Protest bejaardentehuizen bonnementenverkoop Zuidlantheater loopt goed Sportpark Reymerswael bij Bath krijgt vorm UITSLAGEN ^rsoneel gaat met brieven deuren in Westdorpe en Sas van Gent langs Snok'n op de sluuz'n og geen verbetering van nveilige weg Scherpenisse C3 Scheepje op het droge 5 KOERSBAL KAARTINGEN SCHIETINGEN GAAIBOLLEN ZEELAND liehting Welzijn erneuzen krijgt sduizend gulden ovincie schuift afspraak met Tholen naar 1995 Emanuel Chabrier DONDERDAG 16 SEPTEMBER 1993 Toen ik De Stem op zaterdag 4 september jl. opensloeg, viel mijn oog op een arcadisch stukje getiteld: Scheepje op het droge. Het stukje toonde een foto met bovengenoemd scheepje, voorzien van een wel heel 'luchtige' tekst. De commentator verwees hierbij naar de Griekse wijsgeer Ci cero en naar het gezegde 'Pe cunia non olet'. Hieruit bleek maar weer eens hoe slecht het met onze kennis van de ge schiedenis gesteld is. Cicero was namelijk géén Griekse wijsgeer, maar een Romeins redenaar! Marcus Tullius Cicero (106-43 v. Chr.) stond bekend om zijn scherpzinnige rede voeringen, zozeer zelfs dat hij in 43 voor Christus werd ver moord. Cicero was als filo soof bepaald géén nieuwden- ker, maar meer een verdien stelijk ecleticus. Hij zette vele Griekse filosofische teksten over in het Latijn. Hoe Cicero voor Griek versle ten kan worden, is voor mij O. 3 CC O O cc onZnrS rea9ere" I °P °e Stem tekorten en ,e bewerken brieven op rijm sn» betekent niet automatisch dat de stanrtCt'ehet'netuw standpunt eens is. volstrekt onbegrijpelijk. De Wet op de Basisvorming zal hierin zeker géén verbetering brengen. Voor een algemeen vormend vak als geschiedenis worden steeds minder facili teiten beschikbaar gesteld, een naar mijn mening hoogst kwalijke zaak. Nog even en we leren straks in de krant dat Adolf Hitler een Brit was! Zover mag het natuurlijk nooit komen. Leiden W.C.J.A. De Coninck Heikant - Zaal 't Heike, 36 perso nen: 1. M.d'Hooghe/J. Bouvre, A. de Smet/L. Bouvre, 2. S. van Hou- ten/L. Bouvre-Ferket, M. Jonkers/ Ch. van Houten. Kloosterzande - Rozenhof, 27 per sonen: 1. A. van Meelen/T. de Waal, 2. L. Kint, 3. H. de Gucht/E. Kint. Ossenisse - Bond voor Ouderen, Hof ter Nesse, twaalf personen: 1. J. Schrauwen/T. van Vooren, 2. mevrouw Rademakers-Warrens/E. de Maat, 3. R. de Kort-Reyns/M. de Maat-de Waal. Hulst - Bridgeclub Hulst, 2e com petitiewedstrijd: Groep A: 1. Bruijns-Wijnsberghe, 2. De Jonge- Koopman, 3. De Kort-Atkins. Groep B: 1. echtpaar Kint, 2. Hol- la-Van Dorselaer, 3. Deurlijn-Del- tour. Groep C: Van Belle-Hage- man, 2. Tieleman-Lossie, 3. echt paar De Koek en Wendels-Dierick. Groep D: 1. Kint-Praets, 2. echt paar Veldhoen, 3. Eeckhout-Cal- lon. Groep E: 1. De Maagt-De Nijs, 2. Seijdlitz-Hotegem, 3. Bies- broeck-Van de Wielen. Nieuw-Namen - Zaal J. Schroder: 1. A. Vergauwen-E. Weyenberg, 2. A. Verhulst-H. van de Eede, 3. J. Vermeersen-F. de Maayer. Nieuw-Namen - Zaal Du Com merce: 1. L. Timmermans-J. van Campen, 2. A. Vergauwen-E. Smet, 3. A. Verhulst-E. de Kind. Nieuw-Namen - Moed en Geduld: 1. E. Weemaes-A. Thielens, 2. A. Verhulst-E. Blommaert, 3. M. Pe- tinda-F. de Bleyser. Nieuw-Namen - De Verenigde Kaarters: 1. K. van Waterschoot- R. Sturm, 2. F. Penneman-J. Ver meersen, 3. L. Timmermans-A. Bruynooge. