Peter van Alten verdedigt titel Paulusse verhuist om de sfeer Simon Tahamata steelt de show 'Ik kan nu niemand tegenhouden' ury kost n )elta We zijn El Torro wipt Cocq uit bekerstrijd AV'56 winnaar finale districtswedstrijden Doelman van zaterdagclub Spui weigert kilometervergoeding ondag rijdt kt I DE STEM SPORT ZEELAND WIELRENNEN Nederlands kampioenschap voor trimmers in Overslag ATLETIEK Sijnesael over 'situatie Dubbeldam' in Delta Toer: SPORTNIEUWS K0r^teurwed8,rijd va, Van Tatenhove wint Kreeklo dex Claeys secreta ATLETIEK WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1993 Van onze sportmedewerker Overslag - Het grensdorp Overslag staat zaterdag 11 september weer in het teken van de nationale kampioen schappen voor trimmers. De stichting Wieier Trim Bond Zeeuws-Vlaanderen neemt het financiële plaatje voor haar rekening. Overslag is bepaald niet de enige koers die uit de kas van deze stichting wordt betaald. „Sluis kil, Graauw, St.-Jansteen, de tijdritten in Terneuzen, 't Zand, Overslag en in oktober Hulst komen allemaal voor onze reke ning. Daarom is het goed dat we kunnen rekenen op een groep trouwe sponsors, want anders zou dit allemaal niet meer op te brengen zijn. Wij doen het om de wielersport levendig te houden en daarom hopen we ook dat in Overslag heel wat renners aan het vertrek staan," aldus secre taris Peter van Acker. Overslag is al enkele jaren het strijdtoneel waar de nationale driekleur te verdienen valt. Daar wordt altijd hard voor gestreden. Dit jaar zijn er titels te verdie nen in de A-categorie, bij de recreanten/veteranen en de toer- ders. Hubert van Landegem van het Feestcomité Overslag zorgt er voor dat de wedstrijd in veilige banen wordt geleid. Organisato risch is het daar altijd perfect. De inschrijving vindt plaats in zaal Snoepie. De A-trimmers vertrekken om 15.00 uur voor een wedstrijd over 70 kilometer. De Jonge, Slabbekoorn, Van Klooster, Rombouts, Van Loon en Verhagen kunnen hoge ogen gooien in dit kampioenschap. Rik de la Ruelle en Karei War nier zijn de grootste Zeeuws- Vlaamse troeven voor de zege. Bij de recreanten/veteranen - zij gaan twee minuten later op pad dan hun grotere broers - verde digt Peter van Alten zijn natio nale titel. Hij werd dit seizoen in Westdorpe kampioen van zijn eigen bond en zal ongetwijfeld de titel willen prolongeren. Hier komen ook Belgen aan de start en ook zij kunnen kampioen worden. Frank Willems bijvoor beeld is kanshebber. Honkie Pie- ters en Ronald Smits verkeren in een blakende vorm. Beslist niet kansloos zijn ook Willy de Feber en Jan Dubbeldam. Dat geldt eveneens voor mannen als Pe ters, Beun en Martens. Rico Tre- visan won vorig jaar de titel bij de veteranen. Ook van hem kan dus spektakel worden verwacht. Bij de toerders is de wedstrijd geheel open. Mogelijk dat Rini Cromheecke aan de start ver schijnt. Hij krijgt af te rekenen met Herrewegh en Riemens en ook Arnold Schelfhout kan voor een verrassing zorgen. De wed strijd voor de toerders begint om 13.45 uur. Vanaf 13.00 uur kun nen de rugnummers worden af gehaald. Door onze medewerker Sjaak Begijn Axel - Aan het eind van elk voetbalseizoen is de overgang van spelers van de ene club naar de andere club onderwerp van gesprek. Weinig uitverkorenen