GOED Moeders mooiste Zeeuwse babbels 'ria pruiming vans 1993 'Mistbanken' in zonnig Hoek Dat is snel... HÉ JA, DAT KEN I Kleintje ancenter ossehoek" ouwwagen ionmarkt Duur of niet Emancipatie Vakantiegeluk Tip voor de Aardenburgse raadsleden Wielrenners latijn Tiee vwo, cCe TOYOTA gSTEM ZEELAND C4 ealer. /Kamperen antal 1993 modellen! ordeel van 1426,-! caravans van Chateau rd in onze showroom len van Vervat eptember9-17 uur e laatst binnengekomen r modellen '93 "entrum Vervat 9.20 12.27 15.33 18.40 ƒ21.47 24.53 WA KAN NE VENT WEL DA'D'N VROUW NIE KAN? PC-KERKDIENSTEN 1993 ZATERDAG 18 SEPTEMBER 1993 Goed, beter: an het seizoen 1993 yerkoop voor trekkelijke prijzen. voorzien van: wiel - 2 Kombie Rollo's - afleveringskosten. hts de katalogusprijs. aler in de Gouden Gids. er "In de Vossehoek" 'uizenden guldens voordelia land, Viking en occasions ziens in: peerwarenhuis cphen, tel. 01654 - 3053. n gebruikte vouwwagens, n waar u naar hartelust in het uw eigen vouwwagen is g voor uit. U komt ogen en taat natuurlijk klaar, e modellen modellen (Bovag) erland hikbaar •n occasion, dan krijgt u er '94 bijna hetzelfde voor terug "nt Vervat u slechts de vouwwagen op vakantie zer, Jamet, Paradiso, Scout, o, Holtkamper, Combi Camp, t, Racklet, Markanto, Flyer, per enz. plete overzichtslijst: 64 Rotterdam (tussen v.Brien.bn Tijdig afslag Feyenoord volg n vakje benutten, ertentie wordt in een groter m de advertentie met het v teksten kort en bondig, nnummer in de advertentie op. i gemakkeli]k en snel. BIJKANT HET BEDRAG AFLEZEN dat ding van brieven onder nummer der» Is contante betaling kunt u een >f girobetaalkaart (dus géén giro- Bij niet-contante betaling ontvang' enties voor de rubrieken Te huur den uitsluitend tegen contante 3229,4800 MB Breda. Afdeling veren op onze kantoren. Uw op o i in ons bezit te zijn. Prijs incl. 17'/z %BTW. Hardrijder: ik doe het ook niet expres. I; Maritieme Eenheid. fctvoor vorm krijgt dat sportpark eigenlijk? InBreskens staat de uitkomst nog niet vast. Zou het ook kunnen zijn dat alles weggeschoten is? 2e zetten niet teveel Vaart achter die fusie. Klagen is ook een specialisme is weer kermis maar geen kermisweer Eindredactie: Eugène Verstraeten. Bijdragen: Ton Koomen Frank Deij Peter Oggel Wil Verherbrugge (AAK ergeren mensen zich aan het feit dat de ambtelijke molens per het algemeen zeer langzaam draaien. Des te meer verheugt het ii burger als bepaalde zaken toch snel geregeld kunnen worden, tals in de gemeente Oostburg en met name de slepende affaire aa de beroemde 'eivormige' verkeersdrempels. Bewoners aan het begin van de Dorpsstraat in Breskens klaagden Seen en been over de verkeersoverlast door middel van trillingen geluid. Wethouder A. de Feijter was niet 'doof' voor die geluiden beloofde enige weken geleden al in deze krant, dat een stel ggehaald zou worden. Na een grondige evaluatie zal een andere iaats gekozen worden. is de raad van afgelopen donderdag herhaalde De Feijter nog eens aja belofte ten aanzien van de verkeersdrempel. Wat blijkt nu jpeens de volgende dag, vrijdag? De verkeersdrempels aan het '«gin van de Dorpsstraat zijn plotsklaps verdwenen. Dat is wel nel snel. Het lijkt...Juist. Is die evaluatie ook al klaar of is dat nu juist iets 'te vlug' gevraagd? Tuut, Tuut. 