Malaise Dortmund duurt voort Vitesse laat zich inpakken More Dynamo Kiev velt Barcelona Conventioneel Norwich wint van modern spel Arnhemmers, 3-0. UITSLAGEN standen Arts en im fransman wu Aanslagen i sportnieuws KORl sportnie DE STEM SPORT Dennis Bergkamp maakt alle drie doelpunten van Inter UEFA CUP Titelhouder loopt met tien man van 1-1 uit naar 3-1 EUROPA CUP I HOCKEY TENNIS SPORTPRIJSVRAGEN Standard Luik begint steil EUROPA CUP II 31 Arrestaties in Ensched Neumann boos op spelers nESTEM Acties gericht tegen S Berlijn - Het geweld van militante groeperingen te- gen de kandidatuur van erlijn voor de Olympische Pelen van 2000 is acht dagen voordat in Monaco de keus wordt bepaald, geescaleerd. Woensdag etden met springstof aan- agen gepleegd op de ge- ouwen van vier beoogde sponsors van de tweede derlijnse Spelen. DONDERDAG 16 SEPTEMBER 1993 [j Den Haag - De malaise bij Borussia Dortmund duurt voort. In de Bundesliga is de rijkste club van Duitsland midden moter, in de UEFA-beker dreigt na de 0-0 tegen Spartak Vladikavkaz uitscha keling. Vorig seizoen was de ploeg van trainer Hitzfeld verliezend finalist tegen Juventus. Woensdag werd in de muur van Russische verdedigers geen opening gevonden. De thuisclub speelde fantasieloos, na het eind signaal eisten de 34.539 kijkers hun geld terug. Borussia heeft met de Zwitser Cha- puisat en de Duitse internationals Reuter, Sammer en Riedle (allen teruggehaald uit Italië) een kapitaal in het veld staan. Doel man Tsjapov, amateur uit de Kaukasus, liet zich niet passeren. Ook het inbrengen van veteraan Mill, een kwartier voor tijd, sor teerde geen effect. Dennis Bergkamp vertolkte een belangrijke rol bij Inter Milan. In het duel met Rapid Boekarest, dat de Italiaanse club met 3-1 won, maakte de Nederlandse spits alle drie de doelpunten. Eugène Gerards, de Limburgse trainer van OFI Kreta, heeft goede uitzichten op het bereiken van de tweede ronde. De Griekse club speelde woensdag gelijk bij Slavia Praag, 1-1. De Kretenzers speelden bijna de gehele tweede helft met tien man na de rode kaart voor Pavlopoulos. Aston Villa had meer problemen met de supporters van Slovan Bratislava dan met de spelers. Onderweg naar het stadion werd de bus van de Engelse ploeg met stenen beko geld. Doelman Nigel Spink was blij met de dubbele ruiten. „Anders had er wel eens iemand gewond kunnen raken," aldus Spink die de Slowaken op 0-0 hield. Goaltjesdief Czerniatynski leverde KV Me- chelen in en tegen Norrköping de enige treffer, op slag van de rust. Ook de tweede Zweedse vertegenwoordiger, Osters Vaxjö, verloor voor eigen publiek: 1-3 tegen Kongs- vinger uit buurland Noorwegen. Sporting Lissabon, met trainer Robson en verdediger Valckx, speelde 0-0 bij Kocaelispor in Tur kije. Dennis Bergkamp scoort uit een strafschop, Norwich (anp) - Elf zeer beperkte, typisch Engelse voetballers hebben woens- dagvond Vitesse aange pakt en ingemaakt. De verzorgde balcirculatie van Nederlands tweede UEFA-bekerdeelnemer werd in de tweede helft doorbroken: 3-0, een haast onoverkomelijk resultaat voor de return in Arnhem op 29 september. Een botsing van contrasterende stijlen, noemde Vitesse's coach Neumann de wedstrijd tegen Norwich City. „Interessant door de verschillende culturen en de interpretatie van het voetbal spel." De 39-jarige Duitser was zo vol vertrouwen, dat hij voor de uit wedstrijd geen enkele concessie deed in zijn basiselftal naar de Europees onervaren tegenstan