worden gevraagd om tegen forse betaling, geboekt onder welke noemer dan ook, de kleuren van de nieuwe vereniging te komen verdedigen. Sommige spelers ver kassen om de sportieve verbetering. Een enkeling, niet gehinderd door voetbalkennis of voetbalvaardigheden, biedt zichzelf aan en stelt zijn prijs. Het gros van de spelers is echter honkvast en blijft de vereniging trouw. Clubliefde bestaat dus nog terdege. Toen Sjaak Paulus se twee jaar geleden het tenue van Spui over de schouders trok, wist hij niet waar hij aan begon. Zijn stap zou verstrekkende ge volgen hebben en een unieke gebeurtenis diende zich aan. De sfeer bij Spui beviel hem zo goed, dat hij er een verhuizing voor over had: Paulusse wilde zo dicht mogelijk bij het voetbal veld wonen. Sjaak Paulusse: „In grote lijnen kun je stellen dat ik vanwege het voetbal naar Margrette, een buurtschap op een steenworp af stand van Spui, ben verhuisd. Op zich is dit niet spectaculair, want ik ben in Margrette gebo ren en heb tot zes jaar geleden bij Spui gevoetbald. Na de pro motie naar de tweede klasse ben ik gestopt, had ik het voetballen wel gezien. Twee jaar geleden zat Spui met een keeperspro bleem en ben ik benaderd met de vraag de voetbalschoenen weer uit het vet te halen." Het opnieuw beginnen voetbal len zou voor de toen in Oostburg woonachtige Paulusse een hele belasting betekenen. „Mijn vrouw en ik werken allebei in de ploegen. De dinsdag en de don derdag, de dagen waarop er ge traind wordt, zagen wij elkaar niet. Ons contact beperkte zich tot een 'goede morgen'. Voor Nancy en ik was het beter dat we zouden verhuizen, temeer daar Nancy verzorgster van Spui werd. Bovendien werk ik in Sas van Gent. December vorig jaar hebben we de knoop doorgehakt en zijn we verhuisd. Voor mijn familie kwam de verhuizing goed uit. Mijn vader en moeder wonen namelijk ook op Margret te en kunnen niet autorijden. Tot voor kort kwam ik er bijna nooit." Trainer Dicky de Pooter nam contact op met Paulusse om het keepersprobleem bij de zater dagtweedeklasser afdeling op te lossen. Sjaak Paulusse: „Ik heb nog wel in overweging genomen om bijvoorbeeld bij Cadzand te gaan voetballen, een ploeg die in dezelfde klasse uitkomt als Spui. De mentaliteit in het westen is echter niet te vergelijken met de mentaliteit in Spui. Bovendien kende ik hier de meeste jongens. De keuze was dus niet moeilijk te maken." Na -overleg met zijn vrouw koos Paulusse zoals eerder gesteld voor Spui. Van betaling in de vorm van kilometervergoeding wilde hij niets weten. „Dat heb ik bewust geweigerd," zegt de 27-jarige operator bij Sas Glas. „Ik kwam voor de sfeer en de vriendschap die er rond de ploeg hangt. Daar hoeft wat mij be treft geen onkostenvergoeding bij te komen. Slechts één keer heb ik geld van de club aan vaard. Dat was toen ik met mijn familie een weekend in Center Pares doorbracht. Het bestuur belde mij toen op met het ver zoek terug te komen naar Spui voor een voetbalwedstrijd. Ik heb daarvoor kilometergeld ont vangen. De waardering van de voetbal club liet zich gelden op het mo ment dat Sjaak Paulusse op zoek ging naar een huis. „De trainer heeft voor een huis gezorgd. Het zegt natuurlijk alles over de sfeer rondom de club. Ik weet zeker dat er weinig verenigingen bestaan die zo hecht zijn. We hebben een jonge ploeg met spe lers die veel met elkaar optrek ken. Zelf ben ik een van de ouderen. De gemiddelde leeftijd ligt rond de twintig jaar. Kliek- vorm is hier een onbekend be grip. We zijn een elftal," besluit hij. Sjaak Paulusse, een clubman bij uitstek, een man die zich uitstekend thuis voelt bij de voetbalvereniging Spui. FOTO WIM KOOYMAN. 