op wa de geschat door een jury staande uit Danny de Mun Carlo Boszhard, Gerda Hav tong en fondsvoorzitster Syl Tóth. De winnaar gaat naar met de Ronald McDonald Awa '93. Mensen die zich aanmelt als kamer-donateur, ontvang behalve een certificaat een met daarop de liedjes uit programma. Tijdens de uitat ding wordt de kijker regelma op de hoogte gebracht van 'tussenstand'. Vrees Momenteel kan het kinder!® terugvallen op zo'n twintigdu zend donateurs. Ongeveer helft daarvan gaf zich op aanleiding van een soortgel RTL4-uitzending vorig jaar. het Kinderfonds, zo kort na WNF-actie, niet bang dat va Nederlanders voorlopig 'uitgeg ven' zijn? „Als je kijkt water dit land geschonken woi lijkt die vrees me ong Ronald McDonald roept W wens weer heel andere gevoelt op bij de mensen dan het TO Maar zelfs al melden zich slee» duizend nieuwe donateurs dan zijn we nog tevreden', Rijnders. Volgens hem is het Kinderte niet louter uit op nieuwe dr teurs: „We hopen ook da' uitzending kijkers aanspoort' zich als vrijwilliger op te ge" Deze mensen, die de ouders» kelijks drie uur meehelpen het 'runnen' van het huishouo zijn van onschatbare waarde. (RTL4, 20.30 uur) RADIO 1 B heel uur en 7.30, 8.30, 12.30, ïiin 17.30, 18.30 en 06.30 Nieuws. In. -jol Tijdsein. KRO: 12.07 Echo. fine Dingen die gebeuren. AVRO: ,07 Radiojournaal. KRO: 20.05 On- tafel. AVRO: 22.04 Tussen de NOS: 23.07 Met het oog op in oen. VPRO: 0.04-7.00 Nachtle ven met om 0.04 Street beats; 3.02 I. neruistuin; 4.02 Grand disco classique; 5.02-7.00 Aan de bak RADIO 2 5 heel uur Nieuws. NCRV: 7.04 Goedemorgen Nederland (met om 753 Woord onderweg. 8.04-8.15 nCRV's Hier en nu). 9.04 Wie weet ™aar Willem Wever woont? 10.04 Muziek bij de koffie. 11.04 Plein nubliek. 12.04 Vakantie-magazine. (13 04-13-15 Hier en Nu) 14.04 G'oud 6 nieuw. 15.04 Reislustig, reislastig. 1604 Discogram. 16.47 Iets anders. EO 17.04 Alle mensen.VPRO: 16.04 Ekkel horizontaal. TROS: 19.04 Pos ter 20.04 Music all in. 21.04 Voor „ie graag luisteren wil. 22.30 Cou lissen. 23.04-24.00 Sesjun RADIO 3 heel uur Nieuws. AKN: 6.02 Breakfast-club. 9.04 Arbeidsvitami nen. 11.04 Baas van de dag. VARA: 1204 Denk aan Henk. 14.04 Carola. AKN: 15.04 Popsjop (I en II). VOO: 17.04 Rinkeldekinkel. NOS: 18.04 De «vondspits. EO: 19.04 Spoor 7. NCRV 20.04 Paperclip magazine. «PRO: 21.04 Villa 65. TROS: 0.04 Nachtwacht. VPRO: 2.02 Zone. AKN: 4.02-6.00 Pyjama-FM RADIO 4 Om 700, 8.00, 13.00, 18.00 en 20.00 Nieuws. VOO: 7.02 Ochtendstem ming. 9.00 Muziek voor miljoenen. 1059 Het ochtendconcert I: Radio Kamerork. met cello. 11.45 Och tendconcert II: Nat. Filh. Ork. van Letland. 13.04 Klassiek op verzoek. VARA: 14.00 Middagconcert. 15.30 Muziek voor Ferdinand en Isabella van Spanje. 16.00 De Nederlanden: Kamermuziek uit de Romantiek. KRO' 17.00 Zin in muziek. 18.04 KRO Klassiek. 19.30 Het orgel. 20.02 Avondconcert: Kodaly Koor Debre cen en Classical Music Company o v. Peter Santa met sol. 22.00 Laudate. 23.00-24.00 Deze eeuw: Blaasmuziek RADIO 5 Elk heel uurt/m 18.00 Nieuws. NOS: 6.45-6.50 Mededelingenrubriek met uitgebreid weerbericht en scheepsvaartberichten. 7.05 1008 AM. 8.55 Waterstanden. TROS: 9.02 Perspectief. 10.02 De duvel is oud. RVU: 11.02 Kleur bekennen. TE- LEAC: 12.02 Faros. NOS: 13.10 NOS Bijlage. 14.02 Een leven lang. NCRV: 15.02 Schuim en as. NOS: 17.10 Radio DIT. PP: 17.50 CDA- I0S: 18.02 Achtergrondprogramma: 18.02 Ne derlands; 18.20 Arabisch: 18.40 Turks. EO: 19.00 Waar waren we ook alweer? NOS: 19.15 Nieuws en actualiteiten in het Turks. 19.50 Nieuws en actualiteiten in het Ma rokkaans en Berbers. 20.40 Nieuws en actualiteiten in het Chinees. VOO: 21.00 Club Veronica trend. TELEAC: 22.00 Knoop in je zakdoek. 22 30 Gezond op reis. NOS: 23.00-24.00 De familie Jans(s)en OMROEP BRABANT ANP-nieuws: Zie Radio 1. - 7.05 Brabants nieuws en actualiteiten. 7.45 De krant in Brabant. 7.55 Weerman Johan Verschuuren. 8.07 Brabants nieuws. 8.10 Radio Nieuws Centrale. 8.32 Brabants nieuws, actualiteiten en weerman. 9.03 Brabants nieuws. 9.07 Muziek- kiosk. 10.03 Brabants nieuws. 10.07 Draai-bank. 11.03 Brabants nieuws. II.07 Van harte. 12.05 Brabants nieuws en actualiteiten. 12.55 Be richt voor boer en tuinder. 13.07 Brabants nieuws. 13.10 Radio Nieuws Centrale. 13.32 Brabants nieuws. 13.34 Muziek. 14.03 Bra bants nieuws. 14.07 Muziekkiosk (met 15.03 en 16.03 Brabants nieuws). 16.07 Tussen Amsterdam en Brussel. 17.05 Brabants nieuws, actualiteiten en achtergrondpro gramma. 17.45 De agenda. 17.55 •18.00 nieuwsoverzicht OMROEP ZEELAND ANP-nieuws: Zie Radio 1. - 7.05 Nieuws en actualiteiten met om 7.15 Het weer in de provincie, kran tenoverzicht en sport. 7.32 Regio naal nieuwsoverzicht. 7.40 De dag van... 7.50-8.00 De agenda. 12.05 Nieuws en actualiteiten, met om 12.15 Het weer in de provincie. 12.32 Regionaal nieuws. 12.35 Te kust en te keur 12.55-13.00 De agenda. 16.03 Een vak apart. 17.03 Nieuws en actualiteiten, met om 17.15 Het weer in de provincie. 17.32 Regionaal nieuwsoverzicht 17.35 Zegt u 't maar. 17.55-18.00 De agenda

de Stem | 1993 | | pagina 26