De Elzenhof breidt niet uit HUID holen presenteert project net tachtig zomerwoningen Bezuinigingen Rijk is voor streekvervoerders slikken of stikken' amilie De Bruijne trekt verzoek om grotere camping te bouwen weer in PLAATSELIJK nieuws UITSLAGEN DUIVEN sport ÊSTEM vleesprijs- kaarting asisscholen Zaamslag actie voor goed doel ALNO inbouwkeukens. Verrassend veelzijdig, ft Piek uur fcsagggr Leerlingen Petrus Hondius op vossejacht ZWN-personeel verontrust over dienstverlening ZEELAND C4 Diversen^ 3 drag Prijskaart"! HENGELEN Roye Royc DONDERDAG 23 SEPTEMBER 1993 groot 7. onze verslaggever «tburg - De West-Zeeuws- jjise bevolking moet er vrede hebben dat streekvervoerder West Nederland (ZWN) het J busritten op bepaalde lijnen je streek drastisch heeft vermin- Door de rijksbezuinigingen op openbaar vervoer is het voor de eekvervoerders slikken of stik- zo maakte directeur G. Koele deren duidelijk. jeed dat in de vergadering van de sissie openbare werken, bouwbe leid en verkeer van de gemeente Oost burg. Koelewij was daar samen met zijn me dewerker Bouma uitgenodigd om een toelichting te geven op de verschraling van het openbaar vervoer in West- Zeeuws-Vlaanderen. Mensen die in dat gebied wonen en afhankelijk zijn van de diensten van ZWN hebben met de invoering van de nieuwe dienstregeling een bittere pil te slikken gekregen. De frequentie van de busdienst tussen Cad- zand en Oostburg bijvoorbeeld (lijn 4) is gehalveerd. Nog slechts drie keer per dag rijdt de bus op dat traject. Koelewij legde de commissieleden uit dat ZWN door rijksbezuinigingen ge dwongen was drie miljoen gulden in de begroting te snijden. En dat gevolgen voor de dienstverlening in het hele vervoersgebied, niet alleen in (West- jZeeuws-Vlaanderen. De regio mag zich dan nog gelukkig prijzen dat op de ingekrompen lijn het experiment met de zogenaamde teletaxi van start is gegaan, aldus Bouma. Die rijdt in het gebied van lijn 4, haalt de passagier thuis voor de deur af, brengt hem naar een bushalte van waaruit hij vervolgens met de bus ver der kan reizen. Kosten: vijf tot zevenen- eenhalve piek per keer. Tegelijkertijd maakte de ZWN-mede- werker duidelijk dat het voortbestaan van het project -na twee jaar loopt de proef én dus de overheidssteun af- nog hoogst onzeker is. „Er is nog heel wat werk te doen om ervoor te zorgen dat de voorziening hiér ook blijft", en illus treerde dat met cijfers. Want het teletaxikaartje kost de reizi ger nu alleen maar een gulden of vijf omdat het Rijk tachtig procent van de kosten voor zijn rekening neemt. De werkelijke kosten zijn dus aanzienlijk hoger. „Misschien wel vijf- tot zeve nentwintig gulden." Vandaar dat het zaak is een zo hoog mogelijke bezetting van de teletaxi te realiseren, zodat de vervoersvorm ook na de gesubsidieerde beginfase kan blij ven bestaan. ZWN is van plan daar dan ook driftig op te gaan studeren. Zo opperde Bouma de mogelijkheid van samenwerking met anderen. „Er is de taxi die voor de ziekenfondspatiënt rijdt, straks krijg je de taxi die voor de gehandicapte in het kader van de nieu we wet Voorzieningen Gehandicapten rijdt en dan rijdt daar ook nog eens de teletaxi. De handen ineen slaan is in dat verband zeker het bekijken waard." ronze verslaggever szelf en heeft de gemeente Oostburg