9 Van onze sportmedewerker Oostburg - Het avontuur van de strijd om de landelijke zaalvoetbalbeker is voor de Zeeuwse bekerhouder Cocq uit Aardenburg van korte duur geweest. In de eerste ronde werd Cocq door El Torro uit Goes met 7-4 uitgeschakeld. Cocq had zich waarschijnlijk een betere seizoenstart toebedacht. Met niet minder dan zeven in vallers moest in sporthal De Veerhoek in Oostburg partij ge geven worden. Ondanks de inzet kon het gemis aan spelers als Mario Corthals, Mario de Vreeze, Jan Cools, Jurgen de Rooze, Martin Quattaert en de broertjes Jean-Pierre en Paul Hubregsen niet verbloemd worden. El Torro nam het duel dan ook spoedig in handen. Het deed dit nadat Sjaak van de Broeke voor 1-0 had getekend. Johan Tuin maak te kort daarop de gelijkmaker, Spelmoment uit het oefenduel tussen Axel en Germinal Ekeren. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze sportmedewerker Rinus Verberkmoes Axel - Simon Tahamata, sympathiek als altijd, stal gisteravond de show in het Axelse bos door 0-7 te laten noteren na een reeks van schijnbewegingen zonder de bal te beroeren. Al wat oranjehemd was, tuinde erin, inclusief doelman Tonny Gommers. Na deze slotactie in de eerste termijn liep Germinal Ekeren uit naar een ruime 9-1-zege. „We hebben een team dat eigen lijk geen echte uitblinkers kent. Maar Simon Tahamata is met zijn 38 jaar nog altijd de voor naamste speler. Het zegt ge noeg," stelde Aim'e Anthuenis, trainer van de Belgische gasten. Zijn equipe moet het van werken hebben en dat resulteerdè tot nu toe in zeven punten uit zes duels in de hoogste Belgische klasse. Charleroi en RWDM werden ge klopt, tegen Oostende, Brugge en Beveren werd gelijk gespeeld en verloren werd van KV Mechelen. Tot nu toe prima resultaten. Het dagje Axel, waar eerder op de dag in het Axelse bos ge traind werd, sloot Anthuenis af met een groep waarin enkele invallers meespeelden. Wel aan wezig, en zeer nadrukkelijk, wa ren Gunther Hofmans en dus Simon Tahamata. Beiden speel den in de eerste helft. Na de thee bleven zij toeschouwer. Deze wissels hadden gevolgen. De creativiteit en doortastendheid leden eronder. Axel kon vanaf dat moment redelijk partij ge ven. Zij het dat het scorebord voor deze ingreep reeds op 0-7 stond. Een score, die door Gun ther Hofmans met twee gave doelpunten werd geopend. Si mon Tahamata maakte vervol gens 0-3 waarna Hofmans zich opnieuw voor een treffer meldde. Jean-Marie Abbeels maakte nog binnen de 30 minuten spelen 0-5, waarop pal voor de rust Hof mans opnieuw scoorde. Zoals ge meld bepaalde Tahamata de ruststand op zeven goals. Na de doelwisseling vervulde de Axelse sluitpost Tonny Gommers een hoofdrol bij de oranjehem den. Tot twee maal hield hij Patrick Versavel van scoren af om vervolgens te moeten capitu leren op een inzet van Geert Berrevoets. Het gaf Axel moed. Met alle inzet knokte het terug. Het