DE STEM Asprilla redt Parma van blamage 59PSV blijft redelijk overeind 19; 6.- 6Dit moet geen jaar duren' 9 ^Ll'hiter Pinto Correja biedt Eindhovense club helpende hand in Karlsruhe UITSLAGEN STANDEN mmmm N^HENDHIK I framsingel B - I 12: loetbal op tv ffORT KORT Retour Etten Leur - Eindhoven van f 28,50 voor f 17,- John Metgod heeft het moeilijk met zijn nieuwe rol Probeer nu 40 korting 1 v°0r f 10,- één maand minstens 40% korting. SPORTNIEUWS KORT Retour Tilburg - Delft van f 34,- voor f 20,25 «I IOOROESIGN 88-Breda-Tel. 076-201200 Ï0ROPELKE Ï0KANTE METER Sport WOENSDAG 15 SEPTEMBER 1993 DEEL |.wv~f> -Titeiwrde- I, parma is het toernooi |e Europa Cup voor be llaars begonnen met Liimale krachtsmspan- l'en een maximaal resul- f pe Italianen wonnen de iedstrijd tegen het Lse Degerfors met 2-1. tikusen deed tegen Zbro- fcBrno (2-0) ook niet veel t jan het strikt noodza- Ike. triors is in Zweden degrada- Lidaat, Parma subtopper fcialié. Het klasseverschil kwam pas kort voor tijd tot uiting. De Colombiaanse ster Faustino Asprilla redde de be zoekers van een blamage door in de 87e en 88e minuut te scoren. De 10.482 toeschouwers hadden in de 72e minuut blij gereageerd op de openingstreffer van Hen- rik Berger, direct uit een hoek schop. Leverkusen putte weinig inspi ratie uit het feit dat de thuis wedstrijd tegen Zbrojovka Brno het 25e Europese optreden bete kende. De Slowaak Hapal en ex-DDR-international Thom zetten de tegenstander uit Tsje chië op een achterstand van 2-0. De doelpunten waren de enige hoogtepunten. De afwezigheid van regisseur Schuster (ge schorst) en spits Kirsten (gebles seerd) was daaraan niet vreemd. Valeri Gassajev, trainer van Dy namo Moskou, kondigde na de catastrofaal verlopen thuiswed strijd tegen Eintracht Frankfurt (0-6) zijn ontslag aan. „Voor zo'n nederlaag bestaat slechts één op lossing: wegwezen", aldus de Moskoviet. Zijn Duitse collega Klaus Toppmöller sprak van een geflatteerde uitslag, maar voor spelde zijn ploeg een goed sei zoen in de strijd om de UEFA- beker. In de Bundesliga is Frankfurt koploper. In Moskou opende Gaudino al na negen minuten de score. Weber en Furtok volgden nog voor de rust, Bein, Okocha en Yeboah daarna. FC Antwerp gaat over veertien dagen met een 2-0-voorsprong op zak naar het bloemeneiland Madeira. De thuiswedstrijd te gen Maritimo Funchal werd be slist door doelpunten van Seve- reijns, drie minuten na de rust, en Bursac, in blessuretijd. Celtic Glasgow hield Young Boys in het Wankdorf-stadion in Bern op 0-0. UITSLAGEN EC bekerwinnaars: Bayer Leverku sen (Dui) - Zbrojovka Brno (Tsj) 2-0 (1-0), Apoel Nicosia (Cyp) - Paris Saint-Germain 0-1 (0-0), Degerfors (Zwe) - Parma (Ita) 1-2 (0-0). UEFA Cup: FC Antwerp (Bel) - Maritimo Funchal (Por) 2-0 (0-0), Young Boys (Zwi) - Celtic Glasgow (Sch) 0-0, Austria Salzburg (Oos) - DAC Du- najska Streda (Tsj) 2-0 (1-0), Dyna mo Moskou (Rus) - Eintracht Frank furt (Dui) 0-6 (0-3), Kuusysi Lahti (Fin) - Waregem (Bel) 4-0 (3-0), Izzo Vac (Hon) - Apollon Limassol (Cyp) 2-0 (1-0), Dnjepr Dnjepropetrowsk (Oek) - Admira Wacker Wien (Oos) 1-0 (0-0), Aalborg BK (Den) - De- portivo La Coruna (Spa) 1-0 (0-0), US Luxemburg (Lux) - Boavista Porto (Por) 0-1 (0-0), Bohemians Dublin (Ier) - Bordeaux (Fra) 0-1 (0-1), Hearts (Sch) - Atletico Madrid (Spa) 2-1 (0-0), Crusaders (NIe) - Servette (Zwi) 0-0. Ier. 44-54 >-122 29.