W Clinge financieel gezond Geluidswal langs 'goudkust' van Hulst Jubilaris bij Sociale Werkvoorziening LEGENHEID Jemeente Hulst zet schuld als blijk van waardering om in renteloze lening n BROOKE moem MMHMl alashandei »T IN GLAS trr~~ T p°Utieke beschou- PLAATSELIJK nieuws DAG klapper UITSLAGEN Axel akkoord met verminderde bijdrage straten 6Controles duren uren' Tekort aan mensen in Hulst voor een goed milieubeleid rticulieren ZEELAND C2 Meevallertje Wilhelminastraat laat wens in vervulling gaan E N e Graaff-Nauta Hulst (iedisch specialisten in (eeuws-Ylaanderen wachten [esultaat acties elders af fout met installatie kan Sroomchemie veel kosten Nieuwe klucht ODI Vogelwaarde examens KAARTINGEN SCHIETINGEN KOERSBAL BOLLINGEN GVP wil meer ruimte voor trouwauto's Herdenking van bevrijding ook in teken racisme R 1993 om te zoenen ankje, jubileum, receptie e, verloving, overwinninq' en, Abraham, openbare ar door, mag best eens in wel op de pagina 'oeilijk is dat niet en duur e zijn. Prijs per regel of 2,82*, één grote regel 3,40 resp. 3,57*. atsen van een foto of een formaat van 35 x 45 ij 18,75 resp. 19,69" tarieven op aanvraag. Bij betaling wordt 4,50 kend. Foto's worden niet el 076-236442 of geef uw ór plaatsing af bij één van Schriftelijke opgaven nd geaccepteerd indien ekend zijn, ook indien uw g bijgevoegd is. ns het recht voor teksten an redenen te weigeren, er klachten bereiken over ekst behoudt de uitgever oor om de naam van de ver bekend te geven, enigingsnieuws p 2 kolom op donderdag nigingsnieuws 2 kolom op donderdag 16-09.93 JSTEM ZATERDAG 18 SEPTEMBER 1993 u - De gemeente Hulst 'jt plotseling geld over de aanleg van een ge- wal langs de Saxhaven- die om zijn kapitale a beter bekend staat als goudkust'. Die aanleg is mogelijk omdat de aanbe- jjng van de reconstructie de Wilhelminastraat in ,1-Jansteen flink is meege- llen. berekeningen gingen uit van meer dan een miljoen gulden, maar het bedrijf AZV uit Sluis kil blijft daar als laagste in schrijver met 928.000 gulden ex clusief btw een stuk onder. Ge noeg om met het overschot de geluidswal te kunnen bekosti gen. Die kost alles bij elkaar 85.000 gulden inclusief btw. In hun voorstel aan de gemeen teraad wijzen burgemeester en wethouders er op dat de bewo ners van de Saxhavenbuurt veel overlast ondervinden van het over de rijksweg 60 rijdende ver keer. Vanuit de wijk is dan ook al verschillende keren aan de bel getrokken, met het verzoek om maatregelen te treffen tegen de overlast. Om financiële redenen heeft de gemeente de wensen nooit kunnen honoreren. Die kans doet zich nu dus wel voor. Door een geluidswal aan te leg gen wordt het verkeerslawaai fors teruggedrongen. Grond voor het kunstwerk heeft de gemeente genoeg. Die komt namelijk vrij bij het grondwerk van de recon structie van de Wilhelmi nastraat. Normaal zou de aanne mer verplicht zijn de grond naar de gemeentelijke opslagplaats te brengen, maar nu kan die dus meteen bij de plaats van de toekomstige geluidswal worden gekiept. Omdat AZV de uit de Wilhelminastraat afkomstige grond moet afvoeren, lijkt het B en W niet meer dan logisch dat dit bedrijf opdracht krijgt ook de geluidswal aan te leggen. f onze verslaggever jjge - Het nieuwe bestuur van de voetbalvereniging we is er in korte tijd in geslaagd de