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, twintig personen. Bieden: 1. me vrouw De Winkel, 2. A. van Gink, 3. L. van Goethem. Jokeren: 1. mevrouw Van Driesche, 2. me vrouw Sikkelerus, 3. mevrouw Verbogt. Graauw - Bond voor Ouderen, gemeenschapshuis, dertig perso nen. Bieden: 1. W. van Wiel, 2. P. van Gassen, 3. E. Rietjes. Zandberg - Feesttent, vijftig per sonen. Bieden: 1. mevrouw De Winkel, 2. A. de Winkel, 3. K. Blankaert. Jokeren: 1. mevrouw Van de Velde, 2. Th. Willems, 3. mevrouw Staal. Sas van Gent - De Roselaer, zestig personen. Bieden: 1. W. Dumez, 2. C. Smit, 3. A. de Mulder. Jokeren: 1. mevrouw Kok, 2. mevrouw Claassens, 3. mevrouw Verplan ken. Kloosterzande - Zaal De Reizende Man, 35 personen. Jokeren: 1. me vrouw De Waal-de Waal, 2. me vrouw Asselman, 3. mevrouw Ne ve. Bieden: 1. A. van Eerdenburg, 2. J. Tieleman, 3. mevrouw De Waal-Baart. Hulst - Bond voor Ouderen, zaal De Lieve, 44 personen. Bieden: 1. C. Boone, 2. K. Keizer, 3. mevrouw Van Hooye. Stoppeldijk - Bond voor Ouderen, zaal 't Gelaag, 34 personen. Bie den: 1. mevrouw De Kort, 2. J. Martinet, 3. mevrouw Durinck. Jo keren: 1. M. de Waal, 2. mevrouw Kemper, 3. mevrouw De Rijk. Graauw - Gemeenschapshuis, zes tien personen. Jokeren: 1. me vrouw Weemaes-de Caluwe, 2. me vrouw Van Eerdenburg-van de Velde, 3. mevrouw Van Geertruy- Leeraert. Kloosterzande - Zaal De Kombuis, 23 personen. Bieden: 1. mevrouw Hemelaar, 2. L. van Goethem, 3. W. Neve. Jokeren: 1. mevrouw Du- pont, 2. mevrouw Van Vooren 3. mevrouw De Waal. Hulst - Zaal De Vrijbuiter, twintig personen. Jokeren: 1. J. van Kerk hoven, 2. S. van de Lee, 3. O. Bogaert. Bieden: 1. C. Bosman, 2. R. Tilleman, 3. L. Blommaert. Hulst - Zaal De Kroon, veertig personen. Jokeren: 1. mevrouw Heirman, 2. mevrouw Pieters, 3. mevrouw Van Vooren. Bieden: 1. L. Blommaert, 2. R. van Leemput, 3. R. Linthout. Hengstdijk - Camping De Vogel, 44 personen. Bieden: 1. H. de Ruy- ter, 2. C. Burm, 3. J. Hermes. Jokeren: 1. N. van Dreesen, 2. mevrouw De Nooyer, 3. C. Lern- out. St.-Jansteen - Zaal 't Centrum, 36 personen. Bieden: 1. J. de Blok, 2. F. de Vos, 3. J. Lernout. Jokeren: 1. mevrouw De Winkel, 2. mevrouw Verbrugge, 3. mevrouw Destom bes. Terneuzen - Zaal 't Schelpenhoek je, negentig personen. Bieden: 1. R. Riemens, Terneuzen; 2. J. von Hout, Driewegen; 3. W. Mannaert, Ossenisse. Jokeren: 1. G. Broes- hart, Terneuzen; 2. J. Hamelink, Axel; 3. mevrouw Scheele, Terneu zen. Heikant - Zaal 't Heike, dertig schutters. Hoge vogel: Th. de Calu we, Koewacht; eerste zij vogel: P. de Bot, Heikant; tweede zijvogel: R. d'Hondt, Zuiddorpe; grootste aantal (4): Th. Herrewegh, Steke- Koewacht - St.