Dullaert uit de problemen el kantoor voor VYV in Hulst, maar geen bemanning Reünie voor oud-medewerkers Blaauwe Hoeve I )oor sanering schuld Zuidhal en omzetting van leningen aien, UITSLAGEN DAG klapper PLAATSELIJK nieuws lieren ZEELAND C2 bantse School agonderwijs 'e 2 jaar MAVO, VWO in 1 jaar WERK Verzorgings- en verpleeghuis in Hulst bestaat 25 jaar Kelderratten Veranderingen Wwe cursussen ZVU Monumentendag in Hontenisse De Zonnebloem kan op vakantie KAARTINGEN KOERSBAL GAAIBOLLEN Clinge St.-Jansteen bileum, receptie ing, overwinninn ham, openbare mag best eens in de pagina s dat niet en duur ijs per regel of één grote reqei sp. 3,04*. Ue' n een foto of aat van 35x45 resp. 16,76* op aanvraag. Bh wordt 4,50 to's worden niet 36442 of geef uw ing af bij één van elijke opgaven cepteerd indien ijn, ook indien uw oegd is. cht voor teksten nen te weigeren, ten bereiken over oudt de uitgever de naam van de nd te geven. n op zaterdag ieuws op donderdag SSTBM WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1993 ion# verslaggever De VW van Hulst krijgt straks een j onderkomen, maar voorlopig is er geen Lj om het kantoortje te bemannen. Dat er wel op korte termijn komen, want al komt het kantoor beschik- yW ®aS dan gebruik maken van het torenka- 'evan het stadhuis van Hulst. Gelijktijdig met !mw van het aangrenzende nieuwe stadskan- j wordt ook het stadhuis gerestaureerd en opnieuw ingericht. De VW-ruimte wordt daarbij door middel van een wand afgesloten van de rest van het gebouw. Tot nu toe werden de WV-zaken behartigd door de receptioniste van de gemeente Hulst. Daar kunnen bezoekers terecht voor informatie en aller lei foldermateriaal. Op doordeweekse dagen werkt deze constructie prima, maar het probleem ligt in de weekeinden. Dan is de gemeente namelijk gesloten en dus ook de WV-balie. Dat is tot nu toe provisorisch opgevangen door op zaterdagen en zondagen wat foldermateriaal beschikbaar te hou den in het Hulster streekmuseum. De VW lieD eigenlijk al jaren rond met de wens om een eigen onderkomen, dat dan ook in de weekeinden geo pend kon zijn. Die wens gaat nu in vervulling met de bouw van het nieuwe stadskantoor. Alleen is er nu nog het probleem van de bemanning van het kantoortje. „Daar hebben wij op dit moment geen geld voor", zegt secretaris W. Kayser van de WV. „En een oplossing is nog niet echt in zicht." Kayser heeft de hoop gevestigd op de reorganisatie van het ambtelijk apparaat, die op dit moment zijn beslag krijgt. „Misschien dat er naar aanleiding daarvan mogelijkheden zijn." Burgemeester A. Kessen, tevens voorzitter van de VW, heeft vorige week al laten weten dat de gemeente er eigenlijk niet onderuit kan om de VW nu ook geld te geven voor de bemanning. Kessen denkt daarbij aan een bedrag van rond de 30.000 gulden. Dat geld zal moeten worden gevonden in de gemeentebegroting. Bovendien moeten het college van B en W en de gemeenteraad daar dan ook nog hun zegen over geven. „We zijn in ieder geval volop in overleg met de gemeente", zegt Kayser. Komt er geen oplossing, dan zit de VW