gisterochtend N.H. Kerk IJzendijke weer in gebruik genomen weten het verzoek de camping gigantisch uit te ;den terug te nemen. «meester J. Kruize deelde mee aan de leden van de missie Planologie. Het ver- i werd om die reden afge- nlvan de vergaderagenda, lens Kruize had de familie [Bruijne van De Elzenhof la- weten het verzoek om mede- jking terug te nemen 'uit een aaide mate van heroverwe- jekomst aens de familie liet R. de lijne gisteren weten geen en- commentaar te willen geven het waarom van de intrek- ig van het verzoek. „Daar jen wij op dit moment niet jgaan." Elzenhof het eerder dit jaar weten in de toekomst graag te Een uitbreiden. De wens n naar voren bij de behan- van de nota over recreatie toerisme in de gemeente, isen op Kansen. Op grond die nota zou De Elzenhof ta verhuizen van Cadzand n uitgeloot om bij de en te winnen, worden gebeld en r en win! tige prijzen of voor 't u. ecyclebare auto! uken! reis! Elke donderdag aanv. 19.30 u. Kombuis, Kloosterzanoe p/m p/m p/m p/m oer jaar. .9%. raaf zwart, 7 gefokt 3-18025 nt in uw 'an een een we it het rea- |>el. TIEN- u! Elke donderdag om naar de Baanstpolder in Nieuw- vliet. Maar noch de eigenaar noch de politieke partijen in de gemeenteraad liepen daar hard mee weg en zagen liever uitbrei ding van de huidige camping. Standpunt Onlangs diende de familie De Bruijne het uitbreidingsplan in. De camping zou ermee vervijf voudigen van 65 naar 322 kam peerplaatsen. 'Niet aan meewer ken', luidde kort gezegd ook nu weer het standpunt van burge meester en wethouders. Want eerst moet er voor het gebied rond Cadzand nog een herinrich tingsplan komen en daarin moe ten alle recreatieve ontwikkelin gen met elkaar samenhangen. Verder was het nog maar zeer de vraag of de politiek 'ja' zou zeggen tegen de voorgenomen forse uitbreiding. Want het bouwplan overschrijdt de gren zen die bij de aanpassing van Koersen op Kansen voor De El zenhof zijn opgenomen. onze correspondent unslag - Basisschool De Torenberg en de Irisschool uit mslag hebben de handen ineen geslagen en houden "gen een grote fancy-fair. De opbrengst is voor Artsen der Grenzen. ide scholen hebben de afgelopen week gewerkt rond het werk van sen zonder Grenzen. Vrijdag is er een slotavond in de Torenberg. personeels-, ouder- en medezeggenschapsraden hebben de slota- d georganiseerd. De gehele opbrengst gaat naar het Vlinderstrik- J-iestival dat geld bijeen brengt voor Artsen zonder Grenzen. >r de jeugd is er deze avond een spelencircuit. Er zijn zeven spelen afgewerkt moeten worden. Een deelname kaart kost 2,50. Voor ikind is er een zak snoep en voor de volwassenen een consumptie, 'allerkleinsten kunnen een greep doen in de grabbelton. Met het «van avontuur zijn prijzen te winnen, ter beschikking gesteld door plaatselijk middenstand. Aan de inwendige mens is ook gedacht, zijn oliebollen en een drankje. hen zonder Grenzen zijn aanwezig met een informatie-stand. Op avond zijn er strikken te koop vanaf twee kwartjes. Commissaris van de Koningin Van Gelder onthult het glas-in-lood raam in de Nederlands Hervormde Kerk in IJzendijke. foto camile schelstraete Van onze correspondent IJzendijke - „De kerkelijke monumenten moeten voor een breder publiek toeganke lijker worden gemaakt en multifunctioneel