der toe. Dit betekende dat de .weer fitte verdediger Sturing op de bank begon. Hij had de international bijvoor beeld in de mandekking op Ro bins of Ekoku kunnen zetten. Neumann liet deze verdedigende manoeuvre achterwege. Robins, Norwich' topscorer van vorig seizoen (16 goals), staat deze competitie nog droog. De spits, op het veld een kloon van Gas- coigne, werd vorige zaterdag voor het duel tegen Wimbledon al gewisseld voor Ekoku, een Brit met roots op de Bahama's. De haperingen in de produktie van de Engelse nummer drie kwamen voor een deel ook door de omzettingen in de ploeg. Nor wich kreeg vorig seizoen zo veel doelpunten (65) tegen, dat ma nager Mike Walker besloot met een libero te gaan spelen. Walker barstte voor de wedstrijd tegen Vitesse van de twijfels. Zonder libero spelen had tegen Wimbledon tot een nederlaag (0-1) geleid. Hij deed dan ook tot de laatste minuten voor aanvang vaag over de opstelling, zelfs over de namen van de bankzit- Vitesse-speler Glen Helder (tweede van rechts) wordt omringd door drie spelers van Norwich City. ters. Culverhouse bleek hersteld van een knieblessure, ook liet hij als verrassing routinier Megson voor de eerste keer dit seizoen opdraven. Dit duidde op voor zichtigheid van zijn kant, angst ook voor de snelheid van Helder en Gillhaus. Megson speelde troubleshooter voor de achterste lijn. Hij werd al snel beperkt door een vroege gele kaart na een charge tegen Helder. Welke tactische zetten dan ook, Norwich City bleek een ploeg van zwoegende hardlopers. Technisch en tactisch zeer matig, fysiek sterk en een nooit afla tend loopvermogen. Op de punt gave grasmat van Carrow Road kon Vitesse voor rust naar harte lust combineren. De tegenstan der liet ruimte. Dit maakte dat Vitesse sterker en gevaarlijker was, maar dat kwam in de eerste helft alleen in de hoekschoppen- verhouding tot uiting: 4-7. Loef- fen kreeg de beste kans. Na een kopballetje van Gillhaus schoot hij zo zacht, dat doelman Gunn nog een hand achter de bal kon krijgen. Aan de andere kant hoefde Van der Gouw alleen een vrije schop van Crook te stoppen. Een kop bal van Sutton en een lob van Ekoku vlogen over en naast. De 'kanaries' leken een 'eitje'. Be drieglijke schijn, naar later bleek. Norwich kwam met de opdracht meer druk uit te oefenen uit de kleedkamer. Vitesse moest in derdaad een stuk terug, De Arn hemse ploeg kreeg echter pal voor de achterstand een goede kans op een voorsprong. In de 52e minuut aarzelde Gillhaus bij een voorzet van Latuheru tussen koppen en schieten, waardoor de mogelijkheid om zeep ging. Nog geen minuut later twijfelde Ekoku geen moment. Hij verras te Van der Gouw met een volley op een steekballetje van Crook, 1-0. Die stand hoefde geen dra ma te zijn. Vitesse, veelal hau tain, accepteerde de tegenslag niet professioneel genoeg. De Arnhemmers lieten zich terug dringen, konden de bal niet meer veroveren en werden binnen twintig zo goed als definitief verslagen. Goss schoot in de 68e minuut van dichtbij 2-0 in, Pol- Den Haag (anp) - Van de echt grote clubs in Europa krijgt FC Barcelona het las tig om de de tweede ronde van het toernooi om de Eu ropese beker voor lands kampioenen te bereiken. Dynamo Kiev, jarenlang de beste van de Sovjetunie en nu Oekraïns titelhouder, versloeg de ploeg van Johan Cruijff toch wel verrassend met 3-1. De Nederlandse succescoach dankte de belangrijke treffer aan landgenoot Ronald Koe man. De libero benutte in de 27e minuut