straks met een prachtig kantoortje, maar blijft de deur op slot. monze verslaggever - Het Hulster ge meenschapscentrum Den luilaert is na jaren uit de janciële problemen. Uit ,'jaarekening 1992 blijkt ij het gemeenschapscen- ji® binnen het gestelde Éet is gebleven en voor jd eerst ook viel de balans ja de Zuidhal positief komt omdat het omzetten dure geldleningen naar idkope zijn vruchten begint af «erken. Bovendien heeft de iwiteraad van Hulst de juli van de Zuidhal gesa- Kid, zodat men daar met een me lei kon beginnen, fél is dat we sind eind 1992 alle verliezen af zijn", zegt :teur G. de Croock, „zowel Zuidhal als van het ge- ihapscentrum". Voor Den Kliert reden om opgelucht nlOHARD 3 te halen, na het rampjaar Hartelijk Gefelicitee u 1989. Toen werd het ge- met je 65e verjaard! «cbapscentrum geconfron- Isd met forse verliezen. Een j daarvan heeft de gemeente Hoera vandaag mag i haar schouders genomen, dereen het weten di to een deel heeft Den Dullae- mijn buurman ADJE Abraham zal heten. Je buurjongetje Malk Dekkers AVO, HAVO of VWO in 2 jaar "lessen eerlingen snelde HAVO/VWO-opleidingen op De Brabantse School 504 of 076-653524 nderwijs en wetenschappen ndag 20 september in 1st weer met een oriën- n. De kursus is bedoeld p de arbeidsmarkt wil- ld werk willen vergro- r een aantal zaken op n beperkingen. gelijkheden, plan. (werkopdrachten, gast- week van 9.00 -14.00 iële vergoeding voor kin- lijk. rsus vooraf; 1.30 in Terneuzen. estraat 2. 30 in Hulst. ar Vrouw en Werk Ter- k direct opgeven door turen in een open enve- rdnr. 819, 4460 WB ir orgen op maandag 13 iorgen op vrijdag 24 3r meer informatie. de afgelopen jaren zelf moeten ken. Dat is wel ten koste van het spaarpotje voor wlraiderhoud, waar nu eigen weinig in zit. Eventuele siige overschotten zullen ur in de toekomst dan ook toegaan. Kr dit jaar moet de gemeen te nd de begroting nog steeds ledkeuren. Die begroting laat a tekort zien van 17.000 gul- si. Dat heeft te maken met üjtre salariskosten in het hore- i. „Het gevolg van on- ook het horeca-ge- ielte rendabeler te maken", SjiDe Croock. „Daar is wel een (langrijke stijging van 50.000 Men winst te noteren. Ver gelijk kan het tekort daar f!niet uit gedekt worden. Lukt niet, dan hebben we nog een r maatregelen achter de id, dus uiteindelijk zal dat iitter niet zijn." cijfers tot september van dit (i zien er volgens De Croock •d uit, „We zitten mooi op ws en de agenda voor het «de deel van het jaar ziet er dniet slecht uit. In Dullaert- ®n gesproken kun je zeggen we in een vrij gezonde finan- >tpositie zitten." je Hulster politiek gaan nog '■stemmen op om het horeca- ®ekte te privatiseren. Dan de gemeente bijna twee ton subsidie schrappen, zijnde loonkosten. „Maar jé moet een ondernemer vinden die is op zijn minst onze winst als pachtsom te Wen", zegt De Croock. „An- fc werkt dat weer negatief op begroting. Bovendien ver- men steeds dat er nog een aspect aan zit. De bar aansluitend op de acti- 2® in Den Dullaert. Die ligt p®ed in onze doelstelling. een particuliere onderne- telt alleen maar