- prints. 92-176 ben. 22-30 19." ii en print. 5 voor llVilber Hack itouhe - Vroeger had PSV Romario om Europese Itrijden te beslissen. Gisteravond tegen Karlsruher fin de eerste ronde van het toernooi om de UEFA 1 kregen de Eindhovenaren de steun van een Portu in te overleven. Jo Correja had met een rode I en een strafschop twee van Kvaarste sancties in petto Tde Duitsers. Voor een licht lijp. Door het benutten van |trafschop, en de daaruit (vloeiende 2-1-nederlaag, is Leen kansje dat de equipe flad de Mos over dertien k Europees een ronde ver- K Ibeeg in het Waldpark-sta- IMp uit een wel heel on ver te hoek. Portugese scheids- lies manifesteren zich door als thuisfluiters. Pinto tea schiep er gisteravond Ier behagen in het tegendeel [die stelling te bewijzen, pt liet hij charges van Popes- m Van Aerle, rijp voor geel, Istraft. PSV wakkerde daar liet vuurtje aan, waar De I die rol aan Wolfgang Rolff (toebedacht. h minuten voor rust depo- pte de Portugese arbiter de lokken. 5 paar (ilversum - De UEFA Cup- dstrijd FC Twente - tarn München wordt fffiavond rechtstreeks op televisie uitgezonden brdeNOS. De uitzending pit om 20.25 uur op Ne- (eiiand 2. li brengt vanavond ook wedstrijd live op de feldbuis. Het betreft het Ie! Norwich City - Vitesse, Itaeens in het UEFA Cup- pooi. De uitzending be- F-_om 20.30 uur. Tussen |b en 00.30 uur is er op 4 een uitgebreide sa- nvatting te zien van het Itopa Cup 1-treffen tus- liAkranes en Feyenoord. f wedstrijd Hajduk Split - la voor de eerste ronde f- toernooi om de Eu- f!1 Cup voor bekerwin- vrijdagavond in Lju- p, zal eveneens recht- F op de televisie wor- De NOS |fflrgt de reportage op 2 vanaf 20.05 prland nton i bari nat'onale kam- L r™ton. komt in het 1 ertoemooi uit tegen 1 van Noorwegen, Portugal. Het eve- ttrinv van 23 tot 26 seP" I® Nuens'anSand (^00' §e~ Ito»? opent het toer" 1 rib M sbour§- Vervo1- U»'Maritimo en Kristi- 121 tk te8enstander. Er r1 'earns mee. bal pardoes op de stip. Ingesson manoeuvreerde zich uit een pass van Numan in een onmogelijke hoek. Het schot van de Zweed in de richting van het doel van Karlsruhe werd door de glijden de Bender geblokkeerd. Hij kreeg daarbij de bal in een reflex tegen zijn hand. Pinto Correja besloot niet alleen tot een straf schop, maar stuurde op advies van de in de middencirkel druk gebarende Hans van Breukelen de met de koffer van de verzor ger smijtende Duitser ook nog van het veld. Een veel te zware sanctie, vond trainer Winnie Schafer. De hulpscheidsrechter moest een handgemeen voorko men met de provocerende Aad de Mos. Karlsruher SC zag door de be slissingen van Pinto Correja niet alleen de 2-0-voorsprong tot 2-1 gereduceerd worden, maar raak te ook nog zijn beste speler kwijt. Onder aanvoering van Bender domineerde de thuisclub in de openingsfase. Uit een vrije trap raakte de voormalig Bayern München-speler al na drie minu ten de lat boven de verkeerd opgesteld staande Van