landen. ICE SOR v/m [rootscheepse manifestatie rond ouderenjaar in Kloosterzande lU papier. STOCKING. tOEKEN Brandweer redt man uit brandende woning PvdA Hontenisse tegen oorstel verplaatsing fedrijf naar Kuitaart Parkietenshow trekt veel publiek PLAATSELIJK NIEUWS DAG KLAPPER Werkstraf voor heling groot aantal sigaretten einiddelde huur 625 gulden niet haalbaar voor woningen in betonwijk Oost U IN DE BUURT! Blijspel Siesa binnenkort in première Opnieuw vertel-avond in Den Dullaert in Hulst j STEM ZEELAND C2 jOEK). Axel Gevarieerd winterprogramma voor KVO in Kloosterzande Na diefstal vrachtwagen Philip Morris J aarpr ogr anima KVO-afdeliiig in Westdorpe IMBER 1993 DINSDAG 21 SEPTEMBER 1993 lessins. ^nze verslaggever verzande - In Klooster tje wordt woensdag 29 |teInber een grootscheepse jfestatie gehouden in het |ier van het jaar van de 'ren. De organisatie is in jen van de stichting Wel- tloor Ouderen (SWO) en I Katholieke Bond van eren Hontenisse. Lenement vindt plaats in de Tjstent op het Marijkeplein. Hjn verschillende stands waarin zowel ouderen als jonge ren hun bezigheden presenteren. Ook worden zo'n 120 tekeningen tentoongesteld waarin de leer lingen uit de hoogste groep van de basisscholen hun visie op ouderen geven. Om 10.00 uur wordt de open dag officieel geopend door burge meester Th. Steenkamp. Ver spreid over de gehele dag zijn er optredens van het ouderenkoor Hoosterzande, Ed Steijns, het Seniorenorkest Hulsten de volksdansgroepen uit Terhole en Vogelwaarde. Ook is er een de monstratie Axelse klederdracht en een modeshow. Veel belangstelling wordt er ook verwacht voor de vertoning van oude films van de verschillende dorpskernen van Hontenisse. Er zijn films te zien van Terhole, Vogelwaarde, Lamswaarde, Kloosterzande, Ossenisse en Hengstdijk. De beelden dateren allemaal uit de jaren '60. De ouderen vormen een belang rijke bevolkingsgroep in Honte nisse. Bijna 17 procent van de inwoners is ouder dan 65 jaar. Daarnaast zijn er meer dan 2500 55-plussers. Dat betekent dat een derde van de bevolking ouder is dan 55 jaar. „Het idee voor de open dag is eigenlijk ontstaan toen bekend werd dat 1993 was uitgeroepen tot het jaar van de ouderen," zegt functionaris Beppie van Megen van de SWO. „We zijn toen met de bejaardenbonden om de tafel gaan zitten en zo is dit programma uit de bus gerold. De dag is vooral bedoeld om het beeld dat veel mensen nog steeds van ouderen hebben bij te stel len. Ouderen zijn niet zielig. Ze vormen ook geen speciale groep binnen de maatschappij. Ze zijn een wezenlijk onderdeel van de samenleving. Dat willen we dui delijk maken en daarom willen we de Hontenisser bevolking zo veel mogelijk bij dit evenement betrekken." Beppie van Megen is dan ook blij dat de basisscholen hun medewerking hebben gege ven en dat de stands in de tent ook worden bemand door jonge ren. Maar ook de animo voor allerlei cursussen laat zien dat de oude ren nog graag een actief leven leiden. Volgend jaar begint bij voorbeeld een derde cursus tekstverwerking. Die zit al vol en er is nog een flinke wachtlijst. „Ouderen blijven steeds langer zelfstandig wonen. Daarom is het van belang dat er naast bin go en kaarten nog andere activi teiten worden aangeboden." De gemeente Hontenisse heeft voor de manifestatie op 29 sep tember een subsidie van 2.850 gulden in het vooruitzicht ge steld. Tijdens die dag wordt ook een verloting gehouden. De op brengst is bestemd voor een ouderenproject in het voormali ge Joegoslavië. 