worden in gezet. Kerken zijn uitstekend geschikt voor concerten en hierdoor komen er financiële middelen beschikbaar voor onderhoud. En goed onder houd voorkomt restauratie." Dat zei Commisaris van de Ko ningin W. van Gelder gistera vond bij het opnieuw in gebruik nemen van de gerestaureerde Nederlands Hervormde Kerk in IJzendijke. „De monumenten zijn de stille getuigen van de Zeeuwse cul- tuurmaand. De verdeling van de gelden voor monumentenzorg is gebaseerd op aantal en niet op de staat van de monumenten. De gemeente Oostburg heeft bij de ze kerk haar verantwoordelijk heid voor haar monumenten ge nomen en daar heb ik veel waar dering voor." vervolgde van Gel der, waarna hij door het onthul len van een glas-in-lood raam de openingshandeling verrichtte. Niet alleen de in 1612 gebouwde kerk is gerestaureerd ook werd het gerestaureerde Witte Batz- orgel gisteravond opgeleverd. De totale kosten van de restauratie bedragen 1 miljoen gulden. „Het gemeentebestuur, de overheden, maar ook de orgelcommissie hebben er alles aan gedaan om de restauratie tot uitvoer te brengen," zei loco-burgemeester A. de Feijter gisteravond tot de talrijke aanwezigen. „We zijn als gemeente erg trots op deze kerk en binnenkort is de face-lift van het centrum van IJzendijke hele maal afgerond. Ik maak me dan ook grote zorgen over de bezui nigingen die gaan plaatsvinden op monumentenzorg. Ik hoop dat u allen deze kerk nog lange tijd zult kunnen gebruiken en koesteren." Na afloop van het officiële ge deelte konden de aanwezigen in de goed gevulde kerk genieten van een concert met Miranda van Kralingen als sopraan en Gert Oost op het orgel. «onze correspondente «t Maartensdijk - De ge- Me Tholen wil bij de kern J'Annaland op het eiland recreatieproject ontwik- met tachtig zomerwo on. Ilplan voor de Kleine Suzan- Wder past in de beleidsnota creatieve Verkenningen van tal Daarin staat ondermeer toerisme in de kern Sint taland versterkt kan worden ontwikkeling van het wa- 'Wt en economische voorzie ningen. Met de aanleg van een complex zomerwoningen willen burge meester en wethouders van Tho len inspelen op een recreatieve behoefte die nu ontbreekt op het eiland. Het college heeft een globaal bestemmingsplan ontwikkeld, speciaal voor het toeristisch pro ject Kleine Suzannapolder. Het totale terrein dat beschikbaar is voor bebouwing bedraagt tussen de drie en vier hectare. Van de tachtig woningen die er komen, kan een gedeelte perma nent worden bewoond. Bij het recreatiepark komen voorzienin gen als een tennis- en midget- golfbaan waarvan iedereen ge bruik kan maken. Gisteravond besprak de advies commissie ruimtelijke ordening het nieuwe plan na een hoorzit ting. Omwonenden van de Su- zannaweg waren verrast over het recreatieplan. Temeer daar het agrarisch gebied al vaak ver geefs voor verschillende doelein den was bestemd. Met name een ontsluitingsweg voor bestaande woningen en nadere invulling van het project leidden tot vra gen. (ADVERTENTIE) t.b.v. sticht. r°"end|dVe' 24sept.incaez^(a troubadour C ing pr. 500,00. Inde® koffie of thee met 9 gratis. Kaarwn**^ de ingang 19A0^_^ iedere zat. caf®,gfapa Huis. Bier van de t fcwë»' heen. Met ALNO kiest u voor een zeer uitgebreid keuken programma. Bovendien komt ALNO in kleur en vorm werkelijk