DE STEM KNVB wil interland Oranje op RTL-4 kranes is geen 'dwerg' meer Popescu speelt weer libero bij PSV Ajax en Hajduk naar Slovenië UITSLAGEN standen iplJTEN bv fenoorder Bjarki Gunnlaugsson: 4 IJsland haalt langzaam rest Europa in' CITROËN B PEL IAAF: meer controles in China 'Als je geen trainer bent van zijn club, is hij een hele mooie voetballer' DFB zegt nee tegen Düsseldorf Decheiver traint bij GA Eagles de Nederlan nieuwe auto, r r)ESCHADE-AFWIKKELING FINANCIERING EN LEASING IN NIEUWE GEBRUIKTE WAGENS SPECIAAL VOOR Tllburgseweg 41 Ooaterfrauf Teleloon: 01620-32710 Sport DINSDAG 14 SEPTEMBER 1993 DEEL vanaff23.200, uit: I in carrosseriekkur hoppen getint gf, Ve bestuurdemtotl I Op de Stationwagon ichlerkkp. 1150,-. De KNVB dringt aan jtzending van de WK- ilinterland Nederland - Land (13 oktober) via U Omdat vanaf begin inber RTL.-5 in de lucht is, "üTL de uitzending via 15 realiseren. Dat stuit Bezwaren bij de KNVB, èt de mogelijkheid be- dat dertig tot veertig «ut van de kabelaanslui- tingen op 13 oktober nog geen uitzendingen van RTL-5 kan doorgeven. Onderhande lingen daarover zijn gaande met de kabelexploitanten. „De kans is zeer groot dat een flink deel van het voetbalpubliek deze wedstrijd daardoor niet kan volgen. Aangezien de wedstrijd in anderhalve dag was uitver kocht, is er veel belangstelling. Daar heb ik RTL op gewezen. RTL-4 heeft een bereik van 90 procent. Dat is de geschikte zen der hiervoor," aldus KNVB-di- recteur betaald voetbal Cees Wolzak. RTL heeft besloten de wedstrijd via RTL-5 uit te zenden, omdat sportuitzendingen in de pro gramma's van de nieuwe zender passen. RTL hoopt zodoende eveneens tot snellere afwikke ling van kabelcontracten te ko men. Volgens Wolzak komt het ver zoek van de KNVB niet onder druk van sponsors die via recla meborden bij uitzending op RTL-5 een geringere respons vrezen. „Geen enkele sponsor heeft gereageerd. Dit is een per soonlijke actie van mij, waarbij ik me in de gedachte van de- voetballiefhebbers heb ver plaatst," aldus Wolzak. Namens de KNVB besprak Wol zak met de NOS de mogelijkhe den voor abonnee-tv. Van de zijde van de NOS bestaat de bereidheid het daarvoor contrac tueel overeengekomen bedrag van drie miljoen gulden te beta len. Maar de NOS is vooralsnog niet genegen rechtstreekse tv- uitzendingen van eredivisievoet bal op vrijdagavond via abon nee-tv toe te staan. li, vanaf f28.600,- [ïische Corsa, af de prestigieud fa, vanaf f34.950,-. >e lage kilometeil lilprijs maken ua nwagon, vanaf f46.450,- en ervaar dat he awe Opel... Lkjavik - Een reisbureau had de wegen van Feye- 1 in de laatste Europa-Cup-avonturen niet curieu- n gevarieerder kunnen bedenken. De armoede van |anië, de stilte van Sion (Zwitserland), de spanning i Londen, de richesse van Monaco, het exotische jaêl,het saaie Luzern, het vervallen Moskou en dan nu lkjavik, waar tegenstander Iprottabandalag (Sportu- Akranes op de Rotterdammers wacht, die gistera- i via Kopenhagen in de IJslandse hoofdstad arri- Irden. Ilkoimn til 'Islands," welkom |usland, het eilandje in het (den van de Atlantische nan, even ten zuiden van de ('.cirkel. Een vulkanisch hoog- J vol