een strafschop we gens hands van Mizin, die het daarmee luidruchtig oneens was en met rood kon inrukken. Koeman herstelde vanaf elf meter het evenwicht, dat al na vijf minuten door Pavlo Sjka- penko bij de eerste Dynamo- uitval was verstoord. Op slag van rust hielp Viktor Leonen- ko, ook al vanaf de stip, nadat Amor Sjkapenko had gevloerd, Dynamo weer aan een voor sprong. Tien minuten na de hervatting zorgde hij ook voor de marge, die de return in Camp Nou alleszins de moeite waard maakt. Crüijff kan er niet gerust op zijn. Zijn 'Barca', zonder Rom- ario die Brazilië naar de WK- eindronde moet helpen tegen Uruguay, legde woensdag een schrijnend gebrek aan offensie ve creativiteit aan de dag. Bo vendien is de verdediging be paald niet het sterkste gedeel te. Dat bewezen de gevaarlijke Oekraïnse counters. Barcelona beheerste de wed strijd tegen het Kiev-tiental voortdurend, maar zonder suc ces. Koeman slaagde er niet in de muur aan flarden te schie ten, uitblinker Laudrup had geen geluk. De rest zag er ook geen gat in. De Russische kampioen CSKA Moskou, die Barcelona vorig seizoen de weg naar de Super League versperde, nam in Riga geen halve maatregelen tegen de Estse concurrent Skonto: 5-0. Pogodin en Rodjonov had den het duel eigenlijk al na zeven minuten beslist. Hetzelf de tweetal bepaalde de rust stand op 4-0. Ook Anderlecht maakte het tweede duel tegen de Finse kampioen HJK al in Helsinki overbodig. Daar zag het in de eerste helft overigens niet naar uit: 0-0. John Bosman door brak de ban in het sfeerloze treffen in 'het koude en bijna lege stadion. Hij tikte vier mi nuten na rust de eerste Brus selse treffer binnen. Pas in de slotfase nam de Belgische kam pioen verder afstand. Bruno Versavel, na een één-tweetje met Bosman, en Boffin bepaal den de eindstand op 3-0. Manchester United nam, om dat het eigen stadion toch wel volloopt, in Budapest al een voorschot op de tweede ronde. Honved werd met 3-2 versla gen. Bij rust was het 3-1. De Engelse treffers kwamen op naam van Keane (2) en de Franse international Cantona. Zagreb mag dan onder vuur liggen, op vreemd terrein schiet Croatia zelf met scherp. Steaua Boekarest werd het schlachtof- fer. Cvitanovic en Jelicic scoor den voor de kampioen uit Za greb, tussendoor deed Panduru iets, maar te weinig terug voor Steaua. De opmars van het Noorse elf tal, al bijna zeker van deelne ming aan het WK, heeft, niet zo verwonderlijk, uitstraling naar de nationale competitie. De landskampioen, afgelopen seizoen Rosenborg uit Trond- heim, moet iets kunnen. Au stria Wien ondervond dat woensdagavond in het hoge noorden. De Oostenrijkers ver loren met 3-1. Tangen opende na een half uur de score voor de thuisclub uit een strafschop. Zsak maakte drie minuten ook uit een strafschop gelijk. Leon- hardsen en Loeken zorgden nog voor rust voor de eind stand. AIK Stockholm kwam tegen Sparta Praag vooralsnog niet verder dan 1-0 door een doel punt van Lidman. Galatasaray mag dan financieel sterk zijn, garantie op Europees succes biedt dat niet. Het is zelfs de vraag of de Turken aan 2-1 tegen Cork City genoeg heb ben. Kubilay en Arif susten Galatasaray met ieder een tref fer zoetjes in slaap. Barry gaf de Ieren hoop op de tweede ronde. Ronald Koeman scoort uit een strafschop. Het was het enige wapenfeit van Barcelona. FOTO EPA Terrassa (Spa). WK junioren. MANNEN Groep A: NEDERLAND - MA LEISIË 5-1 (2-0). 