't Is toch wat. Neem je de koters mee naar het voetbal, zijn ze meer dan lastig. De oplossing van het probleem is snel gevonden. In de vuilnisbak ermee. "Waardoor de getemde uk subiet verandert in moeders mooiste. En de aandacht van de supporters bij de wedstrijd Hoofdplaat-Terneuzen danig afleidt. Of lag het aan de kwaliteit van het spel? foto camile schelstraete WIE klanten wil winnen moet aan promotie doen. Dat heeft een Hulster restaurant goed be grepen. Het restaurant stuurde alle bedrijven in de buurt een mailing om zichzelf aan te prij zen. Voor het gemak worden daar al de vragen voorgekauwd die vaak bepalend zijn voor de restaurantkeuze van de kriti sche eter. Zoals: 'Zijn de prijzen niet te hoog?' „In alle beschei denheid", aldus het restaurant, „menen wij volmondig JA te kunnen antwoorden..." Recent zou in Oostburg een zo genaamd 'Ronde tafelgesprek' plaatsvinden. Dat zou een ge sprek worden tussen de fractie voorzitters van de politieke par tijen met als 'tegenspeelsters' (vrouwen)belangenorganisaties. Het een en ander zou plaats vinden in het gemeentehuis van Oostburg. De fractievoorzitters mochten uit de doeken doen wat zij in de huidige raadspe riode gerealiseerd hadden met betrekking tot emancipatie en vrouwvriendelijk beleid. Helemaal 'vriendelijk' liep de zaak niet. Sommige fractievoor zitters wisten van een dergelijke bijeenkomst niet af en moesten de vergadering diezelfde dag nog uit de krant lezen, 's Avonds op het gemeentehuis aangekomen werd de zaak afge blazen. De organsatie kon door verschillende oorzaken niet ver schijnen, meldde een vertegen woordigster aan de voordeur. Ook eventuele plaatsvervang sters konden 's middags niet meer opgetrommeld worden. Man en vrouw werd op die manier afgescheept en keerden mokkend huiswaarts. Zo ook dat Sluisse raadslid. Zij liep bijhoorlijk te foeteren. „Ik dacht, kom het is eens in de buurt zo'n bijeenkomst. Laat ik nu maar eens een keer kijken wat er zoal besproken wordt. Wordt de zaak afgelast. Fraai is dat. Je denkt toch niet dat ze mij een volgende keer nog zul len zien?" Mopperend ging het toen huiswaarts. Trouwens een berichtje van afzegging naar de krant, het zij telefonisch of per fax is tegenwoordig ook best emancipatorisch verantwoord! 'hamer Dicfc Buitelaar (midden) en zijn assistent Leon van Puijvelde (rechts) mochten tussen ttmistbankendoor op zoek naar de dug-out. foto camile schelstraete 'H-side' van voetbalvereni- Hoek heeft inmiddels een behoorlijke reputatie opge duwd. De tegenstanders van eersteklasser uit het KNVB- Werdagvoetbal weten inmid- ®s dat het er bij de thuiswed- drijden van Hoek aardig tekeer ®igaan. 'H-side' is altijd prominent Jfflwezig achter het doel van de er. Om de opponent ie imponeren steekt de trouwe aanhang van Hoek bij ieder thuisduel een voorraad vuurwerk af die goed is voor een duivels lawaai en rookwol ken die minutenlang voor ware 'mistbanken' zorgen op het Hoek-terrein. Een voorraad vuurwerk die het aardig zou doen bij de jaarwisseling. Zo ook afgelopen zonnige zater dag in de openingswedstrijd van het seizoen tegen Baren- drecht. Trainer Dick Buitelaar (zie foto) en zijn assistent moch ten tussen de 'mistbanken' door op zoek naar de dug-out. De tegenstander bleek uiteindelijk toch niet zo onder de indruk. Immers, Barendrecht slaagde erin een 2-0-achterstand weg te werken en met 2-2 gelijk te spelen. Wellicht is er in de toe komst nog meer vuurwerk no dig in Hoek.... OP HET Griekse strand, met zoveel melkwitte Engelsen dat de zon moedeloos