aan elke wens tegemoet. In een kwaliteit die tóónt. Laat u óók door ALNO's veelzijdigheid a verrassen. Wereldklasse in woonkeukens jEflGEN OP ZOOM: Bouwmat. "De Schelde" Vermuidenweg 3 tel. 01640-36910. Verlegh Bouwstoffen Ginnekenweg 284 tel. 076-652550. Keukencentrum Dongen St. Josephstraat 161 tel. 01623-22446. Eleveld Mon Plaisir 19 tel. 01608-13850. &0NGEN: LEUR: •OSTERHOUT: ^NEUZEN: Struyk Handel Koningsdijk 69 tel. 01620-56444. Bouwvoorl. de Hoop Schuttershofweg 32 tel. 01150-80315. Van onze correspondent Terneuzen - Zevenhonderd leerlingen van stedelijke scholengemeenschap Petrus Hondius gingen gisteren in het kader van het tachtigjarig bestaan van de school de straat op voor een vossejacht en oriëntatierit. Om 9.30 uur sloeg James Bond toe in het Zuidlandtheater. De brugklassen hingen de boeken aan de wilgen en keken geza menlijk naar 'License too kill'. Vervolgens was er een lunch in de kantine, waarna het gezel schap naar de binnenstad van Terneuzen ging voor een vosse jacht. Leraren liepen als vos verkleed door de binnenstad. Biologiele raar W. Gijsel was de ramen aan het lappen, terwijl zijn vrouwe lijke collega onderbroeken ver kocht op de markt. Leraar Wink 'Feyenoord fan' liep dit jaar eens niet rond in de clubkleuren, maar zat bij de kolk te vissen. Zijn collega Anthonisse hield zich als clochard op in de bin nenstad. Een grote kartonnen doos vormde zijn huis. De buurt bewoners vertrouwden het niet en belden de politie, die wel om het voorval kon lachen. De twee de en derde klassen namen een frisse duik in Scheldorado. De fietspuzzeltocht voor de klas sen vier vijf en zes ging naar Zaamslag. 's Avonds was er een disco. De activiteiten in het ka der van het tachtigjarig bestaan zijn georganiseerd door de werk groep PH 80 bestaande uit: K. Lindenberg E. Achterberg, L. van Hecke, E. van Laere en H. van der Zee. Vrijdag is er een receptie voor genodigden. Een leraar verkleed als pater maakt een praatje deelnemers aan de vossejacht. foto camile met enkele schelstraete Cadzand - Zeehengelvereni- ging De Wielingen hield voor haar leden een viswedstrijd meetellend voor het clubkam pioenschap 1993. Gevist werd in de Noordzee vanaf het strand bij Cadzand. Er waren 36 deelnemers. De vangsten waren redelijk. Er werd nogal wat tong en paling gevangen. Winnaar met de vangst van een kabeljauw van tweeëneen- halve kilogram werd Jo d'Huyvetter uit het Belgische Maldegem. De verdere uitslag was als volgt: 2. Izaak Dierkx, Cadzand, 1085 gram aan ge vangen vis, 3. Maurice van Steenberghe, Oostburg, 891 gram, 4. Theo van Broeck, Clinge, 667 gram, 5. Izaak Verherbrugge, Breskens, met 639 gram. Na zes wedstrijden voert Piet de Koning uit Bres kens de tussenstand voor het kampioenschap aan. De vol gende wedstrijd wordt gehou den op 24 oktober en staat in het teken van het 25-jarig be staan de vereniging. Kaartingen Nieuw-Namen - Uitslag Verenigde Kaarters: 1. R. Thieleman/K. Wa terschoot, 2. P. van Roeyen/E. Smet, 3. L. Timmermans/ A. Buijs- rogge. Uitslag Moed en Geduld: 1. F. Blommaert/G. van Rooyen, 2. G. Bogaert/E. Blommaert, 3. M. Petin- da/A. Thieleman. Hulst - Uitslagen Bridgeclub Hulst: Groep A: 1. Baggen/Mast, 2. Bruijns/Van Wijnsberghe, 2. De Maat/Van Laere. Groep B: 1. Stal- laert/Van Cauteren en Verbist/ Boddaert, 3. Dourlijn/Deltour. Groep C: 1. Van Gaever/Van Wa terschoot, 2. Tieleman/Lossie, 3. Stolte/Van de Velde en echtpaar De Cock. Groep D: 1. Romson/De Nijs, 2. Kint/Praets, 3. Van Opstal/ De Kindt. Groep E: 1. Maas/Seton, 2. echtpaar Deltour, 3. Biesbroeck/ Van de Wielen. Wedvlucht Quievrain Terneuzen - In het samenspel Hulst/St.