)elta Toer zeer sterk bezet ury kost meer dan prijzenschema We zijn blij terug te zijn' 4We vormen nu een eenheid' Organisatie en jury ondag rijdt karavaan in Zeeuws-Vlaanderen rond Programma Delta Toer :UWS KOR iGoes ipioenschappen i/isse te,21. Lierse SK rgen Zeeland ptefan de Block wint Kreekloo C-amateurwedstrijd van wielercomité Lamswaarde SPORT B3 Üex Claeys secretaris Wielercomité IJzendijke: i del' "Pportersclub Van Passel tevreden over de club SEPTEMBER 1993 Jidaag, woensdag 8 SeMj lenloop op het program I twee, zes, tien en vijï lleld kunnen worden. I de Graafsjansdijk. Et 1 fen in het cultureel n... fdijk. De organisatie voor iedere deelnemer legen It competitie wegens Iburgse club Attila leen geslaagde come-back len met 16,28 meter lnvai pg tot 15,53 meter. De oen weer volop in |3, ongeldig en 14,88 metei bles tijifc sa leak. Btpl eptember de Bevrijdingsli ht deze trimloopmidda» fetart is om 14.50 uur. 1 vijftien kilometer van sta 14.00 uur in café Cambi nodatie zijn er in de bnden van de Roadnuies Ing AV'56 houdt zaterdag I wedstrijd in het kader vam ^ts van de handeling is Jaark 't Schenge. Illende driekamp staat erde leter op het programma lletiekvereniging Scheldi |2 september de open ZeeiS fr C- en D-junioren. Dit op in het Terneuzense Zuid jtkamp af. De C-meisjes |b D-meisjes een zeskamp. onze Iden om 11.30 uur. (lag fag 10 september de kermisk t de jeugd bedraagt 2500 I tien en vijftien kilometer. J kan worden ingeschreven [e grens. De organisatie is Irslag in samenwerking mei It Goese AV'56 wist tijdens lirial Ivo van Damme in tierde plaats beslag te legge Sta Sport was uitgenodigd vu ivaalfde op de 1000 meter medewerker ddy de Schrijver Izendijke - In IJzendijke is en altijd al een beetje wie- rgek geweest. Ooit bestond et Snelle Wiel waarna het inkstercomité werd opge- cht en nu zwaait het Wie rcomité IJzendijke de :epter over alles dat de ielersport aangaat. Een an die eigenlijk het hele ielergebeuren in IJzendij- heeft meegemaakt is Alex laeys. Deze maand verricht twintig jaar diensten ior de wielersport. hn Zeeland speelt dinsdag Irsteklasser Lierse SK. Iterrein van de voetbalverenigii lur begint. De voetbalverenigii 1de KNVB afdeling Zeeland, I Zeeland tegen de clubs uil llde voetbal - in het kader van let terrein van de zaterdageersti s uit h iouwenselectie van België (land. Die dag speelt de rtrijd tegen de Zeeuwse vrouwe evelanders in Kamperland. bn heeft voor de wedstrijd ld: Tamara van Boven, Inge S ueuzense Boys, Janita Davids Dein, Jolanda Zwigtman en At panda Bekenes, Corina Eckhaid van Eenennaam van Kloeting en Jacqueline Biersteker van RKHAV stelde tijdens baai Jordegem zijn persoonlijk recoi lunior sprong 6,44 meter en PP Cappendijk als vierde op hn Mortier werd derde op de nep eveneens de 200 meter waa [zette: 24,71. William de Blocklii l persoonlil -junioren was er een I op de 200 meter met 27,01. op in zijn serie. Wilfried de Vc 14 meter vijfde bij het kogelstoten- bermai ïove won de tien kilometer lsf reniging Scheldesport. De n publiek met grote oven® itie op meer dan een mi® 12-U. --Q-* 5 km: 1. Johan van Leeuwe t» taleman 16.58, 2. Georges Valckx (^ssa..n Zondag 17.04, 3. Wim Bakker flferBg 6 17.33, 4. Pieter Pladdet (WJ™ 17.43, 5. Lennart Nicolai (Bre 20.04. 