achter het enige wolkje dat de blauwe he mel ontsiert kruipt, sleept een Duitser zijn pas aangeschafte luchtbed naar de waterkant. Lekker luieren op een luchtbed op het water is voor veel vakan tiegangers zowat de enige reme die om aan de Griekse kust de heetste uren van de dag door te komen. Nieuws dat de Duitser 's morgens kort na aankomst al had bereikt. Met een blik die triomf verried, luchtbedjes zijn schaars aan het eind van het seizoen, had hij kort daarvoor zijn van 'faktor twaalf' glimmende vrouw zijn nieuwe aankoop getoond. Een grijs getint model met een 'doorzichtig' hoofdkussen, om naar de visjes te kunnen kijken. „Ich gehe erst", zo had ie af scheid genomen. Voorzichtig om zich heen spie dend, op zoek naar nog meer beginners,, duwt hij zijn water bedje speels met een hand voor uit terwijl hij met de andere zijn gefortuneerde buik bewa tert. Alsof hij het moment van ultiem genot zo lang mogelijk wil uitstellen laat ie het bedje achteloos van zich afdrijven en duikt kopje onder. Maar dan acht hij het moment toch daar en waagt de sprong. Even zucht het luchtbed onder het niet geringe gewicht en schiet dan piepend als een snel leeglopende ballon vanonder zijn lichaam weg. De Duitser, omringd door elegant drijvend schoon, beschaamd aan zijn lot overlatend. De volgende poging brengt de onversaagde vakan tieganger meer succes. Hij ligt nu schuin op het bed, met zijn benen buiten boord, en blijft zowaar drijven. Maar erg com fortabel ligt dat niet. Na een paar minuten ongemakkelijk dobberen probeert hij zijn be nen te verplaatsen naar het midden van het bed, maar dat verdraagt de snelle gewichts verplaatsing niet en de Duitser kiepert opnieuw in het water. De blik van triomf die zijn gezicht tot dan had gesierd ver andert in een chagrijnige gri mas en met het verdwijnen van zijn ligplaats ontsnapt ook de eerste vloek. 'Verdammt'. Vijf hilarische sprongen later, onder de ogen van een snel groeiend publiek, lacht het ge luk hem toe en ligt hij in de ideale houding op zijn natte matrasje. Welgeteld drie minu ten duurt zijn prille geluk. Dan laat de venijnige golfslag van een voorbijsnellende speedboat hem in totale ontreddering ach ter. DE VOOR donderdag 23 sep tember geplande vergadering van de gemeenteraad van Aar denburg gaat niet door. Er zijn niet voldoende agendapunten. Aldus luidde deze week een me dedeling van burgemeester en wethouders van de Kikkerge meente. Misschien kunnen de Aarden burgse raadsleden zich alvast voorbereiden op de voorgeno men fusie met de gemeente Sluis. Immers, ze zijn die avond nu toch vrij, terwijl hun Sluisse collega's zich dan wel buigen over de vergaderagenda. Dat overkomt me geen twee de keer, dacht wielrenner Pa trick Wouters afgelopen week tijdens de Delta Tour. In de etappe van Oost-Souburg naar Vlissingen werd hij in de eindsprint geklopt. Goede raad is dan duur. Wouters zag de oplossing in een heus spiekbriefje. Een goede voor bereiding is immers het halve werk. Dacht-ie. Want het mocht niet baten. In de etappe van Sluiskil naar Lamswaar- de greep Wouters weer naast de bloemen. Opnieuw tweede, voor een sporter zowat de slechtste plaats. Dat spiek briefje heeft dan ook meer weg van wielrennerslatijn. foto camile schelstraete öic arte geriffermeerden, die aolen daor'm nog al 's toeren eeh? weet toch wel wien ank bedoel eeh? Die mannen van d'n SGP. 