leidde tot een kansje voor de actieve Leo Bracke, die nog net van scoren afgehouden kon wor den. Axel kreeg niet lang daarna toch de dik verdiende beloning. Inleiding was een keiharde vrije trap van Serge Martinu. Via de muur ketste deze ver terug tot bij verdediger Stefan Liefting, die het uitkomende Germinal Ekeren op het verkeerde been zette door de bal direct achter de oprukkende verdedigers te leg gen. De snel reagerende Michael Pieters pikte dit buitenkansje om te scoren (1-8). De kaars was daarmee zo goed als uit. Tot Patrick Versavel nog eenmaal het vuurtje deed aanwakkeren en Gommers voor de negende maal het nakijken gaf. Van onze atletiekmedewerker Spijkenisse - De mannen- ploeg van het Goese AV'56 behaalde tijdens de finale wedstrijden van de districts competitie van het district West II de eerste plaats in de tweede klasse. Een grote inbreng in dat resul taat hadden Peter Oele op de 100 en 400 meter, Bert de Jonge, die zowel met de kogel als de discus de beste was en Jan de Wilde, die een knappe 5000 meter liep. De mannenploeg van Dynamo eindigde als elfde op de twaalf deelnemende teams. In de eerste klasse was de mannenploeg van Atletica de enige Zeeuwse verte genwoordiger. De Vlissingers eindigden op een teleurstellende zevende plaats. Bij de vrouwen kwamen Delta Sport en Atletica in actie in de tweede klasse. Delta Sport eindigde als eerste en Atletica als vijfde. Deze fina lewedstrijden werden afgewerkt op de accommodatie van de atle tiekvereniging Spark in Spijke nisse. INDIVIDUELE RESULTATEN MANNEN Eerste klasse (allen Atletica): 4 x 100 meter: 44,8. 110 meter horden: Emiel Roodenburg 16,8, Revelino Rijk 16,8. 100 meter: Martin Koppe- jan 12,1, Jason Gari 12,4. 400 meter: Revelino Rijk 51,1, Sebastiaan tFrancke 51,7. 1500 meter: Pascal Meerman 4.08,2, Erik Gasselink 4.15,2. 5000 meter: Theo Rabout 16.23,3, Ad Tierie 16.30,4. Speerwerpen: Ingmar Hofman 42,82. Verspringen: Sebastiaan Francke 5,80, Jason Gari 4,95. Pols stokhoogspringen: Emiel Rooden burg 4,00. Kogelstoten: Felix van der Meer 11,78, Ingmar Hofman 10,27. Hoogspringen: Walter Hout zager 1,60. Hinkstapspringen: Wal ter Houtzager 12,07. Discuswerpen: Felix van der Meer 37,88. Tweede klasse AV'56: 4 x 100 meter: 46,3, Speerwerpen: Kees Houtepen 42,54, 110 meter horden: Kees Hou tepen 17,3. 100 meter: Peter Oele 11,6. 400 meter: Peter Oele 51,2. Verspringen: Ron Legemate 6,13. Kogelstoten: Bert de Jonge 12,65. Discuswerpen: Bert de Jonge 41,36. 1500 meter: Edwin de Leeuw 4.07,9. 5000 meter: Jan de Wilde 15.26,6. Dynamo: 4 x 100 meter: 49,5. Speer werpen: Jeroen ten Heuvel 47,40. 400 meter: Martin Pruysschers 59,0. Verspringen: Henk Leefting 4,95. Kogelstoten: Jeroen ten Heuvel 9,80. 1500 meter: Bram de Visser 4.19,2. 5000 meter: Martin Verburg 16.09,6, Henk-Jan Joosse 16.10,8. VROUWEN Tweede klasse Atletica: 4 x 100 meter: 60,0. 100 meter horden: Christel Dingemanse 21,4. 3000 me ter: Jopie Daane 10.55,9, Els Diele- man 12.37,3. 100 meter: Debby Huisman 14,6. Verspringen: Esther Hofman 3,68. Kogelstoten: Mirjam' Vrijenhoek 8,48. Hoogspringen: Christel Dingemanse 1,45. Speer werpen: Debby Huisman 27,68. Delta Sport 4 x 100 meter: 55,5. 800 meter: Irene Pos 2.33,7. 100 meter horden: Jacolies van Gastel 15,9. 