bergen, gletsjers en gei ls en sinds 1944 een onafhan- Ijke republiek, die momenteel wordt door een vrouw, ifisFinnbogad'ottir. ad staat verder bekend om i korte zomers 'zonder nach- Midzomernachtzon) en de je winters. Zeven maanden jaar. van oktober tot mei, 'i de eilandbewoners niet lan- 1 dan een uur of vier het fïcht, verder is het donker. I overmatig gebruik (mis- i| van zelf gebrouwen sterke k vindt zijn oorzaak onge- jfeld voor een belangrijk deel Prijzen inclusiefB.T.W, fijzigingen voorbehouden ononue i zijn IJslanders geen de- ssieve mensen," verzekert iki (spreek uit Bjerki) Gun- ugsson, een van de IJslandse (20), die sinds een jaar Feyenoord onder contract n daarvoor vanaf zijn vijf- niet broer Arnar bij Akranes e-'de. „Wij IJslanders weten m niet beter dan dat de iters lang en koud zijn. Maar schaadt ons humeur niet. lenige dat ons zorgen baart, sinds kort de economie. De ®ipt is onze belangrijkste in van inkomsten en daar be lt een beetje de klad in te blijft deze week tot zijn 'huis om te revalideren. Hij h gevolg een liesoperatie itht maanden de running, •c Arnar is wel mee naar zijn Ierland en speelt, dankzij de Using van Regi Blinker, tot >te neugde van de eilandbe- oers zelfs tegen zijn oude club ranes. i verwacht dat 1500 tot 2000 J® uit Akranes naar de ™jd in Reykjavik komen schat Arnar Gunnlaugs- 1 Een aardig aantal als je «t dat Akranes niet meer dan "inwoners heeft. „Maar die Li °°k a"emaal gek van mal," verzekert de linksbui- 1 speciaal voor de mensen uit Poorteplaats van de Gun- ngssons is de wedstrijd, die in nationale stadion in Reykja- 1 ''ordt gespeeld, verschoven «■half negen (22.30 uur Ne- •®dse tijd), zodat iedereen Ai0 werk toch nog op tijd pezig kan zijn. ui f ®'ernational moet het a8 extra spannend zijn 58® zijn oude club te spe- »™t is inderdaad een "tv gevoel, grappig. Maar L, dat ik deze wedstrijd er serieus neem dan andere. extra enthousiast .gemotiveerd door. Ik hoop «te te scoren, zelfs tegen uae club. Hoe de mensen «en reageren? woedend, haha- ™or' dat zal wel los ftateurs !fe?eert zich in de 'ironV H het handbal, 'kraan, v°etballers raken zeker de spot- talz«n tlI?n dwergen'kwijt, Nat p nog amateurs. De Feyenoord, in 1969, met 'feaSno ,Va,n Reykjavik Aki 0' met 6-0 en i kkranes is al lang voor den sUennkugssoIV «Vroeger pbalW h Vler maanden llen' daarna liet het weer Arnar Gunnlaugsson: „Het is een vreemd gevoel tegen mijn oude club te spelen. FOTO'S FOTOPERSBURO DIJKSTRA Bjarki Gunnlaugsson: „Ik denk dat Akranes nu al in de eredivisie in Nederland mee zou kunnen. Londen (rtr/sid) - De internationale atletiekfederatie (IAAF) heeft voor volgend seizoen een kwart miljoen dollar (450.000 gulden) extra uitgetrokken voor de controle op het gebruik van verboden middelen. Het grootste gedeelte van dat bedrag wordt gebruikt voor meer bezoeken aan China. Het jaarlijkse budget was 2,35 miljoen. De IAAF haastte zich maandag te verklaren, dat dat besluit niet was ingegeven door de serie verbluffende wereldrecords van de Chinese atletes de afgelopen dagen bij de nationale titelstrijd in Peking, maar al was genomen voor aanvang van de WK in Stuttgart, waar de loopsters