14. Delmee 1-0 (sc), 23. Delmee 2-0, 42. Delmee (sc) 3-0, 43. Delmee 4-0 (sb), 66. Aziz 4-1 (sb), 69. Van Meer 5-1. Duitsland - Engeland 1-1, Egypte - Cuba 2-2. Eindstand: 1. Duitsland 5-9, 2. Nederland 5-8, 3. Engeland 5-7, 4. Cuba 5-3, 5. Egypte 5-2, 6. Maleisië 5-1. Groep B: Argentinië - Schotland 3-2, Australië - Zuid-Korea 4-3, Pakistan - Spanje 5-0. Eindstand: 1. Pakistan 5-9 (18-3), 2. Australië 5-9 (16-4), 3. Argenti nië 5-5, 4. Spanje 5-4, 5. Zuid- Korea 5-3, 6. Schotland 5-1. Indeling halve finales (vrijdag): Duitsland - Australië, Nederland - Pakistan. Lotto 36: eerste en tweede prijs: geen winnaars; derde prijs: 182 winnaars, 612,60 gulden; vierde prijs: 6394 winnaars, 17,40 gul den; vijfde prijs: 82.413 winnaars, 5,00 gulden. Cijferspel (vaste prijzen): zes goed: geen winnaar; vijf goed: één winnaar; vier goed: 21 winnaars; drie goed: 289 winnaars; twee goed: 2483 winnaars. Duitse midweeklotto. Trekking A: 11 - 12 - 14 - 23 - 44 - 48. Reservegetal: 35. Trekking B: 13 - 25 - 27 - 38 - 46 - 49. Reservegetal: 14. Spiel 77: 7 5 6 2 2 6 7. Super 6: 5 2 1 6 8 7. Bordeaux. Mannen, 725.000 den. Eerste ronde: Boetsch (Fra) nard (ZAf) 6-3 6-1, Pereira nf - Youl (Aus) 7-6 7-5, Frana -Simian (Fra/6) 7-6 6-3, sJ (Fra/5) - Tarango (VSt) 6-1 Nargiso (Ita) - Champion ip, 6-3 6-3, Delaitre (Fra) - p Silva (Por) 6-2 64 C Sanchez (Spa/4) - Buriïl0 (c 6-3 3-6 6-1, Rosset (Zwi/2). vening (VSt) 6-1 6-3, GüC (Fra) - Pozzi (Ita) 6-7 6-^ S Wilkinson (GBr) - Huet (Frau 6-3, Patrick McEnroe (vl\ Agenor (Hai) 7-5 6-7 6-3, Nei Cek fT'c'iï f'arlcon /TY 6-2. (Tsj) - Carlsen (Den/7) Tweede ronde: Enqvist (Zwi Mancini (Arg) 6-3 6-3. Hong Kong. Vrouwen, 20051 gulden. Eerste ronde: Hy (Can/1) - (VSt) 6-2 6-4, De Lone McQuillan (Aus/6) 6-4 2-07 Radford (Aus) - Tr (Dui/5) 6-4 7-6. Boekarest. Mannen, 950.000 n den. Eerste ronde: Pioline (Fra/3) Kühnen (Dui) 6-4 6-2. Tui ronde: Nydahl (Zwe) - Mmt (Oos/2) 6-2 7-6, Gustar (Zwe/5) - Arrese (Spa) 6-7 6-4, Tsjerkasov (Rus/8) - fti (Ita) 6-3 6-3, Perez Roldan (Am Novacek (Tsj/4) 4-6 6-4 6-2. ZEILEN SOFTBAL Schiedam. EC II: Londen Banditz (GBr) - Stockholm (Zwe) 2-5, At- letico Democrat (Spa) - Staller Terrasvogels (Nedj 0-6, Bandits - Atletico 4-2. Kiel. WK star. Tweede race: 1. Londriganmi ter (VSt), 2. Grael/Erikssonï 3. Hoesch/Geysen (Dui/Nedl Rey/Collins (VSt), 5. Wallen/U se (Zwe), 6. Andersen/Just^ Stand: 1. Londrigan 8 punt™ Andersen 11,7, 3. Wallen]»', Hoesch 29,7. Honderd fans Cardiff opgepakt Luik - Voor de Europese bekerwedstrijd Standard Luik Cardiff City (bekerwinnaars) zijn gisteravond honderd aaih gers van Cardiff gearresteerd. De voor een goed deel beschonk supporter waren met Belgische fans op de vuist gegaan. Een dag voor het bekerduel waren negen Welshmen al iet. kraag gevat, toen zij de ruiten van een bar hadden ingeslage Drie van de negen zitten nog vast, de anderen zijn het Ie uitgezet. Den Haag (anp) - Standard Luik, Arsenal en AC Toi kunnen met een gerust hart de return van de eerste ronden het toernooi om de Europese beker voor bekerwinm tegemoet zien. De ploeg van coach Arie Haan won op ei veld met grote cijfers van Cardiff City, de bekerhouder Wales (5-2). FOTO ANP ston maakte in de 71e een iden tiek doelpunt, 3-0. Het oude con ventionele voetbal had het ge wonnen van het moderne, gecul tiveerde. Vitesse kan thuis alleen nog de eer redden. NORWICH CITY (ENG) - VITESSE (NED) 3-0 (0-0). 