-Sebastiaan, 88 schutters. Wip 1: eerste hoge vogel: L. van Haver, tweede hoge en derde zijvogel: P. van Driesen, eer ste zijvogel: J. Elfriede, tweede zijvogel: A. Martinet, vierde zijvo gel: W. Thoen. Wip 2: eerste hoge vogel: W. D'Hondt, tweede hoge vogel: M. Suy, eerste zijvogel: E. Trog, tweede zijvogel: L. van Hoe- ke, derde zijvogel: Ch. Vermandei, vierde zij vogel: M. Beyst. Wip 3: eerste hoge vogel: W. Bale, tweede hoge vogel: R. Ongenae, eerste zij vogel: G. van Eetvelde, tweede zijvogel: R. Verheggen, derde zij vogel: J. Doene, vierde zijvogel; R. Bogaert. Zandberg - Feesttent, 52 schut ters. Hoge vogel: E. Boeyens, eer ste zijvogel: G. Herwegh, tweede zijvogel: L. van Kerkhoven, groot ste aantal (8): G. D'Haens. Koewacht - Zaal 't Hoekske, 29 schutters. Hoge vogel: Th. Praet, eerste zijvogel en grootste aantal (3): F. Martens, tweede zijvogel: G. Baart. Walsoorden - Bejaardenschieting, zaal Rue du Nord, 21 schutters. Hoge en eerste zijvogel: F. de Meyer, tweede zijvogel: F. Pieters, grootste aantal (5): P. Strobbe. Ossenisse - Camping Mussenist, 27 schutters. Hoge vogel: W. Mare- voet, eerste zijvogel: B. Waumans, tweede zijvogel en grootste aantal (5): S. Maas. Nieuw-Namen - Zaal Van de Vel- de-Picavet, 25 schutters. Eerste hoge vogel: R. Verschoten, tweede hoge vogel: J. Leeraert, eerste zij vogel: A. D'Hondt, tweede zijvo gel: E. Staelens, grootste aantal (5): B. de Cock. Zuiddorpe - Zaal Gemeentehuis, 32 schutters. Eerste hoge vogel: M. Suy, tweede hoge vogel: H. D'Hondt, eerste zijvogel: F. de Waal, tweede zijvogel: L. van Hoe- ke, grootste aantal (7): G. Suy. Stoppeldijk - Zaal Óns Vermaak, 31 schutters. Hoge vogel: M. de Cock, eerste zijvogel: P. de Kort, tweede zijvogel: W. van Water schoot, grootste aantal (5): E. Jan sen. Ossenisse - Camping De Zee meeuw, 36 schutterrs. Hoge vogel: A. Willockx, beide zijvogels: G. Vercauteren, grootste aantal (4): J. Vercauteren. Hulst - Zaal De Kroon, 28 schut ters. Eerste hoge vogel: J. Piessens, tweede hoge vogel: P. van Kerkho ven, derde hoge vogel: J. Dobbe laar, eerste zijvogel: A. de Looff, tweede zij vogel: G. Palmkoek, grootste aantal (12): F. de Gucht. Walsoorden - Zaal Rue du Nord, 25 schutters. Hoge en tweede zij- vogel: A. de Smet, eerste ziivogel: A. van Geersdaele, grootste aantal (7): mevrouw De Gucht. Koewacht - Zaal 't Hoekske, 34 schutters. Hoge, eerste zij vogel en grootste aantal (3): M. Kwin, twee de zijvogel: G. Dullaert. Kwadendamme - Vooruitgang, 46 schutters. Wip 1: eerste hoge vogel: J. de Koeyer, tweede en derde hoge vogel: R. Belaert, beiden Diana; eerste zijvogel: B. Meijer, St.- Andries; tweede zijvogel: J. Plat- schorre, Zorgvlied; derde zijvogel: H. Franse, Willem Teil; vierde zij vogel: J. de Jonge, AD LM; extra vogel: C. de Visser, Zorgvlied. Wip 2: eerste hoge vogel: R. Belaert, Diana; tweede hoge vogel: W. Bek, Spes Nostra; eerste zij vogel: M. van Steenbergen, tweede zijvogel: J. Rentmeester, beide Willem Teil; derde zij vogel: H. Breemer, Julia na; vierde zij vogel: H. van Hekken, Victoria; extra vogel: H. Franse. 's-Heerenhoek - Eensgezindheid, 53 schutters. Wip 1: eerste hoge vogel: B. Meijer, St.