Junxia Wang en Ynxia Qu de wereld ook al verbaasden op de langere afstanden. Een IAAF-official zei geen enkele reden te hebben de Chinese successen in twijfel te trekken. De extra bezoekjes van de vliegende dopingcontroleurs aan China zijn ook alleen bedoeld om ervoor te zorgen dat de atleten daar van de drugs af blijven. „De Chinezen zien ons graag komen. Ze hebben ons een open uitnodiging gegeven in de vorm van permanente visa om de wereld te laten zien, dat ze eerlijk te werk gaan." het niet meer toe en deden we niets meer. Maar dankzij kunst grasvelden en lichtinstallaties begint Akranes tegenwoordig bijvoorbeeld al in november, de cember met de trainingen, ter wijl de competitie pas half mei begint. Stukje bij beetje halen we de rest van Europa in. Ik denk dat Akranes nu al in de eredivisie in Nederland mee zou kunnen, zeker als men overstapt op professionalisme. Na de top drie in Nederland heb je een stuk of zes ploegen die Feye noord, Ajax en PSV kunnen ver slaan als die een mindere dag hebben, maar de rest kan mij niet bekoren en is echt niet ster ker dan Akranes." Akranes is de populairste club in IJsland. Dat stamt nog uit de jaren vijftig, toen de ploeg uit het voetbalgekke stadje de hego- monie van de Reykjavikse clubs doorbrak en landskampioen werd. Net als Feyenoord vero verde Akranes dertien maal de titel, waarvan in beide gevallen de laatste maal misschien ook wel de opmerkelijkste was. Feyenoord kwam immers uit een diep dal, maar Akranes net zo goed. In 1990 degradeerde de ploeg zelfs, in '91 gevolgd door promotie, die een jaavlater met een bekroond werd met de titel. Ook dit jaar stevent Akranes op de titel af. Met nog vier duels te gaan staat de ploeg ruim voor op de belangrijkste concurrent, FH Hafnarfjordur. Grote man is, sinds het vertrek van de broer tjes Gunnlaugsson, de nieuwko mer Sigurdur Johnsson. Hij deed prof-ervaring op in Engeland, bij ondermeer Arsenal en Shef field Wednesday en leert zijn medespelers de kneepjes van het vak. Trainer is Gudjön Thordar- son. Er voetbalt zelfs ook een buitenlander bij Akranes, Luka Kostic, een voormalig Joego slaaf. Kansloos Tegen Feyenoord is Akranes normaal gesproken kansloos, zeggen de broertjes Gunnlaugs son. Maar de Rotterdammers, weliswaar gesterkt door de 0-4-winst van zondag op FC Groningen, kwamen in de voor gaande twee EC-toernooien ook in de eerste ronde enigszins in de problemen tegen nietige tegen standers als Hapoel Petach Tik- va (1-0, 1-2) en Partizan Tirana, de tegenstander van Akranes in de voorronde van dit seizoen. Akranes ging overtuigend door via 0-0 en 3-0, Feyenoord won twee jaar eerder slechts via de magere cijfers 0-0 en 1-0. Bjarki Gunnlaugsson: „Als Feye noord normaal speelt, dan wint het. Spelen het wat minder, dan kan het aardig in de problemen komen, want IJslanders laten zich echt niet imponeren door de naam van de tegenstander of door het grote stadion in Rotter dam." Broertje Arnar: „Woensdag wordt het heel zwaar voor ons, reken maar. Akranes heeft een goede, technische ploeg. Toch moet Feyenoord natuurlijk de' tweede ronde halen. Wij zijn profs, zij amateurs; we zijn dus wel verplicht om te