10 km: 1. Henk van Tatenhove laxei»»"- - Huisman 0 neuzen) 34.46, 2. Ed «"""STjai neuzen) 36.12, 3. Sjaak (Terneuzen) 36.22, 4. Tonny (Zaamslag) 37.24, 5. tSeorLj Block (Terneuzen) 37.36, 6- Verbuyt (IJzendijke) 37.52, nald Verschelden (Heikant) J Willy van Hee (Oostburg) a6:' Ko den Hamer (Biervliet) 4„ni' André Morcus (Terneuzen) VROUWEN 3 km: 1. Sandra Bakker (Tenj 12.51,2. Chantal Cornet (Ten" 13.58, 3. Miredle de Koeyer vliet) 14.17. ,Ta 5 km: 1. Petra Rasenberg l zen) 23.30, 2. Marion van W van Gent) 24.27, 3. Elly MUIT neuzen) 26.57. 10 km: 1 Suzan Maas (Te^ 47.40, 2. Els Zweistra (WJ* 51.28, 3. Conny van de neuzen) 53.30, 4. Els Uoens\l- zen) 63.05, 5. Jolanda de neuzen) 63.06. WaalC» ]STEM WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1993 a sportmedewerker vaarde - Opnieuw u het wielercomité •waarde zich op voor de t van de Delta Toer. Het tweede keer in successie je Lamswaardenaren de- aak 'even' regelen. „Wij fj, dit een eer te mogen „want je krijgt heel wat ,ncje namen op bezoek. iar was natuurlijk niet I, maar wij als aan- fjipjaats hadden onze pes goed voor elkaar. Dat dit jaar weer lukken en dijk blijven we dat ver wen houden van de orga- toren," aldus penning ster Peter de Kort. Hij is iddels goed' ingeburgerd en neemt zodoende heel wat werk van de schouders van Adri d'Hont af. „Gelukkig hebben we op tijd jongere mensen in het bestuur gekregen die er enthousiast te genaan gaan. Dat was ook nodig, want er zijn bestuursleden bij die door drukke werkzaamheden niet altijd in staat zijn dat werk te doen wat eigenlijk van hen verwacht wordt. Dus die uitbrei ding komt net op tijd," meent d'Hont, die plakboeken vol heeft over de koersen van Lamswaar de. „Ik weet precies hoeveel ren ners er tien jaar geleden in Lamswaarde startten. Dat houd ik allemaal bij. De kranteknip sels over onze koers trouwens ook. Wat dat betreft heeft Lamswaarde niets te klagen," stelt d'Hont. Peter de Kort vindt overigens dat men van de KNWU uit niet al te veel regels op moet gaan leggen. „Het moet leuk blijven. Als je ziet wat voor afdrachten je moet betalen voor een amateur- koers, dan vind ik het niet gek dat er minder koersen komen. Kijk nu eens naar die C-wed- strijd. Wij betalen meer aan de jury dan aan alle renners. Mis schien dat in Lamswaarde de jury eens op de fiets klimt en de renners op de jurywagen. Want zeg nu zelf, als een jurylid meer krijgt dan de winaar ooit kan verdienen in deze koers, dan zit er wat scheef. Daarom hoop ik dat de jury wat water bij de wijn doet en ons ter wille is. Zo niet, dan is de kans redelijk groot dat we afhaken als C-wedstrijd. Jammer, want die wedstrijden slaan geloof ik wel aan," zegt De Kort. Dat Lamswaarde onevenredig veel jurygeld kwijt is voor deze koers komt doordat dit een af- wachtingskoers is. De jury uit de Delta Toer kan deze koers niet jureren en moet er dus een com pleet nieuwe delegatie worden opgetrommeld. „Maar op de lijst staan zeven namen. Nou zeg ik je. Als je met zeven man dertig deelnemers op een rij moet krij gen, dan wordt het wel erg moei lijk om dat goed te doen. Ik geloof dat de jury bij de trim- koersen uit twee man bestaat," zegt De