-Andries; tweede hoge vogel: H. Boonman, Willem Teil; derde hoge vogel: M. Wisse, Concordia; eerste zij vogel: A. Rijk, ADLM; tweede zijvogel: B. Belaert, Diana; derde zijvogel: P. Vette, Concordia; vierde zijvogel: R. Belaert, Diana; grootste aantal (6): M. Wisse. Wip 2: eerste hoge vogel: R. de Jonge, Doel naar Ho ger; tweede hoge vogel: A. Boon man, Concordia; eerste zijvogel: H. van de Dries, Eensgezindheid; tweede zijvogel: A. Pikkaart, Zorgvlied; derde zijvogel: M. Ver donk, vierde zijvogel: C. Kopmels, beiden Doel naar Hoger; grootste aantal (5): L. Verdonk, Concordia. 's-Heerenhoek - Kampioenschap Zuid-Beveland van Nederlandse Bond van Wipschutters. Kampioen kleine vogels: N. Schipper, St.- Andries; 2. L Verdonk, Concordia; 3. W. Nije, Zorgvlied. Ossenisse - Camping De Zee meeuw, negentien personen. Hoge en rechter zijvogel: L. Poppe, lin ker zijvogel: D. de Wilde, grootste aantal (5): R. de Bock. Vogelwaarde - Feesttent, kam pioenschappen, 73 personen: vrou wen: 1. Petra Dankaert, 2. Riet Wentzler, 3. Ria Vonk. Mannen: 1. Jo Block, 2. Frans Eijsackers, 3. Piet Crombeen. Jeugd: 1. Vanessa Muller, 2. Anouska Muller, 3 Jes sica van Dijk (allen Vogelwaarde). Baan 1: hoge vogel: Tiny de Poor ter, zijvogels: Petra Danckaert en Bert Strobbe. Baan 2: hoge vogel: Piet Crombeen, zij vogel: Bert Strobbe onze correspondente ,uzen - De abonnementenver- van het Zuidlandthater heeft Leau van de vorige jaren weer aid. Toch zijn er nog verras- weinig uitverkochte voorstel en. Directeur Yolanda Mergler: paar hebben we met de pro- 'Lgnng aan ieders smaak kun- voldoen. Het publiek heeft niet al op enkele programma's in dreven, maar heeft wat gesprei- igekozen." De voorstellingen die per abonnement niet meer te verkrijgen zijn, zijn de volgende: Youp van 't Hek, Purper, Koninklijk Ballet van Vlaanderen en Jos Brink. Hiervoor zijn nog wel losse kaarten te koop vanaf 5 oktober. De nieuwe kamermuziekserie Open Haard Concerten van het Zuidland- theater, die gehouden wordt in Porgy Bess in de Noordstraat, slaat bij de abonnementhouders goed aan. Mergler: „Voor kamermuziek is per definitie een klein publiek. Je moet niet verwachten dat de zaal uitverkocht raakt voor een strijktrio. Slechts enkele tientallen mensen in de grote zaal van het theater doet de muziek ook geen goed. Daarom hebben we een andere locatie gezocht. In Porgy Bess vonden we de juiste atmosfeer voor de zondagmiddag: een drankje vooraf, de open haard aan en de musicus dicht bij het publiek. Wacht maar af, straks is het toch nog uitver kocht." Het eerste Open Haard Concert is met de klarinettist Walter Boeykens en de pianist Robert Groslot zondag 31 okto ber. Hierna zal iedere laatste zondag van de maand de open haar branden voor een voorstelling via het Zuidland- theater. Nog steeds kan men een abonnement bestellen bij het theater. Yolanda Mer gler: „Er is een misverstand over de tijd dat men een abonnement kan bestellen. Je kunt het hele jaar door abonnemen ten bestellen. Zelfs in januari. Het prin cipe is dat je minstens vijf voorstlelin- gen uitkiest om tien procent korting op de prijzen te krijgen. Als je in een later stadium nog voorstellingen erbij wilt nemen is de korting van