de winst. «w dus best wel eens zo J®® zijn dat je door privati- '-"■S je doelstelling van het geenschapscentrum voor een Wt uithollen. En onder dook het risico niet. Als die t«iemer er mee op houdt, gaat, niet betaalt, wat bJp5 gemeente wil dat de geprivatiseerd wordt lat zij dan ook de risi- 'oor hun rekening moeten Vier oud-gedienden van De Blaauwe Hoeve in Hulst die reikhalzend uitkijken naar de reünie. Van links naar recht: Chris de Cleer, Peter Saman, Bieke Weemaes en - r-, FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Louis Burm. Van onze medewerkster Jeanette Vergouwen Hulst - Het verzorgings- en verpleeghuis De Blaauwe Hoeve in Hulst bestaat 25 jaar. De reünie op zaterdag 13 november voor oud be stuurleden, medewerkers en vrijwilligers wordt volop voorbereid. Er worden een paar honderd belangstellen den verwacht die willen klet sen over die goeie ouwe tijd. Vier oud-gedienden die nog steeds werken op de Blaauwe Hoeve mijmerden al over de ver schillen tussen toen en nu. Zij hopen allen dat er heel veel mensen naar de reünie komen. „Ik hoop dat ze niet aarzelen, maar komen, vooral die van de vroegere A-afdeling waar zich nogal wat taferelen hebben afge speeld," verzucht Peter Saman die als enige van een groep van zestien leerlingen nog in de Blaauwe Hoeve werkt. Hij begon als ziekenverzorger. „Ik wist niet wat me overkwam de eerste dag op de verpleegaf- deling, maar ik doe het werk graag. Tijdens onze opleiding werkten we nog onder het regi me van de nonnetjes en die wa ren niet mals. Na een jaar werd ik sub hoofd van de dementenaf deling en daarna kreeg ik de functie van afdelingshoofd van het verzorgingshuis. Er is hier in al die jaren zoveel veranderd, ik denk dat we met zijn allen eens goed van gedachten kunnen wis selen over de bejaardenzorg in het algemeen en de Blaauwe Hoeve in het bijzonder." Hij vertelt vlot dat er vroeger een strak regime heerste, dat alles moest gebeuren volgens de regels op uur en tijd en dat nu de bewoners steeds meer centraal staan. Zij beslissen mee en mo gen meepraten over eventuele veranderingen. „Ze kunnen zelf hun vloerbedekking, behang en meubeltjes kiezen en beslissen wanneer ze willen eten, dat was „vroeger wel een beetje anders." Louis Burm, zwaait eind deze maand af. Na 33 jaar neemt hij afscheid van de Blaauwe Hoeve. Hij maakte de verhuizing van de ziekenafdeling in het Liefdehuis naar Liduina mee en ook de verhuis van de bejaarden naar de Blaauwe Hoeve. „Ik hoor bij de inventaris, maar moppen en leuke voorvallen vertel ik niet hoor, die bewaar ik allemaal voor mijn afscheidsmiddag," stelt hij resoluut. Hij was werk zaam in de wasserij tijdens de verhuis in 1968. Hij bleef nog een half jaar in het Liefdehuis omdat alle afdelingen apart ver huisden. Toen de wasserij in de Blaauwe Hoeve klaar was ging de ploeg van 12 tot 14 man ook daar naar toe. Louis Burm zat enkele jaren in de portiersloge en werd daarna medewerker in het magazijn. „Daar worden alle klussen opgeknapt zodat de boel blijft draaien. We worden de keldermollen genoemd omdat