9., I loge huren in nieuwe wijk Axel Js. 95% katoen 5% lycra 95 95 Lze verslaggever L|- Bewoners uit de te slopen betonwijk Oost in Axel na de wederopbouw terug in hun oude omgeving [jen wonen, komen voor een hogere huur te staan dan wacht. Vismarkt Burgstraat Garenmark W.C. Serlippens Noordstraat I Regionale Zeeuws-Vlaamse Ligbouwvereniging hield bij I plannen rekening met een jaidelde huurprijs van 625 i per maand maar dat be- i wordt niet gehaald. De jvan de 86 woningen valt in 10.000 gulden tegen. Een (ran de kosten wordt in de jiverrekend. I welke huurbedragen het l, kon adjunct-directeur A. m gisteren nog niet vertel- ,We zullen een deel voor I rekening nemen maar een Hte zal ook in de huur ver tind worden. We moeten nog ijken hoe we dat zullen ver in, Maar aan een lichte stij- jwvan de huur zal wel niet te tiomen zijn," opperde Joos- valler fcnover deze tegenvaller staat r weer een meevaller. Om- |ide bouw van de woningen zo uitviel, toonden B en W jiAxel zich vorige week bereid fandeel van de woningbouw- ftniging in de infrastructuur de nieuwe wijk met 160.000 tien te verminderen. Aanvan- Ijk was het aandeel van de Bingbouwvereniging 627.000 pen. Is het bereikte akkoord ligt de weg om met de aanpak van de wijk te beginnen open. De sloop van de betonwijk loopt nog ge heel volgens plan. Joossen ver wacht dat de eerst woningen in januari tegen de grond zullen gaan. Met de wederopbouw is het anders gesteld nu het minis terie van Volkshuisvesting het aantal toebedeelde woningen aan Zeeland heeft gehalveerd. Voor Zeeuws-Vlaanderen, waar meerdere gemeenten plannen voor nieuwbouw en vervangende nieuwbouw op stapel hebben liggen, betekende dat een toewij zing van 28 (nieuwe) en 56 (ver vanging) woningen. Verdeling Volgens Joossen is het grootste gedeelte voor de eerste fase van de betonwijk veilig gesteld maar is het noodzaak om op korte termijn te bekijken of andere gemeenten contingenten voor Axel beschikbaar willen stellen. Een verdeling van het contin gent is tegenwoordig een zaak van de gemeenschappelijke rege ling Regionale Budgetbeheersing Woninggebonden Subsidie Zeeuws-Vlaanderen. Voorzitter A. de Feijter zei eerder al in een reactie op de halvering van het aantal woningen dat er keuzes moeten worden gemaakt. sen Postbank NV en PTT Post BV e ste distributienetwerk van Nederlanc en. ganisatie en Postkantoren BV same idbalies operationeel. De dagelijks n van een Office Supervisor. Met o oordelijk voor de werving, selectie e irhoudt tevens dagelijks contact mt entative. De Sales Representative te Terneuzen zoeken wij een voor de vergroting van het markta Representative contacten legt tne1 met de opdrachtgevers uit tot Representatives en u zorgt voor naai MBO-niveau en over meerjs' - istfunctie. U hebt aantoonbare m te instelling, improvisatietalent ijven presteren. U bent ondernem dig is. oede arbeidsvoorwaarden. Een Pr" iki'® L-^iüb L-u^ii+ai+on 7iin er Uiis ■u..r5Len vein begrote 300.000 gulden. ,„„,een'e draagt 25 procent J "e 15.000 gulden. De rest bbfbmissieleden kon zich <elijk van uw kwaliteiten zijn et ins bedrijf, n voldoet u aan het profiel, dan wW :itatiebrief, vergezeld van een CL:rireS richten aan het onderstaand •an de sollicitatieprocedure iit verband worden ook de 'caamheden op het gebied de landbouwmechanisatie ie fa. Th. Kindt Zn. uit cswaarde overgenomen, «stgenoemde firma gebruikt loods in Kuitaart al voor ;3g, maar wil in de toekomst lamswaarde enkel nog fiet- bromfietsen, grasmaaiers 1 repareren. le Rol (PvdA) wenste aan s in haar visie halve oplos sen medewerking te verle- Zij vond alleen een ver eng naar een industrieter- s