financiële positie u de club weer gezond te krijgen. Dat resultaat dient volgens burgemeester en wethouders van Hulst aardering en ze willen de nog openstaande schuld aan >«emeente dan ook omzetten in een renteloze lening. «vereniging raakte in de pra men toen men de rente en 'sssing van bij de bank afge- jen geldleningen niet meer r betalen. Omdat de gemeente 1st zich destijds garant had lid moest de gemeente over periode eind 1989 tot en met 1992 met bijna 30.000 gul- over de brug komen. De ise was onder meer te wij- aan minder contributie door teruglopend ledenaantal, èr bezoekers bij thuiswed- jden en een lagere kantine- 1 Sluiskil viert feest „REKEN MAAF want deze lieve me wordt vandaag 50 j H.G. van de hele ben inte ging in overleg met iUoenmalig bestuur over het ezoek om de schuld om te |5en in een renteloze lening, ir dan moesten wel de nodige anciële paperassen op tafel uien. Het bestuur zag het uit- ftdelijk niet meer zitten en ppieop. 1 nieuw bestuur trad aan en j van de gemeente een 1 jaar de tijd om orde in de inciële chaos te scheppen, g voortvarend aan de Lg en heeft nu niet alleen alles nrig op een rijtje gezet, maar 2^1 int de politiek de specialisten fit tegemoet, dan zullen de spe- asten in De Honte in Terneu- en in het Oostburgse Anto- sziekenhuis de adviezen van [sdelijke organisaties opvolgen, it heeft de medische staf van Mekenhuisgroep gisteren af- psproken. aatssecretaris Simons wil het primum-aantal verrichtingen r medisch specialisten vast- fSffl op het niveau van 1989. e praktijk betekent dat een »e van het aantal medische '.delingen. Om te laten zien fit het effect van een dergelijke patregel is, worden er door het M land zogeheten budgetwe- ken gehouden. In die weken worden alleen spoedgevallen be handeld. Een aantal specialisten werk zaam in De Honte in Terneuzen en het Antoniusziekenhuis in Oostburg, onder wie de anesthe sisten, heeft dit jaar de door Simons voorgestelde limiet van '89 al bereikt. Maar er zijn ook specialisten die nog niet aan die limiet zitten en die dus ook geen aanleiding zien om het aantal verrichtingen te rug te draaien door alleen spoed gevallen in behandeling te ne men. Kinderartsen zullen in elk geval normaal blijven werken. 0-18772, 4538 AS TERNEUZEN snie' n open enveloppe, postzegel iden aan ÏUZENSE GLASHANDEL nummer 505, 4530 WB Terneuzen^ 24 UÜB cfrVICE ,aaS I '"hij ontsnapte een kleine "felheid giftige stof die huid- J-ankklachten veroorzaakte e bewoners van de Terneu- wijk Zeldenrust. De instal- werd destijds op last van °penbaar ministerie stilge- I ywzegeld. De installatie «nuddels door Broomchemie 8 bedrijf had "inde in de bewuste hinderwetvergun- .e staatssecretaris van towf zaken' A. de HemF» 's maandag 27 k er gastspreker tijdens ^bijeenkomst van het CDA i 'afca van gespreksavond ^rde'n ?a 'i komen onder |ehl„nrfdarwerPengemeente- veilioo PasPoorten en .gemeente aan de or- ~«ienin\^1Lomst wordt ge- Hl StatiL^yoaertshof aan '■10 uur n en begint om ook nog goed nieuws te melden. Er is nu zelfs weer een over schot. Met dat geld zijn alvast wat oude schulden vereffend. Alles bij elkaar blijkt de club nu over ongeveer 19.000 gulden te beschikken. Die wil het bestuur echter graag gebruiken voor het onderhoud van de gebouwen, dat er de afgelopen jaren ook