onze werkplaats onder de grond ligt. De reünie daar ben ik be nieuwd naar. Ik zal er in ieder geval zijn," aldus Burm. Bieke Weemaes kwam drie jaar geleden naar de Blaauwe Hoeve omdat zij graag leiding gaf en eens een ander facet van de zorg wilde leren kennen. „Ik kom uit de kraamzorg en zat ook in de wijkverpleging. Ik heb maat schappelijke gezondheidszorg gestudeerd en omdat je toch op een gegeven moment de babies ontgroeit, reageerde ik onmidde- lijk op de vacature als adjunct directrice van het Verzorgings huis." Zij heeft de zorg voor 157 be jaarde bewoners en 50 perso neelsleden en wil graag praten over de visievorming over oude ren en vindt een goede gespreks partner in Chris de Cleer die als maatschappelijk werkster een taak heeft in het verpleeghuis waar 120 mensen verpleegd wor den. „Er is enorm veel veranderd. Van het dagverblijf zijn de bui tenmuren nog dezelfde, de rest is totaal anders. De grootste veran dering is wel dat we zijn overge schakeld van passieve verpleging naar actieve behandeling en re validatie. De mensen worden ge activeerd om deel te nemen aan het sociale leven in huis en des noods erbuiten. Ieders persoon lijke smaak wordt gerespecteerd en de tijd van alleen stilletjes op een kamertje zitten is voorgoed voorbij," gooit Chris de Cleer eruit. Zij woont in Antwerpen en maakt elke dag de reis per auto, inclusief de wachttijden bij de tunnel, naar Hulst. Zij gaf les aan een sociale academie, maar kreeg dertien jaar geleden de kriebels, ze wilde terug de prak tijk in en solliciteerde met slechts een voorwaarde: het moest een instelling zijn waar gedisciplineerd gewerkt werd. Het werd dus Hulst en een ver gelijking met de Belgische toe standen in de bejaardenoorden is snel gemaakt. „In België lopen we 25 jaar ach ter. Nu zit de evolutie wel in een stroomversnelling en wordt alles gestructureerd, ik hoop alleen dat het niet overgestructureerd wordt zoals in Nederland." Bieke Weemaes stelt onmiddelijk dat de klant in de Blaauwe Hoe ve centraal staat. „We zitten hier in een goede hoek en hebben geen gebrek aan personeel. De Blaauwe Hoeve is vooruitstre vend en omdat er enkele wisse lingen waren in de directie zijn we hier nooit vastgeroest. Nieu we visies en ideëen zorgden voor een voortdurende vernieuwing. Er is een goede samenwerking onder het personeel en de bewo ners krijgen steeds meer in spraak. De bewonersraad drukt steeds duidelijker een stempel." Het viertal hoopt dat ze met veel 'soortgenoten' kunnen praten tij dens de reünie. Zij die nog niet hebben ingeschreven kunnen dit nog doen. Een telefoontje naar de Blaauwe Hoeve volstaat. Programma Het programma van de reünie dag is simpel. De ontvangst is om 11.00 uur, verder is er een lunch, een vrijblijvende rondlei ding, wat entertainment en de mogelijkheid tot eindeloos bij kletsen tot 17.00 uur. Tussen door wordt een groepsfoto ge maakt en de reünisten kunnen verder de dag vullen met her kennen, praten en oude herinne ringen ophalen. „Het is de bedoeling dat de men sen kunnen kijken op de afdeling waar ze vroeger werkten, er is dus geen algemene rondleiding. Er kan vrij gekozen worden en contact gelegd worden met de mensen die nu op die afdeling werken," stelt Peter Saman op de valreep. te onze verslaggever J#t nieuwe cursusjaar van de Zeeuwse Volks Universi- begint eind van deze maand. ^sen bestrijken een breed spectrum: van verschillende L teen tot kookcursussen, bloemschikken en ikebana. Ook "tiiton nbezoek, cursussen gesprekstechniek of techniek voor (tï,.