winnen." Trainer Aad de Mos (in het lichtste tenue) spreekt de PSV-selectie toe. Door Wilbert Hack Ettlingen - Gice Popescu speelt van avond in het UEFA-cup treffen tegen Karlsruher SC (aanvang 20.30 uur) weer libero bij PSV. De Roemeen verdringt Erwin Koeman, die met een plaats links op het middenveld genoegen moet ne men, uit het hart van de defensie. Trainer Aad de Mos wist de voorbije weken niet wat hij met Popescu aan moest. De Roemeen speelde vaak centraal op het mid denveld, een enkele keer ook als mandekker. Op geen van beide posities stemde het spel van Popescu De Mos tevreden. „Als je geen trainer bent van zijn club, vind je Popescu een hele mooie voetballer. Hij speelt met flair en elegance. Popescu maakte ook een goed eerste jaar door bij PSV. Ik vroeg me af wat er daarna met hem gebeurd kon zijn." Gebroken hart De Mos ontdekte in Popescu een voetballer met een gebroken hart. „In het verleden is er door andere spelers en trainers te veel op hem ingehakt. Popescu voldoet namelijk niet aan het beeld dat Nederland van een moder ne libero heeft. Hier mag je geen fouten maken, terwijl Popescu in het Roemeense elftal graag risico's neemt. Daar werd er nooit iets van gezegd wanneer hij de bal bij het uitverdedigen een keer verspeelde. In Nederland wordt dat als dodelijk ervaren. Bij PSV is Popescu het slachtoffer geworden van onze mentaliteit," aldus De Mos, die de Roemeen in een persoonlijk gesprek een nieuwe kans als libero beloofde. „Op die positie komt hij het beste tot zijn recht. Het is mijn taak spelers daar te zetten waar ze het beste renderen." Het voortdurende geschuif met spelers geeft aan in welk stadium De Mos zich nog met PSV bevindt. De oefenmeester is de inboedel aan het inventariseren. Op 1 oktober - na de dubbele ontmoeting tegen Karlsruher SC en de competitie-duels tegen Vitesse en RKC - zal hij de eerste streep trekken en zijn conclusies voorleggen aan het bestuur van de Eindhovense club. De Mos geeft dan aan welke spelers er verkocht worden. In decem ber - na het voltooien van de eerste competi tieronde - voegt hij daar een lijstje met spelers aan toe die PSV terug kunnen bren gen aan de nationale of internationale top. „Het bestuur moet dan maar beslissen, aan geven wat het wil," aldus De Mos, die gisteren liet doorschemeren graag nog een jaar met 'ouderen' als Van Breukelen, Kieft en Koeman door te willen gaan. Begroting Hoe PSV zich straks op de spelersmarkt kan roeren is mede afhankelijk van de uitkomst van het duel met Karlsruher SC. Nu Philips de geldkraan steeds meer dichtdraait, is PSV voor transfers mede afhankelijk geworden van de extra inkomsten uit Europa-Cup voetbal. Manager Kees Ploegsma heeft twee ronden - goed voor anderhalf miljoen gulden - in de begroting van de Eindhovense club opgenomen. Bij uitschakeling door Karlsru her SC lijdt PSV verlies.