bespreekbaar. Zij wees in J betoog naar de negatieve lezen van het gemeentelijk besburo het RBOI. '"'lieve adviezen "■ouder Pauwels (CDA) wees commissielid op de ook posi- e adviezen van de provincie en de Milieu-inspectie. Kloosterzande en «waarde zal de overlast afnemen en de extra over- 111 Kuitaart zal wel meeval- omdat de loods extra geiso- zal worden en alle activi- bcze grote loods kunnen 'inden. Ook is voor deze «e vestigingsplaats een rui- ^parkeerplaats aanwezig. De foods in de Cloosterstraat be toekomst worden ge- nis showroom. Vrijko- Sronden komen na een mderzoek beschikbaar 7®«gbouw. ouder Pauwels wees er ook l.,een verplaatsing naar een eterrein een veelvoud van de nu door het 'i dp 'thiJïtiginS van een Klein abriekje in de opslag- Cebeco 'e Walsoor- }0, 'n "e ogen van mevrouw dh~Ff? femade vinden. Ge- tatpsr, een graanhandel 8 ne N valt en het nieu- m bet voorstel. onze correspondent «terzande - In de commissie Ruimtelijke Ordening gister- )nd in de raadszaal te Kloosterzande werd uitgebreid licussieerd over de verplaatsing van het bedrijf Kint-Ver- iken uit Kloosterzande naar de Hulsterweg 62a in Maart. Bij een brand in een etagewoning aan de Burggraaf in Sint-Jansteen moest de brandweer gistermiddag de bewoner redden uit de woning. De man had zich in veiligheid gebracht in de badkamer van de bovenwoning en daar het raam open gezet. De brand op zich viel volgens commandant A. der Weduwe van de Hulster brandweer op zich enorm mee. De bewoner had we machinefabriekje in catego rie III, er geen toevoeging van het geluid is te verwachten en de geluidszonering niet wordt bein- vloed, kan ook de Inspectie Mi lieuhygiëne zich met deze gang van zaken verenigen. Wethouder Pauwels merkte nog op dat er op gewezen was dat verdere uit breiding op deze plaats in de toekomst niet meer mogelijk was. De andere commissieleden gingen met het voorstel akkoord. Ook commissiebrede steun was er voor het voorstel om een tweede bedrijfswoning te bou wen bij camping De Zeemeeuw te Ossenisse. Mest Nadat ook de vorige commissie- en raadsvergadering het uitrij den van mest ter sprake was gekomen, werd ook dit punt weer naar voren gebracht door F. Roctus (Algemeen Belang). Hij deponeerde bij college een aan tal feiten die in zijn ogen niet toelaatbaar waren. Een landbou wer aan de Vogeldijk was op 16 augustus door de politie gesom meerd met uitrijden van zijn eigen mest te stoppen. Op het zelfde moment mocht op nabij gelegen veld wel worden doorge gaan met het uitrijden van Bra bantse mest. Dit was voor het commissielid onaanvaardbaar en maakte met misbaar kenbaar van het college een duidelijk antwoord hierop te wensen. Het college beloofde volgende week woensdag bij de raadsvergade ring een notitie te overleggen over deze problematiek. Vooruitlopend daarop maakte wethouder Pauwels al duidelijk dat agrariërs met een oude hin derwetvergunning in augustus niet mogen uitrijden. Landbou wers met een nieuwe hinderwet mogen dit wel. De commissie zou graag zien dat met minimale kosten voor de landbouwers de oude hinderwetvergunning zou worden opgewaardeerd. „Een simpel A4-tje kan toch niet zo veel kosten," aldus F. Roctus. Van onze correspondent Sint-Jansteen - De parkie- tenspeciaalclub regio Zeeuws-Vlaanderen hield in gemeenschapscentrum De Warande voor de 21e keer een parkietenshow. Voorzit ter J. de Roeck sprak van een goede kwaliteit. Vele vogelliefhebbers waren naar St.