bij in is geschoten. Daarnaast is het bestuur er in geslaagd voor het seizoen 1993/94 een sluitende begroting te overleggen. Daarin zijn de aflossing en rente aan de bank opgenomen plus 1.500 gulden om een eventuele renteloze le ning van de gemeente af te los sen. B en W realiseren zich dat het met een dergelijk bedrag per jaar wel even kan duren voordat de schuld is vereffend. Daarom moeten eventuele toekomstige batige saldi van de club in de gemeentekas worden gestort als extra aflossing. De zaak komt donderdag 23 sep tember aan de orde in de Hulster commissie Financiën. Die verga dert dan om 19.00 uur in het stadskantoor. onze verslaggever liraeuzen - De medisch specialisten van de ziekenhuisgroep feeuws-Vlaanderen wachten de effecten van de elders lande- i gehouden acties af voordat ze zelf overgaan tot het kaaien van bijvoorbeeld zondagsdiensten. Van onze verslaggever Hulst - Wim Koopman uit Vogelwaarde is koninklijk onderscheiden met de ereme daille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau in brons. Hij krijgt de onderscheiding omdat hij 40 jaar in dienst is bij de Sociale Werkvoorzie ning. Het eremetaal werd hem gisteren opgespeld door burgemeester Th. Steenkamp van Hontenisse. Dat gebeurde tijdens een feestelijke bijeenkomst in de kantine van de Hulster Dethon-vestiging. Het is de eerste keer dat bij de Sociale Werkvoorziening in Zeeuws-Vlaanderen een 40-jarig dienstverband te vieren valt. De jubilaris werd gisteren door de brandweer, waar hij een grote voorliefde voor heeft, van huis opgehaald en naar Hulst ge bracht. De 55-jarige jubilaris, geboren en getogen in Bergen op Zoom, kwam 40 jaar geleden in dienst van bij de toenmalige WVS West-Noord-Brabant. Daar werd hij inpakker van koekjes en fruit. Hij was een van de eersten in de WSW (Wet Sociale Werkvoorziening). Na een verhuizing naar Vogel waarde kwam Wim Koopman samen met zijn broer. Jan in 1982 in dienst van Dethon. Hij is daar werkzaam op de montage-afde ling en de meubelfabriek, waar hij zijn werk steeds met veel plezier en motivatie verricht. Wim Koopman heeft ook in het vrijwilligerswerk zijn sporen verdiend. In Vogelwaarde staat hij altijd klaar voor de oudere mensen waarvoor hij, als ze dat zelf niet meer kunnen, de bood schappen doet. De carnavalsver eniging De Vogelpiek maakt al jaren graag gebruik van zijn diensten. Hij vervult de functie van carnavalspolitie. Iedere za terdag fietst hij door wind en wind naar de markt in Axel om daar groentenman Wim West- veer te helpen. Wim Koopman genoot van zijn rit met de brandweer. FOTO'S CAMILE SCHEISTRAETE Meiburg - Zowel het Terneuzense bedrijf Broomchemie bv baar plantmanager, de 50-jarige J. van der W. uit widrecht, zullen zich vrijdag voor de economische politie ker in Middelburg moeten verantwoorden wegens een nalatigheden bij het onderhoud van een proefinstalla- !"i oktober vorig jaar. ning om 'Octa recovery residu' op te werken. De installatie mocht slechts op één bepaalde plek staan. Het bedrijf wordt er onder meer van verdacht naast de eerder genoemde stof ook 'Tetra-Broom-Bisphenol-A re covery residu' te hebben opge werkt en de installatie zonder vergunning te hebben uitgebreid of veranderd. Daarnaast wordt het bedrijf ver weten dat tegen alle voorschrif ten geen deskundig daartoe