ïen creatieve vakken als tekenen en schilderen maken deel ^cursuspakket. H zo n vier" tot vijfhonderd cursisten een opleiding bij institiiut is al twintig jaar actief in Zeeuws-Vlaanderen Is in f 'aar zeUstandig met een kantoor dat gevestigd is in De Sisnl 'n bee* Nederland zijn er 150 Volksuniversiteiten. fal«sen zijn naast Axel, Terneuzen, Sluiskil, Oostburg, Biervliet, Hulst en Kloosterzande. Informatie over het NdeT'i!®ramina van de ZVU is verkrijgbaar bij het secretariaat l<%universiteit in Axel. Kloosterzande - Ook de gemeente Hontenisse doet zater dag mee aan de landelijke Monumentendag. In de ge meente zijn die dag twee molens en twee kerken voor belangstellenden te bezichtigen. Voor de gelegenheid is een ruim zeventien kilometer lange fietsroute samengesteld die langs de verschillende monumenten voert. De route is uiteraard ook met de auto af te leggen. Te bezichtigen zijn de molens van Groenendijk en Kuitaart en de kerken van Hengstdijk en Stoppeldijk (Vogelwaarde). Het is voor het eerst dat de parochiekerk van Stoppeldijk voor het publiek wordt open gesteld. Alle monumenten hebben de deuren geopend van 10.00 tot 16.00 uur. Daar zijn ook de beschrijvingen van de fietsroute verkrijg baar. De route kan ook worden opgehaald bij het gemeentehuis in Kloosterzande. Dat is zaterdag van 9.00 tot 11.00 uur voor dat doel geopend. Van onze verslaggever Hulst - De Zonnebloem afdeling Hulst heeft genoeg geld bijeen gekregen om in mei een eigen vakantieweek te organi seren voor Zonnebloemgasten uit de gemeente Hulst. Dat is de danken aan een geslaagde stickeractie onder de Hulster ondernemers. De opzet van de Zonnebloem was 150 stickers aan de man te brengen voor een tientje per stuk. De actie werd ondersteund door de organisatie van de Hulster Reynaertfeesten. De stickers vlogen in een mum van tijd de deur uit, zodat er voor de vakantieweek 1.500 gulden in kas zit. Dat is genoeg om 25 gasten een plezierige week te bezorgen. Tijdens de Reynaertfeesten kwam de Hulster afdeling van de Zonnebloem voor het eerst met een eigen stand. Daar werden allerlei spulletjes verkocht. Ook de stand tijdens de Reynaertfeesten is een succes geworden. Met het daar verdiende geld kan de afdeling weer allerlei activiteiten organiseren. SCHIETI N Koewacht - Zaal 't Hoekske met 29 personen. Hoge vogel: M. van Mutlem, eerste zijvogel: O. de Schrijver, tweede zijvogel; R Schalkens. grootste aantal (5): E Goossens. Lamswaarde - Zaal De Vier Jaar- Meijer, tweede zijvogel: mevrouw Van Meelen, grootste aantal (4): A. van de VeWe en F. Pieters. Paal - Zaal Verras met 59 perso nen. Wip l: hoge vogel: E. Borm, eerste zijvogel: R. Martens, twee de zijvogel: Th. Praet, grootste aantal (4): L. Cammaert Wip 2: hoge vogel: A. de Waal, eerste zijvogel: Th. Praet, tweede zijvo gel: J. van Kerkhoven, grootste aantal (5): L. Kfnt. Hengstdijk - Zaal 't Jagershuis met 25 personen. Hoge vogel: A. Hulshout, eerste zijvogel: E. Cor- nelissen, tweede zijvogel: W. van Esbroek, grootste aantal (5): P. van Dijk. LtHbtwadrde - Zaal De Lamso ren, bejaardenschieting met 29 peffsbnen. Hoge vogel: D. de Bak ker, eerste en tweede zij vogel: D. de Maayer, grootste aantal (6): W. da jakker. Koewacht - Zaal 't Hoekske, be- jaarttenschieting met deelname va* 29 personen. Hoge vogel: A. de Wijs, eerste zij vogel: E. dUoftdt, tweede zijvogel: M. van Melle, grootste aantal (3): A. Boussen. Zuiddorpe - Zaal Gemeentehuis met 23 personen. Eerste hoge vo gel: R. d'Hondt, tweede hoge vo gel: L. van Hoeke, eerste zijvogel: J. van Dam, tweede zijvogel: A. Holiebek, grootste aantal (5): M. dUoüdt. Zandberg - Feesttent met 25 per sonen. Hoge vogel: E. Hulshout, eerste én tweede zijvogel: A. CHondt, grootste aantal (6): W. Verhagen. Ossenisse - Camping De Zee meeuw met 27 personen. Hoge vogel en eerste zijvogel: G. Ver- cnuteren, tweede zij vogel: W. Ma- revoet, grootste aantal (4): E. van de Kelen. Koewacht - Zaal 't Hoekske met 37 personen. Hoge vogel: F. Mar tens, eerste zijvogel: M. de Dek ker, tweede zijvogel: O. Saman, grootste aantal (3): J. Suy. Koewacht - Sint-Sebastiaan, schieting staande wip met 59 per sonen. Wip 1: Eerste hoge vogel: F. van Steen, tweede hoge vogel: G. Poppe, eerste zijvogel: G. van Marlen, tweede zijvogel: Th. Tielertan, derde zij vogel: E. Ing- hels, vierde zijvogel: M. Suy. Wip 2: eerste hoge vogel: P. van Hecke, tweede hoge vogel: A. Martinet, eerste zijvogel: M. Claassen, tweede zijvogel: R. Schooljans, derde zijvogel: J. Ver- meire, vierde zijvogel: H. de wae- le. Wip 3: eerste hoge vogel: G. van Guaethem, tweede hoge vo gel: G. Vermandei, eerste en tweede zijvogel: D. Doris, derde zijvogel: P. Ferket, grootste aan tal: b. Danis. Ossenisse - Camping Mussenist met 43 personen. Hoge vogel: W. Marevoet, eerste zijvogel: F. Per- daen, tweede zijvogel: B. Pies- sens, grootste aantal (4): S. Maas. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren diet 25 personen. Hoge vogel: P. Bogaert, eerste zijvogel: T. d'Hondt, tweede zij vogel: G. Pies- sens, grootste aantal (7): E. Huls hout. Dzendijke - Zaal Hofzicht met 15 personen. Hoge vogel: L. Zegers. eerste zijvogel: R. Verbijn, tweede Zijvogel: T. Kievit, grootste aantal M. Breijaert. Koewacht - Sint-Sebastiaan, schieting staande wip met 71 per sonen. Wip 1: eerste hoge vogel: L. van Poucke, tweede hoge vo gel: W. van Acker, eerste zijvogel: R. van Haver, tweede zijvogel: E. Vermandei, derde zijvogel: J. Brugge man, vierde zij vogel: R. de Keizer. Wip 2: eerste hoge vogel: 6. dÜaens, tweede hoge vogel: W. Jacobs, eerste zij vogel: E. de Clerk, tweede zijvogel: A. Marti net, derde zijvogel: J. Bruggeman, vierde zijvogel: A. Fruytier. Wip 