-Jansteen gekomen om deze unieke show te bezich tigen. Dit jaar hadden 32 vogellief hebbers 478 vogels naar De Warande gebracht. „Een re cord aan inschrijvingen en een nog steeds groeiende aantal le den van onze vereniging," al dus De Roeck. Het was voor de keurmeesters N. Noorlander, F. van de Bergh, K. Zegelaar, A. van Muysenbergh, A. Buuron en J. Hordijk geen gemakkelij ke karwei om de vogels te beoordelen omdat de kwaliteit niet ver uiteen lag. De prijzen werden uitgereikt door T, Udo, districtsvoorzitter van de Nederlandse Bond voor Vogelliefhebbers. De eerste vijf in het klassement van verdien ste waren: E. de Roeck met 454 punten, C. Verborgt 453, O. Debbaut 451, F. Pardon 451 en A. Hamelinck 449 punten. KAMPIOENEN Klasse 40.004: C Verborgt, 41.001: O Debbaut, 41.012: K. van Over- meiren, 41.014: M de Smit, 41.0123: A. van Hurck, 50.001: F Totte, 50.004: M. Colombeen en R. Hamerlinck. 50.404: O. Debbaut en C Verborgt, 51.203: G. Eys- ackers, 51.216: J. Moerland, 51.218: G. Eysackers, 51.226: J. Dankaart, 51.417: G Eysackers, 51.226: J, Dankaart, 51.417: G. Eysackers, 51.601: O. Debbaut, Een van de gevleugelde deelnemers bij de parkietenshow. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE 53.001: F. Pardon, 56.001: P. Logg- he, 57.020: Th. van Dam, 57.201: J. Dankaart, 61.001: E. de Roeck. ALGEMEEN KAMPIOENEN Klasse 52.282: C Verborgt, 53.001: E. de Roeck, 53.201: E. de Roeck, 57.201: J. Dankaart, 59.061: P. de Cock. Kampioen jeugd klasse 51.218: B. de Spiegelaere. Algemeen kam pioen klasse 52.022: A. Hamerlin ck. Van anze correspondent Sas van Gent - Toneelvereniging Siesa uit Sas van Gent is momenteel druk doende met de laatste repetities van het nieuwe blijspel 'Bonbons in luxe verpakking'. Deze ondeugende comedie, zoals Ronald Moring van Siesa zegt, komt vrijdag 15 oktober voor het eerst op de planken in cultureel centrum De Speye in Sas van Gent. De première begint om 20.00 uur. Bonbons in luze verpakking is geschreven door Ria Deslovere en staat in Sas van Gent onder regie van Bert Buyle uit Ossenisse. Behalve de première geeft Siesa voorstellingen in De Speye op zaterdag 16, 23 en 30 oktober. Zaterdag 13 november treedt het Sasse toneelge zelschap op in De Halle te Axel. Alle voorstellin gen beginnen om 20 uur. De voorverkoop van kaarten begint op zaterdag 25 september bij de bekend voorverkoopadressen. HENGELEN - De hen gelsportvereniging Geduld Overwint Alles (GOA) hield voor haar leden een wedstrijd in zoetwatervissen. Het was de derde die in dit seizoen mee telde voor het clubkampioen schap van de vereniging. Ge vist werd op het water van de Kleine kreek. Er waren 37 deelnemers en de vangsten waren matig. De uitslag was als volgt: 1. A. de Wolf 2600 gram aan gevangen vis. 2. W. Janssens, 1700 gram, 3. S. Peelman, 1430 gran, 4. C. van Liere, 1100 gram, 5. E. Par- mentier, 1020 gram, 6. W. Martens, 990 gram, 7. L. Man- naert, 950 gram, 8. G. van de Voorde, 940 gram, 9. E. de Man, 930 gram, 10. R. de Smul met 910 gram. DINSDAG CLINGE - Café De Gouden Kroon, 20 uur vleeskaarting. KLOOSTERZANDE -Café De Reizende Man, 19.30 uur vleeskaarting. WALSOORDEN - Café Rue du Nord, 13.30 uur schieting voor bejaarden. ZUIDDORPE -Café 't Gemeentehuis, 13.30 uur schieting voor bejaarden. Van onze correspondent Kloosterzande - De afdeling Kloosterzande van de KVO heeft voor het komende winterseizoen een gevarieerd programma in elkaar gestoken voor de leden. Zoals gewoonlijk wordt het seizoen geopend met een jaarvergadering, dit keer 7 oktober. Voor 19 oktober is een eco-avond gepland, waarop voorlichting wordt gegeven over de zorg voor ons milieu in het dagelijks leven. Dinsdag 9 november wordt een bezoek aan een