Breuke len. PSV herstelde zich en leek te beginnen aan zijn beste wed strijd van het seizoen. Van An keren ging, een paar meter bui tenspel, zelfs op weg naar de openingstreffer, maar strandde door zijn gebrekkige techniek. Meijer scoorde wel, maar dat doelpunt werd terecht wegens buitenspel geannuleerd. Rekening PSV viel aardig aan, maar bleef ook zwak verdedigen. Numan bleek eens te meer geen echte verdediger te zijn. Het uit de wedstrijd houden van de handi ge dribbelaar Kirjakov was bo ven de macht van Van Aerle, die in de slotfase als enige PSV'er geel kreeg. In de twintigste mi nuut kreeg PSV de rekening voor die tekortkoming gepresen teerd. Een demarrage van Rolff over de as van het veld stichtte veel verwarring. Hij rukte op tot in het Eindhovense strafschop gebied en legde de bal vervol gens terug op Schmitt. Die was even uit het zicht van Numan verdwenen en schoof de bal in de hoek bij Van Breukelen. PSV leek nauwelijks aangesla gen. Enkele minuten later al was Kieft dicht bij de gelijkmaker. Hij gleed echter uit in de doel- mond van Karlsruhe. De beste kans was voor Erik Meijer. Uit een pass van de naar rechts uitgeweken Erwin Koeman haal- PSV'er Erik Meijer geconcentreerd in actie tegen Karlsruher SC. ineens te hulp FOTO ANP de hij ineens uit. Doelman Kahn voorkwam met zijn voet en han den een tegentreffer. Na een half uur liet de verdediging van PSV zich weer eens kinderlijk een voudig uitspelen. Met een steek- passje zette Bonan Bender vrij voor de doelman. Die schoof de bal langs Van Breukelen. Van Aerle trapte in de schijnbewe ging van Kirjakov en andermaal was het raak. Het leek een verloren avond te worden voor PSV, dat al drie keer eerder na een ontmoeting met een Duitse club zijn Europe se ambities op kon bergen. Tot Pinto Correja schoot. (ADVERTENTIE) KARLSRUHER SC (DUI) - PSV (NED) 2-1 (2-1). 21. Schmitt 1-0, 30. Kiriakov 2-0, 35- Popescu 2-1 (straf schop). Rode kaart: 33. Bender (Karlsruher SC). Gele kaarten: Schuster (Karlsruher SC), Van Aerle (PSV). KARLSRUHER SC: Kahn; Reich, Bilic, Wittwer en Schuster; Schüt- terle (76. Klinge), Rolff, Bender en Bonan; Kiriakov en Schmitt (44. Sjmarov). PSV: Van Breukelen; Van Aerle, Popescu en Numan; Verhagen (74. Ellerman), Ingesson, Koeman en Van Mol; Van Ankeren, Kieft en Meijer. Reykjavik - Op 31 mei, twee de pinksterdag van dit jaar, mocht John Metgod als aan voerder van Feyenoord de kampioensschaal in ont vangst nemen. Het was een hoogtepunt in de carrière van de verdediger, die onder meer voerde langs indrukwek kende clubs als (toen nog) AZ, Real Madrid, Notting ham Forest en tenslotte dus Feyenoord. Na afloop van het succesvol verlopen vorige, zo seizoen te- (ADVERTENTIE) Wilt u ook met 40% korting reizen Koop dan een proefkaart van NS. Hiermee kunt u voor maar f 10,- een maand lang met korting reizen. Niet zomaar korting. Nee, 40% korting op elke treinreis na 9.00 uur en het hele weekend. De kaart is t/m 30 september te koop en is een volle maand geldig. Ga dus snel naar het NS-loket en haal nu uw voordeel. ibaarinde C&A filialen metee" kende de inmiddels 36-jarige Metgod nog voor een jaartje bij, zonder daarbij