-Jansteen vlogen van uit Quievrain 203 jonge duiven, hoogste snelheid 1281,42 meter per minuut: 1,4 en 8. combina tie De Schrijver, 2 en 10. E. van Deursen, 3. T. Taelman, 5. com binatie Danckaert-Van Riel, 6. J. van Spaandonck, 7. R. Ver- morken, 9. Adrie Thijs.72 oude duiven, 1267.10mpm: 1. E. Strobbe, 2,5,6,8 en 9. P. Antheunis, 3. J. de Witte, 4 en 10. R. Vermorken, 7. J. Verhey- den. De Snelle Duif Clinge, 64 jonge duiven, 1242,46pm: 1. L. Wil- laert, 2. J. van Goethem, 3. D. van de Bergen, 4. W. dee Cock, 5. P. Goossens, 6. I. Braecke, 7 en 8. C. van Landeghem, 9 en 10. A. van De Brande. HerLeving Kloosterzande, 91 duiven, 1265,39mpm: 1 en 3. combinatie Verschuren- Andriessen, 2 en 9. R.Mahu, 4. R.Verschuren, 5. J.Voet, 6,7,8 en 10 R. de Nijs. Nieuw Leven Koewacht, 73 jonge duiven, 1319,30mpm: 1. oer. de Laruelle, 2. F. de Mayer, 3 en 6. G. Schalkens, 4 en 7. A. d Booy, 5 en 10. R. Saman, 8. R.Kegels, 9. R van Hijfte. De Postduif Heikant, 88 jonge duiven, 1273,51mpm: 1,2,4,7 en 9. Ed, Verschueren, 3. Cl. Thui, 5 en 10. Th. de Block, 6 en 8. Lex. Thijs. 21 oude duiven, 1251,67mpm: 1 en 2. Ed. Ver schueren, 3. gebroeders Van Houte. Met Moed Vooruit Boschkapel- le, 61 jonge duiven, 1251,21mpm: 1 en 2. A. Wau- ters, 3,5 en 8. C. de Cock, 4,6,7 en 9. D.Dobbelaar, 10. J.Cap- pendijk. Volharding Westdorpe, 64 dui ven, 1323,37mpm: 1,2,6,7 en 8. A. van Paemel, 3. Ed. de Smet, 4,5,9 en 10. P.Baecke. Chantilly Eendracht Maakt Macht Ter neuzen, 84 duiven, 1038,98mpm: 1 en 2. gebroeders Scheele, 3,4,6,8 en 10. G.Neels en zoon, 5 en 7. P.Zegers, 9. H.Zegers. De Voorwaarts Zaamslagveer, 41 duiven, 993mpm: 1,3 en 9. H. de Feijter, 2,8 en 10. M.Scheele en zoon, 4. K. Hamelink, 5. A. van de Velde, 6. T.Hagewoud, 7. combinatie Scheele. Concoursbond Zuid-Beveland, 861 jonge duiven, 1370,34mpm: 1. A. van Leeuwen, Jr. 's-Heer Hendrikskinderen, 2. L. de Put ter, Goes, 3. S. de Jonge, Hein- kenszand, 4. J.Steenhard, Goes, 5. P. Hoondert, Heinkenszand, 6. P. Pieters, Lewedorp, 7. J. de Witte, Goes, 8 en 9. mevrouw Traas, Heinkenszand, 10. Th. Weening, Kapelle. nachtfondvlucht vanuit het Zuidfranse Limoges werden in het inkorfcentrum Hulst 131 oude duiven ingemand. Win naar werd een duif van Adrie Thijs uit St.-Jansteen met een gemiddelde snelheid van 1144,18 meter per minuut. 2. Ch. de Bruijn, Heikant, 3. T. Pouwels, Kloosterzande, 4. J van de Branden, Clinge, 5 en 9. J. Hinderks, Vogelwaarde, 6 en 8. L. van de Gucht, Hulst, 7. Joh. van Spaandonck, St,-Jan- steen, 10. H. Wijnacker,Hengstdijk. 26 jonge duiven, 808,79mpm: 1. E. de Kind, 2,3 en 5. Joh. van Spaan donck, beiden St.-Jansteen, 4. P. Bolsens, Clinge. Concoursbond Zuid-Beveland, 409 oude duive, 1146,84mpm: 1,5 en 10. J. Verwijs, St.