escargotkwekerij gebracht in Aardenburg. Mevrouw Hendriks van de patiëntenvereni ging Samen Beter geeft 30 november een uiteenzetting over het doel van haar vereniging. Bij voldoende belangstelling wordt 14 december een bezoek gebracht aan het nieuwe grote shoppingeentrum Wijnegem bij Antwerpen, 21 december wordt de jaarlijkse kerstviering gehouden over dieet. In februari komt Paul Stockman vertellen over oud-Hulst. In maart wordt een excursie gehouden naar Blokker en Albert Heijn. Tevens worden er cursussen gegeven, zoals heilgymnastiek en yoga. Bij voldoende belangstelling volgt nog een cursus hartreanimatie, een cursus pergamo en de tekencursus van vorig jaar krijgt een vervolg. Alle KVO-bijeenkomsten zijn in hotel Van Leuven. Van onze verslaggeefster Breda - Op 19 november vorig jaar werd op de A58 bij Woensdrecht een vrachtwagen tot stoppen gedwongen. De chauffeur moest zijn sleutels afgeven en werd geboeid de bosjes ingegooid. vermoedelijk zelf de gordijnen aan de voorkant en de slaapkamer aan de achterkant aangestoken. De brandweerlieden forceerden de voordeur van de woning en konden het sein 'brand meester' vrijwel onmiddellijk na binnenkomst geven. Er ontstond wel veel rookschade aan het pand. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE van onze correspondent Westdorpe - De afdeling Westdorpe van de Katholieke Vrouwenorganisatie (KVO) heeft voor het komend sei zoen een druk programma. Allereerst wordt op woens dag 29 september de algeme ne ledenvergadering gehou den in Cultureel Centrum Concordia. Naast de bestuurlijke zaken zal het gedeelte na de pauze onder meer besteed worden aan de or ganisatie Artsen zonder Gren zen, waarover mevr. Hammer uit Terneuzen een en ander zal ko men vertellen. In de laatste drie maanden van dit jaar zal er in de Speye te Sas van Gent een cursus patchwork en quilts gegeven worden. Op 20 oktober brengen de leden een bezoek brengen aan het Portaal van Vlaanderen waarbij uiter aard ook een rondvaart door de havens van Terneuzen hoort. Op 17 november zal districtsver- pleegkundige mevr. A. Goetheer een informatie-avond verzorgen over borstkanker en kankerpre ventie. In het kader van de kersttijd wordt op 15 december een kerstviering gehouden, voor afgegaan door een kerkdienst, waarbij mevr. C. Dochy zal voorgaan. Na de kerstmaaltijd zal mevr. I. de Moor een video film over het werk van UNICEF vertonen. Op 12 januari houdt men een excursie naar drukkerij Vink in Axel. Op 9 februari zal er door G. Ducheine aandacht besteed worden aan elektriciteit en vei ligheid in en om het huis. Verder zullen de leden van de KVO in maart eem voorjaarsmo deshow te zien krijgen en gaat men op 26 maart naar de uitvoe ring van de Matthaeuspassion te Aardenburg. Voor april en mei 1994 staan onder meer een rayonbijeen komst en een gezamenlijke reis in rayonverband op het pro gramma. Het seizoen wordt in juni afgesloten met een fiets tocht. De buit bestond uit een partij sigaretten afkomstig van de Bergse fabriek Philip Morris met een totale waarde van 1,8 mil joen gulden. Stolwijkenaar F. L. (29) raakte een paar dagen later onbewust betrokken bij de roof. De man werd opgepakt in een loods in Lelystad waar de siga retten algen opgeslagen. L. was met twee andere mannen bezig de 1800 dozen over te laden in een vrachtwagen, maar na 133 dozen werden ze al gestoord door de politie. L. moest gisteren bij de politierechter in Breda voorkomen op beschuldiging van heling. Aan politierechter mr. W. Ver- jans vertelde hij gisteren dat hij op 20 november van twee man nen een