tien procent nog steeds geldig. Totdat je tien voor stellingen in je abonnement hebt, dan geldt vijftien procent korting en bij vijftien of meer voorstellingen krijgt men maar liefst 25 procent korting." Een seizoensbrochure kan nog worden aangevraagd van dinsdag tot en met vrijdag van 11.00 tot 15.00 uur. van De Redoute ju maandag op pad en zullen jeur in Sas van Gent en 'estdorpe voorbijgaan zonder [voorgedrukte protestbrief af 'geven. Het is de bedoeling dat ibrieven voor 29 september, de 'elijke protestdag, bij d'An- in de bus liggen, nieuwe bezuinigingsronde ■jdt diep in de bejaardenzorg, r heel Zeeland betekent dat verlies van vierhonderd ver- gsplaatsen. De Redoute t minimaal een ton inleve- en dat op een budget waar eerder aan geknabbeld is, la- «onze verslaggever tmeuzen - De Stichting ■elzijn Terneuzen heeft van Juliana Welzijn Fonds geldbedrag van zesdui- 1 gulden gekregen. Deze rage wordt gebruikt voor aanschaf van materialen ouderen in Biervliet "is sport- en spelmateriaal cursusmateriaal. 't Juliana Welzijn Fonds on- isteunt per jaar ruim duizend ujecten in Nederland. Het gaat :bij om zowel kleine- als gro- projecten op het gebied van •'Schappelijk welzijn, aidterreinen zijn daarbij hulp zorg en sociaal-cultureel t Jaarlijks gaat het totaal ruim twintig miljoen gulden. ten de medewerkers in een pers bericht weten. Desastreus Volgens de medewerkers van de tehuizen zijn de gevolgen desas treus. d'Ancona, die vindt dat de bestaande bejaardentehuizen moeten verdwijnen, wil de be jaarden zo lang mogelijk thuis laten en ze daar laten verzorgen door de stichting Thuiszorg. Maar volgens de medewerkers van de bejaardentehuizen is dat geen goede oplossing. In het be jaardentehuis is al die zorg ge concentreerd en veel goedkoper, zeggen de medewerkers. „Be jaardentehuizen zijn gewoon ge specialiseerd in het zorgen voor de oudere bewoner". Burenhulp Van de hulp van familie en vrienden, waarop d'Ancona hoopt, moet ook niet al te veel verwacht worden, vinden de be jaardenverzorgers. In het Zeeuws-Vlaamse polderland zijn de afstanden groot en is buren hulp ver te zoeken. De kinderen zijn vaak naar de grotere steden vertrokken. Daarom is het beter alles bij het oude te laten, vinden de twee tehuizen. De actie van de medewerkers wordt gesteund door het ge meentebestuur van Sas van Gent. De minister kan binnen kort ook van B en W een protest brief tegemoet zien. Deze komt bovenop de brief die de acht burgemeesters in Zeeuws-Vlaan- deren eerder al naar de minister stuurden. 'onze verslaggever ien - Het afsnijden van een gevaarlijke bocht bij Scherpe- 'e gaat voorlopig niet door. Gedeputeerde Staten van land hebben gisteren besloten de wegverbetering tot 1995 bestellen. Geldgebrek is de reden. Dit tot ongenoegen van "emeester H. van der Munnik van Tholen. „Betekent stel niet afstel?" gemeente Tholen en het pro- tiebestuur besloten na drie overleg - van 1988 tot de provinciale weg bij «penisse te verbeteren. #s vallen op dat gedeelte, klimmende scherpe bocht, Meester Van der Munnik: besluit lag er. In 1992 zou