400 meter; Liesbeth Oud 1.03,5. 3000 meter: Greetje Smit 11.59,9. 100 meter: Liesbeth Oud 14,1. Ver springen: Jacolies van Gastel 5,00. Kogelstoten: Renate van de Hoek 10,87. Hoogspringen: Joke van de Kasteele 1,40. Speerwerpen: Joke van de Kasteele 25,48. Ferry Kotta maakte 1-2, Johan Tuin 1-3, waarna Harry Riemens 2-3 liet noteren. Nog voor de doelwisseling maakte Bas de Koeyer er 2-4, Tonny Buzeijn 3-4 en Johan Tuin 3-5 van. Na de hervatting liep EI Torro ver der weg via twee treffers van Johan Tuin en een rake inzet van Ferry Kotta. Sjaak Tellier be paalde in de slotfase de stand op 4-7. Een fikse score die hoger uitgevallen zou zijn als er beter met de kansen omgesprongen was en als doelman Donald Cop- pens van de thuisclub niet in zo'n goede vorm had verkeerd. Door onze medewerker Eddy de Schrijver Philippine - Arno Sijnesael, ploegleider van de wielervereniging Zeeuws-Vlaan- deren, heeft een nare smaak overgehou den aan het gesprek met Frits Schür, ploegleider van de formatie waarin Da vy Dubbeldam rijdt. Pas teruggekomen uit een Italiaanse etappewedstrijd belde de Sluiskillenaar Sijnesael op om te zeggen dat hij nu de tnii van Europolis in de Delta Toer diénde te dragen. Daarop nam de Philippinenaar de tele foon ter hand om opheldering te vragen. „Het is een jo-jo-spelletje en dit alles over de rug van Dubbeldam. Dat is het jammerlijke aan deze zaak. Dubbeldam zal uiteindelijk de verliezer worden," zegt Sijnesael. Dub beldam staat overigens in de programma boekjes zowel bij de wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen als Europolis vermeld. De plannen hoe te koersen in de Delta Toer lagen bij ploegleider Sijnesael al op tafel. Daar kan een streep door worden gezet, want Davy Dubbeldam moet van zijn ploeg leider voor Europolis rijden. Maar Dubbel dam rijdt niet met veel plezier voor Europo lis. „Ik weet wat ik aan de jongens van de wielervereniging heb en dat weet ik niet van de Europolis-ploeg," aldus Dubbeldam. In Het Zeeuws-Vlaams Wielerweekend reden ze in de laatste etappe het gat naar ploeg- makker Dubbeldam dicht. En dat zette kwaad bloed bij Dubbeldam. Voor Sijneseal wordt het erg moeilijk in de Delta Toer. „Ik heb mijn broek vol van Schür. Die wil Dubbeldam in het shirt van Europolis op het podium krijgen, tenminste Zo praat hij. Het zou me niks verbazen als hij straks Dubbeldam thuis laat. En dan is Dubbeldam de grote verliezer, want ik heb inmiddels Burnett al als zesde man opge voerd. Maar wat gebeurt er als straks Dub beldam wegrijdt en Mol zit niet in de kopgroep, maar wil daar naar toe. Nou, dan denk ik niet dat ik Mol tegen kan houden in deze situatie, want Davy rijdt niet in onze clubkleuren. Ik moet dan aan onze eigen belangen denken. Op dergelijke moeilijkhe den zit ik niet te wachten en daar baal ik van. Er wordt met die jongen gewoon gesold. Nu zou Dubbeldam ineens wel interessant zijn op het podium in de Delta Toer, terwijl hij in het Wielerweekend moedwillig van dat podium af werd gehouden door zijn eigen renners. Nee, ik zie niet in dat Schür zo ineens Dubbeldam-minded is geworden en daarom vertrouw ik het zaakje niet, maar ik kan er verder niets meer aan doen. Jammer dat je als club niks kunt inbrengen, terwijl wij toch de kweekvijver