Kort ironisch. „Maar in Lamswaarde zal alles weer vlotjes verlopen. Iedereen kent zijn taak en voert die goed uit. Als de hekken dan opge- Adri d'Hont (links) en penningmeester Peter de Kort van het actieve wielercomité Lamswaarde. foto camile schelstraete. ruimd zijn kunnen we met z'n allen weer rustig ademhalen en daar zal op geklonken worden. Dat is iets wat zeker is." laevs, CU ie, «ment eisen laar ik maak er geen ophef 'er. Ik vind dit allemaal vrij irmaal. We hebben een uitste- sd team in IJzendijke waar dereen zijn taak weet. En dat erkt. We zijn echter blij dat e terug zijn in het circuit van klassiekers," aldus Alex die secretaris is. de 'oude' Omloop van i-Vlaanderen voor ama- s was IJzendijke vaste gast- srvoorde individuele tijdrit. die Omloop ophield te staan werd nooit meer mee- idaan met een klassieker. „De insen van het Wielerweekend ebben ooit eens gevraagd of interesse hadden. Op dat hadden we te weinig en hebben we de zaak de ijskast gezet. Maar toen ert van Gils vroeg of wij met Delta Toer wilden meedoen Jben we niet geaarzeld. We ijo in voor een dergelijk kar- Dat komt ook doordat we IJzendijke geweldige spon- >rs hebben. Mannen die bij- oorbeeld zelf ook wekelijks tótjes maken op de racefiets o die zijn dus verzot op deze 'rt. Voor ons is dat mooi '«genomen. Zonder sponsors je tegenwoordig alles ver sta," legt Claeys uit. let Wielercomité IJzendijke «ft capabele mensen in zijn liederen. Frank de Bruycker "ice-voorzitter, Lucien de 't voorzitter, Mark Cauwels zorgvuldig de pennin- daarnaast zijn Chantal "tas, Guido de Smit en Ru- Je V5n Limmen actieve be- tarsleden. 'seys heeft de goede oude tijd tannen als Van de Bunder, an Hinneman, Werner Wie- tadi Lammens, Johny Ver- ;e en in mindere mate Carlos ian allemaal meege- ur, j r wa® i Alex Claeys, de nijvere secretaris van het Wielercomité IJzendijke. foto wim kooyman. «beert laakt. vtoeSer nogal eens met in mee naar de koers, zat de auto overladen dan naar de koers. Dat ging ook zo bij Van de Bunder. We hadden een bloeiende sup portersclub van zo'n 180 leden. Johny de Martelaere was er voorzitter van en die heeft mij op bestuurlijk vlak over de streep getrokken. Later rolde ik op deze manier in het wielerco mité. De tijden van Van de Bunder zijn er niet meer en komen waarschijnlijk ook niet meer terug. Ik geloof niet dat als er nu mannen als Van de Bunder zouden rondrijden dat het wel beter zou worden. Het is te hopen dat er ooit een tijd komt dat de mensen weer hele maal wielergek worden." Zondag 12 september is IJzen dijke dus gastheer in de Delta Toer. Dan wordt een individue le tijdrit afgewerkt met start en finish aan de Markt. De rit is 11,2 kilometer lang. Het volle dige parkoers ziet er als volgt uit: Markt - Minnepoortstraat - Mauritsweg - Oranjedijk - Bos dijk - Polderstraat - Driewe- genweg - Schoresgraf - Schore- weg - Nieuwedijk - Land- bouwstraat - Waterpoortstraat - Nassaustraat - Hoogstraat - Markt. Dit parkoers vraagt om veel vrijwilligers. „Op de dag zelf hebben we zo'n 24 vlaggers nodig. We zijn zondag al vanaf 06.00 uur in de weer om alles in orde te maken. Er komt veel bij kijken, maar we doen het graag. Ik weet nog goed dat Gijs Veerman in de tijd dat we die