eerste spade de grond in- 1 Vertraging dook op, toen provincie niet op tijd de be- grond kon kopen. „Toen besloten in september 1993 bet werk te beginnen." we weken geleden, midden K ntietijd, niemand was baar, liet de provincie we st de eerste spade in sep tember niet de grond in zou gaan." De burgemeester schreef daarop een brandbrief naar Mid delburg. Via via hoorde hij giste ren van het GS-besluit, enkele uren eerder genomen, en de re den van uitstel. „Een reactie kan ik niet eens geven. Pas als de brief van GS binnen is, weet ik officieel waar om de wegverbetering niet door gaat. Ik verwacht de brief pas over een week." Ontspannen achterover leunen. Even wachten tot het schip de sluis door is en dan de hengel weer in het water. Zonder aas, gewoon met een haak want bij de bruggen krioelt het van de vis. Ze vissen er, bij mooi weer wel met meer dan tienen tegelijk, op zeebaars. De snokkers op de sluuz'n in Terneuzen. Meer informa tie willen ze niet kwijt. De vangst van de dag mag niet op de foto. Want dan staat het hier straks helemaal vol'. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE (ADVERTENTIE) 'Panose premiere! [iSlB;MAASTRICHT DO 16, »j»r 7^I8' S|HARD DO 23, wc2k5' DEN B°5CH Dl 28, vENL0 DO 30. '1ECHT n^DH0VEN M 2' Rottc! 5' HEERLEN DO 7, "OTTERDAM ZO 10. 043 "210 166 Van onze verslaggever Bath - Uitbreiding van schiet- en golfcentrum Reymerswael bij Bath tussen het Schelde-Rijnkanaal en de Westerschelde naar een groot sport en ontspanningscomplex krijgt vorm. De gemeente Reimerswaal heeft sympa thie voor het plan. Het schepencollege van Antwerpen is in principe bereid een aftakking van de Scheldelaan, de weg op het industrieterrein (bij BASF), naar het sportpark toe te staan. M. de Groot, namens de bv Reymerswael bezig met de uitwerking van het project, werkt momenteel aan harde toezeggingen en medewerking van de gemeenten, om dat hun inzet geldschieters ertoe brengt uitbreiding van het sportpark te financie ren. „Binnenkort heb ik een gesprek met het college van Reimerswaal. Daarna met elke van de raadsfracties afzonderlijk. Tot slot wil ik de raad als compleet orgaan informeren over de mogelijkheden van hpt project en de gevolgen ervan voor de g eente". Tijdens die gesprekken hoopt De Groot de gemeente te mogen aanzetten tot actie. „Niet alleen voor het plan, maar tevens voor het krijgen van een recreatiepark van vijfhonderd tot duizend vakantiewo ningen". Een groep op reformatorische grondslag wilde zo'n park laten bouwen, maar trok het idee in nadat het centrum voor geluidproducerende sporten in Rei merswaal afhaakte. De Groot denkt dat vakantiegangers van de te bouwen huis jes bij Bath potentiële klanten voor zijn sportpark zijn. De hulp van de gemeente Reimerswaal is ook onontbeerlijk bij het openen van de grens met België. „De burgemeester ziet een aansluiting op de Scheldelaan wel zitten". Reimerswaal en Antwerpen heb ben al wel laten weten niet voor een grote doorgaande route te kiezen. Aansluiting op golfterrein? Prima, maar dan een weg die niet verder gaat. Geen sluiproute