op geleid personeel aan de installa tie werkte, personeel niet was geïnstrueerd omtrent het onder houd van de installatie en opera tors geen notie had met welke stof zij werkte. Ook aan de installatie mankeer de het een en ander: een gat in de olieleiding van het oliesys teem, lekkages aan het afdich tingssysteem van het roerwerk op de reactor, de installatie ver keerde in een onverzorgde toe stand en werden de officiële in stanties te laat gewaarschuwd toen er op 30 oktober een giftige stof ontsnapte. De straf die het bedrijf boven het hoofd hangt varieert van een boete in de orde van grootte van een ton tot sluiting van het be drijf. Van onze verslaggever Axel - B en W van Axel nemen genoegen met een ver minderde bijdrage van 160.000 gulden van de Regio nale Woningbouwvereniging (RZVW) voor de aanpassing van het stratenpatroon in de betonwijk Oost. De RZVW zou aanvankelijk in totaal 627.000 gulden bijdragen aan de infrastructuur, maar komt daar nu op terug omdat de bouw van de 86 woningen in die wijk voor de Regionale 400.000 gulden duurder uitvalt. Tegelij kertijd heeft de gemeente een meevallertje bij de inschrijving voor de infrastructurele werken in de wijk, waaronder de ver vanging van de riolering. Het gebaar van de gemeente heeft niets te maken met liefda digheid maar alles met de inten tieverklaring die beide partijen kortgeleden ondertekenden. Daarin is vastgelegd dat partijen zich het recht voorbehouden om de onderhandelingen te herope nen indien zich grote tegenval lers zouden voordoen. Van dat recht heeft de woningbouwver eniging, nu de bouw vier ton tegenvalt, gebruik gemaakt. Volgens wethouder A. van Waes zijn de onderhandelingen met de woningbouwvereniging niet ge makkelijk geweest, maar hebben partijen elkaar uiteindelijk op 467.000 gulden gevonden. Het aandeel van de gemeente in de wederopbouw van de beton wijk Oost, waar alle oude wo ningen gesloopt moeten worden, komt daarmee op ruim ander half miljoen gulden. Bij het op zetten van de plannen voor een nieuwe woonwijk bestonden er aanvankelijk drie varianten. De goedkoopste oplossing was om de nieuwe huizen op dezelfde plaats terug te zetten waardoor het stratenpatroon en de brand gangen nagenoeg ongewijzigd konden blijven en waarmee de kosten voor de gemeente rond een miljoen gulden zouden ko men. Maar de raad koos voor het mooiste en tevens duurste plan dat een herschikking van alle straten en de vervanging van het complete riolenstelsel inhield. De kosten daarvan werden op ruim twee miljoen gulden ge raamd. Met de woningbouwvereniging werd afgesproken om het ver schil in de kosten voor de infra structuur tussen de goedkoopste en duurste oplossing te delen. Uit de eerste ramingen rolde een bijdrage van 627.000 gulden, maar dat blijkt, nu er meer zicht op de werkelijke kosten is geko men, voor de Regionale Woning bouwvereniging lager uit te val len. De gemeenteraad van Axel krijgt nog deze maand het nieu we akkoord onder ogen. VERVOLG VAN ZEELAND C1 Als een visserman geen zin heeft om te stoppen en hij gaat er vandoor, heeft de inspectie pech gehad. Dan moeten ze zo spor tief zijn dat toe te geven. Wat de schipper doet mag niet, die fout wil ik wel erkennen. Maar hij zal er zijn redenen voor gehad heb ben. Die controles duren uren en daardoor kan