tijdrit lieten verrijden in de Omloop van Zeeuws-Vlaande ren ons allemaal persoonlijk kwam bedanken voor de inzet. Dat hebben mijn mensen altijd gewaardeerd. Ik weet niet hoe Bert van Gils en zijn team dat afwerken, maar die zal dat ook wel doen. En anders doen we dat zelf, want je moet die vrij willigers bewonderen. Die moe ten elk jaar opdraven en bij dit evenement uren in de polder staan. Belangrijk blijft echter dat ze het allemaal leuk vinden. Ik hoop dat we met deze ploeg nog lang mogen doorgaan." tot j wze sportmedewerker h"^se De eerste etapppe de Delta Toer, Renesse- m!SSu' wordt 10 Ptember verreden. De Wo7 °m 14'30 uur in de i°01?' Na on§eveer 85 ™e er komen de renners tól m Renesse w^r ze C.joe omlopen rijden van ïoorS kllometer.' Bij de taJf ta» wordt om- 1 '■35 uur verwacht. ske] ffii Greeks 1 en Oost-Souburg. De start is om 13.30 uur en de finish wordt om 17.25 uur verwacht in de Paauwenburgweg in Vlissin- gen. Zondag doet de Delta Toer Zeeuws-Vlaanderen aan. Zon dagochtend om negen uur is de tijdrit en zondagmiddag start om 14.15 uur de laatste etappe die van Sluiskil naar Lamswaarde gaat. De start is aan het min. Lelyplein bij At lanta. In de laatste etappe rijden de renners langs Sluiskil-Sas van Gent (14.19 uur in de Zand straat), Hoek (Mauritsford om 14.29 uur)-Terneuzen (Rijks weg 252 om 14.37 uur)-Sluiskil (Baljuwlaan om 14.39 uur)-Sas van Gent (Bord Zandstraat om 14.46 uur), Philippine (bord om 14.58 uur)-Hoek-Terneuzen- Sluiskil (min. Leleyplein om 15.21 uur eerste doorkomst met tussensprint)-sluizen Terneu- zen-Boulevard-Churchilllaan- Othene (15.35 uur)-Zaamslag (15.44 uur)-Axel (Plattedijk 15.47 uur)-Zuiddorpe (tussen- sprint Lindenhof om 16.05 uur)-Koewacht Emmabaan om 16.13 uur)-Heikant-St.-Jan- steen (Hoofdstraat 16.22 uur)- Clinge (kerk om 16.28 uur)- Hulst (Zoutestraat)-Graauw (kerk om 16.39 uur)-Kruispol- derhaven (16.43 uur)- Lamswaarde (eerste doorkomst om 16.50 uur)- Roverbergsedijk - Eeckenisseweg - Roverberg- sestraat - Kruispoldersedijk - Duivenhoeksestraat - Kruispol derhaven - Lange Nieuwstraat - Van Remortelstraat - Jac. de Waalstraat - Lamswaarde (bord om 17.04 uur). In Lamswaarde zijn drie door komsten, Omstreeks 17.33 uur wordt de finish in de Dreef verwacht. Door onze medewerker Eddy de Schrijver Renesse - Bert van Gils kan met een tevreden gezicht de start afwachten van de tweede Delta Toer. Deze drie daagse voor amateurs zorgde vorig jaar voor de nodige heibel, maar dit jaar is het lange tijd stil geweest rond dit unieke wielerevenement dat flink aan de weg tim mert. Van Gils heeft dit jaar meer dan ooit een one-man-show moeten opvoeren, omdat zijn rechter hand Walter van Acker het te druk had en heeft met de asielzoekers in Opvangcentrum Lindenhof in Zuiddorpe. Van Acker mag dan zelf ontbreken in de driedaagse - „Ik zal kijken of ik ergens een gaatje kan vinden om eens te gaan kijken" - zijn bedrijf is wel degelijk in deze ronde te vinden, namelijk op een van de te veroveren truien staat de naam van het opvangcentrum. Bert van Gils legde al eerder uit dat deze driedaagse beter op de rails staat dan vorig jaar. „We hebben veel minder problemen gekend en daar kunnen we blij mee zijn. Al die ophef hoeft