klus kreeg aangeboden. Als hij voor hen een ritje zou rijden zou hij daar vijfduizend gulden aan verdienen. L. dacht geen twee keer na en huurde een vrachtwagen. In de loods in Lelystad aangeko men, besefte hij voor het eerst dat de zaak stonk. Maar omdat hij het geld goed kon gebruiken, ging hij er toch mee door. Nadat hij werd aangehouden heeft hij 66 dagen in voorarrest gezeten. Volgens officier van justitie mr. C. Spierenburg had de man dat al veel eerder kunnen vermoe den. Hij eiste een celstraf van zes maanden, waarvan de helft voorwaardelijk. Politierechter mr. Verjans was bereid L. nog meer tegemoet te komen. Hij hield daarbij zwaar rekening met het blanco straf- bald van de man. Mr. Verjans veroordeelde hem tot een voor waardelijke celstraf van drie maanden en een werkstraf van 150 uur. Voor iedere dag dat L. in voorarrest heeft gezeten, trok hij daar nog eens een uur af. 'Ge keu me nog meer verteH'n' Van onze medewerkster Jeanette Vergouwen Hulst - Een verhaal vertellen in sappig dialect voor een meelevend publiek, dat vonden enkele streekgenoten uit het Land van Hulst een uitdaging. Naast de gemoedelijke avond 'Van bij ons' en een kerstviering met streektalenten was een vertel-avond een nieuw programma-onderdeel voor het gemeenschapscentrum Den Dullaert in Hulst. In 1992 was er een bescheiden voorstelling in de kleine zaal waar slechts zestig personen kunnen zitten. Het werd een daverend succes en de intieme sfeer - vertellen bij de bran dende open haard - droeg daar veel toe bij. Iniatiefnemer Ge orge Sponselee wist drie ver tellers zover te krijgen dat ze voorlazen uit eigen werk of van een geestgenoot. De eerste editie was met drie vertellers, de tweede uitgave presenteert vier vertellers die ieder twin tig minuten nodig hebben om hun verhaal te doen. De tweede vertelavond met de titel 'Ge keu mij nog meer vertell'n' is op 12 november en begint om 20.00 uur. Deze keer niet in de kleine zaal van den Dullaert, maar in de nieu we zaal van de Muziekschool in het Baudeloocomplex (ach ter het stadhuis) waar 120 personen een plaats kunnen vinden. De inrichting van deze eeuwenoude zaal staat borg voor een aparte sfeer, een sfeer die nodig is voor een intieme doch gezellige vertela vond. De vier goed van de tongriem gesneden vertellers zijn: Wies Boogaart, Betsy Schippers-Le Bleu, Jan Zwemer en Ramon Raconte. Zij komen allen uit een andere streek van Zeeland en daarom wordt het een ge varieerde avond. Wies Boogaart woont in Hengstdijk en speelt bij de succesvolle groep de Schelde- galm, die streekstukken in het dialect brengt. Hij vertelt een verhaal in het Hulster dialect. Betsy Schippers-Le Bleu, de bekende vertelster uit Bres- kens, brengt in West-Zeeuws- Vlaams dialect het diepmense lijke verhaal van 'Sakje'. Overkanter Jan Zwemer uit Oostkapelle brandt er onver valst Walchers op los op zijn geheel eigen wijze: de gepro moveerde historicus die te recht een hele grote waarde toekent aan het streekeigene. Jan Zwemer geniet brede be kendheid door zijn wekelijkse bijdrage aan Omroep Zeeland. Ramon Raconte is de enige verteller die op herhaling komt. Hij woont in Biervliet, maar is Vlaming van geboorte. Hij brengt het Vlaamse ele ment in de avond. Vorig jaar vertelde hij het verhaal 'Een Vlaamse Herberg' en ook nu weer laat hij zien dat hij een zonnige kijk heeft op het le ven. De humor ontbreekt bij geen van de vertellers. Toegangskaarten voor de ver telavond op 12 november zijn vanaf heden verkrijgbaar aan de kassa in den Dullaert. Ze kosten 12,50.

de Stem | 1993 | | pagina 13