'at!t beteket, weet'k nie, 'K stem'r toch nie op, dus wa kant bommen, "laor 9e moe taor'm wel eel veel ouwerwets zijn, wilde daor nog mee afkommen. "^onmens mag geen lid zijn eeh, ze willen allenug mannen in ulder partai daor val ook nie over te praoten, watta betreft zijn ze zo ard as ne kai. dorkeun ze nog wel's leluk mee uitspelen, want emaol sjuust schijn't nie te zijn. 1wrimmenaosie en zukken dingen eeh, daor krijge ze nog geneuk mee op de lange termijn. ®snaP tie oor, want 't is ammel eel dóódsimpel voor d'n dezen: die vrouwen daor ketent mee zijn, zal't toch wijer wel e wost wezen? 'wtt ank daor over prakkezeer, schiet'r mij enees nog iets deur mijne kop: or zijn d'r wel meer waorta nie mag, nie één, belangenie die zijn d'r volop. du^te ^terab jao a'an die mannen mee vlas te maoken én, rechtuit gezeed, weet k ook nie, ze schrijvent ook 'n tikelken anders voor zo wijjd ank weet: en dr H en an e ®rde van -FTins Karneval, Kiwinas, de Ronde Taofel, e ate van da snoep, de Lions, ge weet wel, e lat kwatta maor dan mee ne waofel. aor schijne vrouwen ook geen lid van te keunen oren, oordeken zeggen, dank" Ze ün e vanwe9es dadde, straf op wille gaon leggen, fiao em ZS no9 eve^es vooruit, want attaor nie mag, dan nergest nie niewaor, r gezeed, ik laot'r mijn slaopen nie voor! Ze zoek'nt maor uit mee makaor! SS PC Kerkdiensten Zaterdag 18 september Zevendedags adventisten Terneuzen Goede HerderKerk - 10 u. A. van Rijswijk. Middelburg Doopsgezinde kerk - 10 u. C. van de Ploeg. Vlissingen 't Anker - 9.15 u. C. van de PLoeg. Zondag 19 september. Hervormde Kerkdiensten Aardenburg Ontmoetingskerk - 10.30 u. W. Kruidenier. Axel - 10 u. ds. J. Maasland, 17 u. ds. R. van Elderen. Biervliet - Dienst in IJzendijke. Breskens - 9.30 u. ds. J. Leent- faar. Cadzand - geen dienst. Groede - 11 u. ds. Van der Sar. Hoek - 10 en 17 u. ds. A. v.d. Maas. Hontenisse - 11 u. ds. A. Senf, Zaamslag. Hoofdplaat - Dienst in IJzen dijke. Hulst - 9.30 u. A. Senf, Zaam- siag. Nieuwvliet - 10 u. D. van de Baulhede. Oostburg - 10 u. dienst in Zuid- zande. Vrijdag 24-9 16 u. ds. M. lorier, dienst in De Stelle. Philippine - 11 u. dienst in Sas van Gent. Retranchement - 11 u. ds. Hou waart. Sas van Gent - 11 u. ds. J. Boersma. Schoondijke - 9.30 u. ds. F. van der Sar. Sint Anna ter Muiden - Geen dienst. Sint Kruis - 9 u. W. Kruidenier. Sluis - 9.30 u. ds. Houwaart. Sluiskil - 9.30 u. ds. J. Boers ma. Terneuzen - Grote Kerk - 10 u. ds. A. Bosch. Goede Herderkerk - 10.30 u. D. de Best, 19 u. ds. C. Hoogen- doorn. Opstandingkerk - 10.30 u. ds. A. de Meij Mecima. Ziekenhuis De Honte - 17.45 u. ds. J. Boersma, Terneuzen. Verpleeghuis Ter Schorre - 10.30 u. H. Ketelaar. Waterlandkerkje - 11 u. mevr. Bolsenbroek. IJzendijke - 9.30 u. ds. J. v.d. Schee. Zaamslag - 10 u. ds. ds. C. Hoogendoorn, Terneuzen. Zuidzande - 10 u. ds. H. de Neeling, Zutphen. Gereformeerde Kerkdiensten Axel - 10 u. en 17.00 u ds.R.J. van Élderen Hoek - 10 u. dienst. Terneuzen - 10.30 u Opstan- dingskerk - gezamenlijke dienst ;17.00 u ds. D. de Best. Goede Herderkerk - 10.30 ds. D. de Best. Zaamslag - 10 u. en 15.u ds. A. Haan. Aardenburg St. Baafskerk - 10.30 u. dhr. W. Kruidenier. Breskens - 9.30 u. ds. Leentfaar /vrededienst; 17.00u leesdienst. Oostburg - 9.30 u. ds. M. Lorier Schoondijke-9.30 u ds. F. van der Sar-SOW Ned. Hertv. Kerk.; 14.30 u ds. D.de Best. Gereformeerde Kerkdiensten (Vrijgemaakt) Axel - 15 u. ds. A.Kramer. Terneuzen - 10 u en 15 u. ds. G. de Kimpe. Hoek - 9.30 en 15.00 u. ds. A. Souman. 