het je tonnen kos ten aan verloren lading." De Belgische inspecteur ver klaart het gedrag van de schip per anders: „Ik denk dat hij verrast werd. Die schepen zijn zo goed uitgerust dat ze via de radar ons vaak al ver van te voren zien aankomen. Ze varen dan tijdig weg. We hebben ster ke vermoedens dat ze met illega le netten aan het vissen waren en dat ze door onachtzaamheid ons niet opgemerkt hebben. De schipper heeft toen gedacht, lie ver een boete voor vluchtmisdrijf dan inbeslagname van mijn vangst." Van onze verslaggever Hulst - De gemeente Hulst komt anderhalve formatieplaats tekort om een volwaardig milieubeleid te kunnen voeren. Er is echter geen geld om de huidige 4,5 formatieplaatsen in de sectie milieu uit te breiden tot de minimaal benodigde 6. Vogelwaarde - Tomeelvereniging ODI uit Vogelwaarde speelt het nieuwe seizoen de klucht 'No sex please' van de Engelse auteurs Mariott en Foot. De première is op 10 december in Vogelwaarde. Een dag later volgt nog een opvoering in Vogelwaarde. Op 29 febrauri staat ODI in Den Dullaert te Hulst, op 26 februari in De Halle te Axel en op 5 maart in het Zuidlandtheater te Terneuzen. In verband met het overlijden van regisseur W. de Greef moest ODI op zoek naar een andere regisseur. De vereniging heeft W. Vlassen- rood bereid gevonden die taak op zich te nemen. Daarom vragen burgemeester en wethouders een uitspraak van de gemeenteraad dat men aan het op personele sterkte brengen van de sectie milieu een hoge priori teit geeft. B en W hebben er nog geen enkel zicht op wanneer het personeelsknelpunt kan worden opgelost. Toch wil het college proberen via de aan de gang zijn reorganisatie van het gemeente lijk apparaat de sectie wat meer armslag te geven. De sectie milieu krijgt in toene mende mate te maken met taakuitbreiding en nieuwe regel geving. Om de krachten niet te versnipperen krijgt voorlopig het hinderwet-uitvoeringsplan (HUP) voorrang. Daarbij moeten alle bedrijven aan een nieuwe hinderwetvergunning worden geholpen. „Ook uit het oogpunt van rechtsgelijkheid is het van groot belang dat het gehele be- drijvenbestand doorgewerkt wordt", stelt het college. Dat betekent wel dat een hele rij andere milieutaken voorlopig niet of nauwelijks ter hand kun nen worden genomen. Geld voor personeelsuitbreiding zou gevonden kunnen worden in een verhoging van de leges voor hinderwetvergunningen. Die zijn op dit moment te laag ten op zichte van de kosten die ermee gemoeid zijn. Regionaal zijn al afspraken gemeekt om uiteinde lijk te komen tot een kostendek kend tarief. In Hulst wordt dat echter pas ingevoerd nadat het HUP is afgerond. Eerdere invoe ring zou namelijk betekenen dat de bedrijven die nog aan de beurt moeten komen dan bena deeld worden ten opzichte van degenen die al zijn afgewerkt. Vogelwaarde COLLECTE - De collecte voor de kankerbestrijding heeft 2540 opgebracht. Clinge HENGELEN - De jeugdcom missie van de Clingse Henge- laarsvereniging houdt zondag 19 september een jeugdvis- wedstrijd tegen Hamme. De deelnemers met begeleiding vertrekken zondag om 7.30 uur bij de kerk in Clinge. St.-Jansteen COLLECTE - De collecte voor het Koningin Wilhelmina- fonds heeft in St.