3: eerste hoge vogel: E. de Clerk, tweede hoge vogel: J. Vermeire, eerste zij vogel: L. van Remortere, tweede zijvogel: J. Joosse, derde zijvogel: F. de Dijker, vierde zij vogel: O. de la Ruelle. Ossenisse - Zaal De Jachthoorn niet 32 personen. Bieden: 1. me vrouw Goossen, 2. mevrouw Baart, 3. l. Zwartelee. Jokeren: 1. mevrouw Van Vooren, 2. me vrouw Van Poorten, 3. mevrouw Van Hees. Sas van Gent - Zaal De Engelen roos met 40 personen. Bieden: 1. mevrouw Poppe, 2. F. Verhelst, 3. E. de Caüsemaecker. Jokeren: 1. mevrouw F. Pieters, 2. mevrouw J. Saey, 3. mevrouw Timmerman. Kloosterande - Zaal De Reizende Man met 33 personen. Bieden: 1. A. van Eerdenburg, 2. C. van der Hooft, 3. N. Goossen. Jokeren: 1. mevrouw Rademakers, 2. M. de Waal, 3. mevrouw Verschuren. Hengstdijk - Zaal 't Jagershuis met 28 personen. Bieden: 1. A. de Kort, 2. C. van Goethem, 3. me vrouw Patiin. Bieden: 1. J. Hage- man, 2. R. ae Kort, 3. A. Durinck. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren met 34 personen. Bieden: 1. P. Jonkers, 2. J. Schalje, 3. L. de Breejen. Jokeren: 1. mevrouw Schalje, 2. mevrouw Plat jouw, 3. mevrouw De Rijk. Koewacht - Zaal De Lange Ak kers met 20 personen. Bieden: 1. Ch. Ongenae, 2. A. Bonne, 3. A. de^ Vlieger. Hengstdijk - Zaal 't Jagershuis met 23 personen. Bieden: 1. J. van de Velae, 2. H. van Waterschoot, 3. J. Martinet. Jokeren: 1. me vrouw Van Vooren, 2. M. de Waal, 3. J. de Waal. Graauw - Gemeenschapshuis met 30 personen. Uitslag: 1. R. Linthout, 2. C. Boone, 3. me vrouw Van Hooye, 4. A. de Bruijn, 5. F. Piessens. Kloosterzande - Zaal De Kom buis met 24 personen. Bieden: 1. J. Bogaert, 2, mevrouw Hemelaar,^ 3. mevrouw Tilleman. Jokeren: 1. mevrouw De Bruijn, 2. mevrouw De Waal, 3. mevrouw De Waal-, Valckx. Hulst - Zaal De Vrijbuiter met 20 personen. Bieden: 1. W. van Delft, 2. L. Blommaert, 3. P. van Delft. Jokeren: 1. T. van Delft, 2. M. Haulez, 3. S. van der Lee. Hengstdijk - Camping De Vogel met 60 personen. Bieden: 1. A. Jansen, 2. C. de Deijn, 3. me vrouw Van de Bergen. Jokeren: 1. mevrouw De Nooyer, 2. mevrouw Hamelink, 3. mevrouw Hoek. Walsoorden - Zaal Rue du Nord met 23 personen. Bieden: 1. J. Martinet, 2. C. Aarts, 3. D. van Damme. Jokeren: 1. mevrouw De Waal-Valckx, 2. mevrouw Rade makers, 3. R. de Waal. Ossenisse - Camping Mussenist met 16 personen. Bieden: 1. P. Neyens, 2. F. van Vlierbergen, 3. E. Coppens. Hengstdijk - Zaal 't Jagershuis met 50 personen. Bieden: 1. M. van Hoeke, 2. P. Cornelissen, 3. J. de Rijk. Jokeren: 1. P. Verbogt, 2. mevrouw Peters, 3. M. de Waal. Hengstdijk - Camping De Vogel met 33 personen. Bieden: 1. me vrouw Lucasse, 2. A. van Gink, 3. J. Hermes. Jokeren: 1. J. van de Bos, 2. K. de Koning, 3. mevrouw De Nooyer. Hoek - Camping De Braakman met 49 personen. Bieden: 1. T. van Oostende, 2. B. Gijs, 3. J. Lagemans. Jokeren: 1. J. Schoore- mans, 2. L. de Ruyter, 3. E. Smit. Biervliet - Zaal Lippens met 37 personen. Bieden: 1. J. Vercruijs- se, 2. G. Boerjan, 3. J. Hamelinck. Jokeren, met 17 personen: 1. me vrouw Naye, 2. mevrouw Hame link, 3, mevrouw Helen. St.