-'Het loopt dan alleen al aan recettes een kleine acht ton mis. Aanvallend concept Van uitschakeling wil Aad de Mos voorals nog niets weten. Net als tegen Ajax wijst hij op de kansen die PSV iedere wedstrijd wel krijgt. „Om Europees verder te komen, zul len we vanavond zeker moeten scoren. Daar om ga ik uit van een aanvallend concept. Edwin van Ankeren, die tegen Sparta ge spaard is, zal een hoofdrol moeten vertolken. Door Ted van Leeuwen Zagreb/Amsterdam - Ajax en Hajduk Split zullen elkaar in Llubljana ontmoeten. Als alle partijen het vanmorgen eens worden, en daaraan twijfelt niemand, dan zal de uitgestelde Europa-Cup-II-ontmoeting in het Bezigrad-stadion van de hoofdstad van Slovenië vrijdagavond afgewerkt worden. De keuze van Hajduk Split voor Llubljana viel gisteravond laat, na een dag van zoeken en onder handelen. „Min of meer een noodgreep," zegt Vedran Rozic, de manager van Hajduk Split, op het kantoor van de voetbal bond van Kroatië in Zagreb. „De tijd begon te dringen." De voorkeur van Hajduk Split en ook Ajax was uitgegaan naar Düsseldorf, maar ook tot verras sing van de UEFA zei de Duitse voetbalbond gisteren in de na middag 'nee' tegen het verzoek, omdat de politie in Düsseldorf niet akkoord gingmet de wed strijd. Triest, de volgende optie, kon niet direct 'ja' zeggen, waar na Hajduk Split in tijdnood kwam. De Kraotische bekerwinnaar, die vanwege het oorlogsgeweld zon dag een verbod kreeg om in Zagreb te voetballen, had van de Europese voetbalunie tot van middag 12.00 uur de tijd gekre gen om een speelplaats te vin den. Anders zou er geen eerste wedstrijd komen - wel een twee de - en zou Ajax reglementair met 3-0 winnen. Een arrogante opstelling van de voetbalbond, die zelf zeer laat in actie kwam. Op 11 augustus had Ajax de UEFA officieel verzocht de wedstrijd elders te laten orga niseren. Voor Ajax is Llubljana geen pro bleem. „Het is veilig in Slovenië, het land is zelf niet oorlog," zegt directeur Van Eijden. „Ik vind het wel een verrassende wen ding, want een uur geleden was het nog Triest. Maar goed, we zullen nu snel aan de slag moe ten met de organisatie, want als we vrijdag spelen, willen we woensdag al weg." Voor het afhaken van Düsseldorf was Hajduks technisch directeur Ivan Buljan al bang geweest. „Toen we twee jaar geleden ook niet in Kroatië mochten spelen, wilden we ook al uitwijken naar Duitsland. De DFB weigerde toen al. Er wonen zo'n 600.000 ex-Joegoslaven in Duitsland. De meesten Serviërs en Kroaten. Ik kan wel begrijpen dat ze niet op een miniatuur-uitvoering van de burgeroorlog in hun stadion zit ten te wachten." „Ljubljana was de enige plaats waar we op zo'n korte termijn de wedstrijd kunnen organiseren," vertelt Rozic, die vanwege de televisierechten zo ongeveer he mel en aarde bewogen heeft om op vrijdag te spelen. De aftrap vindt vermoedelijk plaats om kwart over acht. „Dat geld is hard nodig," legt Buljan uit. „De burgeroorlog heeft de eens zo rijke club Haj duk Split volledig uitgehold. Het geld raakte op en noodgedwon gen hebben we onze beste spe lers moeten verkopen. En we zullen er nog meer moeten ver kopen, want er komt te weinig geld binnen." De geannuleerde wedstrijd in Zagreb levert de bekerwinnaar van Kroatië een verliespost op van zo'n 600.000 700.000 Duit se marken, becijfert Buljan. „De organisatie van deze wedstrijd heeft ons veel geld gekost. Bo vendien hadden we al 36.000 kaarten verkocht, reclamebor den, noem maar op. De schade post is