niet voor mij, maar het was niet onze schuld," aldus Van Gils, daar mee doelend op de KNWU die de Grote Prijs Wielerrevue op de zelfde dag liet verrijden. Nou maakt die bond het wel vaker bont, want dat kun je de mannen van de wielervereniging Zeeuws- Vlaanderen vragen. Eerst werd Rhoden - een ploegentijdrit - afgelast en ineens moesten alle ploegen weer op komen draven. Zeeuws-Vlaanderen bleef thuis en zou getracteerd kunnen wor den op een boete van 250 gulden, maar in het Zeeuws-Vlaamse landje is men beslist niet van plan dat geld op te hoesten. Verguld De bezetting in de Delta Toer is tweehonderd procent beter dan vorig jaar toen amper een dertig tal renners de aankomstplaats Lamswaarde wist te vinden. Lamswaarde fungeert ook dit jaar als aankomstplaats en het wielercomité Lamswaarde is daar zeer verguld mee. „Je krijgt toch renners op bezoek die nor maliter in een criterium nooit naar hier komen. Tenminste, wij zijn niet zo gek dat we die renners extra startgeld geven. Laat staan dat we het zouden kunnen," aldus penningmeester Peter de Kort. Onder de deelne mers is ook de nationale selectie van de junioren. In die ploeg bekende namen voor Zeeuws- Vlaanderen, want mannen als Maurice van Rijn, Daniël van Elven en Robert Kopperts reden de internationale Juniorendrie- daagse van Groot Axel. En dat deden ze met veel succes. Van Elven verdween overigens uit die driedaagse door pech. Vergissing Junioren tussen de amateurs dus. Dat verbaast iedereen ei genlijk en de organisatoren dachten eerst aan een vergissing, maar het Uniebureau in Woer den hielp Van Gils uit de droom. De junioren mogen eens ruiken aan de amateurs en die lijn wil de KNWU in de toekomst door trekken. Van Gils verwacht ze ventien ploegen te mogen be groeten waaronder natuurlijk de twee Zeeuwse formaties. Theo Middelkamp kan revanche ne men op de magere verrichtingen in de topcompetitie. Franse, Schouwenaar, Geijs en Goense maken onder andere deel uit van de Zeeuwse ploeg. Zeeuws-Vlaanderen is eveneens van de partij en moet hoge ogen kunnen gooien. Davy Dubbel dam is daar in elk geval van overtuigd. Hij krijgt Peter Mol, die de overwinningen opstapelt, Patrick van Passel en Karei van Goethem aan zijn zijde mee. Van Goethem is weer terug op de fiets mogen klimmen en zal daar opnieuw wedstrijdleider Miriam Bellemakers ontmoeten. Of de relatie wat bekoeld is valt wel aan te nemen. Van Goethem krijgt de kans zich sportief te wreken. Ook in de andere ploe gen zitten nog Zeeuwen. Aller eerst in de sterke ploeg van Casba Swift. Vital Timmermans, Marcel Remijn en Peter Hoon- dert staan in elk geval op de deelnemerslijst. In deze ploeg zit trouwens ook Mark Rasch. In de ploeg van Delta/Spijkenis- se rijdt Martin Stroosnijder. Een sterke ploeg waarin ook Jan Goedendorp acteert. Gert Jan van Hoven is een nieuw gezicht. Hij reed eerst bij de trimmers en maakt de overstap. Dat doet hij bij de wielervereniging Roosen daal. Oude rot Vester Aarts zit ook in die formatie en hij zal Van de Hove wel wat aanwijzin gen kunnen geven. De ploeg van de Zuidwesthoek is eveneens van de partij met postbode Wilfried Bastiaanse. Europolis moet het zonder Davy Dubbeldam stellen. Hij koos voor zijn club. Dennis Hey