te vermoeden dat hij al in de tweede competitie wedstrijd, op 25 augustus tegen FC Twente (1-0), naar de reser ve-bank verwezen zou worden. Vanavond speelt de geroutineer de libero zeer waarschijnlijk wel, ook al vormden tijdens de trainingspartij van gistermorgen De Wolf en Trustfull een cen traal verdedigingsduo. In het Europa Cup-duel van vandaag met Akranes is er dus wel plaats voor Metgod, maar dat komt omdat Ulrich van Gobbel ge schorst is. Normaal gesproken zal 'Big Joh nny' het dit jaar met een bijrol moeten doen. Zijn positie van aanvoerder, binnen en buiten het veld, is onmiskenbaar overgeno men door John de Wolf. „Had ik vantevoren geweten dat ik dit seizoen deze rol zou spelen, dan had ik de afgelopen zomer een andere beslissing genomen", be kent John Metgod in de IJsland se hoofdstad, na de training op het bijveld van het nationale stadion. „Er was belangstelling voor me van andere clubs, uit binnen- en buitenland." Metgod, die vorig jaar al regel matig kritiek kreeg van zijn trai ner Willem van Hanegem, heeft niet te horen gekregen waarom hij buiten de boot is gevallen. „Het was makkelijk te begrijpen geweest als ik niet helemaal fit was of het niet meer op kon brengen om drie wedstrijden in een week te spelen. Maar zo is het niet. Ik ben topfit en ik wil spelen. Waarom ik er dan toch naast sta, dat weet ik niet. Dat heeft de trainer me ook niet verteld. Tja, ieder heeft zijn ei gen werkwijze. Ik zou als trainer zoiets wel uitleggen, maar Van Hanegem blijkbaar niet." Met de nieuwe situatie waarin Metgod beland is, heeft de ka lende verdediger begrijpelijker wijs veel moeite. Hij heeft duide lijk geen zin om op deze manier zijn loopbaan af te bouwen. „Ik weet niet hoe lang ik mijn ge duld zal kunnen bewaren. Maar dit moet geen jaar gaan duren, zo lang wil ik echt niet op de bank gaan zitten." Alternatieven wil of kan Metgod nog niet noemen, „want je kunt nu toch nog niet vermoeden hoe de situatie er over een paar maanden of een jaar uitziet." Naast de geschorste Van Gobbel, ontbreekt ook Regi Blinker we gens een schorsing. Op zijn plaats speelt tot vreugde van de ganse IJslandse gemeenschap UEFA akkoord met Ljubljana Genève - De Europese voetbalunie (UEFA) is akkoord gegaan met het voorstel van Hajduk Split de eerste wedstrijd tegen Ajax in Ljubljana (Slovenië) te spelen. De wedstrijd begint vrijdag om 20.15 uur. Debuut Gerald Vanenburg in Japan Tokyo - Twee maanden na zijn contractondertekening kan Gerald Vanenburg debuteren voor zijn nieuwe Japanse club Yamaha Iwata. De 29-jarige ex-PSV'er maakt zaterdag zijn opwachting in het bekertoernooi om de Nabisco Cup. Vanenburg heeft lang moeten wachten op zijn debuut in verband met problemen rond visum en verblijfsvergunning. Parijs-Brussel krijgt face-lift Brussel - Parijs-Brussel, de najaarsklassieker die vandaag voor de 73e keer wordt verreden, krijgt een face-lift. Jean-Marie Leblanc, directeur van de Société du Tour de France, die de organisatie rond het vertrek draagt, heeft aan de vooravond van de wedstrijd tussen de twee hoofdsteden een nieuwe, gunstiger datum voor Parijs-Brussel in het vooruitzicht gesteld bij de