éénvijfde van onze begro ting... Eénvijfde." Rozic zegt slechts te hopen dat het grootste deel van de 18.000 beschikbare kaarten in het Bezi grad-stadion verkocht worden. Dat is dan net de helft van de 36.000 kaarten die in Zagreb al over de toonbank gegaan waren. Waalwijk - Harry Decheiver laat zich voorlopig niet meer bij RKC zien. De Waalwijkse club heeft hem toestemming gegeven tijdelijk in te trekken bij zijn schoonouders in Zutphen en te trainen bij Go Ahead Eagles in Deventer. Na uiterlijk vier weken wil RKC uitsluitsel. „Dan zal hij zich te rug moeten melden bij RKC of we hakken de knoop door," al dus RKC-voorzitter Jenne Har der. Voor Decheiver geldt een trans fersom van 750.000 gulden. Door een conflict met ploeggenoot Marco Boogers en trainer Hans Verel heeft hij het bij RKC niet meer naar zijn zin. Een geprek met zowel Dechei ver, Boogers en Verel bleek niet te realiseren voor de RKC-voor- zitter. FOTO ANP En verder is er nog Kieft. Dat is een hele goede voetballer, maar ook hij heeft nog te weinig rendement. Die puzzel ben ik van achteruit aan het oplossen. Ik verwacht dat Kieft op de manier zoals we dinsdagavond spelen, meer voor PSV kan betekenen." De Mos schat Karlsruher SC, dat vorig seizoen op eigen veld clubs als Werder Bremen, Bayern Mjunchen, Eintracht Frank furt en Borussia Dortmund met royale cijfers versloeg, hoog in. „Karlsruher SC is gewend elke week een Europees duel af te werken. Ik heb vorig seizoen als werkloos trainer en dit jaar beroepsmatig veel wedstrijden in de Bundesiiga gezien. Er wordt heel goed ge speeld." Kastanje Karlsruher SC maakte zich gisteren drukker om een kastanje dan om het eerste Europese duel in de honderdjarige historie van de club. Doelman Oliver Kahn zou in de beker wedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach door zo'n projectiel getroffen zijn. Met een medische verklaring in zijn bagage reisde hij af naar de Duitse tuchtkamer in Frankfurt in een poging het bekerduel achter de groene tafel alsnog gewonnen verklaard te krijgen. Volgens de artsen zou Kahn een lichte hersenschudding hebben opgelopen. Boven dien zou de doelman door de tik tegen zijn slaap niet in staat zijn geweest zich nog te concentreren en zou een black-out ten grondslag hebben gelegen aan de rode kaart die hij in die wedstrijd kreeg. Ondanks die on gerieven neemt Kahn vanavond gewoon weer plaats onder de lat bij Karlsruher SC, dat wel middenvelder Schmidt en libero Nowotny wegens blessures moet missen. Over het meespelen van aanvaller Kirjakov bestond gisteren nog geen zekerheid. Opstelling PSV: Van Breukelen; Verhagen, Pope- scu, Van Aerle, Numan; Van Ankeren, Ingesson, Van Mol, Koeman; Kieft, Meijer. wêê 3 22 275 ATLETIEK New Delhi. Internationale wedstrij den, eerste dag. Mannen: 200 m: 1. Johnson (VSt) 20,38; 400 m: 1. Reynolds (VSt) 44,87; 800 m: 1. Ruto (Ken) 1.47,38. ver: 1. Powell (VSt) 8,28. kogelslingeren: 1. Svaroek (Oek) 74,50. Vrouwen. 