zijn voor de spon- sorploegen. Ik heb hem dat alles proberen uit te leggen, maar om eerlijk te zijn was er met die man niet te praten." igTEM Taartenloop in Westdorpe Westdorpe - In Westdorpe staat vandaag, woensdag ber, de negende editie van de Taartenloop op het prog Deze trimloop heeft als afstanden: twee, zes, tien en kilometer. Afstanden die ook gewandeld kunnen worden. Gestart wordt er om 19.00 uur op de Graafsjansdijk. j,| vanaf 18.00 uur worden ingeschreven in het cultureel eet' Concordia aan diezelfde Graafjansdijk. De organisatie! handen van Hans de Caluwé, die voor iedere deeinenJ tulband gereed heeft liggen. Winst Ivan Beck in Nijmegen Nijmegen - Ivan Beck, langdurig uit competitie wegens 't|j reperikelen, maakte met zijn Tilburgse club Attila competitiewedstrijden in Nijmegen een geslaagde come-btj De Zeeuwse recordhouder kogelstoten met 16,28 meter 1 Nijmegen zonder veel voorbereiding tot 15,53 meter. Dt] van de Hulstenaar, die volgend seizoen weer volop in con hoopt uit te komen, was: 14,93,15,53, ongeldig en 14,89 mij Bevrijdingsloop in Axel Axel - In Axel staat zaterdag 11 september de Bevrijding op het programma. De jeugd opent deze trimloopmiddjj een wedstrijd over 500 meter. Hun start is om 14.50 uur. Om 15.00 uur gaan de drie, zeven en vijftien kilometer vaiu Er kan worden ingeschreven vanaf 14.00 uur in café Canl aan de Markt. Kleed- en wasaccommodatie zijn er in de 't Sportuus. De organisatie is in handen van de Roadruiiij samenwerking met SV Aloy. Pupillenwedstrijden in Goes Goes - De Goese atletiekvereniging AV'56 houdt zaterdg september de zesde en voorlaatste wedstrijd in het kadervi Zeeuwse pupillencompetitie. Plaats van de handeling i accommodatie van AV'56 op sportpark 't Schenge. Naast de voor de competitie meetellende driekamp staat en keer als bijnummer een 1000 meter op het progran® wedstrijden beginnen om 11.00 uur. Zeeuwse meerkampkampioenschappen Terneuzen - De Terneuzense atletiekvereniging Scheids houdt op zaterdag 11 en zondag 12 september de open Zes meerkampkampioenschappen voor C- en D-junioren. Ditj accommodatie van Scheldesport in het Terneuzense Zui sportpark. De C-jongens werken een achtkamp af. De C-meisjes D-jongens een zevenkamp en de D-meisjes een zeskamp beide dagen beginnen de wedstrijden om 11.30 uur. |0nze sportmedewerker .svvaarde - Opnieuw U het wielercomité „«waarde zich op voor de Van de Delta Toer. Het J tweede keer in successie Lje Lamswaardenaren de- hak 'even' regelen. „Wij Li dit een eer te mogen n want je krijgt heel wat Le namen op bezoek, tg jaar was natuurlijk niet hgUk maar wij als aan- Lplaats hadden onze lies goed voor elkaar. Dat fdit jaar weer lukken en Lijk blijven we dat ver- twen houden van de orga- Ltoren," aldus penning- ker Peter de Kort. Hij is liddels goed' ingeburgerd en neerr werk vé Adri d'F „Gelukki jongere gekregen genaan g want er die door niet altiji te doen verwachl ding kor d'Hont, c over de de. „Ik w ners er Lamswa ik allem seis ove ook. W Lamswa Kermislopen in Overslag Overslag - In Overslag staat vrijdag 10 september de kermis rgek geweest. Ooit bestond op de kalender. De afstand voor de jeugd bedraagt en de overige afstanden zijn: vijf, tien en vijftien kilometer. De start is om 19.00 uur. Er