9.30 en 15.00 u. ds. Gereformeerde 10 en 15 u. ds. A. Zaamslag - L.Leeftink. Christelijke kerk Zaamslag van Ek. Evangelische gemeente Hulst Den Dullaert - 10 u. dhr. Goudswaard. Terneuzen - 10 u. dhr. van Nes. Vrije evangelische gemeente Breskens - 9 u. ds. ds. J.Leent- faar. Nieuwvliet - 10.30 u ds. Th Mey. Retranchement - 10 u. ds. J. van de Hoek. Doopsgezinde gemeente Middelburg - 11.00 uur ds. E. Borren. Vlissingen - 11.00 u zie Middel burg. Leger des Heils Terneuzen - 10 u. en 19 u. samenkomst o.l.v. majoor Oort. Aflevering 321 „Dit lied," zegt P. van Puyvelde uit Lamswaarde, „is er een uit mijn jonge jaren. Ik ben nu zesentachtig." Deze week eveneens geen pleidooi voor het huwelijk, we kunnen het ook niet helpen. En snappen doen we het evenmin, want zowel Pe als G en Am hebben echt 'd'n hogen geschoten'. We hebben niet te klagen, alia, toch niet veel dan. EEN AARDIGE KEREL O, ik ben toch zo'n aardige kerel; Alle meisjes noemen mij 'Schone Perel'. Ene vrouw kan mijn hartje verblijden; Op kindermeiden ben ik verzot. Van de liefde ben ik niet verlegen, Want kom ik soms zo'n poesje tegen, Dan ben ik er seffens bij Ik stap weldra aan haar zij En wij praten stil en blij. O, ik ben in bij schone vrouwen Vast zal mij dat niet berouwen, Want ik ben een jongen, flink en galant, Voor een okazie rap bij de hand. Moeder kan dat niet verdragen, Want zij zegt schier alle dgen: Stel dit uit uw zinnen en luister toch Alfred Waar dat gij uw gedacht op zet! Zo ben ik onlangs naar de kermis getreden; 'k Had veel geld en ik was zo tevreden En ik dacht van mij eens goed te vermaken En vreugde te smaken. Wat zoet genot! Zo geraakte het 's nachts twaalf uren; 'k Zag een meisje uit onze geburen. Ik sprak haar aan: Aangenaam, wij zijn van dezelfde baan En 'k mocht met haar huiswaarts gaan. Onderweg zag ik haar geren, Want zonder mij te generen, Gaf ik op haar wangen een ferme zoen. Ze begon te blozen, maar och ze liet mij doen O, dat stond in mijne zinnen Ik wilde wederom beginnen, Maar zij zei: Oh, gij dwazen Alfred, Waar dat gij uw gedacht op zet! Overtijd, ik zal het u verklaren, Ben ik wederom aardig gevaren. Op een avond in een schone tent. Een stammenee door iedereen gekend. Terwijl de gargon mij bestelde En zo 't een en 't ander vertelde, Lonkte ik naar de madam En ik weet niet hoe het kwam, Die mij in haar armen nam. O, dat waren wrede streken! O, ik kon geen woord meer spreken, Maar mijn schrik was nogal vlug gedaan; Ik begon dat spelletje seffens te verstaan, Want ik vroeg haar zonder beven: Mag ik u een kusje geven? Maar ze zei: Gij dwazen Alfred, Waar dat gij uw gedacht op zet! Ik kreeg onlangs het gedacht om te gaan trouwen; 'k Had er de schoonste van alle vrouwen En wij beminden elkander weder zo lief en teder Wat een zoet genot. Nog twee maanden en het spel was geklonken; Met mijn vrienden nog een pintje gedronken. Wellicht voor de laatste keer: Een getrouwd man mag dat niet meer, Drinken met zijn vrienden als weleer. Ik vertelde mijn gedachten; Als zij het hoorden, o, zij lachten: Gij al zo een kerel! Wat zijt gij nu van zin? Was ik in uw plaats, ik sprong liever het water in! Ik begon mij te bedenken Liet het glas nog eens volschenken. Het trouwen was gedaan en wij zongen toen: Alfred, Waar dat gij uw gedacht op zet! Pegam. I

de Stem | 1993 | | pagina 23