wordt hier de kopman. De winnaar van de Omloop van Vo gelwaarde, Wim van de Meulen- hof, is eveneens van de partij. „Genoeg kwaliteit in het peloton om er een spannende koers van te maken. Dat verwachten we dan ook. Er zal tot de laatste etappe gestreden worden," aldus Van Gils. Start De Deltatoer start vrijdag met een etappe over bijna 140 kilo meter. De route leidt de renners over Schouwen-Duiveland. De start is om 14.30 uur in Renesse, waar ook de finish ligt. De start- streep van de tweede etappe is getrokken in de Stemerdinglaan in Oost-Souburg. Om 13.30 uur zet de karavaan zich dan in beweging. De finish in Vlissin- gen aan de Pauwenburgweg wordt omstreeks 17.25 uur ver wacht. Op zondag wordt eerst een tijdrit verreden rondom IJzen dijke. Het is de tijdrit die ooit in de oude Omloop van Zeeuws- Vlaanderen werd verreden. De eerste renner vertrekt op de Markt in IJzendijke om 09.00 uur. Sluiskil-Lamswaarde is de slotetappe. De renners fietsen iets meer dan 140 kilometer on der de wielen door. In Lamswaarde worden drie plaatselijke ronden gereden van tien kilometer. Rond half vijf kunnen de renners in de Dreef arriveren om voor de eerste keer door te komen. De start is om 14.15 uur in Sluiskil en de ver wachte aankomst in Lamswaar de om 17.45 uur. De karavaan trekt door Sas van Gent, Hoek, Terneuzen, Sluiskil, Sas van Gent, Hoek, Terneuzen, Sluiskil, Terneuzen, Zaamslag, Axel, Zuiddorpe, Koewacht, Heikant, St.-Jansteen, Clinge, Hulst, Graauw en Lamswaarde. Prijsuitreiking De prijsuitreiking vindt plaats in het gemeenschapshuis De Luifel. De voetbalvereniging SDO'63 stelt de wasgelegenheid ter be schikking van de renners. Dat kan ook niet anders, want ron de-arts Piet Hopmans is voorzit ter van die club. Van onze sportmedewerker Renesse - De Delta Toer maakt onderdeel uit van de Wielerstichting Vlissingen. Bert van Gils is penningmees ter van de Delta Toer en hij wordt bijgestaan door voorzitter Walter van Acker en secretaresse Elly Poppe. De etappes in Renesse, Vlissingen, Sluiskil-Lamswaarde en IJzendijke worden door de plaatselijke wielercomités verzorgd. De samenstelling van de jury luidt als volgt: M. Bellemakers (Stein) voorzitter-wedstrijdleider, W. Jeremiasse (Schijndel) assistent-westrijdleider, M. Gorissen (Zundert) wedstrijdcom missaris, H. Strik (Best) wedstrijdcommissaris, aankomstrechter is Madenaar P. Stoop. De tijd wordt waargenomen door M. de Pooter (Axel), micrrofonist is E. Bogaert uit 's-Gravenpolder, commissaris bezemwagen K. Lenstra (Koudekerke), motoror- donnance J. Kerremans (Oudenbosch), motorrijder H. Raayma- kers (Hoeven), commissaris/secretaris F. van Dorsselaar (Hulst), de fotofinish wordt bediend door G. van der Sijpt en jurylid in opleiding is J. van Stel uit Wemeldinge. Door onze medewerker Eddy de Schrijver Sluiskil - Patrick van Passel scoorde in alle klassiekers belangrijke punten voor de wielervereniging Zeeuws- Vlaanderen. Ook in de Delta Toer rekent de Sluiskillenaar op punten. „Op het gebied van de klassie kers mag ik niet mopperen. Ik reed altijd prijs en zat ook bij de eerste tien in de uitslag. Wat dat betreft ben ik tevre den, ook al omdat we als ploeg goed voor de dag zijn geko men. Binnen de eerste tien