kan worden ingeschrevt buurthuis 'Snoepie' net over de grens. De organisatie handen van het Feestcomité Overslag in samenwerking mt Aloy. Vierde plaats Anjolie Wisse Brussel - Anjolie Wisse van het Goese AV'56 wist tijdei voorwedstrijden van de Memorial Ivo van Damme ii Brusselse Heizelstadion op een vierde plaats beslag te 1 de 1000 meter. Haar tijd was 2.56,21. Ook Ramses Bekkenk van Delta Sport was uitgenodigd deze wedstrijden. Hij werd twaalfde op de 1000 mete fear maak er geen ophef 34,9b' rer. Ik vind dit allemaal vrij rrmaal. We hebben een uitste- :nd team in IJzendijke waar Hoek - De voetbalselectie van Zeeland speelt dinsdsj dereen zijn taak weet. En dat september tegen de Belgische eersteklasser Lierse SK. erkt. Wezijn echter blij dat Plaats van handeling is dan het terrein van de voetbalveren e terug zijn in het circuit van Zeeuwse selectie tegen Lierse SK Hoek waar dit duel om 20.00 uur begint. De voetbalveren. Hoek heeft de toezegging van de KNVB afdeling Zeeland alle thuiswedstrijden van Jong Zeeland tegen de clubs uit Nederlandse en Belgische betaalde voetbal - in het kader» eeuws-Vlaanderen voor ama- internationale competitie - op het terrein van de zaterdag» urs was IJzendijke vaste gast- klasser afgewerkt zullen worden. -er voor de individuele tijdrit. oen die Omloop ophield te sstaan werd nooit meer mee- idaan met een klassieker. „De ensen van het Wielerweekend ibben ooit eens gevraagd of e interesse hadden. Op dat oment hadden we te weinig ensen en hebben we de zaak de ijskast gezet. Maar toen «rt van Gils vroeg of wij met e Delta Toer wilden meedoen sbben we niet geaarzeld. We Ijn in voor een dergelijk kar- 'ei. Dat komt ook doordat we IJzendijke geweldige spon- ors hebben. Mannen die bij oorbeeld zelf ook wekelijks xritjes maken op de racefiets Belgische vrouwen tegen Zeeland Middelburg - De nationale vrouwenselectie van België! dinsdag 14 september naar Zeeland. Die dag speelt de Belg! vrouwenploeg een voetbalwedstrijd tegen de Zeeuwse vrour selectie op het veld van Bevelanders in Kamperland wedstrijd begint om 20.00 uur. Afdelignstrainer Jan van Loon heeft voor de wedstrijl volgende speelsters uitgenodigd: Tamara van Boven, en Wanda Zegers van Terneuzense Boys, Janita Caroline Duine, Heidi Kallemein, Jolanda Zwigtman en Boogaard van Oostkapelle, Miranda Bekenes, Corina Ecft Marlinda Verhoeven en Sandra van Eenennaam van KM Maringe Vogel van Vlissingen en Jacqueline Biersteker Yerseke. Persoonlijk record Stefan de Block n die zijn dus verzot op deze Oordegem - Stefan de Block van RKHAV stelde tijdens li 5ort. Voor ons is dat mooi wedstrijden in het Belgische Oordegem zijn persoonlijk w leegenomen verspringen scherper. De A-junior sprong 6,44 meter leverde hem een derde plaats op. Bij de senioren eindigde Theo Cappendijk als vierde op meter in 11,47. B-junior Erwin Mortier werd derde op d« meter in 24,1. Michael Burm liep eveneens de 200 meterws elederen. Frank de Bruycker j\ hij een persoonlijk record neerzette: 24,71. William de Block de 200 meter in 25,48. Bij de C-junioren was er een persod mit voorzitter, Mark Cauwels record voor Michiel Willaert op de 200 meter met 27,01 leverde hem een derde plaats op in zijn serie. Wilfried i> werd met een afstand van 11,84 