53. Ekoku 1-0, 68. Goss 2-0, 71. Polsten 3-0. Scheids rechter: Sedlacek (Oos). Toeschou wers: 16.818. Gele kaart: Megson, Crook (Norwich), Straal (Vitesse). NORWICH CITY: Gunn; Culverhou se, Polston, Newman en Bowen; Megson (81. Eadie), Crook en Goss; Fox, Sutton (89. Robins) en Ekoku. VITESSE: Van der Gouw; Straal, Bos, Van de Looi en Vermeulen; Loeffen, Cocu en Laamers; Latuhe ru, Gillhaus en Helder. Arsenal keerde met een overwin ning van 2-1 terug uit Odense. Voor de Denen uit de stad van schrijver Hans Christian Ander sen is het sprookje hoogstwaar schijnlijk snel uit. Het begon slecht voor de Londenaren toen Keown in de 19e minuut zijn eigen doelman passeerde. Wright (38e) en Merson (68e) mikten daarna wel in het juiste doel. Torino had iets noordelijker wei nig problemen met Lüleström. De Italianen wonnen met 2-0 dank zij treffers van Silenzi en Jarni. Het gerenommeerde Benfica gaat daarentegen over veertien dagen een moeilijk duel tege moet in Katowice. Pas drie mi nuten voor tijd bracht Rui Aguas opluchting, al is de zege van 1-0 een wankele basis voor plaatsing in de tweede ronde. Uitschake ling zou de in financiële proble men verkerende club uit Lissa bon slecht uitkomen. CSKA Sofia boekte de grootste overwinning. Tegen het nietige FC Balzers uit Liechtenstein werd het in Bulgarije 8-0 ra ruststand van 2-0. Tsjisj werd met vier treffers topsco Andonov en Nankov twee keer raak. Uiversits Craiova hield het in tegen een andere nar Boltfelag uit de de halve score (4-0). Hai haalde de eerste ronde, omdat tegenstander uit Estland weg mist in de return van de n ronde verstek moest Panathaikos boekte in Ai een ruime zege (3-0) op het! Shelbourne. Wacker kwam Innsbruck tot dezelfde score gen Ferencvaros uit Honganj FC Kosice keek tegen lange tijd tegen een aan. Sergen had de Turken al in de tweede de leiding gegeven. Halve» de tweede helft stelde Dat voor de Slowaakse club orde zaken. Binnen zeven benutte hij twee strafschop!® Torpedo won in Moskou op nippertje van Maccabi uit® Twee minuten voor tijd liet risov de 10.000 kleumende schouwers eindelijk juichen Enschede - Voor het begin van de wedstrijd in het UE- FA-Cuptoernooi tussen FC Twente en Bayern München zijn woensdag in Enschede 31 arrestaties verricht. Het be trof 29 Duitsers en 2 Neder landers. Zij worden verdacht van openlijke geweldpleging en moesten in elk geval tot na de wedstrijd op het hoofdbu reau van politie blijven. Het merendeel van de arrestan ten was woensdagmiddag naar Enschede gekomen en door de ME aangehouden op het NS® tion. Eerder hadden devr" Twentse supporters met gen geslagen, geschoten mei» gasdrukpistool en diverse" nielingen aangericht. De tanten werden met een bus# gebracht naar het politieb» Om de supportersgroepen® mogelijk uit elkaar te W werd voor de Twentenare» grote discoshow gehouden, kwamen circa 400 van FC Twente op af. satoren toonden zich over het verloop van c teiten. Norwich (anp) - Herbert Neumann, de Duitse trainer Vitesse, had tijdens de desastreuze tweede helft tegen - wich City met open mond naar sommige van zijn sp zitten kijken. „Onvoorstelbaar dat de ploeg elkaar kon vallen," zei hij. Vooraf had Neumann nog verklaard zich niet te kunnen inj dat Vitesse met meer dan 1-0 zou kunnen verliezen v eenvoudige Norwich. „Op het moment dat we met H kwamen, veranderde alles. Dat verbaasde me ten zeerste, b voetballen is iets anders dan in de Nederlandse compe" hadden wij toch kunnen weten." Vitesse's aanvoerder Theo Bos had zich ook geërgerd, paar ploeggenoten. „Latuheru, Cocu en