van het havengebied naar het Zeeuwse ach terland. Aan de andere kant bewerkt De Groot industriëlen in .het Antwerpse en het Antwerps gemeentebestuur. „De indus trie staat welwillend tegenover ons plan. Een park als het onze kan voor hun personeel een aanvulling op de secundai re arbeidsvoorwaarden zijn". Zo dicht bij de bedrijven in het Antwerpse zijn geen sportvoorzieningen. Als het even kan met een hotel, waar gasten van de industrieën het verblijf in het Antwerpse kunnen veraangenamen. De Groot heeft meer pijlen op z'n boog. Overal ziet hij in het Brabantse nieuwe golfbanen ontstaan of plannen daarvoor bekend maken. „Waarschijnlijk raken we leden kwijt als in het Bredase plannen worden uitgevoerd. Golfers komen uit Breda, Bergen op Zoom, Roosendaal hier hun sport beoefenen. En in het Zeeuwse wordt geklaagd over een tekort aan 'ho les'. „Samen met de provinciale VW in Mid delburg werken we aan samenwerking tussen bestaande golfbanen. Vakantie gangers, daarbij zijn de Duitsers van groot belang, behoren te weten waar ze terecht kunnen". Op dit moment hebben vijf beheerders van golfbanen in het Zeeuwse oren naar het idee van De Groot. „Een golfbaan waar al veel volk komt, heeft geen ruimte voor vakantie gasten". Ondertussen heeft De Groot ook contact met mogelijke geldschieters: groepen in vesteerders en beleggers. „De bv Rey merswael is participant". Dat spreekt, want de bv heeft schiet- en golfterrein in eigendom. De Groot moet vijftien miljoen op tafel krijgen om de plannen gestalte te geven. Op dit moment liggen op een terrein tussen Schelde en Schelde-Rijnkanaal twee kleiduifschietterreinen van Olympi sche afmeting -noordelijk deel-, een kan tine en een negen holes golfbaan -zuide lijk deel-. Na uitbreiding biedt het schietgedeelte ruimte aan beoefenaars van kogelschiet sport (pistool, geweer) en handboogschut ters. De kleiduivenbanen blijven. Als buf fer volgt dan uitgebreidere kantine en kantoorruimte, een skibaan, een klim- baan voor alpinisten die zich met de handen omhoog werken, twee tennisvel den, velden voor balsporten en aanslui tend een golfbaan met achttien holes. Aan de rand van het terrein komt het hotel, temidden van een natuurgebied. „Om renderend te werken hebben we het personeel van Antwerpse bedrijven no dig". Een bron van 10.000 man/vrouw om uit te putten. „Tijdens de vakantiemaan den bieden we toeristen voldoende gele genheid voor een dagje uit". Op die manier komt er het hele jaar door volk op het terrein van 72 hectare, nu nog een vlakte van 52 hectare. De Groot is in april door de bv Reymers wael aangetrokken om het plan op papier en verwerkelijkt te krijgen. „Ik ben niet aan een limiet gebonden, maar voor me zelf heb ik een termijn van vijf jaar uitgezet, waarin de plannen moeten wor den uitgevoerd". „onze verslaggever is van Gent - De bejaardentehuizen 't Verlaet in estdorpe en De Redoute in Sas van Gent roepen de aatselijke bevolking op een protestbrief naar minister incona te schrijven tegen de nieuwe bezuinigingsron- »in de bejaardenzorg.

de Stem | 1993 | | pagina 19