eindigen in onze competitie wil zeggen dat je meetelt. Nog steeds staan we op een mooie plaats al hebben we veel pun ten gemist door het niet mee doen aan de ploegentijdrit. Zo hoog mogelijk eindigen is het streven," aldus Van Passel, die in Midden-Zeeland een puike zesde plaats wegkaapte. Goed uit de verf De komst van Peter Mol en het drietal Nieuw-Zeelanders zorgde er voor dat Zeeuws- Vlaanderen goed uit de verf kwam. Naast de traditionele namen als Van Passel, Van Goethem en Barhorst zijn er echter maar weinig renners die hun neus aan het venster konden steken. „De meeste jongens blijven hangen. Ik hoop dat daar snel verande ring in komt. Een Fonnie Kint kan best binnen de eerste tien in een klassieker eindigen. Al leen moet die nog wat sterker worden. Voor de rest zal het moeilijk worden. En als je mee wilt blijven tellen, dan zul je net als dit jaar enkele jongens van buiten de eigen grenzen aan moeten trekken. Dan moet je wat kunnen bieden. De sponsorcontracten lopen nog een jaartje door, maar het is dus nu al zaak om uit te kijken naar vernieuwingen. Zonder sponsors ben je ner gens. Ik denk dat wij ook al tussen de 10 en 20 duizend gulden kwijt zijn om alles op de rails te houden," meent Van Passel. Rapper Van Passel schreef tot nu toe één koers op zijn naam. Dat was in Axel toen hij de veel rapper geachte Rasenberg naar de tweede stek verwees. „Ik jaag nog steeds op de tweede overwinning. Hopelijk komt die nog. Ik zat er een paar keer dichtbij. Misschien dat het in de Delta Toer lukt. Dat weet je nooit." In die Delta Toer vindt Van Passel mannen als Mol, Van Goethem en Dubbeldam naast zich. „Ik denk dat we als ploeg goed voor de dag kunnen ko men. Het ligt aan de weersom standigheden. Is het slecht weer en waait het, dan zul je drie dagen sterk moeten rijden om vooraan te eindigen. Zo niet, dan wordt de tijdrit in IJzendijke denk ik beslis send." Voor Patrick van Passel is het nog lang geen 'over en sluiten maar'. Hij heeft nog steeds plezier in het fietsen. „Het staat me niet tegen. Ik klim nog elke keer met plezier op die fiets en dat ligt natuurlijk ook aan de prestaties. Ik pak mijn prijs en kan goed meeko men. Strijd nog steeds voor een eerste plaats. Nee, als ik nu steeds aan het staartje van het peloton zou bengelen, dan was de lol er snel af en zou ik afhaken. Maar zover is het nog lang niet. Ik ben nog geen dertig." Van Passel reed het afgelopen weekend als voorbereiding nog een klassieker en dat moet genoeg zijn om beslagen ten ijs te komen in Renesse waar de Delta Toer vertrekt. Vuist „De vorm is redelijk goed. We kunnen als ploeg een vuist maken en een man van de ploeg kan zeker hoog eindi gen. Wie dat is doet er hele maal niet toe. De tijd dat we alleen aan onszelf dachten is helemaal voorbij. Dat is het grootste aanwinst voor de club. We zijn een eenheid en geen eenlingen meer. Dat stra len we ook naar buiten uit. Kan belangrijk worden voor het vinden van sponsors. Er heerst rust in de tent. En in de Delta Toer hoop ik dat dat met goede uitslagen gepaard zal gaan. Ik heb er alle ver trouwen in." Patrick van Passel, de Sluiskillenaar die altijd goed scoort in de klassiekers. foto camile schelstraete

de Stem | 1993 | | pagina 11