meter vijfde bij het kogeW «tens, Guido de Smit en Ru- je van Limmen actieve be- tuursleden. ïaeys heeft de goede oude tijd mannen als Van de Bunder, ohan Hinneman, Werner Wie- Rudi Lammens, Johny Ver- |eke en in mindere mate Carlos allemaal meege- -3kt. Van onze atletiekmedewerker Terneuzen - Henk van Tatenhove won de tien kilometer Kreekloop van de atletiekvereniging Scheldesport. D( „'(™an neuzenaar deed dit voor eigen publiek met grote ov< want hij liep de concurrentie op meer dan een achterstand. oor onze medewerker ddy de Schrijver zendijke - In IJzendijke is ren altijd al een beetje wie- et Snelle Wiel waarna het inkstercomité werd opge- cht en nu zwaait het Wie- .rcomité IJzendijke de :epter over alles dat de rielersport aangaat. Een tan die eigenlijk het hele rielergebeuren in IJzendij- heeft meegemaakt is Alex laeys. Deze maand verricht twintig jaar diensten ror de wielersport. klassiekers," aldus laeys, die secretaris is. de 'oude' Omloop Alex Zonder sponsors na je tegenwoordig alles ver eten," legt Claeys uit. let Wielercomité IJzendijke eeft capabele mensen in zijn yice-voorzitter, Lucien de eheert zorgvuldig de pennin- en en daarnaast zijn Chantal Naaste concurrent was Ed Huis man, die in de slotfase Sjaak Boekhout achter zich liet. Bij de vrouwen was Suzan Maas de snelste. De tien kilometer was op deze doordeweekse avond met 31 deelnemers goed bezet. Start en finish waren op de kunststof- baan in het Zuidersportpark. Jo han van Leeuwe uit Sluis won de vijf kilometer. Hij had in de slotfase net iets meer over dan Georges Valckx. Op deze afstand was Petra Rasenberg de snelste vrouw. De kortste afstand ging naar Omur Aksoy en Sandra Bakker. In totaal werden een zestigtal startnummers uitge reikt. UITSLAGEN MANNEN 3 km: 1. Omur Aksoy (Terneuzen) 11.51, 2. André Maas (Terneuzen) 11.51, 3. Peter Schutte (Terneuzen) 12.17. 5 km: 1. Johan van LeeuwM 16.58, 2. Georges Valckx 1^ 17.04, 3. Wim Bakker (W 17.33, 4. Pieter Pladdet (Tg 17.43, 5. Lennart NicolaiF 20.04. ,k 10 km: 1. Henk van Tatenh® 1 neuzen) 34.46, 2. Ed Huis®®! neuzen) 36.12, 3. Sjaak (Terneuzen) 36.22, 4. Ton»n (Zaamslag) 37.24, 5. Block (Terneuzen) 37.36, Verbuyt (IJzendijke) nald Verschelden (Heikant) Willy van Hee (Oostburg) -'",J Ko den Hamer (Biervliet) *3 André Morcus (Temeuzer VROUWEN 3 km: 1. Sandra Bakker (g 12.51,2. Chantal Cornet (TJ 13.58, 3. Mireille de Koepl vliet) 14.17. „J 5 km: 1. Petra Rasenberg '1 zen) 23.30, 2. Marion vangl van Gent) 24.27, 3. EllyM1""! neuzen) 26.57. 10 km: 1. Suzan Maas PU 47.40, 2. Els Zweistra Pg. 51.28, 3. Conny van de T'LJ neuzen) 53.30, '4. Els Modjvj zen) 63.05, 5. Jolanda de neuzen) 63.06. 'Upportersclub ging vroeger nogal eens met nneman mee naar de koers. iMag zat de auto overladen f en dan naar de koers. Dat L8n 0nze sportmedewerker «nesse - De eerste etapppe ®an de Delta Toer, Renesse- penesse, wordt vrijdag 10 nP^ber verreden. De Önn om 14-30 uur in de i ge Zoom. Na ongeveer 85 onieter komen de renners L, 8 in Renesse waar ze nerc omi°Pen rijden van Snm!ren kil°meter. Bij de voor ,°®sten wordt gespurt bient tx tli?sensPrintklasse- treeks17 ^Sh WOrdt om" Ks 17.55 uur verwacht. Saterdag DpH m ötfpx *e gast in Vlissingen H september is de

de Stem | 1993 | | pagina 10