-Jansteen - Zaal 't Centrum met 42 personen. Bieden: 1. R. de Cock, 2. A. van Eerdenburg, 3. J. van de Henden. Jokeren: 1. me vrouw Verbogt, 2. mevrouw de Vet, 3. F. Pieters. Sluiskil - Zaal Het Meulengat, wedstrijd Sluiskil-Stoppeldijk met 36 personen: Sluiskil 123 punten, Stoppeldijk 152 punten. Koewacht - Zaal De Vlaschaard met 14 personen. Uitslag: 1. A. de Meij/J. la Heijne, 2. A. Roeland/R. Baert, 3. M. Verbist-de Roover/ Ch. Wijnackers. Poedel: M. Thuy/ M. Sturms. Kloosterzande - Zaal Rozenhof, ouderenbond met 25 personen. Uitslag: 1. L. Neve/B. de Waal, 2. H. de Gucht/M. van Goethem, 3. C. van Meelen. Stoppeldijk - Zaal 't Gelaag, kampioenschap bond voor oude ren. Uitslag: 1. mevrouw Cappae- rt, 2. mevrouw Durinck, 3. me vrouw Dankaert. Axel - Gregoriuscentrum: Uit slag: 1. A. Willems, 2. G. Braun, 3. J. Zegers. Zandberg - Feesttent met 35 per sonen. Hoge vogel: J. Buijs, linker en rechter zij vogel: J. Haest, grootste aantal (5): J. Blommaert. Hengstdijk - Zaal 't Jagershuis met 50 personen. Hoge vogel: T. Maas, linker zijvogel: T. Kerkhae- rt, rechter zijvogel: J. Neve, grootste aantal (6): K. van Mee len. Zandstraat - Zaal De Straete met 45 personen. Mannen: 1. A. van Dorst, 2. S. Audenaerd, 3. Th. Zegers. Vrouwen: 1. M. Zegers, 2. E. de Caluwé, 3. M. Verstraeten. Zandberg - Feesttent met 40 per sonen. Hoge vogel: J. Blommaert, linker zijvogel: B. Neve, rechte zijvogel: J. Haest, grootste aantal (8): C. Goeree. woensdag ST JANSTEEN - Café 't Centrum, 13.30 u. bejaardenschieting. CL1NGE Café De Landbouw, 20 u. prijs- kaarting. - Malpertuus, 13.30 koersbal AN- BO. AXEL -Gregoriuscentrum, 14 uur koersbal. GEZELSCHAPSSPELEN - De ANBO hield een gezel- schapsspelenmiddag in ge meenschapscentrum Malper tuus. Uitslag dames 1. de Vos-Govaert, 2. Willaert-Wil- 1 ekens, 3. v. Dorselaer-v.d.La- voir allen uit Clinge.Heren 1. Vercammen-De Klinge, 2. Sa- man-Kapellebrug, 3. Keyser- de Klinge. CLUBKAMPIOENSCHAP - De jeugd van de Clingse Hen gelaarsvereniging heeft in 4 wedstrijden gestreden om het clubkampioenschap. De stand na de laatste wedstrijd was Cat.8 t/m 11 jaar 1. C.Kegels (kampioen) 2. J. Martin, 3. B. de Maayer. Vat. 12 t/m 15 jaar 1. Ph. Yzewijn (kampioen), 2. M. de Block, 3. D. Vlaeminck. Onder grote belangstelling vond de prijsuireiking plaats waarbij iedere deelnemer een prils mocht ontvangen. JEÜ GD VISWEDSTRIJD - De Clingse Hengelaarsvereniging heeft in 2 wedstrijden gestre den tegen de jeugd van de visvereniging van GOA uit In totaal deden er 42 jeugdleden mee. De winst ging uiteindelijk naar Clinge met 520 punten. Axel behaalde 264 punten. POSTZEGELCLUB - De ver eniging van postzegelverzame laars 'Het Land van Hulst' start zondag 12 september het seizoen met een bijeenkomst in De Warande voor leden en belangstellenden van 9.30 tot 12.00 uur. Men houdt een vei ling van aangeboden kavels en er is een kwartjesloterij. Het ligt in de bedoeling dat de postzegelclub elke tweede zondag van de maand in De Warande een dergelijke bij eenkomst houdt.

de Stem | 1993 | | pagina 15