Helder zijn r-° z(t mooie acties, maar toen we duels aan moesten gaan, gave" thuis." Norwich-manager Mike Walker was uiteraard zeer ver'ielJajI hoopte op 2-0 en kreeg met 3-0 een bonus. Wij gaan nu ,e tweede ronde. Een mooi resultaat. Bewust hebben we de ee de tegenstander afgetast om er na de rust vol tegenaan opzet is volledig gelukt, Arnhem stortte volledig in." yan onze verslaggever Turnhout - De voormalige clubarts Michel van Deun van de Belgische voetbalclub pC Turnhout is mede-schul dig bevonden aan de dood van speler Luc de Rijck vorig jaar april- ne correctionele rechtbank van Turnhout veroordeelde de oud- yan onze verslaggever Jacques Eester Brussel - De kleine Nederlanj renners) in Parijs-Brussel, de deed het gisteren niet eens zo van Jelle Nijdam, vier jaar winnaar in de Belgische hoofds Verhoeven mochten er best zijn De goede prestaties van de twee Brabantse profs vielen echter ge heel in het niet bij de krachttoer van winnaar Francis Moreau. De 28-jarige Fransman domineerde de onder barre.- weersomstandig- heden gereden wedstrijd vrijwel van begin tot eind. Al na drie kwartier koers reed hij alleen voorop. Gisteravond om kwart voor zeven, vijf-en-een-half uur later en 221 kilometer verder, bekroonde hij die inspanning vlakbij het prachtige Constant Vandenstock-stadion van An derlecht met de eerste grote triomf in zijn loopbaan als be roepswielrenner. Daarmee kreeg de 73e uitgave van Parijs-Brussel na dertig jaar weer een winnaar uit Frankrijk. Jean Stablinsky was in 1963 de laatste geweest. Nooit eerder echter in de historie van de klas sieker was er een renner in ge slaagd zo'n lange solo tot een goed einde te brengen. Tijdrijder Hoewel Moreau een welhaast bovenmenselijke prestatie lever de, fronste na afloop niemand de wenkbrauwen over het sterke staaltje van de vijfdejaars prof Van Rooy praat mening! Luik - Frans van Rooy speelt zatei competitiewedstrijd in en tegen middenvelder praatte woensdag h leiding van de Belgische voetbalclub en trainer Arie Haan, uit. Van Rooy mag vandaag weer met d Brabander was vorige week door geschorst, nadat hij niet bij een str van het tweede elftal van Standarc Rooy ontbrak gisteravond in de UEï Cardiff City. Poolse selectie voor Osl Warschau - Andrezj Rudy en Ron Poolse bondscoach Andrezj Strejlai voor de kwalificatiewedstrijd om he dag tegen Noorwegen in Oslo. Rudy miste de met 0-3 verloren w Wembley wegens verplichtingen voc Szewczyk speelde niet in Londen w velder Dariusz Adamczuk en aanva duel met Noorwegen door een schor kaart. De Poolse selectie: Bako, Matysek, Bai L-zachowski, Kozminski, Brzeczek, Sv Kosecki, Ziober, Staniek en Lesniak. Indurain wil Gerrit de V Goes - Gerrit de Vries beraadt zie Spaanse Banesto-ploeg, met drievc Indurain als kopman. De 26-jarige ploeg van Cees Priem aan het eind verlaten. »Ik heb meerdere aanbiedingen," .Binnenkort zal ik een beslissing nei Ms Gerrit de Vries ingaat op de Sp oe tweede Nederlandse ploegmaat v; Catalonië tekende Erwin Nijboer al Banesto. Dnlit-6 ontPloIfingen werd een matlrin311 licht gewond- De Krpn k sc'lade aan twee fe rgur"filialen van de van n 6 .kdnk' een kantoor renFi!?-air?erTBenz en het wa- tie nolS uHertie werd voorzich- Voloon op 10'000 DMark. het omS autoriteiten ging Profpq een geeoördineerde en Ten» n'° e actie- aan !L een Persconferentie gang was over deze ni di 'IV m sl sc d( ni w al D b< b( b< hi le D w d( li- F) w d( te gi h( d(

de Stem | 1993 | | pagina 10