200 m: 1. Ledovskaja (WRu) 23,72 AUTOSPORT Lexington (VSt). Indy-Car Series: 1 Emerson Fittipaldi (Bra) Penske Chevrolet 320 km met een gemid delde snelheid van 164,497 km/uur, 2. Gordon (VSt) Ford-Cosworth, 3. Goodyear (Can) Ford-Cosworth, 4. Boesel (Bra) Lola-Ford, 5. Luyen- dijk (Ned) Ford-Cosworth, 6. Rahal (VSt) Lola-Cosworth, 7. Mario Andretti (VSt) Ford-Cosworth, 8. Unser jr. (VSt) Lola-Chevrolet. Stand: 1. Mansell 170 punten, 2. Fittipaldi 156, 3. Boesel 126, 4. Tracy (Can) 122, 5. Andretti 119, 6. Rahal 113, 7. Unser jr. 90, 8. Luyen- dijk 71. BADMINTON Londen. Internationaal toernooi. Mannenenkel: eerste ronde: Kuyten (Ned) - Fenton (Eng) 15-8 15-8; tweede ronde: Bruil (Ned) - Koch (Oos) 15-3 15-11, Hajeeb (Eng) - Kuyten 15-12 7-15 15-7; kwartfina le: Yiming (Chn) - Bruil 15-6 1-15 15-10; finale: Jun (Chn) - Knowles (Eng) 15-13 16-17 15-7. Mannendubbel: kwartfinale: Zuev/ Melnikov (Rus) - Michels/Van Daim (Ned) 15-6 17-14; finale: Hunt/Ar- cher (GBr) - Zuer/Melnikov (Rus) 7-15 15-8 15-5 Vrouwenenkel: eerste ronde: Taylor (Eng) - Glebbeek (Ned) 6-11 il-9 11-6, Huiwen (Eng) - Tronerbach (Ned) 6-11 11-511-2, finale: Ge Fei (Chn) - Gu Jun (Chn) 11-4 11-6. Vrouwendubbel: halve finale: Van den Heuvel/Van Hooren (Ned) - Da- vies/Wright (Eng) 15-10 15-8; finale: Ge Fei/Gu Jun (Chi) - Van den Heuvel/Van Hooren 15-5 15-6 Gemengddubbel: finale: Hunt/ Wright (GBr) - Xiaoquiang/Jiang Wen (Chi) 15-1 15-9. 7 Glasson (VSt) 285, 8. Hart (VSt) en Blackmar (VSt) 286, 10. Horgan (VSt) 287. HOCKEY Terrassa (Spa). WK junioren. MANNEN Groep A: Nederland - Engeland 2-0 (0-0). 58. Delmée 1-0 (strafcorner), 70. Delmée 2-0 (strafbal). Stand: 1. Duitsland 3-6, 2. Neder land 4-6, 3. Engeland 4-6, 4. Cuba 3-2, 5. Maleisië 3-0, 6. Egypte 3-0. Groep B: Pakistan - Schotland 6-0, Australië - Spanje 4-0, Argentinië - Zuid-Korea 3-2. Stand: 1. Australië 4-7 12-1, 2. Pa kistan 4-7 13-3, 3. Spanje 4-4 5-6, 4. Zuid-Korea 4-3 8-7, 5. Argentinië 4-3 5-9, 6. Schotland 4-0 1-18. VROUWEN Groep B: Canada - Schotland 1-0, Zuid-Korea - Trinidad/Tobago 9-1. Stand: 1. Australië 4-8 24-2, 2. Zuid-Korea 4-8 20-3, 3. Nederland 4-4 16-5, 4. Canada 4-4 4-8, 5. Schotland 4-0 0-22, 6. Trinidad/To bago 1-25. PAARDESPORT Calgary. CSIO. jachtspringen: 1. Skelton (GBr) Dollar Girl 0 - 44,84 seconden, 2. Simon (Oos) Apricot 0 - 47,47, 3. Lauber (Zwi) Lugana 0 - 79,60, 4. Whitaker (GBr) Everest Gammon 4 - 81,05, 5. Pessoa (Bra) Loro Piana Envoy 4 - 81,35, 6. Connors (Ier) Spring Elegance 4 - 81,57, 14. Harmsen (Ned) Sovjet Look 4 - 82,49, 15. Lansink (Ned) Boll vorm's Easy Jumper 4 - 82,83 22. Hendrix (Ned) Anadolu Arabian 8 - 79,13. TENNIS Boekarest. Mannen, 900.000 gulden. Eerste ronde: Tsjerkasov (Rus/8) - Tillström (Zwe) 6-3 6-0, Clavet (Spa) - Vacek (Tsj) 6-2 6-4, Gauden- zi (Ita) - Gorriz (Spa) 6-4 6-2, Dose- del (Tsj) - Altur (Spa) 6-4 6-2, Filippini (Uru) - Porumb (Roe) 6-2 6-4, Nydahl (Zwe) - Azar (Arg) 6-1 7-5. VOETBAL Engeland: Newcastle Wednesday 4-2. Sheffield GOLF WIELRENNEN Oakville. Open Canadese golfkam- pioenschappen: 1. Frost (ZAf) 279 slagen, 2. Couples (VSt) 280, 3. Bryant (VSt) 282, 4. Stadler (VSt), Lietzke (VSt) en Strieker (VSt) 284, Zwevegem. Profwedstrijd: 1. Ver- mote (Bel) 160 km in 3.42.00, 2. Verdonck (Bel) 0.09, 3. Hérinne (Bel) 0.17, 4. Tsj mil (Mol), 5. Hairewegh (Bel), 7. Enthoven (Ned).

de Stem | 1993 | | pagina 9