-Jansteen, Heikant en Absdale ƒ3184,85 opgebracht. Axel HENGELEN - De wedstrijd commissie van de hengelsport vereniging GOA houdt van daag voor senioren de derde hengelwedstrijd die meetelt voor het kampioenschap zoet water. Er wordt gevist aan de Kleine Kreek van 9.00 tot 12.00 uur. De plaatsnummers kan men vanaf 7.30 uur afha len in het clublokaal, café Sonnehoeck aan de Oranjes traat, waar na afloop ook de prijsuitreiking wordt gehou den. Kloosterzande OUD PAPIER - Leden van de voetbalvereniging Hontenisse halen vandaag vanaf 9.00 uur weer oud papier op. Hulst CULTUUR - De personeels vereniging van de gemeente Huist is deze maand op de culturele toer. Woensdag 22 september zijn de leden uitge nodigd voor een rondleiding langs de Hulster monumenten, gevolgd door een dia-presen tatie door historicus Paul Stockman. Aanvang 19.00 uur. Zaterdag 25 september is er een vier uur durende rondlei ding met een ervaren gids langs monumentale gebouwen in Antwerpen. Om 14.00 uur start men bij de ingang van de metro bij de voetgangerstun nel op de linkeroever. ZATERDAG HENGSTDIJK I - Camping De Vogel, 14 uur, bief- stukkaarting. HULST I - Café De Kroon, 14.30 uur, schieting. LAMSW AARDE - Café De Lamsoren, 14.30 uur, - kermisschieting. ST. JANSTEEN I - Café 't Centrum, 14 uur, kaar- - ting. ZUIDDORPE - Café 't Gemeentehuis, 14 uur, schieting. I KOEWACHT - De Vlaschaard, KBO, 20.00 uur, dansen met The Williams. - - 't Hoekske, De Blauwe Hoek, 14.30 uur, schieting. ZONDAG I LAMSWAARDE Café De Lamsoren, 14.30 uur, kermisschieting De Vrede. I HENGSTDIJK Camping De Vogel, 10 uur, kaarting. I HULST Café De Kroon, 14 uur, kaar ting. I OSSENISSE Hof ter Nesse, 14.30 uur, schie ting De Scheldezonen; 19.30 uur, gaaibolling De Dwarslig gers. I ST.-JANSTEEN Café 't Centrum, 14 uur, kaar ting. Café Den Ouden Arend, 14 uur, vleeskaarting. Leiden - Rijksuniversiteit. Doctoraal Indonesisch: Audrey Buijs- rogge, Hulst. Oostburg - Bridgeclub Oostburg, vrije wedstrijd, zaal Du Commer ce, 18 paren. Groep A: 1. Her mans-Van der Hooft, 2. Lange- dijk-De Ruijter, 3. Christiaansen- Pielaet. Groep B: 1. echtpaar Her mans, 2. echtpaar Van Steenber- ge, 3. Barendregt-Luteyn- Cijsouw. Hulst - De Lieve, jokeren. 1. mevrouw Cornelissen-Goossens, Hulst, 2. mevrouw Boonman, Clinge, 3. mevrouw Heirman, Hulst, St.-Jansteen - De Warande, KBO, achttien personen: 1. mevrouw Vergouwen, St.-Jansteen; 2. me vrouw Verschueren, Kapellebrug; 3. mevrouw Janssens, Hulst. Aardenburg - St.-Sebastiaan, 77 schutters, hanenschieting. Wip 1: hoge vogel: N. van Daele, Aar- denbrug; eerste en vierde zijvogel: P. Hutsenband, Watervliet; twee de zijvogel: A. Hoogstrate, Ter- neuzen; derde zijvogel: W. van Poelvoorde, Maldegem; eerste drie hanen: 1. P. de Groote, Heist; 2. E. Champion, Aardenburg; 3. E. Bellon, Ruislede. Wip 2: eerste hoge vogel: G. Moortgat, Bisse- tem; tweede hoge vogel: G. de male, Eeklo; eerste zij vogel: E. de Koning, tweede zijvogel: P. de Wispelaere, derde zijvogel: N. van Daele, allen Aardenburg; vierde zijvogel: C. Allarie, Maldegem. Eerste drie prijzen: 1. G. Allon- sius, Kaprijke, 2. R. de Wispelae re, 3. W. Scheele, beiden Aarden- burg. Wip 3 blokschieting: 1. C. van Massenhoeve, Mariakerke. Ovezande - Willem Teil, 67 schut ters. Wip 1: eerste hoge vogel: A. Poelman, tweede hoge vogel: J. Vermeule, beiden Edele Hand boog; eerste zijvogel: M. van Steenbergen, Willem