kalenderrevolutie in 1995. „Parijs-Brussel is sterk symbolisch voor de wielersport", aldus Leblanc. „Het is een monument dat het verdient om opgelapt te worden." De finish van de klassieker ligt vandaag niet in het hart van Brussel, zoals de laatste zes jaren het geval was, maar in Anderiecht. Dat is het gevolg van een verplichte parkoerswijzi ging in Ukkel. Om de spankracht van de finale intact te houden, was het verplaatsen van de aankomst noodzakelijk. Georgische judoka geschorst Parijs - De Europese Judo Unie (UEJ) heeft Sosso Liparteliani uit Georgië voor twee jaar geschorst. De judoka, die in mei tijdens de Eurpese titelstrijd in Athene zilver veroverde in de categorie tot 78 kilogram, kwam niet opdagen voor de doping controle. Toen de UEJ in een nader onderzoek geen afdoende verklaring kreeg voor de afwezigheid van de judoka, werd tot schorsing overgegaan. Bovendien moet Liparteliani zijn zilveren plak inleveren. De Bruin volleybalbestuurder af Amsterdam - Piet de Bruin heeft al zijn bestuursfuncties in het (inter)nationale volleybal neergelegd. De Amsterdammer was tot maandag voorzitter van de Europese federatie (CEV), vice-voor- zitter van de wereldbond (FIVB) en ere-voorzitter van de Nederlandse volleybalbond (NeVoBo). De Bruin voelt zich onheus bejegend tijdens het CEV-congres, dat afgelopen vrijdag in het Finse Turku werd gehouden. De voorzitter van de Noorse volleybalbond, Hakan Bjorgen, zocht medestanders om een 'staatsgreep' te plegen. Herman van Zwieten, voorzitter van de NeVoBo, was volgens De Bruin één van hen. „Hun bezwaren tegen de wijze waarop het congres verliep, werden in de wandelgangen en aan de bar geuit. Van Zwieten nam aan dat geheime overleg deel, zonder mij in te lichten", aldus De Bruin. „Deze laffe manier van handelen heeft mij doen besluiten mijn functie van voorzitter van de CEV neer te leggen en het ere-voorzitterschap van de NeVoBo in te leveren. Van een bond die zo achterbaks handelt, wens ik geen deel meer uit te maken." Arnar Gunnlaugsson. Op de po sitie van de met een spierscheu- ring thuisgebleven linksachter Ruud Heus speelt Rob Witschge. Het middenveld bestaat uit Scholten, Bosz en Maas. Enige onzekerheid in de Feye- noord-ploeg is spits John van Loen, die gistermiddag apart trainde met fysiotherapeut Ruud Daniëls, omdat hij aan de harde wedstrijd van afgelopen zondag tegen FC Groningen een ver draaide knie heeft overgehou den. Speelt Van Loen, die van middag nog getest wordt, niet, dan is Mike Obiku Feyenoords centrum-aanvaller. Volgens Geert Meijer zal zijn ploeg vanavond voor de volle winst gaan. „We hebben Akra nes twee keer zien spelen en mogen over twee wedstrijden niet verrast worden door deze club. We zullen dan ook probe ren hier meteen al een positief resultaat neer te zetten, ook al zal het zeker geen ABC'tje zijn. Akranes is een voetballende ploeg, maar vooral ook een hecht team, een echte vriendenploeg. Ze zijn heel blij dat ze tegen Feyenoord, de kampioen van Nederland, mogen spelen, maar zullen daarom ook zeer gemoti veerd zijn." De trainer van Akranes, Thor- darsson, zit ook met een twijfel geval. Bij linksachter Gislarsson