-Philip- sland, 2. F. Vette, Hansweert, 3,8 en 9. J. van Poperinge, Brui- nisse, 4 en 6. P. Remeijnse, Goes, 7. P. van Leeuwen, 's- Heer Hendrikskinderen, 259 jonge duiven, 915,1 lmpm: 1,2,3,4,6,9 en 10. J. van Pope ringe, Bruinisse, 5. J en P. Voois, Kruiningen, 7. C. Domi- nicus, Goes, 8. A. Schults, Brui nisse. Inkorfcentrum 's-Heerenhoek, 60 duiven, 915,66mpm: 1 en 10. C.Hermes, Lewedorp, 2,5 en 9. P. van de Waart, 3. Sj. de Vos, beiden 's-Heerenhoek, 4 en 7. D.Rijk, Neinkenszand, 6. Jac. van de Klooster, 8. combinatie Van Boven-Van de Klooster, beiden Nieiwdorp. Nog Sneller, Breskens, 40 dui ven, 777,37mpm: 1 en 6. L. Ras, 2,3,5 en 9. P. Boogaard Jr., 4 S. van de Velde Sr., 7 en 10. S. van de Velde Jr. 8. W. Daansen. De Getrouwe Duif Cadzand, 40 oude duiven, 912,27mpm: 1,4 en 5. R. Braet, 2. G. Schrier, 3. J. de Mey, 31 jonge duiven, 881,85mpm: 1. M. de Lijser, 2 en 3. J. ae Mey, 4. R. Braet. Steeds Sneller IJzendijke, 30 duiven, 1. L. Schoolmeester, 2 en 4. M. Kuijl, 3. H. DEllaert, 5. J. van de Sande. Hoop Biervliet, 14 oude duiven, 876,38mpm: 1. Herman de Dob- belaere, 2 en 3. J. du Puy, 14 jonge duiven, 805,64mpm: 1. J. du Puy, 2. A. de Groote, 3. H. Neve Jr. Nieuw Leven Koewacht, 20 oude duiven, 1073,58mpm: 1,3 en 5. L. de Bruijn, 2. A. de Vliegher en zoon, 4. gebroeders Van Houte. Herleving Kloosterzande, 22 duiven, 881,31mpm: 1,2 een 5. gebrieders De Bakker, 3. com binatie Verschuren-Andriessen, 4. R. Verschuren. Sluiskilse Reisduif, 34 jonge duiven, 901,88mpm: 1 en 4. A. de Bruijne, 2. J. en R. Dane, 3. combinatie Van de Wege-Wisse, 5. combinatie Nachtegaal, 20 oude duiven, 977,85mpm: 1 en 3. P. de Lavoir, 2. A. de Bree. Limoges Terneuzen - Voor de laatste in dit seizoen gehouden over- Concoursbond Zuid-Beveland, 1325 jonge duiven, 1220,llmpm: 1. combinatie Wagenaar-Toonder, Kloetinge, 2. J. Paauwe en zoon, Kruinin gen, 3,4,8,9 10. J. Steenhard, 5. J. Hartman, beiden Goes. Van onze verslaggever Oostburg - Het ZWN-personeel in Draaibrug is verontrust over de verminderde dienstverlening op lijn 4 (Cadzand/Oost- burg). De uitbesteding van het vervoer op dit traject in het weekeinde doet volgens het personeel afbreuk aan het pro- dukt dat het streekvervoerbedrijf levert. ZWN laat de dienstregeling op lijn 4 in de weekeinden rijden door een particulier bedrijf. Maar dat rijdt met een taxibusje waar de mensen soms 'ingepropt' worden. „Dit kan en mag niet langer zo door gaan anders zoeken veel van deze klanten alternatief ver voer en zijn we ze voor altijd kwijt", aldus de Draaibrugse ZWN-ers. Het Oostburgse gemeenteraads lid J. Provoost legde de kwestie gisterochtend aan ZWN-direc- teur Koelemij en diens medewer ker voor in de vergadering van de commissie openbare werken, bouwbeleid en verkeer. Zij wa ren daar om te praten over de klacnten uit West-Zeeuws- Vlaanderen over de inkrimping van buslijnen in de streek. Koelemij gaf toe dat de uitbeste ding van de busregeling aan een ander bedrijf afbraak van de eigen werkgelegenheid was. Maar hij legde tevens uit dat het 'flauwekul is het vervoer zelf te verzorgen als de buurman het goedkoper kan'. Vandaar dat ZWN de dienst had uitbesteed. Klachten over het vervoer van twaalf personen in een taxibusje met plaats voor acht mensen, berustten volgens medewerker Bouman op fabeltjes. „Als een groep met het taxibusje meewil zal men eerder geneigd zijn iets in te schikken dan dat er drie mensen moeten bliiven wach ten."

de Stem | 1993 | | pagina 21