Teil; tweede zijvogel: R. Belaert, Diana; derde zijvogel: H. Boonman, Willem Teil; vierde zijvogel: H. van Leeu- we, Ravestein; grootste aantal (6): J. Doene, Victoria. Wip 2: eerste hoge vogel: J. Rentmeester Az, tweede hoge vogel: H. Boonman, beiden Willem Teil; eerste zijvo gel: J. Prattenburg, Gilze-Rijen; tweede zijvogel: A. Meeuwse, Spes Nostra; derde zijvogel: B. de Baar, De Graauw; vierde zijvogel: W. de Bruin, Oud-Gastel; grootste aantal (8): P. Vette, Concordia. Sluiskil - Winnetou, 31 schutters. Wip 1: top en rechter zijvogel: A. Boes, Daltons; linker zijvogel: B. de Bakker, Winnetou; grootste aantal (4): P. van Puyvelde, Win netou. Wip 2: grootste aantal (4): D. Lagatte, Lochristi en P. va Puyvelde, Winnetou. St.-Jansteen - 't Heike, KBO, 35 schutters. Hoge vogel: P. de Bot, eerste zijvogel: L. van Heste, Hel lestraat; tweede zijvogel: O. de Schrijver, St.-Jansteen; grootste aantal (4): J. Suy, Koewacht. Clinge - ANBO, Malpertuus. Mat 1:1. mevrouw Van Vlierberghe/O. Rombout, De Klinge/Clinge; 2. mevrouw Heije/W. Blommaert, Clinge/Hulst. Mat 2: 1. mevrouw Kimpe/L. de Bot, Axel/Hulst; 2. mevrouw Hoeijlandt/J. Heije, De Klinge/Clinge. Mat 3: 1. mevrouw Rooden/A. de Windt, De Klinge/ Kapellebrug; 2. mevrouw Van de Velde/R. de Block, Clinge/De Klinge. St.-Jansteen - De Warande, KBO: 1. W. de Windt, 2. E. de Smet, 3. Th. Kints. Hulst - KBO, eerste wedstrijd: 1. S. Govaert/G. de Smet, 2. M. Taelman/M. van Vlierbergen, 3. L. de Bot. Tweede wedstrijd: 1. L. Kegels/L. Boonman, 2. J. Boon- man/M. Bayeris, 3. F. Esselingf/ M. de Vos. Terhole - KBO: 1. J. de Waal/C. de Freijzer-van Hoeij, 2. A. He- melaar/A. van Delft-Witteman, 3. E. van Drïessche/A. van Dries- sche. Lams waarde - KBO: 1. A. van Driessche/J. Dutré, 2. E. van Wa- terschoot/H. Claassens, 3. F. Janssen/H. Schelfhout. Sas van Gent - Ons Genoegen, clubbolling, 24 personen: 1. G. Kersbulck, 2. P. Ie Coq, 3. F. Pieters allen 40 punten, 4. A. de Caluwe, 5. R. Winne beiden 39 punten. Van onze verslaggever Axel - Het GPV in Axel wil dat er op vrijdag op de Markt parkeerruimte wordt gereserveerd voor trouwe rijen. Met de bouw van een win kelcentrum op het Szyd- Iowskiplein is in Axel veel parkeerruimte verloren ge gaan. Het komt nu regelma tig voor dat de Markt vol staat geparkeerd en dat vol gauto's verder weg van het stadhuis een parkeerplaats- je moeten zien te vinden. GPV'er F. Verduijn vindt dat wat onhandig. Zeker als er meerdere trouwerijen achter elkaar zijn. Hij heeft de kwestie inmiddels aange kaart bij de burgemeester. Die heeft toegezegd er naar te kijken. Van onze verslaggever Axel - De bevrijdingsherden king vandaag in Axel ter ere van de gevallen Poolse .strij ders in de Tweede Wereld oorlog wordt tevens een aan klacht tegen het oprukkend neo-nazisme, racisme en fas cisme. Op uitnodiging van het Bevrij dingscomité exposeert de Ter neuzense kunstenaar Johan Klein zaterdag opnieuw bij het Poolse monument met een serie foto's die een relatie legt tussen de oorlogsgebeurtenissen van toen en het toenemend nazisme van nu. Klein exposeerde vorige week tijdens de Axelse kunstmanifes tatie 'Kom over de grens' op dezelfde plaats met zijn foto's die vandaag, zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur te zien zijn.

de Stem | 1993 | | pagina 19