raakte maandag op de training zijn schouder uit de kom. ATLETIEK New Delhi, internationale wed strijden Mannen: 1500 m: 1. Tanui (Ken) 3.42,05; polshoog: 1. Sergej Boeb- ka (Oek) 5,60 m. Vrouwen: 100 m: 1. Torrence (VSt) 11,11; 400 m: 1. Ledovskaja (WRu) 53,40; 1500 m: 1. Szabo (Roe) 4.15,79. HOCKEY Terrassa, WK junioren VROUWEN Groep A: China - Engeland 6-1, Duitsland - Spanje 3-2, Argenti nië - Kenya 4-0. Eindstand: 1. Duitsland 5-10 (16-5), 2. Argentinië 5-7 (8-5), 3. China 5-6 (14-7), 4. Spanje 5-5 (8-7), 5. Engeland 5-1 (5-15), 6. Kenya 5-1 (4-16). Groep B: Nederland - Canada 5-0 (3-0), Schotland - Trinidad/Toba go 1-2, Australië - Zuid-Korea 0-2. Eindstand: 1. Zuid-Korea 5-10 (22-3), 2. Australië 5-8 (24-4), 3. Nederland 5-6 (21-5), 4. Canada 5-4 (4-13), 5. Trinidad/Tobago 5-2 (3-26), 6. Schotland 5-0 (1-24). MANNEN Groep A: Duitsland - Cuba 10-2, Maleisië - Egypte 1-1. Stand: 1. Duitsland 4-8 (24-4), 2. Nederland 4-6 (18-3), 3. Engeland 4-6 (12-4), 4. Cuba 4-2 (3-19), 5. Maleisië 4-1 (3-10), 6. Egypte 4-1 (2-22). SPORTPRIJSVRAGEN Toto 36 Eerste prijs: 23 winnaars, elk bruto f. 2.108,60; tweede prijs: 419 winnaars, elk f. 32,20; derde prijs: 3.904 winnaars, elk f. 8,60, TENNIS Hoorn, NK tennis, derde ronde kwalificatie, winnaars naar hoofdtoernooi Mannenenkelspel: Van Dusscho- ten (Apeldoorn) - Kaptein (Nu- mansdorp) 6-3 6-4, Lacroix (Beek) - Groen (Beverwijk) 7-5 6-3, Belgraver (Den Haag) - War- menhoven (Rotterdam) 6-2 6-4, Snelders (Rosmalen) - Van den Berg (Alphen aan de Rijn) 7-6 7-5. Vrouwenenkelspel: Hamers (Am sterdam) - Gomperts (Den Haag) 4-6 6-4 6-1, Haslinghuis (Den Haag) - Van Aalderen (Amster dam) 6-4 6-2, Van Erp (Schaijk) - Bunschoten (Utrecht) 6-0 6-1, Mikkers (Veldhoven) - Maas (Huybergen) 6-4 6-3. VOETBAL Reserve le divisie A: RBC - NAC 1-3. WIELRENNEN Ronde van Catalonië Zesde etappe, Tora - Pla de Beret: I. Martin (Spa) 196 km. in 5.29.19, 2. Rincon (Col), 3. Mejia (Col), 4. Chiappucci (Ita) 0.30, 5. Fondriest (Ita), 6. Miguel Indu- rain (Spa) 0.49, 7. Cornillet (Fra), 8. Maier (Oos), 9. Rodriguez (Spa), 10. Miranda (Spa). Neder landers: 24. Breukink 2.01, 25. Theunisse 2.22, 26. Bouwmans 3.45, 78. Nijboer 24.48, 85. Schu- rer 28.37. Algemeen klassement: 1. Mejia (Col) 23.24.32, 2. Martin, 3. Fond riest 0.11, 4. Rincon 0.24, 5. Chiappucci 0.26, 6. Indurain 0.56, 7. Zülle 0.45, 8. Montoya (Spa) 0.55, 9. Zarrebeitia (Spa) 0.56, 10. Maier 1.07. Nederlanders: 24. Breukink 2.06, 25. Theunisse 2.51, 36. Bouwmans 6.30, 49. Mottet II.55, 74. Nijboer 25.07, 82. Schurer 29.11. Ronde van de Toekomst (open) Achtste etappe, Dinard - Ville- dieu les Poeles: 1. Hoffman (Ned) 152 km. in 3.26.18, 2. Seigneur (Fra) 0,02, 3. Vierhouten (Ned) 0.07, 4. Van Steen (Ned), 5. Eeck- hout (Bel), 6. Krieger (Dui), 7. Van Bondt (Bel) 0.10, 8 Kozlitin (Kaz), 9. Rio (Fra), 10. Bouvard (Fra). Algemeen klassement: 1. Davy (Fra) 25.22.43, 2. Francois Simon (Fra) 0.02, 3. Trumheller (Dui) 0.38, 4. Hamburger (Den) 1.00, 5. Chanteur (Fra) 1.35, 6. Ledartois (Fra) 1.38, 7. Heulot (Fra), 8. Casero (Spa) 2.19, 9. Bricaud (Fra) 3.02, 10. Kozlitin 3.09., (ADVERTENTIE)

de Stem | 1993 | | pagina 9